Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78301) kesztió válasza Vismajor01 (#78300) üzenetére


kesztió
aktív tag

Rohadtul tudhat valamit a Samsung, hogy saját, senkivel nem kompatibilis operációs rendszerrel is veszik, mint a cukrot. Amióta Androidos TV-m van, el nem tudnám képzelni, hogy valami egyéb is legyen a TV-n, mint Android.

Bug és debug fia vagyok én

(#78302) Rick4 válasza kesztió (#78301) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanezt mondd el egy apple telefonosnak, ki fog röhögni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78303) hallerlaller válasza Vismajor01 (#78300) üzenetére


hallerlaller
addikt

Edge led felejtős: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#78304) rainman72 válasza Rick4 (#78302) üzenetére


rainman72
Topikgazda

:D :D :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78305) rainman72 válasza Vismajor01 (#78300) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A FALD Q80B jobb választás Samun belül is.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78306) rainman72 válasza kesztió (#78301) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Tud is.
Nincs azzal semmi gond.
"Faék" meg jól pörög :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78307) Vismajor01 válasza rainman72 (#78305) üzenetére


Vismajor01
addikt

Okés, még nem engedtem el teljesen a dolgot, majd ha elviszik a Xiaomit (remélem hamar) akkor komolyabban beleásom magam.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#78308) kesztió válasza Rick4 (#78302) üzenetére


kesztió
aktív tag

Ugye, azért viccből sem akarod az Apple ökoszisztémáját (amelyik nagyjából az Androidéval ekvivalens) egy lapon emlegetni a Tizennel vagy más obskurus proprietary rendszerrel?

Amúgy nagyon meglepődnék, ha például Wifi-mérő alkalmazás lenne Tizen alatt. Hogy Taskerről, Button mapperről és társaitól ne is beszéljünk.
De fogjuk rá, hogy a TV tartalomfogyasztásra van, nem kütyümániás kockafejek játszótere. Androidon megvan pl. a TIFF Unlimited, ami a Kolozsvári Nemzetközi Filmfesztivál alkalmazása, tele jobbnál jobb, díjnyertes művészfilmekkel. Samun még egy szerencsétlen Google cast sincs, hogy bár az Androidos telefonról át tudjam streamelni.

Az okos TV komolyan annyit jelent, hogy megy a HBO és a Netflix?

Bug és debug fia vagyok én

(#78309) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok! A TV-s kalandom végre valahára a végére ért, szóval gondoltam, beszámolok egy kicsit nektek róla (hátha adok segítséget vásárláshoz). A lényeg annyi, hogy a legjobb ár-érték arányú 4K 120Hz VRR képes TV-t kerestem.

1. Vettem egy újracsomagolt 55"-os Hisense U7HQ-t 170 ezerért az eMAG-ról. Törött kijelzővel érkezett, küldtem is vissza.
2. Vettem egy szintén 55"-os TCL C735-ön az Euronics-ban 220-ért. Jobb a panel (VA), jobb a szoftver (Android), ezen van HBO Max is, stb. Szuper TV, viszont időközben a TV átkerült a nappaliba a hálóból, oda meg már kicsi. Így ezt meghirdettem eladásra.
3. Rendeltem ismét ez eMAG-ról, ezúttal egy 65"-os TCL C735-öt, 270-ért. Ár-érték arányban (a méretet is figyelembe véve a felszereltség mellett) talán a legjobb választás. Viszont szétnyílt elülső és hátsó vázzal jött (lényegében a bal felső sarkánál be lehetett látni a belső LED panelhez). Ez is vissza lett küldve az eMAG-nak.
4. Na, itt jön a nagy csavar. Azt hittem, többet már nem próbálkozom az eMAG-gal, de az említett TCL C735-öt gyártják 85"-os méretben, ami rendszerint 800-ért megy. Nos, volt 600-ért eMAG-nál. Talán elírták az árát, talán leakciózták. Benyeltem. Utána el is fogyott, már csak 800-ért kapni (reálisan tényleg annyit ér, tekintve, hogy ilyen kategóriájú TV-k 2 év használattal mennek 600-ért Hardveraprón).

Azért döntöttem emellett, mert ha a jövőben el akarom adni, szerintem kb. ennyiért el is tudom, illetve mert akartam mióta egy jó kis házimozi élményt, és így feleannyiból megkapom, mint egy projektor által (plusz itt kicsi az input lag). 2.5 méteres ülési távból pont megvan a 40-es FOV, azaz az SMPTE és THX által javasolt referencia pozíció a mozi élményhez. Óriási a TV (élményben és méretben egyaránt). Nem bántam meg. A futár még meg is jegyezte nekem, hogy soha nem szállított még ki ekkora TV-t. Behozni se volt egyszerű a maga 50 kg-jával, meg kibontani és összeszerelni se. És hiába volt korábban egy belépő szintű 75"-os TV-m (Samsung AU7000 vagy 8000), ez a plusz 10" hihetetlen sokat számít.

[ Szerkesztve ]

(#78310) Rick4 válasza DaemonX (#78309) üzenetére


Rick4
félisten

Alzánál most is 625ezer forint a TCL 85c735 újonnan, és van is nekik bőven, szóval nem lesz ez ennyi két év múlva, már most 2 nap után "használt", szóval talán valahol 550 körül lenne a reális ára ma. És ugye akinek két év múlva lenne 500 egy két éves tévéért, annak lesz 600 is az újért.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78311) DaemonX válasza Rick4 (#78310) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Az Alza a nagyobb áruházláncok áraira reagál (ezért sokszor ott a legolcsóbbak/közel a legolcsóbbak a dolgok). 800 volt a TV eMAG-nál és 820 az Alzánál 1-2 hete. Aztán az eMAG-nál leesett 600-ra és rá egy nappal az Alzánál 620-ra. Aztán megint felment az eMAG-nál 800-ra, az Alzánál meg rá egy nappal 820-ra. Most pedig mindösszesen két napig az eMAG-nál ismét lement 600-ra a TV (ezért is húztam be, tudva, hogy utána megint fel fog pattanni az ára), és az Alza megint rá egy-két napra reagált az ár csökkentésével (ismét 620-ra). Mivel viszont az eMAG-nál ismét 800 körül van a TV, az Alza megint reagálni fog, és fel fogja vinni 820-ra az árat. Meg mivel kifutó termékről van szó (2022-es modell), hamarosan elfogynak a készletek. Tehát nem kifejezetten reális, hogy az új piaci ár ennyi fog maradni (600). Abban viszont igazat adok, hogy aki ki tud használtra adni 500-at, az tud 600-at is egy újért. Viszont ha a 800-hoz viszonyítjuk, akkor azért már más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#78312) Rick4 válasza kesztió (#78308) üzenetére


Rick4
félisten

De ki az az idióta, aki nekiáll a tévéjén wifit mérni? Az emberek nagy többségének nincs ilyesmire szüksége, nekik egy stabil rendszer kell, amire 3 kattintással felpakol dolgokat, max 5-10 olyat, amivel elvan 4-5 évig, utána készüléket cserél.
Halkan mondom, ott van azért az androidos smart things app, amivel tudod a telefont vezérleni, meg még van pár okosság, amiről valószínű halvány fogalmad sincs két szapulás között. :D
Nekem pl okos samsung mogógépem is van, aminem szintén androidos vezérlőprogramja van, és a mosás végén pl kidobja a tévé jobb felső sarkába, hogy kész a mosás.

Mondjuk karácsony előtt vettem a 85-ös samsungot, megvan még a 65-ös is, ami áprilisi, de ezen a 85-ös tlc-n most hirtelen elgondolkodtam... Megyek reggelizni, rábeszélem az asszonyt!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78313) Rick4 válasza DaemonX (#78311) üzenetére


Rick4
félisten

Persze hogy követi, de nem csak egymás, más mozgásokat is követnek a hazai árak.
Elsősorban pl az eusó- usd árfolyamot, elég életszerűnek tűnik, hogy a 800-as ár még a 430-as eurós beszerár miatt volt, mert azt nem tudhatjuk, mikor kell kifizetni, és mikor kapják meg a terméket, most viszont, hogy már mindenki meg tudja venni a gyártótól 400-as árfolyam alatt, marad ennyi az ár addig, amíg van, és az új modellek érkezésével még ez is csökkenni is fog.
Általában így szokott történni, és akkor a konkurenciát még bele se vettük, LG samsung vonalon a 85-ös tévék 500K körül kezdődnek, és ha nem akarsz wifit mérni a tévéden, a másik kettő kevesebb pénzért simán jó választás lehet, pláne a 800 helyett 500-ért lehet jó választás.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78314) kesztió válasza Rick4 (#78312) üzenetére


kesztió
aktív tag

„Amivel elvan 4-5 évig, utána készüléket cserél.”
:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD

Nem, bmeg, NEM FOGOK 4-5 ÉV UTÁN KÉSZÜLÉKET CSERÉLNI. Főleg nem azért, mert pl. az LG úgy döntött, hogy az elavultnak még nagyon finoman szólva sem nevezhető (és képminőségben még mindig top) 43LF630V modelljén nem támogatja többé a HBO-t, hadd hajítsa ki a paraszt a kukába és vegyen újat. Úgyhogy az LG kap egy Chromecast + Google TV-t és új életre kel. Csak akkor mi a tökömért vettem egyáltalán okos TV-t, nem tudom.
Legalább az emberiség kipusztulásának előestéjén próbáljunk meg kicsit zöldebben gondolkozni, lécci! Eddig 4 lapostévém volt, egyet sem dobtam ki, még a legrégebbi is üzemképes (14 éves), ott szórakoztatja a betegeket a feleségem rendelőjében.

Tényleg akkora igény egy olyan oprendszer, amelynél nem csak, hogy testreszabhatom a készüléket, ahogy jólesik, de az alkalmazásoknál sem függök egyetlen kretén, profitéhes multi kénye-kedvétől? :D

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#78315) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok!

LG 50NANO763QA és LG 50UQ81003LB között vacillálok. Fiamnak lenne. A szoba viszonylag sötét. Ps5 ön tolj szóval jelenleg szerintem a fő irány a game lenne. Melyik lenne jobb mik az előnyök és a hátrányok?

Esetleg milyen alternatívát mondanátok helyettük?

Előre is köszönöm

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#78316) kesztió válasza Rick4 (#78312) üzenetére


kesztió
aktív tag

„De ki az az idióta, aki nekiáll a tévéjén wifit mérni?”

Például én, mert megspóroltam egy valag pénzt azzal, hogy nem cserétlem le a Wifi routereket: rájöttem az alkalmazás segítségével, hogy csatornakonfliktus miatt a TV nem a fél méterre, hanem a 30 méterre levő routerről kapta a jelet, ő tudja miért. Átállítottam a csatornát, és azóta hasít.
És ez csak egy apróság, amiért van fantázia az Androidban. A beépített Chromecast-ről ne is beszéljünk. És nem ismerem a Samut, de az LG WebOS-je még köszönő viszonyban sincs a Philips Androidjának stsbilitásával és főleg, sebességével.

Bug és debug fia vagyok én

(#78317) Rick4 válasza kesztió (#78316) üzenetére


Rick4
félisten

És nem ismerem a Samut

Mégis megpróbálsz róla korrekt véleményt írni! Köszi, nincs is több kérdés! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78318) rainman72 válasza DaemonX (#78311) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hátul van "mélynyomó"?
Kisebb méretnél nincs a képen mert elvileg 2.0 hang van :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78319) Tikakukac válasza Rick4 (#78317) üzenetére


Tikakukac
titán

Tárgyalónkban egy 800k-s Samu okostábla van, úgyhogy én valamennyire ismerem.

Hát ennél nagyobb raklap f0stenger, ostoba, buta rendszert kreálni akkor lehetne, ha le is itatnád a fejlesztőt, bekötnéd a szemét és bilincselnéd a kezét a szék hátuljára. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78320) Saccco válasza Rick4 (#78312) üzenetére


Saccco
nagyúr

BTW én is mértem már többször. Az asszonyt meg TCL-re beszéld rá, az a létező márka... ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#78321) Csabi1984 válasza kesztió (#78308) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia :) és akkor nem említettük a philips csodás saphi rendszerét :D

(#78322) hunaqua válasza Tikakukac (#78282) üzenetére


hunaqua
addikt

Esetleg ez is érhet egy gondolatot.

SHARP 55FN2EA

Az adivstore az importőr,biztos ilyen mennyiségnél az ár is sokkal jobb lehet 170k-nál.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#78323) hallerlaller válasza DaemonX (#78311) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ilyen egyszerre történő árváltozások mögött sokszor beszállítói leárazások vannak. Például mielőtt a kiskereskedelmi egységekbe kerülnének, először olyan nagykerbe jönnek a termékek mint a Ramiris, akik beszállítói pl Mediamarkt, Emag stb-nek.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#78324) hunaqua


hunaqua
addikt

Azt lehet tudni,hogy ki a hivatalos kizárólagos Magyarországi TCL importőr ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#78325) gyépés válasza kesztió (#78314) üzenetére


gyépés
aktív tag

Mert a Google/Alphabet szerinted micsoda? Szerinted a Google hogy kukázza a projektjeit? Konkrétan erről hírhedt. Nagyon sokáig egy használhatatlan bughalmaz volt a tv-s platformja is, kb. a szerencsén múlt, hogy nem dobta, inkább megújította.
Jelenleg flexibilisebb, mint más tv-s platformok, de leginkább a rétegigényekre adnak plusz megoldásokat. Ennyi. Hidd, el ha jelentős plusz lenne, felarban is meglátszana, plusz átvenné/masolná a Samsung/Lg is.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#78326) DaemonX válasza rainman72 (#78318) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Igen, van. :D Haverommal először néztük, hogy mi a fene lehet az, elsőnek Vesa mountnak hittük, aztán leesett az állunk, hogy te jó ég, ilyet TV-ben? :D Nagyon pöpec a hangzása, és ezt úgy mondom, hogy audiofil vagyok és jelenleg egy zenével kapcsolatos könyvet írok. Én sem emlékszem ilyenre se az 55-ös, se a 65-ös modellről.

(#78327) rainman72 válasza DaemonX (#78326) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nekem annyira nem új a C825-C835 is hasonló,de ott minden méret.
Philipseken is van ilyen,a Hisense oledemen is volt.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78328) Stealth válasza kesztió (#78314) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igen, én is így vagyok ezzel. A régi Samu bekerült a hálóba, jó az ott, lehet rá bootolni reggelente. :)

-= Stealth =-

(#78329) kesztió válasza gyépés (#78325) üzenetére


kesztió
aktív tag

„Hidd, el ha jelentős plusz lenne”

Értem. tehát nem ”jelentős plusz”, hogy a távitrányítógomboktól kezdve mindent testre szabhatsz (Button mapper, Tasker), egzotikus streamelési csatornákhoz van hozzáférésed (TIFF Unlimited), Google cast-tel streamelhetsz, automatizálhatsz, olyan médialejátszót használhatsz, ami épp jólesik (a Samsung stock lehátszójában például nem tudom konfigurálni a feliratozás árnyékát), és úgy általában gyakorlatilag minden Android alkalmazáshoz hozzáférhetsz, ha nem másképp, sideloaded módban (több tízmillió?)

Hogy az LG/Samu miért nem áll át? Mert futnak a pénzük után. Hogy cseréld le a készüléket 5 év múlva, amikor kinyírnak egy alkalmazást (HBO) és ugye monopolhelyzetük van a saját felletükön. No meg, amiért a Canon és a Nikon nem volt hajlandó 50 év alatt egységesített bajonettfelületet kitalálni a fényképezőgépeknek, pedig ez rajtuk kívül mindenkinek érdeke lett volna. Nehogy egy eszközzel kevesebb legyen, amivel fogni tudják a vásárlóikat!

Tényleg rohadtul szánalmas, na, ahogy véditek azt a konceptet, hogy minden gyártónak saját oprendszere legyen. Ha visszadobna valaki titeket csupán 15 évvel ezelőttre, amikoris minden telefonnak saját alkalmazásai voltak, mély depresszióba süllyednétek… :DD

Bug és debug fia vagyok én

(#78330) gyépés válasza kesztió (#78329) üzenetére


gyépés
aktív tag

Nekem pl. és az ismeretségi körömben senkinek nincs igénye azokra a funkciókra, amiket pluszban leírsz. A te ismerőseid mind használják ezeket? Nem hiszem. Innentől ez rétegigény szerintem. Míg ez így marad, miért állna át mindenki androidra?
Egyébként ugyanaz a helyzet a Samsung/LG esetén itt, amit telefonoknál az apple csinál. Zártabb rendszer, jobban lehet optimalizálni a kevesebb hardverre, könnyebb frissíteni, stb. Pont ugyanúgy egyszerűbb az egész, egyszerűbb igényekre.
Miért akarod, hogy egy oprendszer legyen? Elférnek egymás mellett teljesen jól, ahogy PC-n, telefonon van több, miért ne lehetne itt is? Mindig jobb a több opció, mint a piaci monopol helyzet. A te igényeidhez az android passzol, ok. Másoknak meg jó a Tizen, WebOS, Vidaa vagy akármi. Ha valamelyikre nem lesz igény, majd elbukik. Amelyik gyártó nem tudja fejlesztésben tartani a lépést a piaci igényekkel majd vált androidra vagy másra, ki tudja mi lesz akkor. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#78331) kesztió válasza gyépés (#78330) üzenetére


kesztió
aktív tag

Az én ismerőseim még azt sem tudják, hogy okostévéjük van. :DD

„Miért akarod, hogy egy oprendszer legyen?”
Hmm… hadd gondokozzam… megvan! Például abból a meggondolásból (is), amiért nagyon nem voltam elkeseredve, amikor USB C-re egységesítették a telefonok csatlakozófelületét, és végül az ütődött Apple-sek is beadták a derekukat?

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#78332) rainman72 válasza kesztió (#78331) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Kezdünk lassan eltérni a témától :F
Illetve kezd izzadságszagú lenni a vekengésed.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78333) gyépés válasza kesztió (#78331) üzenetére


gyépés
aktív tag

A különbség, hogy az usb-c az egy szabvány, ami mögött több nagy cég áll, akiknek ez érdekében állt, kb. mindenki az applet leszámítva. Az android csak a google tulajdona, csak egyetlen cég érdekeit tartja szem előtt.
Egyébként az apple is csak azért adta be részben a derekát, mert az unió csak usb-c-s telefont enged forgalmazni. Ha ilyet mond az androidos tvkre... :) De nem hiszem, hogy ezt támogatná, mikor a szabad böngészőválasztást is nagyon komolyan vette. :)

Bocs, be is fejeztem. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#78334) Rick4 válasza kesztió (#78329) üzenetére


Rick4
félisten

Táv testre szabás? :D
Logitech Harmony touch-om van, kb 10 éves, és akkor volt a boltban 70K, sok embernek félhavi fizetése volt, sőt, akkor picit több volt a minimálbér, a mai napig ver kb mindent.
Rányomok az érintőkijelzőn a tévézés "gombra", erre bekapcsolja a tévét, bekapcsolja a beltérit, bekapcsolja az erősítőt, amit áttesz a sat bemenetre, a csatornaváltó gombokkal a beltérit irányítom, a hangerő gombok az erősítőre adnak hangot.

Utána átnyomok a filmezés "gombra", ekkor kikapcsolja a beltérit, bekapcsolja a médialejátszót, ami ugye egy dedikált cucc kodival, kadenciahelyes lejátszással, mindenféle dolby xarsággal, bekapcsolja az erősítőt, és a blu ray bemenetre teszi, bekapcsolja a tévét, az összes gombbal a lejátszót irányítom, a hangerő gombnok itt is az erősítőn adják a hangot, ami ugye hdmi-n leszed mindenféle hangot 7.1-ig bezárólag.

És egyszerre 15 eszközt tudok vele vezérelni, mindegyiknek akár önmagába, vagy csoportba rendezve külön egyedi vagy csoportfunkciókat adva, akár egyedi gomb vagy kijelző gomb funkcióval. :D

Te meg arra húzogatod, hogy 2023-ban olyan tévéd van, amin testre tudod szabni a távon a gombot? 10 éve egy tévémnek se bontottam ki a távirányítóját! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78335) kesztió válasza rainman72 (#78332) üzenetére


kesztió
aktív tag

Részemről a köszönet, és értékelem, hogy nem is tiltottatok le, sőt, a hozzászólásaimat sem töröltétek. Még az izzadságszag is belefért. :DD

Bug és debug fia vagyok én

(#78336) kesztió válasza Rick4 (#78334) üzenetére


kesztió
aktív tag

Nagyszerű, te vagy az én emberem!
„Csak” annyi automatizálást kérek tőled, hogy ha a TV beépített Chromecastjén audiót (Spotify, TuneIn, Audials etc.) streamelek, akkor kapcsolja ki a TV LED backlight-ját, hogy ne fogyasszon az LCD képernyő fölöslegesen, ha pedig befejeztem a castelést, akkor kapcsolja is ki a tévét (mert én rendszeresen el szoktam felejteni).
Ha viszont videót castelek, akkor természetesen maradjon a backlght.
Érdekelne, mert erre Androidon se találtam még megoldást. (De Jani bácsi bizots csuklóból megoldja.)

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#78337) Rick4 válasza kesztió (#78336) üzenetére


Rick4
félisten

Nézz utána a neten a kulcsszavakat kombinálva a "harmony remote" kifejezéssel, amennyiben létezett a bolygón ember, akinek ez már előbb volt fontos, megcsinálta rá a megoldást, de amennyiben távról vezérelhető a funció, a távnak nem lesz gond azt az infra jelet kiadni, sejtésem szerint ezt inkább a tévé nem fogja tudni...
Bár megmondom őszintén, nálam az erősítő hálózatos- wifis cucc, androidos appon keresztül is megy a komplett vezérlés, netrádiózás is, semmi szükség sincs a tévére ahhoz, hogy netrádiózzak, és gyanítom, ezzel a nagy többség is pont így van.
Tévén rádiózni egyébként is eléggé kifordított fogalom.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78338) sethyx


sethyx
csendes tag

Sziasztok!

Hálószobába oldalfalra (tehát mindenképp karos kifordítható konzolra) tervezek TV-t, két lehetőség van a szoba adottságai miatt (~130k lenne a keret):
- 43" kb. 3 méterről nézve, ehhez a verzióhoz extra hátrány hogy dupla (2x12,5mm) gipszkarton falra lenne rögzítve (2 csavar aluprofilba + 4 molly dübel simán a kartonba), ami hosszú távon nem tudom egy állandóan nyitogatott karos konzolt mennyire bírna a nagy erőkar miatt... Ide egy LG 43UQ70003LB-t néztem ki.
- 32" kb. 1,5 méterről nézve, ide kábelcsatornáznom kell, viszont rendesen tudnám téglafalra rögzíteni. Ehhez LG 32LQ631C lenne a választott.

Szerintetek a távolságkülönbség miatt van egyáltalán értelme a nagyobbon gondolkodni, vagy menjek tutira a 32-essel?

(#78339) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! Egyelőre érdeklődés jelleggel keresek TV-t, egy Samsungom van (80 colos LCD, de régebbi típus, még nem androidos).

1. Tévére szánt összeg, forintban?
60 ezertől felfelé, max. 80ezer?
Legolcsóbb LED-es, full HD, 80 cm képátló. Nem tudom, hogy HDR mennyire luxus "beugró kategóriás "TV-nél.

2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)

Filmnézés, TV, játék.

3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
Viszonylag közelről 80 cm-s képátló megfelel.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Több HDMI (3-4) nem hátrány...
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Talán közép
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Android.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Használt is, de inkább újban gondolkodnék.
Milyen olcsóbb márkát tudtok ajánlani, ami megbízható?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#78340) Gömbike válasza sethyx (#78338) üzenetére


Gömbike
senior tag

Itt szakmaibb, tapasztalatokon alapuló választ kaphatsz: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78341) Rick4 válasza sethyx (#78338) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem nincs, a 32-esnek az 1.5 méter teljesen jó, egy fullHD-nál ilyen távolságról már nem látod a pixeleket, a látóteret egész jól kitölti. A képátló és a nézési táv egyenesen arányos, vagyis ha 1.5m-en 32-est nézel, az megegyezik azzal a helyzettel, amikor 3m-en 64"-os tévét nézel. Mivel ehelyett csak 43-as szeretnél, sokkal kisebbnek fogod látni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78342) Ktistvan


Ktistvan
újonc

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Jelenleg Samsung 65Q80B tv-m van, de gondolkodom, hogy beruháznék egy 75 collosra ( nem mertem bevállalni anno, most meg úgy érzem megszoktam elmenne nagyobb is :) és családon belül elkelne..)
Kérdésem az lenne, hogy 3 méterről nézném, javasoljatok-e vagy kisüti a szemem? :)
A 75Q80B re viszont a Samsung ügyfélszolgálat sem ad választ hogy VA vagy IPS panellel készül. ( A jelenlegi 65os szerintem VA)
Tudja valaki, hogy "kis hazánkban" melyik kapható vagy vegyes a kinalat? Esetleg az IPS nek is van olyan jó a képe mint amostaninak? Mert sehol nem tudtam élőben megnézni, sehol nincs kiállítva.. :W
Szoba jöhet esetleg a TCL 75C835 vagy Samsung 75QN90b bár az húzósabb árban..(szintén sehol nem találtam kiállítva)
Tehet melyik lenne a jó választás szerintetek??
Használat általában t-home tv adas, netflix, HBO max, apple tv.
Ja és Samsung Q930B hangprojektorom van, azzal használnám..
Köszönöm előre is!!

(#78343) Vhiktor válasza Ktistvan (#78342) üzenetére


Vhiktor
veterán

A q80b-tol sokkal jobb a C835, én biztos azt venném.

Ha ips paneles a va helyett akkor azt egyértelműen látni lehet képminőség terén is. Neten kell rendelni a samsungot és bekapcsolt állapotban meg kell kopogtatni, ha elszíneződik akkor VA, ha nem akkor IPS. És ha ips akkor wl kell állni a vásárlástól ha Neked ez fontos.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78344) Zoly75


Zoly75
aktív tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok, szeretnék tanácsot kérni.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
200-220eFt
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film, tv
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3,5m legalább 65"-ra gondoltam
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
este,de be tudok sötétíteni
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Többnyire szemből (kanapé szelesség)
Néha oldalabbról is (szükség megoldás)
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
telefon tükrözés
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
kompozit bemenet. Nem életbe vágó, de jó, ha van
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Android lenne jó a tamogatottság miatt, de az a lényeg, hogy gyorsan és egyszerűen kezelhető legyen
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
-
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új és lehetőleg olyan, ami 5 évnél többet bír

(#78345) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

TCL QLED TV-t terveztem venni az eredetileg tervezett sok (heti 30-35 óra) játék miatt (oled burn in), de úgy alakultak a dolgaim, hogy kevesebbet (heti 5-6 óra) fogok játszani ezen a készüléken.
A filmeket viszont rendszeresen nézzük feliratosan.

A kérdés, hogy ez mennyire sok egy OLED TV-nek?
Sokáig tervezem megtartani a készüléket, így fontos, hogy 5-6 év után se legyen észrevehető beégés.

Mi a véleményetek?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#78346) Vhiktor válasza Bici (#78345) üzenetére


Vhiktor
veterán

Véelményem szerint az OLED tv-ket tv adással szokták beégetni, mégpedig azért mert HDR közeli fényerőn nézik az SDR tartalmat is.

A heti 5-6 óra játék egyáltalán nem sok, főleg, ha nem egyszerre megy 6 órát a játék.

Azt hogy beég-e nem lehet biztosan megválaszolni.
Találkoztam fél éves oled tv-vel ami be volt égve, de láttam olyat is ami 6 éves volt és napi 8-10 óra használat mellett sem égett be.

Én nem félnék a beéégéstől, de garanciát sem adnék rá, hogy nem fog beégni.

Ha ettől félsz, azzal az a baj, hogy tv-zés közben is ott fog motoszkálni a fejedben és idegesíteni fog.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78347) wandal179


wandal179
újonc

Sziasztok!

Az elmúlt időben rendszeresen olvastam a topicokat, ami jelentősen megkönnyítette a TV vásárlásomat.
Alapvetően TV-adásokat és sportközvetítéseket fogyasztunk, néha PS5, illetve streaming. (TV adás 70%, PS5 20%, Streaming 10%). Világos helyiségben, kb 2 méterről szemből néznénk nappal és este is. Árban kb 350-400k, amit szántunk rá.
Igényeim: Olyan TV-t keresek, ami fényerőben erős és nem kell azon idegeskednem, hogy visszatükröződik róla minden. Kizárólag új garanciás készülék.

Hozzászólásom arra irányul, hogy az alább felsorolt - általam kinézett és itt tanácsolt - készülékek megfelelnek e az igényeimnek vagy teljesen rossz irányba mentem el készülék választás szempontjából? Illetve tanácsot szeretnék kérni, hogy bátran megvásárolhatom-e bármelyik készüléket?

55"
Samsung QN85B
Samsung QN90B (egyedül ezt tudtam élőben megtekinteni és nagyon tetszett)
LG QNED86 mini LED

65"
TCL C835

Segítséget előre is köszönöm.

(#78348) tzimash válasza Vhiktor (#78229) üzenetére


tzimash
őstag

Megrendeltem a 65A2-t, remélem nem okoz majd csalódást, és elkerülnek az oled topicban olvasott panelproblémák is.

(#78349) Zoly75


Zoly75
aktív tag

Nézegetem a TV-ket (írtam ide is segítségkérést a választásban).
Most egy konkrét típusról kérnék véleményt.
Alapban a keretbe (200-230eFt) nagyjából az alap 65"-os TV-k férnek bele.
Viszont a Mediamarktban találtam egy Samsung QLED TV-t (GQ65Q67TGUXZG) ez mennyire jó vagy rossz választás?

(#78350) gaborhun


gaborhun
csendes tag

Sziasztok! A TCL 55C735 és TCL 50C735 készülékek között a méreten kívül van bármiféle különbség?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.