Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78219) andatti


andatti
senior tag

A régi samsung tv-nk döglődik, (anno még szemüveget is adtak hozzá, 102 cm okos, 150e volt)...
Helyette kinéztem egy thomsont, még decemberben a prioritások alapján, de mostanra 1 elfogyott, 2 ahol mégis kapható, ott már 108e helyett 163e...

A tervezett összeg 120-ig lett volna, de így, hogy drágább lett már bármi lehet, ami nem noname, és akkor megy majd részletre... Így viszont MM, és 200e a keret, vagy 3. verzióban másutt részletre, de az új (banki) eljárás... Itt esetleg lehet 300e is, de az már inkább bankfüggő.

Mire használnánk: mindigtv családi csomag van, mellette stream tv-zés, (app legyen benne, ittott tv, yettel, direct one)
Filmezés pendrive-ról, ritkán yt.
Ha már új tv lesz, a hbb tv-t lehessen használni. (2.0 bár a mall.hu-n ezt egyikhez sem írták, csak sima hbb volt jelölve, árukeresőn pedig nem találtam ezt, hogy bejelöljem, hogy csak ilyen tv-t keresek.
Méret 42-50 col között. (a régi 42-es) Fényerő nem hátrány, de roló van.
CI interfész, hevc kódolás alap, (úgy tudom 4k tévéknél ez alap) nem akarok dekódert, 2 távirányítót használni...
Jó lenne oldalról, enyhén oldalról is torzítatlan kép. Többen nézzük, eltérő szögekből. Ha van kép a képben, 2 tuner az már álom lenne... (árba nem fér bele valószínűleg) Amiket nézegettem csodálkoztam, hogy egy usb van, (a régin 2 volt) de egy is elég...
Nem kell a legújabb, best 2023-as, de 3-5 évnél ne legyen régebbi model. Csak új, boltból... Majd minden gyártó megkülönbözteti magát a többitől, hogy az ő tvje milyen különleges, színhű, stb. ezen nem tudok eligazodni... így nincs ilyen preferencia.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.