Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#64451) AeSDé Team válasza Yodamest (#64437) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Gondolom elég szubjektív a dolog, de a fórumot olvasgatva nem hiszem hogy ez a Philips ennyire rossz választás lenne. Például pont egyel feletted javasolta a kolléga ugyan ennek a Philips TV-nek egy nagyobb változatát, mert szerinte az jobb mint az LG C1.

(#64452) ρσгτσ válasza AeSDé Team (#64451) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nincs gond a Philips -szel. Vagyis nincs több gond vele, mint mással. A fenti kategóriát tekintve pedig kifejezetten erős.

100-200 ezres kategória környékén én nem azt vennék, de például OLED -nél sokat agyaltam azon a márkán is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#64453) Kronk válasza alaves (#64450) üzenetére


Kronk
őstag

Az új Tcl 65c825 ezekhez képest mennyire ajánlott, nem ajánlott?

http://totesz.myminicity.com/

(#64454) alaves válasza Kronk (#64453) üzenetére


alaves
addikt

Általában csak OLED-et ajánlok (ha csak nem körpanorámás napsütötte nappaliban lesz nézve). Javasolni szoktam a személyes megtekintést boltban, ha jelentősen jobbnak látod az OLED képét, akkor érdemes azt venni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#64455) Kiskutya válasza Kronk (#64453) üzenetére


Kiskutya
veterán

Lesz nemsokára c825 teszt ha nem sürgős várd meg. Nézz be a tcl topikba ha érdekel.

hmm...

(#64456) Kronk válasza alaves (#64454) üzenetére


Kronk
őstag

A legtöbb film amit nézek angol hangsávval a plex-en, és ott 90%ban valamilyen DTS hangsáv, van, ezek a tévéknek gondolom ez nem okoz gondot ugye?

http://totesz.myminicity.com/

(#64457) alaves válasza Kronk (#64456) üzenetére


alaves
addikt

A Philips tudja a DTS-t, az LG-nek a plex szerverben be kell állítani a transzkódolást.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#64458) Bugarov válasza robaGB10 (#64407) üzenetére


Bugarov
aktív tag

A samsungot nem venném, ez alapján a panelja nem a legacélosabb:

https://prohardver.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_150833-150833.html

(#64459) csemege86


csemege86
tag

Hisense 55U7QF - Még nagyon felületesen ismerkedem vele. De a legelsők között tűnt fel, hogy HDMI bemenet diagnosztikájában azt írja: Videó: 30 Hz, HDR: Nem. Ezeket hogy lehet változtatni, hogy 60 Hz és HDR: Igen legyen? Mitől függ? PC-ről kapja a jelet mint 2. monitor.

Update: HDR-t PC-n kellett először aktiválnom, az megvan.
A herz az hdmi kábel függő, vagy mért nem akarja a 60-at?

(Hisense topikban is kérdeztem, de nem jött válasz.)

Andris

(#64460) tudos4


tudos4
tag

Sziasztok, kicsit változtattam az igényeken érdeklődnék hogy így mi lenne az ajánlás.
1. Tévére szánt összeg, forintban?
150 000 Ft maximum
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
90% tévénézés(60% Sport 40% egyébb(természetfilmek, politikai műsorok, x faktor és hasonlók, vegyes)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3-3,5 m, 108 cm/43 inch-nél ne legyen kissebb és jobb ha ehhez hasonló mérete lenne, de ha megérné nagyobban meg lehet győzni.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Nappal kicsit besötétítve függönyökkel, illetve este sötétben.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
2-en kb 20 és 30 fokos szögből. A képernyő alja van szemmagasságban illetve 20-30 fokkal lejjebb attól függően hogy ülve vagy fekve nézzük a kanapéról.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Ezek nem fontosak de nem baj ha elérhetőek
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Legalább 2 hdmi
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Mindegy
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
NE edge led-es legyen, és jobb ha nem ég be, legalább 5 évig ne legyen probléma vele.

Mindenképp legyen 4k
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új és jobb hogyha valamennyi garanciát is kapunk rá

[ Szerkesztve ]

(#64461) tudos4 válasza tudos4 (#64460) üzenetére


tudos4
tag

Méret igazából itt is mindegy, ha pl egy 55"-ös lessz az ajánlás az sem probléma.

(#64462) mrThomi válasza tudos4 (#64461) üzenetére


mrThomi
addikt

Hello, 3.5m-hez még egy 65 is lazán beleférne, de 150ért nem nagyon kapsz. 55 mérethez is kicsit jobban a zsebbe kell nyúlni. Én a héten vettem egy Hisense 55U7QF 179 ezerért és nagyon elégedett vagyok a márkával, így én ezt ajánlom [link] , de ha ez már sok lenne akkor szerintem a keretbe még ez is beleférhet [link] , [link] most le vannak árazva, dledesek, va panel van bennük, 300 nit, qled, idei modell mindkettő, beégni a led meg nem nagyon fog.

[ Szerkesztve ]

(#64463) Kobe


Kobe
veterán

LG LM660S majd 10 eves tvmet cserelnem valami ujabbra:

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Kb 300, de nincs kobe vesve, ha 10-20K elteres van, belefer
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film (netflix, hbogo) illetve a jovoben ha masik szobaba kerulne, akkor lehet nemi jatekra is, igy a 120 Hz nem lenne hatrany hosszabb tavon sem
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
A jelenlegi 47es, ettol nagyobb meretu, de nem kell 65os azert. A max nezo tavolsag kb 3.2-3.4m
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Arnyekolt sarok, a szoba sotetebb resze
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szembol, max 2en
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Streaming szolgaltatasok es chromecast. De van xiaomi nativ androidtvs boxom, ami ezeket tudja. azzal hasznalnam, jobban bejon mint a tvk ilyenolyan rendszere
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Hdmin kivul nem sok minden
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
LG volt 10 evig, nekem bejott de nincs szigoru preferenciam. Oprendszer a mi box s miatt irrelevans
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
OLED + olcionalisan a 120Hz. Ha keretbe nem fer be vagy nagyon a meret rovasara megy, el tudom engedni
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak uj

Mik a javasoltak?

(#64464) zazenke válasza mrThomi (#64462) üzenetére


zazenke
őstag

akkor a hbo go és jövőre a hbo max is kiesik ?

(#64465) zuzozuzo


zuzozuzo
tag

Sziasztok. Minél többet olvasgatok a TCL 55c728 és a Samsung 55q80a tv-kről annál kevésbé tudom hogy melyik lenne a jobb választás. Ha jol tudom a legnagyobb különbség a kettő között hogy a TCL Va paneles, a Samsung csak Aps, viszont a Samsung mellett szól a FALD. A TCL 45ezerrel lenne olcsobb. Szerintetek melyiket vegyem? :)

(#64466) mrThomi válasza zuzozuzo (#64465) üzenetére


mrThomi
addikt

Mindkettő VA paneles. Mindkettő jó tv, de én egy darabig nem veszek samsungot. Nem tudom mit csinalnak ezek, de nagyon sok a pixel hibás. Persze sokan nem nagyítóval ugranak neki, de én ilyen vagyok. Napokba küldtem vissza pont egy q80a-t. Gyönyörü kép [kép] , de 2 olyan zsíros halott pixel volt rajta hogy kiszúrta a karácsonyfa égőit [kép] ... forumot olvasgatva úgy értesültem hogy a tcl jó minöségü saját panelokat gyárt, bár ezt erösítse meg azért valaki. Ha én most a helyedbe lennék tuti hogy a tcl-t venném

(#64467) zuzozuzo válasza mrThomi (#64466) üzenetére


zuzozuzo
tag

Köszönöm a valaszod.
https://www.flatpanelshd.com/samsung_q80a_qled_2021.php

Itt miert irjak IPS panelnak?

(#64468) mrThomi válasza zuzozuzo (#64467) üzenetére


mrThomi
addikt

Passz ezt nem tudom. Lehet hogy az usa, uk, es német piacosok ips kivétel 50,85 zoll.

Magyarországra az 55 coll biztos VA panellel érkezik, ezért írtam csak annyit hogy az VA, illetve ezért is mertem berendelni. De ha valamiért ipst kapnál amit kétlek, azzal se lenne gond, a boe jó ips panelokat gyárt. Csak valamiért nagyon sok a panasz mostanság. Én csak a pixel hibák miatt tartok a samsungtól, de van aki nem esik hátra 1-2 subpixel hibától.

Innentől már neked kell tudnod melyiket szeretnéd megvenni, de ha kérdésed van az 55q80a-hoz abba tudok mèg segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#64469) zuzozuzo válasza mrThomi (#64468) üzenetére


zuzozuzo
tag

Valamelyik masik topicban mar irtak hogy VA paneles, de azota mindenhol azt olvastam hogy IPS, vagyis Aps, igy viszont tenyleg neked lehet igazad, masik regioban lehet az. Szerinted a FALD es a fenyero mennyire dontheti a merleget a samsung fele?

(#64470) salesman


salesman
őstag

Vennék egy használt színes tv-t Létezik valami teszt program amivel tesztelni tudom? Főleg a panel színhelysségét ellen őrizném, hogy nem "felhős", "foltos" a képernyő! Esetleg pixelhibás... Köszi!

Türűűűdrááá!

(#64471) rainman72 válasza zuzozuzo (#64469) üzenetére


rainman72
Topikgazda

ADS nem aps.
Ha az van a Samuban akkor jobb vétel addig még az ára 300e alatt van.
A fényerő és FALD mindenképp a Samu felé dönt.Viszont itt meg lehet blomming,feliratos filmeknél. :F Ha nem nézel ilyeneket akkor kisebb az esély :D
A TCL fénye 3-400nit nagyon átlagos.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64472) szucsinka válasza rainman72 (#64471) üzenetére


szucsinka
őstag

Az összes streames szolgáltatónál lehet állítani a feliratokat hogy ne legyen blooming ;)

(#64473) Kaba válasza zazenke (#64464) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.Kiesik.

(#64474) rainman72 válasza szucsinka (#64472) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Blooming van volt és lesz és nem csak feliratnál,kisebb-nagyobb mértékben,kit hogy zavar ;) ;)
Nálad nincs egyáltalán? :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64475) mrThomi válasza zuzozuzo (#64469) üzenetére


mrThomi
addikt

Szerintem a tcl is full array local diminges. Tcl-t nem láttam még élöbe, de a fényerő egyértelmüen jobb lenne a samsungba. Számokat nem tudnék most mondani, de 2x annyit tud kb. Hdr 10+ netlfix tartalomnál este, már már szem kiégetős. Ha ez számít akkor a samut vedd

(#64476) rainman72 válasza mrThomi (#64475) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A TCL nem FALD!!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64477) mrThomi válasza rainman72 (#64476) üzenetére


mrThomi
addikt

(#64478) Saccco válasza mrThomi (#64477) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor se az. Sajna.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64479) adp


adp
őstag

Sziasztok. Kineztunk egy samsung 55tu7022 tv-t, Valaki meg tudná mondani mekkora a két láb közti szélesség (a tv állvány mitt)

(#64480) rainman72 válasza adp (#64479) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Kb 95cm [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64481) adp válasza rainman72 (#64480) üzenetére


adp
őstag

Köszi

(#64482) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

anyosoméknak tönkrement a 6 éves LG tévéjük és szeretnének egy újat.
50"-os tv-t szeretnének, amin csak tv-t néznének. Kb. 150e Ft-ot szánnának rá. Én azért örülnék ha okos lenne és a lehetőségekhez képest minél szebb a képe.
Kicsit körülnéztem és Hisense-ből a 50U7QF / 50E76GQ / 50A7GQ triót néztem ki. Ezek közül melyiket ajánlanátok? Vagy van esetleg más favorit?

Köszönöm előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#64483) Redneck válasza rainman72 (#64471) üzenetére


Redneck
veterán

A múltkor én is ezekről kérdeztem, és akkor még Q80T>C728>Q80A volt a sorrend. Most akkor C728 és Q80A közül melyik a jobb végülis?

Nem kötekedni akarok, mert nagyon hasznos amit a közösségért teszel, csak szeretném a jobb TV-t megvenni. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64484) ρσгτσ válasza Redneck (#64483) üzenetére


ρσгτσ
őstag

C728 akkor jó választás, ha nem túl napos szobában, vagy többnyire este fogtok játszani. Ezt neked és a PS5 -ös zuzozuzo -nak is írom. HDR gaming -nél nem lenne rossz a magasabb fényerő sem.

A low budget 2.1 -es HDMI kategória nehéz ügy, mert valahol mindig lesz kompromisszum. C728 -nak például szerintem sokkal használhatóbb és gyorsabb a menüje. Illetve nekem jobban bejön. Viszont....100-150 ezres kategóriában még elfogadható a 300-350 nit, de 250-300 ezerért szerintem kicsit mókás.

Q80a egyébként VA, nem ADS lesz, de ezt feljebb is írta már mrThomi. De nem lesz például Dolby Vision sem. Ez SX -nél játékok alatt, valamint filmezésnél lehet lényeges. Illetve csak 1 db HDMI 2.1 csatlakozást kapott, bár gondolom van akinek ez is elég.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#64485) Kobe válasza Kobe (#64463) üzenetére


Kobe
veterán

Erre otletek?
Annyival modositanam h nem 100% h oled legyen, de vmi samsung qled vagy hasonlo minosegu panel nem artana

(#64486) salesman válasza Redneck (#64483) üzenetére


salesman
őstag

Kötekedünk, kötekedünk?

Türűűűdrááá!

(#64487) zuzozuzo válasza rainman72 (#64471) üzenetére


zuzozuzo
tag

A Samsung es a Tcl is nagyon jó áron lenne Telekomtol. Mi az a blooming feliratos filmeknel?

(#64488) Redneck válasza salesman (#64486) üzenetére


Redneck
veterán

Kizárt, csak a legjobbat szeretném a pénzemért. :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64489) zazenke


zazenke
őstag

másik fórumban már feltettem ezt az érdekes kérdést mely az oled állítólagos hátrányát hivatott bemutatni de felteszem itt is. Angolul ezt a jelenséget hívják black crush-nak 5:25 nél a tank mintázata konkrétan nem is látszik az lg c1 nél [link] Én konkrétan ezt már több oled bemutató videón észrevettem és célozgattam is erre pár hete itt is de csak azt a választ kaptam hogy az oled az etalon fekete és nincs semmilyen hátránya pl egy magasabb szériás qled-del szemben . leszámítva a hdr extra fényeket. de itt a videóban nagyon nem erről van szó hanem konkrétan jelenetek tűnnek el , vagy pl más jeleneteknél is az oled egyszerűen lehagyja a vízen visszacsillanó holdfényt stb stb.... . Az oled fórumban azt válaszolták hogy világosabbra kell venni a fényerőt csakhogy ilyenkor az egész kép kivilágosodik és úgy tűnik hogy ilyenkor egy mini ledes tv feketéje már mélyebb feketét ad ki. Akkor ez most tényleg csak kalibráció probléma lenne és egy lg c1 ílyen rossz beállításokkal jön ki a gyárból? Más oldalakon olyat is olvastam hogy az oled tényleg küzd ezzel a jelenséggel

[ Szerkesztve ]

(#64490) ρσгτσ válasza zazenke (#64489) üzenetére


ρσгτσ
őstag

A videón USA verziós QN90A van, ami VA. Nálunk ADS -sel kapható. Illetve nem mindegy, hogy milyen eszközről megy ki a jel és mi van beállitva.

Nem tudom elmondja -e a figura, mert sajnos nincs időm az egészet megnézni. Pl. mi van rákötve, milyen kimeneti jelre van állítva, a TV -n mire van téve a black level? Mert ezek elég fontos dolgok, ha valamit össze akarunk hasonlítani.

Amúgy szerintem azon a videón valami nagyon nem oké a beállítást tekintve. Brutálisan elvesznek a sötét részek a C1 -en. Nekem is egymás mellett van a QN90A és a C1.

Utóbbi TV -nél teljesen más beállításokat használok SDR, HDR, és DV esetében.

Szerk.:
Jah látom közben, hogy csak videókat néz. A beállítások mondjuk ettől függetlenül is lényegesek lennének.

Ez teljesen nonszensz:
:D
Ilyen nincs C1 -nél, ha nem hibás.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#64491) Rolvik


Rolvik
csendes tag

Sziasztok

testvéremnek keresnék tvt. Én a Samsung 50q60 es az 50au9002 néztem de lehet van jobb ötlet. Valamint a két tv között mi különbség?

1. Tévére szánt összeg, forintban?
200-220
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
filmnézés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
50” max ami elfér
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
világos de este nézik
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
hbo go és netflix
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
semmi
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
mindegy
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
csak új

(#64492) zazenke válasza ρσгτσ (#64490) üzenetére


zazenke
őstag

már egy halom videót megnéztem ezügyben és azt is megmutatják hogy ha feljebb veszed a fényerőt akkor meg milyen más hiba ugrik be . talán ezen a videón érthetőbb a jelenség . Állítsd át a videónál az automatikus feliratozást magyarra egész jól meg lehet érteni (nekem nem megy az angol :) ) [link]

(#64493) ρσгτσ válasza zazenke (#64492) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én arról beszélek, hogy ilyen aránytalan bevilágítást nem láttam OLED -en, mint ami a feljebb linkelt videóban van. Vagyis C1 -en (sem)...

Ahogy felhúzom a fényerőt, minden részén szinte azonos arányban lesz világosabb a fekete.

Black crush -t is vágom, mert például Xbox -nál gondok vannak ezen a téren. Ezért más beállítást kell alkalmazni, mert levágja a jelet és bizony rendesen elvesznek a részletek. Az is kérdés, hogy a black level mire van állítva.

A legutóbbi videó meg ugye nem C1.

Szerk.:
Egyébként szívesen segítek, ha valamit meg kell nézni. Nekem egymás mellett van a 2 említett TV, így azonos körülmények között meg tudok nézni valamit, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#64494) Kiskutya válasza zazenke (#64489) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én egy 65q82r-es Samsungnál is ezt láttam ha az ld be van kapcsolva. Rohadt látványos a hdr de egy csomó részlet nem látszik mert minden sötétebb.

hmm...

(#64495) zazenke válasza Kiskutya (#64494) üzenetére


zazenke
őstag

nem is értem hogy ez hogy nem idegesíti az embereket . szerintem rosszabb mint hogy mennyire fekete a fekete amit csak úgy látsz egy jobbfajta tévénél ha mellé van helyezve egy oled és ugyanaz a tartalom fut rajta.

(#64496) ρσгτσ válasza zazenke (#64495) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pedig nincs ilyen részletveszteség - mint a fenti videón -, ha normálisan van kalibrálva a TV. Illetve a csatlakozott eszközön minden beállítás megfelelő.

Meg ilyen bevilágítás sincs. Foltokban.

Szerk.:
Például konzolhoz is nagyon fontos kalibrálni, és más-más beállításokat alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#64497) Kiskutya válasza zazenke (#64495) üzenetére


Kiskutya
veterán

Engem is zavar. Próbálom úgy beállítani a dolgokat hogy a lehető legjobb legyen a fekete megjelenítése de ne vesszenek el a részletek.

hmm...

(#64498) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Sziasztok! Kinéztem 2 LG nanocell tv-t, 65NANO793PB és 65NANO803PA. Az egyik Edge led a másik Direct led. Film-mozi élményhez nelyik a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#64499) Kiskutya válasza muchacoado (#64498) üzenetére


Kiskutya
veterán

Elméletileg a direct ledes jobb de mind 2 típusnál ott van a panel lottó.

hmm...

(#64500) Kapanyél válasza ρσгτσ (#64490) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ez annyira amatőr, hogy a kameráját sem állította be manuálisra….

Ahogy írták többen is, ilyen nincsen OLED-en. Ami van, az tud zavaró lenni: ha a legjobb beállításokkal használom, de bekapcsolom az eco-t, le tudja venni annyira bután a fényerőt, hogy bebukik a fekete. Ha visszaadom a kakaót rá, akkor tökéletes. Csak kiég a szemem a sötét szobában tőle.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.