Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#64951) rainman72 válasza bnorci71 (#64950) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Tessék itt az ára :D :D :D [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64952) alfonzz


alfonzz
csendes tag

Üdv! Segítéséget szeretnék kérni!

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Kb. 150.000 Ft, lehet kicsit magasabb
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Netflix, sport, legkevésbé tv-zés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
Kb. 2,5 méterre van a tv az ágytól, a jelenlegi tv 110cm átmérőjű, kisebbet nem szeretnék, ha nagyobb nem gond.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Sötét szobában
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, maximum 2-en a hálószobában
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix a legfontosabb
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
-
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Lényegtelen, a komódon mindegyikkel elfér, plusz idővel farla kerül
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Semmit nem tudok a tv-kről, szóval erről nem tudok nyilatkozni
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
-
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Leginkább új.

(#64953) Saccco válasza kipser (#64948) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez pont akciós is: AlzaErgo ErgoArm D85B Essential USB.
Persze ettől léteznek olcsóbb megoldások is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64954) csirkemell


csirkemell
csendes tag

Milyen jó ár/érték arányú 120hz-es tv-ket kapni most? 48-50-es méretben érdekelne, úgy max 300k körül-ig. Nem nagyon találtam oldalt, ahol képfrissítés alapján lehetne szűrni, elég körülményes a keresgélés. :U

Winners never quit and quitters never win!

(#64955) rainman72 válasza csirkemell (#64954) üzenetére


rainman72
Topikgazda

48" csak oled,van pár darab,Lg 48A1-C1 Philips 48Oled806.
Oledből csak az A1 férbe 300e-be.
50" meg led,de ebben a méretben nagyon ritka a 120hz,például Lg 50Nano863.
[Itt] nézz szét.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64956) Saccco válasza csirkemell (#64954) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mostoha méret.
55" és 65" a fő csapásirány, jelenleg.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64957) Bugarov válasza alaves (#64938) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Tök igazad van.
Én ezt a "PS5-öm van ki akarom használni a képességeit, kell a hdmi 2.1" megközelítést azért nem egészen értem. Ha felpakolja az illető a gémát 120fps-re (azt a pár címet, ami tudja...), akkor jó eséllyel bukik egy csomó részletet. Aki annyira kompetitívre veszi a figurát, hogy számít a reakcióidejének az alacsonyabb input lag, az úgyis billentyűzettel tolja ezeket a cuccokat. Kanapéból kontrollerrel bohóckodni a Fortnite-ban bőven jó 60 fps-is, részletesebb grafikával. Persze kinek mi, nem akarom én megmondani senkinek, hogy hogyan / mivel játszon, de csak azért mert PS5 van nem biztos, hogy feltétlenül érdemes tv-t váltani, vagy a drágábbat venni :R

(#64958) Kapanyél válasza komzs (#64946) üzenetére


Kapanyél
őstag

Alap LCD-k csak nagyobbak lesznek, jók nem.
A HDMI 2.1-et leszámítva a korábbi LG-k ugyanezt tudják, ha még találsz valahol. Mind VA paneles, így este utálni fogod, ha nem nézed pont középről és/vagy elég távolról.
Jó a nagy kép, de inkább 75-öst keresnék QLED-del. Sajnos a NeoQLED nagyon drága, ahogy az OLED is.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#64959) Kapanyél válasza onadii (#64941) üzenetére


Kapanyél
őstag

A C2-be az idei G sorozat evo paneleit teszik idén már, tehát elég nagy változás lesz itt. De ez árazásfüggő: ha a C-t felhúzzák a G árszintjére, mindegy minek hívjuk…

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#64960) erahurka válasza Kapanyél (#64959) üzenetére


erahurka
félisten

Miben több az evo panel?

(#64961) nagyfejü válasza nagyfejü (#64913) üzenetére


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Erre valaki?
üdv

(#64962) Kapanyél válasza erahurka (#64960) üzenetére


Kapanyél
őstag

Leginkább a 30%-kal nagyobb fényerőben. :)
A G-szériás OLED-eket nem kell egymás mellé tenni, hogy lásd a különbséget…

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#64963) zoarden válasza Héliosz (#64936) üzenetére


zoarden
tag

köszi.Ez már lehet hogy kicsit nagy a helyhez és okos is, bár nyilván nem kell használni azt a részét, csak felesleges.
Nem találtam eddig egyértelmű specit hogy koax csati van e rajta, de inkább nincs, mert több helyen nem írnak ilyet, csak a Mall.hu-s leírás írja. Ez pedig fix megkötés sajnos.

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#64964) erahurka válasza Kapanyél (#64962) üzenetére


erahurka
félisten

Nem megy tönkre hamar, ha túl nagy fényerővel használja az ember? :F

(#64965) Rolly válasza Kapanyél (#64962) üzenetére


Rolly
veterán

Én tesztben max 15% többlet fényerőt olvastam csak a c1hez képest a g1re, sőt van ahol már nincs is különbség a C1 és G1 között

[link]

(#64966) zoarden


zoarden
tag

A Dyrasról mint Euronics sajátmárkáról mi a vélemény tapasztalat?

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#64967) Héliosz válasza zoarden (#64963) üzenetére


Héliosz
tag

tuti van rajta koax.
az eddig általam látott Strongokon volt. max elállsz a vásárlástól ha nincs :Y

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#64968) AxBattler


AxBattler
félisten

Huh, a 85"-os, Androidos U7H nem lehet rossz. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64969) Peathee válasza Nordik (#64921) üzenetére


Peathee
aktív tag

ha LAN-t szeretnél akkor a legtöbb Android-os TV felismeri az USB-re kötött gigabit adaptert.

(#64970) Kobe


Kobe
veterán

LG LM660S majd 10 eves tvmet cserelnem valami ujabbra:

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Kb 300-400, de nincs kobe vesve, ha 10% elteres van, beleferhet
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film (netflix, hbogo, serviio), sport nem, illetve a jovoben ha masik szobaba kerulne, akkor lehet nemi jatekra is, igy a 120 Hz nem lenne hatrany hosszabb tavon sem
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
A jelenlegi 47es, ettol nagyobb meretu kellene, elsoegesen 65osben gondolkozom. A max nezo tavolsag kb 4 meter

4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Arnyekolt sarok, a szoba sotetebbik resze, direkt feny nem eri a kepernyot, ablakoknak hattal
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szembol, max 2en
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Streaming szolgaltatasok es chromecast. De van xiaomi nativ androidtvs boxom (mi box s) ami ezeket tudja. Azzal hasznalnam a jovoben is, jobban bejon mint a tvk ilyenolyan rendszere
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Hdmin kivul nem sok minden, nincs kulonosebb elvaras
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy, van vesa allvanyom
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
LG volt 10 evig, nekem bejott de nincs szigoru preferenciam. Oprendszer a mi box s miatt irrelevans
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Semmi extra. Minel jobb kepminoseg.

11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak uj

Mik a javasoltak?

[ Szerkesztve ]

(#64971) dudika10


dudika10
veterán

Sziasztok,

Jelenleg egy Samsung UE50MU6102-t hasznalunk itthon es elgondolkodtam a cseren.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
2-300k, lelektani hatar

2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
50% sorozat, 30% youtube (PC-re kotve), 20% film

3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2.5-3m, 70-75", igazabol ez lenne az oka a valtasnak, 50" nem eleg nagy

4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Napkozben es este is, de jellemzoen nincs teljesen sotet.

5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?

Is-is.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix, HBO Go, Amazon Prime, ha lesz egyszer Mo.-n akkor Disney+ is biztos, illetve PC-re kotve (fotonezegetes, youtube, netpinceren kaja rendeles, hirek elolvasasa)
Bar van alatta egy PC, de orulnek neki, ha nativan tamogatna ezeket mint a mostani, mert sokkal kenyelmesebb nem a bongeszobol hasznalni ezeket a dolgokat.

7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Egy HDMI (de ez mar alap), illetve ami elsodleges szempont lenne: bluetooth
Ugyanis 100%-ban bluetooth-os eszkozok szolgaltatjak a hangot (bluetooth-os DAC-ra van kotve a hangfal, ill. bluetooth-os fejhallgato csatlakozik a TV-re, ha nem akarom a szomszedokat zavarni, a PC hangja is HDMI -> bluetooth vonalon kozlekedik).

8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Orulnek ha oldalt lennenek, de ez a legutolso szempont.

9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nincs preferencia.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Semmi extra.

11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Uj.



A mostani is egy olcso/belepo model volt par eve, igazabol a merete a legnagyobb bajom. Mit tudnatok javasolni ami nagyobb meretben hozza legalabb ezt a minoseget? Minel olcsobb, annal jobb, mert bar sokat nezzuk, de a tartalom szorakoztat es nem pedig az, hogy "milyen gyonyoru a fekete az amoled-en".

Koszi! :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64972) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Erről a Hitachi 50HAK5350 tv-ről mi a véleményetek? Teljesen átlagos digi tv nézésre (néha egy-egy film) semmi játék vagy komoly mozi,stb.
Nappal és este is lenne használva és kb 3 méterről (szemből) a hálószobában!
Ahogy néztem VN paneles direkt ledes viszonylag sok porttal.
Köszönöm!

ˣ

(#64973) Helmoras


Helmoras
őstag

Az én küzdelmemnek vége, sikerült kifognom egy samsung 65q80a-t 340k- ert, a heten hozzak majd irok róla hogy vált be :C

(#64974) dj79 válasza tuzpenge (#64972) üzenetére


dj79
senior tag

Szia!
Inkább egy Hisense készüléket vennék ugyanennyiért, mint pl akár ez. (már amennyiben nem kell az android rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#64975) tuzpenge válasza dj79 (#64974) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszi. Valóban nem rossz ez sem.
De miért inkább ezt ajánlod? (Nem értek hozzá… azért kérdezem)
Köszi!

ˣ

(#64976) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Sziasztok! Van egy pár éves Samsung qled 140 cm (Samsung qe55q60ratxxh) tévém de mivel 6 méterről nézem most így kezd 'kicsi' lenni.
65 " tévéket néztem a neten de nem tudok dönteni.

Esti tévé nézésre( RTL, TV2, film+, egyebek) és napközben pedig netflix - re is lenne használva. Sajnos oldalt elég sok az ablak felületem így több fényt kap oldalról a tévé de napsütésnél inkább leengedem a rolót.
Kinéztem a következőket.

65" Hisense 55A9G
65" TCL 65C825

Ezek közül melyiket a jobb?

Vagy van esetleg olyan tévé ami árban hasonló de jobb mint ezek?

Üdv
Zsolt

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#64977) rainman72 válasza tuzpenge (#64975) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A török Vestel gyárt több régi márkát csak más a cimke,Hitachi,JVC,Start-light stb..
Nem nagy durranás.
A Hisense mint márka egy kicsit előrébb jár,inkább nagyon,oled, mini led például :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64978) Kaba válasza Zsozsoka 74 (#64976) üzenetére


Kaba
veterán

6 méterről nézve a 65" is kicsi lehet..

[ Szerkesztve ]

(#64979) tuzpenge válasza rainman72 (#64977) üzenetére


tuzpenge
őstag

Így mar értem. És az ajánlott hisense-ről neked mi a véleményed az említett felhasználáshoz? 150-nél (inkább csak 130) többet nem szeretnék kiadni tv-re mert szinte csak sportot nézek rajta a digin…. :))
Köszi!

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#64980) Rolly


Rolly
veterán

ha online 0%thm hitelre veszek MM-ben TV-t akkor a garancia plusz intézés folyamata mi most? :) Itt a fórumon rákerestem és megnéztem minden ilyen feltételt, s ha jól tudom 21 napon belül lehet kötni goldot... de ugye az csak vicc, hogy be kell vinni a TVt :) pont azért rendelném Online mert 65"-os TV már nem igazán kocsi méret :)

(#64981) alaves válasza Kobe (#64970) üzenetére


alaves
addikt

Ha eltudtok közelebb helyezkedni (2-3m) akkor: Philips 55OLED706

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#64982) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Ez a 0% mától él a MM-ben? Pár napja még csak a szokásos uzsorás volt, akkor benne hagytam egy 77C11-et 1.049.000-ért. Ma megint olvasom itt, hogy van 0-ás THM-mel, és tádám! A kosaram már 1.299.000-re emelkedett…

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#64983) rainman72 válasza tuzpenge (#64979) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem volt még Hisense tvm.
Kérdezz rá a saját topikjában.
De 130-150ezerért nem igazán lehet válogatni.Nagyobb összegért se jelenleg olyan magasak az árak.
Vagy ez vagy 43"-os Lg,Samsung,Philips [link] esetleg.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64984) Kobe válasza alaves (#64981) üzenetére


Kobe
veterán

Nem igazan, a tv egy 180x200as agy elott van + falig van meg masfel / 2 meter
Legoltimalisabb esetben is min. 3.5m a nezesi tavolsag

(#64985) KoNZoLik@ válasza TechN7ne (#64905) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Pontosan, teljesen egyetértek 👍 Pár éve bejött ez az Oled láz, és boldog boldogtalan azt vesz, mert a vízcsapból is az folyik, hogy az a legjobb, az a legszebb, és ezt be is kajázzák az emberek! Viszont ha elmész egy MM-be, viszel magaddal megfelelő anyagot, tisztán látszik a különbség sok esetben, de még úgy sem 100%-os a dolog, mert azért otthoni körülmények között is teljesen más lesz az összkép! Én is így választottam tévét múlthéten, egy Samsung QE65QN90 NeoQled személyében, és azt kell mondanom,hogy egyáltalán nem bántam meg, hogy nem az agyon hypolt LGC1-et választottam, mert SOKKAL jobb megjelenítése volt minden tekintetben a Samunak, több anyaggal is tesztelve lett és elvérzett nálam a C1, pedig az még olcsóbb is lett volna! De mindegy is, mert mindenki maga döntse el, és legfőképpen tudatosan, hogy mire és mennyi időre ad ki egy kisebb vagyont, egy ilyen tévére, plusz felhasználási terület stb...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#64986) alaves válasza KoNZoLik@ (#64985) üzenetére


alaves
addikt

"mert SOKKAL jobb megjelenítése volt minden tekintetben a Samunak"
Sajnálom, hogy nem nézted meg a Philips OLED706/806-ost, lehet hogy másképpen döntöttél volna... :U

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#64987) KoNZoLik@ válasza alaves (#64986) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Olyan szinten le volt rabolva itt a Shopmarkt MM, hogy egyetlen egy db Phillips tévé nem volt😳 LG/Samu/Sony kb ennyi, ezekből is pár darab!

Plusz lehet ez az én hülyeségem, de én félek a beégéstől hiába mondják azt, hogy nincs🙄 Leginkább játékra használom, napi 10 óra minimum megy a tévé, de van amikor sokkal több, tehát nekem erre ez a NeoQled volt a legmegfelelőbb választás, szerintem...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#64988) redingitell válasza KoNZoLik@ (#64985) üzenetére


redingitell
senior tag

Pont ma voltam az MM-ben, ugyanezt tapasztaltam. A neo qled képe klasszisokkal jobb volt a c1 képénél. Holnap még egy TCL 825 öt szeretnék megnézni egy Sony x90j vel hasonlítva, és ezek alapján szeretnék dönteni. Mondjuk én nem 4k anyagot vittem, mert arra gondoltam az úgyis tuti. SD, 720p 1080p amit néztem.

(#64989) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék tőletek:

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Telekomnál venném, ott a listaár ~250k körül lenne maximalizálva.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Filmezés, sorozat nézés.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
~2.5m, a mostani elhelyezésben az 50" a max, amit el tudok helyezni.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Sötét.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Van külső lejátszóm, saját média szerverrel (Roku, jellyfin, plex), így alapvetően a smart része nem annyira szempont.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Semmi extra.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Amelyik stabilabb, inkább oldalt.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Philips, ambilight tetszik, bár a nappaliban alapvetően nem lenne sok hely a fénynek. De túl sok infót nem találtam róla, most egy régi LGt használok, de a fényereje már nem az igazi, és 3ból kettő hdmi meghalt.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Alapvetően nincs, ambilight tetszik, de nem sok hely lenne a fényjátékhoz.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új.

Amiket találtam telekomnál 50" méretben:

LG 50NANO753PR UHD HDR
LG 50NANO813PA 4K UHD
Philips 50PUS7906/12
Samsung QE50Q60AAUXXH QLED UHD
Xiaomi P1 50 4K Android Smart LED TV

Ezek közül van olyan, amelyik kiemelkedik a többi közül?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#64990) alaves válasza KoNZoLik@ (#64987) üzenetére


alaves
addikt

Nem semmi, úgy látszik jó sok pénz van az embereknél (vagy hitel)...
Használd egészséggel a TV-t!
(Annyi az egész, hogy extrém használatnál pár hetente, este kikapcsoláskor elindítod a 'pixeltisztítás' opciót és máris nem lesz beégés).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#64991) alaves válasza redingitell (#64988) üzenetére


alaves
addikt

Csalóka a dolog: a C1-et referencia TV-nek szánták, ezért minden képjavító kikapcsolásakor és/vagy kalibrálva 'natúr' képalkotásra képes. Ezért az eladótérben a felhúzott QN95 jobbnak tűnhet...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#64992) Héliosz


Héliosz
tag

Őszintén kíváncsi lennék, hogy fényerőn kívül miben vérzett még el az oled :U

Nyilván lehet hogy egy fényes helységben, mint pl MM eladótér ütősebb képe volt, de, hogy otthoni környezetben pl filmezésnél is jobban nézne-e ki egy ADS panel, mint egy OLED... hát... :D

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#64993) Rolly válasza alaves (#64991) üzenetére


Rolly
veterán

QN egyedül a háromszoros fényerőt tud többet emiatt jobb lehet a mediamarkt üzletben, de nálunk a régi B9es LG oleddel.sincs gond pedig ahhoz képest a C1 jóval erősebb fényerőben.

(#64994) zuzozuzo


zuzozuzo
tag

Meg a vegen kiderul hogy IPS paneles tv-t kellett volna vennem.

(#64995) redingitell válasza alaves (#64991) üzenetére


redingitell
senior tag

Persze, értem, és nem is vitatom. Én azt írtam le, hogy nekem melyik tv képe tetszett jobban 720p és 1080p anyagok lejátszásakor. Nálunk pl egy 2x3m -es ablak mellett lesz a tv, és többet néznek rajta tv csatornát, mint filmet. Ezért is kértem itt korábbban ajánlást, mert hogy kinek melyik tv jobb, az teljesen egyén és felhasználás hely, mód függő.

(#64996) rainman72 válasza tuzpenge (#64979) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mátol akcios a kinézett Hisense tv 140e.
Viszont a sokkal jobb 50U7QF is csak 155e ami jobban megéri.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64997) dj79 válasza CactuS (#64989) üzenetére


dj79
senior tag

A q60 magasabb fényerőt tud, ami jól jön HDR anyagoknál, az lg nanoknak meg sokkal jobb a hangja.
Én a samsungot venném.

(#64998) rainman72 válasza CactuS (#64989) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ami vmivel kiugró az a Q60A. [link]
Vékony dizájn,qled panel,500nit fény,elem nélküli táv.
Mivel mind VA panel jó lesz a kontraszt és fekete megjelenítése.
A Xiaomi-t kihagynám,helyette érdemes lenne pl a most 155e Hisense 50U7QF.
A 2 nanocell közül inkább a direct ledes 753 lenne jobb.Viszont az alacsony fény miatt azt is kihuznám,hdr-hez kevés nagyon a 200-250nit.
Philipset az ambilight és az android adná el nekem,de jelenleg mint szinte minden tv ez is drága.
Tehát összeségében a Q60A lenne a legjobb választás vagy ha az drága akkor a Hisense U7QF ár/értékben,de az meg nincs a Tkomnál.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#64999) KoNZoLik@ válasza Héliosz (#64992) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Konkrétan? Mindenben! A Kispesti Shopmarkt MM tévé osztályán be van sötétítve, sőt kérésre teljesen kikapcsolják ott a lámpákat👍 Tehát közel olyan körülmények között tudtam tesztelni mint otthon! 4K-s filmeknél és HD anyagoknál egyértelműen jobb képe volt hasonló beállítottság mellett a Samunak, ps5 gépet rákötve pedig kiverte a szemem a különbség! Én ezekre használom, és mint írtam is NEKEM erre a NeoQled az ami a legmegfelelőbb minden tekintetben! Nem vagyunk egyformák, simán vehettem volna C1-et mivel azt 100K-val tudtam volna olcsóbban megvenni, de mégsem azt választottam, nem véletlenül :K Én senkit sem akarok itt vagy máshol meggyőzni, mindenki maga döntse el, hogy neki mi a jó 👍
Amúgy gondoltam, hogy ha ezt ide beírom, hogy jobb a NeoQled mint az Oled, még egyszer hangsúlyozom számomra, akkor egyből felhördülnek a habzó szájú Oled fanok, mert csakazoledazisten(ne vedd magadra) 😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65000) Rolly válasza KoNZoLik@ (#64999) üzenetére


Rolly
veterán

Én csak azt nem értem, ha ennyire egyértelműen jobb akkor teszt oldalakon miért nem ez jön ki? Miért van az, hogy már a Samsung is OLED tv gyártásba akár kezdeni ha rosszabb?

Megnéztem több tesztet és valóban mindenben jobb ami a fényerőre vetíthető vissza, de sok másban alul marad a c1hez képest:
- kontraszt
- betekinthetőség

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.