Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) Muszakishop


Muszakishop
csendes tag

Nem tudjátok, hogy pénteken lesz még valahol BF az emagon kivül ?

Kinéztem én ezt, ma akartam megvenni : [link]

Csak mára erre változott : [link] :Y :Y

:(( :(( :(( :(( :(( :((

(#38052) nitro16 válasza Muszakishop (#38051) üzenetére


nitro16
senior tag

Ugyan úgy lesz megint mm,euronics,edigital stb.

(#38053) Tomikapc válasza stilo18 (#38050) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Azt hiszem értem, utána is olvastam kicsit a dolgoknak... Nehéz döntés, köszi a tippeket a Bravia tényleg egy külön kategória.

Tomikapc

(#38054) Kiskokó válasza FBlazee (#37869) üzenetére


Kiskokó
veterán

A héten várom a Q82-őt és Samsungos ismerősöm megnézte a legfrissebb infókat és se a Q80 se a Q82-höz nem jár még a OCB. (Szívjon le a Samsung én azt mondom)...

Amúgy én se és ismerős se tudja megmondani mi a különbség a 80 és a 82 között a színét leszámítva.
A 82 a Samsung oldala szerint egy friss modell.
Ha megjött majd írok milyen.

Apzung

Én is MM-ből vettem 450ért meg volt 120K ajándék utalványom így tulajdonképpen 330ba lesz a TV
Én még csütörtökön rendeltem, Hétfőn jött az email hogy átadták a kiszállítónak de még ennél több infó nem jött és nyomonkövetésben is csak a felvétel van. De szerintem a héten csak megjön 1-5 munkanapot írtak.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#38055) gabor9991


gabor9991
őstag

Meg van rendelve egy philips pus557304 tévé de most a mediamarktban rendesen kipróbáltam.
A demó videó tényleg szép ahol semmi gyors mozgás csak lassan nyíló virágok meg ilyen tipikus demó téma látható, de mondjuk YouTube-on megnéztem egy f1 videót és egy teniszmeccset és háááát, ha ez ilyen akkor vissza fogom mondani a rendelést.
4k 60 fps videóknál a tenisznél szaggat a labda meg 4-5 labdányi csíkban utánhúzza a labda színét.
F1 videónál egy elsuhanó autó rendesen darabosan megy ki a képből.
Ez ilyen tényleg?

Van valami ajánlott helyette 55" méretben 200 körül?

[ Szerkesztve ]

(#38056) Gigicuci válasza Dareiosss (#38041) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Köszi!

Már csak azt nem tudom, hogy miért írják, hogy a Va panel betekintési szöge nagyon romlik. Én otthon csekkoltam a Panámat és nem nagyon láttam durva romlást, lehet hogy csak igénytelen vagyok....

(#38057) zsinnyegtet válasza zsinnyegtet (#36981) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Üdv Mindenkinek (újra)!

Kezd leszűkülni a kör a topikban olvasható hasznos infóknak illetve AL-nek köszönhetően.
Most ott tartok, hogy talán a Samsung Q70-nél hosszú távra (a mi igényeinknek) nem nagyon találok jobb / praktikusabb megoldást.
Vagy van esetleg max. 1-2 "vetélytárs"? A könnyebb döntés miatt nem nagyon szeretnék többet. :D

Köszönöm szépen.
Üdv.
Péter. :R

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#38058) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg egy LG 43UJ701V készülékem van, ezt cserélném jövő év elején valami nagyobbra és komolyabbra. Nagy lesz a hely, szóval mindenképp 55" vagy annál nagyobb méretben gondolkozom. Az LG nagyon bejött a WebOS és a Magic remote miatt, de a HDR-je PS-hez és Netflixhez sajnos nem elég. A Sony rendszerétől és csiga tempójától falra mászom (Igaz itt sem felső kategóriával volt dolgom), de nyílván a Samsungról és Panasonicról, Sonyról is jókat olvasom. Az alábbi használatra melyik márka, milyen panel a legmegfelelőbb? Leginkább szemből néznénk.
Amire használva lenne:
-PS4 Pro (Megjelenéskor PS5)
-Netflix
-HBO GO
-YouTube
400-500ezer körül lehet kapni ilyen feltételek mellett valami használhatót?
Köszönöm!

(#38059) Narancs89 válasza Kiskokó (#38054) üzenetére


Narancs89
csendes tag

Elméletileg csak a talp különbözik, a Q80 az fém vagy részben fém, a Q82 viszont teljesen műanyag. A MM kifejezetten a BF-re hozatta be a modellt, hogy ne lehessen egyszerűen árakat összehasonlítgatni.

(#38060) Nowi válasza gabor9991 (#38055) üzenetére


Nowi
tag

ez komoly?? pont most nezegettem pedig hogy én is veszek egy ilyet vagy egy ugyanilyet 58" -ban...

akkor most mégse jó?? mert eddig ez nem volt annyira rosszra értékelve.. :Y

(#38061) nitro16 válasza zsinnyegtet (#38057) üzenetére


nitro16
senior tag

Csak 55" méret játszik?

Pénteket várd meg, bíztos lesznek jó akciók. Általában q70 illetve xf9005 szokták ajánlani ebbe a kategoriába. Ha nagyobb is mehetne múltkor volt qe65q70 320 euronics illetve 362k mm-ben. Sony 65xf9005 meg 360k itt, bár most magasabb az ár lehet vissza fog menni. [link]

Ha mindenképp 55" akkor lehet érdemes még figyelni mm-ben a qe80-t most 435k az is szerintem lemegy 360-370-re pénteken. Illetve most a qe55q82 380k. Az is elég jó ár.[link]

Esetleg pana oled? most 400, ez is biztos olcsóbb lesz mert kiszorják. [link]

Leginkább az a kérdés mennyit akarsz költeni, láttam 350k max, de most ugye pl a qe55q70 290k euronics de hajlandó vagy-e többet adni egy másikra, ez a legnagyobb kérdés.

(#38062) b4lukapitany válasza gabor9991 (#38055) üzenetére


b4lukapitany
tag

50/60 hz-es tévén ez normális nem?

(#38063) allein


allein
addikt

Sziasztok. Oleden belül márka váltás miatt Philips TV vásárláson gondolkodom, íme a 3 jelölt. Jól látom, hogy a dízájnon kívül semmilyen különbség nincs? Meg az árban van különbség.

Mindenképpen 55" gondolkodom és Philips, ambllight miatt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#38064) snecy20 válasza gabor9991 (#38055) üzenetére


snecy20
veterán

Mozgásmegjelenítés terén hurka sajnos az a TV, tegnap én is láttam élőben kiállítva.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38065) nitro16 válasza kisÁdi (#38058) üzenetére


nitro16
senior tag

Hali

Én is hasonló felhasználásra vennék majd tv-t, valszeg jövőre. Ha majd rendesen ki is akarod használni a ps5-t akkor hdmi 2.1 kell. Így meg a sokak által nézett oled lgc9pla amit ajánlanék. 55" verziót már most megkapnád ebből az összegből, kérdés hogy ha jövőre beesik a nagyobb ára 580-600k-ra hajlandó vagy-e annyit még rádobni a nagyobb méret érdekében. :K

(#38066) gabor9991 válasza Nowi (#38060) üzenetére


gabor9991
őstag

Komoly persze.Én is elkeseredetten kicsit.
Azért is kérdeztem, hogy kell még esetleg valami funkciót bekapcsolni ami feljavítja a képet?MM demó (majdnem minden tévén szörnyű a.minőség) is olyan kockás rajta, hogy rossz nézni pedig elvileg van benne képjavító akármi.
Így nem lenne komoly előrelépés a jelenleg használt régi tévém is ezt csinálja ezért cserélném le.

(#38067) gabor9991 válasza b4lukapitany (#38062) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem tudom, hogy normális-e de ez így nekem nem ér pénzt.
A philips demó alapján amit YouTube-on néztem épp ezt hangsúlyozták hogy nem szaggt a kép hanem folyamatos a mittudoménmilyen technológiának köszönhetően.

(#38068) tutis válasza gabor9991 (#38055) üzenetére


tutis
őstag

ez a tv-m van, semmilyen általad említett probléma nincs a tv-vel. MotoGp közvetítés teljesen élvezhető volt, nincs darabosodás.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#38069) zsinnyegtet válasza nitro16 (#38061) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Köszi a gyors választ.
Sajnos ez az a méret ami elfér. A keret valóban max. 350.000.- forint de ha sikerül valami számunkra megfelelőt találni (pl. Q70) kedvezőbb áron akkor a megmaradt pénzből inkább veszek majd síbérletet :))
Ezért is esett a "választás" a Q70-re.

A rock and roll az nem egy tánc...

(#38070) tutis válasza gabor9991 (#38067) üzenetére


tutis
őstag

Az itteni cikk is megerősiti amit mondok: "A mozgásmegjelenítés során anomáliákat, tehát például utánhúzást, szellemképesedést vagy szaggatást nem tapasztaltunk. Mindenesetre a készülékből nem hiányzik a cég Finom Mozgás névre hallgató interpolációs eljárása, amely virtuális képkockákat illeszt be a valódiak közé, ami a segíthet kiküszöbölni az esetleges akadozásokat"

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#38071) penge111


penge111
addikt

TLC 55EP660 szerintetek 118k-ért ez jó vétel, konzolozásra lenne főleg és filmezésre, szóval hdr 10 nem ártana, papíron tudja kérdés vajon igaz-e? Érdemes leváltanom a Sony KDL-48W605B öreg Tv-met erre, bár én még mindig gyönyörűnek látom a képi világát. Gondolom nincs pariba a 250 ezer forintos tv-kel... A válaszokat köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#38072) nitro16 válasza zsinnyegtet (#38069) üzenetére


nitro16
senior tag

Értem, szerintem akkor nyugodtan vedd meg a q70-t nem rossz tv az.
Arra viszont figyelj, hogy euronicsba nem sok helyen van már készleten, illetve csak bemutató utolsó darab, így lehet ha vársz péntekig lecsúszol róla. Szóval ez most ilyen necces, hogy várjak hátha akkor lesz olcsóbb és még pont szerencséd lesz, vagy megveszed ezen az áron. (Max annyit be tudsz játszani megveszed most és ha pénteken lejjebb megy akkor vissza mondod, és megrendeled újra ;] , max más névre).

Ajánlatos +3 év gart venni azért rá szerintem, euronicsba meg elég korrekt az árazása annak más bolthoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#38073) Dareiosss válasza gabor9991 (#38055) üzenetére


Dareiosss
senior tag

A legolcsóbb jó tv 55" ban az a Samsung 55RU8002, ez alatt nem lehet ajánlani semmit.
Egy 60hz-es Tv nem lesz ajánlott, kerülhet akár 80 ezer ft ba is.

Az IPS panelos TVk se lehetnek ajánlottak alapból már 2019 ben. Mert bár hiába jobb a betekintési szög a VAhoz képest, képminőségben hátrányban van, ezért csak kivételes esetekben, monitornak, vagy olyan felhasználásra pl cégeknél megjelenítőnek stb lehet ajánlott.

(#38074) gabor9991 válasza tutis (#38070) üzenetére


gabor9991
őstag

Ok elhiszem hogy ezt írja a cikk én meg most néztem meg élőben és ezt láttam.
És nem fikázni akartam ezt a típust ugyanis én is berendeltem egyet belőle.
De sajnos a látottak alapján engem nem győzött meg.Ahogy írtam f1 illetve tenisz esetén sajnos jól láthatóan szaggatott a kiállított tévé a MM polcán.

[ Szerkesztve ]

(#38075) snecy20 válasza penge111 (#38071) üzenetére


snecy20
veterán

260cd/m2-vel semmilyen komoly HDR effektet nem érdemes várni, sőt lényegében talán abszolút semmilyent, viszont legalább VA panel és olcsó, és némi alza kuponozással levihető ~115e ft körülre.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38076) Snoop27 válasza Gigicuci (#38038) üzenetére


Snoop27
őstag

Szia. Én 55CS630-ról váltottam 65XF9005-re, nagyon óriási előrelépést ne várj, nekem a Pana színvilága kicsit jobban bejött, a Sony mellett leginkább a méret szól. De ne érts félre, ma is a Sonyt venném.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#38077) stilo18 válasza penge111 (#38071) üzenetére


stilo18
addikt

Plussz Snecy kommentjére a panel is 8 bites csak... Szóval a HDR ott dísznek lesz. :(

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38078) snecy20 válasza Snoop27 (#38076) üzenetére


snecy20
veterán

Közel 300 pénzt már nem nagyon szabad adni 55''-s LCD-ért. Meg kell várni amíg benéznek 400e alá az OLED-ek, már nem túl nagy idő.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38079) penge111 válasza snecy20 (#38075) üzenetére


penge111
addikt

Köszi a választ :R , persze eget rengető csodát nem várok tőle. Úgy gondolom, hogy elég jó ár/érték aránya van talán. Pont az Alza akció miatt kérdeztem... Illetve sok helyen dicsérik, hogy nagyon jó feketéje van, illetve 9.5 ms az input lagja, amit ha jól tudom elég jónak számít konzolozás szempontjából. Azért lehet a mostani Tv-mhez képest sokkal jobb.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#38080) tutis válasza gabor9991 (#38074) üzenetére


tutis
őstag

én sem cikk alapján mondom, otthon figyel egy ilyen. Eddig semmilyen utánhúzást nem tapasztaltam, pedig megvan már hetek óta. Az áruházi beállítás és körülmény amúgy véleményem szerint nem sokat ér. meg lehet nézni videókat, de otthon nem áruház módban élénk beállítással fogod nézni a tv-t. Nem tudom az általad látott darabosodás és utánhúzás mitől lehetett, én nem találkoztam ezzel a problémával.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#38081) Snoop27 válasza snecy20 (#38078) üzenetére


Snoop27
őstag

Nem is terveztem kiadni pénzt 55-ösre, épp az, hogy pár hete váltottam 65re.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#38082) devil-k válasza allein (#38063) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért váltasz márkát? Mi a baj?

- mozi bolondéria -

(#38083) snecy20 válasza penge111 (#38079) üzenetére


snecy20
veterán

Egy próbát megér, aztán ha nem válik be, gond nélkül mehet a dolog vissza a 14 napos elállással.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38084) gabigyerek


gabigyerek
senior tag

Hosszú-hosszú idő után végre sikerült megtalálnom a megfelelő tv készüléket magamnak.
(Köszönhetően eme fórumnak is).
Régebben el sem tudtam képzelni mi a francot keressek egy-egy tv leírásban, de az utóbbi 2 hétben rendes "szakavatott" lettem :)

A pénztárcámhoz és a szükségletekhez mérten egy Samsung 55RU8002-es mellett tettem le a voksom.

Szemből nézve, PS konzolozni, külső vinyóról filmeket nézni tökéletes lesz.

Az eladó még próbálkozott hogy rábeszéljen egy 150eFt os valamilyen tvre a 7000-es szériából, mondván ez ugyanaz. :)
Szóval ezért hasznos ha mindenki leírja a véleményét, sokat segít a választásban.

PS4

(#38085) allein válasza devil-k (#38082) üzenetére


allein
addikt

Ambilight. Volt már több Philipsem és imádtam benne ezt a funkciót.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#38086) lezuvius válasza kisÁdi (#38058) üzenetére


lezuvius
őstag

Szia,

Ahogy nitro16 is írja én is az LG 55C9 OLED tévéjét választanám a helyedben.

Személy szerint én 300.000Ft felett már nem vennék LCD tv-t 55”-ban de még 65”-ban is csak ha mélyen ár alatt kapnám meg. Valahogy mégis itt a fórumon ez a trend most, hogy mindenki vegyen VA paneles tv-t, mer az jó, az fekete meg nem is torzul oldalról semennyit se.
Én inkább azt tanácsolom azoknak, akik már összegyűjtöttek 300-400e forintot, hogy nézzenek rá az OLED tévékre is, mivel nem hiszem el, hogy a külföldi szakmai oldalakon már egyértelműen mindent megnyert az OLED de itthon inkább vegyen az ember LCD-t majdnem ugyanannyiért :C :R

Az év tv-je választáson sem hiába nem kapott egyetlen díjat se a csúcs LCD készülék... :R

Bocs az offért mindenkitől :R

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#38087) stilo18 válasza lezuvius (#38086) üzenetére


stilo18
addikt

Jogos nagyon amit írsz, hosszú beszéd téma lenne ez, pro kontra érvekkel.

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38088) lezuvius válasza stilo18 (#38087) üzenetére


lezuvius
őstag

Tudom +10-20-30% sok tud lenni de ekkora összegeknél főleg, hogy hosszútávú “befektetésről” beszélünk nem értem miért kötnek ekkora kompromisszumot az emberek ennyire könnyen.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#38089) snecy20 válasza lezuvius (#38086) üzenetére


snecy20
veterán

+1

Mondjuk tényleg akkor kezd a dolog érdekessé válni, hogy LCD vs. OLED., amikor valakinek már összegyűlik erre a célra a 300-350.000ft.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38090) FBlazee válasza Kiskokó (#38054) üzenetére


FBlazee
tag

Közben a hivatalos Samsung ügyfélszolgálat még egyszer megerősítette, hogy csak a Q85-től felfelé van OCB a csomagban.....mondjuk ez röhej egy fél millás készülék esetén.
Nekem eleve falra van szerelve, ki akar ott hátul dugdosni. Én mondjuk ezt kötelezővé tenném :-)

Asus Zenfone 9 256GB - Zidoo Z9S - Harman/Kardon Enchant 1300 - Samsung QE65Q85

(#38091) devil-k válasza snecy20 (#38089) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezèrt sem akarok LCD TV-t venni. Oké, hogy nagyobb méret itt olcsóbb, de akinek fontos a mozi-film-sorozat... annak visszalépés. Hagyományos TV-zésre pedig felesleges luxus az OLED, de még akkor is, ha nincs megfelelő forrás és lejátszó hozzá.
Hiába okos a TV megnevezése, csak egy megjelenítő, nem "all in one". Ezt kellene megérteni sok embernek.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38092) snecy20 válasza devil-k (#38091) üzenetére


snecy20
veterán

Igen. Mónikasóhoz meg HetiHeteshez megfelel a 50.000-es FullHD-s Técéel is, arra az OLED pazarlás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38093) nitro16 válasza lezuvius (#38088) üzenetére


nitro16
senior tag

+1

Én is úgy indultam ell, hogy 400-450k meg qled 70-80 aztán abból lett, hogy már csak oled jöhet szóba. És inkább várok max 1 évet és dobok rá +150k-t még, de akkor egy olyan 65"
tv-m legyen amitől leesik az állam minden szinten.

(#38094) stilo18 válasza lezuvius (#38088) üzenetére


stilo18
addikt

Hosszútáv - ugye egy oled - nél ez is érdekes téma.
Fakulás, öregedés, tinting kialakulása...
Sokan vannak ám akik félnek még tőle, pont a bele tett nagyobb összeg fényében...

Én is pár hónap múlva átnyergelek a C9-re, de milliószor lepereg a fejemben, hogy esetleg egy Q90 nem lenne e ésszerűbb (!-fontos, hogy nem jobb) döntés...

Ugye sok konzol, gyerekek otthon... Nincs félni való és bár nincs csúcsminőségű kép, de a rizikó is kevesebb...

Na... Szóval szerintem ilyen és ehhez hasonló körök is lejátszónak a fejekben, mikor 300/400k Ft-ot hagy ott az ember a kasszánál.

Eltérő igények, félelmek, értékrendek.

Cimborám barátnője, mint laikus ember a témában C9 vásárlás előtt : "480k - ért veszünk egy ugyanakkora tv-t és még én vigyázzak rá? "

Azóta persze ott is megvan az "oled varázs" :DD

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38095) Dareiosss válasza lezuvius (#38086) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nem tudom hol látod ezt a trendet, de én pl mindenkinek azt javaslom, hogy 65" os LCDt is max 400 körül érdemes venni, afölött mindenképpen OLED, nem kevésszer ajánlgattam a Pana 65FZ80 at, főleg amikor 550 körül volt.
Viszont ide jellemzően 200-300 ezres kerettel érkeznek emberek, oda nem lehet betolni vegyél 500 ért oledet.

Véleményem szerint 55" LCDt 250 körül érdemes, 65" os max 400 ért. De sajnos ettől függetlenül a gyártók elrugaszkodott áron adják az LCDket, elég csak a Samsungot nézni, Oled árban adják a sokkal gyengébb Qledjüket.

(#38096) grabber válasza lezuvius (#38086) üzenetére


grabber
addikt

Nagyon szuper,hogy mindenkinek az oled az ajánlott. Odaírta,hogy PS is lesz. Ne ajánljunk már ész nélkül mindenkinek OLED-et,főleg ha statikus tartalom is lesz rajta. Mindenki dobálózik több száz ezer forinttal és nem mondjátok el a hátrányokat. "Csak az OLED". Kíváncsi leszek,hogy pár év múlva amikor fakulnak a ledek. Meg beégések is lesznek a tv-ben akkor mi lesz? Tömegesen viszik vissza a tv-t? Vagy vállalsz garanciát,hogy évek múlva is szuper tv lesz az oled és 100%-ban hozza azt mint új korában? Mert egy LCD nem használódik így el. Mert van aki 10 évente vesz tv-t és az nem jár jól,ha 5 év múlva dobhatja ki,mert elhasználódott a panel. Vagy nézi a beégést minden nap ennyi pénzért.
LCD szar,az oled meg jó. Kb ezt hallani. Az oled még most sem az igazi. Nem most kell venni,hanem még várni pár évet vele. Egyrészt drága,meg sok hátránya van. Azon kéne javítaniuk és akkor már szélesebb körben lehetne ajánlott. De azért mert az emberek 10%-nak felelne ideálisan meg az OLED tulajdonságai azért a maradék 90%-ot nem kell rábeszélni OLED-re.
-Kevés a csúcs fényerő,mert nem tud többet a panel. De a fekete az fekete,mindenki ezt mondja. De attól még a fényerő nem elég,főleg ha több fehér jelenet is van.
-Beégés. Fél millás tv és nem használhatod ahogy akarod. Óvni félteni kell.
-Led kiégés. Ha sokat használod meg elhasználódik a led.

Szerintem hasonlítsunk össze pár éves LCD-ket és OLED-eket aztán meglátjuk melyik tv lesz a jobb. Az OLED egyelőre,csak korlátozottan jó,BIZONYOS EMBEREKNEK. Akik imádják a feketét,sötétben tv-znek,többnyire minőségi tartalommal eteteik a tv-t. Magyarok többsége nem ilyen. Nekik nem az OLED való. Vagy még nem. Jó az OLED,de még nem eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#38097) Muszakishop


Muszakishop
csendes tag

Samsungból melyik a jobb a Q70 vagy az R8002 ?
A bónuszkérdés : Ezek a Samsungok jobbak v rosszabbak a Pana GX810E sorozatától ?

(#38098) Nowi válasza grabber (#38096) üzenetére


Nowi
tag

+1 totál igazad van :R

(#38099) grabber válasza Muszakishop (#38097) üzenetére


grabber
addikt

Q70 a jobb és hasonló árban a Sony 9005 még ami jó.

(#38100) junior11 válasza Muszakishop (#38097) üzenetére


junior11
veterán

A Q70 jobb választás mindkettőnél.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.