Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) beamen válasza AL (#38845) üzenetére


beamen
tag

Szia!

Először is köszönöm a választ!

Tényleges a Philips 80eft, az LG 120eft.
Telekom Black Friday árak, így úgy gondolom megbízható a forrás.

Nem tudom megéri a nagyobb kijelző és a pár plusz funkció a 40 ezres felárat.

Gyakrabban nézzük a tévét este, sötétben, ritkábban xbox lenne nappal.

Mi számít még szemből nézésnek? Mármint hány fokos szögben ülve a tévétől számít annak ezekben a berkekben?

(#38852) grkalimari


grkalimari
csendes tag

Sziasztok,

Én is tv vásárlásom töröm a fejem és eljutottam a sok olvasgatás és nézelődés során oda, hogy még mindig bizonytalan vagyok mi lenne a befutó.
A keret max 220 ezer és 55 colos tv-t vennék.
Már majdnem eldöntöttem magamban, hogy a Samsung UE55RU8002 lenne részemről a befutó, viszont sokat gondolkodom a betekintési szögben is, így képbe került az LG 55SM8200PLA, mert annak elvileg jobb a betekintési szöge. Otthon L alakban van elrendezve a kanapé, így nem feltétlen mindenki teljesen szemből látná a tv-t. A vicc, hogy ma megnéztem mind a kettő tv-t élőben, de nekem annyira nem jött elő a betekintési szög különbsége a 2 tévénél (lehet a színtévesztésemnek ehhez köze van).
Szóval nem tudok dönteni, mert érzésre a samsung-ot mondanám jobbnak képminőségre, viszont fontos lenne a betekintési szög is, hiszen nem csak én nézném a tv-t.
Ezek alapján Ti mit döntenétek?

(#38853) b4lukapitany válasza beamen (#38851) üzenetére


b4lukapitany
tag

A rtings.comnak van youtube csatornája. Próbálj meg a tipusszámokra rákeresni youtubeon, hátha van róluk bemutató videojuk. Ezekben több készülékkel összehasonlítva mutatják, hogy ahogy fordul a tévé, mennyire torzul/halvanyodik a kép. (Én is vásárlás előtt állok és az LG 55SM8600at egy ilyen teszt miatt ki is zártam a versenyzők közül.)

[ Szerkesztve ]

(#38854) b4lukapitany válasza grkalimari (#38852) üzenetére


b4lukapitany
tag

Ez a betekintési szög kérdés nagyon túl van dramatizálva szerintem is, olyan nagyon nagy különbséget nem tapasztaltam eddig én sem. Én is hasonló típusokat néztem és az LGnek a kontrasztja meg a feketéje is nagyon gyenge szerintem. A Samsungok jobban néznek ki. A Qled meg a RU8002is.

(#38855) bigrock


bigrock
addikt

Sziasztok!
Milyen 55"-es TV-t javasolnátok, ha két paraméter fontos:
1. képminőség
2. operációs rendszer
A többi nem érdekes. Ár-fájdalomküszöb: 300K
Köszi a válaszokat.

(#38856) MaxxDamage válasza AL (#38844) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Köszi! :R
Én is a 7000PLA-t néztem ki és így szinte féláron van (mint bármely más boltban lenne) :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38857) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Elore bocs hogy ide dobom be, de a masik ket opcionalis tv topik halott.

Telekomos akcio meglovagolva valtottam LG-rol FX550-es Panara. LG-nel is ugy volt hogy a programfuzetbol kivalasztva a programot oda lehetett ugrani a csatornara, a Pananal is megkerdezi hogy odavaltson-e raokézok de nem vált csatornát. Nem igy kene mukodnie?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38858) magy1975


magy1975
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.Tv-t szeretnék venni filmnézéshez illetve ps4 pro játékokhoz.Kinéztem három típust de nem tudom eldönteni melyik lenne a legjobb:
-Samsung ue43ru7402
-Lg 43um7450pla
Illetve most a t-home-nál a Samsung Qe43qe60R is olcsón beszerezhető.
Ezzel kapcsolatban még az lenne a kérdésem,hogy a t-home os tv-t más szolgáltató "kártyájával" lehet-e használni?

(#38859) MaxxDamage válasza magy1975 (#38858) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"még az lenne a kérdésem,hogy a t-home os tv-t más szolgáltató "kártyájával" lehet-e használni?" --->> hogy a fenébe ne! :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38860) LazacX


LazacX
tag

Az olcsó Samsungokban mennyire stabil, használható a Tizen rendszer? Lefagyás, lassulás, újraindulas gyakori?

(#38861) KFORboy


KFORboy
senior tag

LG 55UM7610PLB -ről van vélemény/tapasztalat ?

Tud valaki okosat mondani róla ?
Valóban tudja a 100Hz-et ahogy írják edigin is ?
Szimpi lett, filmezésre, szemből, kissé lentebbről nézve, hang mindegy, néha tv adás tehát ez is tök8, néha casual jellegű konzol játszadozás.

Képminőség, képmozgás folyamatosság, simasága lényegesebb.

Szoba sötétíthető.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#38862) b4lukapitany válasza KFORboy (#38861) üzenetére


b4lukapitany
tag

Nem tudja, 60 hz-es.
[link]

(#38863) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Kolléganőm szeretne Samsung tévét venni a Telekomnál.
Három típust nézett ki, de nem igazán találom, hogy mi a különbség a három közt. Tudna valaki segíteni?

UE55RU7102
UE55RU7022KXXH
UM7100PBL

Köszönöm szépen!

(#38864) KFORboy válasza b4lukapitany (#38862) üzenetére


KFORboy
senior tag

Ezt valahogy sejtettem, de azért még lehet jó tv :"D

Lehet muszáj leszek megkeresni valami üzletbe kihelyezve, megnézni, mert ez a topik erősen kérdés only :B

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#38865) Atikusz válasza Norbi27 (#38863) üzenetére


Atikusz
senior tag

A három felsorolt TV közül az LG UM7100PBL DirectLED-es megvilágítású, IPS paneles.
A két Samsung VA paneles, oldalsó megvilágítású. A két Samsung között lényegében nincs különbség a fizikai méretén kívül, ha választani kellene, akkor az RU7102-eset ajánlanám.

(#38866) Norbi27 válasza Atikusz (#38865) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Köszönöm

(#38867) b4lukapitany válasza KFORboy (#38864) üzenetére


b4lukapitany
tag

Itt nincs benne a konkrét típus, de ez a 7300-hoz hasonló. [link] Ebben a videóban mondjuk a Samsungokhoz képest tudsz látni hasonlót [link] Az, hogy jó vagy nem jó szerintem egyéni ízlés kérdése. Nekem ezek az LG az alacsony kontraszt miatt nem jönnek be. Amiben jobb, mint a Samsung, hogy kezeli a DTS hangot és mivel IPS, oldalról kicsit jobb nézni. Bár szerintem ez a legtöbb embernél nem szempont, legalábbis én nem látok túl nagy különbséget. Oldalról nem jó nézni az IPS meg a VA paneleset se.

(#38868) KFORboy válasza b4lukapitany (#38867) üzenetére


KFORboy
senior tag

Ezeket én is már megnéztem YT-on.

IPS szerintem sem előny nekem, VA panel inkább.
Edigital kínálatát nézem kb140centiig meg max kb 300e HUF-ig.
Phillips ambilightos is szimpi meg egy Pana
Azt nemtom, hogy az edge led mennyivel rosszabb mint a direct led... Mert szerintem ez utóbbi tuti jobb...

Illetve ott a sok Samu annyi mint a szemét...

Nemtom igazából melyiket válasszam.
Pár éve konkrétan tudtak itt nekem frankót mondani, hogy EZT vegyem és kész, megvettem...
Ha meg nem jó, megy vissza 14 napos elállással.
Szar mikor az idő arra megy el, hogy karikázok áruházból áruházba hogy ez meg ez milyen, hogy néz ki, milyen izű, milyen szagú... : /

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#38869) stilo18 válasza KFORboy (#38864) üzenetére


stilo18
addikt

[UM7] Nem a kérdés only - ság a gond, hanem a kereső hiánya, ettől függetlenül nagyon célszerű megnézni élőben az adott tv-t, mert simán lehet, hogy Te nem fizetnél többet azért, amit egy drágább tv adott esetben ad...

Képminőségben, főleg ha sötétben akarsz filmezni /játszani akkor az alacsony kontrasztarány miatt nem lesz túl acélos a tv.
Viszont az input lag nagyon bajnok (11-12ms), szóval ilyen téren nem lesz gond a konzollal.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38870) stilo18 válasza KFORboy (#38868) üzenetére


stilo18
addikt

Most is láthattál frankót, csak picit visszább kell olvasni.
Sok segítőkész fórumozó van itt, csak néha unalmas leírni milliószor hogy melyik model micsoda, kB mit tud...
Olvashattál displayspecification.com-ról, Rtings - ről.. Ezek is segítenek abba, hogy ne legyen szar, hogy köröket kell menni a boltokba...

A 300k Ft-ig RU8002,Q60, akcióban kifogható XF9005... Ezeket lehet azért bátran venni...

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38871) stilo18 válasza KFORboy (#38868) üzenetére


stilo18
addikt

[link]

Ezt vedd meg a 300k Ft-os keretből és nem lesz csalódás. ;)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38872) stilo18 válasza bigrock (#38855) üzenetére


stilo18
addikt

55XF9005 a legjobb alternatíva 300k Ft-os határig.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38873) kakuk54


kakuk54
csendes tag

Sziasztok! Tv vásárlás előtt állok. Sajnos a képátló nem lehet 39-40'-nál nagyobb, az ára pedig 80.000 Ft-nál több és fontos, hogy legyen rajta fejhallgató csatlakozó. TV adás és pendrájvról filmek nézésére kellene. Amit idáig kinéztem:
Sharp AQUOS LC-40FI3012E – 2 év garancia 72.000 Ft. [link]
Mi a véleményetek erről, vagy ebben az árkategóriában lenne más ajánlatotok. A 42-43'-os talán még elférne, de az már nagyon hatáseset.
Köszi, a választ.

[ Szerkesztve ]

(#38874) predakon válasza stilo18 (#38872) üzenetére


predakon
őstag

Tedd hozzá, hogy szerinted

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#38875) KFORboy válasza stilo18 (#38869) üzenetére


KFORboy
senior tag

Igazából a keresőt használva is láthatod, hogy több a kérdés mint a válasz... és a válaszok is csak látod, tőled jöttek ebben, és az is 2-3
: /
Jobbára Qrv@ sok a TV mint az okostelefon és nagyon elvész benne az ember...

Samu 8002 szimpi, meg persze ez a Sony is, csak nemtom tényleg érdemes-e kiütnöm az árkeretet maxba emiatt...

Meg ERRŐL mi a vélemény ?
Mert ez kialakításban (közép talpas, vékony káva), küllemben, specben, árban tökre ideális...
De ilyen adatokat, hogy pl, mit támogat felbontás vs Hz értékek semmi, van-e natív 24p meg, hány Nit fényerő, nuku...
Igazából nem is értem, még samunál is ez a helyzet, de ott azért több dolgot találtam...
Illetve igazat megvallva, ha már Samu lesz, akkor nem a kifutó/kifutott Q60 lesz hanem a Q70R, ideálisabb is számomra tesztek alapján (amit műveltek a kontraszttal, a feketékkel, tükröződéssel, stb...)

Én/Mi szemből nézzük a TV-t, kicsit lejjebbről (azaz a TV van följebb tőlünk valamivel), Filmezésre lenne, ez a fő volumen...
Néha TV-zés meg PS-ezés, de az is inkább porfogó.
Film, YT az ami főleg megy rajta HA megy.

A fény mennyiségét én variálom a szobában, tehát ez nem befolyásoló tényező.

Középtalpas kialakítás előny, de ha ez nem jön össze, akkor akkor bútort is variálok alá és ennyi...

Vékony káva, Ambilight, Bluetooth, már csak hab a tortán.
DLNA inkább kell, hogy ne dugdossak már kábeleket, de ez ahogy nézem már alap dolog.

A folyamatos, smooth kép az ami fontos lenne nekem, bár 60FPS is sima, meg a régi "trükkös" 200Hz-es LG is az volt... csak az kicsit jobban.

Bízok benne, hogy 300e HUF-os max keretből csak összehozok valami olyat amit nem bánok meg és kibír 3-4 évet :"D

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#38876) AL válasza beamen (#38851) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Minden gyártónál másak a panelek tulajdonságai, ezért nem lehet konkrétan megmondani, hogy hány fokos szög, ami még megfelelő. Sokakat minden kis fakulás zavar, mások meg ugyanarra ezt mondják, hogy észre sem veszik, ezért ajánlatos üzletben megnézni és az otthoni nézési pozíciókat kipróbálni, hogy lássad Téged mennyire zavar.
Ha sötétben nézed, akkor a VA panel a jobb, mert jobb a fekete is, de ha oldalról is nézed, akkor pedig az IPS . Üdv.

(#38877) AL válasza MaxxDamage (#38856) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Szívesen . Remélem tetszeni fog és sokáig hibamentesen működik ! Üdv.

(#38878) AL válasza ReFleXx (#38857) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha az akkor "menő" műsornál az OK gombot megnyomod, akkor elvileg oda kell kapcsolnia, de felkínál több lehetőséget is ( felvétel, időzítés, stb. )
Próbálgassad hátha a Tiednél valahogy másként működik. Nem írja a gombnyomási lehetőségeket ? Üdv.

(#38879) Akellla válasza predakon (#38874) üzenetére


Akellla
tag

Üdv. Hogy szuperál a 8002 ? Ha még pár napig nem mozdulnak az árak én is megrendelem .

[ Szerkesztve ]

(#38880) ReFleXx válasza AL (#38878) üzenetére


ReFleXx
addikt

Itt egy pelda. Programfuzetbol odamegyek 1 masik csatornara, raokezik a musorra, az ezutan elougro "csatrona valasztas"-ra is ranyomok, majd a bal felso sarokban ezutan kiirja a kivant csatorna informaciojat, de nem valt at arra a csatornara, hanem marad a regin. gondolom nem igy kene mukodnie...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38881) predakon válasza Akellla (#38879) üzenetére


predakon
őstag

Nekem nagyon tetszik, azota elofizettem hbo gora meg netflixre is, allat 4kban az our planet. A hangja szerintem teljesen jo, annyira hogy hiaba szereztem soundbart ugy dontottem fel sem hasznalom, szoval azt meg arulom. Nekem ennyi boven eleg :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#38882) stilo18 válasza predakon (#38874) üzenetére


stilo18
addikt

Jogos, a Q70 is 300k most, akkor a kettő közül válasszon, mert ebben a sávban nincs jobb vétel ;)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38883) BMS


BMS
őstag

Sziasztok
Rendeltem egy Xbox one X-et és ahhoz akarok rendelni egy tv-t(lejár a hűségem a telekomnál).Ezek közül melyiket választanátok:

1, Samsung UE65RU7102
2,LG 65UM7100PLA
3,LG 65UM7000PLA
4,LG 65UM7450PLA
5,Samsung UE65RU7402

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#38884) stilo18 válasza KFORboy (#38875) üzenetére


stilo18
addikt

Pont most néztem, hogy a Q70 is belefér a keretbe. Ha nem zavar a DV hiánya illetve a DTS -é, akkor csapj le rá.
Sony XF9 és a Q70 nagyon egy kategória, pro kontra.

Ha nem akarod kimaxolni a kereted, akkor RU8002 vagy a Panasonic.

Viszont ha hosszabb távra veszel tv-t, akkor a keret felső részében vásárolnék én. A FALD Led és a "rendes" HDR miatt....

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38885) AL válasza ReFleXx (#38880) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az Én készülékem nem így működik ( más a menüje ). Ha információt ír ki, akkor ezt a további információkra kattintva kellene csinálnia.
A használatiban nincs róla valami információ ?
Talán egy nagyáruházban megnézhetnéd, kipróbálhatnád ( ahol lehet kapni Panasonic tévét az Eladók biztosan tudnak segíteni ). Üdv.

(#38886) stilo18 válasza BMS (#38883) üzenetére


stilo18
addikt

5.
A valós 4k felbontás miatt :) input lag mindegyiken nagyon jó...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38887) BMS válasza stilo18 (#38886) üzenetére


BMS
őstag

köszönöm a választ :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#38888) Akellla válasza predakon (#38881) üzenetére


Akellla
tag

Az jó ha még a hangja is jó,nagyon várom én is az új jövevényt bár még nemtudom mi lesz ,de hamarosan döntenem kell mert itt az év vége most lesz rá kis időm...ja ja Netflix is aktuális lesz . Üdv.

(#38889) rbgm válasza Sefter (#38833) üzenetére


rbgm
csendes tag

Szia!

Ahogy eredetileg írtam, sajnos 50 collosnál nagyobb nem fér el, úh ez eléggé behatárolja a lehetőségeket. :-(
Ha lehetne, inkább az 55 collost vennénk, de sajnos ennél kell maradnunk.

Ugyan én próbáltam kardoskodni amellett, hogy nem baj, ha kilóg a TV a helyéről, de végül le lettem szavazva. :-)

Én is aggódtam a 8 bit és a 60Hz miatt, ezért is kérdeztem utána több helyen, pl. itt is.

A 60Hz-ről egyelőre csak annyi infót kaptam és találtam a neten, hogy akkor igazán lényeges, ha van 60Hz fölötti input, ami leginkább még csak Xbox és gamer PC - de itt egyik sincs kilátásban.
Azt olvastam, hogy a 60Hz-es inputot is elvileg szebben mutatja egy 120Hz-es TV, de asszem pont az rtings.com mutatja, hogy lényegi különbség ott sem látható.

...de persze javítsatok ki, kérlek, ha tévedek - még nem késő vmi jobbat választanunk! :-)

Ugyanígy a 8 bitről is azt olvastam/láttam, hogy hacsak nincs 10 biten rögzítő kameránk, aminek a felvételét néznénk (nincs), akkor amúgy sem látnánk, mert kb. minden le van butítva 8 bites színmélységre.
...ezen kicsit csodálkoztam, de elhittem.

Ha valaki jobban tudja, szívesen veszek további jótanácsot ebben a témában is.

MediaMarkt-ban nézegettük élőben - pont mellette volt egy RU8002-es is, azzal is összehasonlítottuk - és bár ugyanannyiba kerültek, a QLED-esnek sztem láthatóan szebb képe volt vmivel.

A kis teszt QR-kódjukkal sikerült is átkapcsolgatnom a csatornákat - vagy 10 percig néztünk csak sportot, de nem tudtuk megmondani, hogy szaggat-e a labda a fociban.

Megnéztünk egy 55 collos Q60-ast és egy 49 collos Q70-est is - bár azok nem mellette voltak, úh nem közvetlen összehasonlítás, de nem tapasztaltunk azokon sem semmi általunk észrevehető különbséget...

Szóval eddig nem láttunk olyat, ami miatt ez a QE49Q60 nem kéne, vagy nem ez kéne - de mint mondtam, még mindig nyitott, úh minden segytő jótanácsot továbbra is örömmel vennék.

:-)

Köszi előre is!

(#38890) rbgm válasza AL (#38843) üzenetére


rbgm
csendes tag

Szia!

Ismét köszi a válaszod!

Igen, ezeket az oldalakat már olvastam korábban, és ahogy az előbb írtam @Sefter -nek, meg is néztük élőben, de nem tűnt rossznak.

Ráadásul bár olvastam, hogy oldalról torulhatnak a színek, én ezt nem igazán tapasztaltam.
Mivel pont mellette volt egy RU8002-es, azzal könnyű volt összehasonlítani, és ez a Q60-as sokkal jobb színeket mutatott sokkal nagyobb szögből is.
Valójában még olyan nagy szögből oldalról nézve is jók voltak a színei, ami már a geometria miatt amúgy is élvezhetetlen lenne.
...vagy csak én vagyok nagyon vaksi, ami szintén lehetséges. :-P

De a majdani tulajdonos is velem volt, és ő még annyira sem látott különbséget a Q60 és az RU8002 közt, mint én - úh lehet, hogy reménytelen banda vagyunk, de ebben a rövid kipróbálásban eddig nem találtunk nagyon kivetnivalót. :-)

Viszont ahogy az előbb is írtam, ez a 8 bit, meg a 60Hz, az edge-lit-esség mind-mind elgondolkodtatttak - ám eddig nem igazán kaptam konkrét választ (a netes teszteken kívül) arra, hogy vajon a mindennapi használatban hol/hogyan/mikor látszana a különbség a 8 és a 10 bit, a 60 és a 120 Hz, ill. akár az edge-lit és a full paneles megvilágítású TV-k között.
(hacsak nem sötét szobában, moziélmény - de mi ennél sajnos jóval igénytelenebbek vagyunk audiovizuálisan :-P)

Köszi minden további jótanácsot!

(#38891) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok!
Az LG 50UK6950PLB Smart UHD típus ajánlott? Vagy ebben az 50-55" kategóriában melyik típusok számítanak jó vételnek? Ezt az LG tv-hez 58 Mátyásért megkapnám.

(#38892) LazacX válasza stilo18 (#38870) üzenetére


LazacX
tag

Az én kérdésem is áll még, miszerint az olcsó Samsungok (7022 és 7092) operációs rendszere mennyire stabil, fagyás, újraindulás, akadás gyakori-e? A keresőben csak drágább típusokat jellemeztek, ott nem volt baj a Tizennel.

(#38893) Sefter válasza rbgm (#38889) üzenetére


Sefter
veterán

Nem mondom, hogy nem elég neked a 60hz és 8 bit, hanem, hogy ezt egy fele ennyibe kerülő (akár samsung) tv is tudja...
Felesleges ennyit kiadni a 49q60-ért, mert tudásához képest túlárazott, szerintem... :B

Psn ID: sefter_hun

(#38894) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Ismerősöm TV-t keresne, az alábbi feltételekkel:
- 50-55" (Max 4 méterről nézi)
- átlag felhasználásra
- Youtube/Netflix/Spotify
- Árban max 150-160et szánna rá

Amiket eddig ajánlottam neki:
- Panasonic VIERA TX-58GX700E (161k - alza) : illetve itt a panasonic garancia miatt kiegészíti 5 évre a garit
- LG55UM7400PLB : 160k
- Samsung 55 RU7-es szériából melyik verziót? (7102,7022, )

Van más ajánlott TV akkor írjátok le kérlek.

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#38895) snecy20 válasza stigma (#38894) üzenetére


snecy20
veterán

Gyanítom, hogy ebből a felhozatalból csak a Panasonic érheti meg az árát - legalábbis 5 év gar. mellett.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38896) Sefter válasza stigma (#38894) üzenetére


Sefter
veterán

Hol látod, hogy 5 év van panára?
Úgy tudom már nincs az a promóciójuk...

Psn ID: sefter_hun

(#38897) stigma válasza snecy20 (#38895) üzenetére


stigma
addikt

(#38896) Sefter, (#38895) snecy20 :
Köszi mindkettőtöknek, régebben olvastam 11 hónap fele, de lehet hogy visszavonták, mert:
- Régi hsz-ek, ahol írják hogy van 5 ég vari : 1, 2
- Valaki azt írja visszavonták a promo-t => Link

Ezt nem tudtam, de elvileg itt csak 2 bolt játszott, ami Extreme Digitalnál illetve a Panaudio.

Ennek azért érdemes lenne utánakérdezni tényleg visszavonták e, aki TV-t szeretne venni, mint ismerősöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#38898) snecy20 válasza stigma (#38897) üzenetére


snecy20
veterán

Megnéztem közben, ez az a kampány 2018. november 2-től december 31-ig tartott.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38899) stilo18 válasza LazacX (#38892) üzenetére


stilo18
addikt

Szia,

Ismerősömnek egy 55NU7102 van, azt csak az otthoni MU8002-vel tudom összehasonlítani és bár nem egy kategória, éreztem, hogy fluidabb az enyém...

... Viszont teljesen jó, működik, nem fagy le a 7-es széria, szóval...teljesen rendben van az is.

Tesómnak KU6000-es van, ő is elégedetten használja.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38900) stigma válasza snecy20 (#38898) üzenetére


stigma
addikt

Hát volt akkor is az biztos, de ahogy én emlékszem - mert én is nemrég vettem TV-t és Pana-t is néztem - hogy az panasonic5y-ös oldalon kinn volt 2019.11.01- 2020.01.10 ez a dátum, hogy ha valaki vesz TV-t és benne van a listában akkor itt kiterjesztett 5 évet kapott volna.
Sajnos a nyitó oldal ezt a dátumot nem tartalmazza illetve a nyelvnél emlékszem magyart is tudtam választani, ergo lehet hogy tényleg visszavonták ezt a fajta promot.

Akkor elnézést mindenkitől, nem szerettem volna senkit sem félre tájékoztatni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.