Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#32851) tboy93


tboy93
nagyúr

Nem tudok dönteni. Sony KD-60XF8305 vagy LG SK8500PLA? Kell félni az androidtól? Milyen egyéb hátrányai vannak a Sonynak az LG-vel szemben?

(#32852) AL válasza tboy93 (#32846) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az LG tévét sajnos nem ismerem, csak néha üzletben "ránézek" . Sokan az oprendszerét és a magic távirányítóját dicsérik. Ha a keresőbe beütöd a típusszámot, akkor itt és az LG topickban is előjön néhány hozzászólás. Azt tudom róla, hogy 100 Hz és IPS paneles. Az LG felsőbb kategóriájához tartozik. Üdv.

(#32853) szabi__memo válasza ekkold (#28608) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miért nem ajánlott a 7402??

(#32854) tboy93 válasza AL (#32852) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia AL! Igen, köszi, a keresőben végigmentem, volt róla hideg-meleg. Az oprendszer, távirányító nagyon tetszene, de a háttérvilágítás nem tűnik problémamentesnek.

A Sony 8305-el esetleg találkoztál már élőben? Az is tetszik, ott egy picit az androidtól félek csak. Viszont méretben jobb lenne a 60"...

(#32855) plussuni


plussuni
csendes tag

Az LG 55UK6950 és a SONY 55XF7096 nagyjából egy árban van. A paramétereket ismerem. Kép alapján atalán a sony jobb, de az okos funkciók az lg felé billentik mérleget. Ki melyiket venné?

(#32856) NoMagix válasza plussuni (#32855) üzenetére


NoMagix
addikt

Összehasonlítás [link] LG kamu 4K
+1 a Sony-ra

(#32857) junior19 válasza NoMagix (#32856) üzenetére


junior19
senior tag

Úgy látom nálad is beakadt ez a "kamu 4K" lg szöveg.
Hogy vannak lényegesebb különbségek a két tévé között, amik jobban láthatóak, az már nem baj. Ha már belinkelted a két tévé adatlapját, meg is nézhetted volna.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#32858) Peace


Peace
nagyúr

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget! A privátban és itt elhangzottak alapján szerintem egyértelműen a Q6FN a nyertes számomra PS/PC játékra és filmekre szemből nézve. Már csak azt kell eldöntenem, hogy elég lehet-e az 55-ös vagy megkockáztatok egy 65-öst. Bár lehet az igen erős lenne 3 méterről....de majd valamelyik boltban meglesem élőben. Köszi mindenkinek! :R

(#32859) sutyesz96 válasza plussuni (#32855) üzenetére


sutyesz96
őstag

Én biztos a Direct LED-es, VA panelos Sony-t venném.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#32860) castiels válasza plussuni (#32855) üzenetére


castiels
addikt

Igen jól ìrod akinek kell a HBO GO és Youtube+ ficsőrök az LG-t válassza majd valószínűleg.
De őszintén 3-4m -erről megmondja valaki, hogy ahogy szokták ìrni hogy "kamu 4k"? Egy átlagfelhasználó pl.
Vagy elkezdi 10-20 centiről nézegetni a pixeleket?

Ha mondjuk nem észrevehető, és egy azonos árban Samsungot veszünk pl. tud Bluetooth-ot? Tud DTS-t? Minden formátumot lejátszik? Hogy gyakorlatilag egy teszt anyagot lusták beletenni az eladandó termékükbe gyárilag?
Az biztos teljesen rendben van hogy sorba viszik vissza,mert alig hajlandó lejátszani bármilyen formátumot?

Ha csak és kizárólag a kép, és a megjelenítés fontos, persze jobb a képe a Sonynak valószínűleg...

[ Szerkesztve ]

(#32861) tboy93


tboy93
nagyúr

Behuztam az LG 55SK8500PLA-t emag-rol, remélem minden rendben lesz. Ha nagyon nem tetszik, akkor max elallok a vasarlastol.

(#32862) NoMagix válasza junior19 (#32857) üzenetére


NoMagix
addikt

Kamu 4K, Kamu 4K, Kamu 4K, Kamu 4K, Kamu 4K.... :DDD
Talán azért mert az is!

(#32863) castiels válasza NoMagix (#32862) üzenetére


castiels
addikt

Majd ha rá lesz írva a dobozra hogy 3k.. max akkor.

(#32864) Peace válasza tboy93 (#32861) üzenetére


Peace
nagyúr

Miért erre esett a választás? Neked is PS volt a fő cél, ha jól emlékszem. Jobb a Samu Q6FN-nél? Vagy mi győzött meg végül?

(#32865) Milka 78 válasza NoMagix (#32856) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ugrjuk át ezt a kamu dolgot, mert nettó baromság;)
Egymás mellett volt a ku6000-es "igazi" 4k-s tv a "kamu" 4k-s 661v vel. Ha nagyon kukacoskodni akrok akkor kb 20 cm-ről lehetett felfedezni a pixel struktúra közti különbséget, ami viszont egy dekával sem volt rosszabb élmény normál távolságról nézve. Az ips vs va témába nem mennék bele, mert az másik sztori,de a 2db tv között, pusztán a kép minőségét nézve kb zéró különbség volt.

(#32866) castiels válasza Milka 78 (#32865) üzenetére


castiels
addikt

+1

(#32867) tboy93 válasza Peace (#32864) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én a Sony XF8503 és az LG SK8500 között vaciláltam főképp, a Samsung engem a beszámolók és tesztek alapján nem győzött meg. Konkrétan arukeresős kommentekben minden 3. Q6FN tulajnak gariztatni kellett a kijelzőt. Másik, hogy elég sok formátummal nem boldogul. Végül pedig én személy szerint nem szeretem és nem bízom a Samu termékekben, mindenkinek vannak ugye preferált és kevésbé preferált márkái, én hamarabb vennék Philipset meg Panát is mint Samsungot. Így nálam a Sony meg az LG maradt képben, utóbbi felé húzott a magic remote, a rohadt jó oprendszer, a valós 10 bit és a sok pozitív külföldi review. A Sony a +5" miatt tetszene első sorban, meg annál nem írták a Local Dimminget problémásnak. Viszont cserébe Android van rajta, amit ugyan telefonon nagyon is szeretek, de tudom hogy mennyire el tud fogyni alóla a hardver pár év alatt.

Egyszóval nem mondanék olyat, hogy jobb az LG a Samu-nál, egyszerűen csak nekem ez volt a szimpatikusabb. Kíváncsi leszek mit produkál majd a ps4 pro-val :))

[ Szerkesztve ]

(#32868) AXisBOLD válasza Peace (#32864) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nagyon egy liga, itt a compare

valamiben az LG, valamiben a Samsung a jobb,
IPS vs. VA.
Direct vs. Edge LED
de ezeken kívül nem láttam számottevő különbséget.

de a Q6FN-t nagyon sokat nézegettem, penge képe van, ha azt rendelted ne aggódj :)

btw: Dolby Atmos és Vision egy TV készülékbe sűrítve az mennyire vakulj paraszt kategória?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#32869) Peace válasza tboy93 (#32867) üzenetére


Peace
nagyúr

Értem. ;)

AXisBOLD: Nekem is még mindig az a szimpi. VA panelról olvasottak abszolút meggyőztek. Most IPS van, kipróbáljuk azt is. Játék a lényeg és minden review-ban azt írták, hogy remek választás játékra. Ha még a filmek is nagyon szépek lesznek mellette, akkor meg végképp egy szavam sem lehet. De úgy látom, hogy egyedül Budaőrs euronics-ban nézhetem meg személyesen. :( Semmi más közeli boltot nem találtam, akik rendelkeznek is kiállított készlettel. Mind csak internetes berendelős.....

(#32870) NoMagix


NoMagix
addikt

Ünnepélyesen megígérem, soha többé nem írom le!!! ;] :)

Milka 78 nagyuram, csak is miattad! :D

[ Szerkesztve ]

(#32871) castiels válasza NoMagix (#32870) üzenetére


castiels
addikt

Hogyan mehetett át az LG 4k-s TV a rostán? Miért adták meg nekik a 4K jogosultságot?

[ Szerkesztve ]

(#32872) Salex1


Salex1
senior tag

55-ös 4K TV-t keresnék, nézegettem a hozzászólásokat, látom nincs mindenki elragadtatva a LG 55UK6300MLB-től.
150eFt-ig mit ajánlanátok?

(#32873) castiels válasza Salex1 (#32872) üzenetére


castiels
addikt

Ki az a mindenki?

Olyan tv-t szeretnél amire mindenki azt irja hogy rendben van?

Az a baj, hogy olyan nincs... :D

150k az belépő 4k-ra elég..

Ezért kapsz Samsungot ami nem tudja a
-Bluetooth-ot
-DTS-t
-sorba viszik vissza, mert alig képes valamit lejátszani
-VA panelosak (mondjuk ezen lehet vitatkozni Va vagy IPS)

Veheted az általad említett LG-t.. Ami tudja a
-Bluetooth
-Kb minden fájl formátummal boldogul, mindent "megeszik"
-DTS tudja
-Magic Remote
-IPS

Kamu 4k-nak csúfolják mert RGBW pixeles, amiről a kolléga leìrta kb semmit nem veszel észre..

Dióhéjban ennyi..

[ Szerkesztve ]

(#32874) kdavid86 válasza Salex1 (#32872) üzenetére


kdavid86
tag

En ajanlom azt az LG-t, mert nagyon szerettem a webOS-t, illetve a gyorsasagat na es nem mellesleg a magic remote-ot. A kepe szerintem szep. Annyit vehetsz eszre a "kamu 4k" miatt, hogy minimalisan sotetebb/fakobb a kep (teljes mertekben elvezheto mev igy is) a dragabb keszulekekhez kepest. En azert valtottam, mert nagyobb lett a keretem. Azert a penzert szerintem teljesen megeri.

(#32875) NoMagix válasza castiels (#32871) üzenetére


NoMagix
addikt

Nem tudom, sajnos! :(
Messziről ugatom a témàt, csak azért vagyok itt, mert én is tv-t keresek, érdekel a téma és jó a csapat! :DD
Viszont sokkal okosabb lettem, mint azelőtt!

(#32876) Milka 78 válasza NoMagix (#32870) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megtisztelsz:D:R

(#32877) castiels válasza NoMagix (#32875) üzenetére


castiels
addikt

Értem.. Én úgy látom a 150k-s kategóriában nincs nagyon jobb az LG-nél jelen pillanatban..

Nyilván ha valaki 200-ig keres széles a skála, de 150 ig nem annyira..De ez szubjektív...

A Sonyt szokták ajánlani ami 160-170 körül mozog, de ott tudomásom szerint nincs HBO GO, meg elég fapados a menü is az LG-hez képest, de ha tévednék nyugodtan javìtsatok ki.

[ Szerkesztve ]

(#32878) szabi__memo válasza castiels (#32877) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Samsung 55nu7402 van még ennyiért de még azt is leszólják, felette a következő már 200+

[ Szerkesztve ]

(#32879) plussuni válasza castiels (#32873) üzenetére


plussuni
csendes tag

Magic remote nincs benne, csak ha veszel hozzá.

(#32880) castiels válasza szabi__memo (#32878) üzenetére


castiels
addikt

Hát igen, gyakorlatilag erről beszéltem...A Samsung 7 es sorozathoz még az is hozzátartozik, hogy egyszerűen nincsen tesztvideó benne gyárilag, tehát bemész a MM-ba és külön pendrive-ról tud csak tesztvideót lejatszani, (legalábbis a 7102-nél igy volt)) agyártó még erre sem vette a fáradságot ha valaki bemegy a boltba és megszeretné nézni mit is tud a tv nem tudja, mert nem tettek bele ilyesfajta UHD tartalmat amin látni lehetne mit is tud megjeleníteni a TV. És ugye közben meg a többi gyártó márkáinál meg megy a havas táj stb, nyilván tovább áll az ember és azt kezdi szemügyre venni.. Nyilván ez csak laikusokra vonatkozik, aki szakértő meg ért a TV-hez az visz pendrivot saját tartalommal és megnézegeti az összes tìpuson, már ha eggyáltalán le tudja játszani a Samsung az adott fájlt.. :D

plussuni mint tulajdonságot szerettem volna feltüntetni, de ìgy van külön kell hozzá vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#32881) NoMagix válasza castiels (#32877) üzenetére


NoMagix
addikt

Sony lenne nálam is a befutó!
Igazából azt nem tudom magamban eldönteni, hogy mekkora legyen a vásárlásra fordítandó keretem :DDD Kb. max. 200 ezer, mehetnék feljebb is de vannak elveim (pl. telefon max. 50 ezer) és egy asszonyom, így tv-nél ez lenne most a határ! :DDD
Találtam egy csábító ajánlatot nagyon jó áron, [link] tudom nem egy Sony, de 5év garis és 8 ms-os a kijelző válaszideje! Ha lehet hinni az adatoknak!
Vélemény?

(#32882) AL válasza NoMagix (#32881) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az áprilisi leveleimben sok készüléket találsz, ami belefér a 200 körüli keretbe. Most némelyik készülék árát kicsit felemelték, hogy a holnaptól érvényes kuponokkal ismét akciózzák.
Sonyból 200 - 220 körül lesz a 100 Hz es IPS kijelzős : 55XF8505, ennek a kistestvére a VA kijelzős 49XF8505.
50 Hz es IPS az : 55XF7596 ezt sokan dicsérik ( visszakeresve találsz véleményeket ) Ezek androidosak.
50 Hz es alap, VA paneles és nem androidos az 55XF7005, 7077, 7096

Panasonic : 55FX600, 623, 633 : ezek IPS direct ledes készülékek, csak a képjavítórendszerben van különbség.
Ezeknek a kicsit "fapados" alapmodellje az FX550.

Ha a Hitachit választod, akkor figyeljél vásárlásnál, mert nem mindegyik üzlet ad 5 év garanciát. Üdv.

(#32883) AL válasza tboy93 (#32854) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Látom, hogy megrendelted az LG 8500 - öt . Azt, hogy melyik a jobb csak úgy derülne ki, ha együtt használnád őket. Mindegyiket sokan dicsérik. Remélem sok örömed lesz benne ! Üdv.

(#32884) Zoló1981 válasza Salex1 (#32872) üzenetére


Zoló1981
tag

UK6470-et ismerem, ugyanez a kategória, korrekt TV!

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#32885) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok. Reggel rendeltem egy 55xf8577 es tvt a mediam-ban 203 ért. Utána néztem, hogy az 55-ös IPS paneles, és nem VA.... Nyugtassatok meg, hogy nem csináltam rossz vételt, és nem sok a minőségbeli külömbség.

[ Szerkesztve ]

"HONDACRX4EVER"

(#32886) NoMagix válasza Mityu_76 (#32885) üzenetére


NoMagix
addikt

Jót vettél!
Ha netán nem tetszene, akkor nyugodtan visszaküldheted!
Esetleg átveszem tőlted fêláron! :DDD

(#32887) Peace válasza Mityu_76 (#32885) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem lesz annyira fekete a fekete, de ez igazából maximum akkor fog zavarni ha valami homogén sötét kép lenne, de filmeknél/játéknál ez nem érzékeled. Nekem is IPS-es a mostani tv. De nem lesz ott gond. Általános felhasználásra meg végképp nem szerintem.

(#32888) tboy93 válasza AL (#32883) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

Ma hozza is a futár.

(#32889) Mityu_76 válasza NoMagix (#32886) üzenetére


Mityu_76
tag

Áruházi átvétel lesz... Remélem ilyenkor félre rakják, mivel fizetni is ott fogom...

"HONDACRX4EVER"

(#32890) bekecs76


bekecs76
tag

Al őstag kollégát szeretném kérdezni nagy tisztelettel.
A Sony 65xf7096 és 65xf7596 tv között vacillálok. A MM-ben az egyik 250e, amásik 263e. Beütöötem a keresőbe a 7596-ot és rengeteg hozzászólásban olvastam, hogy sokan dicsérik, de jóformán az összes dicsérő hozzászólás tőled származik. Rajtad kívül, elvétve egy-két hozzászólásban említették csak meg, és nem találom azt a rengeteg dicséretet. Tényleg nem támadásból írom, csak szeretnék olvasni más tollából is erről a tv-ről, hogy nyugodt szívvel tudjam megrendelni. Elvileg a két tv ugyan az kivéve, az op rendszer. Az egyik android, a másik nem. Képminőségben papír szerint nincs különbség. Nem tudom, hogy az androiddal jobban járnék vagy rosszabbul.

(#32891) tboy93 válasza bekecs76 (#32890) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Javaslom, hogy YT-on nézz a Sony android rendszeréről pár videót, segít eldönteni, hogy neked elég gyors-e vagy nem.

(#32892) NoMagix válasza Mityu_76 (#32889) üzenetére


NoMagix
addikt

Veheted neten és áruházban átveszed, akkor is van elállási jog!
Utána majd elviszem tőled! ;]

(#32893) bekecs76 válasza tboy93 (#32891) üzenetére


bekecs76
tag

Egy ismerősömnek van androidos Sony-ja (55xe8096), nem voltam túlzottan elragadtatva, a gyorsaságot illetően. Viszont linuxosat még nem nyomkodtam (ami a 7096,7005), ezért nincs összehasonlítási alapom.

(#32894) jagert76


jagert76
csendes tag

Sziasztok!
32" tv-t szeretnék vásárolni, keret kb. 85.000 huf. Vezeték nélküli wifit tudjon.
Mi az ajánlott ebben az árban?

(#32895) g_g_g


g_g_g
őstag

Ha valaki natív 100Hz-es tévét keres 43-as méretben, akkor ez most nagyon jó árban van.
151.999 Ft
SONY KD-43XF8505

(#32896) sutyesz96 válasza g_g_g (#32895) üzenetére


sutyesz96
őstag

Cserébe pici.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#32897) tboy93 válasza sutyesz96 (#32896) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fél méterről monitornak elmegy ;]

(#32898) g_g_g válasza sutyesz96 (#32896) üzenetére


g_g_g
őstag

Nézd, nekem olyan a szekrénysorom, hogy max. 1 m széles tévé fér be.
Nekem ez a tévé a "tökéletes".
És biztos vannak még olyanok, akiknek különböző okok folytán épp ekkora tévé kellene.

(#32899) Peace válasza g_g_g (#32898) üzenetére


Peace
nagyúr

Fejszével hasítanám szét a szekrényt, ha behatárolná a kiszemelt TV-m méretét!!! :DDD

(#32900) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, szeretnek egy 4k tvt vasarolni. Mire erdemes figyelni? Milyen parameterek fontosak? Melyik a legmegbizhatobb marka? Xbox one al jatszok rajta, illetve laptoppal vagy hdd vel osszekotve szeretnek rajta filmezni. Ha esetleg tudtok olyan oldalt ami reszletezi a dolgokat azt is szivesen fogadom :) koszonom szepen elore is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.