Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#33601) sunmao


sunmao
csendes tag

Sziasztok!

Mint itt mar annyian, en is segitseget szeretnek kerni TV valasztasban.

- A kovetkezo tampontokat tudom adni:

- Ar: max 1000€ (kb 320 ezer Ft)

- Kanape-TV tavolasg: 310 cm, szoval 55 - 58 colban gondolkodunk (remelem ez mar eleg ekkora tavolsagnal)

- Betekintesiszog: Kizarolag szemből (neha problemank van azzal, hogy tul fenyes a szoba es nem latjuk a sotet jeleneteket)

- Felbontas: Foleg FullHD, illetve 720p filmek, sorozatok + jatek FullHD-ban es esetleg 4K-ban (de ez nem fontos)
Egy kicsit tartok attol, hogy ha 4K-s TV-t veszek az upscaling miatt sokat romlik majd a FullHD-s, 720p-s tartalmak minosege (ez valos felelem?)

- Smartsagot nem fogjuk hasznalni, mert HTPC-t hasznalunk

Alapvetoen a Samsung, LG, Sony tengelyen mozgunk, de ha van mas marka ami ezeket az igenyeket jobban lefedi, akkor johet az is nyugodtan.

Elore is koszi a tanacsokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#33602) Gáboromm


Gáboromm
tag

Üdv mindenkinek!

TV vásárlás előtt állok!

Konkrétan 2008. óta nincs tv-m. Nem semmi, ahova fejlődött a technika.
(OFF: lenyíló összefoglaló nem jön le ebben a topikban. Más topikban igen, ebben miért nem?)

Szeretnék venni OLED TV-t.
300k van rá!
Cél: Konzoljáték, PS4 PRO, és sorozatok nézése.
Heti 15 óra minimum, de lehet olyan időszak, amikor 40 óra.

1. Hogy lehet megygőződni minél hamarabb, hogy amit veszek, az beégett vagy sem? AMilyen vaksi vagyok nem fogom látni. Van olan tesztfilm, ami végigvesz pár alap színsémát, vagy mit?
Lehet használtat fogok venni, ezért kérdem. De újnál is biztosra mennék, lehet kiállítási db...stb.

2. Mire kell odafigyelni? Tanácsok kezdő TV vásárlónak.

3. Már fél éve nézegetem, informálódok, tehát nem sürgős! Szerintetek mikor érdemes venni leginkább? Azaz mikor zuhannak be az árak? Szeptemberig meg szeretném venni, de ha azt mondjátok most zuhan, akkor megveszem a héten.

4. 65 centist érdemes akkor is venni, ha 3-4 méterről nézem/nézzük? Vagy bőven elég az 55?

5. Márka nem lényeg, csak az, hogy 10-15 évig fasza legyen! Vehettem volna kezdésnek egy lcd-t, de nem szeretnék 1-2 év múlva cserélni, ha már most mindenki azt mondja jobb az oled. Egyáltalán van olyan led/qled, ami jobb, mint az oled képileg?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#33603) hunaqua válasza Gáboromm (#33602) üzenetére


hunaqua
addikt

"10-15 évig fasza legyen"

Sajnos ezek a tévék már teljesen más időtávra készülnek.A kiterjesztett garancia vásárlása is erősen ajánlott már ( 5 év),hogy legalább addig biztonság legyen.Rengeteg már az első időszakban is a meghibásodás,és ez gyakorlatilag az összes gyártóra igaz.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#33604) tboy93 válasza Gáboromm (#33602) üzenetére


tboy93
nagyúr

55"-os OLED (65" meg főleg) nem jön ki 300k-ból. Vagy az elvárásokból engedsz vagy emelsz a kereten...

[ Szerkesztve ]

(#33605) Peace válasza Gáboromm (#33602) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem kapsz 55-öst sem ennyiért, ahogyan azt írták is. 65-ös szerintem igencsak ajánlott 4 méterről!!! Elég jó árak novemberben szoktak lenni Black Friday alkalmával. Vagy mikor az előző évi modellek szórják ki az üzletek. Most szabadultak meg a tavalyi Samsungoktól múlt héten MM-ban, de sajnos főleg kiállítási darabok voltak, nem csomagoltak.

Ez most az egyetlen OLED, ami kijön 300k-ból (de most nézem, hogy FullHD, elég vicc!!!!! :/ )

Itt a többi...

[ Szerkesztve ]

(#33606) bigmasterg válasza Gáboromm (#33602) üzenetére


bigmasterg
addikt

Amit viszont ne felejts el, hogy a QLED NEM OLED.
Laikusokat elég könnyen meg tudja téveszteni az elnevezés.

(#33607) bigmasterg válasza sunmao (#33601) üzenetére


bigmasterg
addikt

Sony 55xf9005
Samsung qe55q6fn, esetleg qe55q7fn

Ha a smart rész nem kell, akkor én inkább a sony-t választanám.

(#33608) Gáboromm válasza tboy93 (#33604) üzenetére


Gáboromm
tag

Kösz!

Mint írtam, van akció, és használt piac.

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#33609) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Pár napja írtam, hogy tv-t keresek de változtak a feltételek. Most már 106-108 centis tv-t keresek. Ebben a kategóriában mik az ajánlottak? Keret 120 e ft. HBO go-t szeretném, hogy menjen rajta, de ahogy olvastam ez szinte minden Samsung és LG okos tv-t érint, ezt jól olvastam?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#33610) Gáboromm válasza bigmasterg (#33606) üzenetére


Gáboromm
tag

Kösz, még jó, hogy tudom, hogy más.

Bár technikailag nem annyira vágom, de nem ez a fontos, persze, hogy oled lesz!

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#33611) tboy93 válasza Gáboromm (#33608) üzenetére


tboy93
nagyúr

OLED-et csak sok garival vennék használtan. (beégés miatt)

(#33612) tboy93 válasza olloczky (#33609) üzenetére


tboy93
nagyúr

LG smart tv-k szerintem mind viszik a go-t, a philips az amin nem megy csak a netflix.

(#33613) Alarikman válasza tboy93 (#33612) üzenetére


Alarikman
senior tag

Megy a HBO Go Philips-eken is. Nemrég neztem.(androidos persze).

(#33614) tboy93 válasza Alarikman (#33613) üzenetére


tboy93
nagyúr

A nem androidos philipsekre ertem, igy akkor pontosabb :R

(#33615) Peace válasza bigmasterg (#33607) üzenetére


Peace
nagyúr

Miben jobb a Sony?

(#33616) bigmasterg válasza Peace (#33615) üzenetére


bigmasterg
addikt

Élőben néztem és nekem jobban tetszett a Sony képe.
De gyors google, rtings.

(#33617) Peace válasza bigmasterg (#33616) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem rossz, nem rossz.....szép lehet a képe. Az input lag, ahol elvérzik nálam a Sony. Q6FN pont amiatt volt szimpatikus, mert rengeteget játszom. És játékra egyértelműen jó szívvel javasolta az összes teszt. Meg kell találnom majd az utódját....Q60 nagyon nem szimpi. Visszalépés a tavalyi modellhez képest. :(

(#33618) Emu


Emu
őstag

Elgondolkodtam TV cserén. Jelenleg egy LG 49LH630V-t használunk, aminek a képminőségével (felhősödéstől eltekintve) tökéletesen meg vagyunk elégedve, viszont butított az agya (csak két magos) így a lassú WEBOS kikészít. App gomb megnyomása után 5-8mp míg történik valami, Guide gomb megnyomása után kb. 10mp mire megjelenik az EPG... :W

Max. 50" méretig mit ajánlanátok, ami ár-érték arányban nagyon jó, tud HDR-t, gyors a smart rész, DLNA képes, és nagyjából minden formátummal megbirkózik. Hangminőség nem fontos, mert külső hangszóró van ráaggatva. Elsődlegesen hálózati anyagok lejátszására kellene, illetve digitális kábeltvre.

(#33619) AL válasza Secreted (#33576) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha még nem vettél tévét most itt ( Extreme Digital ) is olcsóbb lett : 49XF8505 ( 230 ezer ) .
A Sony 49XF8577 még jobb áron 200 ezerért van. ( 8505, 8577, 8596 Szinte ugyanaz : 100 HZ, VA panel, valós 10 bit, Android ) Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33620) Alarikman válasza tboy93 (#33614) üzenetére


Alarikman
senior tag

No problem. Csak a többiekért tisztáztam, nehogy azt higgye valaki, hogy egyik típus sem viszi a GO-t. :K

(#33621) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Megkértek rá, hogy keressek egy megfelelő tévét, de mivel a saját tévém okos funkcióit sem használom, így nem tudok tanácsot adni... de Ti biztosan tudtok majd :R

Keret: max. 100.000Ft, olcsóbb lehet.
Méret: 32" körüli
Cél: webes felületen videók nézése (előfizetéses oldal online sportközvetítésekkel -- nem vagyok regelve, így nem tudom, hogy flash-es vagy html5-ös vagy valami egész más lejátszója van, de megpróbálom kideríteni)
Fontos lenne, hogy ne akadozzon az élő adás (tegyük fel, hogy a szolgáltatás jó -- ne a tévén múljon), és jópár évig ne is legyen gond vele (nem jön frissítés és nem megy többet a webes videó, vagy effélék).

Köszönöm az infót! :K

(#33622) Emu


Emu
őstag

Láttam többen próbáltok szerezni Samu Q6 tv-t.

Most néztem a magentás kínálatot, és nálunk online még elérhető:
SAMSUNG 55Q7FN
SAMSUNG QE55Q6FNATXXH

És a 65-ös méret épp most fogyott el, előbb még volt :)

(#33623) Tomeekaa


Tomeekaa
csendes tag

Sziasztok. A thometól szeretnék tvt venni, de nem igazán értek hozzá. Az alábbi tipusokat nézegettem, melyiket ajánlanátok? 1. Samsung 55NU7652 ívelt 2. Samsung UE55RU7102, 3.LG 55UK6950PLB, 4. LG 55UKMLB, 5. SONY KD55XF7596, Ezek vannak abba az árkategóriába amennyit max szánok rá. Köszönöm előre is a válaszokat.

(#33624) nutfile válasza Gergőke88 (#33556) üzenetére


nutfile
aktív tag

[link] esetleg ez?
bár irreálisan többe kerül a jelenleg akció 55colosnál

(#33625) olloczky válasza olloczky (#33609) üzenetére


olloczky
senior tag

Valaki tud ajánlani egy TV-t? HBO-t már értem, hogy működik sok TV-n, de minőségre vagyok kíváncsi, mit érdemes venni?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#33626) bigmasterg válasza nutfile (#33624) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link] itt most olcsóbb a 65c8.

(#33627) kdavid86 válasza Tomeekaa (#33623) üzenetére


kdavid86
tag

Nekem sony 55xf7596 van es nagyon imadom. Nagyon szep a kepe, es androidos(pozitiv, hogy csomo minden pluszt tud nyujtani, viszont ami ennek a hatranya, hogy nincs olyan belseje, mint egy PC-nek, igy neha eleg lassu tud lenni). IPS kijelzoje van, tehat sotetben nem fekete a fekete, viszont a szinek azok nagyon ott vannak. Ebben az arkategoriaban nem lohetsz vele melle, en tudom ajanlani. LG mellett a magic remote szol, viszont neki kicsit halvanyabbnak tunt a kepe, nem volt annyira szinben gazdag, mivel nem valos 4k(rgb pixelek mellett feher pixelek is felbukkannak). A tobbirol nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#33628) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Gondolkodom egy új készüléken, olyan 42-55" közti méretben 4K felbontással és HDR-rel. Fontos hogy játékra is alkalmas legyen az input lag.

Mennyi pénzt érdemes rászánni hogy már egész jó képe legyen? Nem költeném rá a fél életem.

A Hitachi amúgy mennyire vészes márka? Kollégám vett egy 32"-os cuccot és azt mondja egész jó képe van. Nem igazán gondolkodom dzsunka márkában, de ha azt mondjátok hogy mondjuk a Smart rendszerüket leszámítva teljesen jók akkor lehet erről is szó.

(#33629) tboy93 válasza erahurka (#33628) üzenetére


tboy93
nagyúr

samu q6fn, lg sk8500 egész jó input lagban ;)

(#33630) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Philips 50PUS7363 jó választás lehet 190-ért, ha az ambilight elsődleges szempont és szeretnék 200k alatt maradni?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#33631) Bodor


Bodor
veterán

..

[ Szerkesztve ]

(#33632) Bodor


Bodor
veterán

[link]. Ha valakit rajtam kívül még érdekel, elég szépen leaárazták a Panasonic FZ800-at, az alza.hu oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#33633) Gepi85


Gepi85
csendes tag

Sziasztok Tv-t vásárlás előtt állok. Szemből nézem, kb 3 méter távolságból. Szerintem a megfelelő méret 65” lenne nekem. Márkák amiket nézegetek, LG, Sony, Philips. Filmeket szoktam rajta nézni Apple tv-n keresztül, így nekem az okos funkciói nem fontosak, inkább a szép kép ami nekem szempont. Az összeg kb 300ezer Ft amit szánnék rá. Köszönöm a segítséget!

(#33634) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok! Nagyszüleimnek szeretnénk tv-t vásárolni. Egy teljesen alap készülék megtenné, max 32. inches elegendő, árban szeretnénk 80 ezer Ft alatt maradni, de ha megéri bővülhet a keret. Kb. 3 év után dobta be a törülközőt egy LG, szóval a lényeg a megbízhatóság lenne, a legjobb egy Samsung lenne. Köszönöm szépen a segítséget előre is!

(#33635) spidersoft válasza spidersoft (#33621) üzenetére


spidersoft
senior tag

Erről az oldalról van szó, és úgy fest, hogy valami HTML5 alapú videolejátszója van, mpeg4-es streamekkel dolgozik.

Valakinek javaslat? Mit nézzünk? Már iránymutatással is beljebb lennénk, elég tanácstalan vagyok. Úgy hallottam, hogy a WebOS-es tévéket kerülni kell, az androidosoknál meg nem nagyon tüntetik fel a processzort meg a memóriát, hogy belőhetném, vajon valamennyire fürge lesz-e...

Köszönöm a segítséget!

(#33636) AL válasza pana0017 (#33634) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nem ismerem ezeket a tévéket, de az 5 év garancia biztató : 32 - es Hitachi
40 es Hitachi
Nem mindenhol adnak hozzá 5 év garanciát . Itt láthatsz véleményeket is : [link]
[link]
Ha valami mást választasz akkor is ajánlatos + 3 év garanciát venni hozzá.
Ismeretlen helyen vigyázni kell a vásárlással, mert baj lehet a garanciával, vagy a javíttatással.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33637) erahurka válasza tboy93 (#33629) üzenetére


erahurka
félisten

Ha jól látom ezek már nem kaphatóak. 150 körül esélytelen normális minőség? :(

(#33638) Duku


Duku
újonc

Sziasztok!

55-ös UHD tv-t szeretnék venni. Távolság 3,5 m, általában sötétített szoba. Keret 250-300 eFt-között.
Főleg e két tv-t nézegetem:

LG 55SK8500PLA
Samsung UE55NU8002

Melyiket vegyem meg? Vagy nézelődjek tovább?

Köszi a segítséget!

(#33639) AL válasza Gepi85 (#33633) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Mivel szemből nézed inkább VA paneleseket ajánlok, de van 1 IPS is, mert van akinek az tetszik jobban.
Mindegyik 100 Hz.
Legolcsóbb a Sony 60XF8305 Az Alzánál és az Emagnál a legolcsóbb . Nem ismerem őket, nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak.( 240, 280 ezer )
Az Euronicsban 300 ezer : [link] : 100 Hz, VA panel, androidos, nem valós 10 bit .
A Sony 65XF8505 [link] Ez IPS, Androidos, valós 10 bit, 100Hz . Itt láthatsz rövid leírást róla : [link][link]
[link]
Ez is és a Samsung Qled tévéi most drágábbak, de talán a hétvégi Joy napokon olcsóbbak lesznek.
Samsung Qled : 55Q6, 55Q60 most 300 körüli áron vannak. Sok elégedett véleményt olvashatsz róluk.
Ezek 100Hz, VA panel, a Q6 valós 10 bit, a Q60 : nem valós 10 bit.
Itt láthatod az adatokat : [link]
Szerintem vásárlás előtt nézd végig az üzletekben a kínálatot és egy próbafilmmel hasonlítsad össze őket.
Így láthatod, hogy melyik kép tetszik Neked.

[ Szerkesztve ]

(#33640) Gepi85 válasza AL (#33639) üzenetére


Gepi85
csendes tag

Köszönöm szépen! Megvárom akkor a joy napokat🙂

(#33641) AL válasza Duku (#33638) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha sötétben nézed, akkor a VA paneles Samsung a jó, mert jobban érvényesül a fekete szín. Az LG IPS paneles. Azt is sokan dicsérik, de gyengébb a feketéje és a kontrasztja töredéke a Samuénak. A VA főleg szemből történő nézésnél jó. Mindkettő 100 Hz. Üdv.

(#33642) tween


tween
őstag

Sziasztok!

Sehol sem találok arról infót, hogy a Samsung 43RU7102 tévé kezeli vajon usb-n keresztül az .mkv fájlokat?

Köszönöm az esetleges segítséget!

(#33643) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,

250-300e Ft körül melyiket ajánljátok?
Samsung Q6 vagy Sony KD55XE8xxx?
Világos, tetőtéri lakásba, főleg filmnézésre (mondjuk az este is).

Tudunk már esetleg valami Joy hétvége leárazásról?
Köszönöm előre is.

(#33644) Peace válasza tlala (#33643) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem hiszem, hogy nagyon kéne bízni ezekben a Joy napokban. Gondolom legalább annyival fogják felárazni a készülékeket holnaptól, mint amennyi kedvezményt ad a kupon. ;)

De ha regisztrálsz, akkor láthatod majd az összes elérhető kupont. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33645) kchris78 válasza Peace (#33644) üzenetére


kchris78
veterán

talan erdemes lesz nezni az argepet hogy is alakulnak az arak majd :).

(#33646) Peace válasza kchris78 (#33645) üzenetére


Peace
nagyúr

Esküszöm, ha ismét lezuhan a 65-ös Q7FN ára 383-ra, mint április 8-án, akkor megveszem és nem érdekel, hogy csak júliusban lenne aktuális a vásárlás! :DDD Az egy mocskos jó ár volt érte!!!

(#33647) AL válasza tlala (#33643) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Mindkét TV 100 Hz. Ha jól írtad a Sony betűjelzését ( XE ), akkor az 2017 - es modell és VA paneles.
Már nagyon ritkán kapni.
A tavalyi 55XF8505 ( 8577, 8596 ) - os IPS paneles.
A Samsung Qled szintén VA paneles magas kontraszttal. Kontrasztja 1,5 szer nagyobb, mint az XE8505 és 6 szor akkora, mint az XF8505.
Itt láthatod az adataikat : [link]
[link]
Üdv.

(#33648) tlala válasza AL (#33647) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon köszönöm a gyors válaszodat, kincset érsz!
Természetesen elírtam, a Sony XF akart lenni.

Ma bejutottam egy MM-ba, megnéztem pár TV-t élőben is (rá kell gyúrni erre a Joy hétvégére... :) )
Ami új szempontként bejött, hogy nekem a tetőtéri lakásban eddig is nagy gond volt a ferde tetőtéri ablakok csillogása a kijelzőn, a Samsung tűnt leginkább matt felületűnek.
De ezeken a renderelt repülő elefántos-lufis "műanyag" demókon képtelenség egy valódi színhűséget, képminőséget meglátni (alig van bennük ember, hogy pl. a bőr színhűségét látni lehessen).
Abban maradtunk az eladóval, hogy holnap beviszek egy pendrive-ot egy 4K BD rip-pel, és megpróbálom azzal a TV-ket. Amúgy is csak holnap reggel tudják meg a Joy árakat, de valami biztosan lesz a MM-ban is, mert a nagy % jeleket már kiaggasztgatták az egész áruházban.
Még ránézek az LG 8100/8500 vonalra is.
Izgalmas.

(#33649) fgo


fgo
tag

Sziasztok! A hálóban lévő Samsung UE40F6400 tv szeretném lecserélni.Max 50" mit ajánlotok?Keret max 180k.

(#33650) AL válasza tlala (#33648) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Szívesen. Mindkét LG IPS paneles és 100 Hz. Az utóbbi hetekben többen is írtak itt róla ( Én nem ismerem ). Bármelyiket veszed ajánlatos + garit venni hozzá. Az MM ben utólag is lehet. Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.