Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#32151) Móncsa válasza Tanisz (#32127) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Az a legnagyobb átbaszás hogy az EU-tól kapott támogatást nem tudom igénybe venni mert valahol eltűnik, az EU ad pénzt magánszemélyek energiahatékonyság növelésére és zöld energia felhasználására is de azt nem adják oda .

[ Szerkesztve ]

(#32152) AL válasza padi68 (#32148) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ennek ( 8505 ) azért kisebb a betekintési szöge, mert VA panel. A Samu szintén VA, a másik 2 IPS, ezért jobb a kép oldalról, de kisebb a kontraszt és rosszabb a fekete szín. Az a legjobb, ha egy magaddal vitt mintafilmmel az üzletben utánozod az otthoni körülményeket ( nézési táv és nézési szög ).
Ha 100 Hz es IPS kijelzőt szeretnél, akkor nézd meg a 49FX780 - at, vagy a Sonyd testvérét 55XF8505
[link]
Háttérvilágításos távvezérlőt csak drágább készülékeknél láttam pl. : Panasonic EZ950 Oled
Üdv.

(#32153) Rhino82 válasza AL (#32125) üzenetére


Rhino82
tag

Köszönöm a választ. :R
Azt meg tudnád mondani, hogy miben jobb a Panasonic tx-49fx700e mint pl az LG 50UK6470PLC?
Mert írtad, hogy az 50Hz-s tv-knél ez a pana felső kategória .Ez miben mutatkozik meg? :)
Esetleg többi a memóriája?Jobb a procija vagy esetleg jobb a képfrissítése?

(#32155) amadeus11 válasza Rhino82 (#32153) üzenetére


amadeus11
senior tag

Egyedül a betekintési szöge jobb a Panának. Minden másban az LG a jobb.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#32156) AL válasza Rhino82 (#32153) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatod az adataikat : [link]
[link]
[link]
A képjavító rendszere jobb a 700 asnak, mint a 600 as sorozatnak és más panel van benne. Több adatnál is látható a különbség ( fényerő, mozgásjavítás, bluetooth, stb ). Ennek ellenére van akinek a 600 as sorozat jobban tetszik a közvetled - direct led miatt. Az LG mint a táblázatban láthatod, VA paneles, a Panasonic IPS. Üdv.

(#32162) Tanisz válasza Móncsa (#32151) üzenetére


Tanisz
senior tag

Meg van az a pénz :)
Zsebekben, meg az önkormányzatok kapják helyettünk :)
Utóbbi pár évben ahol önkormányzati energiatakarékos (napelem,szigetelés..stb) beruházás látsz, az mind az. Elvileg nem is kaphattak volna erre pénzt az önkormányzatok. Sebaj, majd visszafizetik az adónkból a büntit és a jogtalan EUs forrásfelhasználást.
Nekünk meg marad a semmi, vagy az állami "kamatmentes hitel" akarom mondani "támogatás" energiahatékonyságra:D
Kenhetjük a hajunkra :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#32163) helgi


helgi
aktív tag

Egyébként lenne egy kérdésem. Ha úgy döntök, hogy veszek egy 2-3 éves oled 3D TV-t, akkor azt csak óvatosan használgassam? Tehát napi rendszerességgel TV csatornák nézésére ne, csak ha filmet szeretnék nézni akkor? Mennyi az élet idejük ezeknek a TV-knek most? Technológiailag mennyit fejlődtek az évek során?

Mondok pár típust:
LG: 65LA970V, Oled65G6V, Oled65g6P, Oled65E6V, Oled65E6P, Oled65C6V, Oled65C6P. Ezek mind Oled és passzív 3D-s TV-K. Jófogáson van fenn egy LG Oled65E6V most.
Sony-nak nincs csak aktív.
Vagy inkább nézzek IPS,VA panelest?

(#32165) Topi86


Topi86
újonc

sziasztok,

az alábbiakban szeretném kérni a segítségeteket:

tv-t akarok venni, de kevésbé mozgok otthonosan a témában, így szeretném kérni a segítségeteket a választásban.

szóval ami eddig adott:

- kb 3 méterre lesz a tv (többek között ezért egy 165 cm-es átmérőjűre gondoltam)
- smart tv
- budget: jó lenne a 220-230e ft megállítaná

amit én néztem:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-65uk6300mlb-4k-uhd-smart-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1275110.html?rbtc=aru%7Cpf%7C1275110%7C%7Cp%7C%7C

mi a véleményetek? helyette esetleg tudtok jobbat ajánlani?

előre is köszönöm a segítséget!

üdv,
T.

(#32166) AL válasza Topi86 (#32165) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nézd meg a 31971 es levelet, abban több jó készüléket is találsz. Az árak már nem ugyanazok, mert folyamatosan változnak. Üdv.

(#32169) Kátai


Kátai
senior tag

Melyik a jobb szerintetek: EDGE vs Direct led háttérmegvilágítású tv?

(#32170) Kátai


Kátai
senior tag

EZTnéztem ki konkrétan.Vélemény?

(#32171) Topi86 válasza AL (#32166) üzenetére


Topi86
újonc

köszönöm a választ!
ezek közöl (amiket írtál) van olyan amit kifejezetten ajánlanál? vagy milyen szempont alapján érdemes dönteni ezek közül?
illetve: amit én linkeltem azt mennyire ajánlod/nem ajánlod?

köszönöm még egyszer,
T.

(#32172) padi68


padi68
senior tag

LG49SK8500PLA megvan a kiválasztott: ma + kedvezmény van rá.....

IPS, 120Hz és 49"

köszönöm mindenkinek a segítségeket! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#32173) padi68 válasza padi68 (#32172) üzenetére


padi68
senior tag

MM 10-16% kedvezmény 03.07-03.12-ig

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#32174) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok!

Erről a webshopról tudtok valamit? [link]
Szabad innen vásárolni? Mi lehet a buktatója, hogy ilyen olcsó?

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#32175) MHA válasza sutyesz96 (#32174) üzenetére


MHA
csendes tag

Szia,

szerintem annyira nem olcsó, ha azt vesszük alapul, hogy az 1 évvel fiatalabb b8 csak 40 eFt-tal kerül többe. Valószínűleg a tv nem elérhető csak fent felejtették a weboldalon.
A bolttal kapcsolat, a cég ami mögötte áll létezik és működik. Arról nincs információm, hogy a garanciális ügyeket hogy intézik. Ha rendelsz is tőlük mindenképp utánvétet javaslom.

(#32176) sutyesz96 válasza MHA (#32175) üzenetére


sutyesz96
őstag

Valóban, le vagyok maradva. :B
Ódákat zengenek/zengtek a B7V típusról, valahogy beékelődött a fejembe, és nem is néztem utána hogy azóta már vérfrissítés történt.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#32177) Zsinder válasza padi68 (#32173) üzenetére


Zsinder
aktív tag

65Q6FN ára beszabehu :Y

(#32178) MHA válasza sutyesz96 (#32176) üzenetére


MHA
csendes tag

És lassan jön a következő

(#32179) Móncsa válasza Kátai (#32169) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szerintem a direct LED-es a jobb én legalábbis erre jutottam sok után olvasás alapján .
Google a Te barátod is.

[ Szerkesztve ]

(#32180) StLui válasza Móncsa (#32179) üzenetére


StLui
veterán

elvileg igen, de mégis van olyan edge led ami sokkal jobb mint egy gyenge direct led

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32181) AL válasza Topi86 (#32171) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez is jó áron van : [link]
Itt láthatod ennek és az LG tévének az adatait : [link]
Itt az előzőleg ajánlottak : [link]
Ha kíváncsi vagy egy másik készülék adataira, akkor ezen az oldalon meg tudod nézni. Ugyanaz a sorozatú TV méretenként eltérő kijelzőkkel van szerelve.
A kijelzők között sok különbség van . VA - IPS és a háttérvilágítás edge, vagy direct Led.
A VA inkább szemből ajánlott ( mert bizonyos szögből, ezt készülékenként változó torzulnak a színek ), nagyon jó a kontrasztja és jobb a feketéje, mint az IPS nek, de rosszabb a betekintési szöge. Ha oldalról is nézitek, akkor jobb az IPS, de az a legjobb, ha egy nagyobb áruházban teszteled őket. Vásárlás előtt, érdemes mindegyiket megnézni, próbálgatni ( kép, hang, menü ) hogy melyik tetszik. Egy magaddal vitt adathordozón lévő mintafilmekkel a legjobb próbálgatni. Ha nem szemből nézed, akkor az üzletben is próbáld meg abból a szögből és távolságról nézni, mint otthon.
Bármelyiket veszed ajánlatos + 3 év garanciát venni hozzá.
Az LG : IPS kijelzős a többi, pedig VA. [link]
A Sony 60XF8305 natív 100 Hz ( mozgásmegjelenítése ezért jobb ) , androidos.
[link]
[link]
[link]
A Panasonicnak és a Sonynak van szerintem a leg élethűbb színei, de azért érdemes mindegyiket megnézned, mert mindenkinek más tetszik.
Az MM - ben most kezdődtek akciók, de érdemes az árukeresőn és az üzletekben is nézelődni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32182) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok!

Olcsó TV-k terén kérnék tanácsot, nagyságrendileg a 60-70e ársávban (ha ehhez képest 10-20e jóval jobbat jelent, akkor ezt finanszírozom anyukáméknak), létezik most vmi best buy kis hazánkban? Jó lenne 40 col körül, FHD, de egyébként semmi extra nem kell nekik.

Előre is köszönöm!

(#32183) Thom!


Thom!
veterán

55" keresek kb. 180eFt?
Csak filmezésre
Samsung, LG, Sony
Az extrák nem érdekelnek csak a jó képminőség.
Ebben kellene segíteni. :K

(#32184) Quqesz válasza Thom! (#32183) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sony 55xf7005 VA,direct led. Filmezésre jó lesz.
best byte 175e

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#32185) hunaqua válasza Quqesz (#32184) üzenetére


hunaqua
addikt

+1

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#32186) Thom! válasza hunaqua (#32185) üzenetére


Thom!
veterán

Várom még további véleményt. De jónak tűnik.
Annyi hátrány kicsit bonyolult a szoftver illetve beállítás? :U

[ Szerkesztve ]

(#32187) Thom! válasza Quqesz (#32184) üzenetére


Thom!
veterán

Samsung 55UE7402 néztem még ki, de vegyesek a vélemények...

(#32188) hunaqua válasza Thom! (#32186) üzenetére


hunaqua
addikt

Ebben az árban szerintem ez a Sony a legjobb tévé,illetve amennyiben az ezüst szín szimpatikusabb akkor a 77 végű.
( Sony Bravia KD-55XF7077 )

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#32189) greggae válasza greggae (#32121) üzenetére


greggae
tag

Na jó, ha nincs ötlet, tőlem maradhat a katódsugárcső. :)

(#32190) Ébri válasza Ébri (#32182) üzenetére


Ébri
senior tag

Találtam egy ilyet: Hitachi 40HE4000. Gondolom képe és hangja mint a hasonló árú egyebeké, viszont van rajta 5 év garancia, tud valaki vmi negatívumot, ami miatt mást kéne választani?

(#32191) HauckSz


HauckSz
csendes tag

Üdv Urak,

laikusként én is tanácsot kérek tv vásárláshoz. Kritériumok:
- nézni kívánt tartalom: jelenleg csak 1080p, esetleg 720p filmeket néznénk rajta NAS-ról, médialejátszón keresztül, házimozi erősítővel, plusz 1-2 év múlva talán veszek a gyerekeknek valami konzolt, sportműsorok nem érdekelnek, tv adásokat nagyon ritkán nézünk...
- nézési távolság: kb 2,8-3m -> 65-70' méretet keresek
- 90% esti filmnézés sötétben, kettesben, így elvileg nem probléma a korlátozott betekintési szög, ha jól gondolom, nem kell nagy fényerő sem, de a fekete minél feketébb legyen -> VA-panel?
- rászánt összeg: br. 350eFt-ig gondolkodtam, de most van néhány akció, valamivel feljebb tudom tolni

A kiszemeltek:
- Samsung QE65Q6FN 336eFt VA, 10bit, 120Hz, Edge-LED
- Sony Bravia KD-65XF8577 366eFt IPS, 10bit, 120Hz, Edge-LED
- Sony Bravia KD-70XF8305 379eFt VA, 8bit, 120Hz, Direct LED (ez a nagyobb képernyő miatt szimpatikus)
- Sony Bravia KD-65XF8505 380eFt erről nem találtam adatokat

Megnézni őket élőben nemigen lesz lehetőségem. Meg hát hol kapcsolják le teljesen a villanyt, esti filmnézés imitálására? :D

Melyiket vegyem? Vagy van ezek helyett más, ebben az árkategóriában jobb vétel? :F
Érdemes várni még április vége, május elejéig? Mehetnek ezek az árak még vajon 5-10%-kal lejjebb?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat! :R

Szabolcs

(#32192) AL válasza Thom! (#32186) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez nem androidos, csak az xf7596 tól kezdődik az android. Üdv.

(#32193) Quqesz válasza HauckSz (#32191) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szia

Az utolsó Sony is IPS/edge led, 120Hz, 10bit
Ha inkább sötétben használod filmnézésre, akkor a Samu Q6 vagy a Sony 70xf8305(bár ez csak 8bites)
A két IPS is jó, de kisebb kontrasztú és nem olyan mély a feketéje(bár nekem nincs bajom vele)
Nem sokára kint vannak az idei modellek, tehát már a készleteket adják leginkább el.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#32194) Móncsa válasza StLui (#32180) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Pl???

(#32195) sutyesz96 válasza Ébri (#32182) üzenetére


sutyesz96
őstag

Úgy tudom jelenlegi felhozatalból [ez] árban a legalja, ami még vállalható minőség.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#32196) section9


section9
őstag

Keresek jo ar/ertek aranyu TV-t, nagyon maximum 180k-ig, de inkabb valahol 100-150k kozott. Kizarolag filmnezesre lesz, maximum 3 meterrol, smart funkciok nem lenyegesek annyira, ha tud streamelni network sharerol 4k filmet az jo lenne, de altalaban csak FHD-t nezunk. Korabban is budget TV-im voltak, ugyhogy nincsenek nagy vagyaim, de ha ebben az arkategoriaban van mar rendes HDR annak orulnek. :R
(Korabban ilyenem volt TCL 49S405

(#32197) AL válasza HauckSz (#32191) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nézd meg a 31971 és a 32181 es leveleket, az ott található táblázatban megnézheted más készülékek adatait is. Lényeges, hogy milyen igényeid vannak . Elég az 50 Hz, vagy a komolyabb 100 Hz es kell. Üdv

(#32198) Jim12


Jim12
csendes tag

Segítséget kérnék :) . Lenne két konkrét típus amit kinéztem. Melyik lenne a jobb választás , ha most a képernyőméretet nem vennénk figyelembe.
LG 70UK6950PLA 300000 Ft
SAMSUNG UE75NU7102KXXH 352000 Ft

Mind a kettő VA panel / EDGE világítás.

Köszönöm előre is... :)

(#32199) AL válasza Jim12 (#32198) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az MM ben ezt még érdemes megnézni : Sony 70XF8305 Üdv.

(#32200) Ébri válasza sutyesz96 (#32195) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, közben olvastam, s látom, hogy a 4-5 éve létező márkák fele ma már noname. LG ment nekik most tönkre, úgyhogy ezt visszautasították, de mivel mindenki arra győzködi őket, úgy tűnik 32 colos Sami lesz belőle.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.