Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#32301) Beleth


Beleth
csendes tag

Sziasztok!

Akkor én is jönnék a szokásos kérdéssel. TV-t szeretnék, márka kb mindegy. A maximális keret nagyon nagyon max 330K. A vásárlás valszeg majd csak nyáron lesz esedékes, de szeretnék minél jobban tájékozódni. Elsősorban játékra lesz használva, természetesen néha néha film/HBO GO stb. Olyan szempontjaim lennének tehááát, hogy:

élénk színek
vékony káva (bár a mostaniaknál szerintem ez mind megvan)
gyors, könnyen kezelhető op rendszer

Szerintem 55" méretben lenne számomra a legideálisabb. Minél jobban ásom bele magam a témában, annál jobban nem tudom sajnos, melyik lenne a legjobb. :D

Szóval előre is köszönöm a segítséget. : ]

(#32302) StLui válasza eM'82 (#32298) üzenetére


StLui
veterán

MM 6-10 napon belüli szállítással adja a weboldalon, nem jártam boltban

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32303) petya1206 válasza Beleth (#32301) üzenetére


petya1206
kezdő

Sony xf90 55 be a legjobb nem oled TV.

(#32304) kutyu92 válasza eM'82 (#32298) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Győrben láttam ma az új 49 es qledet, ha nem mutatja meg a promóter srác elveszett volna a 7022,7102 televíziók tengerében

(#32305) StLui válasza kutyu92 (#32304) üzenetére


StLui
veterán

a 49-es eddig is nagyságrenddel gyengébb volt

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32306) EAndrew válasza AL (#32299) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Helló,

Nekem is hasonló a helyzetem mint EsoxLucius kollégának. A 55Q7fn és az LG55B8 között vacillálok. Mindkettő tetszik, eddig mindig Samu Tv-m volt most is azt venném, azonban most nem szimpatikus a DTS hang probléma, valamint a felirat probléma amit eddig sokan tapasztaltak. Valamint olyat is hallottam, hogy amikor leállítasz egy filmet akkor amikor újra neki fognál nézni, akkor előről kezdi és nem onnan ahol abba hagytad. Ezek nálam sajnos mind fontosak.
Ilyen problémák vannak az LG-nél?
Nálam egyébként fontos téma a konzol is (természetesen csak a fiam miatt ;) ), ebben talán jobb a samu. LG-vel mi a helyzet, tapasztalat?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#32307) Dreamer2324


Dreamer2324
újonc

Üdv! Szeretnék tanácsot kérni tévé vásárlás ügyben. Szóval nappaliba szeretnénk használni, filmnézésre, netezésre, zenehallgatásra (Youtube, Spotify). Ultra-HD, 50-60 col körül, ha lehet beépített wifivel. Inkább abban vagyunk bizonytalanok, hogy melyik márkát érdemes választani. Sokan a Samsungot ajánlják, de az LG-ről, Philips-ről, Sony-ról is jókat hallottam, olvastam.

(#32309) AL válasza EAndrew (#32306) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Erről nincs tapasztalatom, Én csak Blu Ray lejátszót használok, de szerintem az a legjobb, ha egy áruházban kipróbálod a magaddal vitt mintafilmekkel. Ha az oled topickban megkérdezed biztosan kapsz választ, mert ott szinte mindenkinek LG tévéje van. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32310) AL válasza Dreamer2324 (#32307) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A lényeget nem írtad . Mennyit szánsz rá ? Ha visszalapozol az előző 2 hét levelei között, akkor többféle árkategóriában írtam 49, 55, 60, 65 ös tévékről. Az árak azóta már változtak, de szinte minden nap van új akció. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32311) Jim12 válasza Dreamer2324 (#32307) üzenetére


Jim12
csendes tag

Nagyon friss :) tapasztalatom van az LG illetve Samsung terén.

1.LG webos 4.0 típus 70UK6950PLA (vissza kellett vinnem mindkettőt 72 órás garanciába)
2.SAMSUNG UE75NU7102KXXH ezen a samsung rendszere fut Tizen oprendszer.

1.Az LG rendszerében nagyot csalódtam , azok után amiket előzőleg olvastam róla . Az tény , hogy nagyon szép a felület , vannak nagyon praktikus, ésszerű ,kényelmes megoldások benne, viszonylag gyors a rendszer de a stabilitása bizonyos területen katasztrófa.
A beépített alkalmazásokkal (amivel én próbáltam) HBO GO , YOUTUBE , viszonylag fürgén és stabilan működtek.
A telefonnal való kommunikáció (HUAWEI MATE 20) , már kicsit lassúbb , döcögősebb . A PC mód és a tükrözés ugyan működött de elég "darabosan " a youtube szintén.
Ha a laptopodat akarod vezeték nélküli kijelző opcióval tükrözni , akkor szerezz be egy adag nyugtatót mert ez a részén még van mit pótolni az LG n--nek. Egy szóval nagy nulla. A kapcsolat akadozik , eldobálja a kapcsolatot , annyira rossz , hogy még PC -ként sem tudod használni , és ha valami csoda folytán valami tartalmat szeretnél lejátszani akkor már gáz van. :( . Nem ajánlom , ha egy megbízható "multimédiás " eszközre van szükséged. Még mielőtt előjönne a kérdés , természetesen a legújabb szoftver volt rajta , bekapcsoláskor frissített! A webos 4 nem egy új rendszer , szép de van nagyon jól és nagyon sza...ul működö része.

2.A samsung Tizen , itt nem szeretnék regényt írni , össze lehet foglalni rövidebben. :)
Ez is bekapcsoláskor frissített.
Fele annyi funkció van benne , mint az LG-ben és a felület kicsit fapadosabb , nincs is mit szépíteni de mindig minden működik elsőre és nagyon stabil a rendszer. Nem nagyon van akadozás bizonytalanság , a PC windows 10 alatt vezeték nélküli kijelző , telefonnal való kommunikáció nálam tökéletes . Stabilan tartja a hálózatot , nem dobálja el, nem szakad meg stb.
HBO GO , YOUTUBE stb . szintén hiba nélkül működik.

Én mindenképpen a Samsungot választanám !!!

(#32312) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy PS4-et és igazából ehhez kapcsolódik a TV kérdés. A problémám a következő, rohadt kicsik a betűk a játékokban, nem bírom őket a kanapéről esténként erőlködés nélkül elolvasni. (szemüveg van!! ;) )

Jól sejtem, hogy ha a mostani 40"-os fullHD TV-met lecserélem egy 55"-os 4K-ra, akkor igazából nem lennék előrébb? 55" fHD tv-ből viszont nincs túl nagy választék elérhető árban :U

vigyem közelebb a kanapét? :DDD

(#32313) StLui válasza tboy93 (#32312) üzenetére


StLui
veterán

de előrébb lennél, 40-es tévé kb 1 méterre való (játszani végképp) Witcher 3-at 2,5 méterről a 235 cm széles vásznon játszom, azon simán olvasom :D Ha valamiért a 40-es tévét kapcsolom be akkor dohányzóasztal elejére ülök.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32314) tboy93 válasza StLui (#32313) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csak attól félek, nem tudom jogosan-e, hogy a 4K miatt meg kisebbek lesznek a betűk :F

(#32315) Dreamer2324 válasza AL (#32310) üzenetére


Dreamer2324
újonc

Max. 150 ezer Ft.

(#32316) StLui válasza tboy93 (#32314) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem ezt nem úgy csinálja mint a win, de kérdezd meg az xbox one topicban, ott sokaknak van 4k tévé

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32317) scream


scream
veterán

Hali!

Édesapámnak keresnék üzletbe megjelenítőt, amiről általánosságban nyitvatartási időben (hétköznaponta, napi 8 órát) mennének reklámanyagok az üzlettérben (tehát nem a kirakatba lenne rakva), USB-ről (FullHD, avi/mp4-ek), illetve nagyobb sporteseményekkor szeretne közvetítést nézni (TV előfizetés nincsen), interneten keresztül a TV-n (pontosan nem tudom ez hogyan oldható meg). Méretben 32", legalább FHD, árban nincs igazán elhatározás vagy keret, de ő inkább az a fajta, hogy a lehetőségekhez mérten olcsó, de jó minőségűt vegye, így próbálnám ezt tartani. Illetve valamilyen VESA legyen rajta.

Mit tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#32318) AL válasza Dreamer2324 (#32315) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nézd meg a 32291 es levelet . Az MM ben, Euronics, Sony márkaboltok, Extreme Digitalban érdemes nézegetni az árakat, mert mindig van valami akció. Most jelennek meg a 2019 es modellek és a levélben említett készülékeket olcsóbban fogják adni. Az a lényeg, hogy eldöntsed milyen kijelzős és mekkora készülék kell és azokat az üzletben próbálgatva tudod kiválasztani a számodra legjobbat. Üdv.

(#32319) bence188


bence188
tag

Sziasztok!
Tavaly vettük balatoni villába az alábbi 2 tv-t :Horizon 32HL737H és Star-Light 32DM4000
Ezek szerepelnek olyan csatlakozóval, amikbe conax kártyát lehet tenni?Azért nem akarok csak elmenni, hogy megnézzem van-e rajtuk. CI+ interface-t ír mind a 2-höz, de úgy tudom(lehet rosszul) az nem ugyanaz. Mindigtv-re szeretnék előfizetni. Segítségeteket előre is köszönöm!

Bence

(#32320) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Erről a modellről mi a véleményetek, ár/érték arányban? 49UK7550MLA

A nano cell technológia alkalmazása miatt szimpatikus, viszont edge led-es, ami jóval rosszabb lehet fekete felületnél, mint a direct megvilágítású, pl ez 50UK6950PLB, viszont ez nem nano cellás.
Lemondanék a nano cell lehetőségéről, ha a direct megvilágítás kiegyensúlyozottabb megvilágítást adna, nem kellene annyira tartani a foltos bevilágítások miatt.

Mit gondoltok?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32321) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Mit gondoltok, mikor jelennek meg a boltokban a 2019-es modellek? (Samsung és LG érdekel elsősorban)
Köszi!

(#32322) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok,

Hátha valakit érdekel, és be meri vállalni: mall.hu outlet 55sk8100 175e
6 hónap jótállás van rá. 14 napos elállásos vásárlás volt. Mondjuk valószínűleg már legalább másodszor jött vissza, ugyanis kb 2 hete volt egy ugyanilyen típus, szintén az outletben.

Google Pixel 4a

(#32324) Medocsabi válasza StLui (#32293) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én 1x próbáltam a panelban falra fúrni tévét...Amilyen óvatosan csak lehet, úgy fúrtam, mégis egy ~ 1 méteres darab a másik oldalon szinte kirobbant a falból ahogy egy kavicsba ért az ütvefúró… azóta skippelem :D

(#32325) StLui válasza Medocsabi (#32324) üzenetére


StLui
veterán

Jogos, panel, gipszkarton bonyolítja. Én furkáltam panelba, szerencsére ekkora gondom nem volt, csak elvitte a fúrót a kavics, vagy vas

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32326) #49155328 válasza Medocsabi (#32324) üzenetére


#49155328
törölt tag

Erre való a [link]karát furószár.

(#32327) Móncsa válasza HagaNRG (#32321) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Augusztus vége szeptember eleje?

(#32328) StLui válasza #49155328 (#32326) üzenetére


StLui
veterán

mondjuk ez pont üreges építőanyaghoz, pl téglához való

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32329) #49155328 válasza StLui (#32328) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ne azt nézd mi van oda írva, a lényeg hogy jó a panelhoz. ;)

(#32330) StLui válasza #49155328 (#32329) üzenetére


StLui
veterán

na jó de ezt egyszeri parasztember nem veszi meg, mert nem ahhoz írják, sőt panelhoz keményebb fúró kellene elvileg talán mint téglához. De így megint tanultam, köszi! Egyébként ez azt jelenti, hogy nem kell "ütve" fúrni?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32331) #42520576


#42520576
törölt tag

Sziasztok!

Használtan szeretnék tv-t vásárolni, az alábbiakat néztem ki:

Panasonic VIERA TX-P65VT50E - ez plazmatévé

Samsung QE65Q7FN - ez QLED

Samsung UE55JS8500 - csúcsmodell volt

Panasonic Viera Tx-55EXW604 - ez talán VA paneles lehet?

Filmezésre melyik nyújthat nagyobb élményt? Miután meggyőzödtem a VA panel előnyeiről, így a mély fekete színt fontosnak tartom. Nem tudom, hogy egy QLED vagy egy plazma mennyire jó a VA panel mellett.
Az OLED-et nem tudom megfizetni, vagy legalábbis nem találtam annyiért használtan.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#32332) junior11 válasza #42520576 (#32331) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ha a Q7FN a tavalyi, 2018-as modell, én azt választanám, ha van rá lehetőséged, mindenképp tekintsd meg vétel előtt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32333) Hzi válasza StLui (#32330) üzenetére


Hzi
aktív tag

Megnézném, hogy ütés nélkül hogy fúrja ki a betont...
Nem látszik jól, hogy 2 vagy 4 élű, remélem 4, mert a 2 hamvába holt...

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#32334) BirgiV


BirgiV
csendes tag

Sziasztok!

A két TV közül melyiket választanátok?

LG 43UK6300MLB SMART UHD 4K TV
SAMSUNG 43NU7122 SMART UHD 4K LED TV

A képminőség és a beláthatóság a legfontosabb számomra,nem teljesen szemből tudom elhelyezni a készüléket.
Filmeket szoktam nézni még külső eszközről.
A mostani TV-m Samsung,nem tudom merjek-e váltani más márkára.
Ismerősök/barátok körében az LG a nyerő.

Köszönöm,ha segítetek.

[ Szerkesztve ]

(#32335) AL válasza #42520576 (#32331) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez most nagyon jó áron van érdemes megnézni, hogy a fekete megfelel e Neked.
[link]
A Qlednek biztosan nem lehet az ellenfele, de új. Android 8, 100 Hz, nem valós 10 bit, Direct led.
[link] Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32336) #49155328 válasza StLui (#32330) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem is tudsz vele ütve fúrni mivel rövidebb az sds szára.
Direkt ütvefúrókhoz lett kifejlesztve az ütőszeg nem éri el a szárat.

Hzi Fehérváron megnézheted ha érdekel.
Két élű.

[ Szerkesztve ]

(#32337) StLui válasza #49155328 (#32336) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32338) K53TA


K53TA
tag

Sziasztok, kicsit általános a kérdésem.

32" colos TV-ben melyik az amelyiknek a jól használhatók a smart funkciói? (akadásmentes, gyors applikációk (pld youtube) és betöltés, gyors külső eszköz csatlakozás telefon, tablet).
Termék támogatás, szoftverfrissítés, letölthető app-ok nem árt ha vannak, de nyilván nem számítógépnek lenne használva, de újában sokkal több netes tartalmat nézünk a Tv, mint hagyományos műsorokat.
Esetleges garanciális probléma esetén melyik márka szervize a legnormálisabb?

Eddig LG és Sony televíziókat néztem, de egyik márkán, vagy típust sem zárnám ki.

Köszönöm.

(#32339) Hzi válasza #49155328 (#32336) üzenetére


Hzi
aktív tag

Értem. A technológia mondjuk nem tiszta, betonpanelben hogy halad előre ütés nélkül. Ráadásul ha csak két élű, sokkal könnyebben beszorul a beton és egy kő vagy esetleg vasalat közé.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#32340) pandoukht


pandoukht
csendes tag

Sziasztok!
Új, 40-43″-es, 100 Hz-es 4K/UHD tévét keresek 100e körül, de inkább alatt. Főleg filmnézésre külső médialejátszóról, kevés tévé, a hang nem annyira lényeges, lesz hifi mellette. Falra szerelném.
Jó lenne nagy gamut lefedettség, esetleg amatőr fotószerkesztésre is használnám. Az okosfunkciók sem nagyon számítanak, inkább legyen korrekt garancia.
Egyelőre az LG 43UK6300MLB/43UK6470PLC-t látom, de talán egy 40-es jobb lenne.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#32341) Zoló1981 válasza pandoukht (#32340) üzenetére


Zoló1981
tag

Szia!

Belépőszinten ennyiért nem kapsz 100 Hz TV-t, azok félretájékoztatások.
Talán a Sony 43XF8505 190 000-ért.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#32342) AL válasza pandoukht (#32340) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ahogy Zoló1981 is írta a 100 Hz es tévék jóval drágábbak. Az üzletek direkt, vagy tévesen sokszor rosszúl írják a Herz számát.
Ebben a táblázatban meg tudod nézni az adatokat, csak a jobb felső sarokba kell beírni a típusszámot.
Ami ott 60 Hz az nálunk 50 Hz. Ami ott 120 az nálunk 100 Hz.
[link] Üdv.

(#32343) Iomega válasza #46372352 (#32323) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm segítséged, megnézem! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32344) pandoukht válasza Zoló1981 (#32341) üzenetére


pandoukht
csendes tag

Köszi! Az nagyon messze árban, akkor valószínűleg elengedem a 100 Hz-et. Így 40-43-as 4K/UHD tippetek esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#32345) Zoló1981 válasza pandoukht (#32344) üzenetére


Zoló1981
tag

Mivel árban nagyon korlátozva vagy, és teszteket nem nagyon lehet találni, ezért csak az itteni véleményekre és értékelésekre tudsz támaszkodni:

Árukereső

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#32346) Dreamer2324


Dreamer2324
újonc

Philips 55PUS6503/12 típusról mi a véleményetek?

(#32347) Medocsabi válasza #49155328 (#32326) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ahogy írták páran, ütvefúró nélkül -szerintem- az életben a betonba lyukat senki nem fúr, de köszi az ötletet, teszek egy próbát, idén tervben van a mosdókagyló cseréje, ennyit megér nekem ha beválik, hogy ne anyázzam végig a délelőttöt! :K

(#32348) Hzi válasza HagaNRG (#32321) üzenetére


Hzi
aktív tag

A Mediamarkt weboldalán a Samuk már fenn vannak.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#32349) Hzi válasza Medocsabi (#32347) üzenetére


Hzi
aktív tag

Vagy vegyél egyjó minőségű 4 élű fúrószárat pl. Bosch 5x típust és kérj kölcsön vagy kölcsönözz egy SDS Plus-os gépet.
Aztán nem kell izomból nyomni, csak ahogy a gép viszi, néha kihúzva, higy kihozza a port.
A 4 élű nem fog elakadni.
Ha netán vasat találsz, ki kell kapcsolni az ütést, szépen simán fúrva elforgácsolod a vasat, aztán mehet tovább ütve. (~_^)

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#32350) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Adott egy Sony 55XF75 és egy Samsung 55NU7472 típusú tv. A kérdés az lenne hogy kategóriában melyik a jobb?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.