Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) Vhiktor válasza m3ss (#62042) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egy ilyen mérés csak akkor hiteles ha ugyanabban a szobában végzed ugyanazon a vásznon, ugyanazzal a vetítővel, ugyanazokkal a beállításokkal. Csak a fal színét változtatgatod. Ha egyetlen egy más paraméter is változik a fal színén kívül, akkor mát nem hiteles az egész. Így teljesen felesleges másoknál méregetni, semmi értelme és semmi információ tartalma nincs. Ha egy ilyen mérés el van végezve egyetlen szobában, akkor is csak arra a szobára lesz érvényes. Másnál ha 2szer akkora távolságra vannak a falak más lesz az eredmény.
Az is teljesen mindegy hogy más szobájában mit látsz más vetítővel,főleg ha nem tudod hogy van beállítva, mekkora a fénysűrűség, be van e kapcsolva a dinamikus kontraszt/irisz/lézer stb, szóval ez sok paraméteres dolog.
Csak úgy van értelme az egésznek ahogy fentebb írtam, különben fals következtetés lesz a vége es időpocsékolás.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62052) m3ss válasza Vhiktor (#62051) üzenetére


m3ss
veterán

igen, esszerubb lenne egy dedikalt szobaban pakolgatni a feher/szines paravanokat a vaszon melle/fole/ala.
szorakozzon ezzel az aki alr vasznat arul :D en max a mennyezet sotetitesemet fogom kimerni..

mondjuk pont tudom a fenysuruseget, beallitasokat, mind2 kalibralva, madvr tonemapping ugyanugy beallitva, sajat demo stb. de ettol fuggetlenul teny, kar talalgatni. mindenesetre az a draga alr nagyon meggyozo volt. citromsarga falak kozel, feher fuggony, vajbor oriasi kanape + fotel rajta a vasznon. nagyon rossz korulmenyek voltak es ahhoz kepest nagyon jo kep.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#62053) Vhiktor válasza m3ss (#62052) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egy jó valódi alr vászon is megoldás a problémára és hatalmas előrelépés, de még azzal sem lesz teljesen ugyanolyan mint egy fekete függönnyel elfüggönyözött szoba.

Világos falu nappaliba, aki nem akar mókolni, annak egyértelműen az ALR vászon a legjobb válaztás.

Egy ilyen mérésnek mindeképpen függetlennek kell lennie, tehát forgalmazó, kereskedő, gyártó, eladásban érdkelet személy, stb mérése nem releváns.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62054) tobias40 válasza Martin Eden (#62020) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt a függönysínt hol vetted és mennyibe került,mivel-hogyan vágtad bele a másik hornyot?
Olyat nem találtál amin gyárilag két horony volt?
Én is ezen a sínes vagy a kampós megoldáson agyalok,a sínes megoldás kultúráltabb a kampós olcsóbb és egyszerűbb,vmint nyilván "asszony barátibb" mert el lehet könnyen távolítani a vásznat...

(#62055) Martin Eden válasza m3ss (#62035) üzenetére


Martin Eden
tag

Kb. 3 méterre van a projektor a vászontól, ez teljes egészében takarva van a mennyezeten (tehát 3*2.4m, két sztenderd 1.5 méter széles anyagból van kihozva, az egyik a projektornál pihen a másik a vászonnál). És az oldalfalak is ugyanígy 3 méter hosszan vannak takarva, csak mondjuk az egyik oldalon nam teljesen a földig lóg hanem csak a kanapé magasságáig.
Könnyű, vékony az anyag, nem akartam 10-20 kilókat a plafonra lógatni, ezért volt egyszerűbb a kifeszítés, meg a pár mágnes is segít pár ponton tartani. Persze a könnyűsége, vékonysága miatt nem is koromfekete, ha fényt kap mindjárt lesz egy sötetszürke derengése ennek is, a telóval készült kép persze sokat csal, nem ennyire mélysötét, de nekem már így is épp eleget dobott a kontraszton.

[ Szerkesztve ]

(#62056) Martin Eden válasza tobias40 (#62054) üzenetére


Martin Eden
tag

Azt hiszem a Diegoban vettem két 3 méteres, egysoros sínt. Fogalmam sincs mennyi volt. Van persze két soros is, de az két párhuzamosan lógó függönyhöz van, nekem meg ugye 90 fokban állnak egymáshoz képest, úgyhogy az nem lett volna jó. Lehet lehetett volna találni valami spécit ami esetleg ugyanezt tudja, de én inkább az egysoros oldalába vágtam egy fél centis második sínt.
Mindenféle szerszámmal próbálkoztam szerintem, nagyrészt egy ilyen kis modellezős multifunkciós ("dremel' jellegű) cuccal vágtam ki. Nem olyan szép egyenes mint a gyári, van benne egy-két hullám is, néha meg tud akadni benne a függönygörgő, de olyankor egy második már átszalad ott is mindig.

[ Szerkesztve ]

(#62057) Martin Eden válasza Martin Eden (#62056) üzenetére


Martin Eden
tag

* egy második próbálkozásra már átszalad ott is...

(#62058) spiky03


spiky03
veterán

Ilyet látott már valaki, hogy ezek a "vízcseppek" mitől lehetnek?

Pár napja vettem észre őket...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#62059) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Urak!

DLP színkerék cserében jártas szakit keresek aki szakszerűen kicserélné egy barátom Mitsubishi DLP projektorában a színkereket amit már be is szereztünk.

Előre is köszönöm ha tudtok valakit privát üzenetben ajánlani!

:smile53: :smile53:

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#62060) Vhiktor válasza eric.cartman (#62059) üzenetére


Vhiktor
veterán

Cseneles pl :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62061) Atomgeszi válasza spiky03 (#62058) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A vásznon? Megnyomta valami feltekert állapotban

(#62062) spiky03 válasza Atomgeszi (#62061) üzenetére


spiky03
veterán

B@zz és tényleg az! :Y :W
Én meg azt hittem a projektorba került valqmi

Kérdés, hogy mi okozhatta? :U Gondolom azt nem nagyon tudom "kiszedni" már? :O

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#62063) m3ss válasza spiky03 (#62062) üzenetére


m3ss
veterán

lenne egy tippem poloskara :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#62064) spiky03 válasza m3ss (#62063) üzenetére


spiky03
veterán

Igen már kaptam rá jelzést, hogy vsz az volt a rohadék. :((( :o :W

Nem tudom, hogy hogy fogom kisímítani... Mondták, hogy hagyjam lógva pár napot és majd "kirúgja" magát.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#62065) python1 válasza spiky03 (#62064) üzenetére


python1
veterán

Ki fogja magát rúgni, ne próbálkozz házi praktikákkal, csak rontanál a helyzeten.
Azért keresd meg a tettest, lehet valahol még ott hever holtan.

(#62066) spiky03 válasza python1 (#62065) üzenetére


spiky03
veterán

Jaja az lesz, hogy reggel leenegedem, aztén 4-ig hagyom lógni, amíg a láynok hazaérnek. :D
Utána másnap ismét, egészhéten.

Merre keressem? Pár pici bogarat lekapartam már a vászonról. De fentre nem tudok belenézni, ahol reltekeri a motor. Meg teljesen fullra lejön a vászon, nem marad "bent" semmi sem.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#62067) MrZenan


MrZenan
junior tag

Szép estét nektek! :)

Szóval ma felraktam egy fekete tófóliát a plafonra amit az OBI-ban vettem. Kampós megoldást választottam én is, és hát elég jelentősen javult a kép :).

Viszont nem teljes az öröm mert elég rendesen visszaveri a fényt a fólia, de majd még kitalálok valamit, most egyelőre próbálgatom mennyit hoz a sötét plafon!

(#62068) bartal996


bartal996
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani projektort 200.000Ft-ig, ami szerintetek nekem a lehető legjobb lehet? Készítettem egy rajzot a szobáról, ahol ki szeretném alakítani a "házimozi" részlegünket. A szobába nagyon jól be lehet sötétíteni, ezzel nem lesz gond. A fal, ahová vetíteni lehetne 2,3m széles és 1,7m magas, fehérre festett fal, de ha azt mondjátok, hogy kellene egy jó vászon is, akkor az sem probléma. A projektort ezzel szembe, a falra tervezem felfúrni, szóval vertikálisan relatív bármennyire tudom mozgatni majd.

Főleg filmek, sorozatok nézéshez szeretnénk, szóval a lényeg a lehető legjobb képminőség. Később egy google chomecastot(vagy hasonlót) is rá szeretnék kötni, tehát jó lenne ha ezzel is kompatibilis lenne.

Leginkább új érdekelne, de használtat sem vetem el.
Köszönöm előre is!

(#62069) Vhiktor válasza bartal996 (#62068) üzenetére


Vhiktor
veterán

Benq w2000 pl. 200 ezerből azért már lehet használtan kapni egész kellemes projektorokat.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62070) makkmarce


makkmarce
őstag

Látott már valaki ilyen BenQ 4led-et élőben? jó lehet ez a 4 led cucc? ez valami színkerékmentes DLP lenne, igaz? ezek valós 4k-k , vagy itt is rezgetnek?

okoskodom, tehát vagyok

(#62071) eric.cartman válasza Vhiktor (#62060) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#62072) eric.cartman válasza makkmarce (#62070) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szerintem DLP LED projektorokban nincsen színkerék, mert a LED színeket külön-külön lehet kapcsolgatni amikor kell.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#62073) Vhiktor válasza makkmarce (#62070) üzenetére


Vhiktor
veterán

Itt van egy teszt, bár elég felületes, de van benn pár mérés is.

[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62074) makkmarce válasza Vhiktor (#62073) üzenetére


makkmarce
őstag

jól néz ki, remélem a nem okos verzió is kapható lesz majd

okoskodom, tehát vagyok

(#62075) péjé válasza Vhiktor (#62073) üzenetére


péjé
őstag

Megnézném hogy mennyire jól működik ez a rezegtetés 3000€-ért...a JVC megoldásától nem voltam elájulva (x7000 volt talán).

(#62076) -KP- válasza péjé (#62075) üzenetére


-KP-
addikt

Az lenne az érdekes, ha odatennénk egy Epson 9400 mellé. Hisz kb. egy árban vannak.

(#62077) Vhiktor válasza -KP- (#62076) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kontrasztban szét alázná egy 9400-as.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62078) m3ss válasza -KP- (#62076) üzenetére


m3ss
veterán

soha az eletbe nem valasztanam a benqt 9400 helyett sztem. lehet akarmilyen eles...meg ansiban is jobb. raadasul sztem atlag juzerek 90%-ka nem nezi annyira kozelrol, hogy igazan szamitana az elessegbeli kulonbseg. aki meg igen, az vegyen dlp-t ha akar :D
nem veletlenul mondtak azt tesztelo emberkek is, hogy a legfontosabb kepi parameter az a kontraszt. gondolom nem csak en vagyok az aki ha besetal egy mediamarktba megijed az oledek vilagos jelenetek melletti kontrasztjatol :DD
ez a 2e nativ kontraszt + 3xx ansi rendben van, amig 300e alatti kategoriaban nezelodunk. de egyre novekvo tv meretek mellett, raadasul egyre fejlodo panelek mellett, ki az aki 3e euroert ilyet akar venni?

na en meg ma / holnap tenyleg eloveszem a kolorimetert + geofoliat :DD de ha 65 lesz az ansim vasznon merve, akkor minden erteket harommal fogok beszorozni. :DDD na jo nem, valojaban csak a kulonbseg erdekel, amit a sotetes okoz. vetito az tuti marad akarmennyi lesz.
valszeg nem lesz sok pedig, ahogy latom fekete barsony alagutban vasznon 130 koruli ansit mertek tobb jvc-n is.
vki mert otthon ansit barmilyen vetitovel, vasznon?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#62079) szepi0808 válasza spiky03 (#62066) üzenetére


szepi0808
senior tag

Mivel poloska szezon van, arra tippelnék. Piszkáld ki belőle, mert addig nyomot fog csinálni, amíg ott van.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#62080) Vhiktor válasza m3ss (#62078) üzenetére


Vhiktor
veterán

:)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62081) makkmarce válasza m3ss (#62078) üzenetére


makkmarce
őstag

javítom, nekem 60 lett a hófehér szobában olcsó belépős projectorral az ansi

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#62082) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Létezik olyan normális HDMI toldó, hogy bedugom a projektorba, felrakom a helyére, és a berakott cuccba dugom a jel HDMI kábelt?
Egy 30-40-50 cm ilyen elég lenne. :F

(#62083) spiky03 válasza szepi0808 (#62079) üzenetére


spiky03
veterán

Igen már kaptam erre tippet.:W

Hogy tudom kipiszkálni? Nem nagyon férek hozzá szerintem, de majd holnap ránézek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#62084) péjé


péjé
őstag

Nekem annyira nem bírja a szemem a trükközős 4k-t hogy a JVC x7000 képét nézve soha nem adnám oda a fullhd Runcomat, sőt sztem a 9400-esre se cserélném a 9300 képe alapján...:-)
Megjegyzem natív 4k-s gépet még nem láttam, gondolom az más tészta.

(#62085) Vhiktor válasza m3ss (#62078) üzenetére


Vhiktor
veterán

Főleg, hogy most 98 colos miniled megvehető 1.2 milláért, ami széjjel alázza az összes projektort minden téren.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62086) -KP- válasza m3ss (#62078) üzenetére


-KP-
addikt

Tudtommal még mindig az összképet szokás értékelni, nem pedig kiragadni 1 paramétert egy sok paraméteres egyenletből.

(#62087) -KP- válasza Vhiktor (#62085) üzenetére


-KP-
addikt

Bevallom én is agyaltam/agyalok azen a tv-n, de azért a 98 colos tv "csak" 216cm széles. Tv-k között persze ez a legteteje, de vetítésnél ez már inkább a kezdő méret. Már egy 260-as vetített képtől is jelentősen kisebb ez a méret. 280-300-ról nem is beszélve. Egy kisebb szobába szerintem ok, ahol a vetítési arány miatt nem lehet nagy képet vetíteni, de ahol van hely 260-280-300-ra, ott én még mindig a vetítőt választanám.

(#62088) python1 válasza -KP- (#62087) üzenetére


python1
veterán

Mondtam én, mire nálam kifullad a 2 Runcó addigra lesz megfelelő méret TV-ben is, szerintem sokkal hamarabb mint gondolnám.
Akusztikailag áteresztő vásznon már túltettem magam, semmi hiányérzetem nincs nélküle.
BIGi75
Bőven szerethető.

[ Szerkesztve ]

(#62089) BIGi75 válasza -KP- (#62087) üzenetére


BIGi75
senior tag

szerintem nézni is jobb a vásznat, mint a TV-t. Én nem láttam még sötét szobában (általában ugye így filmezek) "98as TVt, de az a több száz nit sztem zavaró lehet.

(#62090) ctrlaltdel13 válasza BIGi75 (#62089) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam az 55" miniled olvasható fényt generál😉

(#62091) spiky03 válasza BIGi75 (#62089) üzenetére


spiky03
veterán

Nah meg kikapcsolt állapotban a falon az a szép nagy fekete téglalap :DDD

Én sem cserélném le a projektort akkora tvre. Én jelenleg 110"ra vetitek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#62092) m3ss válasza Vhiktor (#62085) üzenetére


m3ss
veterán

melyik tipus? mennyi az input lagjuk? gondolom c1 szintu kepuk nincs, de azert 4-5 e kontrasztot vegig tudnak ezek is.. :F lehet hulyeseg is lenne ilyen motoros napellenzot venni. ha ez igy megy tovabb, nekem mar 4k vetitom se lesz, elleszek ezzel par evig, aztan veszek egy tv-t.
felporgetjuk a roletta projektet viszont akkor...
esetleg ha nagyon beesnek majd a projektor arak a tv-k miatt, meg egy teljes fal szelessegben egy 4+m szeles 21:9 vaszonnal meg megorulok egy korben...ha addigra milla alatt hozzam dobjak majd a mostani high end 4k vetitoket, felteve ha egyaltalan 5m-rol tudnak ekkora kepet vetiteni :DDD

amugy haloba akarok mar egy ideje tv-t ujitani, mert vagy 15+ eve uaz a 40-es fullhd lcd van...kicsit felek tole, hogy utana nem akarnek vetitot nezni :DDD vajon mennyire veheto vissza ezeknek az ujabb oled/miniled tv-knek a fenyerejuk? mert hdr film ott ritkan megy, lex fridman podcastot vagy random youtube videot bamulni sotetben meg nem kell 1000 nit, csak meg jobban felboritja a cirkadian ritmusomat :DD

#62086-KP- ja, de ez a legfontosabb kepi parameter, tesztelo bacsik szerint is :DD mozgokep kozben ezek eszembe se jutottak amikor 1070+-t neztem, hogy inhomogen a kep, sarokban nem olyan elesek a karakterek, kromatikus aberracio stb. az hogy szurke volt a fekete? na az mindiiiig bosszantott ha leultem egy tv / monitor ele. es most is kikerekedik a szemem amikor meglatok egy oledet.

de amugy minden masban is jobbak nagy altalanossagban a masik oldalon. kontraszt, szolgaltatasok (hdr, 3d, interpolacio, lens shift) szinter lefedettseg (filter). gyakorlatilag csak a megbizhatosag, tartossag, elesseg ami dlp mellett szol nagy altalanossagban. na meg ansi. kivancsi is lennek, hogy vasznon a papiron ilyen 400-800 ansit tudo gepek mit mernek. 200-300e alatt en is dlp-t vennek, de felette sztem mar nem. mondjuk nem lattam meg se runcot, se 3 chipest.

Viktor te nem merted fuggonyzes utan nalad a w2000 ansit?
vagy Zozi a christiet?

#62087-KP- jah, az 1m szelesseg kulonbseg az sokat jelent teruletben. neztem avx-es arcnal amikor 9400-at vettem a 4m szeles 16:9 vasznat...brutal. mas vilag. hiaba ultem aranyaiban hasonlo tavolsagban, valamiert nagyon meggyozo volt.
kepmeret, hangero, kontraszt legyen. aztan majd johet a hangminoseg, elesseg mittudomenmi :DD
de 16:9-nel is igy vagyok. tegnap epp 21:9-ben neztem a bourne3-at, utana beraktam 16:9 aquaman demot ugyanarrol a tavrol es hihetetlen mekkora lett a kep... :DDD
persze kozelebb is lehet ulni. ha 120 col kezd megfizetheto lenni, akkor kezd majd erdekes lenni nekem..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#62093) Ájvé válasza BIGi75 (#62089) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát igen, ez szerintem is nagy különbség. Vetített képet nézni sokkal szem kímélőbb, de ha jól tudom villódzó képek is kevésbé ártanak has vetített képet nézel, aki erre érzékeny (rohamot is kiválthat). Van OLED tv-m mégis jobban szeretem a projektort.

(#62094) BIGi75


BIGi75
senior tag

amúgy az az 1,2M-es TV most nemrégen benézett 800K-ra, ha Vhiktor a P745-ös TCL-re gondolt...

(#62095) Vhiktor válasza m3ss (#62092) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tcl c805, elvileg nagyjából ugyanaz mint a tavalyi c835. Ha olyan képet tud, akkor az eléggé megközelíti a c1 oled képét. 20% adl-től szinte mérhetetlen kontraszt. Ansi olyan 12.000:1 körül.

De nem tudom milyen a 805, a tavalyi 835 nagyon jó tv volt az idei utódja a 845 na az meg sem közelíti a 835-t.....

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62096) Vhiktor válasza BIGi75 (#62094) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem, c805 akcióban egyik telefon/tv/internet szolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#62097) m3ss válasza Vhiktor (#62095) üzenetére


m3ss
veterán

pff, azt hittem csak az oledek tudnak ilyen kontrasztot. kivancsi lennek milyen egy ilyen nagy fenyereju nagy tv-t nezni sotetben...sokan irjatok hogy faraszto. na meg hogy mennyit fogyaszt. na de ez egy masik topic...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#62098) Ájvé válasza Vhiktor (#62095) üzenetére


Ájvé
veterán

Kizárt dolog hogy ilyen valós kontrasztot tudjon, maximum kép manipulációval, legjobb VA panelek 5000-et tudnak. Ha kikapcsolod ezt és kalibrálod a képet közel sem lesz ilyen kontraszt. Persze mindenki úgy néz tv-t ahogy akar, de a valós kontraszt akkor se lesz sose annyi amit írtál. OLED képes erre, illetve a valódi micro LED tv-k (amik csillagászati összegekbe kerülnek jelenleg).

[ Szerkesztve ]

(#62099) BIGi75 válasza m3ss (#62097) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nézegetem én is a gigatv piacot, hogyan változik/csökken az áruk, de a fényerőtöl tartok leginkább, jó lenne 1et látni 1x sötét szobában. Anno azért léptem 0.8g-s nagyobb vászonra, mert soknak éreztem az akkori projektorom kb. 120 nit-jét 100"-on. Mondjuk LG oleden be lehet állítani szépen a háttérfényt igény szerint, gondolom más TV-n is van erre mód.

[ Szerkesztve ]

(#62100) python1 válasza BIGi75 (#62099) üzenetére


python1
veterán

Nálam a projektor 280cm szélességben 130nit-et tud, először nekem is furcsa volt, de kb 1-hét után már nehéz visszaváltani.
Sógornál van ekkora TV, bár félhomályban TV-nek, mikor itt vannak nálam, projektor mellet be kell kapcsolnom egy kis lámpát nekik. :DDD
Ezért is írtam a piac és igények, trendek változását.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.