Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) cinemazealot válasza #99499520 (#41300) üzenetére


cinemazealot
addikt

És vannak azok az esetek, amikor a használt gép pont eladás után döglik be, ki tudja minek köszönhetően. :U

(#41303) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Mivel nincs nagy tapasztalatom, ezért megkérdezem.
240cm széles vetített fullhd képet lehet élvezhetően kb 3,5 méterről nézni?
Milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban?

(#41305) sziku69 válasza #99499520 (#41304) üzenetére


sziku69
senior tag

A felbontás, vagy a képernyő teljes belátása?

(#41306) #48613632 válasza sziku69 (#41303) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az 110 inches nagyjából. Én kicsit kevesebbről nézem a 110-es vásznamat, úgy kb 3 méterről. Engem nem zavar, és a full HD is elegendő még.
Még így sem tölti ki teljesen a látóteremet, de nekem tetszik.
Az ugyanakkor tény, hogy ha középre összpontosítok, akkor a képernyő szélén nehezebben érzékelem a történéseket.
De ez nem is feltétlen probléma.
Ott ugyanis ritkán történik valami.

Mostanában kezd bejönni a Screen X formátum, ott sem látod egyszerre az egészet.

(#41308) makkai


makkai
aktív tag

Üdv!

Manuál vásznat, ha nem muszáj visszatekerni, akkor hogy érdemes tárolni? Leengedve, vagy felcsévélve?

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#41309) péjé válasza makkai (#41308) üzenetére


péjé
őstag

Én feltekerve tárolnám hogy ne porosodjon stb. Időnként mondjuk célszerű kihúzni és lógni hagyni, huzamosabb idő (hónapok, évek) alatt azért ezek az anyagok beállnak, hullámosodnak.

(#41310) makkai válasza péjé (#41309) üzenetére


makkai
aktív tag

Hát alapból hullámos. Pont ezért kérdem, hogy feltekerve hullámosodik jobban, leengedve,vagy a le-fel húzgálástól hullámosodik jobban?

szerk.: Mert ha leengedve is jó, akkor lehet megpróbálok valami házi barkács feszítést csinálni hozzá.

[ Szerkesztve ]

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#41311) sziku69 válasza #48613632 (#41306) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor tényleg határeset. :) Majd egy picit hátradőlünk. Akkor kb 3,7 méter lesz. :D

(#41312) #48613632 válasza sziku69 (#41311) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hogy úgy mondjam, a "Brit tudósok" által megállapított határértékeken kívül esik. De nem is mindenkinek egyforma a látása, a perifériákon.

Haverom pl azt állítja, hogy 180 fokos a periférikus látása, de 160-ig tökéletesen beazonosít mindent. Viszont nem engedi, hogy leteszteljem, mert épp akkor sosem ér rá erre :DDD
Node hallottam már czifrábbat is, hogy ilyesmin ne akadjak fenn ;]

szerk:
Viszont, ez fontos lehet!
Ha előnyben részesíted az eredeti hangsávot, de nem beszélsz annyira angolul, hogy felirat nélkül nézd, akkor rohadt zavaró.
Én visszavettem a felirat méretet 20-ra. De ha olvasnom is kell, a sok ugrálás a szememmel, sokkal zavaróbb, mint az 52" TV esetén volt.
Ez viszont nagyjából kikerülhetetlen probléma, projektor esetén. A feliratos filmek sokkal kevésbé élvezhetőek, minél nagyobb a vászon/közelebb ülsz a képhez/kettő kombinációja.

[ Szerkesztve ]

(#41313) sziku69 válasza #48613632 (#41312) üzenetére


sziku69
senior tag

Kipróbáltam most a monitoromon. :D 40cm széles, 50 centiről még simán látok mindent.

Ha belegondolok, hogy az életben sem úgy van egy adott helyzetben, hogy csak előre nézek. Ha kell akkor picit tudok fordítani a szememen.
Ha akció jelenet van, és gyorsabb a mozgás, általában a kamera mindig a lényeget igyekszik mutatni.

Igen, a felirat az más. :W Főleg mostanában vettem észre, hogy előszeretettel feliratoznak, ha más nyelven, beszélnek. Pl. amerikai, de mexikói szereplőknél.

(#41314) péjé válasza makkai (#41310) üzenetére


péjé
őstag

Itt nem tudsz fix vásznat használni? ebből is tudnál csinálni meg időnként tök jók bukkanak fel, pl. avx-en is van most 1-2 kis pénzért. Mozizós saroknak tűnik, ha nem zavar senkit akkor válts fixre.
Volt aki itt barkácsolgatott hogy feszítse a vásznat, lehet hozzászól majd.

(#41315) maki0308


maki0308
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni
Projektort szeretnék vásárolni házimozizásra jobbára esti filmezésre mert igazán a horror thriller filmek a kedvenceim amiben a sötét részek igen gyakoriak
Egy EliteScreen Manual M120UWH2 120" vetítővászon amit nézegettem hozzá, és úgy 100"képet szeretnék
A szoba 6m így kB 5m a legtávolabbi pont ahonnan nézhetném
Annyi korlátozás van hogy a projektor elhelyezésében hogy plafonra nem szerelhetem
Úgy 250- 270ezer amit rá tudok fordítani
A szoba sötétíthető de nem 100 %okasan
Kinéztem két projektort az egyik BenQ W1050 Full HD Projektor a másik a OPTOMA HD27e Full HD 3D Projektor
A nagyon tiszta és szép kép lenne a lényeg hogy tényleg nagyon jó moziélményt tudjak elérni
Abban szeretném kérni a segítségét hogy ez a kombináció így jó? És hogy melyik projektor lenne a jobb választás persze ha tudtok jobbat annak is nagyon örülnék
Segítségeteket előre is köszönöm

(#41316) makkai válasza péjé (#41314) üzenetére


makkai
aktív tag

Gondoltam már a fix vászonra. De most nagyon nincs rá keret.
Háló/mozi szobának próbálom kialakítani, ezért is mentem el szürke irányba a falakkal meg a laminált padlóval. Sajnos úgy alakult az életem, hogy nem zavar senkit, hogy mit csinálok mivel jelenleg egyedül élek, szóval idővel nem kizárt a fix vászon. De előbb még függöny is kell, mert jobbról a 3,6m széles fal telibe ablak plusz erkélyajtó. Van rajta redőny, de mivel az fehér és a fekvése pedig dél-délnyugati, így átvilágítja a napfény. Egy normális fényzáró sötétítő függöny pedig ekkora felületre 50-60 ezer Forint. Bal oldalról pedig egy 120x240 tükörajtó van, az elé is raknom kell függönyt.
Egyébként Benq W2000 vetítek, 100" -os vászonra, 3,1m-ről, a nézési távolság kb. 3,2m.
Direkt úgy raktam fel a projektort, hogy fel tudjak menni 120"-ig, ami még szerintem megfelelne.
Szóval leghamarabb 1 év múlva férhet bele egy fix, de akkor már 120" kellene. Arra gondolta, hogy ha fix lenne, akkor tennék felé karnist és valamilyen mintás függöny lenne a vászon elé húzva, hogy jobban nézzen ki.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#41317) synar válasza makkai (#41310) üzenetére


synar
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#41318) synar válasza makkai (#41310) üzenetére


synar
őstag

Itt írtam róla, hogy nálam milyen feszítési módszer vált be, amíg nem váltottam én is fix vászonra.

(#41319) tpeter77 válasza Quetz (#41294) üzenetére


tpeter77
addikt

(Köszi, elmentem az oldalt.)

(#41320) BBéci válasza #48613632 (#41312) üzenetére


BBéci
titán

Nem periférikus, hanem perifériás (peripheriás)! [link]

Érdekes, amit a feliratról írsz, mert éppen az ellenkezőjét tapasztaltam. Feleségem nem szereti a feliratos filmeket, mert progresszív lencsés szemüveget hord, de 2-2,4 méter széles vásznon sokkal jobban elviseli, mint 50-55 colos tévén. Nekem is kellemesebb a nagyobb méret, rá sem kell fókuszálnom a szövegre, anélkül befogadja az agyam.

(#41313) sziku69
A monitor közepére irányítottad fixen a tekintetedet és úgy láttad tökéletesen mindkét szélét? Mert a szemeket mozgatni nem ér, az már nem perifériás látás, olvasd el a fent linkelt értekezést.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41321) péjé válasza maki0308 (#41315) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ha sötét részek a kedvencek és ilyen filmeket nézel szívesen akkor a magas kontraszt lesz a megoldás neked.
A 2 proji amit írtál jó kis belépő kat. gép de nem fognak világot váltani a sötét részleteknél. Ebben verhetetlenek a JVC D-ILA gépei, a keretedbe használtan bele is férhet egy, olvass utánuk. AVX-en sokszor előfordulnak alacsony órával, a sötét falú moziszobát kedvelik.
Még 1 használt ötletként: láttam Optoma HD80-at....ez gyakorlatilag egy benq w5000 kaegóriájú de már DC3-as(tehát jobb) 0,95" dmd chippel szerelt, teljesen üveg optika (ezek csak felsőkat. gépekben vannak), szénné veri a belépő gépeket a képe. Ezt felrakhatod a hátsó falra is akár, nem közeli vetítő.
De ha most jössz hogy nincs benne 3D többet nem írok...::-)

Új gépeknél ebben az ársávban max. kontrasztja az Epson EH-TW5650-nek van (60000:1), érdemes ránézni még az optoma HD39Darbee-ra ill. benq w6000-re (kicsit drágábbak).

(#41322) zsoika válasza zsoika (#40932) üzenetére


zsoika
addikt

Ide egy Optoma HD80 megfelelő lenne szerintetek? Hátsó falon, polcon lenne.
A vászon kézi mozgatású, üvegszálas Grandview vagy Optoma lenne egyelőre nem tudom mekkora és milyen képarányú. Vászonnak 240x175cm hely van.

[ Szerkesztve ]

(#41323) cinemazealot válasza maki0308 (#41315) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha valóban a horrorok a kedvenceid, én lehet, hogy lebeszélnélek a projektorról. :( Én nem szeretem a horrort, de emlékeim szerint nemcsak sötét, de halk is a jelenetek túlnyomó része. És nincs is annál rosszabb, mint amikor egy halk jelenetnek nem tudod teljes mértékben átadni magad. Ha ugyanis nincs elég büdzséd halk gépet venni (a belépők általában kicsik és hangosak), vagy lehetőség a projektort egy hushbox-ba (vagy vetítő helyiségbe) telepíteni, akkor még ha a fényviszonyokat tökéletesen be is tudod majd állítani, a halk jeleneteknél irritáló lesz, hogy mögötted/fölötted konstans zajjal ott zúg a vetítő.

(#41324) péjé válasza cinemazealot (#41323) üzenetére


péjé
őstag

Erre való a jvc proji...vagy fülessel nézni a horrort és az kész infarktus...:-)

(#41325) zsoika válasza cinemazealot (#41323) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor inkább vegyek egy 65"-os TV-t szerinted? A 75" nem fér be.

(#41326) a2d2 válasza péjé (#41324) üzenetére


a2d2
addikt

Én egyébként sokszor használok BT fülest projektorozáshoz és nagyon jó.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#41327) makkai válasza synar (#41318) üzenetére


makkai
aktív tag

Köszi!

Valami ilyesmire gondoltam én is!
Csak valami sodronyra gondoltam, meg ha lehetne kapni valami rugós "visszahúzós" kábeldobot, akkor azt rögzíteném fent 2 oldalra a vászon házára, az alsó rúdra meg 2 szemet, amibe be lehet akasztani karabénerrel a sodronyt.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#41328) cinemazealot válasza zsoika (#41325) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem akarlak eltántorítani, mert magam is projektorozom és imádom. Csak megemlítettem egy olyan tényezőt, ami utólag esetleg csalódást okozhat, ha nem vagy rá kellőképpen felkészülve. De ha magad vagy, akkor péjé fejhallgatós megoldása még orvosolhatja a zúgás problémáját. Sőt, több néző is "fejhallgathatja" a műsort ugyanazon jelforrásból, csak akkor egymással lesz nehézkes a kommunikáció. :)

Én egyébként tervezem még továbbfejleszteni a vetítőm (klimatizált) korbeburkolását / hangszigetelését, mert engem is zavar a zaja. Csak mivel kevés horrort nézek, ez nálam nem akkora probléma.

(#41329) zsoika válasza cinemazealot (#41328) üzenetére


zsoika
addikt

"megemlítettem egy olyan tényezőt, ami utólag esetleg csalódást okozhat, ha nem vagy rá kellőképpen felkészülve." De...fel vagyok és nagyon nem szeretném. Nem azért alakítottam ki otthon 5.1 rendszert hogy fülessel hallgassam a mozit...akkor átülnék a sz.gépemhez és 21:9-be levágás nélkül nézném és akár virtuál 7.1-ben.
Apropó 21:9! TV- t miért nem gyártanak ilyen méretben? csak egy pár régi Philipset találtam
Simán megvenném ha korrekt áruk lenne.

(#41330) #48613632 válasza BBéci (#41320) üzenetére


#48613632
törölt tag

Épp tegnap este játszottam a feliratokkal. A sok szemmozgás miatt mondtam fentebb, amit mondtam. Viszont, tovább csökkentettem a betűméretet, és 18-as méretnél, az én nézőtávomból, pont be tudok fogni fókuszba egy átlagos hosszúságú, kétsoros feliratot, anélkül, hogy a szemgolyómnak mozdulnia kellene. (Ez az, ami nagyon fárasztó tud lenni. Könyv olvasásnál is azért álmosodunk el, mert a sorok olvasása közben, sokat cikázik a szemünk jobbra-balra)

Itt egy kép a jelenlegi beállításokkal:

Jól látható, hogy a kép méretéhez viszonyítva, sokkal kisebbek a betűk.
Összehasonlításképp, az 52" tv-n, a betű mérete 28*-as (javítva) volt (Kodi alapértelmezett), amely ilyen arányú, a képmérethez viszonyítva:

A nyelvtani javítást köszönöm. :R *Elnézést az utólagos belejavításért, a Kodi alapértelmezett betümérete nem 26-os, hanem 28-as.

Tehát, végülis valamilyen szinten, ha le tudjuk redukálni, a sok oda vissza nézelődést, és be tudjuk lőni a számunkra optimális nézőtávot + betűméretet, akkor akár élvezhető is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#41331) cinemazealot válasza zsoika (#41329) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nagy és halk gép és/vagy hushbox segíthet a zaj ellen. De ha a 21:9 képarányt preferálod, projektor téren is szükséged lesz faragásra, mert ezek általában 16:9-esek. Ha nem akarod az alul-felül két fekete csíkot, akkor előtét lencsézel (qrv@drága), vagy maszkolsz. Persze maszkolni tévét is lehet. :)

(#41332) zsoika válasza cinemazealot (#41331) üzenetére


zsoika
addikt

Ha láttad a képet a nappalimról akkor láthatod hogy nincs mód a dobozolásra és annak hűtésére...gondolom azt csak dedikált szobában lehet megoldani. :F
Nem fontos annyira a 21:9 ha van felület ,de a jelenlegi 49" os tv-ből ha levág a 16:9 az fáj.
Egy 21:9 -es nagyobb 60" körüli Tv-vel fekete sáv nélkül már kiegyeznék.
Tv-ből nem fér be a 75" és drága is. A projektor meg zajos és fogalmam sincs az egészről....így könnyen belefutok valamibe. Ráadásul a vászon mérete és aránya is nyitott kérdés a ventilátor miatt.

Szerintem elengedem a projit és tv-ben gondolkodok. :R

(#41333) BBéci: Azt értem hogy a tv műsorok 16:9-esek , de ki néz Tv adást? A sz.gépen ha nem 21:9-es a kép akkor oldalt van fekete sáv...az nem érdekelne , de film esetén zavar hogy kisebb a megjelenített kép az alul/felül fekete csík miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41333) BBéci válasza zsoika (#41329) üzenetére


BBéci
titán

A zajra figyelmeztetés a horrorfilmekhez kapcsolódott, ne tántorítson el a vetítéstől.
A Philips 21:9 arányú tévéinek képminősége borzalmas, felejtsd el! Azért nem terjedt el az a méret, mert TV, és a tévéműsorok többsége 16:9 arányú.
50 colos a tévém és cseppet sem fáj, amikor 21:9-es filmet nézek és az nem TV általi levágás. Sőt, inkább örülök, szívesebben nézek olyat, kellemesebb a szemeimnek agyamnak. 16:9-es képen alul és a tetején ritkán van néznivaló, azt levágni nem lenne rossz, kivéve premier- és superplan esetén.
Van megoldás, csak horror drága: ISCO prizma, vagy 21:9-es DMD chip.

Simán megoldható, elhelyezhető lenne a szobádba egy hush box, semmivel nem zavaróbb a látványa, mint a csupasz vetítőé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41334) BBéci válasza zsoika (#41332) üzenetére


BBéci
titán

A TV vásárlók döntő többsége néz tévéadásokat, köztük én is. Vasárnap este leültem Arrow-t nézni, de éppen Dés koncert ment valamelyik adón, annál maradtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41335) #48613632 válasza zsoika (#41332) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az összes sorozat 16:9-es képarányú, nem csak a konkrét TV műsorok. Ha magamból indulok ki, sokkal több sorit nézek, mint konkrétan filmet. Ráadásul, az IMAX is 16:9-es képarány. Szóval, ezt gondold át azért.
Abban a speciális esetben, ha nem érdekel az IMAX, és sorozatokat sem nézel, jó lehet a 21:9.

szerk: Közben BBéci már utalt erre is

[ Szerkesztve ]

(#41336) cinemazealot válasza zsoika (#41332) üzenetére


cinemazealot
addikt

A "dobozolást" nem feltétlenül kell szó szerint érteni, kiindulhatsz egyszerű polcra helyezéssel is (ahogy nálam is van), ennek pedig egy hangzáró (de a fénynek rést biztosító) előlappal és egy oldalirányú lassú légáramoltatással (lassú, de nagy átmérőjű, így összességében halk ventilátorral) megoldható a "hűtése". A lényeg, hogy a gépre ne "láss rá" (pontosabban ne "halljál rá") közvetlenül, és a környező falfelületekről is minél kevesebb gépzaj szóródjon vissza Feléd.

(#41337) zsoika


zsoika
addikt

Már látom hogy ez a projektor projekt is olyan mint a házimozi kialakítása volt. Elindul az ember egy vonalon és tapasztalatot szerez hogy későbbiekben magára tudja formálni. Ti csak abban tudtok segíteni hogy ne legyen nagy a pofára esés... csak kicsi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41338) #48613632 válasza zsoika (#41337) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ne aggódj ezen. Én kb 1 hónap alatt, a második projimat emésztem, és jelenleg sem felhőtlen az örömöm. Majd ha mindent optimalizáltam, dobok egy verdiktet.

(#41339) sziku69 válasza BBéci (#41320) üzenetére


sziku69
senior tag

Jó persze, igazad van. :)

Viszont azt tudja valaki, hogy maximum hány méteres hdmi kábelt lehet használni, hogy ne legyen jelveszteség? Ha jól mondom..

cinemazealot: Nálad így mennyire halk? Én valszeg majd úgy oldom meg, hogy egy dohányzó asztal szerűség alá építek polcot, onnan vetítenék, ami az székek előtt lenne. Így vélhetően majd eléggé leárnyékolja a hangot az "asztal". Amúgy is kell a hely a popcorn-nak. :D

[ Szerkesztve ]

(#41340) BBéci válasza sziku69 (#41339) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben a kábel kiváló minőségű, 15 méter a határ. A gyártók meg szokták adni, milyen átvitelt, hány méterig garantálnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41341) sziku69 válasza BBéci (#41340) üzenetére


sziku69
senior tag

Az elég is lenne. Milyen gyártók, milyen kábele ajánlott? Ami még emberi áron van?

(#41342) maki0308 válasza péjé (#41321) üzenetére


maki0308
csendes tag

Köszönöm a segítséget megnézem a gépeket amiket írtál és a 3D nekem nem számít :) nagyon szép képet szeretnék ez a fontos

(#41343) pet007 válasza #48613632 (#41330) üzenetére


pet007
aktív tag

Ezt milyen projektorrol lotted? Nekem tunik csak ilyen homalyosnak, vagy csak kamera nem adja vissza valosagot?

(#41344) zsoika válasza maki0308 (#41342) üzenetére


zsoika
addikt

A "Még 1 használt ötletként: láttam Optoma HD80-at" már ne, mert megvettem. :C

(#41345) maki0308 válasza cinemazealot (#41323) üzenetére


maki0308
csendes tag

Köszönöm a válaszod gondoltam rá én is de a fülhallgató szerintem megoldás rá :)

(#41346) #48613632 válasza pet007 (#41343) üzenetére


#48613632
törölt tag

Gt1080 de lehetett volna bármi. A valóságban ennél jóval szebb a kép. Gondolj bele, milyen minőségű egy kamerás mozifilm. Pedig az nem belépőszint.

(#41347) BBéci válasza sziku69 (#41341) üzenetére


BBéci
titán

Az általam ismert legolcsóbb jó minőségű 15 méteres az a KáCsa saját márkása, olyanom van 12 méteresben, de csak 5 méterig garantálják a 4K/60 Hz-et.[link]. Premium High Speed minősítésűnek kell lennie, de fogalmam sincs, melyik rendelkezik ezzel a 15 méteresek közül. Azt hagyjuk, hogy sok gyártó azt ír rá, amihez éppen kedve van.
"Emberi áron" csak bizonytalan minőségűt lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41348) zsoika válasza zsoika (#41344) üzenetére


zsoika
addikt

Optoma HD80-hoz akkor kb 3m távolságból milyen ár/érték bajnok vászont tudtok ajánlani?
Kézi mennyezeti lesz és szerintem 90" környéke.

(#41349) cinemazealot válasza maki0308 (#41345) üzenetére


cinemazealot
addikt

Uhh, most nézem, hogy a Te horroros felvetéseddel kapcsolatban valahogy (#41325-tól kezdve) zsoika kollégának kezdtem el válaszolgatni. :B

[ Szerkesztve ]

(#41350) BBéci válasza zsoika (#41348) üzenetére


BBéci
titán

A kézzel lehúzósok rövid idő alatt elkezdenek hullámosodni, mert minden egyes alkalommal feszíted, nyújtod az anyagot és nem egyenletesen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.