Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) polonic válasza Skalci (#27048) üzenetére


polonic
félisten

Pedig ennyi pénzért isten ments, hogy tn paneles monitort vegyél.
Egy dell ips monitornak a válaszidejével semmi baj nincsen.

(#27052) jediweb válasza Skalci (#27048) üzenetére


jediweb
aktív tag

Csak kicsit kellene visszaolvasnod és rájöhetsz , hogy DELL -ek közül kell választanod ,,,
U2312HM bár szerintem az U2212HM ugyan kisebb és bár mindenhol 22-esek vannak , ( pl munkahelyek )
a 22-esnek szebb a képe ... ha nem tv re kell 22 coll de ha 23 coll akkor azt vedd az is jó -.
Ja és kicsit a múszaki dolgokba is beleolvashatnál és nem írnál a válaszidőre butaságot az IPS panellel kapcsolatban... pl GOOGLE .. vagy akár itt is ...
Jatékra, házi videóra(saját felvételek) is használom és csak azt bánom, hogy nem dobtam ki korábban a CRT-t

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#27053) El Kebir válasza SlágerTibo (#27044) üzenetére


El Kebir
őstag

ha van az STB-n analóg kimenet, akkor az nagy valószínűséggel folyamatosan tolja ki magából a hangot, pl nálam is (konkréten alcor hd2800) egyszerre mehetne az rca-ról, scart-ról és hdmi-ről is a hang... na meg van rajta az általad említett koax kimenet is...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#27054) waithEard


waithEard
őstag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni Flatron E2441 -es monitoromat. Kinéztem egy Dell UltraSharp U2412M-ot.
Főként játékra használom. Mi a véleményetek róla?
Esetleg más \ jobb, ebben az árfekvésben? (Max 75k-ig)

Köszi!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#27055) kleinguru válasza waithEard (#27054) üzenetére


kleinguru
addikt

1. Hsz:R!
Második kérdése, pedig nincs jobb ennyiért, 71.800,-hufért pixelgaranciával kalibrálva:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#27056) dchard


dchard
veterán

Sziasztok,

Elhalálozott Samsung 970P-t próbálnék pótolni, úgyhogy magasan van a mérce :)

Felhasználási terület: rengeteg olvasás, kódolás szóval ez a legfontosabb hogy ne follyon ki a szemem. Nulla játék lesz rajta, minimális videózás. Közepesen világos helységben lenne.

Jó lenne ha 24"-os lenne, 16:10 sem ártana de lehet 16:9 is, illetve lehetőség szerint legyen rajta DisplayPort. Legyen VESA kompatibilis de azért legyen hozzá egy föl/le állítható állvány is. Örülnék ha natív 8bites panel lenne benne, régen (3-4 éve) láttam 8bites mellett 6+AFRC-s monitorokat is,akkor láthatóan a "kösz nem" volt a 6bitesre a válaszom. Természetesen a TN panelesek felejtősek.

Keret: 60-90ezer közé húznám be hogy lássam érdemes-e többet kiadni a drágábbért.

Köszönöm előre is!

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27057) Isual válasza dchard (#27056) üzenetére


Isual
veterán

Nézz meg élőben egy U2412M-met és ha észreveszed/zavar a 6bit+A-fRC, akkor tegyük fel újra a kérdést, de vagy nem jössz ki 100 alatt vagy használtat kell vadásznod... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#27058) Teaway válasza dchard (#27056) üzenetére


Teaway
veterán

"Elhalálozott Samsung 970P-t próbálnék pótolni"

Jaj, mi a baja? Érzékenyen érint, mert én olyant nézek épp.

Nincs itthon csokid??

(#27059) El Kebir válasza dchard (#27056) üzenetére


El Kebir
őstag

"Elhalálozott Samsung 970P-t próbálnék pótolni, úgyhogy magasan van a mérce...

vs

...régen (3-4 éve) láttam 8bites mellett 6+AFRC-s monitorokat is,akkor láthatóan a "kösz nem" volt a 6bitesre a válaszom."

őőő, az a 970P az 6bit + "régi" dithering-es, a mai (vagy akár a 3-4éves) 6bit+afrc jobb annál.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#27060) dchard válasza Teaway (#27058) üzenetére


dchard
veterán

Hát ez az, hogy nem tudom. Végigmértem a tápot, PCB-t invertert, látszólag egyiknek sincs semmi baja, be is kapcsol csak nincs háttérvilágítás. Azt meg nehezen hiszem hogy a 4 cső egyszerre pukkant el benne.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27061) dchard válasza Isual (#27057) üzenetére


dchard
veterán

A 8bites önmagában nagyon drágítja, vagy a többitől megy 100 fölé amiket még írtam? Igazából se a 16:10-et se a DP-t nem szívesen adnám fel, de nem vagyok benne biztos, hogy ezek nyomják fel az árát.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27062) dchard válasza El Kebir (#27059) üzenetére


dchard
veterán

Érdekes: a 2312H-nak ennek ellenére rosszabb a mért kontrasztja mint a 970P-nek :) Mondjuk nem látványos a különbség de akkor is. Igaz el is kértek 140ezret a 970P-ért amikor vettem...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27063) El Kebir válasza dchard (#27062) üzenetére


El Kebir
őstag

A kontrasztnak nincs köze a natív subpixelenkénti fokozatok (6bit-nél 64 fokozat) számához. (nem értem miért hozod fel ahhoz érvként)

De az tudott, hogy a feketéje és a látható fekete homogenitása nem lesz túl jó az ipsnek a va-hoz viszonyítva. Pár napja volt egymás mellett nálam a 770p és az u2410-es, sajnos erősen látható volt a panelek ezen markáns különbsége. (ugye az még mai viszonylatban is nagyon jó kontraszttal rendelkezik)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#27064) Abry


Abry
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni monitor vásárlásban. A lényeg, hogy kinéztem magamnak 2 modellt, érdekelne a véleményetek, illetve, hogy ezek mellett milyen monitorokat tudnátok ajánlani ebben az árkategóriában (60e körül). Amit szempont, legyen fullhd, továbbá miközben megy a gép tudjak egyszerre dolgozni és tv-t is nézni a monitoron.

Samsung
LG

ui.: neten rendelném, szóval, ha tudnátok megbízható boltokat mondani annak is örülnék :)

(#27065) schawo válasza dchard (#27062) üzenetére


schawo
titán

Mert az IPS maximális elméleti kontrasztja 1000:1 körül van, a PVA-é 5000:1 körül, függetlenül frc-től, bitektől.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27066) dchard válasza El Kebir (#27063) üzenetére


dchard
veterán

Akkor most mit nézzek: PA-t vagy IPS-t? 970P-ben SPVA panel volt emlékeim szerint.

Bár az is igaz, hogy túl sok fekete vagy sötét képet nem fogok rajta nézni. A normál homogenitása rendben van, nem zavaró?

Sosem gondoltam volna, hogy 6-7 évvel a 970P után még mindig ugyanazokat a kérdéseket fogom feltenni :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27067) Face8814


Face8814
őstag

Hali!

Monitort szeretnénk venni, amire nagyságrendileg 20k keret van.Ezt a típust néztem.
Tudnátok esetleg ajánlani valami jobbat hasonló árban, vagy nyugodtan megvehetem ezt.
Ajándék lenne nagyinak aki Skypolásra illetve internetezésre használná. Játék, filmnézés nem szempont.
Előre is köszi. :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#27068) Nyugdíjas válasza dchard (#27066) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért monitorban nem változnak olyan gyorsan a dolgok. Nézd a jó oldalát... Biztosan nem lett volna meg a 970P ennyi ideig, ha közben sorra jönnek ki az ujdonságok.

Nézheted mindkettőt,de manapság a PVA már erősen kihalófélben van, nem is igen találni megfizethető árú monitorokban, szóval nézheted,de úgyis IPS lesz ;]

Én most egy régebbi PVA-s monitort használok, ha a mostaniak ilyenek lennének képileg akkor nem lennék ennyire IPS párti, szóval sejtem mit vársz,de a mostani PVA-k (főleg az olcsóbbak) kiábrándítóak lesznek ahhoz képest.

Ezzel a kerettel maradnod kell az e-IPS -es tipusknál, amik 6bit+AFRC-sek lesznek,de szerintem nincsen okod aggodalomra. Meg kellene nézgelődnöd párat:K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27069) < CyberBob > válasza dchard (#27056) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az új Dell S2340L elvileg 8 bites. (teszt még nem volt)

Nyugdíjas: szerinted?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27070) dchard válasza Nyugdíjas (#27068) üzenetére


dchard
veterán

Értelek én, csak egy valamit nem szeretnék: rosszabb monitorra váltani. Legalább annyira legyen jó, mint a 970P volt és akkor már elégedett leszek (pláne fele fogyasztás mellett :) )

Amúgy mi a véleményed arról, hogy 24" helyett inkább 22"-osokat kéne nézni mert állítólag szebb a képük?

< CyberBob >:

Nem is drága. Kíváncsi vagyok mit szól hozzá Nyugdíjjas.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27071) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#27069) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát én ebben szemre nem nyilatkoznék. Szét kellene szedni egyet.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27072) Chaser válasza dchard (#27070) üzenetére


Chaser
titán

Egyértelmű, hogy azonos felbontás mellett minél kisebb a méret annál szebb a kép.
Páran elsírták már magukat mikor látták a 15" T60-am 1400x1050 IPS paneljét a csudivilli FHD 22-24" TN mellett. De még néhány IPS-t is zavarba hoz:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27073) KaiotEch válasza Nyugdíjas (#27071) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Főleg nem egy nyugdíjas szemére :D

(csak poén)

(#27074) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#27071) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az LG-től nem lehet megtudni a panel specifikációkat esetleg kalibrálás közben nem látszik mekkora a színtér lefedettsége?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27075) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#27074) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A színtérnek mi köze van ehhez?

Az LG-től meg lehet tudni, de csak miután megvan a pontos panel part Nr., nyilván nem fogják kiadni azt az információt, hogy egy partner milyen panelt vett tőlük. Jóhogy azt nem kérdezem meg, mennyit fizetnek, nem? :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27076) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy Benq GL941M monitorom, és kaptam egy ajánlatot egy Packard Bell Viseo 230 WS monitorra. Szerintetek érdemes lenne lecserélni? Ami elrettent az 70w fogyasztás...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#27077) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#27075) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként itt van. Ha te ebből megmondod, hogy hány bites, én megeszem a kalapom.


(szines: sRGB IEC61966-2.1)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27078) Skalci válasza Chaser (#27050) üzenetére


Skalci
tag

Amikor kb 2 éve crt-re váltottam, annak az egyik oka az input lagg volt, mert az előző fujitsu siemens mocsim azthiszem 16ms válaszidővel rendelkezett, ami Q3 közben(eléggé beletapintottál) rohadt zavaró volt. Részben ezért is néztem először a samsungot, a maga 2ms válaszidejével. A DELL U2312HM pedig a 8ms miatt rémít meg.

(#27079) vond válasza Nyugdíjas (#27077) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem 42... :D

(#27067) Face8814: Nincs rajta DVI, meg egyébként sem egy túl jó monitor (tapasztalataim szerint), úgyhogy ha mindenképp új kell, akkor én ezek közül választanék...

De ha megfelelne használt is, akkor innen vehetsz egy jobb paneles (xVA) kijelzőt is, 1 év garanciával, ráadásul olcsóbban... Arra, amire kellene, tökéletesen jók lennének...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#27080) KaiotEch válasza Skalci (#27078) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#27081) polonic válasza Skalci (#27078) üzenetére


polonic
félisten

Nem kell, hogy megrémítsen.

Osztom a fejeseket a bf3-ban. Na jó nem. :DDD Nem vagyok profi fps gémer.

De semmivel sem játszom rosszabbul, mint amikor a szar tn paneles monitorom volt.

(#27082) dchard válasza Nyugdíjas (#27068) üzenetére


dchard
veterán

Köszi mindenkinek a segítséget, úgy tűnik sikerült megcsinálni a 970P-t, úgyhogy nagy örömömre használom azt tovább, mindenesetre jó volt benézni és átnyálazni pár tesztet az aktuális lehetőségek közül.

Üdv,
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27083) Chaser válasza Skalci (#27078) üzenetére


Chaser
titán

Érdekes, hogy én az ERA_Q3DM17 pályán a legjobbakat is osztottam a sok éves LG-vel... :P Ne rémülj meg, vegyél 2ms-es monitort, aztán zúzunk egyet. Miután megmutattam hol a helyed még azt is bánhatod hogy TN-t vettél ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27084) angol válasza pocokxx (#27076) üzenetére


angol
tag

azt nemtom de 70W-ból 5db Dell S2240L megy egyszerre :)

(#27085) Skalci válasza polonic (#27081) üzenetére


Skalci
tag

Nyílván nem a monitor miatt játszik jól valaki, csak a crt-hez a képest a nagy válszidő zavaró. :)

Chaser: Még mielőtt bármit vennék is "megtaníthatsz játszani". :P 1.16-ban vagyok egyébként.

(#27086) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#27075) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem nagyon mélyedtem bele az lcd monitorok lelki világába, csak gondoltam elég fontos a színmegjelenítés "milyensége". Akkor marad a TFT Central tesztje remélhetőleg minél hamarabb.

Skalci: a Dell U2412M is jó játékra pedig papíron 8ms van megadva. Engem inkább az zavar ha mozgásnál mosódik a kép, de az előbbi monitornál az is minimális (crt-t használok).

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27087) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#27086) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen, ők újabban szétszedik ezeket. Én nem hiszem hogy fogom.

Egyébként persze fontos a precizitás,de nem definiálja egyértelműen a színteret, amit képes megjeleníteni a kijelző.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27088) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#27087) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha azon múlik szívesen segítek a szétszedésben. :)

A crt után valahogy kevésbé érzem színesnek (főleg a piros kevés) az olcsó Dell-ek képét ezért is gondolkoztam a Dell U2410 beszerzésén, csak ott meg az input lag túl nagy (a játék mód kivételével).

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27089) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#27088) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez valóban igy van. Sajnos ezen ezek a modellek sem sokat segítenek. Persze érzésre megdobja a dolgot a fényes bevonat.

Egyébként pont a pirosban van egy kis "saroklecsapás" a 2312HM(meg a többi) esetében (képünkön :D ). De különben viszonylag tisztességesen fedi az sRGB gamutot. Nyilván a CRT egy picit szélesebb színterű lehetett ezek szerint. Ha jól rémlek a vége felé voltak ilyen modellek.


sRGB standard most a halványabb

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27090) schawo válasza Skalci (#27078) üzenetére


schawo
titán

Fogalomzavar. Kevered az input lagot a képfrissítéssel. A 2312 input lagja kiemelkedően alacsony, kevesebb, mint 1 ms. A játék szempontjából ez a legfontosabb, és ez az az érték, amiben a régebbi monitorok (meg az újak kötött is egyik másik) sokkal gyengébbek voltak. A képváltás ideje 8ms körüli, ami kellően alacsony ahhoz, hogy ne legyen zavaró utánhúzása a képnek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27091) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#27089) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Tudnál mondani pár típust (nem csak Dell) amik jobb/több színt tudnak (nem baj ha nem ledes sőt...)?
Méret 23-24 col ill. 16:9 / 16:10.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27092) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#27091) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kapásból a 2713-at vágtam volna rá,de ezek szerint az kiesik (játék miatt értemén), annak szemre pont kellemesen lóg túl a gamutja az sRGB-n, hogy még fogyasztható,de már eye-candy módon (már akinek) élénkek legyenek szinek.


(most megint a szines az sRGB standard)

Egyébként sajnos a pontos sRGB gamutos, vagy kicsit akár azon túlnyúló színterű kijelzők jellemzően melóra készülnek (pl. NEC PA231w, vagy P241w), így aztán játékra lassúak.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27093) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#27092) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem egyszerű.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27094) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!
Barátom monitort szeretne vásárolni..én tanácstalan vagyok..mert elképesztő dolgokat szeretne olcsóért..de minőséget..keret nagyjából 65 ez a teteje..minimum 24" es legyen LED FullHD...7770et szeretne vele hajkurászni...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27095) schawo válasza Apollo_21 (#27094) üzenetére


schawo
titán

bingó: Dell U2412M

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27096) jediweb válasza Skalci (#27085) üzenetére


jediweb
aktív tag

Jesszus de LÁMA vagy ( már bocsi ) 2 éve crt venni hümm ha itt vagy miért nem látsz ,olvasol ,értelmezel.HÜMM de tényleg nem értem ... Az IPS panel - nél a 8 ms nem ua. mint a TN panel 2 ms -e más a technológia TE.. Olvasd el az 1. számú hozzászólást és nézz meg egy DELL U2212HM vagy U2312HM és kezdj el
sírni a crt-éd miatt... Nekem U2212HM van és hidd el mnég semmo input lag semmi mosódás , én el vagyok hűlve a monitortól annyira jó .. játék, videó stb .... soha nem cserélném crt-re ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#27097) SOAD19 válasza jediweb (#27096) üzenetére


SOAD19
addikt

No, de ez a stííílus, kérem!! :N

[ Szerkesztve ]

(#27098) jediweb válasza SOAD19 (#27097) üzenetére


jediweb
aktív tag

:o

jediweb

(#27099) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#27093) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Dehogynem ;]

és már veheted is a 2713at

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27100) Face8814 válasza vond (#27079) üzenetére


Face8814
őstag

Nagyon köszi a segítséget. :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.