Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121651) syIex válasza Csandi (#121649) üzenetére


syIex
veterán

Van ott több is ahogy nézem, a drágább az QLED és HDR600-al tud többet, bár ezek nekem nem annyira számítanak. Kérdés az, hogy megéri-e az AW a 100/50 felárat vagy sem?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#121652) Csandi válasza pendre54 (#121650) üzenetére


Csandi
őstag

Jönni fog 360hz-es, gondolom hatalmas felárral. De addig is igen, az a legjobb amit linkeltél.

sylex1: Ha IPS-t szeretnél akkor megér többet, ha VA-t akkor nem.

(#121653) syIex válasza Csandi (#121652) üzenetére


syIex
veterán

Való igaz azon át is siklottam, hogy azok VA panelek és csak az AW ami IPS tehát így csak az marad.... Köszi a segítséget, még azért meggondolom, mert engem nem zavar az sRGB hiány, de barátnőm pont csak netezni szokott.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#121654) Alvin_ti4200 válasza syIex (#121653) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha soha nem ültél huzamosabb ideig olyan wide color gamutos monitor előtt, ahol nincs sRGB szín profil vagy nem működik rendesen, akkor én mindenképpen megnézném az AW-t élőben. Nálam például kizáró ok az sRGB hiánya paneltől és ártól függetlenül is. A játékokat és a filmek többségét Rec.709-es színtérre készítik, ami közel van az sRGB-hez, szóval a legtöbb klasszikus felhasználási módnál ez (az sRGB mód/emuláció hiánya) probléma lesz vagy lehet.

[ Szerkesztve ]

(#121655) syIex válasza Alvin_ti4200 (#121654) üzenetére


syIex
veterán

Volt már AW3418DW, AW3420DW és AW3821DW monitorom is.
Ezekhez hasonló az sRGB AW2721DW esetén vagy eltér tőlük?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#121656) Csandi válasza syIex (#121653) üzenetére


Csandi
őstag

Ott van még a feletted linkelt Acer, szerintem az a legjobb darab a piacon perpill, van a Rognak is egy ilyen paraméterekkel rendelkező modellje és az Aorus amit én is használok most. Mind IPS ezek közül, én személy szerint előbb választanám bármelyiket mint az Alienware-t + még olcsóbbak is (a Rog talán nem)

(#121657) Alvin_ti4200 válasza syIex (#121655) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyik felsorolt AW-nál sincs rendes sRGB mód, a legközelebb (ha color gamutot nézzük) az AW3821DW van az AW2721D-hez, szóval nagyjából olyasmire számíts.

(#121658) helgi válasza Teasüti (#121621) üzenetére


helgi
aktív tag

Vicc az az illető és vannak még itt páran...

(#121659) syIex válasza Alvin_ti4200 (#121657) üzenetére


syIex
veterán

Akkor nem lesz gond, mert a három monitor olyan két évig volt kb nálam.
Köszi mégegyszer! :R

#121656 Köszi a tippet, de miért választanád előbb, mint bármelyik AW? :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#121660) Geresics válasza helgi (#121658) üzenetére


Geresics
addikt

Mármint melyik?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#121661) Dhampir válasza Dhampir (#121606) üzenetére


Dhampir
félisten

Időközben ráleltem termetesebb testvérére, az LG 27M59G monitorra. Ez már kicsit nagynak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#121662) CandyDan


CandyDan
újonc

Sziasztok, monitor vásárlása előtt állok.
Az alábbi típust néztem ki.
MSI Optix MAG274QRF-QD
Olyan kérdésem lenne hogy az alábbi videokártyával ki tudom e használni?
GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 256bit (GV-N1070G1 GAMING-8GD)
Ha nem akkor mi a videokártyának az a tudása ami alapján vállaszak?
Köszönöm.

(#121663) Teasüti válasza CandyDan (#121662) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Viccelsz, én 4K@144-es monitort fogok hajtani AMD APU-ról. :CIgaz csak 60 hz-en, mert az a max az alaplapon. :U
CSak a futtatott programtól függ mire van szükséged. Multimédiához nem kell erős kártya, játékhoz meg X. Ultra-High beállításon semmi se elég bizonyos játékokban, Low-Med beállításon meg még akár egy APU is élhető. Minden csak viszonyítás kérdése. Na meg a natív felbontásból is vissza lehet venni ha muszáj, úgyse pixel peep-el senki játék közben, hacsak nem Blood Istvánnak hívják.

[ Szerkesztve ]

(#121664) Biga123 válasza Teasüti (#121663) üzenetére


Biga123
addikt

"Blood István" :DDD ;] :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#121665) Hauptmann válasza Teasüti (#121663) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, ezért jó a 4K, mert annak a pixelhelyes visszavett felbontása az FHD.

(#121666) -=RelakS=- válasza Hauptmann (#121665) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

De ha az is sok, akkor visszaveheted 720p-re, az is pixelhelyes :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121667) Hauptmann válasza -=RelakS=- (#121666) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az az 1440p pixelhelyes felbontása.

(#121668) Komplikato válasza -=RelakS=- (#121666) üzenetére


Komplikato
veterán

Anno a Quake 3 játékban jött be olyan felbontás, hogy 960x540, mert már divat volt az FHD monitor, de vas nem volt hozzá. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#121669) -=RelakS=- válasza Hauptmann (#121667) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Most komolyan? Szorozd már meg a 720p felbontását hárommal :C

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121670) Teasüti válasza -=RelakS=- (#121669) üzenetére


Teasüti
nagyúr

1440/720 != 3 :N
Töredék nélküli integer felskálázásról van szó, ahol 4 pixel fog kiadni egy képpontot. :)

(#121671) -=RelakS=- válasza Teasüti (#121670) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Istenem, olvass már vissza! 4K kijelzőről volt szó. #121665
1280x720 x 3 = 3840x2160

Nézzétek meg jobban, mire válaszol az ember :DD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121672) Teasüti válasza -=RelakS=- (#121671) üzenetére


Teasüti
nagyúr

3x3-as rács eszembe nem jutott volna, de igazad van. :)

(#121673) -=RelakS=- válasza Teasüti (#121672) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vannak még itt furcsaságok a 2x2-es nagyításon túl :)

Megvan még a régi 1600x1200-as felbontás? Ennek a 320x200-as felbontás, ha 4:3 képaránnnyal használják, pont pixelhelyes visszavett felbontása, csak egy pixelt egy 5x6-os téglalappal helyettesítesz. 5x320=1600, 5x200=1200

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121674) csako válasza -=RelakS=- (#121669) üzenetére


csako
veterán

9-cel kell szorozni ;)
Mármint 121671-ben írt szorzás csak úgy írva nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#121675) -=RelakS=- válasza csako (#121674) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Részemről nem a területéről volt szó, hanem a szélesség és magasság adatokról. Az jobban visszaadja szerintem, hogy egy felbontás egy másiknak egész számú többszöröse-e vagy sem.
Meg amúgy is, fejből mindenki beköpi a kedvenc felbontását, de azt nem hiszem, hogy megmondaná, hogy hány pixelből áll.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121676) szaki06


szaki06
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok és ezért kérném a segítségeteket! 2 monitor között vacillálok! Fps és singleplayer játékokkal játszom, ezért fontos a viszonylag jó válasz idő és a szép megjelenés!
Íme a gyötrődésem tárgyai :
1.[link]
2. [link]

Ti melyiket ajánlanátok?
Koszi

Ui: egy msi rtx 3060 ti lesz a parja igy fontos a G-SYNC

[ Szerkesztve ]

(#121677) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ez milyen monitor?? :Y

(#121678) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, olyan monitort kellene találnom, ami 4 különböző forrásból származó jelet egyszerre tudna megjeleníteni, felosztva a kijelzőt. Létezik ilyesm? Méretben legalább 46-os kellene, ár igazából mindegy, egyelőre az a kérdés, létezik-e, elérhető-e ilyen termék.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#121679) koxx válasza Teasüti (#121677) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tippre ROG Strix XG49VQ

[ Szerkesztve ]

(#121680) nesh_019 válasza Dhampir (#121661) üzenetére


nesh_019
senior tag

én nem ajánlom ezt a monitort. LG 27M59G
2021 májusában vásároltam, azóta eladtam mert csalódtam a monitorban.
Volt vele bajom rendesen, nálam azt csinálta h egyes játékokat lerakott tálcára, aztán egy idő után abbahagyta, utána néztem az interneten, napokat eltöltöttem azzal h miért csinálja de nem találtam rá megoldást és nem csak nálam csinálta ezt, egyik havernak is ugyan ilyen monitorja van és nála is ilyen problémák voltak amiket én tapasztaltam, azóta ő is lecserélte.

Az LG-n 1MS is egy vicc , bekapcsolod és villog a kép...
Alapból asszem 5MS-en megy.

Sok LG termékem volt, de sajnos ez az első amiben csalódtam.
Inkább megvettem a Tesla monitorját. [link]

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#121681) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok segítenétek kérlek? Próbálgatom állítgatni az új MSI Optix G273QPF-en a színeket nagyon hasonlóra mint a jóöreg DELL 2311H-n(amit akár 0-24 is tudnék nézni, nem bántja a szemem), de valahogy nem megy. Töltögetem itt az ICC/ICM-eket, de semmi nem változik. Valamit én cseszek el?

(#121682) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok,

Ismét monitor vásárlás előtt állok. Szeretnék segítséget kérni ezügyben.

27 colos fullHD monitorom cserélném szintén 27 colos 1440p monitorra. Amiket szeretnék az alábbiak.:
- 1440p
- 144Hz vagy több
- IPS/Nano IPS vagy VA (ha van olyan VA paneles ami nagyon ajánlott akkor inkább afelé hajlanék a nagyobb kontraszt miatt)
- Panelja válogatja, de lehetőleg a black uniformity az legyen normális amennyire lehet, mert amiket tesztekben látok még a 300k-s monitoroknak is olyan foltos a képe, hogy az rettenet.
Amire használnám:
- PC gaming
- Netezés, Youtube, Facebook stb.
- Nintendo Switch HDMI-n keresztül.
Extrák amik jó ha vannak:
- 3.5 Jack kimenet a hangszóróknak a Switch-hez
- 2db USB A port, egy a monitor lámpának, egy meg a hangszóró tápellátása végett.

A keret max 170 ezer ft.

Személyes margó a végére:
Igazából amit szeretnék az az, hogy a színek szó szerint kiüssenek olyan szépek és erőteljesek legyenek. Nem probléma ha nem tökéletesre kalibrált vagy ilyesmi, nem fotószerkesztésre lenne, csak a mosott fakó színekből elég volt. A keret nem tudom fedi-e ezeket az elvárásokat, ezért kérdeznék itt rá, hogy spóroljak még vagy ebből is lehet olyat kapni ami jó. Méretben nem mennék feljebb 27 colnál. :R

Köszönöm a segítséget. :R

(#121683) koxx válasza Scarletiel (#121682) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amin kiugranak a szinek az az oled. Monitorban cca 1.5misi, tv-nel 400k. Nagy csodat ne varj 170-ert, kompromisszumos lesz mindenkepp.

(#121684) Teasüti válasza koxx (#121679) üzenetére


Teasüti
nagyúr

49"?? :Y
Ehhez már át kell gurulni a székkel egyik végéből a másikba. :DD

(#121685) Scarletiel válasza koxx (#121683) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Értem, köszönöm, sajnos az nem fér bele a keretbe illetve az OLED jó lenne csak 48 colba abszolút nem fér el. Ha ezeket a feltételeimet levesszük mi az ami beleférne és valóban jó is? :R

(#121686) kchris78 válasza koxx (#121683) üzenetére


kchris78
veterán

Ha nem oled de kell szin akkor QLEDet érdemes venni.. Rászűrni 27" DCI-P3 szinre és kiad egy pár modellt. De sajnos 27" esetén tényleg csak 1-2 ilyen modell van pl ez: MSI OPTIX G27CQ4.. És iveltek.. Rendes QLED csak 32"-tól felfele van sajnos.

(#121687) Teasüti válasza koxx (#121683) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem bármelyik wcg monitoron "kiugranak" a színek a képernyő kalibrálatlan natív színterében. :)

[ Szerkesztve ]

(#121688) koxx válasza Teasüti (#121684) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ultem egy samsung elott, sztem hasznalhatatlan :DDD a szelso 2x20 centit mar nem fogja be a szemed. Jatekra alkalmatlan.

(#121689) csako


csako
veterán

Érdekesség a Gigabyte FI32U-val kapcsolatosan, hogy az egyik audio kimenet Mini Toslink is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#121690) Teasüti válasza csako (#121689) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Próbálom elképzelni azt az élethelyzetet, ahol erre szükség lehet. (...)

(#121691) kchris78 válasza Teasüti (#121690) üzenetére


kchris78
veterán

ezek olyan monitorok mint az audi q8 meg bmw x7 autók.

(#121692) meliska73


meliska73
csendes tag

Sziasztok :)
Nemrég váltottam laptopról PC-re és tervezem leváltani ASUS vg248qe monitoromat valami komolyabbra, én a Samsung Odyssey G7 27'' néztem ki. Gaming/tartalom fogyasztásra egyaránt. Nagyon sok jót és rosszatt is hallottam, hogy hamar meghibásodnak, silány a műanyag stb. ( ez a legkevesebb) a meghibásodás kicsit jobban zavar..

Esetleg személyes tapasztalatokat szivesen olvasnék, tanácsokat, vagy más ehhez hasonló monitorokat is meghallgatnék :) . A keret a kb 170e forint. :)

[ Szerkesztve ]

(#121693) -=RelakS=- válasza Teasüti (#121690) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Itt van egy:
Gépen néznél valami filmet.
A lejátszód ki tudja küldeni SPDIF-en a nyers hangot. Ez DisplayPort-on vagy HDMI-n átkerül a monitorba.
A monitorból optikán át a hangcuccba.

Ciki akkor van, ha a monitor nem támogatja a nyers átküldést, hanem mindenképp stereo anyagot akar. Pl régen a Panasonic tévém simán átdobta a hangot, az LG-ből viszont csak stereo volt hajlandó kijönni...
Persze, lehetne használni a rendes hangkimenetet is, de így az értesítések hangja tuti nem ugat bele a filmbe.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121694) urban racer válasza meliska73 (#121692) üzenetére


urban racer
senior tag

basszus, én is azt néztem ki (csak32-est) Hol láttál róla véleményt?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#121695) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Ha van ennél jobb topik erre, jelezzétek és átviszem oda a kérdést :K

Adott egy XB271HUA Acer monitor.

A helyzet az, hogy csak egy Display Port áll rendelkezésre rajta, a HDMI régi, tudtommal nem tudja a 144 Hz-et, ami nem túl logikus mivel maga a monitor tudja a 144Hz-et így nem teljesen értem miért került rá olyan csatlakozó ami nem.

A lényeg, hogy a Display Port kimenetet kellene kettő felé osztanom, mivel gondolom a HDMI résszel nincs mit tenni, ha nem tudja nem tudja.

Jelenleg egy ilyet használok: link

Ellenben sokszor villog, lassan vált, nem túl stabil. Nem használhatatlan, de nem a legjobb.

Van esetleg más, jobb opció, megoldás erre a témára, ami nem kerül csillagászati összegekbe ahhoz képest, hogy mit csinál?

Röviden: Egy Display Port csatlakozó, egy monitor kellene, hogy két géphez csatlakoztatható legyen, 144Hz-es frissítéssel.

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#121696) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Hosszas gondolkodás után rendeltem végül egy Acer Nitro XV272UP monitort. Valakinek van esetleg tapasztalata vele? :R

(#121697) meliska73 válasza urban racer (#121694) üzenetére


meliska73
csendes tag

Reddit, hozzászólások, videók :) De ugye ezek olyan hibák ami minden monitornűl előfordulnak, de valahogy ennél többet "hallottam", 32-eset énis néztem, de számomra az már zavaróan nagy egy asztalnál ülve, illetve kompetitív játékra meg még lassít is, ha kapkodni kell a fejed :)

(#121698) Teasüti válasza -=RelakS=- (#121693) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem praktikus. Meg még egy kábel a monitor mögött. Én vmi optikai fejhallgató erősítőre gondoltam, mert az közel kell legyen a júzerhez ugye, de az is olyan mehh... Valamint mennyi ember használ ilyet? :F Hangkimenetet meg egy gombnyomás váltani a tálcán. Illetve a Windows-t ne zavarj módba tenni is. :)

[ Szerkesztve ]

(#121699) urban racer válasza meliska73 (#121697) üzenetére


urban racer
senior tag

Különösen érdekes, mert nagykerekben(CHS, hrp, also, expert, ingram, rami) nincs belőle. Kicsit félek nevenincs kiskerből venni :(

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#121700) Ear001


Ear001
addikt

Segítsetek monitor ügyben. Van egy nagyon szeretett Dell U2713HM monitorom, de néha kicsit megbolondul, lehet, hogy rövidesen csereérett lesz. Ti mit használtok, mit ajánlanátok helyette egy M1-es MacMinihez. A 27" kell, akár még lehet szélesebb is. Sztratoszférikus árazású csúcsmodelleket ha lehet kerüljük, katalógusbúvárkodáson túl vagyok, engem inkább a személyes tapasztalatok érdekelnének.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.