Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102151) PiszokAlfréd válasza Chaser (#102140) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Persze, ezért is veszek full hd-t inkább. :) Nekem többet ad a magas fps szám mint a felbontás, de előbb utóbb úgyis elhalad a kor az fhd mellett is. Tíz éve magas felbontásnak számított, most meg kb a legalja. Hétköznapi lesz majd a 4k is, ez már csak így megy.

(#102152) 19ati93 válasza paltom (#102149) üzenetére


19ati93
senior tag

ha van usb hub a monitorban akkor valószínűleg

(#102153) Chaser válasza PiszokAlfréd (#102151) üzenetére


Chaser
titán

a 4k az hétköznapi lesz, 4k magas fps-sel kihajtó "olcsó" vga az még egy darabig nem, bár 60 évesen is lehet jáccani' ( : ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102154) 3psilon válasza PiszokAlfréd (#102151) üzenetére


3psilon
aktív tag

Erre nem vennek merget... Ez egy DPI es praktikussagi kerdes. A monitorok nonek, de szerintem a tobbseg 10 ev mulva sem akar 32" monitort hasznalni, mert nem fer el az asztalon. :)

Ugyanigy, az Apple nepszeru lett a magas DPI "Retina" kijelzoivel, de reszben azert, mert annyian hasznaljak kiadvanyszerkesztesre, grafikai munkara.

Az atlagembernek ma is eleg a 90 DPI, sot, akar ez alatti is, mert kulonben nem arulnanak 27" (sot, akar 32") FHD paneleket.

Az atlag gamernek ugyanigy, 90 DPI folott fontosabb a szebb grafika es a magasabb FPS. A tobbit megoldja az elsimitas.

A 4k panelek ara most rohamosan csokken, de nem terjed el tomegesen, amig a AAA jatekokat es az epp kijovo felso- ill. kozepkategorias kartyakat is FHD elmenyre tervezik. (Lasd a fentieket)

Viszont most mar egyre tobb a 4k-kepes jatek, 1-2 grafikai kartya generacioval kesobb mar mondhatjuk azt, hogy a mai jatekokat mar frankon viszi 4k-ban.

Csak ez meg a "kit erdekel" tipikus esete, mert aki ennyit (100-200.000 Ft) ad egy uj kartyara, az renszerint nem a 3 evvel korabbi cimekkel akar jatszani.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#102155) Komplikato válasza paltom (#102147) üzenetére


Komplikato
veterán

Gép nélkül igen. Géppel van sok féle stream szolgáltatás. Axn play, HBO Go, Digi online, netflix, stb.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#102156) Exodius válasza PiszokAlfréd (#102101) üzenetére


Exodius
őstag

Miért néz ki nagyon bután az FHD 1440-en? A skálázásra gondolsz, vagy mire?

(#102157) sanyi_386 válasza Chaser (#102140) üzenetére


sanyi_386
csendes tag

Hello!

Köszönöm válaszod! Kuponozva az LG egész jó áron lenne.
A 32" 1440-el nem lesz nagyon pixeles? Bár ha jól számolom, a pixelsűrűség ugyanaz mint most (24"1080) Sajnos tudom, hogy anyagilag kötve van a kezem, de próbálom a legtöbbet kihozni belőle :) Mondjuk az, hogy az LG VA-s, nagyon jó dolog, a 144hzről és freesync.ről nem is beszélve. Kicsit még olvasgatok róla, de eddig nagyon szimpatikus :)

(#102158) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, miért kerül még mindig ilyen sokba egy HDR/4K monitor? Jobban megéri venni inkább egy 4K/HDR-es TV? Azt vettem észre ár/érték/tudás/méret arányban a TV-k olcsóbbnak tűnnek mint a monitorok.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#102159) PiszokAlfréd válasza 3psilon (#102154) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Értem hogy mire gondolsz, de ez sajnos/szerencsére nem így működik. Amíg tudnak magasabb felbontású kijelzőket csinálni, addig fognak is, az emberek pedig meg fogják venni.
Még csak skálázzák a 8k-t, de az irány amerre haladnak, egyértelműen látszik; "The limits of Stadia are still being detailed, but Google has stated that Stadia will eventually be able to scale up to 8K / 120fps-plus frame rates, with 4K/ 60fps play as the norm. That's way above the standard bar for quality PC gaming."

Chaser: persze hogy lehet 60 évesen is játszani, még talán tíz sem voltam mikor megfertőzött a C64, NES. Nem szeretnék addig böjtölni amíg nem lesz meg a 144 fps @4k, köszi :DDD

Exodius: Pontosan. 4k-n az 1080p szinte úgy néz ki, mintha egy full hd tv-n játszanál, natívban. Viszont az 1440p-n olyan mosott, pacás, vagy nem tudom hogy mondjam, mint mondjuk a 720p tartalom 1080-on. Remélem érthető így valamennyire :)

(#102160) KAMELOT válasza 3psilon (#102154) üzenetére


KAMELOT
titán

Apple fő piaca usa, aus, japán. Eu ez mellett hajszálnyi. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102161) Chaser válasza sanyi_386 (#102157) üzenetére


Chaser
titán

igen, jól számolod, ppi-ben egyeznek
valakinek már a 27" 1440p is kis ppi-t ad, más meg vígan elvan fhd-n is vele, egyéni
sztem összességében az az lg elég korrekt ajánlat - de tökéletestől messze van, ahogy a sokkal drágább monitorok is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102162) Exodius válasza PiszokAlfréd (#102159) üzenetére


Exodius
őstag

De ezt játékra érted, vagy filmekre is? Vagy mindenre? Furcsa, amit mondasz. Ha 4K-n nagyítasz Windows-t 150%-ra, akkor gyönyörű lesz a kép. Hogy lehet, hogy WHQD-n nem jobb?
Nem lehet, hogy ez panelfüggő is? :F

(#102163) PiszokAlfréd válasza Exodius (#102162) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Én játékra értettem, igen, arról beszélgettünk.
Ha nagyítod a win-t, az megint más.

Valószínűleg abból adódik hogy nagyon szépen néz ki az 1080p 4k-n, hogy pontosan az 1/4-e.

[ Szerkesztve ]

(#102164) 3psilon válasza PiszokAlfréd (#102163) üzenetére


3psilon
aktív tag

Igen, mert annyi a skalazas, hogy 1 FHD pixelt 4 db UHD pixelre teszel ki. En nem probaltam, de allitolag eszrevehetetlen, hiszen egesz szamu tobbszoros, nincs atfedes. Persze az effektiv pixelsuruseg nem lesz eszveszejto 27"-en meg 32"-en, amekkorak ezek a 4k monitorok szoktak lenni.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#102165) PiszokAlfréd válasza 3psilon (#102164) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Konkrétan monitoron én sem, 4k tv-n játszottam ps4-en az RDR 2-t, dettó úgy nézett ki mint a full hd tv-n.

(#102166) Brekk válasza Qtya123 (#102100) üzenetére


Brekk
addikt

Jön egy kupaccal az LG 27GL850ből, kb másfél hét...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#102167) Qtya123 válasza Brekk (#102166) üzenetére


Qtya123
őstag

:C

(#102168) 3psilon válasza PiszokAlfréd (#102159) üzenetére


3psilon
aktív tag

Amíg tudnak magasabb felbontású kijelzőket csinálni, addig fognak is, az emberek pedig meg fogják venni.

A szabadpiaci kapitalizmus "mindig minden növekszik" logikája szerint igen!

De én ebben nem hiszek 100%-ig, szóval vitatkoznék veled, mert kínálati és keresleti oldalról is vannak limitációk. Keresleti (user) oldalról szerintem egyértelműen a "Retina" felbontás a határ - amikor adott nézési távolságból már nem tudod megkülönböztetni a pixeleket. Minek több, ha a szemed ott ér véget, és nem kapsz többet a pénzedért?

Ez pl. a 4k felbontás egy 27"-es kijelzőnél, 50 cm-ről. Tehát itt a vége(d) fizikailag.

Egy 70"-es 4k TV (ami elég nagy) is "retinának" számít másfél méterről, magyarul a kanapéról nézve. A 8k nem fog előrelépést jelenteni, csak akkor, ha ennél nagyobb a képernyő, és akkor is hiába négyszer akkora az adatéhsége, mint a 4k-nak, nem lesz akkora ugrás, mint ami akár a 4k tud lenni a FHD-hoz képest.

Tehát a valódi kérdés, hogy meddig akarnak az emberek még nagyobb méretű TV-ket és monitorokat - mert a 4k a legtöbb általános felhasználásnál már "pixelmentesnek" számít. Beleszámítva, hogy az átlagembernek nincs "retina" látása és PPI igénye, magyarul nem látja már a különbséget 120 és 160 PPI közt sem, de talán már a 90 és a 120 PPI közti különbség sem nagyon tűnik fel neki. (Most ezt monitoroknál, nyilván a TV meg a telefon más világ.)

Kicsit olyan ez, mint a mostanában átforduló okostelefon-piac. Az elmúlt 12 évben mindenki vett magának, a piac telítődött, és érdemileg már nem nyújtanak újat az újabb modellek. A fogyasztók - a gyártók törekvései ellenére - egyre ritkábban cserélik, mert eljutottunk oda, hogy kielégíti az igényeiket. Ennek egyik jele, hogy az Apple a csökkenő eladási számokat áremeléssel és a statisztikák bonyolításával próbálja kompenzálni.
És ez így is marad, amíg valami alapvető funkcióban változás nem történik - de akkor az már nem az a fajta okostelefon lesz, amit ma ismerünk.

Hogy visszatérjünk a monitorokra, vannak statisztikák a felbontásról. Itt van egy az elmúlt 10 évről. Látszik a 2000-es években még az 1024x768 egyeduralma, és most ott tartunk, hogy kb. 2 éve kezdett el a sima HD (1366x768) csökkenni. Ránézésre deriválva a görbét, :DDD az eladásokat az FHD dominálja - de csak egy 4-5 éve.

Még a legfrissebb Steam hardverstatisztikákat (játékosok) megnézve is 65% az FHD, 8% a >FHD felbontás, és ebből <2% az UHD, magyarul totálisan elenyésző jelenleg.

Ez persze nem jelent semmit a jövőre nézve.

Egyrészt a Stadia, amire hivatkozol, pár nap múlva indul el hivatalosan (na nem nálunk :))), szóval ott hamarosan okosabbak leszünk, hogy az ígéreteikből mi válik valóra. A mérleg egyik serpenyőjében ott van persze, hogy az optimális, megosztott kihasználás miatt erős, akár 4k-képes hardvert kapsz olcsón, a másikban pedig a hálózati limitációk sorakoznak (lag, képhibák).

Másrészt az elmúlt évek idősoraiból látszik, hogy 5-10 év, mire egy felbontás eléri a kihasználtságát. Ez érthető, az ember több évre vesz monitort. Az UHD most ott tart, ahol az FHD majdnem 10 éve tartott. Szerintem az FHD adopciós rátájával 3-5 év, mire elég elterjedt (>20%) lesz, hogy abszolút komolyan vegyék a hardver- és szoftvergyártók is. És akkor a 8k-ról még nem is beszéltünk. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#102169) Exodius válasza 3psilon (#102168) üzenetére


Exodius
őstag

Mondjuk 8K már olyan iszonytató lenne játékra-ra, hogy el se merem képzelni, hogy milyen vas kellhetne alá.
Ha belegondolok, hogy egy Red Dead Redemption 2 mennyi áramot fogyaszthat, mikor minden maxon van és 4K-ban, akkor kicsit mindig lefagyok. :D
Engem az is érdekelne, hogy az elkövetkező 10 évben, mekkora teret nyerne az OLED a monitor-piacon és hogyan rétegezné fel a piacot. :)

(#102170) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Szeretném meglepni barátnőmet egy nem túl nagy méretű, dizájnos, vékony, professzionális kinézetű monitorral. Kis helyen kell elférnie egy jókora, 18"-os laptop mellett, így szeretném ha a monitor minél kisebb helyet foglalna el az asztalon, illetve bármikor a laptoppal egy síkba "igazítható" lenne.
Minimum spec: Full HD, IPS, és valamilyen VESA mountolási lehetőség.

A keretem erre (a tartó karral együtt) 80 ezer forint.

Alternatívaként gondolkoztam egy Asus ZenScreen-en is. Ez szinte minden téren kielégítő lenne: kicsi, oda teszed ahová szeretnéd, ha hely kell könnyű eltüntetni, és ráadásul még hordozható is bárhová :)

Ezzel a termékkel esetleg van tapasztalatotok? Mekkora minőségbeli különbség lehet egy valódi 70-80k-s monitor, és egy hordozható ZenScreen között?

(#102171) Chaser válasza Exodius (#102169) üzenetére


Chaser
titán

sztem az oled monitorok még odébb vannak, láttam kezdtek szállingózni, de ez a tech jelenleg nem "beégés biztos"
sztem messze veri az ips-t és va-t is, gyönyörű, de nem jó "mindenesnek"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102172) gyperemi


gyperemi
csendes tag

Sziasztok,

egy Samsung bf930-et (2006-os, elkezdett sípolni) és/vagy egy Benq E910-et (2010?) cserélnék le.
Eddig ezekkel a monitorokkal nem volt problémám játékban a 4-5ms-el, a filmnézéssel a glow-wal (mert igazából nincs), a munkával (mert olvasható, nem életlen). A színek meg olyanok amilyenek. Hogy kipróbáljam 2 monitoros környezetben elfér-e az asztalon a 24"-os, sikerült kölcsönkérnem a cégtől egy új BENQ GL2460-at. És jöttek a -számomra újdonság- csalódások.

Tudom, hogy a GL2460 kb. a kínálat alja (az ára átlag 37k), de lenne pár kérdésem úgy általánosan a mai kínálatról:
- Rögtön 1 pixelhiba a fekete hátteren. Amazon tele van értékelésekkel azonnal megjelenő vagy épp 2 hét, 2 hónap után megjelenő pixelhibával kb. minden márkánál. Ha nem pixelhiba, akkor artifact, line, raster, bleed, glow, port elromlik, stb.

Van még olyan márka, aminél esetleg ez nem olyan gyakori? Én értem, hogy ezt már nem 13 évre veszem, na de jó lenne, ha párat kibírna.

- Világosban feltűnt, hogy az a fekete valahogy nem az igazi, szóval állítgatva és végül 0-ra levéve a fényerőt és mással beállítással is nézve, a GL2460 nagyon nem fekete (képen bal oldalt). A régi E910 (jobb oldalt) majdnem fekete nem 0-ás fényerővel is.

Tudom, hogy kell mellé fény vagy háttérfény és hogy a TN panel sosem lesz tök fekete, de ha minden adata jobb az új monitornak, akkor miért néz ki jobban a 9 éves monitor feketéje?

A fénykép felerősítette a dolgot, mert azért szemmel nem ennyire durva: [kép]
Itt meg kicsit jobb lett, mint ahogy én látoom: [kép]

Tehát a kérdéseim összegezve:
- Minden TN panelnek ilyen most a feketéje?
- Melyik monitor márka az, ami épp a legkevesebb problémával küzd?
- Az AOC-ról változott-e a vélemény a old_artist monitor kategorizálása cikk óta ?

Köszönöm

(#102173) Chaser válasza gyperemi (#102172) üzenetére


Chaser
titán

"Tudom, hogy kell mellé fény vagy háttérfény és hogy a TN panel sosem lesz tök fekete, de ha minden adata jobb az új monitornak, akkor miért néz ki jobban a 9 éves monitor feketéje?"
régen minden jobbvót' ( :
és valóban, sok régi panel korrektebb volt mint amiket ma lehet alsóbb kategóriában lőni
aoc-nál is sok pixelhibás példányt lehet olvasni kb mindenhol, emellett ár6értékben igen jó ajánlataik vannak
ilyen téren talán lg-nél láttam a legpozitívabb tapaztalatokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102174) 3psilon válasza gyperemi (#102172) üzenetére


3psilon
aktív tag

"- Az AOC-ról változott-e a vélemény a old_artist monitor kategorizálása cikk óta ?"

Egyreszt ez egy 8 eves komment, masreszt 1 db felhasznalo szubjektiv maganvelemenye, harmadreszt igen, valoszinuleg ennyi ido alatt meg neki is valtozhatott, nemhogy a monitorpiac maga. :))

Olcso monitornak tovabbra is sokszor hig a leve, de markan belul is vannak szegmensek (budget, irodai, gamer, profi stb.) meg modellrol modellre, pontosabban paneltipusrol paneltipusra valtozik a minoseg.

Pixelhibak tovabbra is vannak, es sok modellnek silany a QA-ja, de a monitormarkak es a panelek markai ket kulon vilag. Az Amazon ertekelesek SZVSZ torzitanak, mert sokan nem irnak, akiknek semmi bajuk a termekkel. Pixelhiba-garanciaval meg 3-5 ev garanciaval meg lehet monitort venni es az adhat valamennyi nyugalmat. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#102175) Chaser válasza 3psilon (#102174) üzenetére


Chaser
titán

nem feltétlen adnak torz eredményt vásárlói vélemények, anno mindig neweggre alapoztam, 90%-ban ejött
ma már mellette amazon, ák

szerk:
nemrég vettem pl ses tápot, neweggen, amazonon is több száz + vélemény, én belenyúltam, az enyém "kerregett" ( : de nagy eséllyel úgy néz ki másik ses modellel megint lukra futok...szóval 100%-ban úgy sem lehet kiszűrni, h belenyúljon az ember, irányadónak mindenképp jók vásárlói vélemények sztem, tesztekből meghibásodási ráta az nem fog kiderülni - véleményekből sem, de némi rálátást ad -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102176) gyperemi válasza Chaser (#102173) üzenetére


gyperemi
csendes tag

"és valóban, sok régi panel korrektebb volt mint amiket ma lehet alsóbb kategóriában lőni"

Akkor pl. az XL2411P, 24GM79G-B, 24GL600F-B, MG248QE, KG251QF, G2590FX feketéje jobb lesz - lesz olyan legalább - mint az E910-nek? (A maguk 350-400 cd/m2-es max. fényerejével? Pl. a min fényerő nem befolyásolja ezt? )

Az 5 év garancia kellemes ötlet volt 3psilon-tól, az Acer pl. ad annyit. Van egy 2006-os Acer AL1715-öm is, gyönyörűek a színei a mai napig. Nem tudom az milyen panel: "TFT active matrix".

(#102177) Exodius válasza Chaser (#102171) üzenetére


Exodius
őstag

Láttam én is a képét és: szegény IPS meg VA. :)

(#102178) Chaser válasza gyperemi (#102176) üzenetére


Chaser
titán

kizárt dolog mert nem tudom ( :
nincs olyan monitorom, nem ismerem a felsoroltakat sem
az ips, a va is tft, sőt, még a tn is :)
nagyobb fényerőnél sztem a bevilágítás mértéke nőhet, magát a feketét a panel határozza meg, ez va-nál jobb, ips-nél kevésbé - vannak ellenpéldák, notebookom fhd ips kijelzőjének pl egész korrekt a feketéje is, de pl srgb-ben is 87%-ot tud, viszont a notebook fhd ips panelek többsége csak 50-60%-ot -

szerk:
Exodius
nem mondom, hogy napi szinten látom, mert nem mindig kapcsoljuk be, de most is sokszor leesik az állam, amikor "beröffentjük" az lg 55b8-at forza 4k-ban hdr-rel iszonyat durva, és valahogy nem zavart az 55" sem 1 méterről, de akár csak egy 1080p hdr is film is áll leejtő, 4k hdr-t meg lehetne nyugodtan nézni fél méterről is, nem találni benne hibát - filmet csak tesztelni néztem közelről, annak a nézési távolsága nagyobb nyilván -
a fekete ott tényleg fekete, élesen elválnak a tárgyak egymástól, nálam rendesen 3d hatást váltott ki
és gyönyörűen skáláz fel, szóval forzát továbbra is azon űzöm majd, max 1080p-ben
mellette az ips és va tényleg csak "szegény", a samu qled va-ja iis

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102179) 3psilon válasza Chaser (#102175) üzenetére


3psilon
aktív tag

És a kerregést lehetett gariztatni?

Amúgy egyetértek, a vásárlói vélemény statisztikailag nem jó indikátor - erre mondtam, hogy torzít, de a kritikákat (alacsony értékeléseket) én is rendszerint megkukkantom, hogy lássam, milyen jellegű problémákra érdemes felkészülni.

> "és valóban, sok régi panel korrektebb volt mint amiket ma lehet alsóbb kategóriában lőni"

Az a régi panel arányaiban anno valószínűleg drágább volt, mint egy mai, alsóbb kategóriás...

Szerintem annyi történt, hogy onnantól kezdve, hogy az LCD panel nem egy felső kategóriás, hanem egy tömegtermékké vált, a tömeg (konzumer) vonalon a gyártók szépen kikísérletezték, hogy mennyit tudnak tolni a minőségi határon (értsd: rontani a minőségen), hogy a felhasználók még éppen ne borítsák az asztalt.

A legtöbb ember talán észre se vesz 1-2 halott szubpixelt.
A többiek esetleg kicserélik, vagy pixelgaranciával vásárolnak (értsd: a bolt szűri a legjobbakat, aztán majd a kicsit hibásat eladja olyannak, akit nem izgat).
A gyártó meg széttárja a karját a szabványra hivatkozva, esetleg arra, hogy miért nem veszed meg a pro szériás monitorát 3x annyiért.

gyperemi
Igen, az Acerre gondoltam, csak ott találtam 5 év garit. Ez nálam szempont volt a vásárlásnál - ha már egy vagon pénzt kiadok ÁFA-ra (szemben mondjuk egy használttal), akkor kapjak érte valamit. :K
Az, hogy milyen a fekete, azt elvileg a kontrasztarány határozza meg. A statikus kontrasztot kell nézni, a dinamikus csalás. :)
Ez az érték 1:1000 (TN, IPS) - 1:3000 (VA panelek). Ez nem nagyon változott semmilyen irányba szerintem az elmúlt években, a technológia (háttérvilágításos LCD panel) limitációi miatt. Marad a "majd az OLED" mantra... :)

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#102180) KAMELOT válasza Chaser (#102178) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért az durva 55'' 1 méterről.
43'' fhd tv-m 3 méter.
32'' 4k monitorom 1 méter. :)

3psilon: ha fontos a panel akkor Eizo

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102181) Tivi103


Tivi103
tag

Sziasztok!

Az Acer VG270UPbmiipx monitort nezte valaki? ~140e korul mar meglehet kapni es IPS, 27", 2560 x 1440, 1 ms valaszido,144hz, raadasul meg nem is ivelt. Mennyire marad le peldaul a hires LG 27GL850-B -tol? ~30e a diff. kozottuk, nem tudom erdemes lenne e tobbet aldozni peldaul az LG-re, vagy megeri az arat ez az Acer is..Nagyon nem latom a kulonbsegest kozottuk a specifikacioban. (mar eldontottem hogy maradok a 24" FHD 144hz-nel...de most meglattam ezt. :C )

UI.: Tenyleg nem egyszeru tema ez a monitor vasarlas.

Valaszokat koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#102182) soldi3r válasza 3psilon (#102179) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem az OLED, ami nehany honap utan befoltosodik?

E30 (oo=[][]=oo)

(#102183) Chaser válasza 3psilon (#102179) üzenetére


Chaser
titán

elállással visszament, sajnos első bekapcsolás óta csinálta, 450 focus gold
utód 550 gold+, az is kerreg ((( : kevésbé, de kerreg, igaz átlagosnál sokkal jobb a hallásom, de volt már olyan tápom ami nem kerregett és nem is volt hangja csak ha odanyomtam a fülem, és nem csuda' fdb ventivel szerelt volt, meg nem ilyen drága...a gold+ tud hibrid módot, tehát passzívan is megy, gombbal lehet szabályozni, igen ám, de passzív módban játék alatt fagy a gép..és egyre nagyobb eséllyel a táp miatt - volt egy gané driver, ment fel új win, jó driver, nagy terhelés alatt passzívan befagy a gép, aktív táppal nem -
oszt' 10-ből kilencen kb hangtalannak mondják ezeket :)

paneleket jól látod, anno volt egy fujim, p19-2, vmilyen samsung spva panellel, nem volt csúcskategória, de durván jó feketéje és színei voltak
oledek is egyre olcsóbbak, viszont megnőtt a panaszok száma is ezzel párhuzamosan panel problémákról - más kérdés, h az lg kb fütttyentésre küldi a szervit és helyben cserélik a panelt bármilyen rendellenességnél -
engem zavarna döglött pixel, akkor is ha alpixel, kopp-kopp, de soha semmilyen kijelzőmnél nem volt olyan hiba, maradnék is ennél a jól bevált metódusnál
egyszer vettem valami csoda pb notebookot egyik tescoban - nagyon jó áron volt - , bekapcsolni nem engedték, de mondtam csak úgy veszem ha visszaveszik pixel hiba estén, pár nap múlva megjelent egy piros pixel fekete háttérnél, gyönyörű volt ( : ment is vissza

szerk:
soldi3r
nem tudok róla, enyémnél nincs ilyen, akinél rendeellenesség van ott szó nélkül cserélik a panelt "háznál", egy pixel hibánál is - lg biztos, minden gyártó az lg paneljét használja, de náluk nem tudom hogy van a gar -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102184) KAMELOT válasza Tivi103 (#102181) üzenetére


KAMELOT
titán

27GL850-B a legjobb. Annyi pluszt megér.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102185) Tivi103 válasza KAMELOT (#102184) üzenetére


Tivi103
tag

Teljesitmenyben szemrelathatoan jobb, vagy minoseg-elettartamra? Mert oszinten a budget-em mar igy is kicsit tulleptem, ezert lennek kivancsi peldaul hogy Acer VG270UPbmiipx -al nagyon rosszul jarnek, mert ott az LG kicsit dragabban ami joval tobbet tud - vagy az Acer is egy jo vetel. (+ ha ember ker ra pixelgarit, kalibralast - mert gondolom egy ilyen erteku monitornal mar mindenkepp szukseges, akkor az meg jo par ezer. :( )

[ Szerkesztve ]

(#102186) Chaser válasza Tivi103 (#102181) üzenetére


Chaser
titán

specek azok specek, náha hangosan felröhögök, ugyanúgy rávágják az 50-60e-s monitorra is h hiperszupergamer' mint a 200e-be kerülőre :)
specek alatt is torzítanak, lásd samu qled 1ms válaszidő va panellel
én azt mondom ilyen árkategóriában nem szórakoznék, egyértelműen az lg, kb 15% árdifi van köztük - ha alzára beesik újra az lg és lekuponozod, nem lesz annyi sem, 145e körül el lehet hozni kb -
lg-ben elég esélyesen saját gyártású a panel, az acerben nem tudom mi
ritingsen csekkold őket, lg-t biztos nézték, lehet az acert is - kritikusak -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102187) gyperemi válasza 3psilon (#102179) üzenetére


gyperemi
csendes tag

Ez nem nagyon változott semmilyen irányba szerintem az elmúlt években
Ez még egy 2009-es panel. :)

De megtaláltam a választ, legalábbi a mai TN-ekre vonatkoztatva:
"Unfortunately, it isn't as well suited for a dark room due to the disappointing native contrast and deficient black uniformity."

"In dark environments, blacks look more like gray. However, when viewed in the presence of ambient light this is less noticeable."

(#102188) KAMELOT válasza Tivi103 (#102185) üzenetére


KAMELOT
titán

A tesztek alapján ez a legjobb monitor. Mást feleskeges nézni. A többi ami ilyet tud az mind drágább.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102189) Tivi103 válasza Chaser (#102186) üzenetére


Tivi103
tag

Sajnos az Acer monitorrol nem irtak velemenyezest..bar tenyleg eleg fura hogy arrol nagyon nem is hallani, viszont az LG monitora folyik mindenhonnan, hogy milyen jol sikerult a kategoriajaban.
(Elvileg van alzanal is 5-10 napos szallitassal, de nem tudom merjem -e onnan a pixelgari+kalibralas nelkul, nehogy valamit olyat kapjak ami meg pont bent a szabvany hatarban igy meg garival se tudnak cserelni. :F )

[ Szerkesztve ]

(#102190) Chaser válasza Tivi103 (#102189) üzenetére


Chaser
titán

alzán nincs most, érkezik, ami van azt azonnal át tudod venni, vagy legkésőbb másnap
14 napos elállással visszaküldheted egészen nyugodtan, akkor is ha pixel hibás, akkor is ha esetleg egyáltalán nem működik, nagyon korrekt bolt
- illetve van ott + gar vételi lehetőség, valami 2 hónapos "meggondolási" vételi lehetőség is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102191) KAMELOT válasza Tivi103 (#102189) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha figyelmesen olvasod a topikot Brekk írta, hogy a sivatagba érkezik sok. Rendeld meg ott és megcsinál neked mindent a monitoron. Problem solved!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102192) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

49 collos monitort szeretnék venni, mivel mostanában elég sokat autószimulátorral játszom!
Viszont kicsit elgondolkodtam, és ha nem lesz később elég időm a szimulátorozáshoz, fogom tudni használni a monitort, mint egy átlag felhasználó! Gondolok itt a legalapabb dolgokra, mint internet, filmek, egyéb játékok!
Esetleg egy 34 collos monitorral jobban járnék?
Igaz, hogy a szimulátorban kevesebb élményt adnak, mint a 49 coll! Valaki venne 49 collos monitort átlagos felhasználásra?

(#102193) Chaser válasza Perbal1 (#102192) üzenetére


Chaser
titán

azt neked kell eldönteni mit szeretnél
32" "mindenre" jó, egy szimulátor az pedig 55-65" 4k oleden lenne az igazi úgyis, 1 méterről ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102194) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Kérdés: A két monitor tipus közt mi a különbség?
Lg 34uc79g
Lg 34uc79g-b

(#102195) 3psilon válasza gyperemi (#102187) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ez az IPS panelekre is igaz, sötétben elvileg a VA panelek a legjobbak. Ha sokat filmezel töksötétben pl.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#102196) dragon1993


dragon1993
őstag

70-90k között szánnék az új monitoromra, programozásra és játékra használnám.
Normálisan ülve 65-70cm-ről nézem a monitort, de 80-90cm-ig hátra lehetne tolni az asztalon.

Jelenleg egy Dell 2112-t használok 21" 1080p IPS 125% nagyítással.
Ezt tovább használnám álló módban második monitorként.

Kinézett monitorok
AOC Q3279VWFD8 ~58k 32"
Pró:
BestBuy(?), IPS, 2K, 75Hz, FreeSync
Kontra:
Nem állítható a magasság, nem cserélhető az állvány.
32"-tól félek, hogy nagy lenne.

Acer Nitro VG270Ubmiipx ~76k 27"
Pró:
IPS, 2K 75Hz, FreeSync, VESA
Kontra:
Nem állítható magasság
Ránézésre egy kisebb AOC VESA felfogatással ~20% felárral

LG 34UM69G-B ~87k 34"
Pró:
IPS, 2K, 75Hz, FreeSync, Szélesvásznú, Állítható magasság
Kontra:
Alacsony a felbontás (2560 x 1080)
Alacsony magasság? (Milyen 16:9 magasságnak felelne meg?)

LG 27GL650F-B ~88k 27"
Pró:
IPS, FreeSync, Állítható magasság, 144 Hz (1060-al játszok 75Hz is bőven megteszi)
Kontra:
Alacsony a felbontás (1920x1080)

Ezen kívül valami javaslat?
Olcsó 4k monitorokkal érdemes foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#102197) Gomisan


Gomisan
tag

1080p - 1440p scalelés

Nem tudom, én most váltottam 1440p-re (27'-ről 27'-re) és nem látom hogy elmosódott lenne rajta az 1080p játékokban, AC Origins, Witcher 3, Destiny 2 mind jól néznek ki. A WoW pl. valóban szarul néz ki, de lehet azért, mert abban már nincs rendes fullscreen mód, csak ez a "windowed fullscreen", lehet azt scaleli szarul. De a másik 3 játék teljesen jól néz ki fullHD-ban (mármint relatíve, de kb. ugyanúgy mint fullHD-s monitoron).

Filmeknél még az ilyen 4-5 gigás 720p-s bluray rip filmek is ugyanúgy néznek ki rajta, mint a fullHDs monitoron, eléggé tartottam tőle a filmeket illetően, de kellemesen csalódtam. A youtube-on viszont valóban elég szarok az 1080p-sek.

(#102198) soldi3r válasza Chaser (#102183) üzenetére


soldi3r
veterán

Passziv modban csak a teljesitmenye 30%-at adja le azt hiszem. Ezert vettem en 750W-ost.

E30 (oo=[][]=oo)

(#102199) RoliHero


RoliHero
tag

Sziasztok!

Biztos volt már róla szó, úgyhogy elnézést ha sokadjára lesz ez a kérdés.

Az LG 27GL850-B monitor nem csak g sync-es hanem amd kártyával normálisan működik a freesync is?

Köszi a segítséget!

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#102200) KAMELOT válasza RoliHero (#102199) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen pontosan!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.