Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) meko1


meko1
tag

üdvözlet mindenkinek,kérdésem-remélem belefér,nem off-második készüléknek/mivel az első vodás/mit vegyek,hogy nem korlátozott internet-használattal,vagy wifivel, skype-olni/vagy más alternatíva/tudjak?!
semmilyen egyéb igény/kijelző,tárméret,kamera/ nincs,viszont erre megbízhatóan alkalmas legyen!
régebbi készülék is lehet persze,mert nem baj,ha használtan veszem is meg!
tanácsokat,javaslatokat szívesen venném!

(#43152) meko1 válasza meko1 (#43151) üzenetére


meko1
tag

elnézést,kiegészítem:valószínüleg androidos jobb lenne,mint symbianos>>>>az alternatív telefonálós programok androidra inkább készül/t/nek! Köszönöm! üdv

(#43153) HuMarc válasza meko1 (#43151) üzenetére


HuMarc
addikt

Valami árhatár? :U Csak a legfontosabbat hagyod ki...

(#43154) quailstorm válasza vince (#43149) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#43155) vince válasza quailstorm (#43154) üzenetére


vince
őstag

jónak tűnik, köszi :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43156) meko1 válasza HuMarc (#43153) üzenetére


meko1
tag

a kérdés jogos,csak az a baj,h.hiába írnám,hogy 15e-ig,ha a javasolt és bevált készülékek ennél drágábbak/még használtan is/két példa:láttam wifis alcatelt 12e-ért,de a kereskedő leszólta/ő tudja,miért/,láttam samsungot,2kártyást ráadásul,25-ért, de a másik kereskedő azt is leszólta,
így nehéz okosnak lenni!a kevésbé /el/ismert márkák is jöhetnek/Huawei,ZTE stb/,ha jó az internet
ill.wifiképességük,a többi szinte jelentéktelen szempont>>>arra ott a másik/ami nagyon jó készülék,csak
nem wifiképes,és függő,tehát beleütközöm vele a szolgáltatói hanghíváskorlátozási manőverbe!

(#43157) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Olcsó backuptelefonnak Samsung E1200 vagy Nokia 100 lenne a jobb? Melyiknek van kevésbé dobozhangja, és melyiknek a borítása van közelebb a papír vastagságához?

x gon' give it to ya

(#43158) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

15k körül keresek használtan egy jól kezelhető érintős mobilt, alapfunkciókra, lehetőleg wifi legyen benne. Ebben az árkategóriában Samsung Montét néztem ki, esetleg valami más ötlet?

Let the Zone take me if I am.

(#43159) quailstorm válasza kutga (#43158) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Felejtsd a montét, ennyiért az egy fos. Csak utálni fogod. A böngészőjét és a qwerty hiányát(nincs virtuális). Inkább egy használt x8-GT540-ben gondolkozz, 2.3.7-tel. Sokkal komolyabb és jobb(még 2.1-gyel is).

(#43160) feketea


feketea
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következőben: szétnyitható (flip) mobiltelefont keresek, teljesen alapfunkciókkal, átlag felhasználásra, mindenféle cicoma és extra funkciók nélkül, egyetlen elvárásnak kellene hogy megfeleljen, mégpedig hogy kamera legyen benne, és hozzá néhány megapixel is. Durván 10.000 Ft-ot szánok rá és lehetőleg ne legyenek rajta kamionnyomok. :)

Köszönöm!

(#43161) quailstorm válasza feketea (#43160) üzenetére


quailstorm
nagyúr

W710-et mondanám, mert a többi már kőbuta. De olyat mostanában nem lehet kapni. A többi meg buta is, VGA is. Vagy még butább és 1,3MPix(SE Z320).
Nokia N90-et viszont lehet 10k alatt kapni, többet is. Csak szerintem ha meglátod kiakadsz. De megfelel a leírásnak. Olcsó, minőségi, és normális kamera van benne.

[ Szerkesztve ]

(#43162) RolXX válasza meko1 (#43151) üzenetére


RolXX
tag

Szerintem rád is a (#43159) hozzászólás lenne a leginkább érvényes.
Mindkét említett telefonban van wifi és mindkettő androidos, tehát tudsz rájuk skype-ot rakni. Illetve egyik ismerősöm x10 mini pro-val skype-ozott sokat. Az is kb x8-al megegyező vas, csak kisebb kijelző, qwertz billentyűzet és jobb kamera van benne és pár ezerrel drágább.

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#43163) feketea válasza quailstorm (#43161) üzenetére


feketea
csendes tag

Nem rossz, de szó se róla, első nekifutásra egy hirdetést találtam, ami 2010-es... Eddig No.1, de ritkaságából adódóan nyilván az ára is megvan.
Nem tettem hozzá, de a külsőségek nagyon másodlagosak, így az N90 is belekerülhetne a kalapba, de ott inkább a forgórész épségétől-élettartamának hosszúságától félek.
SE Z520-ról valami? Nem lehetett régen rosszat hallani róla, max a szalagkábel megfáradása, de ugye ez a kialakítás "szépsége"?! :)

(#43164) SophieAnne


SophieAnne
csendes tag

Sziasztok!
Új mobiltelefont akarok venne, és szeretném megkérdezni, hogy melyik a legjobb most a piacon, ami árban is megéri (lehetőleg olyan embertől, aki szerint nem az iphone az isten).
Előre is köszi.

(#43165) HuMarc válasza SophieAnne (#43164) üzenetére


HuMarc
addikt

Nexus 4! Egyértelmű!

(#43166) quailstorm válasza feketea (#43163) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Abban csak VGA kamera van, meg az N90 egy finn cucc, tuti tartósabb. A Z-ről jobban elhiszem hogy nem bírja ki a használatot. A Z310-esek pl 14k kinyitásnál kinyiffantak. A W710 meg 35-k nál alig látszik hogy használt(szétszedtem).

(#43167) feketea válasza quailstorm (#43166) üzenetére


feketea
csendes tag

Személy szerint inkább SE párti vagyok, de ha belegondolok a régi Nokiák még tartós(abb)ak és strapabíró(bb)ak voltak. Ettől függetlenül lehet megpróbálok levadászni egy W710-et, meggyőztél vele kapcsolatban, illetve amit olvastam róla sem éppen lefelé húzza az összképet.

Esetleg nem tudsz/nincs valakinek elfekvőben egy SE W710? :B

(#43168) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!
Független dual sim telefon érdekelne. Nem hátrány, ha valami elfogadottabb márka készíti. Árban olyan 50 ezer környékén tervezem. Platform tulajdonképp mindegy, de ha választani lehet, akkor android.
Nem vagyok jártas ezen a területen, kérem segítsetek. :)

(#43169) quailstorm válasza feketea (#43167) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De, arab haveromnak van. (most itt van nálam) De azt nem hinném hogy szeretnéd megvenni. A nagynénje is használta miután csere történt. Aztán az meg dohányzik. Szóval a telefon szagos. Az meg hogy milyen állapotban van, majd ha megírtam a cikket és kinnlesz logouton meglátod. Előre nem lövöm le, de sztem vagy fetrengesz a röhögéstől, vagy gigakontárnak tartasz majd. Amikor az hozzám került akkor állapotban volt. Ép porcikája alig. Szerencsére a külső gumibetéten és a média gombokon kívül megvan minden épségben, csak ki nem látszott a ganajból. A gombot meg pótoltam elég sajátos stílusban, de működik. Meg marha jól szól. Egy X8 elbújhat mellette.
Jelenleg mindene hibátlanul működik, csak kopottas. Igen erős igénybevétel nyomai látszódnak rajta. De lazán túlélte.
Egy komoly hátránya van a W710-nek, nem tud képet nagyítani. Hogy miért, azt nem értem. Elég égő.

[ Szerkesztve ]

(#43170) quailstorm válasza macimeister (#43168) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem Xperia Tipo dual. Ár-érték arányban a "neves" gyártók közt a legjobb modell. Aztán ha érdekel Kína, akkor Alcatel OT-997D. Brutál jó a telefon.
Samsung ez az amaz duos-ok nemjók. Csinálnak random hülyeségeket, meg nagyon gyengék és túlárazottak. Vodafone smart2, galaxy y szintű hardver, bugos szoftver jellemzi őket. Olyanok mintha alapból i-s lenne. (S5830i hülyeségeire utalás)

[ Szerkesztve ]

(#43171) HuMarc válasza macimeister (#43168) üzenetére


HuMarc
addikt

Alcatel OT-993D :)

(#43172) SophieAnne válasza HuMarc (#43165) üzenetére


SophieAnne
csendes tag

Először is, köszi a válaszokat. A nexus 4 engem is érdekelne, de nem tudom, hol lehet beszerezni vagy mikortól.

[ Szerkesztve ]

(#43173) HuMarc válasza SophieAnne (#43172) üzenetére


HuMarc
addikt

November 13.-án jön :)

(#43174) feketea válasza quailstorm (#43169) üzenetére


feketea
csendes tag

:DD Szegény telefonnak akkor érdekes az élettörténete, de fő hogy működik. Mondjuk ezek után tényleg valószínű, hogy kihagynám! A cikket pedig epekedve várom, kíváncsi leszek (remélem megspékeled pár képpel is).
A képnagyítás pedig tényleg elég tré dolog (azért egy SE-tól elvárná az ember), de telefonálásra ettől még tökéletesen megfelel. ;)

Mellesleg köszönöm a segítségedet! :R

(#43175) quailstorm válasza feketea (#43174) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem azért hagyták ki mert nem fordítható el a képernyő. Hisz ez még a W200-ban is bennevan, pedig az a legalja. Lesz kép bőven nem kell aggódni. Játszásra, 3D játékok arzenáljára, meg sok zenére nagyon jó a cucc. Szépen szól fülessel, hangszóróval. 6 éves akkuval 1 hetet is visz, de 3 nap erős használat mellett. Hangminőség kiváló, külső kijelző nagyon informatív. Imádnivaló ketyere.
Ellenfelei lesznek: W810, W200, Samsung Shark, Sam D900i, SE K550@W610

[ Szerkesztve ]

(#43176) Geza26


Geza26
senior tag

Sziasztok! Melyik telefont érdemes szerintetek megvenni ezek közül?

Sony Xperia Tipo (20ezer Ft)
Samsung Mini 2 (25ezr Ft)
Huawei Ascend Y200 (15ezer Ft)
Huawei Ascend (30ezer Ft)

A telefont 2 évig tervezem használni, legfőképp telefonálásra illetve wifin keresztül néha netre.

Köszönöm!

Géza

(#43177) JDM_Style


JDM_Style
tag

10000Ft-ig keres egyik ismerősöm androidos mobilt. Főleg viberre kéne nekem meg néha fényképezni. Ki mit tudna ajánlani? Használtan, függetlenül

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#43178) HuMarc válasza Geza26 (#43176) üzenetére


HuMarc
addikt

Huawei Ascend alatt gondolom a Huawei Ascend G300-at érted.

Alapvetően kétféle telefont soroltál fel. Az Xperia Tipo-ban és a Huawei Ascend Y200-ban MSM7225A van, míg a másik kettőben MSM7227A.

Az alsóbb kategóriában (Tipo és Y200) a Y200-at lőném ki, mivel ugyanaz a HW, mint az előbbiben, csak fele annyi (256 MB vs. 512 MB) RAM van benne.

A felsőbből a Galaxy Mini 2-t lőném ki, mivel egyrészt nagyon sok erőforrását szívja le a TouchWiz, és a processzora kisebb órajelen (800 MHz vs. 1 GHz) működik, mint a G300-é.

(#43179) DS39 válasza HuMarc (#43178) üzenetére


DS39
nagyúr

az Y200-ban is ugyanaz a proci van, mint a G300-ban csak 800-ra visszafolytva.

egyébként egyértelmű ezek közül a G300-at kell választani, bár hogy 2 év múlva is versenyképes lesz-e, nem hiszem.

(#43180) feketea válasza quailstorm (#43175) üzenetére


feketea
csendes tag

Ahogy említettem, egyáltalán nem fontosak, sőt inkább hanyagolhatóak az ilyen extra dolgok, viszont az üzemidő hosszúsága erőteljes pozitívumként hat. Vadászni fogom, hátha beleakadok egybe!

(#43181) HuMarc válasza DS39 (#43179) üzenetére


HuMarc
addikt

A GSMArena oldala szerint MSM7225A, a huawei oldalán pedig nincs erre vonatkozó információ.
De az MA!-s teszt szerint valóban MSM7227A van benne :R

Szerk.: Valószínűleg a GSMArena-n van elírás, mivel a phonearena-n is MSM7227A-t írnak.

[ Szerkesztve ]

(#43182) Geza26 válasza DS39 (#43179) üzenetére


Geza26
senior tag

Köszönöm nektek a választ!

A G300 akkumulátora átlagos felhasználás mellet hány napot bír kb?

Géza

(#43183) HuMarc válasza Geza26 (#43182) üzenetére


HuMarc
addikt

ITT a tesztje, plusz kérdezz tá a fórumában ;)

(#43184) DS39 válasza Geza26 (#43182) üzenetére


DS39
nagyúr

ha a tesztet ha nézed, az aksi érték nem jó, mert a G300-ban 1500-as aksi van, (az Y200-ban is 1400-as) ezek már így kerültek forgalomba Európában.

szerintem másfél-két napot elmehet, bár kinek mi az átlagos felhasználás. az Y200-asom még 2,5 napnál többet nem ment, más meg a topikjában írja hogy 6-8 nap. ha én is csak telefonra meg sms-re használnám, talán menne annyit.

(#43185) JDM_Style válasza JDM_Style (#43177) üzenetére


JDM_Style
tag

Na senki? :(

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#43186) quailstorm válasza JDM_Style (#43177) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még 5 ezer forint és még akkor is lehet ROM-olni a zX8-X10mini,LGGT540-ekkel. De megéri.
10k-ért max Huawei U8120-at kapsz. Vagy hasonló gpu mentes telefont 2.1-es Androiddal rendelkező QVGA rezisztív kijelzős gyötrelmet. Ha az megéri akkor hajrá...
Alcatel OT-890-et semmiképp, az kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

(#43187) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

ZTE S202-es mobilhoz hasonló telefon van mostanság a kínálatban, vagy lehet ezt még újonnan, kártyafüggetlenül vagy Vodásan kapni? Nagyszülőnek lenne, mert elromlott a régi.
Köszi!

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#43188) meroly válasza Peethy (#43187) üzenetére


meroly
veterán

Elég hamar tönkrement, az én nagyim Motorola F3-asa már vagy 5 éve bírja.
Emporia van, de egy vagyon. Vagy myphone vagy ez a nevenincs.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#43189) Peethy válasza meroly (#43188) üzenetére


Peethy
őstag

1,5 évet bírt, igazából az egyik hangszóró romlott el, nem feltétlenül a telefon hibájából... nem részletezem :D Ezen az Emporian mi kerül ennyibe? Köszi egyébként.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#43190) meroly válasza Peethy (#43189) üzenetére


meroly
veterán

A neve, vagy a fene tudja...
Nem vitted el GSM-be, hogy mennyiért javítják?

Impossible is nothing

(#43191) alpihun


alpihun
senior tag

Tudom, már megtárgyaltuk a témát. De mivel a mobilt karácsonyra venném, még akadt időm nézelődni, és rengeteg jó telefont találtam. A téma a régi: 25e körül megbízható társ több évre. Fontos, hogy kihangosítva pöpecül szóljon. Telefonálás. Hangminőség fülessel, internet és gps nem lényeg, egyiket sem használnám.
Érintős vonalon így néz ki (gyártó és tetszés szerint rangsorolva):
SE:
- lww
- mini / mini pro
- tipo (akkuja gyenge)

Samsung:
- galaxy s
- galaxy 3
- s8500

Nokia:
- 5800
- x6 (Ez a kettő különösen szépen szól, sok helyen kiemelték a kihangosított zenetudást. Hardveresen és szoftveresen kicsit gyengébbek a fentieknél, viszont a zene az megvan. S mivel ez a fontos, nem a net meg a játék leginkább ezekben gondolkodom.)

Hagyományos telefon fronton bővebben állunk:

- se aino u10i (multimédiás menü kicsit lassúnak mondják a mostaniakhoz képest, de mivel nem használtam eddig gyors androidos telókat valszeg. fel sem tűnne)
- samsung i8510 Innov8 (teszt alapján kategóriagyőztes, elképesztő)
- nokiák:
- nokia 7230 (kihangosítva úgy ordít a készülék, mint egy betépett mozdony (...) maximális hangerő mellett sem torzít a hátlapon található hangszóró) (de kicsit nőies és már eljárt az idő fölötte - 2009)
- e52 (korrekt, szép stb.)
- n96 (lásd samsung csak leheletnyivel lassabb)
- c5-00, x3-02 (tárgyaltuk)
- 6700, 6303 stb (ezekkel nem lehet mellélőni viszont régiek)
- vagy egy új asha 202 / samsung s5230 (ha minden kötél szakad)

Mivel sok mindent írtam légyszi ne egy készüléknévvel válaszoljatok, hanem a saját rangsorotokkal, illetve arra is kíváncsi lennék, hogy ezek közül melyik esik ki biztosan, egy gyakran felmerülő hiba, hiányosság, baj miatt, ami eddig elkerülte a figyelmem.

Köszi.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#43192) HuMarc válasza alpihun (#43191) üzenetére


HuMarc
addikt

Sony Ericsson Lww, Xperia Mini/Mini Pro... A többi ezek közelébe se ér... :N

(#43193) _seth_ válasza HuMarc (#43192) üzenetére


_seth_
veterán

Igen... mondod ezt 320x480-as kijelzőkre... inkább galaxy s :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#43194) HuMarc válasza _seth_ (#43193) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem sem a 180-as, sem a 192-es ppi nem rossz... HW szempontjából meg mindenképpen az általam felsoroltak a nyerők, nem?

Szerk.: Nem, mert kevesebb a SoC-ban az L2 cache... De még ha nem is erősebbek, van rájuk ICS, ami azért előny...
Meg 25 000 Ft-ért van egyáltalán jó állapotú SGS? Szerintem ilyen árban csak leharcoltabb példányokat kapni...

[ Szerkesztve ]

(#43195) alpihun válasza HuMarc (#43192) üzenetére


alpihun
senior tag

Tudom, épp ezért született meg az utolsó előtti bekezdés. Ha kapok használt, jó állapotút gondolkodás nélkül megveszem, viszont falun élek és a közeli város is alig negyvenezres. Nincs túlkínálat telefon téren és ezért minél több modell kéne szóba jöjjön.

(#43193) _seth_
Minek ennél nagyobb kijelző és felbontás? Zenét hallgatni? Telefonálni? Időt megnézni rajta? Amúgy lehet hogy az sgs már kicsit magasabb árkategória.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#43196) HuMarc válasza alpihun (#43195) üzenetére


HuMarc
addikt

1. SE Lww
2. Xperia Mini Pro
3. Xperia Mini
4. SGS
5. Xperia Tipo
6. Samsung Wave
7. Galaxy 3

Sajnos butafon-fronton nem vagyok túl jártas, szóval azokat nem nagyon tudom rangsorolni :( De azért remélem, hogy ezzel is segítettem :)

[ Szerkesztve ]

(#43197) meroly válasza alpihun (#43191) üzenetére


meroly
veterán

Amiket én ismerek azok közül a 7230-at kilőném kapásból.

Impossible is nothing

(#43198) alpihun válasza HuMarc (#43196) üzenetére


alpihun
senior tag

Ezzel már igen. Köszi!
Az 5800 és x6 már butafon? Remélem nem annyira rosszak hogy fel sem merted a listára írni.

(#43197) meroly
Akkor a mozdony kisiklott. A többi?

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#43199) HuMarc válasza alpihun (#43198) üzenetére


HuMarc
addikt

Sajnos a Nokia már egy ideje kimaradt nálam. (Legutóbbi találkozásomkor egy okos-Nokiával az 5230 volt a kezemben.) Abszolút fogalmam sincs, hogy hol helyezkednek el a rangsorban, mert HW alapján legalul, de tapasztalat (N96-tal és az 5230-cal is ez volt a tapasztalat) hogy viszonylag smooth-an futnak a NAGYON szerény HW ellenére.

Röviden: (Symbian-os) Nokiából hülye vagyok, legalábbis rangsorolni nem tudom őket a többihez képest, mert nem tudom, hogy mennyi és milyen szoftver van rájuk, stb. :(

(#43200) meroly válasza alpihun (#43198) üzenetére


meroly
veterán

Amiket ismerek azok közül ez a sorrendem:

1. 6700
2. 6303
3. E52
4. C5-00
5. X3-02
6. asha 202

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.