Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) HuMarc válasza szata.68 (#43400) üzenetére


HuMarc
addikt

Forgalmazzák, pár napja volt is róla szó, hogy amikor ezt az árat kitalálták, elgurult a gyógyszerük... :DDD

(#43402) szata.68 válasza HuMarc (#43401) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi,közben találtam én is,ahol meg lehet venni 52 ezerért.
Szerintetek akkor ez jó választás ilyen célokra/tudtok jobbat?

(#43403) meroly válasza szata.68 (#43400) üzenetére


meroly
veterán

Ha a brutál akksi számít, akkor még E52 is szóba jöhet, főleg ha a qwery-t nem használja ki.
Nézd meg azt is.

Impossible is nothing

(#43404) szata.68 válasza meroly (#43403) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi a tippet,teszik is,csak nem találom sehol,ahol lehetne kapni újat. :S

szerk.: itt találtam,de nem tudom,hogy ez jó megoldás-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#43405) maross válasza punky10 (#43398) üzenetére


maross
veterán

En sem akarok kotekedni, de a fullhd hogy jon ide? 1000-1280 meg belathato dolog, az 1980 kicsit mas kategoria. Annyit akarok, hogy egy ph-szeru oldal ferjen el rajta normal modban, es ne kelljen osszevissza tekergetni rajta. Erre a 800x480 meg pont nem alkalmas, legjobb egy 1024x700 koruli telefon lenne, de gondolom ilyen nem sok van.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43406) littlelion21 válasza maross (#43392) üzenetére


littlelion21
addikt

Xperia S vagy Galaxy Nexus - 80 körül már találsz bolti garival.

(#43407) rekid


rekid
addikt

Üdv!
Lenne egy kérdésem. Régen nagy divat volt előfiizuval kihozni egy telefont egy szolgáltatótól bagóért majd eladni.
Most pl T nél ugye úgy kap az ember "ócsóért" telefont hogy bevállal egy húzósabb havidíjas előfizetést.

A kérdés az, hogy mi van olyankor hogy mondjuk Józsi vesz egy új telefont mondjuk egy XXXl csomaggal majd eladja nekem a telefont. Tegyük fel Józsi nem tudja fizetni a havidíjat ami elvileg SIM-hez rendelt (Persze már rég én használom a telefont). Ok, hogy korlátozzák a hívásait de a telefont letiltják mondjuk IMEI alapján?
Illetve mi van a garival? Elvileg ha ideadja a T-s gari papirt akkor sima ügy, vagy már ez is névre szól?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#43408) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, most két előfizetésemhez választhatok mobilt, igazából nincsenek igényeim (elsődleges telefonok megvannak, azokat nem cserélem le), csak működjön, legfeljebb vagy partytelefon lesz belőle, vagy eladom egy pár ezressel drágábban.

Egyikhez ezek vannak:
LG A100 1ft
Nokia 100 1ft
Samsung E1180 1ft
Vodafone 355 990ft

Másikhoz pedig ezek:
LG A100 1ft
Nokia 100 1ft
Samsung E1180 1ft
Vodafone 355 1ft
Vodafone 155 1ft
Nokia C1-01 1ft
Samsung E2530 990ft
Samsung E2600 990ft
Nokia C2-05 990ft

Másodiknál a c2-05öt néztem ki, mint kb legnormálisabb, elsőnél talán a nokia 100.

Vélemények, ajánlások? :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#43409) punky10 válasza maross (#43405) üzenetére


punky10
addikt

A fullHD egy erős tulzás volt részemről,hogy jobban érzékeltessem a mondandom... :)
Szerintem egy kisméretű kijelzőn hiába van annyi pixel,mint egy átlagos PC oldal felbontása,azt csak ugy tudod megjeleniteni,ha légypiszoknyi betüket használsz.
Pl van egy 10 cm magas kijelződ 800 pixellel.1 mm-ben van 8 pixel.A legkisseb még használhato betüméret 2 mm.Ezt 16 Pixellel tudja kirajzolni,ami elegendő a betü felismerhető megjelenitésére.1mm-es sortávval számolva megjelenitesz 33 aprobetüs sort.Ha ugyanez a kijelző 1200 pixel magas,akkor 1 mm-ben 12 pixel van.Hiába tudná az olvashato 15-20 pixelt már 1,5 mm-ben teljesiteni,az már olvashatatlan.Még a példámban emlitett 2mm is kényelmetlen,csak az egyszerü számolás miatt használjunk ilyen kis betüket.Ebből a 2 mm-es betüből a nagyobb felbontásu kijelző is csak 33 sort tud,annyi külőnbséggel,hogy egy betü nem 16,hanem24 pixel magas.
Nem állitom,hogy nem szebb a nagyobb felbontás.Csak néha felesleges.Jobban terheli a CPU-t,a GPU-t,az akksit,és biztos,hogy nagyban nőveli az e-penist.... :)
Természetesen mindenki máshogy értékelheti a kijelzőfelbontás növekedését,én ugy vagyok vele,hogy egy szint után már csak marketing.Mint a tulzott vékonyság,vagy a sokmegapixeles,de hangyap...nyi optika...

43407# Rekid:ha a haverod nem fizeti az előfizetést a hüségidő alatt,akkor feltételezem,hogy a kötbért sem fogja azonnal kipengetni...Ebben az esetben mindhárom szolgáltato letiltja az IMEI alapján a készüléket.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#43410) Hanon


Hanon
tag

Abszolút döntésképtelen vagyok, szóval a fórumozókra bízom magam. Karácsonyra szeretném meglepni magam egy új telefonnal, a lehetséges jelöltek: Sony Xperia T, Xperia TX, Xperia acro S vagy pedig Xperia ion.
Gyártó téren nagyon változatos a lista igen - nem vagyok elvakult fanboy, csak valahogy így jött ez most ki. :B
Belsőségeikben nem nagyon különböznek, csak annyiban, hogy az acro S és az ionban Adreno 220-as gpu van és Qualcomm MSM8260 proci, míg a T és TX-ben 225-ös és MSM8260A. Hogy ez engem a mindennapi életben mennyire zavarna azt nem tudom, szóval erről várnék véleményeket.
Próbálok alibiket találni a telefonoknak, amitől "lejjebb kerülnének" a listán és kiválaszthatnám azt amelyik a legszimpatikusabb, de nagyon nehéz, mert mindig van valami amivel kiegyensúlyozzák a "hátrányosságaikat".
Ilyen rossz kifogások például az, hogy az acro S jack bemenetén van egy fedő ami lehet zavarna, ellenben a 4 jelölt közül ő a legszebb (szvsz). Vagy az, hogy az ionon mind a 4 androidos kezelőgomb megtalálható, és biztos ideges lennék ha néha rányomnék a searchre, ellenben az ionon legalább fizikailag jelen vannak a gombok és nem 4,6"-os a kijelző. Tehát ilyen szintű hülyeségekre kell gondolni.

Szóval abszolút nem tudom melyikük legyen, így utolsó megkeseredett próbálkozásként megkérdezném, hogy kinek melyik tetszik jobban, hátha ez segít valamennyire. :)

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#43411) maross válasza littlelion21 (#43406) üzenetére


maross
veterán

Koszi, mar nezem is oket!

@punky10: ez van, jo a szemem :). A ph-t besuritve a 800ra a betumeret még megfelelo. Jobb lenne persze a jobb felbontas, mert egyes betutipusok kicsit furak, meg a nagyobb kijelzo a jobb olvashatosagert. E-penis annyira nem kell, kulonben nem egy hasznalt 15ezres zte bladem lenne. De kiprobalom majd eloben is a weblapokat egy komolyabb gepen, egyik haveromnak van egy s3-asa. Neked is koszi, addig nem veszem meg amig meg nem neztem hogy kellemesen olvashato, vagy ujabb kinszenvedes, csak masik iranybol.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43413) rekid válasza #40993792 (#43412) üzenetére


rekid
addikt

Köszi szépen!

Igen gondoltam hogy black listára rakják a telefont is. Ezek alapján elég aggasztó a helyzet az összes használt de hálózatfüggő telefon vásárlása esetén. Főleg ugye a nagyobb értékűeknél.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#43414) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Milyen mobiltelefont ajánlotok anyumnak? Lehetőleg vodás 15-nél ne legyen több, csak telefonálásra hasznáná.

(#43415) balage.


balage.
tag

Üdv.
Szeretnék tanácsot kérni telefon vásárlással kapcsolatban.
Szolgáltató váltás miatt válnék meg szeretett Nokia 6303c-mtől (függetleníteni drága lenne) és egy hasonló telefont szeretnék.

Tehát a szempontok:
--Legalább 320x240 pixel méretű kijelző
--halk gombok (ne klattyogjon mint egy villanykapcsoló)
--3mpixeles kamera vakuval
--jack nem fontos
--ár kb 20-25k huf
--NE legyen szétcsúsztatható vagy kinyitós :)

Köszönöm előre is!

(#43416) meroly válasza HaZsolt (#43414) üzenetére


meroly
veterán

Talán a nokia C1-01 vagy 113

balage.: nokia 6303

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#43417) HuMarc válasza meroly (#43416) üzenetére


HuMarc
addikt

Az volt neki eddig is :DDD

(#43418) meroly válasza HuMarc (#43417) üzenetére


meroly
veterán

Bazz' tényleg :D :DDD
Akkor egyszerű a válasz: ne váltson ;]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#43419) HuMarc válasza meroly (#43418) üzenetére


HuMarc
addikt

De így legalább teljesül azon vágya, hogy hasonló telefonja legyen ;] :P

(#43420) meroly válasza HuMarc (#43419) üzenetére


meroly
veterán

Egyébként tényleg nincs semmi, ami ebben a kategóriában jó lenne. Talán a samu s5610

Impossible is nothing

(#43421) HuMarc válasza meroly (#43420) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen, egyetértek! :R

(#43422) balage.


balage.
tag

Köszönöm a gyors válaszotokat srácok.
Szívem szerint is maradnék ennél a nálam jól bevált készüléknél :))

(#43423) meroly válasza balage. (#43422) üzenetére


meroly
veterán

Akkor ne válts, nincs jobb ;)

Impossible is nothing

(#43424) alpihun válasza meroly (#43418) üzenetére


alpihun
senior tag

Ez nagy volt! :C :C

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#43425) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Kellene egy minél olcsóbb telefon, amit sportolás közben magammal tudok vinni, ugyanis a nagy tepsiket igencsak kényelmetlen mondjuk futásnál magamnál tartani.
Szempontjaim:
3,5mm jack
microSD bővíthetőség
és majd kifelejtettem: előny ha vannak rajta zenegombok, ne kelljen számváltáshoz elővenni
és a zeneileg fülesen picit jobb hangzás, mint a jelenlegi ZTE Blade-emnek

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#43426) meroly válasza gooool (#43425) üzenetére


meroly
veterán

Nokia 5130
Nokia 5310
Nokia X2
Nokia 5630

Hangzásról fogalmam sincs, mert egyrészt vájt fülű vagyok, másrészt még ZTE Blade-t nem hallottam :B

Impossible is nothing

(#43427) gooool válasza meroly (#43426) üzenetére


gooool
őstag

Nos az X2-n kívül volt már kezemben mind, sőt 5630-am sokáig volt, imádtam.
A Blade meg az egyik legrosszabb hanggal megáldott telefon a piacon egyébként. :DDD

Köszi! :R

Üdv, Balázs

(#43428) meroly válasza gooool (#43427) üzenetére


meroly
veterán

No, hát akkor meg is van a válaszott :)
Akkor negatív példaként hoztad, éééétem :K

Impossible is nothing

(#43429) Siera


Siera
senior tag

Sziasztok!

Nokia Dual Simes (egyszerre kezelt SIMek) mobilt keresek minél olcsóbban. Jelenleg a C2-00át találtam, ami ezeknek a feltételeknek megfelel.
Melyik mobilt ajánlanátok?

Egyébiránt híváskor ezeknél ki kell választani, hogy melyik SIM használatával hívja a másik felet, vagy ez hogyan működik?

(#43430) .Szaki. válasza Siera (#43429) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia, nem értek a Dual SIM-es készülékekhez, én ezeket találtam:

Nokia101
Nokia110
Nokia112
Nokia Asha 200
Nokia Asha 202
Nokia X2-02

Én ezek közül az X2-02-t választanám. :)

(#43431) punky10 válasza Siera (#43429) üzenetére


punky10
addikt

Kétféle modszer van,az egyik amit emlitettél:hivásinditáskor egy felugro menüből kiválasztod,hogy melyik SIM-et használja.A másik elterjedtebb(legalábbis én többször találkoztam vele)hogy először kiválasztod a SIM-et és az lesz az alapértelmezett.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#43432) meroly válasza .Szaki. (#43430) üzenetére


meroly
veterán

Én is az X2-02-re szavazok.

Impossible is nothing

(#43433) Csomag01


Csomag01
tag

Sziasztok!
Két mobil között tudok választani( T-nél részlet durván havi 2000 FT-ért)
Samsung Galaxy S Advance és az Sony Xperia U!
Minden érdekel,döntés képtelen vagyok :(

[MOBILSZÁM VÁLTOZÁS] Üdv. Csomag01

(#43434) DS39 válasza Csomag01 (#43433) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam egyértelmű lenne a döntés, S Advance.
miért? 4 col jobb netezéshez, de nem túl nagy hogy kényelmetlen legyen telefonálásra, több ram, nagyobb aksi, bővíthető memória, amoled kijelző.

(#43435) Csomag01 válasza DS39 (#43434) üzenetére


Csomag01
tag

Köszönöm!
Elég is volt :)
Remélem lesz rá JB :(

[MOBILSZÁM VÁLTOZÁS] Üdv. Csomag01

(#43436) littlelion21 válasza Csomag01 (#43433) üzenetére


littlelion21
addikt

S Advance, azért mert:
- nagyobb kijelző (4" vs 3,5")
- több RAM (768 vs 512)
- mSD-vel bővíthető - ellentétben az U-val

szerk.: elkéstem

[ Szerkesztve ]

(#43437) Csomag01 válasza littlelion21 (#43436) üzenetére


Csomag01
tag

Neked is köszönöm!
Valóban ,el is felejtettem hogy az U nem bővíthető :Y

[MOBILSZÁM VÁLTOZÁS] Üdv. Csomag01

(#43438) DS39 válasza Csomag01 (#43435) üzenetére


DS39
nagyúr

ha nem lenne rá én akkor is azt választanám, GB-vel meg legalább tuti ki tudod használni hogy megy a Flash, (mondjuk ez nekem fontos, másnak lehet nem), a JB-n meg már szerintem apk-ból telepítve sem lehet úgy tudom, mert maga az OS nem kompatibilis vele. (ugye megkezdődött a flash szándékos kiirtása, amit vhol értek is hisz rossz irányba vitte az Adobe sajnos, azt viszont nem hogy minek vannak a 4 magos csodatelefonok, hadd zabálja csak a flash az erőforrást, amíg nincs teljes átállás html5-re)

(#43439) Siera válasza punky10 (#43431) üzenetére


Siera
senior tag

Köszi!

És az X2-02 melyik alapján működik?
Hívás előtt, vagy alapértelmez egy SIMet?

(#43440) quailstorm válasza DS39 (#43438) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eddig minden ARMv7-es androidos Jellybeanes cucc ami átment a kezeim közt, megkapta a flash 11.1-et. (táblák, Note, S2, SmartQT20, Galaxy S...) Persze 2 verzióm van, mindkettő play-ről. Egyik ICS-re letöltve, másik GB-re, még a levétel előtt. Vannak eszközök amin a nagyobb verziószámú ICS-ről szedett nem megy. X8-ra meg most nem a flash a legfontosabb jellybeanen, hanem pl a médialejátszó.
[link] [link]

(#43441) punky10 válasza Siera (#43439) üzenetére


punky10
addikt

Ugy tudom,hogy mindkettőt.Be lehet állitani,hogy melyik legyen az alapértelmezett hivo SIM,melyiktől küldj SMS-t,melyik csatlakozzon a mobilnethez(bár ami nálam volt egy kis ideig,azon borzalmas lassu volt a net,de ez lehet egyedi hiba is)Amennyiben ezt nem csinálod,akkor mindig rákérdez,hogy melyikkel akarod.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#43442) jilian


jilian
addikt

Szeretnék a barátnőmnek venni egy okostelcsit, és alternatívákat keresek ilyen kritériumokkal:

- 4" -nál ha lehet ne legyen nagyobb
- kétoldali kamera és jó lenne az 5 mp vakuval
- a böngészés dinamikus legyen
- fényérzékelés
- legyen hozzá naprakész szoft. (akár mókolt is)
- gps is jó lenne

Nagy álom , hogy ez mind belefér ~ 50 ezer körül?

szerk.:
ja! t-mobil is jó nem kell független

[ Szerkesztve ]

(#43443) HuMarc válasza jilian (#43442) üzenetére


HuMarc
addikt

50 000 Ft felett van ugyan, de SGS Advance mérföldekkel jobb, mint bármi, amit 50 000 Ft alatt tudnál vásárolni! :R

(#43444) petyaaa6


petyaaa6
tag

Nagymamámnak szeretnék telefont venni kb 3-6e ft között.Előző telefonja samsung volt,nemtudom a típusát,több mint 7éves. Színes volt,egyszerű viszonylag nagy betűkkel rendelkezett.
Tehát,ami feltétel lenne : 3-6e ft, nagy betűk-számok, egyszerűség : csak smsre ,hivásra kell és Mindenképpen Samsung legyen mert annak a menürendszerét ismeri. Én az e1230asra ggondoltam. Vélemény?
Köszi!

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#43445) quailstorm válasza petyaaa6 (#43444) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alighanem jó lesz. "Kissé" logikátlan a menüje, de ha már ismeri akkor nincs baj. E1180 viszont nem lenne jó, az a gumi D-pad az 5 irányával megtéveszti az időseket tapasztalataim szerint. Meg pici is. Ennek jó tágas a D-padja(amit kinéztél).

(#43446) szata.68 válasza szata.68 (#43404) üzenetére


szata.68
senior tag

Közben eldőlt,egy Nokia E72-t veszek (GSM Home-ból 61k-ért 2+1 évvel) ,meg hozzá egy magyar billentyűzetet az ékezetek miatt. (5k Startgsm)
Köszi a segítséget!

(#43447) jilian válasza HuMarc (#43443) üzenetére


jilian
addikt

T-nél 58 rongy dominóban....elgondolkodtató! (ér nekem ennyit az asszony? ;] )
szerk.:
gondolom alternatíva nincs... :B

[ Szerkesztve ]

(#43448) HuMarc válasza jilian (#43447) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát nem nagyon van... :))

(#43449) jilian válasza HuMarc (#43448) üzenetére


jilian
addikt

Igaz nagyobb de: ZTE Grand X IN ? :B

[ Szerkesztve ]

(#43450) HuMarc válasza jilian (#43449) üzenetére


HuMarc
addikt

Azt is szoktam/szoktuk ajánlani ilyen árban, most pont azért nem írtam, mert nagyobb volt a kijelzője az általad megszabott határnál. ITT van róla egy összefoglaló @Zsolt_72 tollából! (Amúgy csak azért linkelem be, mert megemlít engem is a cikk és csak fényezem magamat :P )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.