Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) kpetyke


kpetyke
tag

Sziasztok

Milyen telefont tudnátok ajánlani 30-40k között? zenehallgatásra, netezésre, ha van gps nem hátrány de elhanyagolható, legyen strapabíró, androidos.

köszi, Peti

(#42602) Dicker válasza kpetyke (#42601) üzenetére


Dicker
őstag

Motorola Defy+
Alcatel OT-995

Nem droidban pedig a Nokia Lumia 610. Nagyon jó telefonnak tartom.

(#42603) zobika válasza quailstorm (#42598) üzenetére


zobika
tag

Köszönöm!

Még 1 kérdésem azért lenne:
Armv7-es procival rendelkező telefonokban ha jól tudom már van flash player is. Gondolom akkor az Y200-ban is van. Az ilyen tartalmakkal, hogyan boldogul el ez a telefon?

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#42604) DS39 válasza zobika (#42603) üzenetére


DS39
nagyúr

megyeget de a sok flash reklámtol rendesen be tud akadni ilyen oldalakon.

én böngészőben nem is használom. a videókat így is meg lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#42605) zobika válasza DS39 (#42604) üzenetére


zobika
tag

Köszönöm :)
Jó választásnak tűnik ez a telefon.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#42606) matevagyok


matevagyok
csendes tag

Sziasztok!
1 hónapja írtam ide tanácsokért, mára pedig eléggé aktuálissá vált a telefon vásárlás.
Amit tudni kell:
-árkategória: 40-70e Ft közötti árban gondolkodom, újonnan
-időtartam: hosszú távra terveznék vele, minimum 2-3 évre
-használat: telefonálás, sms, zenehallgatás, netezés, e-mail használat, néha fényképezés (5mp körüli kam. tökéletes), otthonról wifi-n keresztüli internethasználat (főképp skype), GPS, esetleg néhány üzleti alkalmazással megspékelve.
-márkák: preferált márkák Samsung, Motorola, HTC, LG, de természetesen másfelé is nyitott vagyok, amennyiben jó termék (Sony márka kerülése ha megoldható, túl sok családon belüli rossz tapasztalat)
-op. rendszer: Android mindenféleképp
-kinézet: semmi extra, ne legyen nőies teló.
Jelenleg amiket találtam és számomra meggyőzők voltak
-Samsung Galaxy Ace 2
- HTC One V
- esetleg Motorola Atrix 2
Ha ebben az árkategóriában esetleg tudtok jobbat, légyszives írjatok. Illetve az előbbi 3 teló közüli döntésben való segítséget is megköszönném :)

(#42607) Dicker válasza matevagyok (#42606) üzenetére


Dicker
őstag

Szia!

Érdemes lenne még egy pár napot várni, mert megjelenőben van itthon a ZTE Grand X. Ami szerintem 80 alatt lesz optimális esetben, és nagyon jónak ígérkezik. A felsoroltakat meg messze lekörözi.

(#42609) Dicker válasza #40993792 (#42608) üzenetére


Dicker
őstag

Én 70-ről hallottam, de ugye mi Magyarországon élünk.... Ahol semmi sem lehetetlen :DDD

(#42610) Morris


Morris
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az alábbi mobilok közül melyiket lenne érdemes megvenni? Előfizuhosszabbítás illetve + előfizu vásárlás lesz.

Samsung Galaxy Mini2
Samsung Galaxy Ace
Samsung Galaxy Ace 2
Esetleg egyéb alternatíva ??? Max 2x 60k a keret részletfizetéssel

Jobbára csak telefonálás, filmnézés, sms és zenehallgatás lesz. Netezés nem valószínű, de előfordulhat. Kamera nem lényeg. Digitfényképezőnk van.
Elsősorban a megbízhatóságot tartanánk szem előtt illetve a strapabíróságot (már amennyire ez egy mai telefonnál szempont lehet).
Előre is köszönöm a segítséget.

Kíváncsi lennék arra is, hogy miért az legyen a kiszemelt ami...! :B

[ Szerkesztve ]

(#42612) Dicker válasza Morris (#42610) üzenetére


Dicker
őstag

2x60k, azaz 120.000 Ft?
Szolgáltatónál a Sony Xperia Go kapható, ami strapabíró. Jelenleg van egy nekem is.
Filmet nézni kis képernyőjű telefonon nem élvezet, de a többire megfelel.
Esetleg Motorola Defy+, ha még kapható.

Zsolt_72

60-ért kettőt is vennék. :DDD Egyébként elvileg lesz belőle Tegra 3-as verzió is, vagy elolvashattam valamit?

[ Szerkesztve ]

(#42613) Morris válasza Dicker (#42612) üzenetére


Morris
veterán

Igazából úgy értettem, hogy 2 teló lesz vásárolva. Az egyik hosszabbítással, a másik új előfizuval. Azaz, az egyik nekem, a másik az asszonynak :)
Talán még egy fontos szempont: Nem éljük az életünket a mobilon. :DDD
Defy+-t már nem találom :( csak a motoluxe-ot

[ Szerkesztve ]

(#42614) Dicker válasza Morris (#42613) üzenetére


Dicker
őstag

Hmm melyik szolgáltató?
Nincs valami dupla telefonos akciójuk? Mert az mindegyiknél jellemző néha.
Neked szerintem a Defy+/Xperia Go jó választás lenne, mert jobban bírja a strapát, mint az átlag. De egy Alcatel OT-995 is nagyon jó telefon. Főleg árban, viszont a strapabírósága már átlagos.

Nőknek pedig a Sony Xperia Tipo, Nokia Lumia 610, Sony Xperia U (ha nem zavarja a 4 gb tárhely, ami nem bővíthető) ajánlottabb. Gondolom, akkor a kinézet sem árt már :DD, ezenkívül pedig nagyon jó telefonok is.

(#42615) Morris válasza Dicker (#42614) üzenetére


Morris
veterán

Tés (Csak és kizárólag - flotta miatt)! :) Nem találtam dupla akciót sajna. Akkor ezeket a samsung-okat elvethetem?
Asszony: Xperia U és Tipo nem tetszik neki, nokiát nem akar. Nehéz eset lesz! ;] :DDD

Xperia Go nekem jó lehet, csak árban már pont nem passzol. Ejj nehéz ügy! :W

[ Szerkesztve ]

(#42616) Dicker válasza Morris (#42615) üzenetére


Dicker
őstag

Igen, ezért kérdeztem a szolgáltatót, mert ott sajnos a Defy már nem kapható.
A Sony ára nem tudom, hogy csökkenni fog e mostanában az új modellek miatt, de esély van rá. Egyéni kedvezményekkel is 60 felett van az ára?

Akkor szerintem a barátnődnek a Samsungok közül inkább az Ace 2. Tudásban jobb, mint a felsoroltak, ha az tetszett neki. Vagy esetleg egy Motorola Defy Mini. Az még kapható is, és strapatelefon. Illetve a HTC Desire C sem vészes, csak ne ejtse kijelzőre. :D

Neked meg, ha a GO kiesik az árból, akkor az Alcatel, amit írtam vagy az LG Optimus L7. De, ha neked tetszenek a Nokiák, akkor a Lumia 610. Nem rossz telefon :)

(#42617) Morris válasza Dicker (#42616) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom, hogy egyéni kedvezményekkel hogy alakul a helyzet,. Holnap amúgy is be kell menjek a városba és beugrok egy T boltba megérdeklődni.
Asszonnyal a probléma, hogy mindenképpen fehéret szeretne, de a felsoroltak közül pont az Ace 2 ami nem kapható fehérben :D Csak a baj van vele :D

Nokia nálam is kiütve. Nem tetszik ez a csempés új dizájn!
Egyelőre nagyon köszönöm a segítséget. Megy a gondolkodás ezerrel. :B

(#42618) Dicker válasza Morris (#42617) üzenetére


Dicker
őstag

Ahh mindig ez a fehér szín :DD Nem értem. Szeretik, ha koszolódik? :D

Ha a kedvezményekkel belefér, akkor egy Sony Ericson Xperia Arc S is beleférhet mind a kettőtöknek, ha az ottani boltban kapható, és van raktáron. Egy fehér neki, egy fekete neked. :DDD Tudásban elfogadható, és nagyon szép telefon, csak már kifutó készülék, bár ki van írva a honlapon, hogy készlet várható.

(#42619) Morris válasza Dicker (#42618) üzenetére


Morris
veterán

Igen, a galaxy S is készlethiányos jelenleg. Pedig az is jó lenne, csak hát az ára... :U

(#42620) Morris válasza Dicker (#42618) üzenetére


Morris
veterán

No aludtam rá egyet , de így sem tudjuk eldönteni melyikbe ruházzunk be. :DDD (nem 5-10e ft-os kategória, szóval itt jól át kell gondolni a dolgokat)

Segítek még egy kicsit. Kedves kis feleségem egy Nokia 5230-at váltana le. Ez eddig is tökéletesen megfelelt neki. Nem netezett rajta, arra használta a telefont amire tervezték (telefon, sms, zene, esetleg egy kevéske film, ébresztő funkció)
Van egy 4Gb-os memóriakártyánk is. Ez eddig is elég volt neki. Ezután sem lesz másképp!

Ezeket tegnap elfelejtettem leírni. Ennek tudatában ki milyen telefont javasolna neki? :U (Én most nem vagyok lényeg, nekem nem sürgős a dolog)

(#42621) matevagyok válasza Dicker (#42607) üzenetére


matevagyok
csendes tag

Köszi a választ, várok akkor pár napot. Gyors kérdés, Grand X vagy Grand X IN-t javaslod? Illetve amit Grand X-ről olvastam mobilarena-s tesztet azt írták, h aksija eléggé hulladék és nagyon hamar merül. nem tudom, erről van hír h cserélik?

(#42622) Dicker válasza matevagyok (#42621) üzenetére


Dicker
őstag

Mivel a Grand X IN lesz csak kapható itthon (hivatalosan), ezért arra gondoltam. Nem hiszem, hogy ez az akkumulátor ebbe a két magos telefonba ne lenne elég egy átlag 2-3 napos használatra.

(#42624) Dicker válasza #40993792 (#42623) üzenetére


Dicker
őstag

Igaz. Utánanéztem, csak az egyik oldalon rosszul írták le ott 2x1,5-öt írtak... Bár úgysem a magok száma a lényeg, az állítólagos teljesítménye lesz durva egy mag ellenére is. Mondjuk a fogyasztását ehhez az egy maghoz illene jól optimalizálni.

(#42626) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

A készüléktesztek végén szokott lenni egy pontozó táblázat. Ezek tárolódnak valahol együtt, lehet több készülék között keresni ezek alapján?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#42627) madahun


madahun
csendes tag

60-70k(max) körül milyen telefont ajánlanátok játszásra/filmnézésre/szokásos dolgok?
vártam nagyon a grand x-et,de a t-nél csak az IN változat van,és nekem a tegrás jobban bejött...az esetleg más szolgáltatónál? valamint néztem még a motorola atrix szériát,de azt meg itthon elég nehéz beszerezni

(#42629) meroly válasza nyuszi123456 (#42626) üzenetére


meroly
veterán

Én mindig a gsmarena-n keresek, szűrök, hasonlítok.

Impossible is nothing

(#42630) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok!

Dual sim-es telefont szeretnék vásárolni, amiben van wifi és GPRS. Nem vagyok jártas telefon ügyekben ezért kérem a segítségeteket. Árban úgy 30000 Ft-ot szánnék rá. Természetesen ennél az árnál egy kicsivel tudok feljebb menni.
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#42632) hucsikoi válasza #40993792 (#42631) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Bocsi elírtam! GPS és nem GPRS akart lenni. :B

Nekem is ez a kedvenc idézetem a kedvenc írómtól.

(#42634) hucsikoi válasza #40993792 (#42633) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm, benézek. :R

(#42635) zsolesz010


zsolesz010
senior tag

Tiszteletem,

Egy 3 éve tulajdonomban lévő, lassan 6 éves LG Shine utódját keresem, mindeddig sikertelenül.

- Árkategória: 0-30e között, de ha meglátok valamit, amibe belezúgok, még akár több is lehet.
- Használt vagy új, nem lényeg, csak ne legyen 2010-nél régebbi modell.
- Lehetőleg független (vagy függetleníthető) legyen, és előfizetéses vásárlás nem jöhet szóba. Nem ragaszkadom itthoni vásárláshoz, ha külföldről, megbízható forrásból megvehető.
- Hosszú távra tervezek vele.
- Kizárólag telefonálásra, ritkán sms-re, még ritkábban egy-egy fényképezésre lenne használva. Fényképező nem létfontosságú.
- Oprendszer nem lényeg.
- És a nyűg: kihalóban lévő slide vagy flip kialakítás, fémházas kivitel. Itt buktam el a keresésben. Találtam gagyi műanyagot, még gagyibb műanyagot és ultra-gagyi műanyagot. Mintha unokahúgom játék telefonját látnám. Csak finnyás lettem a Shine miatt, vagy tényleg ilyen borzalmakban merül ki a kínálat?

Anno WEITU X8-at akartam venni, de addig töketlenkedtem, amíg már nem lehetett kapni. Szóval akár ilyen extrém jószágok is szóba jöhetnek.

Ha bárki tud valami jóságot ajánlani, nagyon megköszönöm :)

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#42636) meroly válasza zsolesz010 (#42635) üzenetére


meroly
veterán

Van valami igazság abban amit mondasz, mert tényleg nincs mostanában slide teló. Vannak az új nokiák közt is pl a C2-05, de az nem fém.
Kapásból egyébként a 6500 slide jutott eszembe, de az 2007-es ( :Y ). Aztán az X3, de az is 2009-es, meg ezek nem előrelépések shine után. Ami talán még jó lehet az oprendszer miatt az a 6700 slide, ezt még nézd meg.
De egyébként tényleg nincs semmi, leszűrtem, kerestem, sehogy. Itt a teljes lista a 2010 utáni slide-os telefonokról.

A flip kialakításnál az tetszene amit ez a weitu is tud (flip down) vagy a normál flip up-os telefonok is érdekelnének mint pl a 6650-es (csak a példa kedvéért mert ez is 2008-as)?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#42637) zsolesz010 válasza meroly (#42636) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Először is köszönöm a részletes választ! Úgy látom, a slide-ról lassan lemondhatok.
Viszont amennyire nem tetszett a 6700, annyira megtetszett a 6650.
A Weitu flip down megoldása nem lenne feltétel, az inkább egy rajongás miatt tetszik. Flip up telefonok is érdekelnének, meg is néztem a csak példának felhozott régi modellt, simán ráharapnék egy olyasmire.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#42638) Pety@98


Pety@98
csendes tag

Sziasztok ! nekem most gyorsan kellene a segítség !

szerintetek melyk éri meg jobban ? ez a két telefon van amit választhatok

Vodafone smart 2 ( ez alcatel ) ingyen ( előfizetésem lesz am amugy is kell)

Sony xperia tipo ez olyan 8000 ft körül volna.

a külöbség csak annyi h a tiponak 4.0-ás a rendszere míg a smart2 nek 2.3.7 mivel kb egy - max másfél évre tervezek, ezért szerintetek a 2.3.7 -et lehet e még használni annyi idő ulva ?

no meg mivel az alcatel nem olyn jó /híres/ márka, mondjuk az OT széria jól skerült...

szóval. szabad-e olyat venni?
tehát összefoglalva :
-a smart " megbízható-e annak ellenére h alcatel
-és nem lesz-e ósdi a rendszere anny1-1,5 éb mulva

(#42639) Dicker válasza Pety@98 (#42638) üzenetére


Dicker
őstag

Az Alcatel nem híres cég, csak nagy a múltja :DDD

Egyébként a Tipo szerintem jobb választás. Alcatel-ből jelenleg csak az OT-995, ami szerintem megéri az árát. De gondolom az nincs a Vodafone-nál. Árban pár ezerrel több, de tudásban is.

(#42640) Pety@98 válasza Dicker (#42639) üzenetére


Pety@98
csendes tag

Tudásban mivel tud többet :O mindent ugyanannyinak láttam, csak az a 4.0 :S

(#42641) Dicker válasza Pety@98 (#42640) üzenetére


Dicker
őstag

"és nem lesz-e ósdi a rendszere anny1-1,5 éb mulva"

A 2.3 már most elég "elavultnak" számít. :)
Sony pedig legalább normális supportot ad.

(#42642) Pety@98 válasza Dicker (#42641) üzenetére


Pety@98
csendes tag

köszi :) akkor asszem h várok még egy hónapotés akor tipo ! :D

(#42643) meroly válasza zsolesz010 (#42637) üzenetére


meroly
veterán

Flip down tuti nincs forgalomban, pedig a t28s-et én is szerettem anno ;]
Jó telefon a 6650, jó az akkuja is, egyedül a wifi hiányzik, dehát szolgáltatós telefon, tehát ne is várjuk el hogy ne a jó árú 3G-t használjuk az ingyenes wifi helyett ;)

Impossible is nothing

(#42644) zsolesz010 válasza meroly (#42643) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Már kerestem volna megmaradt raktárkészletről 6650-et, de sehol semmi, használtpiacon meg alig van, és amit kínálnak is, minimum "korának megfelelő állapotban", de inkább agyonhasználtan árválkodik. Ezért sem nézegettem 2010-nél régebbi darabokat, amikor nagy lelkesen belevetettem magam a keresgélésbe.
Meh, ennek a keresésnek kb. lőttek is ezek szerint. Ha nem történik addig csoda, akkor a Shine halála után ebből valami kínai csoda beszerzése lesz. :(

[ Szerkesztve ]

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#42645) meroly válasza zsolesz010 (#42644) üzenetére


meroly
veterán

Ez a Samsung C3560? Fém, és egész jól néz ki.

Impossible is nothing

(#42646) Gabesz144


Gabesz144
senior tag

Sziasztok!
Sony Ericsson Xperia RAY-el van valakinek tapasztalata?
Olvastam róla sok jót és rosszat is, személy szerint nekem nagyon bejön de sajnos kipróbálni még nem volt lehetőségem.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#42647) zsolesz010 válasza meroly (#42645) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Nem műanyag? Fémes-fekete színjelölésű darab van, de videókon műanyagnak néz ki, és leírásban nem találtam, hogy fémházas lenne. Román videóban említenek valami fémes hatású felületet, de minden közeli felvételen a műanyagot vélem látni.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#42648) meroly válasza zsolesz010 (#42647) üzenetére


meroly
veterán

Eléggé fémnek tűnt, annyira nem jártam utána.
Érdekes, mert én pont az ellenkezője, mindig menekülök a fém telefonoktól, te meg direktben azt keresed

Impossible is nothing

(#42649) zsolesz010 válasza meroly (#42648) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Azon kívül, hogy a Shine-nal kezdve nagyon megtetszett a (majdnem) teljes fémház, hihetetlen, de mai napig megbámulják a nők, ha előveszem. :D Műanyag telefonnál ezt nem igen láttam.

[ Szerkesztve ]

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#42650) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,
Nyár óta halogatva van a telefonvásárlás, de egyre időszerűbb, úgyhogy ismét egy kis segítséget kérnék, 2 féle telefon kellene, egy okostelefon és egy hagyományos. Fontos, hogy minél kevesebbe kerüljön. Úgy néztem a huawei y200 jó választásnak tűnhet, mint egyik alternatíva, de ti biztosan jobban tudjátok. Semmi extra nem kell, se nagy számítási kapacitás, se millió plusz funkció. Innen a telenor vállalkozói listából kellene választani: [link]
Köszönöm!

One Ring to rule them all

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.