Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) andrás47 válasza csoki46 (#42834) üzenetére


andrás47
senior tag

Szia !

Nekem egy HTC Radarom van,én is mielőtt megvettem néztem az Lumia 800-at is,végül a Radar mellett döntöttem,
nekem az anyag használata komolyabb telefon benyomását,közel egy éve megvan semmilyen gondom nem volt vele ezidáig,nem csalódtam benne .

Üdv !

(#42852) meroly válasza punky10 (#42849) üzenetére


meroly
veterán

Az durva, mert nem is olyan erős az akkuja.... csak 860mAh, a mostani telóm nem okos 1050-es akkuval, mégis 2 napig bírja csak... :U

Impossible is nothing

(#42853) punky10 válasza meroly (#42852) üzenetére


punky10
addikt

Hardcore user vagyok, de a kis Nokia kibírta 2 napig egy etetéssel. Igaz ehhez hozzájárult a kisméretű, nem érintésérzékeny kijelző és legfőképpen a Symbian rendszer, ami talán a "leggazdaságosabb" OS. Ha valaki zenetelefont keres, és hozzájut egy jo állapotu 5630-ashoz,az ne tétovázzon, vegye meg. Nem fog csalodni...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#42854) meroly válasza punky10 (#42853) üzenetére


meroly
veterán

Én is sokat szemeztem vele, engem az vonzott hogy végre nem fém.
Aztán a symbian miatt lőttem ki, nekem nem kell és csak zavarna hogy a zárt rendszernél egy kicsivel bizonytalanabb a működés, meg sok funkció nem tetszett (egy E51-ben volt szerencsém symbianhoz), nem vészes de én maradnék az S40-nél. Viszont az akkuja meglep...

Impossible is nothing

(#42855) punky10 válasza meroly (#42854) üzenetére


punky10
addikt

Ismerősöm sosem használt Symbiant, de azt mondta, két dolgot kellett megszoknia:külön menügomb van, és kell hozzá fájlkezelő, mert a BT-n kapott cuccokat az üzenetekhez rakja... De a skinezhető mp3lejátszó,a wifi és az N-Gage támogatás kárpotolta ezekért a "nagy" kellemetlenségekért... :) Nem beszélve a gyári 8Gb-os kártyárol, az elöbb emlitett headset-vezérlésről, és a szinte mindent játszo Core-playerről(ami ugyan a kijelző mérete miatt csak sokadik a készülék erényei között, de akkor is van...)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#42856) cuko


cuko
aktív tag

sziasztok,
öcsémnek (14) szeretnénk mobilt venni szülinapjára. Eddig alap semmilyen nokiája volt, de nem hordta/használta egyáltalán.. nekem Galaxy minim van, és nagyon tetszik neki az Android, úgyhogy ezek között nézelődünk.

Preferenciák:
- keret: 20k
- Androidos, érintőképernyős
- telefonálni értelemszerűen, de a multimédia funkciók jobban számítanak neki (azokból is leginkább a zene/játékok)
- feltöltőkártyás lesz (de ahogy néztem, minden szolgáltatónak kb ugyanolyan sz*r a legolcsóbb kártyás csomagja, szóval nem nagy baj, ha valamilyen függő)
- garanciás legyen
- ha használt, akkor megkímélt állapotú

Átfutottam a téma végét, és láttam, hogy leginkább a Huawei Y200-as ajánlott ebben a kategóriában használtan, de nem nagyon találtam aprón. SE x10 mini/mini pro nem tetszik külsőre az öcsémnek.
Samsung Galaxy Y-t néztem még a szolgáltatóktól, de 27ezret kérnek érte - itt 20ért láttam új garanciás függőt. Galaxy Miniből, ZTE Bladeből csak lelakottabbakat/lejárt garisakat láttam - de elsősorban ezt a 3 versenyzőt néztem ki (és leginkább a Galaxy Y-nal szimpatizálok).
Van jobb/megfelelőbb ezeknél ennyiért? :R

(#42857) erick_b


erick_b
tag

üdv,

új, kártyafüggetlen, 3G-s, olcsóságot keresek, csak telefonálásra lesz. (UMTS 2100-at kéne tudjon)

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#42858) quailstorm válasza cuko (#42856) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennyi pénzért tényleg csak a leharcolt GT540, X8, X10mini, X10minipro-k vannak, amik főzött ROM-mal egész jó teljesítményre képesek, nélküle multimédiára használhatatlanok.
A Galaxy Y-ról meg annyit hogy egy zéró, pénzkidobás. Meg ne vedd neki mert egyrészt óriási csalódás lesz a nemtudása a galaxy minihez képest is, másrészt teljesen alkalmatlan mindenféle multimédiára, és az is marad. Az egy hulladék. Legalábbis játszani, és videózni nem fog vele, az biztos. ZTE Blade-et is kell nyösztetni mielőtt használni kezdenéd. (i betűs galaxy mini ugyanez mint az y, csak értékelhető kamera van benne, nem színes fényérzékelő)

(#42859) lip06 válasza quailstorm (#42858) üzenetére


lip06
csendes tag

Szia,
hozzászólásodhoz kapcsolódva szeretném kérdezni, hogy a Gio-ról mi a véleményed? A Mobilarénás tesztben jobbnak írják, mint a Minit, de számomra meglepő módon az újszerű használt árak sokszor olcsóbbak annál. Én is max. 20ezres kategóriában gondolkozom, a telefonáláson kívül netezéshez használnám.

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#42860) quailstorm válasza lip06 (#42859) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha az eredeti Gio, akkor elég jó, bár 30k felett még újonnan 2 év garanciával sem érné meg. Az Ace-től a kamera és vakuja a legfőbb különbség, a hardver ugyanaz, anno gyorsnak számított, de most sincs elveszve.
A Gio-i, amit újként most árulnak újonnan, az is elég netezni meg telefonálni, de jobban melegszik, flashlite sem megy úgy, youtube csak gyatra minőségben. Igazából a multimédia és játékok terén van nagy különbség a két telefon közt, és mindkettő teljesen használható a legfrissebb elérhető gyári rendszerrel.
A Mini-nél egyértelműen jobb, gyorsabb, és értelmes kijelzője van.

(#42861) PHM


PHM
addikt

Üdvözletem!
A fiamnak szeretnék mobiltelefont vásárolni a 18. születésnapjára.
A kényes készülékeket hanyagolnám, ugyanis nem erőssége a cuccaira vigyázni.
A keret sajnos nagyon behatárolt, maximum 20000 Ft.
Általános felhasználásra, plusz némi zenehallgatásra kell.
Elsősorban új, vagy nagyon jó állapotú használt, független, vagy T-s telefont keresek.
Esetleg szóba jöhet még a T-Mobile Mix díjcsomagja is.
A GsmLine.hu webboltjában nézelődtem, van is 1-2 jelölt, úgyhogy ha valaki már
vásárolt itt, örömmel venném, ha megosztaná a tapasztalatait.
Előre is köszönöm.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#42862) meroly válasza punky10 (#42855) üzenetére


meroly
veterán

Én ennél jóval több számomra hátrányos dolgot találtam benne az S40-hez képest. Pl alkalmazásokból ki kell lépni. A névjegyzék oda ugrik ahol hagytad, így mindig néznem kell kit hívok, nem megy a vakon hívás hogy lefelé nyíl kétszer és tudom kit hívok. Meg a már említett két probléma. Szóval én letettem róla hogy valaha lesz symbianom.

Impossible is nothing

(#42863) cuko válasza quailstorm (#42858) üzenetére


cuko
aktív tag

Köszi a választ! Ennél többet nem szeretnénk rákölteni, fölösleges is szerintem még ebben a korban.
Megpróbálok akkor egy jó Galaxy Minit találni, átböngészem az aprót.. és S5570i / Y megmarad B tervnek.
:R

A Galaxy Y tényleg ilyen kevés? A mobilarénás cikk alapján azt hittem, hogy azért minimum egy Mini szintet hoz.. irreális elvárásaim nincsenek egy 20ezres készülékkel szemben, az én Minimen sem megy sok játék úgy, ahogy szeretném (amúgy még Froyo-s..) - úgyhogy óriási visszalépést túlzásnak érzem.

(#42864) quailstorm válasza cuko (#42863) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, hát ezt nem tudtam (már hogy froyo). 2.3.6, 2.3.7-es minihez képest lenne visszalépés, ha telepakoltad volna MSM7227 kompatibilis AAA címekkel. A galaxy y az tényleg jóval gyengébb, én az Ace -i-t próbáltam, a CPU ugyanaz. Ott nincs esély AAA címekre, csak egy két gagyi 3D játékra, meg mérgelődésre.
Nekem minden i verzió észrevehető minőségi visszalépés volt, hang/videó/játék minőségben. Meg kompatibilitásban. Az y meg eleve olyan mint az -i sek csak még rosszabb kamerával és kijelzővel.

(#42865) punky10


punky10
addikt

Kink a pap, kinek a papné..esetleg a lánya... :)
Nem vagyunk egyformák, de szerencsére van választék...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#42866) DS39 válasza quailstorm (#42864) üzenetére


DS39
nagyúr

ezeknek az i-s Samsungoknak amúgy mi értelmük? értem én hogy spórolás, olcsóbb a szart belerakni, de lejáratják a márkát vele, mert az amúgy sem túl acélos hardvereket eladni egy-két évvel később még szarabb hardverrel, nem jelenthet mást, minthogy elégedetlenek lesznek a vásárlók.

(#42867) meroly válasza PHM (#42861) üzenetére


meroly
veterán

Érintős, nem érintős kell, okos, nem okos?

Impossible is nothing

(#42868) PHM válasza meroly (#42867) üzenetére


PHM
addikt

Hát igen, ez igaz. Ebben az árkategóriában az okos kiesik szerintem.
Zárt rendszerűben is inkább a hagyományos, nyomógombos lenne az igazi.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#42869) meroly válasza PHM (#42868) üzenetére


meroly
veterán

Hát 20k környékén a t-nél nincs ilyen (csak nokiát néztem, máshoz nem tudok hozzászólni).
A zenét úgy értetted hogy zenegombok is kellenek?

Egyébként kérdezted tőle milyet szeretne? A trend mostanában valami érintős okosság, nem fontos se a márka se semmi, csak érintős legyen. Azokból van egy halom.

Megj: amit ilyen árban érdemes megvenni, hamár úgyis kötsz előfizetést, az a Samsung S5610. Megjelenésre eléggé komoly készülék, de a tudása se rossz.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#42870) #25276416


#25276416
törölt tag

Sziasztok!

Második telefonnak szeretnék egy telot a sony ericsson w-s telefonjai közül ( nem w100, es w205). Kb. 15 ezerért szeretnék újan és kártyafüggetlenül.
Mit ajánlotok? Légyszi pontos tipust es boltot irjatok !

Köszönöm,

(#42871) cuko válasza quailstorm (#42864) üzenetére


cuko
aktív tag

Köszi a segítséget! :R

(#42872) valikund


valikund
csendes tag

Sziasztok!
A napokban szeretnék új okos telefont venni, ehhez kellen a tanácsotok.
Androidos telefont szeretnék, nagy képernyővel, neteznék, játszanék rajta.
Mobilért kb. 60 ezret adnék ki ,max 75.

(#42873) quailstorm válasza #25276416 (#42870) üzenetére


quailstorm
nagyúr

NINCS. Nem gyártanak 2 éve. A kisöpörhetelen ipari hulladék maradt. Az említett spiro és W205, nomeg a W150 yendo és a mix walkman. Használtan kell keresgélni, főleg hogy az utolsó szériával csak a baj van, ráadásul semmit nem tudnak.

(#42874) quailstorm válasza DS39 (#42866) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezeket a telefonokat aki vásárolta 99%-ban nem használtak előtte Ace-t pl. (legyen ez a példa de tökmindegy melyik) és 99,999... %-a nem ért a hardverekhez ránézésre, vagy papír alapján. Ha látták is az eredetit mielőtt megvették volna a saját i-t, nem veszik észre a cserét. Azt hiszik ez a videofelvétel a normális, ez a nem kompatibilitás kell hogy legyen, meg a szomszéd Józsinak is ilyen(így néz ki) telefonja van. Stabilnak atomstabil, a felület nem laggol, szóval nagyon jól dolgoztak a samsungnál hihetően átb@asszák a népet. Csak amikor brickeltem a telefont, néztem meg hogy milyen proci van ebben. A többi az addig zavart, de gondoltam CM7 megoldja mint X8-nál. Egyébként meg tényleg az van hogy a vevők 99%-a nem is igényelné azt a pluszt amit ad az eredeti.
Inkább a marketinggel van a baj. Elfogy az MSM7227, oké. Néznek valami occsót. A Broadcom nem ad drivereket, valamit kókányolnak, és belerakják a sikeres és túlárazott modellekbe. Csinálnak egy stabil ROM-ot. Ráírják a dobozokra hogy khm. "faster 832MHz processor". És minden sajtóbejelentés nélkül, ugyanazon az irreális áron tovább árulják. És veszik...
Időközben kaptak drivert. Az Alcatel V860-ban egy kevésbé jó, az Ace DuoS-ban meg egy a SoC képességeihez mérten igen jó DSP driver található. Értékelhető, nézhető videókat vesz fel, és nem ultrapixelesen játszik le. De természetesen nem adják ki frissítésben a mini-i, gio-i, ace-i re.

(#42875) VZT


VZT
tag

Üdvözletem:

Jelenleg egy Nokia 5310 express music-l rendelkezem, amit több mint 4 éve szereztem be. Ennek keresem a szellemi utódját. Egy jó féléve nézegetem a piacot és hát sajna elakadtam.

Elképzeléseim:
-új
-okos telefon, érintőképernyővel
-erős hardver adottságok.
-Nagyon erős zenei funkciók, a létező legerősebb, ha lehet ezt így mondani. Elsődleges funkció.
(equalizer, jack dugó, sok fájlformátum, normális lejátszó, !! külső stereo hangszóró!!)
-GPS navigáció
-fényképezés
-Netezés

Nokia Lumia 800 volt kezembe és azon próbáltam még karácsonykor zenét, nagyon lehangoló volt. Konkrétan nem ismerte fel a korábbi nokiás gyári fülest. :( Samsung Galaxy Music-t láttam nem rég hírben hogy erős a zenéje, de a többi az rém gyenge. Az ár maximum olyan 100 ezer környéke (ha van és drágább, akkor is írjátok meg), hazai szolgáltatóknál akár 2 év szerződést is bevállalok.
Sokáig tervezem használni. Az op rendszer/gyártó lényegtelen.

Ha minden kötél szakad, kész vagyok kompromisszumra. Ha pont ilyen telefon nincs akkor ami a legközelebb áll ehhez.

mindig más

(#42876) quailstorm válasza VZT (#42875) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem körbe kellene járnod boltokat és hallgatózni (a cél fej/fülhallgatóval), de a legutolsó generációs Symbian biztosan jól szól (Nokia 701, 808 ... ami 1,3 GHz-es 512mb rammal).
Aztán van ilyen Galaxy S, meg Galaxy S3.
A Nokia N900 is szépen szól, másik OMAP3430-hoz nem volt eddig szerencsém.
Kb ez van amit tudok, vaktában nem szokásom lövöldözni.
Viszont az egész nagyon ízlés, és fej/fülhallgatófüggő. Az N900 hiperjól szól a gyári fülessel, és a Sony HPM-70-nel, és ratyi egy Beats Audio Detox-szal. A Galaxy Ace-i (S5830i) fordítva. Úgyhogy ezt nem lehet könnyen összehozni...
A Stereo telefon meg manapság nem szokás tudod. N95-2 óta egyáltalán jött ki valami csúcsmodell ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

(#42877) valikund


valikund
csendes tag

Sziasztok!
A napokban szeretnék új okos telefont venni, ehhez kellen a tanácsotok.
Androidos telefont szeretnék, nagy képernyővel, neteznék, játszanék rajta.
Mobilért kb. 60 ezret adnék ki ,max 75.

(#42878) quailstorm válasza valikund (#42877) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól hogy többször kiírod még nem fogunk hamarabb válaszolni csak felidegesíted a moderátorokat!
Ne Ace2 legyen, mert 1GB memória a data fájloknak kevés ha játszani akarsz garanciával.
Ez a kategória a RAM problémával küzdő szekció, sok olyan modell van benne amiből csak ez hiányzik hogy jó legyen.
Egy Xperia P-vel hamarabb ellenél 2-3 évig.

[ Szerkesztve ]

(#42879) Dicker válasza quailstorm (#42878) üzenetére


Dicker
őstag

Vagy csak szimplán várja meg a ZTE Grand X-et. Szerintem azzal jól járna.

(#42880) sony25


sony25
tag

Sziasztok.Kis segítségre van szükségem.nokia n93i mobiltelefonom van és az lenne a kérdésem hogy a eltekerwm fényképezés üzem módba csak csíkozott a kijelző semmi más.Amúgy meg működik.Szerintetek milehet a baj?Szallag kábel?

(#42881) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy okostelefont venni, max 2030 Ft kategóriában. Most telenoros vagyok, de nincs előfizetésem. Az se gond, ha számot(szolgáltatót kell váltanom)
Ami fontos:
kamera, és videófelvétel aránylag jó minőségben legyen rajta
meg hát az alapvető dolgok, zene, facebook, email, de ezeket nyilván mindegyik tudja
telefonálni elég keveset szoktam, 2~3 ezres feltöltéssel hónapokig elvagyok(most 5 hónap alatt 5500~at beszéltem le)

Lehet használt is, bár jobban szeretnék garanciásat. Ha előfizetéses, max. 1 év legyen a hűségidő, de még jobb, ha egyáltalán nincs. Külsőre, márkára nincs megkötés, inkább a kényelmes, praktikus használat a fontos.

Köszönöm a segítséget!

(#42882) borges7 válasza borges7 (#42881) üzenetére


borges7
aktív tag

Természetesen 20~30 ezer Ft akart lenni :)
Még a zenelejátszó is elég fontos. Ez milyen szerintetek: Samsung S5610?

(#42883) DS39 válasza borges7 (#42882) üzenetére


DS39
nagyúr

azt írtad okos telót szeretnél. ez nem az. de zenehallgatásra jó.

Huawei Ascend Y200 vagy a Sony Xperia Tipo 30 ezer körül a Telenortól megéri.

(#42884) paloczi87


paloczi87
csendes tag

Sziasztok!

Meguntam a bunkofonjaimat (a jobbik c1-01), sose volt igazán jó telóm, csak ami jött innen-onnan,na de szóval ami nekem kellene: Iphone-t nem akarok mert azzal sok a macera, ha filmet, zenét vagy progit akarok rátölteni, viszont a mérete az még pont optimális, nem szeretem a baromi nagy kijelzős telefonokat (pl.: S3-as, tökre megörültem, hogy jön a kis tesója, de ahogy olvastam az meg nem éri meg.) Szóval ami fontos filmet konvertálás nélkül tudjak nézni rajta (a legtöbb formátumot támogassa), jó zene lejátszója legyen, a méretét már említettem, és persze vhogy erős és jó is legyen és az összes kényelmes funkció benne legyen: wifi, bluetooth, fasza vakus kamera, esetleg közvetlen TV-re kapcsolható, lehetőleg android 4-el. Kb gyorsan ennyi jutott eszembe. Ja, ár most nem számít...

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

(#42885) VZT válasza quailstorm (#42876) üzenetére


VZT
tag

Köszi a választ, voltam bent ma nokia szaküzletben, ahol segítettek próbálgatni dolgokat, de csak még jobban megbonyolódott. A gyári fülhallgatók csak az adott korszak készülékeivel kompatibilisek. Vagy elvetem a stereo hangszóró szükségletet, vagy veszem a samu galaxy music-t.

Fogalmam sincs mit vegyek, mert ha már veszek, akkor olyat lenne ildomos, ami kiszolgál 3-4 évig. Nem túl korszerű egy már régebbi symbianos rendszerbe most befektetni, szerintem.

mindig más

(#42886) R2D20208


R2D20208
addikt

Kérdés : 15-20 K max, egy 16 éves kiscsajnak. Szeret fotózgatni ( ez természetes ) Facebook ( ez is ) , és zenehallgatás. Sztem vmi Android lenne jó neki. Használt is ok. Ti mit vennétek ? Kamera / zene fontos lenne, hogy tűrhető legyen. :R

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#42887) RolXX válasza paloczi87 (#42884) üzenetére


RolXX
tag

Xperia P-t ajánlanám egy alternatívának. Méretre hasonló az iphone 5-höz. Hardverben nem top kategóriás, de ettől függetlenül bőven jó a legújabb játékokhoz is. 1Ghz dual-core és ha jól tudom ugyanaz a Mali-400 grafikus chip van benne, mint az S3-ba. 8 megapixel kamera, full-hd videó.
Így hirtelen rákeresve 70-75 között lehet kapni újba, függetlenül, ami azért nem rossz.

Vagy ha ennél még olcsóbban kell, akkor ott van 50 körül az Xperia U, ami ugyanazzal a CPU-val van szerelve, de fél collal kisebb és 5 megapixeles kamera van benne.

(#42886) R2D20208: Szerintem mindenképp valami használt androidosat kell nézni. Árban 15 körül már lehet kapni xperia x8-at, vagy alternatívának ott van még szintén 20 alatt az x10 mini pro, amiben kicsúsztatható qwertz billentyűzet is van. Illetve van még a sima x10 mini, de azt nem ajánlom, mert nincs benne billentyűzet és nagyon rossz a kis kijelzőjén gépelni.
Az x8-nak 3 megapixeles kamerája van, az x10 mini prónak 5.
(véleményem szerint majdnem tökmind1, hogy 3 vagy 5 megapixel, ha pl facebook-ra töltögeti fel a képeket. Ha nagyon benne van a fotó témában, akkor már nem mindegy, de akkor nem is telefonnal kéne fotózni)
Picit drágábban, 20-25 között már lehet kapni az eggyel újabb xperiákat, pl ST15i, ami már nagyon korrekt telefon, barátnőmnek is ilyen van és panasz nem lehet rá. Ez már sokkal gyorsabb, mint az előbbiek és tud multitouch-ot is.

A fent felsoroltakba mind alapból van facebook app és wifi is, tehát facebookozással nem lehet gond. Illetve mindegyikbe van GPS, meg nagyjából minden ami kellhet, de most nem jut eszembe.

Biztos van még jó pár telefon 15-20 között, de nekem csak ezekről van tapasztalatom. Azt javasolnám még, hogy ha más típus mellett döntesz, akkor mindenképp ügyelj arra, hogy kapacitív érintő kijelzője legyen és NE rezisztív(puha, nyomásérzékelős, érintőpálcás), mert manapság az már nagyon gagyi és megbízhatatlan, pontatlan, hamar elromlik.
Meg mint mondtam, én androidosat ajánlok, az oprendszer nélküli "nem-okos" telefonoknak és az egyéb kihalóban levő oprendszereknek(pl bada, mee-go) nincs jövőjük, még egy 16 éves lány is hátrányban érezheti magát velük.

[ Szerkesztve ]

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#42888) bfrenk


bfrenk
csendes tag

Sziasztok, első érintőképernyős telefonomat szeretném megvenni a közeljövőben. Főleg játszani szeretnék rajta akadás nélkül és zenét hallgatni, tehát előny ha szépen szól. De Youtube, FB jó ha van rajta. T-Mobile-os vagyok jelenleg. Olyan 40-45 ezret szánnék rá, tudnátok mondani olyan telefont ami ebben az árkategóriában a legjobb/legjobbak? A választ előre köszönöm.

Why so Serious?

(#42889) borges7 válasza DS39 (#42883) üzenetére


borges7
aktív tag

Köszi, de ennek nem túl jó a kamerája, ahogy a tesztet olvastam. Az meg fontosabb lenne, a zenénél.

(#42890) DS39 válasza borges7 (#42889) üzenetére


DS39
nagyúr

ilyen árkategóriában egyik okostelónak sem jó a kamerája. talán a Galaxy Gio a kivétel, azzal egész jó képeket lehet lőni.

(#42891) RolXX válasza borges7 (#42889) üzenetére


RolXX
tag

Sony Xperia mini(st15i)-ből használt karcmenteset vehetsz 20-30 között, ezen 5 megapixeles kamera van. Nem csúcsminőség, de gyorsan exponál, ritkán mozdulnak be a képek még sötétben is. HD videót is tud. Processzor/GPU teljesítménye se rossz az árhoz képest. (ugyanaz a processzor és a gpu, mint az xperia play-ben, vagy arc-ban, tehát még játszani se olyan rossz, persze nem egy S3).
Ha kicsit zenésebb külsőt szeretnél, akkor ott van a Live With Walkman, ami gyakorlatilag ugyanaz mint az ST15i, csak más burkolat van rajta.
Vagy ha szeretnél hardveres qwerty billentyűzetet, akkor pár ezerrel drágábban ott van a mini pro, ami szintén mindenben megegyezik a fenti 2 modellel, csak van kihúzható billentyűzet és előlapi kamera.

[ Szerkesztve ]

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#42892) Fecogame


Fecogame
veterán

Melyik a legolcsóbb használt telefon, amelyiken van Wi-Fi és jack dugós?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#42893) quailstorm válasza Fecogame (#42892) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia N95? Nem a legolcsóbb, de jól szól. Viszont a telefonon renderelt netezéshez kevés a RAM. Marad az Opera mini, hiába bírja a HW a HTML5-öt...

(#42894) Fecogame válasza quailstorm (#42893) üzenetére


Fecogame
veterán

Jól szól, de számomra kezelhetetlen. Nagy, lassú, plusz túlbonyolított. Nem nekem való.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#42895) quailstorm válasza Fecogame (#42894) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennél csak szarabbat találsz minden téren. Egyébként általános felhasználásra nem bonyolultabb mint egy S43. Egy W705 még jó cucc, de az átalakítós. W995. És véget ért a tudományom. WiFi, zene meg olcsó. Ez nem illik össze.

[ Szerkesztve ]

(#42896) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

Egy telefont szeretnék venni és ebben kérném a segítségeteket :)

A telefonnal kapcsolatban. ami számomra lényeges az a rendszer sebessége (min. kétmagos processzor), illetve egy egész jó minőségű kijelző és persze legyen megbízható (op. rendszer: Android min. 2.3). A telefont általában böngészésre, zenehallgatásra,GPS-re, pdf fájlok böngészésére, és ritkán film nézésére használnám. Általam preferált márka a Sony illetve a Samsung (de talán az LG ill. a Nokia kiv. bármelyik telefon jöhet). Igazából, amiket néztem telefontípusok közól a Sony xperia U tetszene ár-érték alapján a legjobban, azonban a viszonylag kicsi kijelző (plusz a kezdő,vissza, menü gomb is levesz belőle) kétségbe vont. Esetleg érdekelhetnek, a kétkártyás telefonok is hisz alapjában véve két telefonnal rohangálok...
Általam preferált telefonok a következőek:
Sony xperia U
Sony xperia sola
Samsung Ace 2
Samsung Galaxy S Advance
(Esetleg Sony Xperia P)

A telefon árát nagyjából ezek határolják be (ideális 60-65, nagyon max 80), kérdésem, hogy megéri az esetleg magasabb ár az egyes típusoknál szerintetek? Illetve, hogy az igényeimhez milyen telefont tudtok passzintani, vagy lehet -e tudni egy esetlegesen a közeljövőben érkező modellről, amit érdemes megvárni?

Hűségem még december 21-ig (előfizu) van a Djuice-hoz, ha váltok akkor is max a vodafone-hoz váltanék, de nem feltétlen akarok szolgáltatói kínálatban vásárolni telefont. Kártyafüggetlenül meg mindenképpen fontos, hogy legalább legyen 1 év garancia, de el tudok képzelni egy hardveraprós dolgot is, ha az szép megfelelő állapotban van... de az ilyen dolgokat illetően vannak kétségeim... :U

Előre is köszönök minden segítséget! :)

(#42897) RolXX válasza Fecogame (#42894) üzenetére


RolXX
tag

xperia x8... lassú, de nem vészes, n95-höz képest lényegesen fejlettebb a kezelése netezés, gépelés tekintetében. Legalábbis én már biztos nem akarnék számgombokon gépelni.
Valószínűleg simán találsz 15 körül.

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#42898) Fecogame válasza quailstorm (#42895) üzenetére


Fecogame
veterán

Nokia 5800?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#42899) quailstorm válasza Fecogame (#42898) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kb annyi az ára mint az N95-nek, de nem ismerem. Az S60v5-től meg kiráz a hideg. Érintős Symbian csak a Belle legyen. Meg nincs benne megnevezhető minőségi DSP. Az N95-ben legalább Ti TMS320C55x DSP van.
Az X8 meg... állandó barmolás és baszakodás, meg minőségtelen. Persze jobban optimalizált rá az Opera, de többnyire kevesebb a RAM mint az N95-2-esemen. Szóval nem egy főnyeremény. ROM-le, kernel csere, állandó tesztelés... Nem hinném hogy erre vágysz. A 2.1-ese meg fos.

(#42900) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Olyan nyomógombos telefon érdekelne (nem blackberry) amiben jó kamera, 3,5 mm jackdugó, és mikro USB van. Lehetőleg használtan max. 20.000 Ft legyen.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.