Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) dobragab válasza M0RGI (#65650) üzenetére


dobragab
addikt

Ha egyaltalan nem mukodik az MX518, akkor igen, jo esellyel kuka (bar ha jo allapotu a burkolata, erdemes apron megjaratni).

Ha csak neha szaggat az adatatvitel, valoszinuleg csak nem tudtad reprodukalni a kabeltorest, amig mertel.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#65652) kispéé válasza Vanir (#65588) üzenetére


kispéé
aktív tag

Nekem tegnap jött meg a G102, ettől az ebay-es ocral-tól, 08.11-dikén fizettem ki, 08.21-kén már hozta is a postás egyenesen koreából. Az egér nagyon jó, ennyi pénzért pláne, ajánlom.
Ennyi pénzért itthon csak hama,genius,trust-ot találtam. Azt hiszem ez bestbuy.

(#65653) Vanir válasza kispéé (#65652) üzenetére


Vanir
veterán

11-én*
21-én*
;]

Örülök, hogy tetszik az egér!

(#65654) L. válasza tylerddd (#65647) üzenetére


L.
tag

Megpróbálhatod a logitech m705 marathont az asszonynak ilyet vettem ő elégedett vele de az egész egér egy kis púp, bár nem a kis laptopegér hanem rendes méret, nekem nem áll rá a kezem az utódja az m720 triathlon azt nemtudom milyen viszont mivel nemrég jelent meg így drága. Gyakorlatilag a marathon a bestbuy árban ha akciós 10 alatt van. A normális vezetéknélküli egerek 20 felett kezdődnek, a Logi MX master, vagy a performance mouse mx. De az ajánlottban van a Logi G602 ami szintén 20.
Mediamarktba be, tapogatni tessék melyik kényelmes. Kb egykutya mind leszámítva a bazári szarokat.

Na menekülök mindjárt köveznek :DD

(#65655) M0RGI válasza dobragab (#65651) üzenetére


M0RGI
őstag

Nem néha szaggat, se kép, se hang permanensen.
Köszi, felrakom. ;)

(#65656) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Mi a probléma, hogy w10-en nem megy a HiUSB? Valami hiányzik nálam a rendszerből? Hiába próbálom, nem tolja 125 fölé sehogy se.

(#65657) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

A Logitech MX Anywhere 2 és a MX Anywhere 2S között mi a különbség?

(#65658) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Srácok, 10 centi széles, 22 centi hosszú medvetalpas tenyérhez, tenyeres fogással, az alsó kategóriából (10k körül, de inkább alatta) melyik egér lehet jó választás? Otthon egy Naos 7000 van, ami kényelmes (bár, ha a méreteiben lenne egy 1,2x-es szorzó, akkor lenne tökéletes, mert jelenleg így eltűnik a kezemben ;]), céghez, irodai használatra viszont kicsit sok az ára. Méretből adódóan általában a Churchill-style-ra kényszerülök, de lehet az 1-3-1 jobban bejönne. Számlaképes kellene, így azt hiszem a Deathadder 3.5G/Intellimouse kiesik, pedig a méreteik alapján ígéretesek. Steelseries Rival 100?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65659) dobragab válasza CactuS (#65658) üzenetére


dobragab
addikt

Rival 100 picike.

Talan egyedul a Rival 300 jatszhat, de az meg majdnem annyiba kerul, mint egy masik Naos 7000.

Ha a minosegbol lejjebb adsz, akkor egy M500 meg talan szoba johet.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#65660) Ant@ válasza CactuS (#65658) üzenetére


Ant@
senior tag

A többiek nem fognak egyet érteni de Gigabyte XM300. 48mm magas egy DA meg 43mm szóval elég testes.

(#65661) dobragab válasza Ant@ (#65660) üzenetére


dobragab
addikt

Dehogy nem ertek egyet, jo otlet, nekem eszembe se jutott. :D Irodai hasznalatra szerintem teljesen oke.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#65662) Vanir válasza B-L-A-C-K (#65657) üzenetére


Vanir
veterán

2S több DPI-t tud, ami ilyen Darkfield csodánál édes mindegy. Meg még egykét dologban eltér a kettő specifikációja.
2: [link]
2S: [link]

(#65663) Vanir


Vanir
veterán

SteelSeries Sensei 310 teszt
Már korrektúrázva van Logout-on is, szerintem ott is lassan megjelenik.

(#65664) B-L-A-C-K válasza Vanir (#65662) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi!

Notihoz ágyból netezéshez, ilyen kisebb kivitelben vezetéknélküli max 20 körül mit ajánlanál? Ezt néztem, annyira rosszakat nem írnak róla (látom itt nincs benne az ajánlottakba), de ha van hasonló alternatíva szívesen meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#65665) CactuS válasza Ant@ (#65660) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez jól hangzik, köszi neked és dobragabnak is. Azt hiszem rápróbálok, bár az a rácsozás az oldalán nekem már kicsit túl piaci. Viszont nem nézegetem, hanem fogdosom. :D

Ha már betértem ide, akkor rákérdeznék: a Naos 7000 után, az előbbi paraméterekkel játékra van nagy méretű egér mostanában? (Keretben 20k környéke) Vagy az még mindig az egyik legszélesebb/legnagyobb egér a megbízható típusok között?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65666) jaffa 2843 válasza Vanir (#65663) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Need them talps for mintának. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#65667) CactuS válasza CactuS (#65665) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Még az jutott eszembe, hogy a vertikális egér az nagyon elborult gondolat lenne? Bent nem játszom, ami pontosságnál a legszigorúbb az PS/Illustrator. Bár itthon ezekből sincs itthon túl sok választék.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65668) Ant@ válasza CactuS (#65665) üzenetére


Ant@
senior tag

Igen elég rusnya szegény de legalább kényelmes. :) Casual lövöldére egyébként ez is tökéletesen alkalmas.

(#65669) ribizly válasza CactuS (#65658) üzenetére


ribizly
veterán

Bocs, de ez jutott eszembe elsőre.
Egyébként meg, ha nem probléma a használt, akkor a Rival 300 elég olcsón beszerezhető. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65670) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok!

megjött a munkára vett e-bayes használt-felújított g602 :)
5 nap alatt ért ide US-ből. tényleg van súlya az 502 höz képest, de nekem oké.
külső: felső rész teljesen újnak hat, alján látszik, hogy használt volt, kap majd új talpakat és teljesen oké lesz.

Képek:
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#65671) Vanir válasza jaffa 2843 (#65666) üzenetére


Vanir
veterán

Pixeltől kaptam csak kölcsön, már visszaküldtem őket. :P

CactuS: Az a baj velük, hogy kevés van belőlük, amik jó, azok nagyon drágág (és annak ellenére nem top szenzorral vannak szerelve), az eBay-es olcsóságokról meg semmi infónk nincs.

B-L-A-C-K: Szerintem a kényelem döntsön. Ha megfelel a forma, jók a klikkek, és nem tudsz semmibe belekötni, akkor nyugodt szívvel vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#65672) CactuS válasza Vanir (#65671) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Értem és köszi, akkor marad az eredeti terv.

ribizly: Igen, valahogy így érzem magam mindig. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65673) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok! Nem rég vettem egy zowie fk2 egeret, és beállítottam ügye gomb kombinációval a polling ratet..Később pedig a lod-ot amit lowra állítottam (mouse 4+mouse 2) és szines felületen nem igazán érzékel! ha mediumon van a lod akkor tökéletes mindenhol, mi köze ennek a szines felülethez?

Egy natec genesis lava maxi egérpadon megy.!
Amugy hibátlan az egér.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#65674) ribizly válasza Krisz0418 (#65673) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem ugyanezt csinálta Zowie G-SR padon. Állítsd vissza default-ra (medium) és jó lesz. ;)
Amúgy inkább a textúrától / felülettől függ.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65675) Krisz0418 válasza ribizly (#65674) üzenetére


Krisz0418
őstag

Mediumon hibátlan, van ennek előnye ha kevés vagy magas a lod? Nem igazán emelgetem az egeret, 800dpi-n használom és egy 95x50es padon :D Akkor nem az egerem szar ügye?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#65676) ribizly válasza Krisz0418 (#65675) üzenetére


ribizly
veterán

Nem. :N Az egérpad nem olyan textúrázottságú, hogy azon a LOD-on normálisan fel tudja dolgozni a felületet. Mint írtam nálam ugyanez volt a Zowie saját padjával. Ha nem zavaró a default LOD magassága (túl alacsony, túl magas), akkor szerintem azt nem kell bántani.
Jellemzően nem nagyon találkozni ezzel a hibával, mert a gyártók ezt jól belövik (amennyiben nem állítható, akkor meg főleg), hogy a legtöbb felülettel jól működjön. A Zowie-nál szerintem ez viszonylag alacsony alapból is.
Long story short: Az egereddel nem lesz gond, csak a pad nem kompatibilis vele ezen a LOD-on. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65677) Fred23 válasza Vanir (#65663) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, vártam már ezt a tesztet! A Rival is pont ilyen értékelést kap?

(#65678) Krisz0418 válasza ribizly (#65676) üzenetére


Krisz0418
őstag

Köszi,akkor megnyugodtam! :)

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#65679) Vanir válasza Fred23 (#65677) üzenetére


Vanir
veterán

Majdnem. :P Fél fokkal jobb a build quality ott.

(#65680) This_is_Ice válasza This_is_Ice (#65646) üzenetére


This_is_Ice
tag

Srácok, erre valaki?
[link]

(#65681) ribizly válasza This_is_Ice (#65680) üzenetére


ribizly
veterán

Az a baj, hogy azért claw-ra nem nagyon vannak széles egerek. Amit még megnézhetsz az a Roccat Kone Pure Owl-Eye/Military/Optical. Esetleg Zowie FK2, EC2-A (bár ez nem kifejezetten claw-ra van), vagy még feljebb mehetsz Logitech vonalon a G403 irányába. Illetve még a Cougar Minos X3-at nézném meg a helyedben. Az még lehet bejön. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65682) Ant@ válasza This_is_Ice (#65680) üzenetére


Ant@
senior tag

A Mionix Castor hasonló lapos és széles.

(#65683) ribizly válasza Ant@ (#65682) üzenetére


ribizly
veterán

Az se rossz. De azért az sem rövid.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65684) Vanir


Vanir
veterán

Rival / Sensei 310 pretravel fix [link]

(#65685) ribizly válasza Vanir (#65684) üzenetére


ribizly
veterán

Ah. Akkor lehet azért fura a RKPOE-nak nálam kicsit a bal click-je, mert túlhúztam az egyik csavart amikor visszatettem az nyákot a paracord behelyezése után? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65686) dobragab válasza ribizly (#65685) üzenetére


dobragab
addikt

Igen. A nyák és a burkolat csavarjaival lehet játszani, ha nem tökéletes a klikk.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#65687) M0RGI válasza Vanir (#65684) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi és köszi a tesztet is!
Engem hála a jó égnek (kop-kop) a pretravel nem érint.

(#65688) Vanir


Vanir
veterán

Valószínűleg már csak hetek kérdése, és megjelenik a CM MasterMouse MM520 ill. MM530 itthon is.
Az árazás valószínűleg 13-15 rongy környéke lesz, ami 3360-nal szerelt egérnél igencsak ritka.
A tömegüket azonban sikerült elfuserálni, 101g az 520, 99g az 530, ez már mindkettő kábel nélkül van mérve. De RGB az kell...

(#65689) Dency01


Dency01
aktív tag

Érdekes lehet egyesek számára (egér teszt)

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#65690) ribizly válasza dobragab (#65686) üzenetére


ribizly
veterán

Oké! Akkor egy kérdés:
Mi a hiba- és sérülésmentes módja jaffa talpainak a leemelésének? :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65691) Vanir válasza Dency01 (#65689) üzenetére


Vanir
veterán

Nagyon köszi, el is mentettem.

ribizly: Óvatosság, szike, hajszárító.

[ Szerkesztve ]

(#65692) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Egy Razer Deathadder chroma után ti milyen egeret vennétek ha a következők a lényeg.

. Könnyebb legyen. feltudjam emelni :D

. Ne kopjon a burkolat túl hamar ( 1 év alatt) , úgy mond ne melegedjen a burkolata ha izzad a tenyerem ,eddig ez csak a razer logója miatt volt, hogy melegitette a burkolatot és azáltal a tenyeremet..

. középső ujjamtól tenyér aljáig úgy 19cm

. fogásom fingertrip olykor palm

.

köszi!

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65693) gyuromoj válasza gyuromoj (#65624) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mind a kettő kicsi... :W
Marad az mx518 egyelőre, aztán majd agyalok még mi legyen.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#65694) Vanir válasza Zοltta (#65692) üzenetére


Vanir
veterán

CM Storm Alcor-ra vetnék egy pillantást, vagy esetleg a Zowie EC2-A-ra.

(#65695) dobragab válasza Vanir (#65663) üzenetére


dobragab
addikt

:C

Annyit hozzatennek, hogy az egyes nem-Logitech gyartok altal "felpiszkalt" PMW3360 tudomasom szerint semmiben nem kulonbozik a PMW3360-tol, mivel az SROM titkositott, es a Pixart nem enged erdemi hozzaferest a gyartoknak sem.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#65696) M0RGI válasza Vanir (#65691) üzenetére


M0RGI
őstag

És a feltevésére van valami különleges tudnivaló, vagy csak alkohol, csipesz, oszt mehet rá?

(#65697) Zοltta válasza Vanir (#65694) üzenetére


Zοltta
senior tag

Szia ! :) Nijna videója alapján az Alcor a Zowie olcsóbbított változata, tetszik is a Zowie , de az a görgő világítás valami haláli :D pont ez az egy ami nem tetszik benne :( . De lehet megszokás kérdése :D

Ez alapján én is lemértem.
És hüvelyk ujjamtól keresztbe 11 cm középsőtől tenyerem aljáig úgy 20.5cm most akkor Large egér kéne nekem vagy Medium ? már magam sem tudom eldönteni.

A Chroma mérete mondhatni ,jó , de a segge baromi nehéz így mindig a padhoz kötődik úgymond. Ezért is meg még pár dolog amiért leakarom váltani.

Asus egerekről mi a véleményed van olyan ami megfelelne ?

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65698) dobragab válasza Zοltta (#65697) üzenetére


dobragab
addikt

Hamarosan, par nap mulva megjelenik egy cikkem pont errol, a "fake news" jellegu tesztekrol. Sajnos, ki kell jelentenem, RJN sem ert az egerek tesztelesehez vagy ajanlasahoz.

Felreertes ne essek, a videoibol mi is sok hasznos dolgot megtudunk, de azt is felismerjuk, ami hulyeseg.

Alcor es Zowie teszteket irtunk mi is, osszefoglaloban megtalalod a linkeket, azoknak batran hihetsz.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#65699) Zοltta válasza dobragab (#65698) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nem most fogok még venni újat, csak időben akarom tudni ,hogy pontossan milyet is nézzek :)

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65700) dobragab válasza Zοltta (#65699) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem az EC1-A lesz a te egered, esetleg a G403.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.