Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) koxx válasza forras2 (#65350) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy Asus ROG sica kb ugyanannyiba kerülne és benne van az ajánlott egerek között vagy pl egy steelseries rival 100.

(#65352) Mclovin


Mclovin
senior tag

Valaki aki már újított fel egeret,van esetleg valami olyan festék, ami tartósan megmaradhat rajta egy restaurálás után? :F

(#65353) forras2 válasza koxx (#65351) üzenetére


forras2
őstag

Ezt értelmezzem úgy, hogy az A4tech egerek nem jók? :))

(#65354) dobragab válasza forras2 (#65353) üzenetére


dobragab
addikt

Igen.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#65355) Vanir válasza Mclovin (#65352) üzenetére


Vanir
veterán

Normális minőségű akril cuccokkal meg lehet csinálni igényesen, tartósra.

(#65356) forras2 válasza dobragab (#65354) üzenetére


forras2
őstag

Okéska, akkor átnézem az ajánlott egereket, köszönöm :R

(#65357) Vanir


Vanir
veterán

Csináltam egy PéHás-egeres Discord csatornát, ezen a linken tudtok csatlakozni. :) Csak hogy az off cuccoknak, meg a random kis beszélgetéseknek, is legyen helye.

[ Szerkesztve ]

(#65358) jaffa 2843 válasza Vanir (#65357) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Szuper.. most ki fog halni a topik... :DD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#65359) Vanir válasza jaffa 2843 (#65358) üzenetére


Vanir
veterán

Attól nem félek. ;]

(#65360) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Így több mint egy hét G102+Hyperx Fury S használat után input lagosnak és idegesítőnek érződik melóhelyen a Genius DX-100 plusz egérpad kombó, amit azért vittem be, mert a wireless Logitech pokoli volt :DDD Mutató pontosság javítása természetesen off melóhelyen is.
Könnyű a jóhoz hozzászokni.

(#65361) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,
Vettem a napokban egy G402-es egeret előtte a4tech 750bh volt.
A tapasztalataim:
- a kattintása hangosabb,
- baromi kemény és nehéz lenyomni a középső gombot a régihez képest,
- ha nagyon lassan görgetek, akkor előfordult, hogy gördült egyet a görgő, de a képernyő nem gördült :( és néha elég zavaró, hogy érzem pontosan pl, hogy 2-3-at görgettem, de egyel kevesebbet megy le.
- a 3 világító fogacska alatt lévű (hüvelyk ujjnál) gombbal lehet valamit kezdeni? Nagyon zavaró helyen van, gondolom kiszedni nem érdemes vagy lehet, mert elveszik a garancia stb.

(#65362) ribizly válasza martin66 (#65361) üzenetére


ribizly
veterán

Kb annyit tehetsz, hogy kikapcsolod őket az LGS-ben és akkor a véletlen megnyomásokkal nem lesz gond. Ha persze fizikailag zavarnak, akkor azon csak a barkácsolás segíthetne, de akkor inkább keress egy olyan egeret, aminél nincs ilyen zavaró tényező. ;)
A görgő manapság nagyon kevés egérnél jó. Általában baromi kemények, de ahol meg nem ez a baj ott más gondok lesznek (csúszik a gumi a belső gyűrűn, nem választódnak el a fokozatok, túl keményen válnak el a fokozatok, ...).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65363) sNk77


sNk77
aktív tag

Lehet, hogy volt már: Sensei 310
Sensei 310 G pro, Revel és FK2-ről pár kép.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#65364) ribizly


ribizly
veterán

Topic 1
Na srácok! Ez mindennek az alja!
Nem értettem miért recseg, ropog a ZA13-am. Volt előtte fehér logo-s EC2-A, FK2, piros (Benq) ZA12 és tényleg mindegyik nagyon egyben volt, de ez valahogy nem. :F
Zowie ZA13 belülről!
Van csavarhely a fedél fixálására, de természetesen ilyen kis csavart nem találni minden boltban, sem nagyobban, sem szemüvegszárban, sem másik egérben, sem semmi másban! :W
Ha esetleg valakinek van ilyenje (~1.5-2mm-es [link1], [link2], akkor keressen meg pls :R)

Topic 2
Logitech G102 vs G Pro

Azért van különbség a kettő között belül is. És itt nem csak arra a kis műanyag fedélre gondolok, ami a G102-ben félig befedi a Mercury-t. Nálam a G Pro nyert. :D

Topic 3
Ninox Venator. Ami bejött a Zowie-nál az itt egyáltalán nem működik nálam.
A forma elvileg valahol a Zowie ZA12-13 között helyezkedik el, de nagyon nem megfelelő ergonómiával. Az anyaghasználat az oldalán kis túlzással a "kiborító" kategóriába sorolódik nálam, mert hiába a textúra egyáltalán nem tapad semmilyen páratartalom mellett (SŐT). A gombok is hagynak kívánnivalót maguk után, de ami végleg beteszi a kaput az a görgő. Nem elég, hogy nehezen lehet vele görgetni, de még csúszik is a felülete és így használhatatlan. :W
Sajnálatos, pedig nagyon jó lehetett volna.
Egyébként ami jó benne az a kábel, a felső burkolat, a világítás, nomeg persze a belseje, a lelke, de ez kevés... :(

Ettől még ezúton is 1000xköszönet Vanir-nak, hogy lehetőséget kaptam a kipróbálásra. :R

Piece. :))

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65365) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Van egy Mad Catz R.A.T. 3-mam, ami ha minden igaz A3090 érzékelőt használ. Azt mondom, hogy elég pontos, a dizájnja is jó, meg claw gripes fogáshoz kényelmes. Minden más szar ezen az a vackon. :D
No, de mivel kedvelem, ideje újból helyre kalapálni. A jobb egérgomb elállt, ezt javítottam. A görgő meg a racsnimenet mintha nem lenne szinkronban, néha nem érezni, hogy kattant, miközben az görgő mozdult és fordítva. A középső gomb duplán kattint.
Akkor a kérdéseim:
1. Honnan a rákból lehet hozzá új görgő-érzékelőt szerezni?
2. Milyen középső kapcsoló lenne tűrhető? Valami srác a neten YD-001-et ajánlott.

Ja, tényleg, fő kapcsolóból melyiket szeretitek? Aliról van egy maréknyi Omron D2FC-F-7N-em, amivel a Gigabyte M6880-am javítottam. Rosszabb nem lett az biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#65366) M0RGI válasza Vanir (#65342) üzenetére


M0RGI
őstag

Szuper, mert épp a Rival 310-et néztem ki maggamnak. Remélem az minden téren meg fog felelni számomra.
Azt lehet tudni, hogy itthon mikortól és valószínűsíthetően hol lesz kapható először?
Köszönöm!

(#65367) koxx válasza M0RGI (#65366) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

SS weboldaláról rendeld meg [link]

(#65368) M0RGI válasza koxx (#65367) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi szépen, látom ingyenes a szállítás. ;)
Ha meg mégse jönne be fogásra, talán el tudom adni. Remélem...

(#65369) koxx válasza M0RGI (#65368) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jaja szerencsére ingyen szállítanak ide :)

(#65370) sNk77 válasza M0RGI (#65366) üzenetére


sNk77
aktív tag

Pixelnél már van, talán ki is állítottak egyet-egyet tesztelésre. Én most pesten leszek pár napot és 10 percre van autóval, lehet elnézek.

Pixel Rival 310

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#65371) Vanir válasza ribizly (#65364) üzenetére


Vanir
veterán

Koszike a velemenyezest, megy majd a Logout posztba. :)

Peace* :DDD

(#65372) This_is_Ice


This_is_Ice
tag

Tisztelt fórumtársak!
A közelmúltban vettem egy g402-t pusztán kíváncsiságból, elég jó, de valahogy nehezen tudom karmossal fogni. A kérdésem az lenne, hogy a G Pro vajon jobban a kezemre állna-e, és hogy ergonómiáját tekintve közelebb áll-e az általam előzőleg használt, hőn szeretett RAT3-hoz

(#65373) M0RGI válasza sNk77 (#65370) üzenetére


M0RGI
őstag

Az jó, köszi. Alig több, mintha a SteelSeries weboldalról rendelném.
Egy félelmem van csak, hogy nehogy használtat küldejenek, mint a múltkor a KoneEMP-ből...

(#65374) koxx válasza M0RGI (#65373) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gyári SS viszont tuti nem küld használtat.

(#65375) SP!T válasza koxx (#65374) üzenetére


SP!T
addikt

Én tuti SS oldalról rendelném. A garanciájuk is átlagon felüli! Pixel meg hát na... Rendet sem tudnak rakni, így hogy találnak meg egy egeret?. ;]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#65376) M0RGI válasza koxx (#65374) üzenetére


M0RGI
őstag

Meggyőztetek :)
Csak a garit hogyan lehet érvényesíttetni SS-nél?

[ Szerkesztve ]

(#65377) SP!T válasza M0RGI (#65376) üzenetére


SP!T
addikt

Online lejelented náluk. Nekem vissza se kellett küldeni a cuccot. Illetve kérték, de megírtam, hogy az olyan sokba kerülne, hogy nem érné meg (billentyűzet) Küldtek egy kupont és levásároltam újra (még egy grátisz egérpad is belefért). Pedig nem használhatatlan volt a termékem, csak lötyögős a space.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#65378) dobragab


dobragab
addikt

Zelotes T80:

1000 DPI-n valahol 1 m/s körül van a PCS, rettenet smoothing, a Paint teszten is látszik, mennyire szögletes az egész, pedig 500 Hz. 5 ms input lag..

5500 DPI-n nem tudtam megmérni az input lagot, mert 0,3 m/s-nál kiakadt...

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#65379) hackeeeee válasza hackeeeee (#62253) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igaz, kicsit régen volt már, de megrendeltem a G402-t. Győzött a claw-al szemben, főként az oldalsó kisebb támasz miatt. Meglátjuk majd milyen lesz.

A régi Reaper-em elkezdett már hámlani is, megérett a cserére.

Véleményem szubjektív...

(#65380) M0RGI válasza SP!T (#65377) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm szépen!!

(#65381) sNk77 válasza M0RGI (#65373) üzenetére


sNk77
aktív tag

Én rendeltem egy Sensei 310-et, keddre ígérték a beérkezést, szerdán hozná a futár. Nem hiszem, hogy 1 nap alatt lesz használt. Nincs idő az elállásra :D, max ha a kiállított darabot küldik el. A maxgamingtől is rendelhető és ott 60 napot biztosítanak elállásra. Pixelhez vissza postázni olcsóbb szvsz mint az SS-nek ha nem jönne be.

nádpálca

(#65383) Vanir válasza This_is_Ice (#65372) üzenetére


Vanir
veterán

A RAT 3-as reszet tekintve a kerdesnek passz, de a G Pro mindenkeppen jobb claw gripre, mint a G402.

(#65384) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Érdekelne, hogy milyen egeret ajánlanátok nekem.
Eddig nem nagyon törődtem az egérrel mert volt aztán kész, ritkán játszok, de a géppel dolgozom elég sokat, és a mostani egerem megbolondult (pl. kettőt kattint 1 kattintásra ez elég idegesítő, de több más baja is van) és már kb 10 éves :)
A legfőbb szempont, hogy balkezes vagyok
de sosem használtam még balkezes egeret,
a jobb kézhez kialakítottak ugye nagyon kényelmetlen
a legjobb az lenne, ami mindkét kézzel használható.
Vezetékesre gondoltam, mert úgyis csak asztali gépet használok, és nem fontos hogy vezeték-nélküli legyen.
Gamer egérre gondoltam mert azok jobbnak tűnnek normál használatra is.
(és mellékesen születésnapomra "kapnám", tehát nem muszáj a legolcsóbb, de 20e. alatt legyen azért... :) )

Köszönöm!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#65385) sNk77 válasza lcee79 (#65384) üzenetére


sNk77
aktív tag

Milyen a mostani egered ? Elsőre én egy Abyssus 2014-et ajánlanék ha kis kéz és nem kell oldalsó gomb, Mionix Avior 7000 ha nagy kéz és kell oldalsó gomb. Az Avior jóval nehezebb is, mind a kettő méretét és súlyát megtalálod az ajánlóban.

Szerk.: Az Avior szenzora jobb, ha külföld is szóba jöhet akkor egy Nixeus Revel amazon.co.uk-ról. Revel amazon , most az ára is tök jó.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#65386) kemotox válasza lcee79 (#65384) üzenetére


kemotox
addikt

Mondjuk asszem pont ilyen 21-22 körül szoktak menni, de Zowie egerekre vess egy pillantást, legtöbbjük szimmetrikus

(#65387) lcee79 válasza sNk77 (#65385) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a választ, megnézem őket.

A mostani egy Logitech Cordless Desktop LX710 egér billentyűzet páros egere. (jelenlegi billentyűzetem is az ami a képen van :) )
De az egér már új korában se volt valami nagy szám "egerező" :)
De sok mindent be lehetett állítani, és szimmetrikus is volt, csak irodai olcsó egereket használok munkahelyen is, így nincs nagy összehasonlítási alapom :)
De most már meguntam, és gondoltam ha már foglalkozom vele, akkor megkérdezek egér-szakértőket is :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#65388) Vanir válasza lcee79 (#65384) üzenetére


Vanir
veterán

Kezmeret es fogasi mod kellene, anelkul vaktoltenyeket lovoldozunk ajanlas gyanant. :)

(#65389) lcee79 válasza Vanir (#65388) üzenetére


lcee79
őstag

Ujjbegyes fogás - fingertip grip
és kb 19-20 centi a tenyerem a "tövétől a középső ujj végéig" ha jól értelmezem :)

És van még egy "furaság" amit más nem így szokott biztosan, az hogy akármelyik gombot is kell nyomni, a mutatóujjammal nyomom/nám :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#65390) Vanir válasza lcee79 (#65389) üzenetére


Vanir
veterán

Ha eleg a harom gomb, akkor ASUS ROG Sica, esetleg Razer Abyssus 2014 vagy v2.
Amugy meg SteelSeries Sensei 310, Zowie ZA11, Zowie FK1/FK1+, Mionix Avior 7000. Erdemes megfogdosni / kiprobalni oket vasarlas elott.

(#65391) lcee79 válasza Vanir (#65390) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi az ajánlásokat!

"Érdemes megfogdosni / kipróbálni őket vásárlás előtt."

ez itt kaposváron nem nagyon fog menni (van pár kis számtech bolt, meg egy euronics azt ennyi), azért is kell mindent fórumba megkérdeznem, de ez általában be is szokott jönni, mert olyan dolgokat is mondanak a fórumozók, amiket én nem is vettem volna figyelembe, de utólag jó hogy azt választottam :)

Ezt az ASUS-t én is néztem mielőtt még a fórumra jöttem volna árban is jó.
A többit is megnézem hátha megtetszik valamelyik. :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#65392) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Üdv. Vásároltam egy logitech g602 típusú rágcsálót. Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy nagy eretnekség nem natív dpi-n használni? Az összefoglalóból tudom hogy úgy ajánlott (1000), de úgy nekem iszonyú lassú, többször fel kell emelnem mire az egyik monitor széléről eljutok a másik monitor széléig. Még így 125 Hz-en is. Szóval nekem 1500 környékén kényelmes. 500 Hz-en még magasabb kéne, 1800 vagy ilyesmi.
Szóval ilyen fura anomáliát okoz nekem, mert ha 1000 dpi-n használom, akkor minek adtam ki ennyi pénzt egérre mikor rosszabb érzés használni mint az ipari hulladékokat amiket eddig használtam egér helyett. Másfelől viszont ha 1500 dpi-n használom akkor minek adtam ki ennyi pénzt egérre ha úgyis "megnőhet a jitter, romolhat a PCS, smoothing / input lag figyelhető meg, negatív gyorsulás jelentkezhet", mint az az ipari hulladékoknál amiket eddig használtam egér helyett.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#65393) kemotox válasza JoeCockBill (#65392) üzenetére


kemotox
addikt

Az anomáliát a gyorsítás okozza, kapcsolt ki gyorsan. Windowsos egeres beállításoknál "egérmutató pontosságának javítása" vagy valami hasonló a neve. Utána nyugodtan felveheted a frissítési gyakoriságot 500Hz-re is akár, nem lesz lassabb tőle.

(#65394) JoeCockBill válasza kemotox (#65393) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nahát, és valóban, köszi. viszont a natív 1000 dpi nekem továbbra is lassú

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#65395) martin66 válasza ribizly (#65362) üzenetére


martin66
senior tag

Köszi a tippet, inkább átprogramoztam azt a gombot a vissza parancsra még talán jobb is. Szóval megszokom és jó lesz :).

(#65396) dokee78


dokee78
félisten

Ezek közül melyiket válasszam?
Gigabyte M6880 Laser Mouse-t váltana.
Alapfelhasználás mellett kis World of Tanks és kis World of Warships lenne.

Összeg határ max 6.000 és csak új:

Aula Rigel
Trust 21044 GXT 101
Trust 183307 GXT 25
Zalman ZM-M401R
Canyon CND SGM 5N
Hama uRage Reaper Neo
Hama Reaper Essential

Hama felé hajlok.

Natec,Mars nem jók?

(#65397) Ant@ válasza dokee78 (#65396) üzenetére


Ant@
senior tag

Egyiket se. Ugyan ott vagy velük mint pl. ezzel

(#65398) Vanir válasza JoeCockBill (#65394) üzenetére


Vanir
veterán

Tedd feljebb and done. 2000 kornyeken meg siman jo.

dokee78: az osszes hulladek a felsoroltak kozul tbh

[ Szerkesztve ]

(#65399) sNk77


sNk77
aktív tag

Biztos volt már: [link] :D

nádpálca

(#65400) dokee78 válasza Ant@ (#65397) üzenetére


dokee78
félisten

Lehet hulladékok,de többet meg nem szánok rá,elvoltam a Giga M6880-al is.
Például a linkelt Genius 1000 dpi és állítani sem lehet.

Köszi azért,akkor marad a Hama.
sNk77 :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.