Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) dewil666 válasza TeebyKay (#53150) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#53152) deadwing válasza dobragab (#53146) üzenetére


deadwing
addikt

1040 lett. Köszi a segítséget :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#53153) Vanir


Vanir
veterán

Elég kemény, hogy 4500-ért sem viszik el a DB Plasma-t. Asszem megtartom inkább. :DDD Bezzeg a Keep Out, Zelotes, meg hasonló förmedvényeket lazán elkapkodják ennyiért...

(#53154) dobragab válasza Vanir (#53153) üzenetére


dobragab
addikt

Én 6000-ért nem tudtam eladni az MX310-et és az MX510-et sem. Bezzeg két MX518-at 8000-ért elvittek. Ez van.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53155) Vanir válasza dobragab (#53154) üzenetére


Vanir
veterán

Igazából fájna is a szívem eladni, mert régóta kerestem már egyet a vitrinbe, de drága az Overwatch. ;]

(#53156) kemotox válasza Vanir (#53155) üzenetére


kemotox
addikt

Hajjaj ne is mondd, tökre le vagyok égve azt valami véletlen folytán bepattant a 60 eurós változat... Tegnap is nagyba tanulnék vizsgára erre elindult véletlenül. Hajnali 1 ig nem is tudtam kilépni belőle, valami bug vagy nemtom.

(#53157) TeebyKay válasza kemotox (#53156) üzenetére


TeebyKay
őstag

Látod ha az én módszeremmel tolnád, akkor fogom csak meglepni magam vele ha sikerülnek a vizsgák ;]

(#53158) Vanir válasza kemotox (#53156) üzenetére


Vanir
veterán

En azert nem vettem meg meg, mert a matek sajnos nagyon kell a raepulo tantargyak meg a kredit miatt es nem megy bele a fejembe magatol. :D

(#53159) regener


regener
veterán

Lemaradtam valamiről?

Pár órája még csak 6 volt :D

(#53160) dobragab válasza regener (#53159) üzenetére


dobragab
addikt

:C

Jelentsd lezso-nak a bug topikban :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53161) TeebyKay válasza regener (#53159) üzenetére


TeebyKay
őstag

Bocsi, 53107 alkalommal leírtam a topicba, hogy pénisz, aztán dobragab rámszólt ;]

(#53162) ada19 válasza ada19 (#53018) üzenetére


ada19
senior tag

Hyperglide (jaffa féle) felkerült - nagyon jó, csak ajánlani tudom! Kapcsolók cserélve (japán Omron), itt viszont felmerült egy érdekesség amiben a tanácsotokra lenne szükségem.

Mindkét G100-sben a 2-2 fő kapcsoló cserélve lett, és a sajátomnál feltűnt hogy néha (elég sok de nem mind) a kattintások plusz hangokat generálnak, leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a konkrét kattintás előtt egy sokkal halkabb kattanás is zajt csapna. Tapasztalatom szerint tényleges kattintással nem jár, tehát funkcionálisan úgy néz ki tökéletes. Ami furcsa, hogy a bal és a jobb is ezt csinálja (öcsémén a másik 2 kapcsolót még nem volt alkalmam kipróbálni, de szerinte az nem ilyen), szétszedtem újra az egeret, és csak a kapcsolót nyomogatva is ugyanez a gond tehát nem az egérrel, vagy a gomb résszel lesz a probléma.

Ez normális dolog? Fog javulni idővel? Gondolom annak elég kicsi a valószínűsége hogy pont 2 "hibás" nálam kössön ki.

Köszi előre is! :R

Mégsenem

(#53163) dobragab válasza ada19 (#53162) üzenetére


dobragab
addikt

Igen, valamilyen szinten normális. Én is rengetegszer találkoztam vele. Egy ideje mindig "meghallgatom" beforrasztás előtt, de sose jelentkezik, mindig csak utána.

Igazából nem lényeges dolog, használattól elég hamar (pár száz, pár ezer klikk után) eltűnik, bekopik.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53164) ada19 válasza dobragab (#53163) üzenetére


ada19
senior tag

Köszi, ez megnyugtató. Murphy keze lehet a dologban, ugyanis én is meghallgattam mind a 4-et még forrasztás előtt és akkor tuti nem voltak ilyenek. :)

Mégsenem

(#53165) MaTpr0F válasza dobragab (#53163) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Vagy egyszer erősebben benyomod. Nekem bevált, egyből megszűnt.

(#53166) Loresz


Loresz
tag

Üdv, srácok! Sajnos az Aviorra keresztet vethetek! Mit tudnátok ajánlani helyette!? ( egy másik Avioron kívűl) Fps-t nyomok, többnyire multi megy, szóval fő a pontosság! Átnéztem az ajánlott egerek listáját, de nem nagyon sikerűlt közőlük választanom! Az avior mérete adott, szóval az okés, ha tud valaki nála jobb egeret ajánlani azt megköszönöm! Üdv ! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#53167) dobragab válasza Loresz (#53166) üzenetére


dobragab
addikt

Összefoglaló kérdései :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53168) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Üdv!
1. max 15k
2. ebay is szóbajöhet
3. főleg CS:GO, BF
4. palm
5. -
6. nincs

Roccat kone pure tetszett nagyon, de nekem nem ér meg 25k-t. Szóval formában valami ahhoz hasonló kellene.

HATER

(#53169) Vanir válasza DiszNóÓl (#53168) üzenetére


Vanir
veterán

Vadássz apróról Kone Pure Optical-t vagy Military-t. Ennyiért szoktak menni. :)
Vagy ez.

(#53170) dobragab válasza Vanir (#53169) üzenetére


dobragab
addikt

KPO és KPM tenyeres fogásra kb. alkalmatlan, ahhoz túl kicsik.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53171) DiszNóÓl válasza dobragab (#53170) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Én amikor próbálgattam MM-ben akkor nekem simán jó volt. Most is egy kicsi Geniusom van. :U

(#53169) Vanir
Köszönöm szépen, aprón jelenleg nincs, csak XTD...

Szóval a Razer lesz.

HATER

(#53172) TeebyKay válasza DiszNóÓl (#53171) üzenetére


TeebyKay
őstag

Egy kicsi egeret hogy tudsz palmosan fogni? Elég nagy kell legyen, hogy felfeküdjön rá a tenyered. A razer jóval nagyobb és palmosabb mint a kpo/kpm.

(#53173) DiszNóÓl válasza TeebyKay (#53172) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nem konkrétan palmos a fogásom, inkább palm és fingertip vegyesen. :B
Kb 10cm-es az egér tenyerem pedig 18cm(középső ujjig).

HATER

(#53174) dobragab válasza DiszNóÓl (#53173) üzenetére


dobragab
addikt

Akkor jó lett volna, ha kapásból ezt írod :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53175) DiszNóÓl válasza dobragab (#53174) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Sry. Azért írtam, hogy a KPO/KPM nekem tökéletesen jó volt, és ahhoz hasonlót keresek.

HATER

(#53176) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Kana i-Café-hoz milyen driver telepíthető?

(#53177) dobragab válasza RexpecT (#53176) üzenetére


dobragab
addikt

Ha jól tudom, SS Engine 2.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53178) TeebyKay válasza dobragab (#53177) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az összes Kana szériás egérhez az való. :K

[ Szerkesztve ]

(#53179) knoxhu válasza TeebyKay (#53178) üzenetére


knoxhu
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az egér kereséshez.
Macbook-hoz keresek valamilyen egeret, aktív grafikai munkához. (Főként Photoshop)
Asztalin jelenleg egy Razer Abyssus-t nyüstölök évek óta és nagyon meg vagyok vele elégedve.
A problémám elsősorban az, hogy a kevés USB port miatt, egy bluetooth-os egérre lenne szükségem és lövésem sincs ehhez a kategóriához.

1. Mennyi a keret? 10 ezer forint környéke, kicsit mehet fölé is.
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Inkább újonnan, de a ó állapotú használt is még beleférhet.
3. Mire használnád az egeret? Grafikai munka
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? fingertip grip, viszonylag nagy.
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? A jelenlegi egeremet 3500 DPI-n használom
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Egy, maximum két extra gomb jól jöhet, de nem feltétlenül szükséges.

(#53180) Saccco válasza knoxhu (#53179) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jobban jársz egy USB hub-bal. ;)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53181) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Tegnap volt alkalmam közelebbről szemrevételezni haverom új szerzeményét.

Mielőtt a fenti mondat után temetnétek a hsz-t, azért olvassátok végig, rövidre fogom :DDD

Ahhoz képest, hogy mennyibe kerül, egy rossz szavam nem lehet az összeszerelésre vagy anyagminőségre.
Nagyon jó a fogása, illetve érzete. Megrázva semmi nem zörög benne. Kényelmes forma (legalább is ez), klikk érzet is OK. Világítás - bár tudom, hogy nem szempont - nem gagyi, kábele is jó nem az a silány merev szövetelt mint amit vártam, persze lehetne egyel puhább.
Az egértalp polírozott alumínium, elég frankón siklik. Súlyra olyan 100g körülre tenném, de majd lemérem.

Szoftver a hacker funkciókat leszámítva rendben van, szépen lehet benne állítani kb. mindent, utána ki is lehet lőni, mert mindent eltárol belső memórián. Lod-ra nincs panaszom, legalacsonyabbon 1dvd fölött már nem érzékel. Játék közben gyorsulást nem tapasztaltam, AS-ot meg gyorsan megnéztem paintben és nincs.

On-the-fly dpi váltás kicsit töketlenül van megcsinálva, de legalább van. Görgő ok, bár egy picit nyiszog, gondolom mivel új. Nyilván jó lenne kicsit huzamosabb ideig gyűrni, majd el is kérem egy hétvégére amikor nem lesz otthon.

Ennyi röviden. Ajánlani most még nem merném, de akár még egy jó budget egér is lehet a kalandvágyóknak :D

[ Szerkesztve ]

(#53182) knoxhu válasza Saccco (#53180) üzenetére


knoxhu
senior tag

Igazad van, ez is egy opció.
USB-s vonalon akkor mi férne bele abba amit leírtam? :)

(#53183) Saccco válasza knoxhu (#53182) üzenetére


Saccco
nagyúr

A pontos ajánlatot, majd a komoly egerészek megmondják, én csak annyit tudok, hogy összefoglaló táblázat. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53184) Raggie válasza knoxhu (#53182) üzenetére


Raggie
őstag

USB-s volalon akár maradhatnál a mostani Abyssus-odnál! :) Annál jobbat ilyen áron/méretben nemigen fogsz találni.

Clint Eastwood FTW

(#53185) knoxhu válasza Raggie (#53184) üzenetére


knoxhu
senior tag

Oké köszönöm. Normális Bluetooth-os egér nem is létezik? :D

(#53186) Raggie válasza knoxhu (#53185) üzenetére


Raggie
őstag

Hát megmondom őszintén nem tudom. Csak az összefoglalót idézve mindegyik szenved valamilyen hátránytól: vagy a súly, vagy az akuuidő, vagy a normális szenzor. Még ha volna is normális szerintem bőven a 10ezres árkategória fölött lenne.

Clint Eastwood FTW

(#53187) dobragab válasza Raggie (#53186) üzenetére


dobragab
addikt

BT-s egerek mindháromtól.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53189) w.miki


w.miki
veterán

Vettem egy vezetékes Lenovo M20 optikai(??) egeret.
Egérpaddal megy is, de a fehér asztalomon nem, legfeljebb akadozva, darabosan.
A régi noname egerem simán megy minden felületen, csak már elég öreg.
(Lehet, hogy az lézeres?? Nem tudom, hol lehet ezt megnézni.)
A pici új miért nem megy fehér asztalon? Lehet rajta valamit állítani, hogy működjön?
(Alap felhasználás, nem játék. És nem akarok egérpadot alá, nekem jó az asztalon tologatni.)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#53190) Saccco válasza w.miki (#53189) üzenetére


Saccco
nagyúr

Simán lehet, hogy ez ennyit tud. Én is visszadobtam a céges Lenovo-t, mert még irodai felhasználásra is alkalmatlan. Logitech M90 megváltás utána, pedig ez is egy egyszerű darab.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53191) kurtzyx


kurtzyx
tag

Üdv!

Szegény Kone XTD-m haldokló félben van, gyakorlatilag ami egy egéren be tud dögleni az itt be is döglött. A kurzor "megakad", dupla katt, nem küld folyamatos jelet a gomb. [Bár lehet, hogy az első az alaplap kínja.. végül is miért ne döglene meg az is ha már 1x az egér, a billentyűzet és a fejhallgatóm /meg az erősítő de azt már megszoktam.../ egyszerre kezd el döglődni. :D] R.I.P. Mondjuk volt rá lassan 4 éve, hogy megadja magát.

1. ~25-30k nagyjából ugyanaz a kategória a cél mint az XTD volt anno megjelenéskor.
2. Új.
3. moba, rts + overwatch
4. Valahol palm és fingertip között.
5. Az XTD alapbeállításait használom.
6. Igazából 2 problémám volt az XTD-vel: még 1-2 normális helyen lévő gomb elférne rajta, a gumírozott borítást iszonyat körülményes tisztítani. Nem igazán feltétel egyik sem az új egérrel kapcsolatban de azért előny. [Ill. még egy dolog: Razer még 1x ebbe a házba be nem teszi a lábát. :) Razer Naga GGWP]

[ Szerkesztve ]

(#53192) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

Az alábbiakra kérnék ajánlást:

1. Mennyi a keret?
~20000 körül

2. Használtpiac, és / vagy eBay?
Inkább újra voksolnék

3. Mire használnád az egeret?
Főleg munka (webfejlesztés és játék [Diablo 3])

4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
palm és tenyéréltől középsőujj végéig 17cm

5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Logitech Performance MX alapértelmezett beállítása

6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Legalább egy vissza gomb legyen az oldalán, jobb kezes kialakítás

Jelenleg egy Logitech Performance MX-et használok, ami nagyon kényelmes, csak kicsit nehéz és néha kihagy illetve a bal gomb sem az igazi már. Valószínűleg nem tett jót neki, hogy elkezdtem játszani vele.

Az ajánlott egerek közül a Razer DeathAdder Chroma és a Roccat Kone Pure Optical tetszett meg, de utóbbi nehezen beszerezhető.

Van esetleg más ajánlat a jelenlegi egér ismeretében? Az egeret 1-2-2 ujj rendben használom.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#53193) Loresz


Loresz
tag

Skacok, két egér: Maionix Naos 7000 vagy Logitech G402 Hyperion Fury? Ez a két egér jöhet most számításba! Kettő közül melyik a jobb FPS-re?

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#53194) RexpecT válasza dobragab (#53177) üzenetére


RexpecT
addikt

dobragab & TeebyKay :R

(#53195) jaffa 2843 válasza Loresz (#53193) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Amelyik jobban kézre áll. Talán a G402 jobban markolható, gyors mozdulatoknál nem esik ki a kezedből.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#53196) Vanir


Vanir
veterán

Na, ma az új WaterGlide™ talpakat teszteltem, powered by 4 deci víz keresztül az asztalon.

(#53197) jaffa 2843 válasza Vanir (#53196) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Amikor a 15 éves skót whisky-m borult rá a padra azt hittem sírva fakadok. :DDD Nem csúszott jól, de kurvajó illata volt. :P

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#53198) Vanir válasza jaffa 2843 (#53197) üzenetére


Vanir
veterán

Be kell keretezni, és kirakni a falra. Duplán érték. :DDD

(#53199) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Nocsak, egy kilyuggatott G402!

(#53200) Vanir válasza MaTpr0F (#53199) üzenetére


Vanir
veterán

Ezek a szerencsétlenek még mindig próbálkoznak? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.