Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Régóta használok egy Microsoft Intellimouse Explorer IE 3.0 SteelSeries MOD egeret a ti ajánlásotokra, ezért merek itt bekérdezni.

Az lenne a problémám, hogy néha a görgő ugrik egyet meg a jobb kattintást kétszer veszi.
Mennyi lenne a költsége ezeknek az alkatrészeknek a cseréje?
Vagy jobban járok Steelseries Kana i-Cafe vásárlásával?
Azaz inkább úgy lenne pontosabb a kérdésem, hogy mekkora a különbség a két egér között?

Minimális játék amúgy böngészés és hasonlókra használnám viszont sokat.
Oldalsó gombokat már megszerettem szóval az is fontos.

(#53552) micafighter válasza norby91 (#53548) üzenetére


micafighter
nagyúr

& (#53549) TeebyKay Köszi :) Megpróbálkozok akkor első körbe a kapcsoló cserével. Szaktudás az megvan a forrasztáshoz, tudtok esetleg magyar leirást kapcsoló cseréről? Omron D2F-01F jó a DA 2013-ba ugye? Teflon tappanccsokat továbbra is jaffa 2843-tól lehet beszerezni? :)

Más: van amugy olyan rágcsáló, amibe gyárilag japán kapcsoló van? Tudtommal a legtöbbe a kinai Omront nyomatják :(

Úgy látom folyamatosan bővül az összefoglaló, le a kalappal dobragab , [oWn]f4te, jaffa 2843, Vanir :R

[ Szerkesztve ]

(#53553) TeebyKay válasza micafighter (#53552) üzenetére


TeebyKay
őstag

Itt az összefoglalóban találsz róla egy leírást, nem egy bonyolult művelet. Igen jó bele. Igen tőle. Azt hiszem van alapból ezzel gyártott egér, de nem vagyok benne biztos.

(#53554) micafighter válasza TeebyKay (#53553) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi, átnéztem pedig az összefoglalót most is, de vak vagyok :R Sokat bővült amióta utoljára végigolvastam :)

[ Szerkesztve ]

(#53555) TeebyKay válasza micafighter (#53554) üzenetére


TeebyKay
őstag

Amit linkeltem az egy másik topic összefoglalója.

(#53556) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Ajánló felfrissült.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#53557) Saccco válasza jaffa 2843 (#53556) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ajánlott wireless egerekkel is?! :Y :R

;]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53558) TeebyKay válasza Saccco (#53557) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen.

Logitech G900 ;]

(#53559) embe válasza Saccco (#53550) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Számításba veszem azt is. Nézelődök, nem kapkodok. Most egy ebayes egeret használok, a maga hibáival elmegy a lapos mellett. Hátha valami jó akciós Logitech wireless egér beesik.

HP-X3000 -as wireless egérről van valakinek infója?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53560) dobragab


dobragab
addikt

Úgy néz ki, egy noname gyártó csinálta meg azt, amit mindenki akar. Mondjuk japán Omronok jól jöttek volna, de ne legyünk telhetetlenek.

- PMW3310
- SS Sensei forma + méret, két oldalgombbal
- 85 g
- 20M kínai Omronok

Igazából ha jó, sokaknak megvan az álomegér. Még eggyel kisebbet is kéne kiadniuk, Kinzu méretben :D

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53561) Vanir válasza dobragab (#53560) üzenetére


Vanir
veterán

Muhaha. ;] Mondjuk te nem voltál lusta és kiírtad a speckókat. :DDD Viszont 3360 van benne, nem 3310.

[ Szerkesztve ]

(#53562) kemotox válasza dobragab (#53560) üzenetére


kemotox
addikt

Vótmá :D ha lesz valami info hogy hol mennyiert szerezheto be akkor ne tartsatok magatokban. En mindenkepp be neveznek egyre. Akar korbe is mehetne tesztelesre.

(#53563) jaffa 2843 válasza dobragab (#53560) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Vagy G303 formájút PMW336.. jah, mindegy :DD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#53564) dobragab válasza Vanir (#53561) üzenetére


dobragab
addikt

Elírtam, PMW3360-at akartam írni, igazad van. És elkerülte a figyelmemet, hogy te már kiraktad. Mea culpa :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53565) buresz8


buresz8
tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli egeret szeretnék venni, ebben kellene egy kis segítség.

1. Mennyi a keret? ~4-5k
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Újban gondolkozom
3. Mire használnád az egeret? Általános célok (néha játék, de nekem a játékhoz nem kell több 10ezres egér, szóval ez nem meghatározó tényező)
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? Fingertrip, ~19cm a tenyér aljától a középső ujjam végéig, gyűrűs ujjam a jobb oldalon van a kisujjam mellett, tehát azt nem használom
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Igazából ami nekem még fontos, hogy ne adja meg magát fél éven belül, hosszabb életű legyen (itt most nem arra gondolok, hogy a sok kattintástól megy tönkre, hanem a wireless része)

Létezik ilyen egér? Köszi! :U

(#53566) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#53563) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

:C

(#53567) TeebyKay válasza buresz8 (#53565) üzenetére


TeebyKay
őstag

Pár kommentet olvass vissza, pont foglalkoztak vele 1-2 napja, hogy melyik logitech egereket érdemes ilyen árban megvenni.

(#53568) Saccco


Saccco
nagyúr

Vélemény?

Teszteljünk egereket együtt

:B

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53569) MaTpr0F válasza Saccco (#53568) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nagyon jó ötlet!

Ha a kezem közé kerül valami "olcsóbb" darab az ajánlón kívül, igyekszem eljuttatni a teszteredményeket. :)

(#53570) dobragab válasza Saccco (#53568) üzenetére


dobragab
addikt

Jó ötlet :C

Pár apróság. Egyrészt a menete, és a kiértékelés itt le van írva részletesen, összefoglaló 4. fejezetében be is van linkelve.

Másrészt mindenképp írd bele, hogy a legmagasabb, gyárilag beállítható polling rate-en készüljön a teszt, mert az a legárulkodóbb.

A hozzászólásokat egyelőre kapcsold ki légyszí, amíg nincs egy sem, addig tudod csak. És kérj meg mindenkit, hogy ide kommenteljen, terveim vannak az ottani hozzászólásokkal. ;)

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53571) Saccco válasza MaTpr0F (#53569) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem fogalmaztam jól, jöhet mindenféle egér tesztje, így adott esetben látványos lehet a különbség.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53572) Saccco válasza dobragab (#53570) üzenetére


Saccco
nagyúr

Annyira nem akartam megbonyolítani. Szerintem a lényeg, hogy mindenféle egér elérhető legyen. Módosítottam, hozzászólásokat átirányítottam.
Mondjuk ott egyben lettek volna. ;)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53573) dobragab válasza Saccco (#53572) üzenetére


dobragab
addikt

A tervről ment PÜ.

Azt viszont csak most vettem észre, hogy az elején meg kéne említeni, hogy mindenképpen EPP off és Windows-sensitivity középre, 6/11.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53574) Saccco válasza dobragab (#53573) üzenetére


Saccco
nagyúr

Okés, mehet.
A megjegyzést beírtam.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53575) dobragab válasza dobragab (#53417) üzenetére


dobragab
addikt

Ezeket az első kivételével megcsináltam.

(#53446) kemotox

Hajrá, várjuk a sablont ;]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53576) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Van egy Naos 7000-es egerem, ami kicsivel több mint egy éves. Nemrég vettem észre, hogy a görgő ki tud forduni kicsit jobbra és balra is, holott alapesetbern nincs ilyen funkciója. :B Olyan, mintha kikopott volna a tengely vagy nem tudom, ha nem pont lefelé nyomom, hanem kicsit jobbra, akkor meg is marad abban a ferde állásban, bár görgetni lehet. Nem igazán értem, lévén pont a görgő gomb funcióját kb. félévente használtam.

Most hirtelen nincs előttem a papír, hogy 1 év garancia volt vagy több rá a Pixelben, így egyelőre csak kérdés szintjén érdekelne: ez garanciálisan javítható hiba? Ha nem, akkor ez házilag később javítható, ha rosszabb lesz?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#53577) kemotox válasza CactuS (#53576) üzenetére


kemotox
addikt

Tök mindegy, ha nem javítható, akkor cserélik. Amúgy ma már asszem inkább ez a tendencia, a gyártó kicseréli újra, ő meg majd megjavítja magának ha akarja.

(#53578) CactuS válasza kemotox (#53577) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Úgy értettem, hogy ez belefér a garanciába, vagy elhajtanak, hogy nem rendeltetésszerű használat? Mondjuk valahogy elő kéne túrnom a papírt. A honlapjukon 2 év EU garanciát írnak.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#53579) kemotox válasza CactuS (#53578) üzenetére


kemotox
addikt

Hát ezt egyedül ők tudják megmondani, hogy elhajtanak-e. Mindenképp próbáld meg, max anyázás lesz:D

[ Szerkesztve ]

(#53580) ∂яσнυη válasza TeebyKay (#53362) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

No helló!

Köszönöm szépen az itteni aktív tagok munkáját! :R Kiváló, számomra megfelelő ajánlást kaptam. :K

Meg is érkezett a DA 3.5G. Pont a kezemre áll, kényelmes, ezt vártam. Már nagyon kellett, mert az A4tech 747H-nakmár nem sok volt hátra. A feleletén az enyémnek is voltak kis műanyag göcsörtök, de ez csak egy kis esztétikai hiba. Remélem lekopok majd idővel. Az alja fóliázva volt. A csomagolást nem vitték túlzásba: vékony boríték+kétszer körbetekerték bubis fóliával.

A jobb klikk nekem is kicsit puha. A többi rendben van. USB része tényleg jobban szorul, de legalább stabil. Kicsit piszkos(ragacsos) itt-ott, plusz egy nagyobb karc van az egyik oldalsó gombnál a műanygag borításon.

Most raktam fel a synapse appot. Mit állítsak be? Csak LoL-hoz kell, úgyhogy ez szerencsére leszűkíti a kört.

(#53581) TeebyKay válasza ∂яσнυη (#53580) üzenetére


TeebyKay
őstag

Először is gyorsan töröld el, aztán telepítsd fel a Legacy drivert mert előbbi tönkrecseszi az egér minőségét :)

(#53582) ∂яσнυη válasza TeebyKay (#53581) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Okés. Kicseréltem. Win csúszka középen, alatta az EPP ki, 1800dpi, 500Hz. A true sense- nek megfelelően pedig beállítom a gameben. :F

(#53583) dobragab válasza ∂яσнυη (#53580) üzenetére


dobragab
addikt

Igen. Synapse uninstall, helyette Legacy driver Razer oldaláról.

450 / 900 / 1800 DPI, 500 / 1000 Hz, amelyik szimpatikus. EPP off, win-csúszka középre.

Látom, megtaláltad.

LOL-ban nem tudom, a true sens-nek mennyi jelentősége van. Ha előtte lemérted, akkor most be tudod úgy állítani az ingame érzékenységet, hogy pont jóra jöjjön ki. Legalábbis remélem, hogy érték szerint állítható, és nem egy skálázatlan csúszka van.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53584) ∂яσнυη válasza dobragab (#53583) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

0-100 között állítható, úgyhogy valószínűleg befogom tudni lőni, de úgyis egy más érzés lesz mint az A4tech, úgyhogy egyenlőre most 40-re állítom aztán majd kiderül.

Az advanced sensitivity-nél gondolom nincs dolgom.

U.i: Ezt a jobb klikk könnyen benyomódik, ezt gondolom a burkolat pöckének a "reszelésével" lehet enyhíteni, ha jól olvasom. Ha nagyon zavaróvá válik, akkor kezdek vele valamit. Egyébként félek, hogy nem tudom egyenesre reszelni, bár van egy szép reszelő készletem, mindenféle mintázatú reszelőkkel még az orosz időkből. :D

[ Szerkesztve ]

(#53585) dobragab válasza ∂яσнυη (#53584) üzenetére


dobragab
addikt

Arra figyelj csak, hogy a pöcök felülete egyenes és vízszintes maradjon. Ja és a szalagkábelre vigyázz kib*szottul, töben is megszívtuk már azzal, hogy letörött a nyákról.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#53586) scabi78


scabi78
senior tag

Hali, az egérajánlóban a g303-nak nincs feltüntetve az ajánlott dpi értéke. Ezt is tolhatom 1000 dpi-n ahogy a g100s-t is használtam? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#53587) Vanir válasza scabi78 (#53586) üzenetére


Vanir
veterán

Minden értéke natív, szóval teljesen jó az 1000.

(#53588) kemotox


kemotox
addikt

Akadt jóárasított FK1 és ZA13 (6 és 10 Matyesz). Még mindig félek a dupla oldalgomboktól, de már elég régóta csorog a nyálam egy Zowie iránt. Egyiket minimum, de még az is lehet mindkettőt elviszem ;]

Na de amiért írok. Pro és kontra? Ki melyiket venné, és miért? Zowieról sok jót és rosszat is lehet olvasni, és őszintén szólva már nem bírom követni, hogy most melyik szériának volt click latencyje, melyik mállik a gumija, melyik sorozatban van a jobbik szenzor, stb stb

Szal FK1 vs ZA13. Dánke :R

(#53589) regener válasza kemotox (#53588) üzenetére


regener
veterán

Ugyanaz a 2 egér, csak a formájuk más, röviden.

(#53590) jaffa 2843 válasza kemotox (#53588) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egyiket se, a dupla oldalgombok miatt. Gyűlöletes. :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#53591) kemotox válasza jaffa 2843 (#53590) üzenetére


kemotox
addikt

Ha gúny akkor: A réti varjak tegyenek kopasszá!
Ha nem: Hát jah én sem szeretem, útban van. Pont ott fogom az egeret ahol vannak, és folyton kattintgatok vele. Oké, hogy nem csinál semmit, de akkor sem biztos fogás ha egy mozgó valamit fogok. *

*DB tapasztalat, remélem itt majd más lesz

regener: Köszi, akkor a kényelem dönt, na meg persze az ár :D Mondjuk a ZA13 még garis meg dobozos meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#53592) buresz8 válasza TeebyKay (#53567) üzenetére


buresz8
tag

Megnéztem köszi, ott is több félét ajánlottatok. Bár lehet ilyen árban nincs is nagy különbség az egerek között.

De azért ezek és ezek közül ki melyikre voksolna?

(#53593) jaffa 2843 válasza kemotox (#53591) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem gúny. Utálom az olyat.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#53594) Vanir válasza kemotox (#53591) üzenetére


Vanir
veterán

A ZA-nak nagyobb a valaga (minimálisan tenyeresebb a fogása), de amúgy a kettő között elég lényeges méretbeli különbség van. A kezed mérete döntsön. Engem abszolút nem zavartak a jobb oldali gombok. Néha szórakozottságból nyomkodom őket a kisujjammal, de ennyi. :)

(#53595) SP!T válasza Vanir (#53594) üzenetére


SP!T
addikt

Én észre se veszem, hogy van. Most hogy mondtátok, megkerestem. :D Szerintem formailag legjobban eltalált cucc. FK túl lapos, csak karmosan tudom fogni. Nem tudom stabil betámasztani, mikor LG-vel csak balra-jobbra akarom mozgatni az egeret. Viszont elég kicsi ahhoz, hogy ne másszon a tenyérebe ha nem akarod, mint egy palmos cucc. WMO érzés igazából, ezért is jön be.

Viszont, ha útban van, útban van. Akkor az egész fos. Pl nekem az SS Kana oldalsó gombjai vannak nagyon rossz helyen. Emiatt, nem is tudtam megszokni értelmes időn belül.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#53596) Vanir válasza SP!T (#53595) üzenetére


Vanir
veterán

Ugyanez, a Kana gombjai nekem is zavaróak voltak.

(#53597) SP!T válasza Vanir (#53596) üzenetére


SP!T
addikt

Valahogy így fogom én:

Itt a jobb oldalán támaszkodik a kisujj párnám vagy mi az, ahol a piros csík van. Annak nyomom neki a hüvelykujjammal. Lehet csak én csinálom ilyen degeneráltan ezt. :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#53598) chungee


chungee
addikt

Napot!

Keep out X4 vagy Hama Gaming "URAGE ILLUMINATED" :F

(#53599) MaTpr0F válasza chungee (#53598) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ha meg tudod tapogatni őket, akkor amelyik kényelmesebb. Sajnos nincs tapasztalat egyikkel sem.

(#53600) TeebyKay válasza MaTpr0F (#53599) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az urage szériával van, de mindkettő egy fos szóval mindegy ;]

(#53596) Vanir

Nekem meg pont jól elférnek az ujjaim a kana gombjai alatt, viszont használathoz se esnek kézre, bár soha életemben nem is használtam oldalgombot, nekem épp elég a 2+görgő :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.