Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21) lalii válasza Senhi (#15) üzenetére


lalii
csendes tag

Szerintem érdemes megfontolni a használt gépek vásárlását is.Egy nikon D80 egy Canon EOS 30D vagy egy K10D ( a teljesség igénye nélkül) néhány ezer expóval kitűnő választás lehet.(nekem d80 van 6000 expóval olyan mintha most vettem volna ki a dobozból igaz én nem árulom)

(#22) Drótszamár válasza jeni (#19) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi, de már szeptemberben megvettem a 2 obis változatot.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#23) Senhi válasza KTTech (#17) üzenetére


Senhi
aktív tag

Köszönöm :R
Szerintem akkor 1000d lesz. Első dslr-nek megfelel.
Azért még egyet alszom rá, figyelembe véve azt amit mondtál.

lalii: Használt gépet nem szeretnék. Szerintem egyelőre úgy sem használnám ki a plusz tulajdonságait egy jobbank, meg aztán egyébként is kissé bizalmatlan vagyok ilyen szempontból :)

(#24) KTTech válasza jeni (#20) üzenetére


KTTech
veterán

Kisöprik ezek szerint a készletet... Annyiért nem rossz választás ez sem. Csak sajnos a Pentaxnál nem az alapgép a drága, hanem a továbblépés (objektívek terén).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25) Szten Márs válasza pacorro (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mint ahogy Mercutio kollega is említette, a Pentax használók valahogy nem érzik úgy, hogy szar lenne a jpg, pedig valahogy ők - mi - látják/átjuk nap, mint nap, hogy mit is tudnak ezek a gépek jpg-ben és mit RAW-ban...

Én speciel az utóbbi időben áttértem a RAW + JPG-re, szóval eléggé jól látom a különbségeket, és igen, persze, pixelszintű élességben sokkal jobbat ki lehet hozni RAW-ból, viszont azért igen nagy méretű nyomat kell, hogy észrevegyük a különbséget, a monitoron pedig pixelvadászkodni kell, amit speciel én nem tartok annyira követendő útnak, bár sokan hobbyként űzik. Mindenesetre erős croppokhoz, vagy igazán nagyméretű papírképekhez jobb RAW-ot használni emiatt, ez egyértelmű. A jpg feldolgozás színei, színdinamikája, tónusai, kontrasztja viszont példás, és RAW-ból igen sokszor igen nehezen tudok hasonlót kihozni, mint amit a K10D jpg feldolgozó algoritmusa elémtol. Márpedig ezek azok a tulajdonságok, amit az ember mérettől függetlenül jól lát, amihez nem kell A/3-as nyomat, vagy sokszoros belenagyítás a monitoron - magyarán a legtöbb felhasználásra tökéletes munkát végez a JPG készítő algoritmus, ahova meg már kevés, oda az ember, legalábbis szerintem, amúgy is RAW-ot használ.

KTTech:
De fura, én pont az olcsó továbbépítkezés miatt is használok Pentaxot :U

[ Szerkesztve ]

(#26) Parci válasza Szten Márs (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, nekem már az is elég volt, amit nagyon jó, pentaxot használó fotósok mutattak a flickr-es képeiken. ha véletlenül jpg-ben lőtt, azonnal látni lehetett a különbséget. nem kicsit, és nem is 100%-on. a nikon jpg motorja is igen sok kívánnivalót hagy maga után, de a pentaxé lényegesen rosszabb.

aki példás ezen a téren, az az olympus. lőj egyszer egy e-520-szal vagy e-3-mal egy hónapig, és meglátod, miről beszélek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Egyre jobban hajlok a tükrös gépek felé. Úgyhogy, megnéztem jobban mi a kínálat (a pénztárcámhoz :DDD )

A most kiszemelt gépek:
Canon 450D
Nikon D60
Olympus E-520
esetleg Pentax K200D

Valószínű, hogy első körben csak a kitobival használnám. De egy idő utána biztos bővítenék.
Tehát ez alapján melyik a legjobb választás? Szempontok: viszonylag jó kitobi, és későbbiekben nem túl drága fejlődés (nem 100e ft-os obik, persze a fejlődés során ebay is szóba jöhet, így egy kategóriával jobbat is lehet venni hasonló árért )
És ha valaki nem csak típust mondana, hanem típusonként az előnyt-hátrányt egyaránt megemlítené az nagy segítség lenne. :R
Segítségetek előre is köszönöm. :R

ui.: most kezdem fotós életem, tehát lelkes amatőr kategóriába fogok tartozni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) Mercutio_ válasza Parci (#26) üzenetére


Mercutio_
félisten

1-2 példát ha lehetne, mert ez így nem sokat mond:(

Egyébként ezeket a képeket szaros 10-15ezer forintos manuálobikkal + közgyűrűvel lőttem, jpg-ben, és csak egy béna amatőr vagyok. Ezeket is a Sigma 17-70-es képet kivéve, de az is jpg :B Én nem látom azokat a rettentő jpg-problémákat...

Az E-520/420 az első olyan széria az Olynál az alsóbb szegmensben ahol nem látszik a kisebb érzékelőből eredő nagyobb zaj :C , az E-3 pedig alig 2,5X annyiba kerül(t) mint a K10D 1 éve (180k vs. 400k), szóval elég durva összehasonlítás nem gondolod?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29) Gzolo válasza pacorro (#18) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ezt megerősíteni tudom, a Sony/Minolta kitobija igenis használható, a többi kitobinál nagyobb átfogása pedig egy kis plusz jóság még. Egy hibája van, széleslátón CA jelen van, szívtam is vele Ps-ben sokat.

Rendszerszinten én azt vallom, hogy bármelyiket veszi az ember, bármelyiket ugyanúgy tudja majd bővíteni. Tényleg csak a fogás, és az első benyomás a döntő, mert mindnek nagy gyári támogatása és használtpiaca van, Sony/Minoltának, Canon-nak és Nikon-nak és a többieknek is. M42-es objektíveket is korlátlanul lehet bármelyikre tenni(persze ha már vett átalakítót). Szóval semmelyikkel sem jár rosszul az illetőt, és osztom a véleményed :)

(#30) Szten Márs válasza Parci (#26) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem meg elég volt az a pár ezer kép, amit lőttem már vele ;)
Mindenesetre készségesen elhiszem, hogy a többi márkának jobb a jpg feldolgozó motorja, csupán túlontúl nagy a felhajtás e körül a dolog körül, és bőven túlzóak a megnyilatkozások. A/4 volt eddig a max, amiben JPG-ben lőtt Pentaxos képet kidolgoztam - de abszolút tökéletes volt, pedig croppoltam is az eredeti képből, szóval talán annyira sz@r nem lehet. És nem lehet eléggé hangsúlyozni - a jpg hendikeppje az élességet érinti, nem pedig más.

(#31) Szten Márs válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az lesz, hogy én majd ha otthon leszek - szóval hétfőn legjobb esetben is - be fogok linkelgetni RAW+JPG-ben lőt képek JPG és RAW-ból csinált jpg változatát is, a RAW feldolgozás paramétereivel együtt (természetesen), és mindenki el fogja tudni dönteni, hogy mit is gondol, ennél egyszerűbb, pontosabb és tisztább megoldás nincs, úgy gondolom.

(#32) pacorro válasza Szten Márs (#25) üzenetére


pacorro
aktív tag

Maximálisan egyetértek azzal, hogy a legtöbb esetben bőven elég a jpg, és sokszor felesleges csak azért raw-t használni, mert 40x60-ban egy picit jobban mutat. Nem is vagyok híve az öncélú pixelbogarászásnak.
Viszont a Pentax jpg-je nekem gyengébbnel tűnik a többinél (Olympus, Canon, Sony). Ettől függetlenül nagyon szimpatikusak a Pentax vázak, mert a jpg minősége csak egy tulajdonság a sok közül, és messze nem a legfontosabb.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#33) Mercutio_ válasza johnjohn (#13) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hülyeség, ha nem Pentaxos lennék Nikonom lenne :D vagy Olym a kisebb súly és a makróhoz előnyös 2X szorzó miatt:DDD

Ha valamit a Pentaxnak felróhatunk az a P-TTL, illetve, hogy mellette nem maradt meg a TTL kompatibilitás :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34) ottkar válasza td (#11) üzenetére


ottkar
addikt

Na most nem értem milyen 4/3-os gépről beszélsz mert az Olympusok kaphatók. Jajj csak nem azokról ahol elhagyták a tüköraknát? Na itt balhé mert elfelejtették ezt a csodagépet megnevezni, mert nem DSLR az hétszentség. Kompaktnak se nevezném a cserélhető optika miatt. Minek nevezzelek?

(#35) ottkar válasza KTTech (#24) üzenetére


ottkar
addikt

De megnézted alaposan milyen elbaszott az elrendezése a Km-nek bármelyik elődjéhez képest? Az csak egy hogy a status LCD-t elhagyták. Ha törölni akarok a 100-al a balkézzel kiválasztom és a jobbal rálépek és törlök. Ezek a gombok egybe vannak b****a a jobb kéz hüvelykujja tövénél. Akkor a jobb kézzel törlök csak, vagy elengedem a bal kézzel a gépet és átnyúlok a jobb kézhez a ballal? És a módválasztót is ott eszi a fene a jobb oldalon.

(#36) jeni válasza flash7 (#27) üzenetére


jeni
félisten

1.Pentax K200D=most akciósan kit obi és a markolattal együtt 109990 Ft
elöny=stabil építés(100e. expo garantáltan),csepp és porálló,ccd tisztítás,stabilizált váz,kényelmes fogás,magyar menüs,régi obikkal is használhatók
hátrány=kevesebb új digitális obik vannak hozzá mint a Canonhoz.

2.Canon EOS 450D=Canon kitűnő CMOS érzékelőik a legjobbak,élőképes,palettán több obikkal rendelkezik,magyar menűs,objektive stabilizált.
hátrány=gengébb megépítés,kissé műanyag ízű

3.Nikon D60 (a stabilizált változatra értve) ,abban is az optikai része stabilizált hasonló tudású mint a Canon 450D,de kényelmesebb a fogása

4.Olympus E-520 azonos tudás mint a Pentax csak 4/3 szabvány viszont élőképes
Tavaly a E-510 a konsumer kategóriájában első volt.Ez a 520-as annak a tovább fejlesztett változata,ugyanúgy stabilizált és a ccd portalanítása az Oly-é a legjobb vagyis annak leghatékonyabb

Talán tudtam segíteni neked.

A többit majd a Fotós fórumtársaim hozzá füzik a pro és kontra érveikkel kiegészítve mondandó valójukat.

(#37) KTTech válasza jeni (#36) üzenetére


KTTech
veterán

"100e. expo garantáltan"

Én ezt inkább úgy írnám le, hogy elvileg ennyit is kibírhat (de ha garancia lejárta után 10 nappal meghal 3E expóval, akkor IJ), mert a gyártó nem garantálja ezt a számot...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#38) ottkar válasza ottkar (#35) üzenetére


ottkar
addikt

"hátrány=kevesebb új digitális obik vannak hozzá mint a Canonhoz"

Én csak azt nem értem a Canonhoz van 400 optika a Pentaxhoz 130, az miért túl kevés? Nem fordulhat az elő hogy a túl sokból meg azért nehéz választani?

(#39) ottkar válasza KTTech (#37) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem csak K100-am van de fogadok hogy annyit kibír mint a másikak mert egyszerűen ugyanaz a zár meg meg belsőrész van benne mint az utána következőkben semmivel se gyengébb. Ez egy nagy hasbaakasztás hogy leírom, nem erősebbek egy petákkal se azok a vázak tüköraknástól együtt.

(#40) flash7 válasza jeni (#36) üzenetére


flash7
tag

Köszönöm jeni a hozzászólásod. És remélem lesz még más is aki tud valamit hozzátenni.
És ha még lehetne, és ismered (vagy valaki) a gépekhez adott kitobikat (akár csak egyét is), arról/azokról is írnál / írna pár szót.
Illetve ki melyiket választaná, és miért?
Köszönöm mindenkinek...

És bocs, hogy ennyit kérdezek, de a pénzemet jól akarom befektetni, és emellett még kezdő is vagyok. Ja és nem utolsó sorban, legelőször kompaktot akartam, és abban tájékozódtam, de a különbség meggyőzött :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.