Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#93401) Gyuffa válasza Weaver (#93400) üzenetére


Gyuffa
tag

Nekem anno volt ilyen nekem a vga-val volt baj, felpörgette a ventit kép elment, hangja mindennek volt a háttérben de kifagyott a kép.

(#93402) forguet válasza Weaver (#93399) üzenetére


forguet
senior tag

Hőmérséklet monitorozó progival nézted h a hőfok problémás-e?
Ha azzal nincs gond, én próbálnék egy win reinstallt csak a rend kedvéért.
Nekem halt már meg vga-m ilyen előzménnyel...esetleg ha van ismerősnek vga-ja, kipróbálni azzal.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#93403) Weaver válasza forguet (#93402) üzenetére


Weaver
senior tag

Furmark-ot ráengedtem 10 percig futott, minden rendben volt a GPU hőmérsékletét végig méri, 78C fölé nem ment. tehát a pasztázása, hőmérséklete oké, tápegység biztosan oké, a 6 pin rácsatlakozót csekkoltam (olvastam hogy ez is okozhatja), rendben rajta van. közben rájöttem, hogy tényleg a vga a gond, tehát átballagok ezzel másik topikba. köszönöm.

Gyuffa: neked is köszi.

(#93404) Gyuffa válasza Weaver (#93403) üzenetére


Gyuffa
tag

Vga driver csere, vagy reinstall?

(#93405) qukesz


qukesz
senior tag

Üdvözlet az Uraknak!!!

Vízhűtésem elhalt sajnos. 11600k-m van. Milyen hűtést tudnátok javasolni ???

Ezeket találtam egy oldalon !!! Köszönöm

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#93406) Weaver válasza Gyuffa (#93404) üzenetére


Weaver
senior tag

drivert cserét próbáltam, legújabbra is, a gyártó honlapjáról leszedett régebbivel is. DDU-val, tiszta telepítéssel IS. nem vált be. az egész rendszert újra kellene telepíten, de az meg elég macerás, pedig muszáj lesz.

(#93407) Speed® válasza qukesz (#93405) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Első körben az összefoglaló kinyitása javasolt,
találsz rögtön az elején néhány fontos kérdést.

(#93408) qukesz válasza Speed® (#93407) üzenetére


qukesz
senior tag

Igaz elnézést.

Corsair 5000x ICUE RGB
Asus STRIX B560-F GAMING WIFI

11600k a CPU
20K-t szánok hűtésre.

Köszönöm

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#93409) hungabi87 válasza Speed® (#93387) üzenetére


hungabi87
csendes tag

köszönöm

TEDD! Vagy ne TEDD! De ne Próbáld!

(#93410) ugforma


ugforma
tag

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék hűtővásárlással kapcsolatban.
Max 40k ért szeretnék léghűtőt, nem aiot.
Cooler master mb600l házba kerülne.
MSI z370-A PRO lapra
i5 9600k a proci overclocked
Kingstone hyperx predator 2x8gb (2. és 4. channel)
Fekete, aktív hűtést szeretnék dupla ventiset. A lehető legjobb szeretném ezért a pénzért. A zajszint nem érdekes. Még annyit hozzátennék, hogy jelenleg össze combóztam egy artic freezer esport 34 duo hűtőbordáját 2 db noctua nf-s12a pwm ventivel. Most ez hűt de valamiért magasnak érzem a hőmérsékleteket.

[ Szerkesztve ]

(#93411) Speed® válasza qukesz (#93408) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

170mm helyed van, ill. dizájnRAMod, ha utóbbit látni kívánod, érdemes az offsetes megoldások közt nézelődni. Azok közül (ha a jövőben esetleg 1700ra váltanál) a Mugen 5 / Fortis 5, ill. ezek csillámpónis iterációi már OC mellett is elbírnak az i5Kval.

(#93412) Speed® válasza ugforma (#93410) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért magas a hőmérséklet, mert egy olcsó/karcsú bordára hiába teszel 15ért 2 ventit, a fizika attól még makacs dolog..elsősorban a hőleadó felület (lamellák felülete) és a hőelvonás hatékonysága (hőcsövek száma/kialakítása) határozza meg az eldisszipálható hőmennyiséget és nem a légszállítás..a jelenlegi setup árából lehetett volna top lég is akár, ami jóval komolyabb procikat hűvösre tesz (pl. DRP4). Más kérdés, hogy az alaplapod VRMje miatt ilyen téren korlátolt vagy, ill. a magas memóriák okán is oda kell figyelni. 163mm hellyel, ill. a procidat is figyelembe véve leginkább azt mondanám, hogy olvass 1 hsz.t vissza :)

(#93413) ugforma válasza Speed® (#93412) üzenetére


ugforma
tag

Köszönöm a válaszod,akkor cserélem.

(#93414) Se2part


Se2part
újonc

Üdv!
Új cpu hűtést szeretnék a gépembe, mert régi kezd zajosodni. Került néhány újabb játék és nem jó hallani az erős búgást.
Max 15000
Modecom Tres ház
Asus B150 M-K
i5 6500
Corsair Vengeance LPX ddr4 2x8Gb 2400mhz
Nem kell csicsa!
Erre kérek ajánlást köszönettel

(#93415) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Androidos boxomnak gyenge a hűtése, 4K60fps videóknál 75°C-os, ilyenkor már fagy. Mi lenne a legjobb hűtőborda rá? Nekem van 20x20x13mm réz, de ezzel is 70°C-os.

[ Szerkesztve ]

(#93416) mmdms válasza pinnacle (#93415) üzenetére


mmdms
addikt

Eleg fura h ekkora homersekleten fagy, nem a memoriak sulnek meg?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#93417) pinnacle válasza mmdms (#93416) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Topikjában azt mondták, RAM-ra nem kell hűtés. Sajnos ennek a box-nak a hibája, hogy nagyon melegszik. 75°C-nál már lekapcsolja a magokat.Egy jó passzív hűtőborda kellene rá. Ilyet ajánlottak venti nélkül. Egyébként van olyan aktív hűtő, aminek elég az USB 2.0 vagy 3.0?

[ Szerkesztve ]

(#93418) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Sziasztok!

I5 12400f-re keresek procihűtőt. Ki is néztem a Zalman CNPS17x-et, de olyan problémám van, hogy a ram lehet túl magas lenne.
Elképzelés: i5 12400f, Asus Prime H610M-A D4, Hyperx Fury 2x8 GB DDR4 RGB és a fent említett hűtő. A bajom az, hogy a házba csak 165 mm-es procihűtőt tudok betenni, de neten azt írják, hogy feljebb kell tenni a ventit, ami által nagyobb lenne a hűtő, mint 165 mm. Lehetséges, hogy mégis jó lenne, vagy ha nem, milyen hűtő lenne hasonló paraméterekkel max 12k-ért.

Köszi a választ.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#93419) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Milyen hűtőt lenne érdemes vennem? Fontos, hogy ne legyenek útban a memóriák...

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Annyi amennyi, ( max ~25-30k ) bár nem lesz tuning, viszont elég meleg a lakás, főleg ilyenkor nyáron...

2.: Milyen házba kerül?
Thermaltake Core V51 Tempered Glass Edition

3.: Milyen alaplapra lesz?
ASUS ROG STRIX B550-A GAMING vagy MSI MAG B550 TOMAHAWK

4.: Processzor típusa?
Ryzen 5 5600G

5.: Ramok típusa?
G Skill TridentZ RGB F4-3200C16-8GTZR

6.: Egyéb igények?
Lehet RGB, de igazabol mindegy.

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#93420) Speed® válasza Julot (#93419) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy BEA untig elég lenne vagy ha kell a csillámpóni, pl. 234. Ellenben, ha a jövőben lesz combosabb proci is, lehet feljebb menni, Brocken 3 / Fortis 5 / Mugen 5 és hasonló offsetelt megoldásokat kell keresned.

(#93421) Julot válasza Speed® (#93420) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a válaszod!

Esetleg egy ARCTIC Freezer 34 eSports DUO White/Gray jó lenne?
Vagy esetleg Cooler Master MasterAir MA610P ARGB ?
A hűtési hatékonyság mellett főleg az a kérdés, hogy a memóriák elférnek-e alatta? Benyúlik-e annyira, hogy fontos legyen?

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#93422) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!
Egy Noctua NH-D15 chromax.black hűtőt szeretnék venni, és egy technikai kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni. Dacára az LP RAM-oknak, sanszos, hogy a második 140-es venti nem fog elférni, csak ha megemelem egy kicsit, de ezt inkább kihagynám. Inkább ara gondoltam, hogy házhűtésre használnám fel, a helyére pedig egy 120-as ventit tennék (Noctua NF-A12x25 PWM chromax.black.swap). Kérdés, hogy fel lehet ezt applikálni a toronyra a kapott rögzítőkkel? Nem lesz gond, hogy azokat eredetileg 140mm-es venti felfogatására szánták?

(#93423) Speed® válasza zolee3000 (#93422) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Normál RAMokkal nincs ilyen gond, 32mm a hely.
Ellenben ha mindenképp szeretnéd, jó a rögzítés..
Más kérdés, mit tervezel hűteni ilyen árú léggel..?
Jó cucc, de féláron is találhatsz alig gyengébbet,
hacsak nem az utolsó fél ⁰C a cél, átgondolnám.

(#93424) zolee3000 válasza Speed® (#93423) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi. Valóban kicsit overkill lehet, mivel a tervek szerint "csak" egy i5 12600KF vagy i7 12700 lesz a páciens. A Fury Beast magassága 34.1mm a gyártó oldalán, de egyébként sem szeretném "kicentizni".

[ Szerkesztve ]

(#93425) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

érdemes átalakító kerettel felküzdeni régi hatalmas dark rock pro 4 hűtőmet az uj 12700K-ra vagy tökéletesen végzi a dolgát az AC Freezer 34 DUO is?

Köszönöm!

(#93426) Speed® válasza Hooper (#93425) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rajtad kívül senki nem tudja a környezeti/terhelési viszonyokat..mindenesetre látatlanul arra tippelnék, hogy az F34D elvérzik 200+W hőtermelésnél, ez szinjén felüli elvárás. Szóval berhelésre fel, ha jót akarsz a procidnak😏

(#93427) MM válasza zolee3000 (#93424) üzenetére


MM
őstag

Nekem 42 mm-es RAM felett van eltolva a második venti a D15-ön, így 18 cm a hűtő magassága. Ha elfér, így akkor is jobb, mint egy kisebb ventilátorral.

(#93428) Tomko78


Tomko78
őstag

De mi szuper már a Alpenföhn Brocken 3 Black Edition cpu hűtőhöz , az Alpenföhn nem készít LGA 1700 kitet :U sehol sem találok hozzá

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#93429) Gyuffa válasza Tomko78 (#93428) üzenetére


Gyuffa
tag

[link]
Elvileg ha megírod nekik a amit kérnek, alaplap, és proci tipus.(meg talán számla, vagy gyártási szám) küldenek.
Máshol is ezt olvastam, illetve ők is ezt írják ha félig meddig jól fordítom/értelmezem.


(#93430) Tomko78 válasza Gyuffa (#93429) üzenetére


Tomko78
őstag

Ezt megtaláltam de itt nincs közte a brocken 3 :U csak 3 fajta van nekik , hogy lesz e több is nem tudni :( [link]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#93431) Gyuffa válasza Tomko78 (#93430) üzenetére


Gyuffa
tag

ird meg nekik a megjegyzésbe mid van, és azért jelöltél mást mert kötelező.

(#93432) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!

Modernizálnám picit régi gépem és a mostani Alpenföhn Sella hűtőt is cserélném, ebben kérném segítségetek vmi könnyen szerelhető, nem drabális hűtő érdekelne. Későbbiekben majd egy nagyobb procira is (középkategóriás i5 max, semmi tuning) legyen jó, ha nem gond... előre is köszi!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
20k max

2.: Milyen házba kerül?
Antec Plusview 1000AMG
https://www.dvhardware.net/review27_antecpv1000amg.html

3.: Milyen alaplapra lesz?
GB B660 Gaming X ddr4

4.: Processzor típusa?
i3-12100f

5.: Ramok típusa?
Crucial 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey

6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
nincs, ne legyen semmilyen rgb

(#93433) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
A hóemberemben döglődik az egyik venti. Milyen 12centis ventit tudnátok ajánlani a budget kategóriában?(4pin)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#93434) szabeska válasza ktommy91 (#93433) üzenetére


szabeska
addikt

Arctic p12 + egy kis takarítást ;]

[ Szerkesztve ]

F1

(#93435) Weaver válasza szabeska (#93434) üzenetére


Weaver
senior tag

cpu pasztázáskor, több helyen láttam, hogy nyomnak egy adag pasztát a proc közepére, és már megy is fel rá a hűtő. nem jobb, ha a proc teljes felületére fel van kenve a paszta?

(#93436) ktommy91 válasza szabeska (#93434) üzenetére


ktommy91
addikt

Köszi, jónak tűnik, meg is rendeltem. A takarítás pedig benne van a 3 éves tervben, de még bizonytalan az időpontja.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#93437) szabeska válasza Weaver (#93435) üzenetére


szabeska
addikt

Szetterul majd magatol, azert.

F1

(#93438) Cs7 válasza Weaver (#93435) üzenetére


Cs7
tag

Link

Én az X módszert haszálom, tökéletes, egyszerű.

(#93439) Pyttawrx válasza Cs7 (#93438) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én 4. vagy 5. szoktam használni, spatula a legbiztosabb szerintem. Bár itt a videóban a paszta volt a leggyengébb láncszem. Ezt a CPU-t én már nem ezzel kentem volna be. (Félre ne értsd jó paszta a MX-4, de ide már kevés lehet. (Noctua NT-H2 vagy Alphacool Apex 17W/mK Thermal grease, amit én tennék ide)

(#93440) Pyttawrx válasza Weaver (#93435) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem jobb, ha el van kenve normálisan. Ezt spatulával, vagy hsonló eszközzel, vagy az mlített módokon tudod elérni. (4. v 5. módszer a linkelt videóban).

(#93441) Cs7 válasza Pyttawrx (#93439) üzenetére


Cs7
tag

Köszi az infót, én eddig az mx2-4 pasztákat használtam, de meglesem a másik kettőt is akkor!

[ Szerkesztve ]

(#93442) Weaver


Weaver
senior tag

mindent megtudtam. köszönöm a válaszokat!

(#93443) Pyttawrx válasza Cs7 (#93441) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az mx2 már alapból nem használom, mostanába az mx4 helyett az mx5-öt, de erősebb vga-ra, pl már nem. :). Az nt-h2, és az apex amit írtam viszont bátran használható.

(#93444) Weaver válasza Pyttawrx (#93443) üzenetére


Weaver
senior tag

pont ez akartam kérdezni, hogy az általad említett (Noctua NT-H2, Alphacool Apex) pasztákhoz képest az MX-5 hol helyezkedik el a rangsorban. most vettem, elég szép ára van.

(#93445) Pyttawrx válasza Weaver (#93444) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

1. apex
2. noctua
3. mx-5
De ez azért nem ennyire sarkos. Pl egy "gyengébb" CPU-nál, vagy ahool alig van terhelve, ott szinte mindegy. Na és ugye a cooler sem mindegy. :)
De pl egy vga-nal már nem, ott egyértelmű apex

(#93446) sittes79 válasza Pyttawrx (#93445) üzenetére


sittes79
addikt

Bocs én is az offért, de érdekes a téma én egy SYY CPU Thermal Paste 15.7 W/mK pasztaztam ujra kb fél éve egy 3080-at és egy 5800X-et, na most volt egy haz csere és cpu-t ujra pasztaztam, hát a paszta teljesen meg volt száradva konkrétan, csalódtam a cuccban, pedig sokan ajanlották főleg GPU-hoz, de gondolkodom, hogy ujra pasztazom a 3080.at apexel.

(#93447) Pyttawrx válasza sittes79 (#93446) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Fél év alatt a cpu-n? Olyat azért én még nem láttam. Nem volt lejárva mikor vetted esetleg? Ha gondolod próbáld ki a noctuát vagy az apexet. Az apex holnap vagy pénteken jön. :)

(#93448) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Adott egy i7-10700KF egy Define R7 házban. A régi gépemben egy Noctua D14-es hűtötte az I5-6600K-t. Jó lehet ez a hűtő az új procira is? Mivel már meglehetősen régi (van vagy 8 éves), gondoltam cserélném a középső ventit (egy ventivel használom), ha jó az új procira. Ez esetben milyen ventit ajánlotok, ami tutira kompatibilis (csak a középső, 14 centis ventit használom)? Már korábban is nekifutottam a venticserének, akkor egy Thermaltake-et ajánlottak, amit aztán nem tudtam felszerelni, mert nem volt kompatibilis a rögzítő fülekkel... :(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#93449) Pyttawrx válasza Egon (#93448) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A 15-öst láttam hozzá talán jobbnak neten. Itt egy video 14-es és a15-ös coolerekről: [link] Meg nézd meg a gyártói specifikációkat: [link] és [link]

(#93450) Speed® válasza Egon (#93448) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

115x/1200 azonos furattávú, ésszel kell lehúzni.
Teljesítmény téren kifejezetten ajánlott az i7Kra,
figyelembe véve, hogy 200+W PL limitek nélkül..

Olyan ventit vegyél, ami 12es furattávval rögzül,
ha valaki normál 14est ajánlott, nem figyelt oda.
Az NF-P14R házon belüli, bár nem éppen olcsó.
Ha szétnézel, azért lehet lelni olcsóbban is t..
HAn főleg, hirtelen rákeresve is akadtak bőven,
sokan cserélik szín miatt pl. a gyári Noctuakat.
Végső esetben amúgy lehet új drótot hajligatni,
nekem is úgy került anno fel a 2x14cm+12cm..
Összességében megéri pimpelni, a borda erős.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.