Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#94451) kesenyi válasza makoss (#94450) üzenetére


kesenyi
tag

Maradnék a BQnál, 250W, több tartalék, dupla venti, csendesebb marad terhelésnél is.
Brocken 3-at használok ryzenen (65w), de új generációs K(125w-181w)-s procira kevésnek gondolom, de lehet tévedek, plusz lga1700hoz kell kitet beszerezni a gyártótól.

(#94452) abdulka1 válasza kesenyi (#94451) üzenetére


abdulka1
őstag

Véletlenül, most is univerzális felfogató furatokkal ellátott lap az alany. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#94453) makoss válasza kesenyi (#94451) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94454) kesenyi válasza abdulka1 (#94452) üzenetére


kesenyi
tag

nem bírom én ezt megszokni ;] :W

(#94455) abdulka1 válasza kesenyi (#94454) üzenetére


abdulka1
őstag

Szinte követhetetlen a sok felesleges újítás. Ez az univerzális furat is jól mutatja, hogy nem volna szükség a módosításra, na de ha nem csinálnák, akkor kevesebb új hűtő fogyna, meg nem lenne szükség ezekre a upgrade kitekre sem. :W

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#94456) flashpointer


flashpointer
őstag

Van valakinek deepcool FC120 ventije? pl AK620-n van. Par napja szereltem be de egy bizonyos fordulat alatt (~700)a ventik olyan melyen, lassan hullamzoan vibraoan zugnak hogy fejfajast lehet tole kapni. 800 felett meg mar halkan hallani oket, ugyhogy eleg keskeny a mesgye hogy jo legyen...

(#94457) abdulka1 válasza flashpointer (#94456) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Véletlenül nem DC módban van a vezérlés?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#94458) thunder75 válasza kesenyi (#94449) üzenetére


thunder75
csendes tag

Köszönöm, lehet egy kategóriával visszább lépek
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
50.000+
2.: Milyen házba kerül?
Corsair 4000D AIRFLOW Tempered Glass
3.: Milyen alaplapra lesz?
ASUS PRIME Z790-A
4.: Processzor típusa?
INTEL CORE I5-13600K
5.: Ramok típusa?
Corsair VENGEANCE RGB 32GB (2x16GB) 6200MHz DDR5
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Így esetleg ezek jók lehetnek?
DEEPCOOL AS500 PLUS,NOCTUA NH-D15S CHROMAX.BLACK

(#94459) kesenyi válasza thunder75 (#94458) üzenetére


kesenyi
tag

Ramokat kitakarná, de talán így jó lehet a Be quiet! DARK ROCK PRO 4 (BK022) is, ami 162,8mm magas a ventikkel, ramoknak így alapból lenne 40mm hely alatta ami még kevés neked, de tudnál emelni az első venti magasságán 5mm-t simán, hogy alatta elférjen az rgb-s vengeance és akkor is még csak 167,8mm-nél járnál, szóval elférnél 170mmig. (BQ hivatalos oldalán nem tudtam még leellenőrizni az adatokat, tegnap is le volt halva az oldal estére, meg ma is.) :(((
AS500 helyett szerintem az Ak620 sokkal jobb. NH-D15S chromax is jó ha neked megéri a 45k+ mert fekete
Egyszerűen az intel 13.gen forró mint a .. :U nem biztos, hogy elég a sima léghűtés annak aki a hőfokok bűvöletében él. :D

[ Szerkesztve ]

(#94460) thunder75 válasza kesenyi (#94459) üzenetére


thunder75
csendes tag

NZXT KRAKEN X63 RGB lenne jó de nem biztos ,hogy a ram-tól befér
Alacsonyabb Ramot kell választanom.

(#94461) makoss válasza kesenyi (#94459) üzenetére


makoss
addikt

Alapjáraton is forró az I5-13600K?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94462) flashpointer válasza abdulka1 (#94457) üzenetére


flashpointer
őstag

jo otlet de nem, pwm-en, es az a durva hogy mindket venti pont ugyanugy csinalja, pedig direkt olvastam hogy ezek legaramban siman noctua minoseguek, hat majd a hetvegen kicserelem oket arra megnezni hogy milyen.

(#94463) kesenyi válasza makoss (#94461) üzenetére


kesenyi
tag

Terhelés alatt szintetikus tesztnél, ahol minden mag terhelve van, ott be tud köszönni 90fokra, lehet rajta bármilyen léghűtés.

(#94464) mongo válasza abdulka1 (#94448) üzenetére


mongo
csendes tag

#94447 EQMontoya és #94448 abdulka1
Mugen 3 lesz az.
Köszönöm szépen. :R

(#94465) makoss válasza kesenyi (#94463) üzenetére


makoss
addikt

Én nem hiszem, hogy csúcsra járatom a procit, de mostanit sem járattam határterhelésen, így aki megveszi tőlem jól fog járni! :K
Itt az a lényeg, hogy alapjáraton mennyire meleg?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94466) kesenyi válasza makoss (#94465) üzenetére


kesenyi
tag

vidi
kb ennyire
(de lehet itt is kevesebb feszültséget adni adni)

(#94467) makoss válasza kesenyi (#94466) üzenetére


makoss
addikt

De ez is terhelés alatt mutatja vagy rossz a fordítás?

HőmérsékletekA hőmérséklet mérésére Noctua NH-U14S-t használunk. Az alkalmazási hőmérsékletek mérése a Blenderrel történik, amely egy rendkívül igényes renderelési terhelés, amely az összes magot teljesen betölti, de ez még mindig reális, és nem egy szintetikus stresszteszt, mint például a Prime95. A játékokhoz a Cyberpunk 2077-et választottuk, modern motorja többszálú, és a lehető legtöbb feladatot megpróbálja szétosztani a lehető legtöbb CPU magon, ha elérhető. Még akkor sem, ha egy játék több szálat használ, nem terheli meg olyan erősen az egyes CPU magokat, mint például a renderelés, így itt van némi energiamegtakarítási lehetőség.

Vegye figyelembe, hogy hacsak másképp nem jelezzük, minden processzort készletkörülmények között tesztelnek, és a teljesítménykorlátozás aktív, ezért néhány Intel hőmérséklet meglepően alacsony. Az Intel tervei szerint a CPU néhány másodpercre meghaladhatja a TDP-t, de hosszú távon betartják a teljesítménykorlátot, ami jelentősen csökkenti a hőmérsékletet. Mindkét teszt a steady-state hőmérsékletet jelzi hosszabb, legalább 10 perces futási idő után. A hőmérséklet delta T-n alapul, 25°C-ra normalizálva.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94468) makoss válasza kesenyi (#94466) üzenetére


makoss
addikt

Amúgy mindegyik 13. generációs proci ennyire forrósodik? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94469) kesenyi válasza makoss (#94467) üzenetére


kesenyi
tag

Igen játék és teszt alatt. Üres járatban gondolom, felezheted a játék hőfokot nyugodtan. :) De akinek innen van, itt biztos megmondaná.

(#94470) kesenyi válasza makoss (#94468) üzenetére


kesenyi
tag

Nagyobb teljesítmény, nagyobb hő, nagyobb fogyasztás. :D Nem halálosak ezek az értékek, csak fel kell erre készülni ha erre építkezik az ember, hogy aioval sokkal hatásosabb lesz a hűtés egy K-s proszeszornál.

(#94471) thunder75 válasza kesenyi (#94470) üzenetére


thunder75
csendes tag

Erre kíváncsi lennék
[link]
13700k léghűtéssel

[ Szerkesztve ]

(#94472) makoss válasza kesenyi (#94469) üzenetére


makoss
addikt

Inkább renderelés lesz mint játék, az meg ha úgy is gyors, nem tart sokáig ;)

#94470 kesenyi Jó de én inkább a léghűtés híve vagyok mint a vízhűtésnek, lehet maradi vagyok de a vizet is venti hűti :U

#94471 thunder75 Háát egy olyan szobában ahol sapkában van a figura ott passzívan is elmegy a 13700K :D

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94473) flashpointer válasza flashpointer (#94462) üzenetére


flashpointer
őstag

Jo hat erdekes hogy a ket noctua NF A12-vel meg nem surrog... Nem mondom hogy nem nez ki veluk jobban de ez szubjektiv, meg igy hogy ki kell cserelni ket normalis ventire a gyarit mar nem olyan jo deal...

(#94474) gabber01


gabber01
addikt

Döbbenetes mennyire idióta tervezők vannak. Hogy lehet valamit ilyen szarul megcsinálni? De komolyan?
Ideális irányban nem lehet felfogatni a hűtőt mert nem fér el a konditól. Szar irányban sem jó, mert akkor rálóg a ramokra és azok nem férnek el!

Egyébként hogy a nyavalyában lehet levenni ezt a hulladék hűtőt? Félek hogy szétreped a proci vagy a lap...

Ugyanitt ajánlást szeretnék kérni normális felfogatású hűtőre. Proci i5 3550.
Köszi

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#94475) abdulka1 válasza gabber01 (#94474) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A folyamat ugyan az mint felszerelésnél, csak visszafelé, vagy nem te szerelted fel?
Amúgy milyen hűtő ez?

Most látom, hogy a feszítő tüskéket már eltávolítottad, akkor csak meg kell húzni a keretet. Lehetőleg központosan húzd, és ne egy sarkát.

Ha hozzáférsz a lap hátához meg is nyomhatod az átlátszó "bütyköket".

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#94476) gabber01 válasza abdulka1 (#94475) üzenetére


gabber01
addikt

Nem az volt a gond, hanem az a fém leszorító pánt füle vagy mi, ugye ki kéne előbb akasztani, hogy a hűtőt le lehessen venni a keretről. De már az ujjam fájt akkor sem akart mozdulni.

Egyébként én raktam fel, már kis milliomodik gép, akit összerakok, de ilyen szarul tervezett lapot egy hűtőt nem lehet felrakni, mert nem férnek el az alkatrészek egymástól...

Továbbra is várok ajánlásokat olyan hatékony hűtőkre, amiknek normális, sehol sem nyomós, hanem csavaros a felfogatása.
Ez amúgy egy Raijintek Aidos II.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#94477) kesenyi válasza gabber01 (#94476) üzenetére


kesenyi
tag

Milyen alaplap ez, mennyi hely van a házban?
CM Hyper Tx3 féle felfogatónak pedig nem túl bonyolult a felhelyezése. Mint a gyári intel hűtőé.

(#94478) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
van egy gépem ami 0-24 megy és 70-100 százalék proci használat mellett. Pörög a gyári Intel venti nagyon, hangos. Passzív hűtés megoldás lehet ilyen használat mellett? Vagy víz hűtés, az mennyire hangos?

(#94479) kesenyi válasza RAiN91 (#94478) üzenetére


kesenyi
tag

Hello! A gyárinál szinte minden csak halkabb lehet, DE:

Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor típusa?
5.: Ramok típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)

(#94480) makoss


makoss
addikt

Üdv!

13600K-hoz egy be quiet! Dark Rock 4 mennyivel lenne gyengébb mint egy BE QUIET! Dark Rock Pro 4? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94481) gabber01 válasza kesenyi (#94477) üzenetére


gabber01
addikt

Ez egy Asus p8h61-m lx2 lap egy Zalman T5 házban.
Direkt nem akartam push pines hűtőt venni, azért nem ez a CM hűtő lett, valamint 4 hőcsövest akartam.
Erről az Aidos II-ről nem találtam infót, de az első széria rendes csavaros megoldással van megcsinálva. Bíztam benne hogy nem térnek el attól, erre ilyen szart csináltak belőle...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#94482) xtremist válasza makoss (#94480) üzenetére


xtremist
senior tag

Helló! Milyen proci mellett? Most cseréltem r5 5600 on a dark rock 4 et pro-ra, minden más maradt. Megérte mert kerek 1 fok a különbség a max hőfokban. :))

(#94483) makoss válasza xtremist (#94482) üzenetére


makoss
addikt

Odaírtam, INTEL Core i5-13600K
1 fok???
hmmmm aaaz iiigen! :D
Nem azt mondom, hogy húú mennyivel olcsóbb, de olcsóbb is meg halkabb is a Dark Rock 4.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94484) xtremist válasza makoss (#94483) üzenetére


xtremist
senior tag

Nem sok proci van ami igényelne többet a dark rock 4 nél... Pure rock slim ről dark rockra óriási volt az ugrás, de onnan a pro-ra hát... meh.

[ Szerkesztve ]

(#94485) makoss válasza xtremist (#94484) üzenetére


makoss
addikt

Akkor szerintem bőven elég lesz a Dark Rock 4 is, főleg ha nem is fogom húzni! ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94486) kesenyi válasza gabber01 (#94481) üzenetére


kesenyi
tag

A ház beltere (140mmig enged?) + 4 hőcső eléggé bekorlátozza az amúgy sem bő választékot.
:D Ami méretre beleférne az vagy 3 hőcsöves, vagy olyan a felfogatása amilyet nem akarsz.
Hirtelen a sima Alpenföhn Ben Nevis 120mm (84000000119)-t mondanám ami megegyezik a mostani raijintek teljesítményével, csak ez 140mm magas. Venti levegőszállítása és zajszintje majdnem megegyezik. Felfogatása meg ilyen.
Árukereső

[ Szerkesztve ]

(#94487) makoss válasza kesenyi (#94486) üzenetére


makoss
addikt

--

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94488) gabber01 válasza kesenyi (#94486) üzenetére


gabber01
addikt

140mm-t hol láttad? Az egyik oldalon azt láttam hogy 160mm-es hűtő is elfér.
Egyébként ezt a hűtőt egy másik házhoz méreteztem, előbb volt meg így, mint ez a ház.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#94489) abdulka1 válasza gabber01 (#94488) üzenetére


abdulka1
őstag

170mm széles a ház, biztos hogy rossz a 160-as infó.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#94490) gabber01 válasza abdulka1 (#94489) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, de van az oldalán egy kitüremkedés. Majd holnap lemérem amennyire tudom.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#94491) kesenyi válasza gabber01 (#94488) üzenetére


kesenyi
tag

Előző 2 oldalon találgattuk itt, hogy mennyi lehet mert nem volt egyértelmű adat a gyártó oldalán. Volt 130-140-160 is

(#94492) Singularity


Singularity
csendes újonc

Sziasztok!
Összeállt a gamer PC-m már csak néhány simítás van hátra.
CPU: Ryzen 7 5800x
VGA: 3060 ti
32 Gb Kingston Fury ram
Zalman táp (700w 85+)
CPU hűtés: Scythe Mugen 5 (RGB verzió)
Ház????

A ház még nincs eldöntve, azzal kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok azt a másik erre létrehozott fórumon kérdeztem meg, hogy milyen legyen.
Itt inkább a CPU hűtésre koncentrálnék. A háztól is nagyban függ, tudom de hűtés nagyon fontos mert olvastam, hogy a CPU hajlamos a melegedésre.
Léghűtést szeretnék mindenképpen és ha lehet RGB verziót abből is. Ezért esett a választásom a Mugen 5-re. Mit gondoltok róla? Van esetleg hasonló (30-35k) árkategóriában jobb/hatékonyabb?
Nyitott vagyok a javaslatokra nem szeretném a procit megfőzni :)

(#94493) GEIL válasza gabber01 (#94476) üzenetére


GEIL
addikt

Itthon 2 gépben is ez szolgál és kiváló:
Be quiet pure rock slim 2

Direkt a gyári Intel hűtővel megegyező szerelésű hűtőt akartam.... :C

Az i5 9600k-t all core 4,6 ghz-en 100% CPU terhelés mellett még nyáron se engedte 68-70 fok fölé 28-30 fokos szobában.....

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#94494) lToulus


lToulus
csendes tag

Sziasztok!

Milyen CPU hűtőt vegyek?

Leszeretném cserélni a gyári proci hűtőt amit a Ryzen 1300+-hoz adtak. Jelenleg egy 3700 Pro felet muzsikál Artic MX2-vel. Későbbiekben (1-2 év) tervezem hogy egy 5950-re cserélem a 8 magost, egy alaplap cserén is gondolkodom a Asrock B450 Legend a kiszemelt, de még nem tudom pontosan, ami biztos mindenképpen nagyobb lesz a deszka.

1: Mennyit szánsz a hűtőre?
10-20 ezer forint
2.: Milyen házba kerül?
Zalman Z9 Neo
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asrock 320M-HDV (és talán később egy Asrock B450 Legend)
4.: Processzor típusa?
Ryzen 3700 (5950)
5.: Ramok típusa?
G.Skil Aegis 16GB 3200 CL16
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Legyen csendes.. :)

Persze nekem is van tippem, de csak mert azt írják hogy halk, meg hogy Zalman.
Zalman CNPS10X Optima II
De valójában nem tudom hogy jó választás lenne és nem fontos hogy Zalman legyen.

Zalman Z9 Neo; FSP 700 Hydro; Asrock 320m-hdv; AMD Ryzen 3700+; Asus 1060 GTX 3 GB; 2*16 GB DDR4 3200;

(#94495) De4d


De4d
őstag

Üdv.
Erről a hűtőröl mi lenne a véleményetek, tapasztalat?
[link]
Egy ryzen 5700x-re tenném

Minden jó, ha a vége jó!

(#94496) kesenyi válasza Singularity (#94492) üzenetére


kesenyi
tag

Hello! Jó hűtő a Mugen, de csak az rgb miatt 30k-t adni érte hát.. :Y
Be quiet dark rock pro 4-et raknék rá vagy Deepcool AK620-at.
Gyári rgb-s verziókból nincs sok választék ami jól menne 5800x mellé.

#94494
A 2év még nagyon messze van, szerintem addigra nem is lesz kapható már B450es lap. :DDD 160mm-ig enged a házad beltere, SilentiumPC Fortis 5 (spc306) (159mm magas) jó lehetne a b450 steel legend mellé is, memória foglalatokat sem érintené.

#94495
Kellemes hűtő 170W TDP-ig, de ne sajnáld rá a nagy tesó Brocken 3-at, ahogy írták már itt, nem lesz op rá ha elfér. ;) Vagy a SilentiumPC Fortis 5 (spc306) alzán megkapod rá a 6év garanciát.

(#94497) lToulus válasza kesenyi (#94496) üzenetére


lToulus
csendes tag

Köszönöm szépen. Valóban.. De használtan lehet hogy lesz.. :) valahogy úgy tervezem hogy most következőnek egy használt 3060 Ti lesz vagy egy használt 2080 Super (esetleg abból is egy TI ha sikerül megcsípnem egyet 100-125 között) Aztán jőhet az új deszka, és végül a proci.

Zalman Z9 Neo; FSP 700 Hydro; Asrock 320m-hdv; AMD Ryzen 3700+; Asus 1060 GTX 3 GB; 2*16 GB DDR4 3200;

(#94498) gabber01 válasza kesenyi (#94491) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, változatos infokat lehet találni, de szerintem a 160mm valós. Most lemértem, és még minimum 3cm van az oldal lapig (a kitüremkedés miatt) a Raijintek Aidos II fölött (ami hivatalosan 130mm magas, de van talán 4 is. Pontosan ugye nem tudok mérni, hiszen ahhoz rá kéne tenni az oldalát, de akkor hogyan mérek? :D Tehát 160mm-ig szerintem be mernék vállalni valami jobb hűtőt simán, mondjuk egy ID-Cooling SE-224-XT Basic (154mm_AM4)-t.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#94499) IzI


IzI
senior tag

Nem nagyon találtam megfelelő topic,így itt kérdezem meg,ha nem gond.
Paszta felrakása előtt mennyire kell zsirtalanítani?
Erre a célra jó a féktisztitó :D vagy nitro ?

(#94500) xtremist válasza IzI (#94499) üzenetére


xtremist
senior tag

Szerintem letörlöd egy tiszta papírtörlővel alaposan, és kész. Ha használnál bármi vegyszert, max izopropil alkoholt, de kb fölösleges, hacsak nem egyszerre szereled a gépet és eszed a zsíros kenyeret. Akkor viszont vigyázz hogy a hagyma se potyogjon bele. Ha meg a korábbi pasztából származó szilikon olaj van kicsit kiválva, azt úgysem oldaná se a víz, se az alkoholok, szóval letörlöd és kalap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.