Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#27051) RufuszX válasza Wind-Storm (#27050) üzenetére


RufuszX
senior tag

4 tűs.

[ Szerkesztve ]

(#27052) Wind-Storm válasza RufuszX (#27051) üzenetére


Wind-Storm
őstag

PWM csatis.
A PWM-nek vezérlésben a teljes fordulatszámnak 30% az alja ha jól tudom..?
1200-2800 RPM.. ez van odaírva. tehát akkor ennyit lehet rajta csökkenteni pwm vezérléssel a teljes fordulatszámból.
Mondjuk az 1200 a 2800-nak 42%-a..
A BIOS-ban lehet még nézelődni hátha van ott egy minimum beállítás, vagy szoftveresen..
Ha meg lejjebb nem megy, akkor ez a minimum.
Ha már semmi sem segít, akkor szerintem lehet próbálkozni feszültségcsökkentéssel a PWM vezérlés mellett.. mondjuk egy adapterrel vagy potméterrel 7Voltra belőni.
Vagy teljesen manuálisan vezérelni feszültségcsökkentéssel..

Szerk: Ja bocs, most látom hogy 1500-ig megy le nálad (késő van már.. :DDD)
Akkor amit irkáltam, ha nem segít semmi sem, akkor ez van, eddig tudja az alaplap leszabályozni és marad a feszültségcsökkentéses történet + PWM

Még annyit hogy: szokták írni, hogy +-10% eltérés lehet.. Ez jelen esetben 2800RPM-nél ugye 280RPM, 1200-nál meg csak 120, tehát ha hozzáadjuk akkor is csak 1380-nal foroghatna max...
Szóval lehet hogy ennyit tud a venti 12 volton pwm vezérlés mellett, starting voltage 7, tehát 7 voltról táplálva PWM vezérlés mellett tuti elindulna biztonsággal, és az alja lenne valahol 800RPM körül.

[ Szerkesztve ]

(#27053) RufuszX válasza Wind-Storm (#27052) üzenetére


RufuszX
senior tag

Biosból minimumra vettem, a gyárilag adott szoftverrel is azon van. Úgy fest valamiért nem megy 1500 alá. Megpróbálom majd egy másik pwm-es venitvel hátha azzal nincs ez a problémája.

92 mm-es pwm-es ventiből mit ajánlanátok rá ami mondjuk 1000 alatti fordulatra is szabályozható lenne? (én Swif2 92P-ben gondolkoztam első lépésben)

Szerk.: "feszültségcsökkentéses történet + PWM"-nél mire gondoltál? mert van a házban egy scythe kaze master pro 5.25, amivel 4 ventilátort már szabályzok, de akkor az lenne a gond, hogy manuális lenne a dolog. Esetleg arra gondoltál hogy valamilyen okosság kombinálni lehet a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#27054) Wind-Storm válasza RufuszX (#27053) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ahány típusú PWM-es venti, annyi féle lesz a minimum RPM.
Pl. egy 1500-as ventinek a minimuma valahol 800 alatt lesz bőven..
Ugyebár PWM vezérlésnél a venti továbbra is 12 voltot ad, csak a negyedik lábába kapja a PWM jelet.
Én már játszottam olyat egy ventivel, hogy a megszokott 12 voltra kötöttem, és a PWM lábát összekötöttem a GND-vel, na azt hiszem akkor produkálta azt a minimum fordulatszámot amire pwm vezérlés mellett képes.

92P jó lehet, az oldal szerint 625RPM az alja.
A Kaze Mastereddel az teljesen manuális feszültségcsökkentéses történet, ott nem játszik a pwm még manuális vezérlés szintjén sem.

és igen, arra gondoltam hogy, azt hiszem láttam már ilyet valahol amikor egy ellenállás van beiktatva egy PWM toldóba, és akkor a venti mindig alacsonyabb fordulatszámokat fog produkálni mivel jóval 12 Volt alatt lesz a feszültség, és a PWM vezérlés is megmarad természetesen.

(#27055) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Srácok véleményezést kérnék
Adott a config GA-Ma770-UD3P lap, AMD PII 955 cpu, Freezer 13 hűtő, Coolermaster 370 ház
Az amd C&Q leveszi idlen 800-ra a procit, de AIDA és AMD overdrive szerint is 44 fokosak a magok, és 1400 körül megy a venti.
Nekem ez soknak tünik főleg ahogy itt olvasom másoknak 30 fok körüli az idle.

(#27056) RufuszX válasza Wind-Storm (#27054) üzenetére


RufuszX
senior tag

Na átdugtam a ventiszabályzóra. Ezzel már múködik 500-tól egészen 2800-ig, igaz ez 3V-tól 12Vig működtet..
Valószínűleg a CPU fan csatlakozón csak eddig tudja leszabályozni. Megpróbálok szerezni egy 92mm másik PWM-es ventit. Mert ha csak 1000-ig is le tudnám szabályozni a hőmérséklet 2C-t emelkedik, de egyáltalán nincs hangja...

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#27057) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Sziasztok!

Kb fél éve vettem egy i5 760as processzort, és pár napja azt vettem észre, h a processzor hőfoka 60fok felé is megy... Szerintem ez már túl sok, mert kezdetben 35-40fokos volt. :(
Arra gondolok, h csak a gyári paszta égett ki, de mivel amúgy is akartam új processzorhűtőt venni, mert ez hangos, ezért utánakerestem kicsit. Nem akarok rá sokat költeni (5-7k), ezért a COOLERMASTER Hyper TX3-as hűtőt néztem ki. Ha valakinek van vmi más ötlete, vagy információja erről a hűtőről, azt megköszönném. :R

üdv. Zsolt

(#27058) szamoki válasza zsoltyyy (#27057) üzenetére


szamoki
tag

Olcsó és jó is, nekem is volt.
Nekem egy i5 2500K 4,4Ghz -es Linxhez már dobta a magas hőfokokat.

Amellett nem bízok a "tüskés" felfogatásban.
Szóval ez az Én külön véleményem. MOst Ninja3 mam van.

(#27059) Wind-Storm válasza RufuszX (#27056) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Elméletben 3,7V-tól 12-ig ;)
Igen.. a PWM vezérlés teljesen más elv, ott a venti elektronikája dönti el a min. fordulatszámot.
Nincs mit! :)

(#27060) L-e-f-i-e válasza zsoltyyy (#27057) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

A TX3 helyett én inkább a CM Hyper 212 Plust javasolnám, sokkal jobb hatásfokkal dolgozik mint a Tx3 és nem sokkal drágább 8 k körül van ha jól tudom.

=^-^=

(#27061) Tothgera30 válasza zsoltyyy (#27057) üzenetére


Tothgera30
Ármester

5,5k-ért Alpenföhn Sella Merlintől.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27062) Asbee válasza Malibutomi (#27055) üzenetére


Asbee
veterán

Mennyi feszt kap a proci? Húzva nincsen?

(#27063) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hello!

Szerintetek hol tudnék ilyet beszerezni: Intel® Retention Bracket Set (RR-ACC-1156-GP). Sehol sem kapható... :(((

Köszi! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#27064) Malibutomi válasza Asbee (#27062) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nincs húzva teljesen alap, és 1,35V-on megy.
A hűtőt csak simán felraktam a gyárilag rajta lévő pasztával.
Most néztem, ha mind a 4 magot hajtom, terhelésen 62-63 fokig is felmegy.

Azért furcsállom, mert itt mindenki 30 fok idle, és 45 fok körüli terhelt hőfokokat írt.

(#27065) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Most épp így néztünk ki.
Lehet le kellene venenm a hűtőt és kenni pasztát az aljára?

[ Szerkesztve ]

(#27066) Asbee válasza Malibutomi (#27064) üzenetére


Asbee
veterán

Az szerintem is sok, freezer 13 pro-m van nekem, 1,35 - 3,6-on idle 30-32 fok prime alatt 50 fok. Csavarokat jól meghúztad ami ráfeszíti a hűtőt?

(#27067) Malibutomi válasza Asbee (#27066) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Teljesen be vannak tekerve, koppanásig.
Vegyem le a hűtőt és tegyem vissza? Hátha nem jól van fent?

(#27068) Asbee válasza Malibutomi (#27067) üzenetére


Asbee
veterán

Igen próbáld ki , esetleg újra is pasztázni. Elég magasak ezek az értékek. Feszt is veheted lejjebb, nekem alapon 1,25-el ment.

(#27069) Malibutomi válasza Asbee (#27068) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

No sima le fel nem oldotta meg, lehet kicsit alulfeszelem, amig birja

(#27070) Asbee válasza Malibutomi (#27069) üzenetére


Asbee
veterán

Próbáld meg újrapasztázni hátha az segít.

(#27071) szamoki


szamoki
tag

Én most fogom kitépni a hajam :(

Gondoltam végzek egy kísérletet ami ugyan nem fehér embernek való, de mégis.

Tehát Ninja3 leszed.
Régi paszta letisztít.
MX3 paszta felken plasztik kártyával elsimít.
visszatesz.

Scythe ventilátor leszed. Helyette felrak SWIF2 120P
Elindít

4,6Ghz terheletlenül 42-44 fok
Linx 100%-on 72-76 fok

régebben 38 fokon ment terheletlenül. Buktam 4 fokot.
Miiiiiiiit basztam el?????

(#27072) Locutus válasza szamoki (#27071) üzenetére


Locutus
veterán

Mennyin ment a régi venti, és mennyin az új?
Amúgy nem értem mit idegesít téged az a 4 fok :) Gondolom jó csendes a SWIF2-vel...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#27073) Wind-Storm válasza szamoki (#27071) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Biztos nem Smiley method-dal raktad fel a hőpasztát link :D
Viccet félretéve:
Szerintem ne kend szét a pasztát hanem a közepére tegyél egy pöttyöt, úgy nem maradnak alatta légbuborékok amik ugyebár nagyon jó hőszigetelők..
Valószínűleg a swif2 ventilátornak még akkora légnyomása sincs mint a gyári scythe kaze jyuni-nak, nem véletlenül adtak olyat a ninja3-hoz..
A fordulatszámról meg nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#27074) L-e-f-i-e válasza Wind-Storm (#27073) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Tévedsz, legalábbis venti ügyben :)

Swif2 120P
Airflow: 60.4 - 127.6
RPM: 800 - 1700

Scyte Ninja3 ventije:
Airflow: 23.0 - 110.31
RPM: 1340 - 1900

=^-^=

(#27075) szamoki válasza Wind-Storm (#27073) üzenetére


szamoki
tag

Na akkor hétvégén kezdem elölről :) :(

(#27076) zsoltyyy válasza L-e-f-i-e (#27060) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Meggyőztél és végül is a hyper 212plus-t vettem. Éppen befért a házba. Eddig jónak tűnik és a gyári intelnél szerintem halkabb is.
Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

(#27077) Mad6 válasza gsc73 (#27000) üzenetére


Mad6
tag

Lesd meg a zalman 775 adapterét, amit külön lehet kapni, de a többi gyártónál pl coolermaster az amd pánt átbújik a hőcsövek között, és felültől nyomja a hűtőt lefelé, míg a 775 alulról van csavarozva rá! :)

Szerk:
:Y Kissé lemaradtam! :))

[ Szerkesztve ]

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#27078) gabikiraly2 válasza L-e-f-i-e (#27074) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Összekevered a légszállítást a légnyomással. Ez két különböző dolog.
A "Swif2 120P" egy elég gyenge légnyomású ventilátor. Sűrűn lamellázott hűtőre nem éppen ideális választás. Én is próbálkoztam vele. Alacsony fordulaton (800 rpm) nem lehetett érezni, hogy átfújt volna a hűtőmön.

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#27079) L-e-f-i-e válasza zsoltyyy (#27076) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Nagyon szuper hűtő ez Grat hozzá :)

=^-^=

(#27080) L-e-f-i-e válasza gabikiraly2 (#27078) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Igazad van tényleg a légszállítást írtam :)

Lényeg a lényeg, hogy saját példából indultam ki, igaz nem Ninja 3 alapján hanem a 212Plus esetében, azaz itt akármilyen lamellázás is van, a 120P ugyanolyan jól teljesít mint a gyári venti, nálam érződik szépen hogy keresztülfújja a hűtőt, és amia legfontosabb, a CPU hőfok ugyanolyan mint a gyári ventivel :)

=^-^=

(#27081) Wind-Storm válasza L-e-f-i-e (#27074) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bizony ám, hogy két különböző dolog. :)
Írtad példának a két venti légszállítását. (CFM-ben meg m3/h-ban is?)
Elég fals adatoknak néznek ki
800RPM-en a swif2-nek a 60 köbméter/óra reális lehet.
Viszont a ninja3 ventijének az 1340-es fordulatszám mellé a 23-as szám még CFM-ben is kevés.

(#27082) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, egy i5 2400-t majd később i7 2600(k)-t léghűtenék. Szerintetek egy Gelid Tranquillo jó erre a célra? Olyat keresek, ami nem lóg rá a ram slotokra (magasakra sem) és leginkább halk.

Az ár annyira nem fontos, de a következő annál inkább, nem akarok súlyra és magasságra nagyon venni.

Köszi a segítséget!

-

(#27083) szamoki válasza Wind-Storm (#27081) üzenetére


szamoki
tag

Köszönöm szépen a válaszokat.

A 4 fok azért zavar, mert táblázatok szerint kb ennyit hozhatna max ez a paszta, de minusz 4 fok helyett jött fel pluszban. Így a paszta vétele kidobott pénznek tűnik.

Elgondolkodtam: Most akkor mi a jó paszta felviteli módszer? plasztik kártya és talán légbuborékok?
Egyetlen nagyobb adag amit majd szétnyom maga alatt és cserébe lehet, hogy nem terül szét egyenletesen? (lásd a küldött youtube video)

Egy tesztet akkor megér, hogy visszarakom az eredeti ventit és megnézem mi a helyzet.

Újabb világmegváltó gyakorlati kérdésbe futottam. A ház hátsó fenti helyére gumilábakkal betett ventilátor beszerelés estében kinek van jó módszere a legbelső láb (legbelső gép sarokba eső) beszerelésére?
Rányomás nem jön be áthúzni fogóval ott nem tudom.
Végül maradt 3 lábon :(

Nőgyógyász kezűek kíméljenek :) :)

(#27084) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Még egy kérdés AIDA64-ben pl a CPU hőfokot kell nézni vagy külön a 4 core hőfokát?

(#27085) Wind-Storm válasza szamoki (#27083) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hajrá! :K

A pasztás módszert ki kell próbálni, én már csak a karcolódások miatt sem csinálom így, ne karcolódjon a hűtő hőátadó felülete, legyen rajta „kenőanyag" de lehet nagy hiba tőlem.

Pontosan mi a pontos típusa azoknak a gumicsavaroknak? :D

(#27084) Malibutom
Tudtommal a cpu hőfok a kupak hőmérséklete, a magonkénti meg a magoké, általában ez a melegebb is, tehát ezt érdemes nézni.

[ Szerkesztve ]

(#27086) Egon


Egon
nagyúr

Hi all!

Kéne nekem valami jófajta CPU-hűtő nemsokára (i5 2500K-ra, szolid tuningra).
A legfontosabb szempont a halkság, utána az ár (D14 árát sokallom picit). Mivel lassú ventivel lenne használva, fontos, hogy ne legyen sűrűn lamellázva. Mindenképpen olyan hűtőt keresek, amit direktben csavarokkal kell leszorítani (a régi Ninja beakasztós fülei nem jöttek be).
Örülnék, ha a venti rögzítésének kialakítása tartalmazva valamilyen rezgéselnyelő anyagot.

Első blikkre a Ninja 3-at választottam volna (ha jól látom, az utolsó szempont kivételével, minden elvárásomnak megfelel), de a hozzászólásokat olvasva picit elbizonytalanodtam. Mit ajánlotok?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27087) Anubis_9 válasza Egon (#27086) üzenetére


Anubis_9
őstag

Cooler Master Z600? :DD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#27088) Tomi7887 válasza szamoki (#27083) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Sajna erre igazán jó módszer nincs. Hasonlóval szenvedtem egy korábbi házam elejében, én faragtam.

Amúgy ha a házadhoz nem tudsz hozzáférni, akkor :W :W

-

(#27089) Egon válasza Anubis_9 (#27087) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem írtam, de nyilván szempont az is, hogy kapható, nem kifutott termék legyen... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27090) Anubis_9 válasza Egon (#27089) üzenetére


Anubis_9
őstag

Látod, erről nem tudtam, hogy már nem kapható. Akkor bocs! :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#27091) Wind-Storm válasza szamoki (#27083) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mondjuk mindegy is hogy milyen gumicsavar... ha nem megy akkor nem megy.
Szappanozd be a gumipöcköt, a ventit nyomd neki a tartókeretnek, majd nyomd be a pöcköt. Nekem ez a módszer bevált a a Coolink-eknél, ha előfordult ilyen :K
Mondjuk én próbáltam szilikon spray-vel is.
A lényeg a síkosítás :D

[ Szerkesztve ]

(#27092) Mad6 válasza Wind-Storm (#27091) üzenetére


Mad6
tag

Milyen topik is ez? :Y
:DDD :C

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#27093) Wind-Storm válasza Mad6 (#27092) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:DDD

(#27094) pepusos


pepusos
senior tag

Két magos 6000es Athlonra elég ugye a sima AC freezer 13?

(#27095) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

üdv!

AC Freezer Xtreme Rev 2-ömet lecserélném. Mugen3-at néztem ki. Esetleg ebben az árkategóriában melyik a best buy és legjobb hűtő? Tuning is lesz a közeljövőben.

(#27096) szamoki válasza Tomi7887 (#27088) üzenetére


szamoki
tag

:D
Nem, nem a házamhoz nem tudok hozzáférni.
Hanem a hátsó venti helynél a ház belseje (alaplap tartó lemez felőli oldal) felöl eső lyuknál esélyem sincs fogóval segíteni a behúzást. Nyomással nem akarja átszuszakolni magát.

Így nekem a 4ből csak 3 sikerült :(

(#27097) Tomi7887 válasza szamoki (#27096) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Igen erre gondoltam, mert az alaplapot tartó lemezt az újabb házakba már le lehet szerelni/ki lehet venni. Ez is egy fontos szempont ház vásárlásnál!

De addig is a többiek azért ajánlottak itt nagy dolgokat! :DD

-

(#27098) szamoki válasza Tomi7887 (#27097) üzenetére


szamoki
tag

Zsírúj Sharkoon T5 Economy-m van.
Igen ez egy hasznos tulajdonság lenne, de nem tudja (vagy csak nem figyeltem meg eléggé :( )
Nekem az alsó tápos kivtel, a fekete belső és a szuper kábelmenedzsment a 4 5,25 hely és a 10K körüli ár volt a szempont. Ezeket tudja. Már tuningoltam egy felső venti hellyel is pluszban, de a gumi lábak kifogtak rajtam.

És Igen magam sem gondoltam, hogy ez a probléma ilyen kreatív fogadtatásra talál :) :)

(#27099) Wind-Storm válasza szamoki (#27096) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem ismerem ezt a T5 economy-t.
Nem teljesen értem a gondot.. ha leveszed az alaplap felőli oldallapot, nem látszik a venti?
A jobb alsóval van gond?
Te is Coolinkeket használsz amúgy?

(#27100) Gerisz válasza Egon (#27086) üzenetére


Gerisz
addikt

Silver Arrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.