Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#27751) Tothgera30 válasza OnLy16 (#27749) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A H100-ról még nincs olyan sok teszt, de egy D14 vagy Silver Arrow-ot nem tud megfektetni olyan könnyen.

Nem szívesen adnám el, ez már a második D14-em.

#27752 Landon: Gondoltam hogy valami hasonló dolog lesz. Bár egy 2600k nem is az a melegedős fajta, szóval ha 4,5Ghz a vége és neked az elég akkor nincs probléma, két 800rpm-es venti lehűti.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27752) Landon válasza Tothgera30 (#27748) üzenetére


Landon
őstag

Igen sejtettem, hogy hasonló érzelmeket fog kiváltani a kérdés hehe. :D Na én is közben körbe néztem hát valóban nem lesz csere. :)

Normális lapot? Tudtommal elég normális lap van alatta. :U Egy másik deszka alatt se fog ez jobban menni... Nem kell nekem 5GHz, kell a francnak. 4.5GHz-re nem képes 1.355V-on (ez 1.332V-ot jelent load és 1.344-et idle). Napi használat alatt rendben van, teljesen stabil de a LinX alatt egy idő után jön a BSoD olyan kódokkal amelyek a vcore increase-re mutatnak. Namost a következő vcore lépés az a 1.375V ugyanis még 1.37V-on is drop-ol 1.332-re... 1.375V-on drop-ol 1.35x köré viszont akkor idle már ugye 1.368. Ez így overkill 4.5GHz-hez. :(

H100ról most néztem tesztet. Röviden: kalap szar. D14 reggelire fogyasztja. :)

Nekem D14en még 2 UK is van és semmi gáz álló házban. Szerintem ha a lap rendesen oda van csavarozva a távtartókhoz akkor nem tudja meggőrbíteni a nyákot. Meg ugye rendesen fel kell fogatni...

Tothgera30:Hááát, nekem most 1.355V + LLC 4.5GHz így 72C LinX alatt. Azért ez nem kevés. 80 a határ.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#27753) Speed® válasza viperabácsi (#27746) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

775 72x72mm
1155/56 75x75mm
1366 80x80mm

34%on kinyomtatva ezt megkapod 1:1 méretarányosan elvileg a furatokat.

[ Módosította: Pompi ]

(#27754) Wind-Storm válasza Speed® (#27753) üzenetére


Wind-Storm
őstag

1155/1156 nincs a képeken, vagy csak én látom úgy? :U

(#27755) Tothgera30 válasza Landon (#27752) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem minden nap LinX-ezel, akkor átlagos terhelés esetén még a 65 fokot sem éri el. Az enyém mondjuk egy 965BE, kicsit többet eszik mint a 2600K, és ez 4Ghz-n megy, így 800rpm-es vetnivel IDLE 39-42 fok, Prime alatt pedig 60-63 fok körül megy.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27756) viperabácsi válasza Wind-Storm (#27754) üzenetére


viperabácsi
addikt

én is úgy látom viszont az írás szerint 1366 82x82 viszont a rajzon 80x80 melyik a valós méret

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#27757) Speed® válasza Wind-Storm (#27754) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1160 néven szerepel, de stimmel, legalábbis nekem 75x75ös az 1156om.
Viszont most nézem, sikeresen elírtam az 1366ot, az valójában 80x80as.

[ Szerkesztve ]

(#27758) viperabácsi válasza Speed® (#27757) üzenetére


viperabácsi
addikt

köszönöm a helyesbítést

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#27759) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Nem feltétlen ide tartozik a Kérdés de nem tudom hol feltenni.
Nekem jelenleg egy OCZ Vendetta 2 CPU Hűtőm van, ami or Sockets AMD 754/755/939/AM2, Intel LGA 775 foglalatokat tud ellátni.
Az lenne a kérdésem hogy az AM2 és az AM3 hűtések foglalata között van különbség? az AM2-re való hűtőt fel lehet rakni AM3-ra? és az új FM1-es foglalat?

Ugyanez a kérdésem Intel oldalon is, ami jó az 1156-os foglalatra az jó az 1155-re is?

Ha például vennék egy AMD Phenom II X4 965 AM3 Black Edition-t rátá tudnám tenni az OCZ Vendetta 2-met és meddig lehetne kb húzni, mennyit bír ez a hűtő?

(#27760) TXT


TXT
őstag

Noctua D14-re a gyári két venti mellett az üres oldalra csak az NF-P12 ventit lehet felszerkeszteni, vagy az NF-P14-et is?

(#27761) Daert válasza gerzsol (#27759) üzenetére


Daert
őstag

Az Intel 1156=1155,ezzel nem lesz gond.
Az AM2-n csak a lefogatókeret van ami műanyag,míg AM3-on van egy fém backplate,amit vagy adnak a hűtőhöz gyárilag,vagy a deszkán mindenképp van gyárilag.
A Vendettát mindenképp rá tudod tenni az AM3-asfoglalatra.kis tuning még belefér.
Viszont ha csak LGA 775-ig támogatott akkor az 1155-56-ot el kell hogy felejtsd.

TXT: Bármelyiket fel tudod tenni,de nincs értelme,valamint asszem nincs a csomagban annyi rögzítő drót.

[ Szerkesztve ]

(#27762) Speed® válasza Daert (#27761) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nemrég kényszerből megoldottam a 775->1156 szitut, átvertek picit..Retention kit IIIal hírdetett egy srác Ninját, amivel megoldható az 1155/56 elvileg..persze arról nem szólt a fáma, hogy a Ninjának csak 775ös kerete volt..
Lényeg a lényeg, a furatokon 1.5-1.5mmt kellett reszelni és utána már jó volt..

Egyébként ez kimeríti a kartellezés témát, mert semmi sem indokolta, hogy a 775ös 72x72es furattávokat megváltoztassák..kivéve a hűtőgyártók érdekeit ugyebár..ezért lett az 1155/56 75x75mm..éljen :S

(#27763) Daert válasza Speed® (#27762) üzenetére


Daert
őstag

Mintha valaki korábban említette volna hogy vmelyik Asrock lap teljesen kompatibilis volt,nem kellett barkácsolni,de nem vagyok benne teljesen biztos :U
Az elég pofátlan dolog volt :(

(#27764) Speed® válasza Daert (#27763) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem is CCOs AsRockon van, de az igazság az, hogy eddig 4db 775ös hűtőből 1 sem volt jó rá, hiába vannak meg a megfelelő 72x72es furatok is, az elforgatás miatt ütközik a proci körüli kondikkal a hűtők rögzítése.
Én is utánanézhettem volna..persze ez nem menti fel :S

(#27765) proci985 válasza Landon (#27752) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igazából az egyetlen amit tudsz javítani, az az UKk cseréje rendes minőségű nagynyomású, extravastag ventikre. Delta, Mechatronics, Sunon, (ebm)Papst, Adda 120x38, illetve akár a San Ace 140x38asok is szóba jöhetnek. utóbbiakat viszont lehet tengerentúlról kell hozatni.

UKk légnyomása alacsony, kettőtől se lesz sokkal jobb a teljesítmény. de azzal számolj, hogy igazából egyrészt hangosabb lenne, másrészt olyan 5foknál többet nem tudnál nyerni, harmadrészt meg a San Acek annyiba kerülnek, hogy olcsóbb becserélned egy kitesztelt példányra.

ami már értelmesebb upgrade lenne, az a triplaradis rendszer, egyben olyan 50-60k körül kapni, rendes blokkal és pumpával. keresd OCt és a vízhűtéses bazárt az apróban.

ha 80 a határ, akkor lynx/ibt alatt 72 fok még bőven okés. szóval feszemeléssel is olyan 75 alatt meg kéne állnia, tehát gyakorlatban 65 fok fölé nem fog menni. az meg bőven ok szerintem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27766) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Srácok, egy "Core i5-2500K" procira milyen csendes, de hatékony, megbízható hűtőt tudtok ajánlani?

Mondjuk az 5.000 forinttól 20.000 forintig a főbb árkategóriákban egy-egy ajánlott típust (rövid indoklással, hogy miért jó az adott hűtő) ha javasoltok, azt megköszönöm szépen!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#27767) Gyufaaa válasza Piftuka (#27766) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Vegyél Mugen-t. Jófajta és a kettő közötti árból meg van. Így kompromisszumok is teljesülhetnek, ami az anyagiakat illeti. :)

(#27768) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Ma összeraktam a gépet,ugyan a ház még csak holnap jön meg de kiváncsi voltam a hűtőre mit produkál.
Akik figyelemmel kísérték a topikot az elmúlt két napban,bizonyára tudják hogy arra voltam kíváncsi mit bír egy x4 640-es proci gyári hűtője egy x2 3800+-al szemben.
Csak idle hőfokot néztem mert nem volt másra időm.
A borda,tapintásra hideg volt és bizony a meleg szobában is csak 31°C fokos volt mindkét mag. :C A ventilátor 2300-as fordulaton ment tehát nem a maximálison,de így is elég hangos volt. :U
Úgy gondolom elég lenne leszabályozni a ventilátort és megoldottnak tekinthetnénk a "milyen cpu hűtőt vegyek" kérdést.
Jobb lenne egy load teszttel megnézni?
Vélemény? :))

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#27769) Speed® válasza Viktoár (#27768) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Felesleges kérdés..hiába halk idleben ha használhatatlan loadra. Tesztelj ;p

(#27770) Piftuka válasza Gyufaaa (#27767) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a választ! :R

Nem nekem lesz a cucc (s a konfig végleges összeállítása még "képlékeny" a végösszeg függvényében), éppen ezért megköszönöm, ha a több árkategória legjobb darabjaira is írtok egy-egy (vagy akár több) lehetséges, megfontolandó alternatívát! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#27771) Viktoár válasza Speed® (#27769) üzenetére


Viktoár
addikt

Igyekszem megnézni,de első a gyerek meg az asszony! :B

Üdv:Viktor

(#27772) Tothgera30 válasza TXT (#27760) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mindenféle ventit felszerelhetsz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27773) spyro1411


spyro1411
tag

Helló!

Egy kérdésem lene :)
Nemrég vettem egy Antec nine hundred two számítógép házat és tervbe került a gyári cpu hűtő lecseréllése....
Még nem igazán nézegettem mert nem nagyon tudom h mekkora is férne be :U
Ezért fordultam a tapasztalt fórumozókhoz azaz hozzátok :)

(#27774) Tothgera30 válasza spyro1411 (#27773) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szinte bármi belefér, a legnagyobb CPU hűtők is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27775) Jim-Y válasza spyro1411 (#27773) üzenetére


Jim-Y
veterán

218cm széles a ház, ebbe a sztenderd 160cm-nél nagyobb hűtők is beleférnek. üdv

(#27776) Speed® válasza Jim-Y (#27775) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link] Ez nem sokkal, de nagyobb 160cmnél, tuti belefér? :D

Következetesen cm-t írsz mm helyett, furcsán hat a 218cm széles ház :)

[ Szerkesztve ]

(#27777) bsh válasza Speed® (#27776) üzenetére


bsh
őstag

vízhűtés

(#27778) Jim-Y válasza Speed® (#27776) üzenetére


Jim-Y
veterán

hoopsz :D köszi ^^ *mm

(#27779) spyro1411


spyro1411
tag

Aha kösszönöm a válaszokat :)
Most h egy kicsit utána is néztem :) má látom hogy belefér akár egy Prolimatech Black Series Megahalems is vagyis nem kell aggódnom :) ennél nagyobb hűtőre már úgysem lesz szükségem...

(#27780) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Antec H2O 620 hűtővel kapcsolatosan? A CM 212+ hűtésemet szeretném cserélni, és érdekelne, hogy érdemes-e.

A corsair H50-et is nézegettem, de nem minimális különbség van csak a teljesítményében a jelenlegimhez képest, ugyanakkor árban jóval drágább.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#27781) BioNiCMaN válasza Madn!ght (#27780) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem hiszem, hogy sok különbség lehet a H50 és a H20 620, mit az jól látható, mindkettőt az Asetek gyártja a két partner cégnek. ;)

Az is érdekes egyébként, hogy a Corsair a H50-re és a H70-re 2 év garanciát ad, míg a H60, H80, H100 trióra 5 évet (mondjuk azokat nem az Asetek gyártja, hanem a a CoolIt). :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#27782) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!
Hyper TX3-al milyen tapasztalatok vannak? Egész jó ár-érték arányúnak tűnik.

(#27783) Colos1


Colos1
őstag

Hali!

Jelenleg AC Freezer 64PRO -m van. (Konfig az adataimnál) Egy CM Hyper 212+ mekkora előrelépés lenne ehhez képest? Ez már elbírna egy kis feszemelést?
A freezerrel alapon 40..42 fok, loadban (prime95 Large FFT) 60°C, alapfeszen.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#27784) Pocok77


Pocok77
tag

Üdvözletem.

Külön Topicot nem találtam, de ha van elnézést.

Érdeklődnék, hogy Az Am2 és Am2+ os foglalatok miben térnek el az Am3 és Am3 + foglalatoktól. A különbséget a processzorhűtőkre értem. Adott egy am2+ ig támogató processzorhűtő. Kérdésem lenne, hogy fel lehet-e szerelni újabb foglalatokra.
(Scythe Ninja Plus Rev B.)

Köszönöm

(#27785) Tothgera30 válasza Pocok77 (#27784) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ugyan az.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27786) Pocok77 válasza Tothgera30 (#27785) üzenetére


Pocok77
tag

Tehát akkor működik? Az említett hűtő am3 as foglalatba.

(#27787) Gyufaaa válasza Piftuka (#27770) üzenetére


Gyufaaa
veterán

(#27788) Tothgera30 válasza Pocok77 (#27786) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:K

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27789) Pocok77 válasza Tothgera30 (#27788) üzenetére


Pocok77
tag

Köszönöm.

(#27790) viperabácsi


viperabácsi
addikt

hello érdeklődnék van -e tapasztalata erröl [link] i5 2500k hoz kell

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#27791) proci985 válasza bsh (#27777) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fenét, az már kompresszoros.
szerk: víz + kompi kombó, instant winnek néz ki;>

Colos1: a hyper212plus kiegyensúlyozott hűtő, és lényegesen többet tud a freezer64nél. esetleg még egy blade master venti rá (gyárilag olyat adnak hozzá, apróban szokott lenni cm212plusos darab is), azzal még erősebb, és még mindig relatíve olcsó megoldás.

eldiablo: picit jobb, mint az amd rézmagos-hőcsöves gyári hűtője, de halkabb (mmint elviselhető a hangja, teljes rpmen az se halk). ár/értéke tényleg jó, és meglepően jól hűt.

Madn!ght: H50et ne vegyél, nagyon sok példány kilyukadt. a pumpa gyenge, a ventik kegyetlen hangosak. ez szerintem mindent elmond, mindkettőt veri a hyper 212plus.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27792) bsh válasza proci985 (#27791) üzenetére


bsh
őstag

de vizet hűt :P

(#27793) Speed® válasza proci985 (#27791) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kompresszoros vízhűtés ;p

Anno majdnem vettem egy Vapochillt..de lebeszéltem magam róla. Rájöttem, hogy azzal elindulnék a széthúzott/barmolt lapok/procik útján x)

(#27794) proci985 válasza Speed® (#27793) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ismerem, anno nézegettem én is apróban:). én inkább a fogyasztástól tartottam, meg a ténytől, hogy 24/7re totál alkalmatlanok.

viszont aki tesztelgetni akar, pl 40kért van fent egy vapor, annyiért vizet nem kapni, és azért lényegesen jobb. persze, ln2potnak jobb a tudása, de az még napi 3-4órás használatra is alkalmatlan:D

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27795) Speed® válasza proci985 (#27794) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hja, született jópár eszement eredménye vele. jones965 is ilyennel tolja, vizezett SLI mellett..vadállat ;p
Asszem az újabbakban már adnak fűtőbetétet is, amivel kiküszöbölhető a páralecsapódás miatti para..de igazából ha körültekintően szigetel az egyszeri teszter, ezzel is lehet biztonságosan tuningolgatni.

(#27796) bsh


bsh
őstag

én is gondolkozok mostanában procihűtőn. holnap megyek szülőlátogatóba, és cserélek ezt-azt tesóm gépében, hogy még csendesebb legyen (bár így sem rossz). codegen házból átrakom egy kis elite335-be, hogy rendesebb ventik is mehessenek bele, most két nexus real silent case fant raktam be a házba. ki fogom majd bélelni valami bitumenlappal meg hangszigetelővel, ha találok valami rendeset. aztán van még benne egy athlonII x2 245 asszem, vagy valami hasonló kicsi proci, amit egy görbe ötforintos is elvisz passzívan, de azért egy freezer 64 pro van rajta... giga m68m-s2p lap, seasonic s12II 430 táp, giga 9800gt oc 1gb accelero twin turboval, 2 vinyó. most két lassított 80mm-es zalman van a codegen házban, mint házhűtés, és ezek meg a freezer64 kábé hasonló hangosak.
de szerintem így most majd ház és venticsere után a freezer lesz a leghangosabb, úgyhogy már előre gondolkozom, mire is kéne majd cserélni. passzívat nem nagyon akarok, mert nyugodtabban alszom, ha a vrm-et is hűti valami.
valami top-down-ra gondoltam, ami nem kerül annyiba, mint az egész gép :D valami cm geminii s pölö, csak azt nem kapni sehol.
vagy egy nh-c12 5k áron :D
meg arra is gondolok, hogy hamarosan már az én gépemet is lecserélem, és akkor öcsi gépébe megy a phII 940, alaplapostól, és akkor már bírja hűteni azt is.
de nagyon nem találtam normális top-down hűtőket, pláne nem 10k alatt.
tippek?

(#27797) Speed® válasza bsh (#27796) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

De miért off? :)

10k alatti topdown hűtő..ez jóféle, de valszeg elkelt már. C12P kell neked.

(#27798) bsh válasza Speed® (#27797) üzenetére


bsh
őstag

mert még ez csak az agyalás szinten van. eleve holnap derül ki, mennyire lesz halk a gép, van-e értelme a procihűtővel foglalkozni...
na olyat nem rakok gép közelébe sem. geminii s-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#27799) BioNiCMaN válasza proci985 (#27791) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Gondolom nem a semmiért váltott gyártót a Corsair és nem véletlenül ad a páros szériára 5 év gart. :U

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#27800) proci985 válasza BioNiCMaN (#27799) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, h50et összes enthusiast fórumon nagyon lehúzták. gyenge a pumpa, feleslegesen sűrű a radiátor, amihez meg kell a két high rpm venti, hogy rendesen szellőzzön. node, két 2400rpmes ventivel egy hyper 212plus is jól hűt.

páros széria már érdekesebb, de nem véletlenül várjuk annyira a h100ad tesztjét.

Speed(R): jaja durván csinálja. mondjuk ő főként benchre használja a gépét, oda jó a kompi. én max vizeznék :B (ha hirtelen túl sok pénzem lenne a célra).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.