Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#26707) #65675776


#65675776
törölt tag

kabanka és Wind-Storm! Fórum, nem chat! Ha öt percen belül vagytok használjátok a (Szerkesztés) gombot!

Egyébként is off volt az egész, szóval töröltem.

Mind a kettőtöket figyelmeztetésben részesítettem.

[ Szerkesztve ]

(#26708) Keksz03


Keksz03
senior tag

utólag köszi a tippeket, végül egy Noctua NH-D14 mellett döntöttem és az állam leesett! :)
maxon járatom a ventiket, ki sem hallatszik a házból pedig SWiF2-1200-as ventik vannak amik eléggé halkak, a 955 BE-m 3,7en prime alatt 50 fok fölé nem engedi ami elég jó nem?
ráadásul maga a csomagolás, a manual, amiket és ahogy adnak hozzá sztem elsőosztályú kiszolgálás! Örökre elkötelezett hívük lettem! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#26709) Gabesz144 válasza Keksz03 (#26708) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Jó választás :R nekem is D14 van és nincs olyan tuning amit ne bírna lehűteni.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26710) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Jó halk venti! ;]
Gentle Typhoon High RPM
14 watt! :Y
Poénból vennék is egyet :DDD
Egyébként a sima verziónak valami brutálisan kicsi az áramfelvétele

[ Szerkesztve ]

(#26711) Predator2


Predator2
addikt

üdv találtam pasztázásról egy videót akkor ez így megfelelő?
[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26712) Wind-Storm válasza Predator2 (#26711) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Elvben nem, mivel légbuborékok maradhatnak alatta ha a szétkent pasztára tesszük rá a hűtőt.
Így kéne csinálni elvileg.. link
Az már más kérdés hogy én mindig szétkenem hogy ne karcolódjon a tükörre polírozott hűtőm hőátadó felülete.. Egyszóval sz@rok erre a középrenyomós technikára..

(#26713) Wind-Storm válasza Predator2 (#26711) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Érdemes még ezt is megnézni, pl. 5 pöttyöt nyom a procira a hőpasztából link
Van még :) method is :DDD :DDD

szerk: Véleményem szerint egyik technika sem jobb..
Szétkenős módszernél a légbuborékok miatt, a pöttyözősnél meg nem teríti be az egész felületet a paszta, csak a közepét + jobban karcolódhatnak a tükörsima felületek és nem teljes felületen történik a hőátadás.

[ Szerkesztve ]

(#26714) Predator2


Predator2
addikt

ajaj és akkor most melyiket ?
őszintén szólva most nekem a lehető legrosszabb ahogy össze van rakva szal szeretném cserélni:

kaptam egy kis zacsiba fehér trutyit és hát rányomtam mindet elkentem a zacsival meg az ujjammal rá a gyári hűtőt és csókolom :D megy de mivel vettem egy normális hűtőt: corsair A70 gondoltam már rákérdezek h hogyan is kéne rendesen

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26715) Tothgera30 válasza Predator2 (#26714) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Használd a válasz gombot!

Az újaiddal ne, a többi mehet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26716) kabanka válasza Tothgera30 (#26715) üzenetére


kabanka
aktív tag

Eddig ACnál volt tök jó hogy, a hűtő aljára van feltéve egy négyzet ráteszem és tökéletes...Miért nem gyártanak ilyen kis hővezető lapokat ilyen anyagból....szerintem tuti vinnék mint a cukrot:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26717) Tothgera30 válasza kabanka (#26716) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Biztos jó, bár azért pasztázni se túl bonyolult.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26718) kabanka válasza Tothgera30 (#26717) üzenetére


kabanka
aktív tag

Én próbáltam már mindent, aközeépre nyomom egy kupacot és szétterül akkor elkenős hűtőn is cpu-n is csak hűtőn csak cpu-n....egy fokkal nem lett hidegebb....:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26719) Tothgera30 válasza kabanka (#26718) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor elérted a legjobb hatást :P !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26720) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Elvileg azért nem kell az egészet beterítse, mert középen a legmelegebb és kifelé hűvösebb.

(#26721) Predator2 válasza kabanka (#26718) üzenetére


Predator2
addikt

mondasz "valamit" lehet én is hűtőre kenem és úgy rá a procira

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26722) Gerisz válasza kabanka (#26716) üzenetére


Gerisz
addikt

Vannak hővezető lapok, de míg egy procira való annyiba kerül mint egy tubus paszta amiből többször simán átkened a procit addig nem sokan fogják venni.
A Coollaboratory széles választékban kínálja.

[ Szerkesztve ]

(#26723) kabanka válasza Gerisz (#26722) üzenetére


kabanka
aktív tag

de ha egyszer felteszel egy lapot ami úgy van kitalálva akkor az cseréig kibírja, nem kell hetente szórakozásból leszedni a hűtőt.:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26724) Pyton válasza kabanka (#26690) üzenetére


Pyton
aktív tag

A hang másodlagos, de azért még legyen elviselhető mértékű. Nem vagyok néma PC megszállott :)

(#26725) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Most jutottam el odáig h már nem bírom az AMD Phenom II X4 955 BE coolerjét 6500-at is pörög a venti és nagyon idegesítő :W Lenne 2 cooler amit kinéztem: az Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 illetve a Cooler Master Hyper 212 Plus ezek árban is megfelelnek nekem és nagyobb hűtők mint Mugen 2 nem jók, mert a memória modulok fölé lógnának és nem férnének el. Szerintetek e 2 cooler közül melyik lehet jobb választás?

Matthew 24:42

(#26726) Jim-Y válasza @matthew@ (#26725) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nekem volt CM Hyper 212+-om nálam is a gyárit váltotta le, én teljes vállszélességgel amellett vagyok, hogy azt vedd meg, nagyon nagy lesz a kontraszt a gyárihoz képet, jó hűtő, könnyű felszerelhetőséggel, like;) üdv

(#26727) kabanka válasza Jim-Y (#26726) üzenetére


kabanka
aktív tag

@matthew@:
viszont ha csendeset akarsz akkor AC:)

CM-re sokan mondták hogy jó de hangos.

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26728) Jim-Y válasza kabanka (#26727) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát én meg azt mondom, hogy még egy videót is csináltam róla, hogy mennyire halk: [link] ha ennyire halk lenne minden a gépben, akkor már összetenném a két kezem..

[ Szerkesztve ]

(#26729) @matthew@ válasza kabanka (#26727) üzenetére


@matthew@
őstag

A 2500RPM nekem full terhelésen elmegy, mert nekem az alap cooler megy olyan hangerőn, és az engem nem zavar csak az amikor 6500-7000RPM-et pörög. De amúgy hűtési teljesítményben akkor a CM jobb ugye?

Matthew 24:42

(#26730) kabanka válasza Jim-Y (#26728) üzenetére


kabanka
aktív tag

Tedd be egy házba és úgy videózd le, az akusztika tejesem más egy olyan helyen ahol a kemény felületekről visszaverődik a zaj, visszhang kelettkezik, erre valók az absorber kit-ek, hogy ezt az akusztikai hatást elnyeljék.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26731) kabanka válasza @matthew@ (#26729) üzenetére


kabanka
aktív tag

Tessék a teszt:
http://www.tweaktown.com/reviews/1614/arctic_cooling_freezer_xtreme_cpu_cooler/index6.html

AC legfelül, CM középtájon leledzik. IDLE állapotban AC 4 dBvel halkabb viszont LOADban 100%on 3dB-el hangosabb, de mivel Idle állapotban többet van mintha 100%ra kihúzva futtatnád, AC mellett IDLE állapotban gépezni jobb.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26732) kabanka


kabanka
aktív tag

Esetleg még nézd meg az AC freezer 13 pro-t sok képet lehet találni neten hogyan fér el a házban és a CM 212plust hangban pláne IDLE és LOAD állapotban pár fokkal veri.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26733) @matthew@ válasza kabanka (#26732) üzenetére


@matthew@
őstag

A Pro-val csak az a gondom h pöckök rögzítik és ha azok eltörnek akkor kicsit gázos lehet a dolog :( Sztem még olvasgatok pár tesztet úgyis csütörtökön megyek megvenni, addig még meglátom mi lesz :K Köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#26734) @matthew@


@matthew@
őstag

Lenne még 1 kérdésem csak már nem tudtam szerkeszteni: ha AM3-as lapra jó a cooler akkor AM3+ -os lapra is rá lehet tenni későbbiekben?

Matthew 24:42

(#26735) Jim-Y válasza kabanka (#26730) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen, de az AC akkor pont ennyire hangos, azt is visszaveri, szv ez irreleváns..

(#26736) Wind-Storm válasza @matthew@ (#26733) üzenetére


Wind-Storm
őstag

„A Pro-val csak az a gondom h pöckök rögzítik és ha azok eltörnek akkor kicsit gázos lehet a dolog :("
ha s775-ről van szó, sőt talán már az újabb intelekhez is lehet kapni külön hátlapi keresztes rögzítési megoldást a gyári gagyi lecserélésére..

(#26737) @matthew@ válasza Wind-Storm (#26736) üzenetére


@matthew@
őstag

Jó de az megint + pénz lenne, mivel alapból nem jár hozzá :(

Matthew 24:42

(#26738) Wind-Storm válasza @matthew@ (#26737) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az igaz, de ott van mint lehetőség ha letörnek. :K
Mellesleg nekem volt ninja2-m ami szintén nem egy könnyű darab.
Gyári gagyi intel tervezte felfogatókkal, nem törtem le, magától sem törött le, ha rendesen rá van téve szvsz. nem lehet vele baj..

[ Szerkesztve ]

(#26739) @matthew@ válasza Wind-Storm (#26738) üzenetére


@matthew@
őstag

Mind1 azért én a kínai fröccsöntésben nem bízom annyira, meg ha eltörik akkor mire megszerzem a rögzítő pöcköket addig nem is használhatom a gépet mert a proci elszáll :DDD

Matthew 24:42

(#26740) Wind-Storm válasza @matthew@ (#26739) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Vízszintes állapotban nem kell rögzíteni a hűtőt egy pöcökkel sem, úgy még használhatod ;)

(#26741) GhostDino


GhostDino
csendes tag

Nekem van egy AMD Athlon x2 245 boxed 2,9 ghz-es procim, és van rajta egy AMD (eredeti) hűtő.

Na már most én alaplapba sehol nem tudom lejjebb vinni a fordulatszámot ( MSI 770-G45)

Milyen hűtőt ajánlotok erre, ami jól lehűti a procit, meg halk is?

Mindenkinek megvan a maga időgépe. Ami múltba visz, az az emlék,s ami a jövőbe, az az álom:)

(#26742) kabanka válasza Jim-Y (#26735) üzenetére


kabanka
aktív tag

Ez nem teljesen így van.....

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26743) Chainsaw válasza Tothgera30 (#26680) üzenetére


Chainsaw
tag

:)) Na beinstaláltam a Mugen 3-t!
A tapasztalataim:

1.Mivel egy HAF 932-ben van a rendszer ,ki kellett szednem a komplett alaplapot,mivel a szerelő nyilás nem ott van ahol kellene lennie S1366-nál! Eltakarja a backplatte 2 csavarját!Igy a beszerelés 1órámba került,de aki más házzal rendelkezik,alaplapi tálca nyilás nem szól közbe,annak max 15 perc! Tanulság ebből,legalább pórtalanítottam! :))
Bár féltem,hogy megsérül az R3E a ki-be rakosgatástól! Hál,ístennek,.nem!
2. Alapon az i7 950 4 magja 40C-ak 26C-s szobában,mindenféle energiagazdálkodás+Turbo Boost bekapcsolva(ez elött a gyári hütővel 50c-s volt úgyan ezekkel a feltételekkel),olyan helyen van a ház,hogy nem sok huzat van tehát a ház ventijei magukra vannak hagyva! Megjegyzem nem polcban van a ház,ha nem sarokban!
3.Akinek R3E-je van az feljtse el a kis chipsethütő ventit amit paraszt VaKiTáSnAk ad Az Asus a lap mellé! Nem fér el a hütőtöl,nekem fent volt(már ha adták akkor miért ne rakjam fel)! különben ha fent van a chipset hütö akkor 48C-s az X58,most meg 50C-s! Szóval felesleges felrakni!
4. Hangja most(alapon) az 1600Rppm-s ventinek nincs,1000-n pörög CPU-Q Fannal(MidleQueit) leszabájozva! Légszállítás már igy is elképesztö,kézzel lehet érezni a lammellák között átjáró levegöt!
5. Ja és úgy van felrakva a venti,hogy nem a Memoria fogglaltoknál van, hanem a hütő bal felén(a Bluetooth modul felöli oldalon),mert a Kingston Hyperx-ken van egy Hyperx kék RAM hütő,értelme nincs de tetszik!!! :))
6. tunning eredmény lesz,ha ma marad idöm rá,ma vagy holnap!
Összegzés,már igy alapórajelen, már megérte az árát!!!(-10C :Y )

Szóval a 13500Ft-t mindenképpen megéri!!!

[ Szerkesztve ]

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#26744) diegho


diegho
nagyúr

Hővezető paszta téma is jöhet ide szerintem, vagyis remélem.

Ti milyen pasztát használtok? Itt vidéken semmi értelmes pasztát nem kapni, futárral meg 3500 lenne egy normális paszta, szóval inkább végigpróbáltam 4 pasztát is.

1. Noname nagy tubusos fehér valami
2. Spire ezüst
3. Spire fehér
4. CoolerMaster HyperTX3-hoz adott ezüst

Mindegyik pasztát legalább 1 napig használtam figyeltem a hőmérsékleteket és levettem a hűtőt, megnéztem, hogy milyen lesz 1 nap után.
- a noname tubusos eléggé híg, ezért nagyon sok légrés látszik.
- a spire ezüst túl sűrű és már 1 nap után is eléggé összeáll, ez sem valami jó
- a spire fehér elég jó állagú maradt, nem láttam légréseket, tényleg tömített
- CM ezüst szintén elég sűrű, bár hígabb, mint a spire ezüst, mégis 1 nap után már elég keményre tud változni

Hőmérséklet adatokban nem nagyon voltak eltérések, maximum 2 fokot mértem, de ez akár mérési hiba is lehet. (fehér spire volt a legjobb)

Van valakinek konkrét tapasztalata a pasztákkal? A freezer13 pro-n lévő, gyári arctic paszta volt eddig a legjobb, azzal 6 fokkal jobb voltam, mint a noname tubusos pasztával.

(#26745) ETOM válasza diegho (#26744) üzenetére


ETOM
addikt

MX-2, MX-3, MX-4 utóbbi jó áron van most.

(#26746) diegho


diegho
nagyúr

Én is MX-et vennék, de ha tegyük fel 1500 a paszta és 2000 a futár, az már nem oké, több a futár, mint a paszta :)) itt ezeknek a boltosoknak még azt is magyaráznom kell, hogy miért nem jó az LC Power táp és mi az a Seasonic, nem hogy AC MX pasztát tartanak, még olcsó sz@rt sem. No mindegy, majd köv hónapban veszek egy alaplapot is, azzal együtt már jó lesz a paszta ára is.

(#26747) ETOM válasza @matthew@ (#26725) üzenetére


ETOM
addikt

Hyper 212 Plus

(#26748) ETOM válasza diegho (#26746) üzenetére


ETOM
addikt

igen én is több dologgal együtt rendeltem sőt úgy írattam hozzá a rendeléshez mert elfelejtettem, de még időben beugrott így megérte :))

(#26749) Mad6 válasza diegho (#26746) üzenetére


Mad6
tag

Less ki egy boltot a 21ker közelében, és feladom neked postán a cuccost levélnek. :DD
Futárok, meg pihenhetnek kicsit. :))

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#26750) Qru válasza diegho (#26744) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AC MX széria vagy ha van Zalman zm-stg1 jó áron az is nagyon bevált nálam.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.