Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#27601) Plazmacucci válasza Speed® (#27600) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi a válaszokat. Akkor bepróbálom ha befér a házba.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27602) proci985 válasza TXT (#27588) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

esetleg még a Thermalright Archon és a Prolimatech Armageddon is jó lehet, ha szűk a hely a lapon. ha csak a ramok szűkek, akkor Thermalright HR02.

a leghalkabb megoldás a HR02.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27603) TXT válasza Daert (#27589) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm Daert :R
Így vagyok én is ezekkel a tesztekkel, most is így történt, ezért kérdezem a hozzáértők tapasztalatait itt. :C
Egyébként van különbség a C14 és D14 közt a kinézeten kívül? Főként teljesítmény, szerelhetőség vagy az alaplapra gyakorolt hatásukban (súly stb)?

(#27604) proci985 válasza TXT (#27603) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egy fokon belül vannak.

viszont a D14 alá beférnek a magas ramok is (65mmig alsó venti nélkül). meg a lap alkatrészeit talán picit joban hűti a c14.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27605) TXT válasza proci985 (#27604) üzenetére


TXT
őstag

köszönöm proci985 :R
Jól értem, hogy a D14 a ramok miatt jobb, a C14 pedig picit jobban hűti a lap alkatrészeit?

(#27606) bsh válasza TXT (#27605) üzenetére


bsh
őstag

a c14 alá is befér normál ram, még alsó ventivel is, alsó venti nélkül meg akár bordás ramok is.

(#27607) TXT válasza bsh (#27606) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm bsh :R
A ramok, amiket kinéztem, elég magas bordával vannak: Geil Evo Corsa
Nos, ezek felett lenne.

(#27608) bsh válasza TXT (#27607) üzenetére


bsh
őstag

számomra rejtély, hogy ezek mire jók :D
de ha c14-et vennél, akkor az alá nem kellene ekkora hűtős böszmeség, mert fújja rá bőven a levegőt. nem a ramhoz kell a hűtőt venni, hanem a procihoz.

(#27609) TXT válasza bsh (#27608) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm bsh :R
Igen, egyetértek ram-cpu cooler tekintetben, de ha egyszer ilyen a hűtése, akkor figyelni kell erre is. ;)

(#27610) proci985 válasza TXT (#27607) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

izé, low voltage ddr3 ramoknak nem igazán kell hűtés. töredékét fogyasztják a régi dd1eseknek. extrém magas frekvenciánál lehet kellene, de annál a procituninggal többet lehet nyerni.

ramos topikokban érdemes utánnakérdezni, de ddr2n a tapasztalat az volt, hogy a legteszkósabb kingmaxok néha verték a csilivili hűtős tuningramokat is órajelekben.

szóval szerintem elsődlegesen a procihűtő legyen meg, és annak függvényében válasz ramot, és ne fordítva.

anno a ddr1 és a korai core2 időkben (c2d 6300asok 4 éve) még a magas FSB miatt lehettek a ramok limitálóak procituningban (500-540es FSB mellé 1000-1080as ram kellett), de azok az idők már elmúltak. a jó hűtő a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27611) Gerisz válasza Balazuz (#27595) üzenetére


Gerisz
addikt

De annyi lehet, hogy a gugli elsőnek a Thermalright Ultimate CPU Cooling Solutions! USA linket dobja fel.

(#27612) TXT válasza proci985 (#27610) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm proci985 Tisztul a kép, hála nektek. :R

A Noctua D14 és egy Scythe Mugen3 közt van számottevő különbség, amiért érdemes többet adni, amikor az ember szénné húzna egy Phenom II-t? (később Bulldozert majd)

(#27613) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Na én is meguntam a gyári proc.hűtő hangoskodását,csere lesz. Ahova kerül:Asrock H67DE3 lap,i5-2400 cpu,CM 430 ház. Ebből is látható a tuning kilőve "csak" halkan kell hogy dolgozzon.Ők a kiszemeltek
-Scythe Katana 3 [link]
-Xigmatek Gaia SD1283 [link]
-Freezer 13 [link]
-Freezer 13 Pro [link]

Lényeges szempont még a könnyű szerelhetőség,még nem csináltam ilyet,tanácsokat is elfogadok ez ügyben.
Köszi mindennemű segítséget,javaslatot :K

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#27614) DA3MON


DA3MON
tag

Nekem egy Cooler Master Hyper N520 hűtőm van, de nagyon bevált! 775-ről váltottam 1366-ra, de a mostani procit is igen jó hőfokon tartja :))

(#27615) proci985 válasza TXT (#27612) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha szénnéhúzás a cél, akkor megéri a D14/Arrow/Genesis/Archon a különbséget. ha a lap miatt megállsz 140-150Wnál, akkor igazából a halkabb működés miatt lehet egy D14 érdekesebb.

jobban hűt, illetve azonos hűtés mellett a D14 halkabb lehet. ezt Neked kell eldöntened, hogy meddig akarsz elmenni.

de ha szó szerint szénné akarod húzni, tehát a maximum kell légen, akkor a Thermalright Ultra Extreme revC a megoldás, 4000rpmes Deltával vagy 5400as Scythe Gentle Typhoonnal. és fülvédővel:) esetleg a Gentle Typhoon 3400 is megoldás lehet, az elvileg olyan 1300-1500rpmig lassul, tehát leszabályozva már elviselhető hangjának kéne lennie. mondjuk gondolom azért ennyire nem akarsz hangosat:)

Dan-szan: Gaia vagy 13 pro. ha a Gaia legalább 1500al olcsóbb a 13pronál, akkor az, egyébként 13pro.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27616) bsh válasza proci985 (#27610) üzenetére


bsh
őstag

kicsit több tiszteletet kérnék a kingmax ramoknak :DDD (amúgy legjobb!)

(#27617) proci985 válasza bsh (#27616) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

most miért, 2007 végén a kingmax 2x2 800cl5ösök verték cl5ös tuningban a corsair xms2 2x1 800cl4eket. és a kingmaxok voltak az olcsóbbak a dupla méret ellenére:DDD csak melegedtek 2.1Vn többek elmondása szerint. viszont 1.5ös fix max fesznél nem bírom megérteni, hogy mi a fenének 3 centis borda. ddr1-ddr2eses dominatorra/diablora kellettek (feszelték is azokat rendesen), de low power ddr3nál, amik a harmadát sem fogyasztják?

jól jól néz ki, de attól még összeakad a cpuhűtővel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27618) Speed® válasza proci985 (#27617) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kisebb csíkszélesség kisebb feszültség melett is ugyanúgy melegedhet ;p
Főleg nagyobb integritás esetén..márpedig egy 4GBos modul elég zsúfolt..
Ettől függetlenül ezeket a díszbordákat én sem tartom sokra..dísznek jók..

(#27619) TXT válasza proci985 (#27615) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm proci985 :R

(#27620) Dan-szan válasza proci985 (#27615) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A Freezer 13, és 13Pro között mi a különbség,és mennyire lényeges? Ott ahol néztem a 13 :5700, a Gaia: 6400,a Pro: 7870.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#27621) proci985 válasza Speed® (#27618) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tény, viszont elvileg a fogyasztást is eléggé visszafogták, jelenleg elterjedt 1.5ös kitek low powernek minősülnek. meg abból indulok ki, hogy az itthoni 4x2es geil BDmen sincs borda, mégse melegednek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27622) proci985 válasza Dan-szan (#27620) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Gaia lényegesen jobban hűt a 13nál, 120as venti van rajta. hasonló teljesítm,ény mellett pedig halkabb. a Pro szintén 120as, picit jobban hűt a Gaianál. igazából ennyi a különbség, mindkettő jó hűtő.

TXT: szívesen:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27623) Speed® válasza Dan-szan (#27620) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Meg tudod nézni magad is..méretbeli eltérés, nyilván halkabb adott helyzetben a Pro.
No, közben már megválaszolták, kicsit bealudtam írás közben :o

proci985
Anno a dragonok nálam sem melegedtek, a mostani 2x4es Gskill kitt viszont melegszik rendesen, legalábbis érzésre, ugye nincs szenzor.
DDR1ből volt egy pöpec kittem anno, melegedésre színt váltó matricával :D

[ Szerkesztve ]

(#27624) Dan-szan válasza proci985 (#27622) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Köszönöm a segítséget :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#27625) maki001


maki001
tag

Sziasztok!

Xigmatek Gaia SD1283-at honnan lehet megvenni? Mert az általam ismert megbízható oldalakon sehol sem találom.

Köszi

(#27626) Qru válasza maki001 (#27625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PC Gear-ben van. [link]

#nincsbennetarcsi

(#27627) Süni 1985 F válasza Balazuz (#27592) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Nekem nem plexis a házam :)Régi van agyonfabrikálva p4-es azona ház 2x12cm ventivel és egy 20centis az oldalán! :K

TDI POWER

(#27628) maki001 válasza Qru (#27626) üzenetére


maki001
tag

Köszi!

(#27629) Dan-szan válasza maki001 (#27625) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Itt is találsz pick-pack átvétellel még olcsóbb is[link]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#27630) szamoki


szamoki
tag

Szervusztok!

Valaki aki a témában járatos az ajánljon Nekem egy ventilátort ami jó a NINJA3 sűrű lamelláihoz.
A SWIF2 nem váltak be, de akkor még nem is vettem figyelembe ilyen paraméterek hogy erőssége a légáramlatnak meg ilyenek. :(

Tehát kellene nekem egy szívó oldali második 12 centis PWM-es venti ami aránylag halk és van ereje. Persze az sem baj, ha nem drága.

(#27631) BioNiCMaN válasza szamoki (#27630) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Mi a baj a Swif2-vel? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#27632) Roliiii válasza szamoki (#27630) üzenetére


Roliiii
aktív tag

SWIF2-ből is 3 különböző van, 800rmp-os tényleg elég gyenge, de a gép elejébe oldalába van nekem, oda tökéletes, hátulra meg egy 1200rmp-os van ami rendesen fúj már és teljesen csendes, a pwn es se lehet rossz... nem tudom mi bajod vele :)

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#27633) Tothgera30 válasza Roliiii (#27632) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig ha normális légáramlat megvan a házban akkor pont elég a 800rpm. Nekem elől van kettő, hátul egy, viszont most hogy használva vannak teljesen átszellőztetik a gépet, ja év vezérlőre vannak kötve, ahol most 60%-on hajtom őket, szóval a 800rpm sincs meg.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27634) OnLy16


OnLy16
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy AC freezer 7 boldog tulajdonosa vagyok, ellenben amióta alaplapot cseréltem (Asus P5K/EPU -> Gigabyte X38 DS4) a hűtő fordulatszáma erősen megnőtt (akárhogy is állítgattam a biosban a fan controlt). Idle 1700 körül forog, a proci 38-45 fok között van. Az asus lapomban teljesen hangtalan volt a hűtőm, 600-800rpm sebességgel, pedig házat is cseréltem (noname -> CM elite 370) és 3 extra 12cm házhűtő van beépítve.

Rendesen fel van fogatva, nem mozog, pasztázva is ugyanúgy vagy mint eddig volt, ugyanazzal a pasztával:DD

Ha találkozott valaki már ilyennel, vagy esetleg van ötlete azt szívesen fogadnám.
Már hűtőcserén is gondolkoztam, AC Freezer 13 Pro-ra (12cm venti miatt) de megijeszt alul a chipsethűtő malomkerék :))

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#27635) Balazuz válasza OnLy16 (#27634) üzenetére


Balazuz
tag

Az engem is megijesztett! :DD Azért nem is vettem olyat..

(#27636) Qru válasza OnLy16 (#27634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Normális, a Giga lapok nem tudják rendesen szabályozi a fordulatszámot azért megy csőgázon.

#nincsbennetarcsi

(#27637) OnLy16 válasza Qru (#27636) üzenetére


OnLy16
tag

Nem csőgázon megy, ha terhelem a procit akkor olyan 2500-2700ig is felmegy, ami már nem feltétlen kellemes kategória. Ellenben ha ilyen rosszul szabályoz a giga lap, akkor tökmindegy hogy cserélek e hűtőt vagy sem :S

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#27638) Qru válasza OnLy16 (#27637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért vettem én is külön szabályozó panelt anno. :( Sajnos a 965-ös Giga lapok óta nem tudják megírni rendesen a bios-aik ezen részét.

#nincsbennetarcsi

(#27639) OnLy16 válasza Qru (#27638) üzenetére


OnLy16
tag

Akkor plan B:

Találkozott már valaki passzív procihűtős megoldással? Thermalright HR-02 és társaira gondolok, bár ha lehet olcsóbb kiadásban:)

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#27640) bsh válasza OnLy16 (#27637) üzenetére


bsh
őstag

azért nem teljesen mindegy. ha olyan hűtőt veszel, amin a ventilátor amúgy is halk max fordulaton is (mondjuk 1300rpm), és azt még a lapod üresjáratban visszaveszi 50%-ra, akkor az már úgy halk lesz. csak hát a freezernek még 50%-on is van hangja...
passzív: a gépben amiről most írok, egy e8500 van egy ninjával, passzívan. milyen procira akarod rakni?

[ Szerkesztve ]

(#27641) OnLy16 válasza bsh (#27640) üzenetére


OnLy16
tag

Q8300 tuning, feszemelés nélkül.

Pedig eddig nagyon boldog voltam a freezeremmel, inkább zavart az 5770 vapor-x-em hangja.

Ha jól olvastam a HR-02 i7es procit is nyugodtan hűt, ezért reménykedem. Bár az ára még mindig borsos.

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#27642) Daert válasza OnLy16 (#27641) üzenetére


Daert
őstag

A Quadok azért jobban melegednek mint az E coreduo-k.
Ha össze tudod rá kaparni a lóvét,én azt mondom vedd meg nyugodtan a HR02-t.Ha mégsem vinné le teljesen passzívban a procid,Akkor ráteszel egy fix alacsonyabb fordulatszámú,akár házventit ideiglenesen.Garantáltan jó ideig le lesz a gond a CPU hűtésről.Nem beszélve arról hogy ez lesz a leghalkabb a házadban,megfelelő teljesítmény mellett.
Azért mielőtt megvennéd,mérd le pontosan a CPU kupaktól a házad oldaláig a távolságot hogy biztosan befér-e.
162.05 a teljes magassága a HP csövek végéig.A házad pedig 190mm széles.Itt már mm-ek is számítanak!

[ Szerkesztve ]

(#27643) TheJoeker


TheJoeker
tag

Hello!
Core i7 920ra (4,2GHz 1,25V) melyik hűtőt érdemes választani ?
Corsair A70 vagy Corsair H70?
Jelenleg egy Hyper 212+ van a procin, így Prime alatt 81C.

(#27644) szamoki válasza BioNiCMaN (#27631) üzenetére


szamoki
tag

Szerintem ebben a topicban meséltem anno, hogy a gyári Scythe ventilátort lecseréltem

SWIF2 120P -re ez a gyorsabbik és PWM-es is. Azt tapasztaltam, hogy halkabbak vagyunk, de romlott a hatásfok vagy 3-4 fokot.
Ekkor jött itt a válasz, hogy hjaaaa hát a NINJA3 az sűrű lamellás és oda nem elég, hogy nagy a légszállítása, de át is kell tudnia préselni rajta és, hogy ilyen szempontból a SWIF2 nem jó választás.

Most ezért kérdeztem, hogy akkor mi a javaslat?

(#27645) Daert válasza TheJoeker (#27643) üzenetére


Daert
őstag

Hali.
Az A70 és a H70 nem egy kategória.Ha vizesre vágysz,akkor vedd nyugodtan.Ha pedig légre,akkor egy Mugen3 már lényegi előrelépés lenne a Hyper 212+ ról.

OnLy16 : A Ninja3 csak 2mm-el alacsonyabb a HR02-nél.

szamoki : A Ninja3 mióta sűrű lamellás??A passzívra tervezett hűtők mindegyike ritka lamellás,pont azért hogy a viszonylag kis légáramlat is be tudjon férkőzni közé és elszállítsa a meleget.Ezért is tesznek vagy alacsony fordulatszámú,vagy halk PVM-es ventit mellé.

[ Szerkesztve ]

(#27646) proci985 válasza OnLy16 (#27639) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

full passzívra a HR01 plus jobb, mint a HR02. ha van házhűtés rendesen, akkor viszont a HR02 lesz a megfelelő.

apróból a hr01plus 7-12k között szokott mozogni.

TheJoeker: zaj mennyire számít?

szerintem leginkább egyiket sem: mindkettőn erős venti van, mindkettő hangos és mindkettőnél vannak jobb megoldások. Noctua D14/Thermalright Silver Arrow/Prolimatech Genesis, esetleg ha a zaj nem számít, akkor Thermalright Ultra Extreme rev C.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27647) OnLy16 válasza proci985 (#27646) üzenetére


OnLy16
tag

HR-01 plus elbírja a quadot? Nem találtam róla igazán jó passzív tesztet. Nem tervezem full passzívra a házat, viszont zavar a procihűtőm hangja. Lehet hogy elég lenne 12cm-re váltani?

Szerintetek mi a best buy a 10k alatti kategóriában?

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#27648) Daert válasza OnLy16 (#27647) üzenetére


Daert
őstag

A CM 212+-on is 120-as venti van :U
A házba mindenképp kellenek ventik,mert az alkatrészeken lévő ventik csak a házon belül keringetik a meleget,ami csak pofon lenne a kakinak.
10K alatt lényegesen jobbat nem fogsz kapni nála,max talán apróban,de ahhoz is nagy mázli kell.Néha szokott lenni Mugen.

(#27649) nightmare13


nightmare13
senior tag

Üdv!

Egy phenom 2 x4 955-höz kellene nekem majd valami normális hűtő, lehetőleg bestbuy alapon (vagyis ár/teljesítmény mutatója legyen kiváló), és erre van max 10k-m.

Üdv:
Bálint

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#27650) OnLy16 válasza Daert (#27648) üzenetére


OnLy16
tag

Itt azt írják hogy nem nagy a különbség a CM 212+ és az AC Freezer 7 közt...akkor lehet hogy inkább maradok ennél a megoldásnál:(

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.