Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#26551) kabanka válasza tatabánya (#26550) üzenetére


kabanka
aktív tag

Esetleg ha a teljes nyitottság ekkorra hátrány és változtatnál rajta, vékony PVC lapokat finoman beragasztasz...:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26552) tatabánya válasza kabanka (#26551) üzenetére


tatabánya
senior tag

nem érzem hátrányát véleményem szerint ezek a hőfokok teljesen rendbe vannak és még a ventiknek se kell járniuk. áhh nem csúfítom el jobban szegénykét :)

(#26553) Viktor77 válasza tatabánya (#26552) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam egészen pontosan ugyanilyen hőfokok vannak. A CPU-n egy Ninja van, venti nélkül, és mivel Asrock mATX lapom van, így a VGA is közvetlenül a CPU hűtőre fűt.
Én ezt egy pindurkát soknak tartom (Prime alatt olyan 75-80 fokosak a magok, a proci meg 60), délután újrapasztázom a cuccot.
Utánaolvastam, és amit még megtehetsz, az az, hogy csökkented a procifeszt 0.1V-tal (az én lapomban ennyit tudok max fel vagy le állítani). Így 0.9-el megy idle, és 1.0-el megy teljes terhelésen. Így is teljesen stabil.
Ezzel lehet nyerni idle 2-3 fokot, és full load akár 4-5 fokot. Legalábbis ezt tapasztaltam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26554) bolgar89


bolgar89
csendes tag

Sziasztok!

Milyen cpu hűtőt érdemes venni i5 2500K-hoz? (max. 10k~)

Nekem a Coolermaster Hyper 212 Plus-t ajánlották.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#26555) kabanka válasza Viktor77 (#26553) üzenetére


kabanka
aktív tag

75 80 fok az kegyetlen sok....az már jóval határérték felett!!! ott gyaorsan csinálja valamit. Ninja-ra Venti mindenképpen!!!!!

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26556) kabanka válasza bolgar89 (#26554) üzenetére


kabanka
aktív tag

vagy Arctic freezer 13 pro:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26557) Viktor77 válasza kabanka (#26555) üzenetére


Viktor77
titán

Mutass már nekem egy linket, ahol ezekről a maghőfokokról írnak. Én hiába keresek tegnap óta, egyszerűen nem találok ilyen infót.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26558) diegho válasza proci985 (#26520) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem nem tudom melyik AC 12-es szériám van, de kb 3 évesek és PWM módban 500-600 között forognak, van pro is, csak a melós gépemben, az tényleg hangos, bár ott nem számít a hang. Viszont van a gépemben még 1db olyan venti, ami molex-el van használva, természetesen 5V-ra van kötve, valami noname fos, viszont hangja nincs és több levegőt szállít, mint az AC, de már kezd hangosodni 4 év üzem után, szóval cserére érett. Nekem otthon van jelenleg egy rakás 12-es ventim: Glacialtech Silent Blade - 1 év után berreg, Zalman nem tudom mi, de leszabályozva is brutál hangos, Noctua NF-S12 - ez 800on már motorzajos és kevesebb levegőt fúj, mint az AC 600on, van az a noname, valami piros fekete izé, semmi nincs ráírva és az AC ventik. Hamarosan esedékes lesz a noname cseréje valami jóféle halk, de magasabb légszállítású ventire, de fogalmam sincs mit vegyek majd, ezt az AC F szériát nem ismerem, nekem totál fekete van.

(#26559) diegho válasza kabanka (#26555) üzenetére


diegho
nagyúr

97 a határérték, szóval nyugi.

bolgar89 Freezer13 pro 7k-ért megkapod pl bluechip-nél, én is tőlük vettem, egyszerű felrakni, nem kell kivenni az alaplapot sem hozzá (csak egy hosszú csavarhúzót készíts majd be) max fordulaton van csak hangja (a kis crossblow izének, a nagy venti úgy is csendes) én teljesen elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#26560) Sandrew válasza bolgar89 (#26554) üzenetére


Sandrew
őstag

Freezer 13Pro vagy ha van egy picit több akkor Scythe Mugen 3 !

(#26561) kabanka válasza diegho (#26559) üzenetére


kabanka
aktív tag

TCASE

72.6°C

i5 2500k nál:) Ez alatt kell tartani a hőmérsékletet!

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26562) Sandrew válasza diegho (#26559) üzenetére


Sandrew
őstag

Nálam a kis izé is teljesen néma maxon is :K

(#26563) diegho válasza kabanka (#26561) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez természetesen hülyeség, hiszen a gyári ventivel 90-re is felmegy egy komoly terhelésnél, nem tudom honnan veszed ezt.

(#26564) kabanka válasza Sandrew (#26560) üzenetére


kabanka
aktív tag

Scythe-ot ne! Nekem Ninja3 van ami elméletileg erősebb, nagyobb a légszállítása de kegyetlen hangos....és korábban már linkeltem is egy nagy tesztet a TweakTownról, ahol ez nem csak szubjektív légből kapott adat....

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26565) Sandrew válasza diegho (#26563) üzenetére


Sandrew
őstag

Az intel honlapjáról
Felette károsodik a lapka.

kabanka:
Milyen venti van azon? Mert nekem van Ninja 2 és Mugen2 is. AC 13-al vannak egy szinten hangban :F

[ Szerkesztve ]

(#26566) tatabánya válasza Sandrew (#26565) üzenetére


tatabánya
senior tag

sztem azért ezt is rendes biztonsági tényezővel határozták meg, de valószínű hogy huzamosabb ideig ennél magasabb hőmérsékleten történő használata már problémákat okozhat nem feltétlenül hardverest.

(#26567) kabanka válasza Sandrew (#26565) üzenetére


kabanka
aktív tag

pontosan! Köszi a segítséget.

Sandew a gyári venti van rajta... kikapcsolt alaplapi PWMel és HIGH tekerőállásban, de ha LOWba tekerem akkor jóval halkabb és 1-2 fokkal melegebb csak. De gondolkoztam hogy lecserélném egy Noctua ventire vagy Nexusra, szerinted ez számítana? Igazából nem a venti hangos, hanem a légáramlásnak van turbulenciája.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26568) diegho válasza Sandrew (#26565) üzenetére


diegho
nagyúr

Nézzetek utána mit jelent a TCase ;)

(#26569) Sandrew válasza kabanka (#26567) üzenetére


Sandrew
őstag

Nem. Mivel az szélzaj. Teljesen normális.

diegho:
Na mit?

(#26570) kabanka válasza diegho (#26568) üzenetére


kabanka
aktív tag

inkább linkeld be hivatalos forrásból mit jelent:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26571) diegho válasza Sandrew (#26569) üzenetére


diegho
nagyúr

A TCase egy nem is mérhető hőmérséklet ;)

What is Tcase?

Tcase is the temperature measure from the center point of the surface of heatspreader. Some motherboards use calculation by coding algorithms in BIOS, others may use surface mounted diode sensors. These methods of measurement is not the same as what and how the processor maker have prescribed in obtaining Tcase temperature as stated in figure 6.2. The only way to measure processor temp accurately or at least close enough to Tcase temp listed in the processor specification is to use a calibrated thermometer and place a temperature probe at the center of heatspreader. This is ann impossible method for most of us but there is an alternative method is to place a temp probe close to the center as possible then add 10°C to the reading to provide a temperature equivalent to Tcase specified.

Bővebben [link]

(#26572) Viktor77 válasza diegho (#26568) üzenetére


Viktor77
titán

Én nem tudom pontosan, de most valami olyasmit találtam, hogy a CPU kupak mértani közepén mért hőmérséklet. A magok ennél magasabb hőfokon járhatnak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26573) kabanka válasza Sandrew (#26569) üzenetére


kabanka
aktív tag

hát jó de ha az hangos:D

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26574) kabanka válasza diegho (#26571) üzenetére


kabanka
aktív tag

ha ez nem mérhető honnan veszed hogy mennyi a jó? és 97 fokot honnan vetted?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26575) diegho válasza Viktor77 (#26572) üzenetére


diegho
nagyúr

A nevében is benne van, hogy Case, nem is értem miért gondolják sokan, hogy az a magok hőmérséklete. Kb mérhetetlen hőmérséklet és igen a cpu hűtő hőleadó felületének a mértani közepében mért hőmérséklete!

Honnan veszem a 97 fokot? Hát igazad van rosszul emlékeztem, hiszen 99 fok a limit, ugyanis az intel TJ MAX-ként adja meg a processzor által károsodás nélkül maximum elviselhető hőmérsékletet. Magyarul 99 foknál fogja szépen visszavenni magát a proci (throttling) így addig semmi gond nincs, bár a hosszabb élettartam miatt a 80fokos határt nem célszerű átlépni, hiszen ha folyamatosan melegen járatott proci előbb fog meghalni, mint ami kevésbé meleg.

[ Szerkesztve ]

(#26576) tatabánya válasza diegho (#26575) üzenetére


tatabánya
senior tag

akkor jó hogy megadtak egy gyakorlatilag használhatatlan adatot, végül is arra jó hogy ha a te magjaid ennél hűvösebbek akkor tuti jó úton jársz

[ Szerkesztve ]

(#26577) Sandrew válasza tatabánya (#26576) üzenetére


Sandrew
őstag

Mindenkinek használható csak neki nem :U
Mindegy én akkor sem fogok a megadott hő fölé menni...

(#26578) kabanka válasza tatabánya (#26576) üzenetére


kabanka
aktív tag

mikor tunigotlam a tuingfórumon érdeklődtem ezt meg. ott többen mondták hogy az alatt jó a hőmérséklete. Amúgy érthető is. gyári hűtővel az i5öm 30fokos szobában 70fok alatt volt... soha egy gépet nem láttam 80fokon égni:D

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26579) kabanka válasza Sandrew (#26577) üzenetére


kabanka
aktív tag

jogos:) én is maradok alatta az a biztos:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26580) Viktor77 válasza kabanka (#26578) üzenetére


Viktor77
titán

Ezzel az a baj, hogy egy dolog, hogy mit gondolnak a magukat okosnak gondoló emberek, és egy másik, hogy mik a tények.
Kétlem, hogy ki lett valaha is mutatva, hogy mennyivel csökken egy proci élettartama a max közeli hőfokon járatás miatt.
Ezért mindenki mond valamit, amit jónak gondol, de gyakorlatilag semmivel sem tudja alátámasztani.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26581) diegho válasza kabanka (#26578) üzenetére


diegho
nagyúr

Látszik mennyire tájékozatlan vagy a témában :) ajánlom figyelmedbe az olvasás lehetőségét akár itt, bár itt nagyon kevés tudást gyűjtesz be, akár a külföldi fórumokat. Jelen esetben pedig fogalmad sincs az i5-2500k hőmérsékletéről, hiszen 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem is használtál ilyent, sőt talán még nem is láttál élőben. Ha láttál volna és használtál volna, tudnád, hogy a 2. generációs core i széria hűtője gyengébb, mint amit egy 775-ös celeronhoz adnak! Konkrétan egy e2180 hűtőjének a fele méretre! Na most akkor lehet gondolkodni mennyire melegedhet vele a processzor. Lehet okoskodni úgy, hogy soha nem volt még 1155-ös procid, de felesleges. Inkább használd a google-t és nagyon sok új dolgot fogsz megtalálni.

(#26582) Sandrew válasza diegho (#26581) üzenetére


Sandrew
őstag

Fele annyit se eszik meg ugye 32nm-es. Ha normális a házszellőzésed és nem tuningolsz elég a gyári. Volt I5-2400am tudom milyet adnak hozzá. Pont mint az e3200-hoz.

(#26583) diegho válasza Sandrew (#26582) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen elég, ahhoz, hogy avx-es linx alatt 80 fokokat láss. (játékok alatt is meglehet a 70) Tudom hiszen 4db i5 2400 van mellettem jelen pillanatban is. Mindenki aki gyári hűtőt használ és meri futtatni az avx-es linx-et, 80 körüli hőfokokat jelent a jól szellőző házakban és 90 felett a rosszabbul szellőzőkben. Mi nem eszik fele annyit se? Az i5 fele annyit eszik, mint a Conroe? Hát a 65W TDP-s Conroe és a 95W TDP-s SB sehogy nem jön ki nálam a felére.

[ Szerkesztve ]

(#26584) Sandrew válasza diegho (#26583) üzenetére


Sandrew
őstag

Érdekes...

65Wattos az i3-2100 is. Terhelve mégis megáll kb 35watt-nál :U Alulfeszelve meg inkább 30-nál...

[ Szerkesztve ]

(#26585) kabanka válasza diegho (#26581) üzenetére


kabanka
aktív tag

Érdekes ez a hangnem:) mondjuk ha rákeresel googlebe nem tudom hol látsz akárhol olyat hogy valakinek egy i5-2500k vagy bármilyen alap órajelen 70-80fokon legyen a híres 23 fokos szobahőmérsékleten.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26586) Sandrew válasza kabanka (#26585) üzenetére


Sandrew
őstag

e-penisze már túl nagy a 4db i5 miatt.
Na én befejeztem itt a vitát.

(#26587) kabanka válasza diegho (#26583) üzenetére


kabanka
aktív tag

Amúgy azt tudtad e, hogy a gyári hűtőket abszolút nem arraa tervezték, hogy szélsőséges teszteken félórát órát futtasd... Játék főleg nem eszi meg a 4 magot 100%ban, tervezés, szerkesztés, vágás, renderelés meg meg sem közelíti azokat a hőfokokat fél óra után sem úgy hogy a magok 100%on mennek...érdekes nemde?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26588) kabanka válasza Sandrew (#26586) üzenetére


kabanka
aktív tag

ne vitaként kezeld hanem agresszív információ megosztásként:D

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26589) Viktor77 válasza kabanka (#26587) üzenetére


Viktor77
titán

És ez hol van leírva? Megmondom, sehol. Ha én 3 hónapon keresztül Prime-ot akarok futtatni megállás nélkül, azt a gyári hűtőnek vinnie kell. Ha nem vinné, és ugye nincs sehol ilyen kikötés, akkor perelhetem az Intelt, és nem nyernének.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26590) kabanka válasza Viktor77 (#26589) üzenetére


kabanka
aktív tag

Írj a Supportnak és meglátod mit válaszolnak:)

A legtöbb cég supportja másnap reggelre válaszol. Én általában tőlük kérdezek a termékről azért vannak és hát ők kompetensebbek az ügyben:)

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26591) Viktor77 válasza kabanka (#26590) üzenetére


Viktor77
titán

Tök mindegy mit válaszolnak. Mikor megveszem az Intel prociját, kvázi elfogadom a szerződési feltételeiket. Ebben sehol nincs benne, hogy nem használhatom úgy a procit és a hűtőt, ahogy írtam.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26593) Viktor77


Viktor77
titán

Azért durvulni nem kell,személyeskedni meg főleg nem. Maradjunk a színvonalas társalgás szintjén, ha kérhetem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26594) Quan-Chi válasza kabanka (#26587) üzenetére


Quan-Chi
őstag

a gyári hűtőket mindig úgy tervezik hogy ha te 24/7-ben 100% kihasználtság mellett egy átlagos házban szobahőmérsékleten használod, akkor még beleférjen a dobozos 3 év garanciába, magyarul ne romoljon el. :K nálunk jóval okosabb emberek tervezték a procit is és a hűtőt is szóval nem kell attól fosni, hogy a huzamosan magas terhelés miatt károsodik ... :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#26595) kabanka válasza Quan-Chi (#26594) üzenetére


kabanka
aktív tag

igen de mivan ha leég és akkor jön a szöveg hogy fizikailag sérült szevasz.....túlfeszelted akármi...nem rendeltetésszerűen használtad és a többi...

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26596) Sandrew válasza Quan-Chi (#26594) üzenetére


Sandrew
őstag

Nem a hűtővel van itt a baj hanem a teljesítményével :D

(#26597) Viktor77 válasza kabanka (#26595) üzenetére


Viktor77
titán

Ilyen nincs. Ha valóban úgy használod, ahogy írta (szobahőmérséklet, átlagosan szellőző ház, normálisan felrakott hűtő), akkor kibírja a 3 évet. Ha valamelyik nem stimmel, akkor már ugye vaj van a füled mögött, és megróbálod átverni a gyártót, mert mondjuk túlfeszelted a procit.
Arról nem is beszélve, hogy proci már jó ideje nem ég le. Elöbb kapcsol le (ugye még elöbb órajelcsökkentés, feszültségcsökkentés), minthogy komolyabb baja esne.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26598) kabanka válasza Viktor77 (#26597) üzenetére


kabanka
aktív tag

A gyártó lehet így kezeli, csak a forgalmazóval futod majad a köröket:) Kisebb problémáknál is egyből a te hibád és azt bizonyítani hogy te tényleg mindent úgy használtál. A szavatosság amúgy 6 hónap....ez alatt a gyártó feltételezheti hogy a terméke már a vásárlás pillanatában rosssz volt... ezen felül pedig neked kell bizonytanod, és akkor jöhetnek a több hónapos KERMI és egyéb vizsgálatok....ez van sajna....

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26599) Viktor77 válasza kabanka (#26598) üzenetére


Viktor77
titán

Ok, de ez túlmutat az eredeti témán. Ami pedig az, hogy a gyári hűtővel is ki kell bírni mindent a procinak, amíg rendeltetésszerűen használod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26600) Quan-Chi válasza kabanka (#26595) üzenetére


Quan-Chi
őstag

egyrészt nem ég le csak úgy, tegyük fel hogy a proci károsodása 80foknál következik be, akkor a bios 70nél sípol, 75-nél meg kikapcsol ! már az Abit IC7-esem is ilyen volt mikor szénné húztam benne a kis 3.4-es Prescottot ;] emiatt gondolom én, hogy az újakból se vették ki ezt a jólbevállt védelmi funkciót.
másrészt ha túlfeszeled és beadod gariba és pontos munkát végeznek akkor ráfognak jönni hogy bizony tuning bajnokkal van dolguk nem pedig egy ártatlan áldozattal.
harmadrészt gondolj csak a gyárilag összeállított profi gépekre. a munkahelyemen is egy 3 méter magas és 5 méter széles szerver rack van az IBM-től ( nemtudom pontosan mik vannak benne de Intel 4magos procik tömkeleg ) napi 24 órában meteorológiát számolnak vele közel 100% kihasználtság mellett, megvan már vagy 3-4 éve, azóta nem volt kikapcsolva és gyári intel hűtő van rajta :K cserébe klimatizált helyiségben áll ahol állandó 25 fok van

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.