Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#27201) Roliiii válasza benooo360 (#27200) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Árkategória?

Amúgy TX3 szerintem nagyon jó, én is nemrég vettem és nagyon csendes, de ha majd bezajosodik akkor jöhet egy swif2-es venti bele és a hűtő csak 5k amúgy.

Amúgy AC Freezer 13-at szokták olcsón még ajánlani és annak pro változatát esetleg Xigmatek Gaia.

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#27202) Chalez


Chalez
őstag

Halihó!

2500k meghűtésére ajánljatok már nekem egy hűtést, ami a magasabb hűtőbordás memóktól (G-Skill RipjawsX) is elfér, csendes is és bírja a feszemelős tuningot is.
Nézegettem az AC 13 Pro-t, és a Gaia-t is, de nem lesznek azok gyengék 4.5GHz-en vagy felette? :F

Jah olyan 8-12k a keret rá...plusz ha nagyon megérné akkor még 1-2k rájöhet.

[ Szerkesztve ]

(#27203) viperabácsi


viperabácsi
addikt

hali valakinek van tapasztalata [ERRÖL]
2500k hoz lenne tuning nélkül egy asztal üveglapja alá épitve

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#27204) #63463168


#63463168
törölt tag

Lemondtam a Cooler Master Hyper 212 Plus hűtő megrendelésemet amit az i5-2600K-hoz akartam és holnap hozták volna. Olvastam a neten, hogy ennek a hűtőnek bizonytalan a rögzítése, (lötyög a procin), továbbá viszonylag zajos a ventije, emiatt nem jó választás lenne.
Marad tehát átmenetileg egyenlőre a gyári Intel hűtő.

Valószínüleg valamilyen Scythe hűtónél fogok kikötni, mivel azokról olvastam legtöbb jót. Sajnos itt "lenn" vidéken semmi nincs, megnézni semmit nem lehet, úgyhogy tovább nézelődök a neten és figyelem ezt a kiváló topikot.

[ Szerkesztve ]

(#27205) smokk


smokk
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Gigabyte GA-890FXA-UD7 illetve Asrock 890FX Deluxe5 AMD alaplapokra beszrelhető e Cooler Master hyper 212 plus cpu hűtő

előre is köszönöm a választ

üdv
SMokk

(#27206) smokk válasza smokk (#27205) üzenetére


smokk
csendes tag

vagy esetleg szintén a fenti lapokon vmilyen Scythe hűtő elférne e?

azért kérdezem mert az arctic freezer 13 pro nem ment bele az Asrock deszkába és kicsit félek már a vásárlástól

(#27207) smokk válasza #63463168 (#27204) üzenetére


smokk
csendes tag

Atjeng

ezeket hol olvasta a Cooler master hűtőről?

(#27208) Wind-Storm válasza smokk (#27205) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Buta kérdés, minden AMD socketre rámegy ahogy elnézem.
Ha 5 percen belül vagy, használd a Szerkeszt gombot, máskülönben nem fogják jó szemmel nézni ezt a hsz. gyűjtögetést.

(#27209) L-e-f-i-e válasza #63463168 (#27204) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Nyilván ha az embernek nincs tapasztalata akkor a szóbeszédre, tapasztalatokra épít. Azonban van pár dolog ami logikusan is nézve igaz, normális esetben , semmilyen hűtő nem lötyög..különösképp a 212 plus aminek sziklaszilárd fém hátsólapos rögzítése van, szóval akinél lötyög, az vagy nagyon erőlteti vagy nem jól szerelte fel... :)

=^-^=

(#27210) smokk válasza Wind-Storm (#27208) üzenetére


smokk
csendes tag

Szia!

érdekes, azt is nyilvánvalónak gondoltam hogy az arctic cooling freezer 13 pro rámegy az alaplapomra és kiderült, hogy a felfogatása korlátolt így a magas alaplap hűtőbordák miatt nem fér el, ez máris veszteség nekem

úgyhogy kérlek ne gyere azzal, hogy buta kérdés, és nekem az is kevés, hogy valószínű minden lapra felmegy

köszönöm és továbbra is várom a választ

üdv
Smokk

(#27211) Wind-Storm válasza smokk (#27210) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Általában már az alap és cpu gyártók gondolnak ilyenre, egyéb esetben meg modellezz, méricskéld le a távolságokat, én is ezt szoktam tenni.
A (Szerkesztés) gombot akkor is használd, ha nem túl megerőltető számodra :)

[ Szerkesztve ]

(#27212) Gerisz válasza smokk (#27210) üzenetére


Gerisz
addikt

Szerintem a 92mm-es ventivel szerelt bordák férnek el tutira oda. Vagy valamelyik Corsair Hydro esetleg.
Így bevállalni tutira csak az tudja akinek ilyen van, de ezeken, főleg az ASRock-on tényleg magasabb mint a deszkák 90%-án a borda.

Most találtam az Overclock.net fórumon egy rendszer összeállításban Deluxe5 hyper 212, egy másik 212+ hűtővel. [link]

Wind-Storm: majd 3000 napos regisztrációval tuti a hsz gyűjtögetésre hajt, csak biztos lassú a net mint a reklámban.

[ Szerkesztve ]

(#27213) Gerisz válasza smokk (#27210) üzenetére


Gerisz
addikt

Az UD7-re ha nem teszed fel a hatalmas passzív bordát (aminek nem tudom mi a valódi jelentősége, van-e egyáltalán) akkor bármelyik hűtőnek el kell férnie.

(#27214) Wind-Storm válasza Gerisz (#27212) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát akkor pláne hogy ismerhetné a szerkeszt gombot ;]

(#27215) #63463168 válasza smokk (#27207) üzenetére


#63463168
törölt tag

Ezt a tesztet olvastam a Hyper 212 plus-ról::
http://logout.hu/cikk/cooler_master_hyper_212_plus/teljes.html

(#27216) L-e-f-i-e válasza #63463168 (#27215) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Ez jó régi teszt, még én is olvastam régebben, nos ha 130W-os procid brutálmód szeretnéd tuningolni akkor valóban, erősebb hűtőre lesz szükséged, de ez eddig sem volt kérdés. A Legújabb i7 -es procikra illetve a 95 w-os szériákra alapjáraton több mint elég, még kicsi tuning is bele fér de ne ész nélkül...úgy persze hogy nem bírja, nem is értem mit várt tőle anno...szóval ha az i7 920-od akarod keményen tuningolni akkor talán 10k fölött valami nagyobb darab után kellene nézelődnöd kapásból... :)

=^-^=

(#27217) viperabácsi


viperabácsi
addikt

[link] valaki????

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#27218) smokk


smokk
csendes tag

Sziasztok!

köszönöm a visszajelzéseket, sokat segítettetek

üdv
smokk

(#27219) belinho


belinho
senior tag

Sikerült leszűkíteni a kört sok teszt meg utánnanézés után szóval két versenyző maradt:
-Arctic cooling freezer 13
-Arctic cooling freezer 13 pro
Már csak egyetlen probléma van, nem tudom hogy a pro elfér-e az alaplapomon Gigabyte P45DS4 a középső "nagy" borda miatt. Néztem sok videót meg képet, de nem tudom eldönteni, s nem akarok szívni vele.
Szóval ha valakinek elég jó szeme van hozzá, vagy van ilyen hűtője, akkor vethetne rá egy pillantást.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#27220) proci985 válasza viperabácsi (#27217) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elégnek kell lennie

nagyon low profile hűtő, drága, viszont ha csak ez fér be (pl egy miniITXes HTPCbe), akkor megéri az árát. ha befér a scythe big shuriken, akkor az azért jobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27221) proci985 válasza belinho (#27219) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

izé, a p45-ds4 bordája mióta nagy? ugyanaz van rajta, mint a p35-dq6/ds4 rev 1.1n, azok meg nem akadtak össze semelyik léghűtővel.

a p35-ds4 elhelyezése csont ugyanez, és arra rámennek a legkiterjedtebb procihűtők is (ld nálam).

vedd nyugodtan a prot.

dupláért bocsánat, véletlenül válaszra nyomtam szerkesztés helyett, átláthatóság miatt ha már így sikerült maradjon így szerintem, egyébként a kettő összefésülhető

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27222) viperabácsi válasza proci985 (#27220) üzenetére


viperabácsi
addikt

az a probléma ,hogy[link] ez a ram menne bele és szerintem nem fér el a big shuriken a ramoktol.A gép be lenne építve egy asztalba üveglap alá.Főleg gaméra használnám,de nem lenne húzva.Azért kérdeztem ,hogy elég -e a kozuti mert mindenhol 65w-ig irják viszont 2500k ugye 95w-os.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#27223) proci985 válasza viperabácsi (#27222) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elvileg elég, am3 gyári hűtőt veri, és az nem 65ös.

ha nem lenne húzva, akkor minek extramagas tuningram? low voltage ddr3masok azért olyan nagyon nem melegedhetnek. szerintem jobban járnál valami normál méretű rammal és a shurikennel, ha van 65mmnyi helyed.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27224) viperabácsi válasza proci985 (#27223) üzenetére


viperabácsi
addikt

mondjuk ezek beférnének big shuriken alá?
[link]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#27225) Balazuz


Balazuz
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni mostanság egy Thermalright Silver Arrow hűtőt, a Pcgear-ba 1 hónap múlva igérték..
Nem tudjátok honnan lehetne még beszerezni jó áron?
Köszi előre is!

(#27226) Daert válasza Balazuz (#27225) üzenetére


Daert
őstag

Ha náluk nincs,akkor Magyarországon nem.Hacsak nincs ismerősöd aki Némtországból tudna hozni.

(#27227) #63463168


#63463168
törölt tag

Sűrgős segítségeteket kérem!
Ma megkaptam a P8Z68PRO alaplapot és a CM Hyper 212 plus hűtőt.
Sajnos erre az alaplapra nem fér fel ez ahűtő!!. A tartólemezt nem lehet rátenni az alaplap bordák akadályozzák, oda csak az eredeti intel fér el éppen-hogy-csak.. Mit csináljak? Létezik olyan hűtő ami jó erre az alaplapra? Vagy az alaplapot vigyem vissza és vegyek másikat (nem Asust) amelyikre lehet az INTEL-en kívűl más hűtőt is feltenni?? Elképesztő még ebben is milyen kupi van a világban!
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#27228) #63463168


#63463168
törölt tag

Bocsánat! Húú de figyelmetlen voltam! Előző hozzászólásom tárgytalan!!
Minden OK!
Rosszul néztem a szerelési rajzot, az okozta a félreértést! Elnézést!

(#27229) Jim-Y válasza #63463168 (#27228) üzenetére


Jim-Y
veterán

Amit hátulra kellett volna feltenni azt te előről próbáltad?^^

(#27230) BioNiCMaN válasza Jim-Y (#27229) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Fogadni mernék, hogy mérget veszek rá. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#27231) #63463168 válasza Jim-Y (#27229) üzenetére


#63463168
törölt tag

Persze!!! Micsoda szivás....

(#27232) Wind-Storm válasza #63463168 (#27228) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:DDD

(#27233) JHONNY 79 válasza L-e-f-i-e (#27209) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

A sziklaszilárdtól kicsit messze van,nálam is lötyög kicsit.Illetve a két stift nem akadályozza meg hogy ne tudjam elmozdítani oldalirányba a procin,pedig jól raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#27234) Wind-Storm válasza JHONNY 79 (#27233) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha jól látom, rugós a rögzítőrendszere ennek a hűtőnek?

(#27235) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Felmegy az Arctic Freezer 13 PRO egy ASRock P67-es lapra? Azért kérdezem mert fentebb írták hogy nem ment rá az ASRock lapra. :F

(#27236) smokk válasza #63463168 (#27231) üzenetére


smokk
csendes tag

Sziasztok!

Én is CM hyper 212 plus hűtőt szeretnék vásárolni illetve szemezek még a Scythe Mugen 3 hűtővel

A hűtési teljesítményüket már megnéztem tesztekben, viszont fontos lenne, hogy mennyire hagosak, ha vaki tudna erről információt adni azt megköszönném

üdv
Smokk

(#27237) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziaszatok,

Hűtővásárlás előtt állok. A két kiszemelt:
Cm Z600
HR-01 Plus
Mindkettő használtan 8k.
Van valakinek tapasztalata ezekkel a hűtőkkel?
Vagy esetleg jobb alternatíva ilyen árkategóriában?

Előre is köszi
g

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#27238) smokk válasza moddingR (#27235) üzenetére


smokk
csendes tag

Szia!

ha nem magasabb borda mint 4 cm akkor rá fog férni és úgy nézem a te lapodon nincsenek extra magas bordák, egyébként sztem az inteles lapoknál bármilyen irányba forgatható a hűtő, csak az amd s lapokra nem gondoltak az Arctic nál :(

üdv
Smokk

(#27239) Speed® válasza gabikiraly2 (#27237) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ameddig 1156ra nem váltottam, HR01+t használtam, most picit pihentetem, mert nincs lefogatóm. A talp kidolgozottsága hagyott némi kívánnivaló maga után (domború volt), de kis polírral lehetett rajta segíteni. Egyébként nagyon jól hűt, félpasszív üzemre talán a legalkalmasabb..és könnyen szerelhető, nem foglalja el a fél házat, mint a ZM600 vagy a Ninja pl.
Ellenben pont a te rendszerednél is pl. csak így szerelhető fel, ezzel számolj.

Ebben az árkategóriában max. használtan találsz jobbat..de azok mind combosabb ventit igénylő sűrűbb bordák. Ha halkan akarsz hűteni, ez kell :K

[ Szerkesztve ]

(#27240) gabikiraly2 válasza Speed® (#27239) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszi a gyors választ.
A polír megoldható, a felszerelés pedig éppen így jó.
Rá is cuppanok a vásárlásra. :)

Csend a lelke mindennek!

(#27241) lizRRR válasza moddingR (#27235) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát , elvileg rá mivel a 1156 és az 1155 ugyan az a foglalat. :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#27242) moddingR válasza smokk (#27238) üzenetére


moddingR
aktív tag

Oké. Meg is rendeltem remélem hogy rámegy!

#27241 lizRRR Igen tudom hogy az 1156=1155. Csak fentebb írta smokk hogy neki nem volt jó az ASRockos lapján.

(#27243) L-e-f-i-e válasza JHONNY 79 (#27233) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Akkor kivételes helyzetben lehetek, mert nálam stabil, igaz nem nyomogatom naponta, de amikor megnéztem stabil volt, erőltetni meg nem akartam, arra a vasrúd is meghajlik ;]

=^-^=

(#27244) szamoki


szamoki
tag

Scythe Ninja 3 tulajokhoz:

Van valakinek valamilyen házi ámde hatékony megoldása egy második ventilátor felszerelésére?

Nem nagyon lelek mounting kitet és nem is nagyon tetszik két drótért kiadni ezreseket.
Gondoltam megkérdezem, hogy született-e már valakinél jól bevált megoldás??

(#27245) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok,

AMD Phenom x4 965-re tervezek egy hűtést, tuning mellett. Én az Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev. 2 Max. egy 10-est költenék rá. A lényeg, hogy legnagyobb RPM fokozaton is halk legyen, jól hűtsön tuning mellett (~ 4ghz) és a bordás Kingston RAM-ok férjenek el tőle az első két slotban.

Kérdések: Ettől a hűtőt el fognak férni? Képekből sajnos nem derül ki semmi, mivel az másmilyen alaplap, amin le van fotózva a hűtő. Ezzel a hűtővel meddig lehetne húzni a procit? Ha tudtok jobb hűtést, akkor írjátok meg, légy szíves. :K Ha amit írtok benne van a 15ezres árkategóriában, de sokkal fölülmúlja az én kiszemelt hűtőmet, akkor jöhetnek bőven az ajánlások.

Előre is köszönöm! :R :R :R

gölmétcsül ©

(#27246) Speed® válasza Ricardo128 (#27245) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szvsz a Freezer Xtreme nem a legjobb választás, az egyedi venti okán (is).
Inkább nézelődj a Freezer 13 Pro, Xigmatek Gaia kategóriában, jobb hűtők.
Ha komolyabb összeget is szánsz rá, akkor meg bőven vannak ütősebbek.
Ninja, Mugen, Brocken, az újabbak közül A70, ill. a megújult HR-02 jóféle..
Mérd le a RAMjaid magasságát, onnantól magadnak ki tudod silabizálni ;p

Sajnos az AMD féle hűtőkeret asszinkronsága miatt a legtöbb hűtőt csak egyféleképpen lehet felszerelni, táp felé néző, memóriák fölé lógó bordával..ki kell találni, mi fér el. Egyébként az 1600 és feletti RAMokat a fehér slotokba ajánlja a gyártó, ha jól tudom..szóval egy szemponttal kevesebb, ha jól sejtem.

(#27247) kerelo


kerelo
senior tag

Sziasztok. Alpenföhn brocken-ről mi a véleményetek?Tanácsaitok alapján a 2.számú gépembe vettem egy cm hyper 212plust.Megvagyok vele elégedve,de most az 1-sz.gépembe,i7 2600 -hoz,egy antec p183-ba, szeretnék egy komolyabbat. Halkság ,és kategória szempontjából hová sorolható a alpenföhn brocken? Jobb mint a cm 212plus? Eléri a Ninja 3,vagy a Noctua NH-U12P SE szintjét? Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#27248) proci985 válasza szamoki (#27244) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kötegelő, postásgumi, cipőfűző, esetleg drótból is lehet hajtogatni.

mind elég hatékony megoldások, kötegelőt meg még valamennyire el is lehet dugni jól felszerelve:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27249) Wind-Storm válasza szamoki (#27244) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Annyival jobbnak tűnik egy odapróbált ventivel hogy megérje itt kötegelészni..? :U
Ez elsősorban passzív hűtésre lett kitalálva, inkább vettél volna valamilyen dupla ventis csodát..
Egyébként én inkább távolabbról az egész hűtőtestet fújatnám, nem közvetlenül tenném rá a ventit.

(#27250) Ricardo128 válasza Speed® (#27246) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm a választ. A két kiszemelt a Ninja és a Mugen 2, de inkább az utóbbi. De most nézegettem itt, és AM3-as foglalatra ezek jók? Mert nem írja. A RAM-okat meg nem hiszem, hogy át rakom, és ha még terveznék bele +4gb-ot? :F

gölmétcsül ©

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.