Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#26151) Tomi9046


Tomi9046
csendes tag

Egy Intel Core i5 2500 BOX procit be kell kenni szilikonpasztával a beszerelésnél?

(#26152) proci985 válasza Erdei88 (#26149) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ne vegyél harmadikat: egyrészt a gyártó nem ajánlja, mert másfél kilóra szökik a súlya, másrészt meg max egy fokot fog tudni nyerni (elődmodell IFX14 alapján).

Arrow egyébként picit jobb a D14nél, ventijei jobbak. ami az Arrownál is jobb, az a Prolimatech Genesis, egy ezressel többért (Arrow 16.5k pclandben, genesis 17.5). a Prolimatech és a TR ventik kb egyformán jók, jelenleg az a páros képviseli a 140mmes csúcsot.

a két gyári TR ventivel olyan 150-180Wig biztos el fogsz tudni menni annak függvényében, hogy a proci mennyit melegszik. 155Wos prime load alatt nálam 61-62fokokra állt be az elődmodell két TY140es ventivel, ami léghűtőtől ilyen hangerő mellett szerintem bámulatos eredmény.

ramslotok betakarása egyébként annyira nem nagy gond, bár nekem a ramokon nincs hűtőborda.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26153) zso85


zso85
tag

Sziasztok.
Véleményeteket szeretném kikérni mennyire jó választás egy Thermalright Silver Arrow
2500K proci mellé???valaki használ ilyet???személyes tapasztalat, mert a teszteken elég jókat írnak róla!!!

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#26154) proci985 válasza zso85 (#26153) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra ügyelj, hogy férjen be, mert nagy (egyrészt magas, másrészt meg széles, ramokkal ügyelni kell).

elődmodellt használom q6600on, nagyon jól hűt (és elvileg 1155/1366on jobban kéne neki teljesíteni a nagyobb kupak/hőleadó miatt). szóval okkal írnak róla jókat, tényleg az egyik legjobb léghűtő a piacon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26155) zso85 válasza proci985 (#26154) üzenetére


zso85
tag

Köszönöm szépen a segítséget!!!
A ramoktol félek én is !!!

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#26156) Xaels válasza Tomi9046 (#26151) üzenetére


Xaels
félisten

Ha a gyári hűtőn van paszta akkor nem. Ha nincs igen, de csak ésszel. A paszta azért van, hogy a kupak és a hűtő talpa közötti réseket kitöltse és ezzel segítse a hőátadás folyamatát.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26157) Tomi9046 válasza Xaels (#26156) üzenetére


Tomi9046
csendes tag

És honnan látom, hogy van-e rajta?
Egyébként egyik haverom azt mondta, hogy a gyárit le kell kaparni, mert azok elvileg nem szoktak jók lenni.

(#26158) Xaels válasza Tomi9046 (#26157) üzenetére


Xaels
félisten

Hidd el látni fogod. A gyári paszták általában ilyen sötétszürke színűek és elütnek a fém(réz, alumínium) színétől. Nem a legjobbak, de ha nincs kéznél valami minőségibb paszta azért jobbak mint a semmi. Le lehet szedni őket minden gond nélkül, ha cserélni kívánod.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26159) chewycl


chewycl
tag

sziasztok!
magas ramokhoz milyen hűtőt tudtok mondani? Kerestem sokfelé de sajnos noctuából egy sem passzol a Geil evo one ramokhoz...
OC lenne, a cél 3,8-4 Ghz(i5 760), a keret max 15k.

(#26160) Tothgera30 válasza chewycl (#26159) üzenetére


Tothgera30
Ármester

TRUE, Nordwand, stb. a lényeg hogy vékony egyen és ne nyúljon (nagyon) a ramslot fölé.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26161) proci985 válasza chewycl (#26159) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

prolimatech armageddon is elvileg belefér egy ventivel, és az se nyúlik be.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26162) #63463168


#63463168
törölt tag

Segítsetek legyetek szívesek!
Intel i5-2500K procihoz Scythe Mugen 2 Rev.B. tipusú
hűtőt tervezek venni.
Sajnos a neten a hűtőre vonatkozóan az L1155 foglalathoz való használhatóságára nem találok utalást. Vajon kompatibilis?
Állítólag ez alacsony zajú, és jó minőségű.
Szerintetek jó lesz ide?

Köszi!

(#26163) Gabesz144 válasza #63463168 (#26162) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Az 1156 és az 1155-ös lapokon a jukak ugyan ott vannak tehát ha 1156-al kompatibilis akkor jó 1155-re is. Ha komoly tuningot nem tervezel akkor bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26164) Tothgera30 válasza #63463168 (#26162) üzenetére


Tothgera30
Ármester

LGA 1155=1156, szvsz. Rev. 2-vel jó, vagy lefogató készlet (SCCSMG2-1156) kell hozzá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26165) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Keresnék valami olcsóbb ,halk és jó coolert az i5 2500K-mra , kis tuning is lenne :K

CM RC-430-as házam van.

Miket tudtok ajánlani ? :F

[ Szerkesztve ]

(#26166) Qru válasza scream (#26165) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AC Freezer 13 (Pro), Xigamtek Gaia.

#nincsbennetarcsi

(#26167) scream válasza Qru (#26166) üzenetére


scream
veterán

:R

(#26168) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy az i5 és i7 (s1155) gyári hűtői között van valami különbség vagy mindhez ugyanazt az egy fajtát adják? Köszi a segítséget!

-

(#26169) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok a fórum e témájának látogatóihoz miszerint rendelkezem egy CNPS7700-CU Zalman hűtővel. 1-2 CPU-mat szépen lehűtötte imádom nagyon. Igen ám, de most platform csere előtt állok. LGA1366 platformról van szó. Ahogy néztem a Zalman weboldalán a hűtőmet elvileg nem tudom rátenni. Megerősítené valaki hogy tehát egy 1366-os foglalatra tett I7-re rálehet-e tenni ezt a hűtőt vagy nem?

Előre is köszönöm!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26170) Qru válasza Carasc0 (#26169) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lehet.

#nincsbennetarcsi

(#26171) Carasc0 válasza Qru (#26170) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm! Milyen az I7 gyári hűtője? Megbízható? CM 690 II Advanced házba tenném bele. Nem akarom tuningolni a CPU-t. :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26172) Qru válasza Carasc0 (#26171) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vmi halk és nem is hűt túl jól de ha csak alapon megy akkor el lehet lenni vele.

#nincsbennetarcsi

(#26173) L-e-f-i-e válasza Carasc0 (#26171) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Muszáj, hogy megfelelő legyen a gyári mivel ha nem lenne az ki sem adnák, és garanciát se vállalnának érte. Tehát tuning nélkül jó a gyári (nekem is az volt jó ideig rajta) később viszont lecseréltem egy jobb hűtőre ami max terhelés mellett vissza is dobott 30 fokot ami azért barátibb a gyári megoldásnál, ami nem tudott ilyen eredményeket produkálni.

=^-^=

(#26174) hann


hann
tag

Hali
Mi a véleményetek a Corsair Hydro CWCH70 kitről? Egy phenom II x4 955-ön lenne késöbb pedig egy bulldozeren. Minél halkabb és hatékonyabb hűtöt keresek.
Köszi

(#26175) Tothgera30 válasza hann (#26174) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Inkább valami normális léghűtőt vegyél. Abból az árból kijön egy Silver Arrow és azzal boldog leszel, ha nem fér el akkor ProlimaTech Armageddon és kész.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26176) Gabesz144 válasza hann (#26174) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Halkságba és hatékonyságba nem nyerő a H70 es, de a Silver Arrow az tuti hűtő és simán leveri a H70-et a D14 is a Silver Arrow-al egy szinten van kb. Ezek jobban megérik és igencsak bírják a tuningot is.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26177) proci985 válasza Tomi7887 (#26168) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha a TDPjük egyezik, akkor elvileg a hűtőjüknek is meg kellene.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26178) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Tehát agyári hűtő gagyi. A kérdésem az hogy maximum 10e Ft-ig milyen hűtőt tudnátok ajánlani. Kalkulációs segítség:

- I7 940-et hűtene
- Nem akarom a CPU-t tuningolni

Előre is nagyon szépen köszönöm!

Amit én néztem: Scythe Mugen 2 (10e)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26179) Tothgera30 válasza Carasc0 (#26178) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mugen 2 tökéletes, esetleg Ninja 3, vagy Nordwand :K .

#26180 Xaels: 1200Rpm az már nem halk, sőt :U !

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26180) Xaels válasza hann (#26174) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem H60-as van jelenleg ugyanolyan CPU-n. Mivel a házba nem fért be másképp az elgondolásom miatt, így csak egy Scythe Slip Stream 120mm Slim 1200RPM-es venti van rajta. Alapjáraton 32-34 fokosak a magok 800rpm-en Aida szerint. 1óra prime95 alatt beáll 50-52 fokra 1200rpm-nél. Nagyon halk ebben a felállásban de egy nagy méretű házban nem éri meg a felárat, nekem 16.000HUF volt a H60. A H70 meg még annyira sem. Amúgy meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26181) BioNiCMaN válasza Xaels (#26180) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A H60-at ki gyártja? (Asetek gyártotta a H50-et és a H70-et)

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26182) Xaels válasza BioNiCMaN (#26181) üzenetére


Xaels
félisten

Kérdezz nyugodtan. Mire vagy kíváncsi? Szerintem maradhat itt is, mert a topik témájába vág. De ha gondolod küldhetsz PÜ-t is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26183) Young92


Young92
tag

Halihó
Olyan problémával állok szemben,hogy játék közben kb 1 óra után kifagy a gép kék képernyő nincs újraindítom majd játék folytat és max 15percet bír megint fagy( kék képernyő szintén nincs).Én úgy gondolom túlmelegszik a proci alapon 45-50°, míg játék közbe 65-70° megsúgom az asztalnak az erre a kialakított helyére van berakva kb 2-3 cm van a gép és az asztal oldallapjai között.A gép i5 2500k,CTG-500 ,2x2GB RAM,gyári hűtő úgy pörög, mint a disznó volt, hogy 2700-2900(rpm) körül ment.És csak 1 cooler van a gépben az is csak a gép elején ami kb a tápot HDD-t és VGA karit hűti a procihoz pedig nem jut el a fincsi hideg levegő :).Lényeg a lényeg szerintem túlmelegszik,szerintetek ??

Iletve ha már hűtő szerintetek melyik az a cpu hűtő ami ár/érték arányban helytálló mostanában? Talán CM 212+ ?

(#26184) Xaels válasza Young92 (#26183) üzenetére


Xaels
félisten

A leírtak alapján nem csoda. Oda még a nagyobb hűtő sem lenne elég, mert beragad a meleg. Először a rendes légáramlásról kéne gondoskodni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26185) BioNiCMaN válasza Xaels (#26182) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az érdekelne, hogy mióta van meg, milyen a felfogatása, meg ilyen általános dolgok. Jól tudom, hogy ezt a CoolIT Gyártja? Most rendeltem egy H100-at, állítólag kedden meg is jön, talán a többi cumóm is ideér arra. :))

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26186) Young92 válasza Xaels (#26184) üzenetére


Young92
tag

Akkor lehet kiveszem a gépet onnan és fölrakom az asztalra+az oldallapot leveszem :).Egyébként a házam egy sharkoon t5 economy.Tudnátok valami olyan proci hűtőt ajánlani ami belefér ebbe a házba az oldal lappal együtt és nem mellékesen jól is hűt :) ? Illetve valami házventit ami hátul kifele fújná a meleget ?

(#26187) BioNiCMaN válasza BioNiCMaN (#26185) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Illetve az érdekelne még, hogy milyen hosszúak a H60 csövei? :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26188) L-e-f-i-e válasza Young92 (#26183) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Gyári hűtővel azok az értékek teljesen normálisak, és a procinak is simán minden gond nélkül kéne menjen tőle. CM 212 Plus-sal, viszont max. 50-55 fok lesza maximum amit valaha elérhetsz vele ((legalábbis az enyémet (i7) 50 fokon tartja)).

Egy ház venti viszont barátok közt is kevés...hátulra tegyél be még 1 db-ot ami szívja ki a meleg levegőt elől maradjon. A hyper 212 plus ebbe a légáramlatba tökéletesen illeszkedni fog ha az mellett döntesz.

Most néztem a házad, gyárilag csak első venti volt? mindenesetre hátra ajánlott egy venti mindenképp, oldalra nem, az sokak szerint (szerintem is) csak bezavarna a légáramlásba. A CM 212 Plus szerintem ide simán befér, de ha 100%-ra akarsz menni mérd le :)

[ Szerkesztve ]

=^-^=

(#26189) Young92 válasza L-e-f-i-e (#26188) üzenetére


Young92
tag

Igen gyárilag csak 1 hűtő van elöl:) , szóval akkor kellene egy cpu és egy ház ventilátor.

Köszi az infókat :D

(#26190) proci985 válasza Young92 (#26183) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

biztos a proci melegszik túl?

csak mert annál a leállítási határ bios függvényében 80-100 fok körül kéne lennie. vinyó nem megy 50 fok fölé? VGA mennyire melegszik? táp tud szellőzni? nincs egy hőmérőd berakni a táp mögé, hogy milyen meleg jön ki belőle? szenzorok játék alatt (pl ablakban játszva tudod nézni) mit mondanak?

nem biztos, hogy egy procihűtő az, amire szükséged lenne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26191) Xaels válasza BioNiCMaN (#26185) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem nagyjából 1 hónapja van meg. A felfogatása nagyon egyszerű, csavarozós megoldás, AMD-nél a gyári lefogató keretbe kell beakasztani 2 fület amit aztán 2 kézzel tekerhető csavarral rá kell szorítani. [link] itt van pár kép róla a házamban. A csövek tippre olyan 20cm-esek lehetnek. A gyártót nem tudom ki volt, ezzel nem foglalkoztam, hogy őszinte legyek.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26192) Chainsaw válasza Qru (#26170) üzenetére


Chainsaw
tag

De rá lehet,ha Rampage III Extreme alaplapot veszel,mert azon van +ba négy cpu lefogató nyílás is,tehát az LGA775 tokozásu proc hütőket is fel lehet szerelni e lapra!
Bántam is,hogy eladtam az Asus V60-t! :W

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#26193) Chainsaw


Chainsaw
tag

Egy kérdés! :)) Melyiket vegyem!
Adott: Morre i7 950 3,8Ghz-n pörgetve+HT/On,pár napos használat a héten,de akkor min. 10 Stunde-t így!
A kiszemelt cooler vagy A70,vagy H70!

Más alternatívát is elfogadok!

Köszi!

Előre is!

Üdv.

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#26194) Tomi7887 válasza proci985 (#26177) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Én is erre gondoltam, csak hát mi van ha a HT begyorsul? :D

-

(#26195) Gabesz144 válasza Chainsaw (#26193) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ha nincsen helyhiány a házban és nem magas bordás ramjaid vannak akkor Silver Arrow vagy Noctua NH-D14. Ha helyhiánnyal küzdesz akkor Prolimatech Megahalems is jó hűtő csak itt pluszba ventit kell venned.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26196) Chainsaw válasza Gabesz144 (#26195) üzenetére


Chainsaw
tag

Az ezüst nyilat lehet itthon kapni?

Üdv,s köszi a választ! :R

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#26197) Gabesz144 válasza Chainsaw (#26196) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen lehet és igen jó ára is van 16 ezer-ért már megveheted és elveri a H70-et az tuti.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26198) BioNiCMaN válasza Xaels (#26191) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Fejjel lefelé? Meggyalázták a Csendőrséget! :DDD

Köszi! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26199) Young92 válasza proci985 (#26190) üzenetére


Young92
tag

Na ma reggel fölraktam asztalra a gépet leszedtem az oldallapot és az a meglepetés ért,hogy megfagyott a gép szimpla netezés közbe, semmi hibakód csak megfagy.Pedig most még hűvösebb volt minden mint játék alatt.Amúgy a vga max 55°fok volt hdd 34° tápból pedig jó hűvös levegő jön.Most viszont elkeseredtem mert nem tudom mi a hiba :S

[ Szerkesztve ]

(#26200) grrpowa válasza Young92 (#26199) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Szia nézd meg hogy pakolászásnál nem e mozdult ki valami a hejéről

0631 7710098

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.