Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#26051) Gerisz válasza Edward1981 (#26050) üzenetére


Gerisz
addikt

Egy négymagosíthatónak jobban kell menni, mint az enyém ment, de 1,25V az alapfesze a procinek?

(#26052) Edward1981 válasza Gerisz (#26051) üzenetére


Edward1981
tag

Nem jelenleg 1,425-ön megy és így értem el a 3500Mhz-et. Amugy ma megnéztem feszemelés nélkül nem tudom tovább húzni még 100Mhz-es sem, pedig a javaslatodra feltekertem a ventiket és ideiglenesen rátettem a procihűtő hátuljára az eggyik 12-es ventimet is.

Te mit mondassz? Vegyek másik hűtőt, vagy érjem be a 3500-al ami sztem nem rossz.

Köszi!

(#26053) RufuszX


RufuszX
senior tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok és erősen gondolkozom egy processzorhűtő beszerzésén.
A gépben egy i3 2100-as lesz előreláthatólag. Úgy tudom hogy a gyári hűtő is teszi a dolgát, de még nincs tapasztalatom vele. A lényeg hogy halk legyen, de nagyon (éjjelente is menne a gép és nem szeretném hallani).
A ház: CM 430 (gyári venti elöl + AC F12 PWM már van benne hátul és még tervezek bele + 1 ventit felülre)

Amin gondolkoztam eddig:
- CM hyper 212+
- AC Freezer 13 pro
- Xigmatek gaia

Ami elgondolkoztatott, hogy nem lesz tuning (nem is lehet...), így lehet elegendő hűtésteljesítménye lenne egy 9 cm-es hűtőnek is ami még halk is lenne. (terhelés alatt félek csak ezektől, hogy mennyire jön meg a hangjuk)

Ti mit ajánlanátok? (persze az ár sem mellékes, ha nem muszáj nem költenék rá sokat)
Előre is köszi a válaszokat!

(#26054) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok,én is hasonló cipőben járok mint RufuszX.Szóval a tx 3 leszabályozva is néha hangos. I7 2600-ra kellene valami halk hűtö-Max 8000ft-ig.De ha olcsóbb az se baj.Szerintetek melyik a halkabb,cm212+,vagy sigmatek gaia,vagy cooling freezer xtreme 2?esetleg más lehetőség? :R

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#26055) kerelo


kerelo
senior tag

esetleg ezekről a cm hűtőkről van már valami infó?pl teljesítményben,hangban jobbak e a 212plus-nál?mikorra kaphatók itthon és mennyiért?Hyper 412S ,612S, GeminII S524 [link]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#26056) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Halihó
THERMALTAKE CL-P0588D Contact 29 BP ezt a hőtőt 90 fokkal el lehet jobbra balra forgatni? vagy a hűtő iránya adott?

Szépnapot!

(#26057) proci985 válasza kerelo (#26054) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

CM hyper 212plus

a Gaia picit jobb a Hyper212plusnál.

freezer xtreme felejtős, nagyon gyengén teljesít.

Hyper 212plus csendben lesz 7Von vagy az alatt.

RufuszX: gyári elég halk. ha nem lenne jó, akkor igazából mindegyik megfelelő lehet. 120asok általában leszabályozva is jobban teljesítenek.

Dexter-2000: intelen mindenképpen elforgatható.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26058) RufuszX válasza proci985 (#26057) üzenetére


RufuszX
senior tag

Köszi az infot!
Akkor valószínűleg az lesz, hogy megy majd a gyárival és max utána cserélem le, ha gondom lenne vele.

(#26059) proci985 válasza RufuszX (#26058) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

próbáld meg szerintem először. 2100es széria elmondások alapján nem melegszik túlzottan. gyári hűtő meg lehet hangos lesz, de mindenkinek más az ingerküszöbe: emiatt is érdemes először kipróbálni, hogy szubjektíven mi zavar még.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26060) Dexter-2000 válasza proci985 (#26057) üzenetére


Dexter-2000
őstag

Bulldozer re gondoltam :DDD

Szépnapot!

(#26061) Tothgera30 válasza RufuszX (#26058) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem Merlinnél nézz rá olcsóért egy EKL AG-t (Cold Tower), az 3500Ft körül van, mindenféle lefogató szintén olcsó hozzá, azzal csak pozitív tapasztalton van és olcsón megvan, sőt 600rpm-en pörgeti a ventijét (alapban), szóval nagyon halk, terhelés alatt sem hangos, persze max. 2300-at forog, de ezt ismerősömnél még sohasem érte el, pedig egy húzott C2Q fölött izzad. Egy olyan procit ami neked van, még tuningolva is simán elbír.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26062) gYaLo


gYaLo
őstag

Mi a véleményetek a Thermaltake Frio ról ?
Néztem magyar tesztet, ahol az összes másik hűtőt megverte.. :))
hardver-teszt.hu

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#26063) proci985 válasza gYaLo (#26062) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

két 2500as venti van rajta. ha mindkettőt leszabályozod 5Vre akkor még mindig határeset lesz hangra, 12Vn garantáltan üvölteni fog.

tesztek alapján jól hűt, de két 2500as ventivel csoda lenne, ha ez nem lenne igaz. a Noctua D14 kb teljes fordulaton olyan hangos, mint a Frio 5Vre szabályozva. ha nem vagy süket, akkot szerintem egy Thermalright Silver Arrow párezerrel drágábban sokkal jobb megoldás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26064) gYaLo válasza proci985 (#26063) üzenetére


gYaLo
őstag

Ahogy elnézem ez 1az1 be olyan mint egy Noctua NH-D14 , nem ? :B

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#26065) proci985 válasza gYaLo (#26064) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, de a TR megoldása picit olcsóbb, a borda icipicit jobb, a ventik pedig szintén picit jobbak a Noctua megoldásánál:). elődmodellje van itthon (ventik viszont egyeznek), nagyon szépen teljesít. Friot én 14.5ért láttam, a TRf 16.5ért, szerintem megéri az árprémiumot.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26066) Gerisz válasza proci985 (#26065) üzenetére


Gerisz
addikt

Jövőhéten már a 2500K-n lesz is egy Silver Arrow. Majd én is össze tudom hasonlítani magamnak AMD-n és SB-n is. Rászánok pár órát. két hét múlva.

(#26067) proci985 válasza Gerisz (#26066) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, az mindenképpen érdekes lenne. főleg, hogy az Arrow már befér a CM690be:) (IFX14 a backplate miatt volt inkompatibilis)

addigra meg megpróbálom én is összekapni a ventis cikket (fele megvan, struktúrán agyalok, illetve egyszerűen be kéne fejezni).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26068) kerelo válasza proci985 (#26057) üzenetére


kerelo
senior tag

köszönöm a segítséget.vagy gaila vagy Hyper 212plus lesz :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#26069) RufuszX válasza Tothgera30 (#26061) üzenetére


RufuszX
senior tag

Köszi az infot! Meglesem!

(#26070) Tothgera30 válasza RufuszX (#26069) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szívesen ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26071) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Kb 1 napom lenne eldönteni milyen hűtőt vegyek egy Phenom II 955 3.2 GHZ-re
Nem igazán tuningoltam. De hosszú távra tervezek, lehet egy Bulldozer lesz belőle később.

Kb 10-11K-m van a témára.
Scythe Mugen 2-őt néztem, szerintetek megéri megvenni? Vagy van olcsóbb/jobb megoldás?

Halkság a fő szempont, gyári ventivel is. Hőfok nem számít annyira, csak 55-60 alatt maradjon játék közben is.

Vagy várjam meg a Mugen 3-at már? elvileg ugyan annyi lesz az ára... Francba hogy most jön ki.. :/ Mikor lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#26072) proci985 válasza Ren Hoek (#26071) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Mugen 3 vs Mugen 2

ha halkabb kell, akkor vedd inkább a Mugen2t: gyengébb a ventije (tehát halkabb is), egyébként viszont annyival nem gyengébb. Mugen 2 jó választás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26073) Tothgera30 válasza Ren Hoek (#26071) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Esetleg Ninja 3?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26074) baluka26


baluka26
veterán

Csókolom!
Phenom II X2 550@X3 (alapfeszen, nincsen húzva) milyen hűtőt ajánlanak a hozzáértő urak?
Maximálisan befektethető keret 5-6e forint. Egyetlen szempont, hogy sokkal halkabb legyen mint a gyári sikítógép.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#26075) Gabesz144


Gabesz144
senior tag

Na ez már szépecske Prolimatech jól mutatna a full fekete házba :DDD

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26077) Ren Hoek válasza proci985 (#26072) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na Mugen 2 lett... A 3 még nincs sehol.

Majd beszerelem, írok az eredményekről :) Annyi tuti hogy néha 30-33 fok is van a szobámban, szóval lesz dolga :P

(#26078) L-e-f-i-e válasza Jim-Y (#25722) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Meglett végül a CM Hyper 212 Plus. Eddigi tapasztalataim:

Zaj: A gyári ventinek van egy kis alaphangja, de ezt tényleg csak nagy odafigyeléssel lehet észrevenni meg a szuper érzékeny füllel so, a gyári venti nálam lekerült egy hét után és vettem rá egy csinos : Coolink Swif2 120P -t ami hangban szerintem verhetetlen, ugyanis szinte semmi hangja nincs, teljesítményben meg jobb is mint a gyári Cm pörgentyű. (jóval nagyobb légszállítás)

Hűtés: Az i7-es procit 54 foknál feljebb még nem engedte, többórás igencsak proci igényes megterhelés alatt sem. ( a régi gyári Intel hűtő terhelés alatt 75-80 fokig tudta csak hűteni), szóval teljesítményben a hűtő szerintem kiválóra vizsgázott.

Összegezve: Kiváló teljesítmény és egy Coolink Swif2 120P típusú ventivel fűszerezve hangtalan társa gyakorlatilag bármelyik procinak ;)

=^-^=

(#26079) proci985 válasza L-e-f-i-e (#26078) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi a tapasztalatokat!

"ugyanis szinte semmi hangja nincs, teljesítményben meg jobb is mint a gyári Cm pörgentyű. (jóval nagyobb légszállítás)"

hm, hőfokokat műterheléssel anno néztél? csak mert a gyári CM venti az erősebb:) (bármit is írtak a coolink dobozára)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26080) sestertius


sestertius
őstag

Javítanom kell tapasztalataimat: anno írtam, hogy a proli arma hűtőhöz adott csatik nem jók, mert beleérnek a ventibe... tévedtem. A furcsa kuszoló hang a venti volt. Egy éves sincs, és megdöglött az egyik 14-es Noctua ventim. Remélem egyedi eset volt... megy vissza gariba. :U

Ezek szerint a proci hűtő kifogástalan... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#26081) kUk1


kUk1
csendes tag

Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni:

Egy nagyon halk nagyon hűtős CPU hűtőt keresek (Mint mindenki)
Akármilyen megoldás érdekel (ventis, vizes, hibrid), a lényeg hogy szeretném ha 10-en 20-on fokokon látni a processzorom ( Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz )

Valamint az a kérdésem még hogy a RAM hűtés hatásos e ?!

Elég fontos lenne, úgyhogy ne tartsátok vissza.

Köszönöm előre is mindenkinek a segítségét.

(#26082) Xaels válasza kUk1 (#26081) üzenetére


Xaels
félisten

"a lényeg hogy szeretném ha 10-en 20-on fokokon látni a processzorom" - A megoldás, költözz igloo-ba :D

Azt a processzort Hyper212+, Mugen 2 stb simán lehűti egy halk ventivel. A RAM hűtés hatásos ha forrófejüek a memóriáid, de inkább egy jól kialakított szélcsatorna.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26083) Gabesz144 válasza kUk1 (#26081) üzenetére


Gabesz144
senior tag

10-en 20on fokokon nem fogod soha látni a proci hőfokát csak akkor ha a szobába olyan 5 fok körül van a hőmérséklet :DDD .
Ha a szobába 24 fok körül van a hőmérséklet akkor egy felső kategóriás léghűtéssel elérhető a 27-29 fok üresjáratba. A szobába mért hőfoknál soha nem fogod tudni lejeb hűteni a procit akár milyen hűtést teszel rá, kivéve a száraz jég :DD

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26084) kUk1 válasza SurgeonHS (#26039) üzenetére


kUk1
csendes tag

Valaki esetleg probálta a v8-as vagy v10-es cooler mastert?

[ Szerkesztve ]

(#26085) Gerisz válasza kUk1 (#26084) üzenetére


Gerisz
addikt

Ezt biztos privátban szeretted volna neki elküldeni, de sebaj.

Egy Mugen 2 megeszi még húzva is azt a procit passzívan, 10-20°C-on láthatod, mert van amelyikben hibás a szenzor és baromságokat ír, de valójában 24/7 mellett nem.

[ Szerkesztve ]

(#26086) L-e-f-i-e válasza proci985 (#26079) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

A hőfokok mindkét ventivel azonosak, viszont zajra tényleg csendesebb a Coolink, de mint már mondtam ez csak személyes vélemény, a CM gyári venti is rendesen ment amíg az volt rajta.

Viszont naivan hiszem hogy ami a dobozra van írva az nem hasra ütésből keletkezett :D , szóval az alapján, elvileg profibb a Coolink. :K

De ezek tényleg apróságok, kinek ez kinek az jön be jobban :)

=^-^=

(#26087) proci985 válasza L-e-f-i-e (#26086) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, akkor viszont jó:)

pár gyártó elég érdekesen mér, mondjuk így. láttam már 20dbA alatti 2000rpmes ventit

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26088) L-e-f-i-e válasza kUk1 (#26084) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Személyes tapasztalatom nincs velük, de a V8-ról csak jót hallottam, állítólag korrekt nagyon csendes hűtő...cserébe 18ezer magyar forint, de annyiért muszáj is hogy jó legyen :D

=^-^=

(#26089) proci985 válasza kUk1 (#26084) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

thermalright arrow/prolimatech genesis/noctua d14 olcsóbb, halkabb, jobb. mind a v8, mind a v10 elhibázott konstrukció: inkább néznek ki jól, mint hűtenek tényleg az áruknak megfelelően.

de ezek feleslegesen erősek kétmagos procikra. olyan 140-170Wos tényleges fogyasztás körül kezd el kijönni az erejük, de az kétmagossal nem túl esélyes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26090) kona005


kona005
senior tag

Helló
Lenne egy Phenom II X4 955-ös procim amit tuningolni szeretnék.Már elolvastam jópár írást és tesztet de a hűtőt még nem sikerült hozzá kiválasztanom.Ebben szeretném a segítségeteket kérni.Mit ajánlanátok hozzá?
Előre is köszi :R

(#26091) Sandrew válasza RufuszX (#26058) üzenetére


Sandrew
őstag

Gyári hűtés max 2600Rpm-et forog kellően halk. Én nem hallom ki a házból :)

(#26092) proci985 válasza kona005 (#26090) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mennyit szánnál rá? mi a cél?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26093) sith7


sith7
nagyúr

Sandy processzorra rá lehet tenni Scyhte Mugen 2 - es hűtőt ? :U

(#26094) gooool válasza sith7 (#26093) üzenetére


gooool
őstag

Igen,ha van hozzá 1156-os lefogató szett vagy ha Asrock lapod lesz,akkor a 775-ös is jó. :K

Üdv, Balázs

(#26095) sith7 válasza gooool (#26094) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi a választ, olyan lefogató nincsen, de asrock lapot néztem ki ..., akkor arra elvileg jó ?

(#26096) gooool válasza gooool (#26094) üzenetére


gooool
őstag

Az Asrock lapokon vannak 775-ös furatok,csak azokat használva a hűtő minimálisan ferdén fog állni,de ez csak vizuálisan ront a dolgon,sőt ha a lefogató engedi,akkor el is tudod kicsit forgatni a hűtőt. :K

Üdv, Balázs

(#26097) sith7 válasza gooool (#26096) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszönöm a választ :R

(#26098) Sandrew válasza sith7 (#26093) üzenetére


Sandrew
őstag

NEM!

Ha 775-s furat van rajta akkor SEM!
Mivel a lap hátulján van egy "backplate" a procinak amitől nem fér el a Mugen2 hátlapja :(

(#26099) sith7 válasza Sandrew (#26098) üzenetére


sith7
nagyúr

Fú, köszi még időben szóltál :R

(#26100) Sandrew válasza sith7 (#26099) üzenetére


Sandrew
őstag

Én is megszívtam vele gondoltam szólok. Az olyan 775-s hűtök amik "pattintósak" mint Pl A Freezer 7Pro az szépen rámegy. Tehát olyan a lefogatása mint a gyárinak gondolom érted :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.