Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#26401) Sandrew válasza ETOM (#26400) üzenetére


Sandrew
őstag

Mitől lenne jobb a tied? :U

(#26402) Gabesz144 válasza ETOM (#26400) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Házba Cooler Master, Antec és a Fractal a nyerő szerintem.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26403) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném,hogy i5-2500k-hoz ami nem is annyira vészes áru 4-6k között mozog és még is tuningbarát mit ajánlotok hűtőt?? Várom a válaszokat.. Üdv: Robi :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26404) Sandrew válasza Gabesz144 (#26402) üzenetére


Sandrew
őstag

Vannak még jó házak rajtuk kívül bőven :K

Fogj meg pl egy Elite 335 és egy régebbi Codegen ház oldallapját és rájössz, hogy az olcsó CM-ek nem valami masszívak :D

A jelenlegi 690-oldalával viszont falat lehetne bontani olyan masszív.

[ Szerkesztve ]

(#26405) Gabesz144 válasza Sandrew (#26404) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen de én nem is az olcsó kategóriára gondoltam :DDD .
Szerintem a házon nem szabad annyira spórolni, na nem kell 60-70 ezret rákölteni de szerintem olyan 20 és 40 ezres kategóriába nagyon masszív és szellős házakat lehet találni.
Más. Noctua NH-D14- hez mennyire lenne jó 2 db Swif2 120P?

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26406) Sandrew válasza Gabesz144 (#26405) üzenetére


Sandrew
őstag

Igen erre most jöttem rá amikro megvettem a 692-t. 22k volt. Hát nem kicsit jobb mint a 335 ami fele annyi volt. Na de ez nem ide tartozik...

Nem nagyon szerintem. Gyenge azoknak a ventiknek a légnyomása.

[ Szerkesztve ]

(#26407) Sandrew válasza roberto211 (#26403) üzenetére


Sandrew
őstag

Xigmatek Gaia.
De leginkább egy Freezer 13Pro-t vennék.

(#26408) ETOM válasza Sandrew (#26401) üzenetére


ETOM
addikt

Amiket leírt.. és ha az összes házuk ilyen szar lenne akkor elég nagy gáz van. sztem túlzás vagy kifogott egy nagy rossz darabot, de majd kiderül vagy ha neked is volt sharkoonod és az is gázos volt akkor elehet gondolkozni. :D

am persze, de érdemesebb a belsőre költeni többet 13k volt keret ez van T9-nél jobb nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#26409) kabanka válasza ETOM (#26400) üzenetére


kabanka
aktív tag

szerintem a cooler master jobb lenne én is azt akartam venni nem pont ezt csak az pont akkor nem volt kapható sehol. ezért vettem ezt. Még hozzáteszem a hogy előre lehet tenni 12 centis hűtőtartót aminek a 4ből egy csavarja félre van nyomva:D a ház teteje feszül és ha nyomkodod nincs tartása. Trágya az egész ház. A T9 nem tudom milyen, majd írd meg privibe ha megvan, lehet csak én nyúltam bele a melegfosba.

Jah és mivel az egész eleje lyukacsos a vinyók hangja kihallatszik WD blue és Seagate vinyóknak amotorhangja.

A power gomb beszakad ha erősebben megnyomod, a reset furán áll a helyén kicsit ferde, az USB-k felül fordítva vannak betéve:D De ez a rebel 9 economy pro....

A CD rom rögzítőkkel ha berögzíted az írót remeg az egész ház:D azt is csavarozni kell. Sajnos ez van.

Trágya:((((

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26410) Sandrew


Sandrew
őstag

Na de jó hogy nem T9-et vettem végül :DDD

Cm Elite 335-be befér egy Z600? E3200-ra tenném passzívan :U

(#26411) kabanka


kabanka
aktív tag

Egy Scythe Ninja 3 beférne vajon egy Sharkoon rebel 9 pro economy házba? Fontos, az oldallapnak fent kell lennie:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26412) Sandrew válasza kabanka (#26411) üzenetére


Sandrew
őstag

Igen!

(#26413) kabanka válasza Sandrew (#26412) üzenetére


kabanka
aktív tag

Köszi az infót, szűkösen meglesz szerintem.
Félreértés ne essék, mondod hogy de jó hogy nem T9et vettél, nos én a Rebel9 Pro Economyról beszéltem. lehet a T9 nek nincsenek ilyen konstrukciós hibái. De az is kicsit hihetelen hogy egy terméken belül ennyi hiba legyen. Ha valaki kér fényképes bizonyítékot szívesen lefényképezem.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26414) ETOM válasza kabanka (#26413) üzenetére


ETOM
addikt

szerdán jön a t9 lapot, procit, 212 hűtést meg a tápot betudom építeni ezek vannak meg. véleményem leírom akkor többet tudunk majd valamivel.

(#26415) Wind-Storm válasza kabanka (#26411) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem Sharkoon Rebel 9 Aluminium házam van, és ninja 3-asom.
Igaz nincs fenn az oldallap, valszeg eléggé kicentizve de felférhet :DD
Én meg vagyok elégedve a házzal, (pontosabban nagy nehezen megbarátkoztam vele..) minimális átalakítással használható számomra.
Szvsz. eredetileg nem is gumitalp volt tervezve ehhez a gépházhoz, oldallap hajlik dettó, az egészet meg veri a műanyag közepében fémcsavar..
A csavarmentességet én nem szeretem, szerintem minden háznál berezonálhat, eddig még egyet sem láttam ahol stabil volt bármi is.
Tehát én csavarral rögzítek mindent. :))

[ Szerkesztve ]

(#26416) kabanka válasza Wind-Storm (#26415) üzenetére


kabanka
aktív tag

Én egyszer kicsavartam az előlapot hogy dvd írót tegyek, most elköltözött a dvd író és visszacsavartam és mikor picit megnyomtam az előllapot beszakadt:D mert a csavar széb*szta az ótvar műanyagot:D nevetséges....

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26417) ETOM válasza kabanka (#26416) üzenetére


ETOM
addikt

kicsit érdekes akkor egy 4000ft-os ház is kajak jobb mint az :D :D

(#26418) Wind-Storm válasza kabanka (#26416) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Durva... mondjuk itt teljesen fém az előlap cakumpakk egy az egyben :DDD
tehát nem fenyeget ilyen veszély..

(#26419) kabanka válasza ETOM (#26417) üzenetére


kabanka
aktív tag

Azért azt nem mondanám, kialakításban nagyon is jó ház, a kivitelezés iszonyatosan undorító. Azt hittem masszív lesz meg, hogy nem fog rezegni stb. de tévedtem az olcsóbb Codegen házam halkabb volt, nem lehetett hallani hogy be van kapcsolva. De ebből minden zaj kiszűrődik, vettem bele beQuiet! pc absorber kit-et 4 ami csillapította a zajt de a hűtő ac freezer 7 pro hangja mély lett és olyan dobozhang jött ki belőle ráadásul a vinyók melegedtek mint az sicc. Bnőmnek és egyik haveromnak Gaba (nem ugyan olyan) háza van de olcsó kategóriás de az basszus iszonyat masszív, felemelem, van egy kis súlya de nem hajlik a fém....ez a sharkoon mint a papír...

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26420) kabanka válasza Wind-Storm (#26418) üzenetére


kabanka
aktív tag

jah igen neked az alu ház van, nos az nekem drága volt már:) ettől vártam csodát... de hát minek van rá szavunk ha nem is létezik?:D csoda...

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26421) Wind-Storm válasza kabanka (#26420) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én akkor vettem meg amikor már kicsit megenyhült az ára. :)
Mostanra meg már egészen reális ára lenne... ha tényleg illeszkedne hozzá a megálmodott minőség.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26422) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdv Urak.
2500k processzorhoz (egy MSI Z68A-GD65 lappal, mellette két magas profilú Corsair Vengeance memóriával) keresek normális, jó teljesítményű de nem túl hangos hűtőt. Teszteket sajnos nem nagyon találtam, csak a csúcskategóriában. Mindenképpen 10 k Ft alatt akarom megúszni.
Ezt a kettőt szemeltem ki, gyakorlatilag egy árban vannak (8300 ill 8600 Ft) :

Cooler Master Hyper 212 Plus
Arctic Cooling Freezer 13 Pro

Szerintetek melyik a jobb? Vagy esetleg lenne más javaslat? Ja igen, és jól néztem, hogy az Arctic Cooling-nak nincsen az alaplap hátsó oldalán felfogatása? Egy közel 1 kg-os szerekezettől egy kicsit szokatlan lenne, remélem rosszul láttam. Még annyi, hogy a 2db Corsair Vengeance memóriám magas profilú. Ha jól láttam mindkét típus elférne mellette, de tényleg jól számítom?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#26423) Sgt. Chris válasza proci985 (#26393) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Jelenleg egy 12cm-es ventit rögzítettem gumival a HDD-tartó kerethez, úgy, hogy a gép hátlapja felé fújja a levegőt, rá a VGA-ra.

Hátul van egy 8cm-es venti, ez az előre kialakított helyen, meg egy ad-hoc 5cm-es venti, ez pedig a PCI-bővítés kivezető réseire van felaplikálva dróttal.. :-)

Szóval ami még beférne, az plussz egy 12 vagy 14 cm-es venti az elejére, de aztán már más nemnagyon...

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#26424) Qru válasza GypsFulvus2 (#26422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AC halkabb és jobban is hűt valamivel. Inkább azt venném.

#nincsbennetarcsi

(#26425) GypsFulvus2 válasza Qru (#26424) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszönöm! De azt jól láttam, hogy csak fölülről elég rátolni a procira, mint a gyári hűtőt, vagy valamit benéztem? A honlapján a fotók között nem látok hátoldali felcsavarozáshoz való eszközöket. Azért elég súlya van ahhoz, hogy a sima fölső felfogatás ne legyen valami bztonságos, majdnem 1 kg.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#26426) diegho válasza GypsFulvus2 (#26425) üzenetére


diegho
nagyúr

Van egy keret kapsz hozzá 4 spéci pöcköt azzal rögzíted a laphoz a keretet és a keretre csavarozod fel a bordát.

(#26427) kabanka válasza diegho (#26426) üzenetére


kabanka
aktív tag

GypsFulvus2: Hidd el el fogja bírni! Én az AC freezer 7esemmel ha megfogom a hűtőt felemelem a lapot és még meg is rázom akkor is ottmarad:) Elég stabil felfogatás és legalább nem bonyolították túl.

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26428) Qru válasza GypsFulvus2 (#26425) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kis stiftekkel rögzítesz egy keretet és arra kell rácsavarozni a hűtőt (itt elég jól látszik). Elég satbil, nem kell félni tőle.

mod:

Jáj, ketten is beelőztek... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26429) kabanka válasza GypsFulvus2 (#26425) üzenetére


kabanka
aktív tag

Fontos, hogy az alaplapod jól legyen a hátlapjához rögzítve, minden csavarral erősen!

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26430) diegho


diegho
nagyúr

A napokban szereltem 4db HyperTX3-at, aki kitalálta ezt a csavargassunk 8 csavarral 4db rögzítőt a talphoz módszert szívesen agyonütném, több idő felrakni a hűtőt, mint összerakni a gépet, ehhez képest egy Freezer 13pro felrakása 1 másodperc.

(#26431) GypsFulvus2 válasza Qru (#26428) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Oké, meggyőztetek! Köszi mindannyiótoknak! :R Viszont felmerült egy új parafaktor. A rézcsövek, amik kijönnek a talpból elég lapos szögben haladnak először. A hűtő meg elégé lelóg. Nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy a fölső hővezető cső elfére a fet hűtőtől, illetve a venti alja nem-e lóg rá asz oldalsó fet hűtőre. Ezen az alaplapon ezek eléggé közel vannak a procihoz. A gyári hűtő vízszintesen fekvő lapátja éppencsak nem ér hozzá az oldalsóhoz. Az első hsz-emben linkelt oldalon látszik az alaplap.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#26432) L-e-f-i-e válasza GypsFulvus2 (#26431) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Tesztek alapján orrhosszal jobb a Hyper 212 Plus, de ez tényleg csak pár hőfokot jelent a valóságban, a felfogatás miatt én meg nem aggódnék, ki van az találva, ha kompatibilis akkor az állni fog minta cövek. A 13 Pro alapventije állítólag jó halk, de a 212 se hangos, bár én pont lecseréltem rajta mert szerencsére gyerekjatek a 212-n ventit cserélni :D A lényeg hogy egyikkel se jársz rosszul. :)

=^-^=

(#26433) BioNiCMaN válasza GypsFulvus2 (#26431) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én utánanéznék a Corsair A70-nek is, NAS (szinte) isteníti. ;) Ez is 8k. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26434) GypsFulvus2 válasza BioNiCMaN (#26433) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ezzel az lenne a gondom, hogy a magas profilú Corsair memóriák mellett nem férne el, csak ha az egyik ventit leszedném.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#26435) BioNiCMaN válasza GypsFulvus2 (#26434) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Tedd hozzá, hogy szerinted. :D

"Felszerelve a Corsair A70-et látattuk, hogy jó nagy darab, de méretével nem sok mindent veszélyeztet az alaplapon, egyedül a processzorhoz legközelebb eső memóriafoglalatot."

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26436) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem meik Hűtő a jobb
Cooler master Hyper 212 plus vagy Zalman Cnps 7000C CU ez utóbbi elég régi nem is találtam tesztet róla de rá nézésre nem tünik rossznka Egy Intel core i7 860-as ra kéne

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#26437) BioNiCMaN válasza csucsu21 (#26436) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Egyszerű: Hyper 212 :K

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26438) diegho válasza L-e-f-i-e (#26432) üzenetére


diegho
nagyúr

Milyen teszt alapján jobb a 212+?

(#26439) GypsFulvus2 válasza BioNiCMaN (#26435) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Akkor szerintem. :) Épp ezzel a proceszorhoz legközelebb eső foglalttal van a baj, amit egy magas, bordás memória foglal el.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#26440) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok.Ninja 2 ,hang és hűtés szempontjából jobb hűtőnek számít,mint a fent említett cm 212 plus,vagy freezer 13 pro?

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#26441) kerelo válasza kerelo (#26440) üzenetére


kerelo
senior tag

bocs ninja 2 plus ról van szó.jól gondolom hogy ez mind hűtés,mind hang,mind minőség szempontjából fölöttük áll

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#26443) kabanka válasza kerelo (#26441) üzenetére


kabanka
aktív tag

Üdv AC Freezer 13 Pro hang szempontjából magasan veri a jóval drgább hűtőket is szóval a NInja 2 hangosabb, hűtés szempontjából valószínűleg jobb de nem sokkal. Minőségben annyi hogy japánban gyártott a scythe, az AC meg svájci központ ellenére kínában gyártat. Bár ez nem hátrány, így is elég jó cuccaik vannak. Nekem ma jön meg a Ninja 3, majd összevetem az AC hűtőkkel fogásban, minőségben...

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26444) Tothgera30 válasza kabanka (#26443) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem volt Ninja 3, eléggé minőségi cucc, bár az AC-vel se volt gondom eddig.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26445) kabanka válasza Tothgera30 (#26444) üzenetére


kabanka
aktív tag

SZerintem tényleg attól függ milyen gépet építesz, Gamer vagy HTPC (Silent) Gamerben érdemesebb a leghalkabb és jól teljesítő hűtőket tenni ilyenek az AC-k. Tweaktown szerint az ac freezer 13 pro idle és load állapotban 17-18 decibel-el halkabb a ninja3nál!! Az azért nem semmi.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26446) kabanka


kabanka
aktív tag

Lehet én vagyok a vak de nem jöttem rá milyen Test Systemen nyomták le gondolom valami i7 9xxen de érdemes megnézni az oldalt elég sok hűtőt lemértek:

http://www.tweaktown.com/reviews/3872/arctic_cooling_freezer_13_pro_cpu_cooler_review/index7.html

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26447) kerelo válasza kabanka (#26443) üzenetére


kerelo
senior tag

:R a valaszokat.pro 13-ban az agaszt ,hogy ha elromlik majd a venti,akkor lehet e rajta cserelni?pl szabvany 12 es ventit,csak moding-al, vagy siman felrakhatok ra?

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#26448) kabanka válasza kerelo (#26447) üzenetére


kabanka
aktív tag

Szerintem hamarabb fogod cserélni az életben mint hogy elromoljon:)))

Lassan két éve van freezer 7 pro rev2 és még mindig hangtalanul üzemel. csak egy i5 750nek éppen elég, ezért jön a ninja hogy odavágjon amagas hőmrésékleteknek:D a zaj már nem számít mert a gép a másik szobában van.

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#26449) Tothgera30 válasza kabanka (#26445) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez így elég nagy hülyeség. Lehet komoly gépet is építeni, nagy részben passzív hűtéssel. Az AC 13 ventije meg pwm-re kötve 600rpm-et forog minimálisan, 2000rpm-et maximálisan. A hűtő tömege 695 gramm lenne a 9cm-es ventivel együtt. Na szóval, a Ninja 3, ami jóval nagyobb hűtő, elsősorban passzív üzemre van tervezve, tehát a súlya 1040 gramm. A ventillátor sebessége pedig PWM-el és a külön adott potméterrel állítható, mikor nekem volt, minden minimumra volt húzva, úgy talán pörgött 300-400rpm-et. Nem halottam még a Freezer 13 ventijét, de biztosan merem állítani hogy a Ninja 3 kúrva halk ventivel rendelkezik, ha megfelelően használjuk.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26450) Edorn


Edorn
aktív tag

Ez a procihűtő elegendő egy Phenom 2 x2 550BE-hez, ha nem lesz húzva a proci?
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1464929060

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.