Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#27401) mitkov77 válasza Dave501 (#27399) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Kérdéses, h milyen procit akarsz vele hűteni. Egyébként ezek komolyabb tuningal hajtott procikhoz való hűtők, tehát pontosabb infok kellenének szerintem. Egyébként Ninja 3, d14.

macimisi
A hűfok nem gáz, de cseréld le egy cm hyper tx3 hűtőre, 5-10 fok csökkenés várható.

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#27402) Daert válasza Daert (#27400) üzenetére


Daert
őstag

A TY140 mellett egy Prolimatech Vortex-en is elgondolkoznék,igaz nem PWM-es de halk és azt mondják tolja rendesen a levegőt.

(#27403) macimisi válasza mitkov77 (#27401) üzenetére


macimisi
csendes tag

Az a gondom,hogy a mostani hűtőm Thermaltake tmg a2 TDP-je is 130w és az általad ajánlotté is.Hogy lesz hőfokcsökkenés.Fölöslegesen nem akarok hűtőt venni.Már megjártam a drága pasztával.is.Ugyanolyan volt mint a fehér silicon.Nem lett egyáltalán jobb.Az am2 vékony műanyag kerete max milyen súlyú hűtőt bír el?

[ Szerkesztve ]

(#27404) Gerisz válasza macimisi (#27403) üzenetére


Gerisz
addikt

Tx3-ra fölösleges is lenne váltani.
Rendben van az a hőmérséklet annak a procinak.
Esetleg ha nagyobbat veszel amit később is használsz majd és nem a gyári keretre csatlakozik az érdekes lehet.
Az, hogy 130W a TDP-je sokat nem hoz, mert nekem volt még 6000+-on TX2 és hyper 212-is. Már ott ég és föld volt. A 212-vel 3,45ghz-en hajtottam a TX2-vel elképzelhetetlen volt.

(#27405) proci985 válasza macimisi (#27403) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jobb hűtőkhöz jár saját felfogatás, szóval a súly nem probléma.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27406) KraRe


KraRe
aktív tag

Sziasztok!
E5200-ára valami hűtőt tudtok?
Nem kizárta a húzás sem. :C

(#27407) proci985 válasza KraRe (#27406) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

EKL cold tower/narancssárga EKL az apróból 3500ért. esetleg Arctic Cooling 13 pro ha tényleg az utolsó mhzt is ki akarod belőle hajtani. nagyobb rá felesleges.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27408) KraRe válasza proci985 (#27407) üzenetére


KraRe
aktív tag

:R

(#27409) proci985 válasza KraRe (#27408) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja igen: EKL 140-150Wos fogyasztásig elég (mmint csak a proci vesz fel annyit). ennyit bármelyik hatfázisú lap fethűtés nélkül elbír (pl p35-ds3 széria, elterjedtebbek közül). rendes tápok szintén el szoktak vinni 12-13At. a 13 pro elég tovább is, viszont akkora tuningnál sok múlik a procin, szivárgás miatt eléggé nagy a szórás fogyasztás és melegedés tekintetében. ha ciceregnek a kondik/nagyon melegszik az alaplap (fetek, northbridge), akkor vissza kell venni.

200as a base fsb, p35ösök olyan 500at visznek (de g31 is 320-340et), melegedni azért annyira nem melegednek, szóval vagy a meleg, vagy a fogyasztás (ld alaplap+táp), vagy a maximális biztonságos fesz szokott lenni a határ.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27410) KraRe válasza proci985 (#27409) üzenetére


KraRe
aktív tag

Azért nem szénné hajtani akarom :C
Ugyhogy EKL lesz, vagy egy AC 64 Freezer Pro elég hozzá? :B

(#27411) Tothgera30 válasza KraRe (#27410) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bőven jó, csak jó tapasztaltaim vannak róla :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27412) KraRe válasza Tothgera30 (#27411) üzenetére


KraRe
aktív tag

Akkor elég az ac?
Mert most dobtak fel egyet 2k-ért :C

(#27413) Tothgera30 válasza KraRe (#27412) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az is bőven jó lesz ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27414) Speed® válasza KraRe (#27410) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Freezer64 nem lesz jó 775re..oda a Freezer7/Pro illik. Ment egy privi (TX2).

(#27415) stork13


stork13
aktív tag

Sziasztok!

Egy 955BE hűtésén gondolkodom, kicsit fárasztó már a zajos gyárit hallgatni. A középmezőnyből egy Arctic Freezer 13 Pro jönne számításba, feljebb pedig egy Matternhorn (ez biztos kapható, nem kell várni rá és nem passzív).
Legyen halk és nem ártana ha proci cserét követően kiszolgálná a következő procit (jövő év 2. fele körül).

Kérdésem: Érdemes majdnem 2x annyit kiadni a Matternhornra?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#27416) KraRe válasza Tothgera30 (#27413) üzenetére


KraRe
aktív tag

Speed(R) TX2-je jobb mint az AC? :C

(#27417) proci985 válasza KraRe (#27410) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

AC 64 csak amdre megy fel. AC 7 pro (rev 1) az S775ös. EKL viszont picit olcsóbb és picit jobb.

TX2 is bőven jó. TX2 kb AC7 pro szint, EKL picit erősebb náluk.

stork13: mindkettő elég. ha nem húzod, elég az AC, ha igen, akkor is. az EKL jobb hatásfokú és sokkal jobb az összeszerelési minősége, tehát a szerelést és az idő múlását jobban bírja (nikkelezés miatt). igazából az a kérdés, hogy megéri ez Neked a plusz árat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27418) KraRe válasza proci985 (#27417) üzenetére


KraRe
aktív tag

[link]
ez lenne az.

(#27419) Speed® válasza KraRe (#27418) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez csak AMDre jó, azon belül is S99re leginkább, ahol még 3 karom volt a kereten, mert brutál a leszorítója..775re nem megy fel :N

(#27420) KraRe


KraRe
aktív tag

Akkor új kérdés, ekl, vagy tx2? :C

(#27421) proci985 válasza KraRe (#27420) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

attól függ, Speed(R) mennyiért adja:). egyébként korrekt eladó, a 3+ éve tőle vett AKG fejes mai napig jól funkcionál.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27422) attila112 válasza Yo-Da (#200) üzenetére


attila112
csendes tag

hülye vagyok hát mire válaszolok már... le kéne állni a sok sörröl... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila OO===[][]===OO ne feledd az értékelést

(#27423) Speed® válasza proci985 (#27421) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:B Örülök, hogy azóta is okés, bár nem az én érdemem..AKG :R

Amúgy nem titok, 3kért ajánlottam fel. Gyakorlatilag 0kmes darab ;p

(#27424) KraRe válasza Speed® (#27423) üzenetére


KraRe
aktív tag

Nem akartam kiszivárogtatni a bizalmas privát üzeneteidet, de így már mindegy :DDD

(#27425) proci985 válasza Speed® (#27423) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, kifejezetten jól bírja:)

annyiért szerintem korrekt vétel, olcsóbban max gyárik és -a célra nem igazán jó- Alpinek vannak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27426) AYEL


AYEL
tag

Sziasztok,

MSI H67MA-E45-B3 alaplapon, egy CM Hyper 212 Plus cpu hűtő van szerelve egy i7 2600-ra.

A rendszert alapállapotban működtetve is azt írja a BIOS-ban, hogy a CPU 50-51 fokos, a ház meg 36..így a CPU hűtő folyamatosan 2000 rpm-el teker.

Ehhez képest lekapva a ház oldalát (CM 550 Silencio), a hűtőbordák hidegek, alul a rézcsövek még csak nem is langyosak...és az is kizárt, hogy a ház belül 36 fokos legyen. Oldalait is megbontva abszolút átjárja a levegő, és a hőmérsékletek így sem csökkentek egy fokot sem.

Mi a vihar lehet vele? Rossz a hőmérséklet szenzor? Vagy el lehet rontani a hűtő felszerelést?

Találkoztatok már hasonlóval?

Előre is kösz.

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#27427) proci985 válasza AYEL (#27426) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, került rá paszta? nem az alaplapi szenzor mér 36fokot?

azt tudod megpróbálni, hogy leveszed a bordát és megnézed, mennyire rendesen oszlik el rajta a hűtőpaszta. illetve lehet a felfogatás sincs rendben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27428) AYEL válasza proci985 (#27427) üzenetére


AYEL
tag

A hőszállító pasztát nagyon vastagon kell kenni? Amit kaptam kis tubust, annak kb. 40-50%-át nyomtam oda. Lehet, hogy ez nem elég?

Szerk: Van egy csavar a keresztrögzítő közepén, ami réz pipe-ok CPU felőli részén adja a közepet a felfogatáshoz. Annak van egyéb szerepe is?

Ja, az alaplapi szenzor méri a 36-ot.

[ Szerkesztve ]

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#27429) Roliiii válasza AYEL (#27428) üzenetére


Roliiii
aktív tag

A pasztát minél vékonyabban kell kenni, itt nem a sok a jó, minél spurabb vagy annál jobb.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#27430) proci985 válasza AYEL (#27428) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hány grammos a kis tubus? pasztát vékony rétegben kell kenni, az apró levegős lyukakat kell kitölteni, fém-fém kapcsolatnál gyengébb.

kézzel ha megfogod a bordát, tudod mozgatni/forgatni?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27431) stork13 válasza proci985 (#27417) üzenetére


stork13
aktív tag

Köszönöm a választ.
Akkor Matternhorn lesz, jobban megy a fekete belsőhöz... :D

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#27432) proci985 válasza stork13 (#27431) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na igen, jobban is néz ki:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27433) AYEL válasza proci985 (#27430) üzenetére


AYEL
tag

Levettem és visszatettem újra a hűtőt.
Szerintem tökéletesen volt rajta. Paszta kis rétegben, de mindenhol, ahol kell, ott van.

A hűtő a prociról felfelé nem mozdul el, amikor vettem le, még nagyon is jól tapadt a paszta a miatt. nagyon picit, 1-2 fokot mozdul el, ha erősen forgatni próbálom. amit a középső kis pöcök enged. Alul, ahol a 4 réz pipe találkozik a procival, és a fém lap, ami egymás mellett tartja őket, 30 fok sem volt, és a procitetejét is megfogdostam, az se volt meleg.

Na, ilyenkor mi van? :(( :(

[ Szerkesztve ]

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#27434) proci985 válasza AYEL (#27433) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lehet a hőcsövek közül vlaamelyik nem jó.

forró víz alá tedd be a csap alá és fogd meg a hőcsövet a tetején: ha nem lesz meleg, akkor valszeg dölgött.

másik verzió, hogy a sensor nagyon félremér, lap topikjában próbálj utánnakérdezni. van gyári hűtőd tesztelni, hogy azzal mi történik?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27435) AYEL válasza proci985 (#27434) üzenetére


AYEL
tag

Ez valszeg szenzor félremérés lesz, mert magát a procit sem éreztem melegnek, az egész hűtő meg kifejezetten hűvös volt.

De van gyári proci hűtő, kipróbálhatom azt is.

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#27436) proci985 válasza AYEL (#27435) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor a lap topikjában nézz utánna, lehet valami tényleg fura a szenzorokkal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27437) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Mint ígértem, meg is írtam a rövid bemutatóm a 14 centis be-quiet ventilátoraimról ha még mást is érdekel. :) [link]

(#27438) Predator2


Predator2
addikt

üdv

"sikeresen" beszereltem egy corsair A70 típusú CPU hűtőt de lenne vele kapcsolatban pár kérdésem és arra kérlek titeket aki tud az segítség:

1: A képen látható KÉP 2-s számmal jelölt gumi karikák mire vannak illetve hova kellett/kellene beszerelni őket? végignéztem a netet de nem találtam választ a kérdésemre :( az baj ha kihagytam őket?

2: A hőmérséklettel kapcsolatban lenne [link] szerintetek ezek az értékek megfelelőek? igazából nem nagyon értek hozzá (ezért kérdezek) h jól raktam e egyáltalán össze + jól pasztáztam ->gondolom ha nem akkor ez nagyon magas lenne

3: Nem tudom h ennek ilyennek kéne e lennie de iszonyat zúg! Próbáltam megnézni h mennyivel pörög a venti de mint ahogy a képen is látszik nem méri az Aida :( Fordulat ez miért van?

És végül a konfig:

MEMÓRIA: KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu XMP KIT KHX1600C9D3B1K2/4GX

Merevlemez: Hitachi HDS723015BLA642 1,5 TB (Deskstar 3,5/SATA/7200/64MB)

Videókártya: GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE

Táp: FSP FSP500-60GHN 500W

Processzor: INTEL Core i5-2500K 1155 BOX (Sandy Bridge)

Alaplap: ASROCK P67 Extreme4 B3

Ház: Thermaltake VL80001W2ZD V3 Black Edition fekete ház

THX a válaszokat előre is
ui: ha rosz helyre írtam akk linkeljetek nekem olyat ahol választ találok a kérdéseimre

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27439) Qru válasza Predator2 (#27438) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szigetelő gyűrű, a csavar alá kellet volna beraknod (mint egy alátétet) elvileg. Nem lesz baja ha kihagyod, én a deszkát tartó csavarok alá se teszek szigetelő gyűrűt, pedig elvileg oda is kéne.

3-5 fok különbség a magok között belefér, mert nem egy forma a hőérzékelők elhelyezkedése, ettől nagyobb eltérést viszont okozhat a nem teljesen jól felfekvő hűtés.

Valószínűleg csőgázon megy a venti azért hangos.

#nincsbennetarcsi

(#27440) troooper


troooper
tag

Szép, jó napot az Uraknak!

ZALMAN CNPS7X hűtővel van vkinek tapasztalata?

(#27441) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok.nem értem a NOCTUA NH-C14 SE2 méreteit :W Pedig itt van leírva.[link] a három adatból melyik a magasság?A szokatlan forma miatt nem tudok rájönni.légyszi segítsetek :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#27442) Qru válasza kerelo (#27441) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Venti nélkül / ventivel:

Magasság: 105 / 130
Mélység: 166 / 166
Szélesség: 140 / 140

#nincsbennetarcsi

(#27443) Gerisz válasza kerelo (#27441) üzenetére


Gerisz
addikt

A Noctua nagyon precíz!
Minden adatot megad. Az info sheet-ben megtalálod legalul kék mező (egyébként két ventivel 130mm egy venitivel ha alulra rakod 105mm)

(#27444) xigris


xigris
őstag

sziasztok egy i7-870 proci hűtéséről lenne szó melyiket tudnátok ajánlani
- alpenföhn brocken: [link]
-artic coolin freezer 13 pro: [link]
segítséget előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#27445) Qru válasza xigris (#27444) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy szavazat az alpenföhn brocken-re. Ugyan az AC halkabb de Brocken-nek rendes lefogatása van. Venti meg max lecseréled, de igazából a Brocken sem nagyon hangos.

#nincsbennetarcsi

(#27446) kerelo válasza Gerisz (#27443) üzenetére


kerelo
senior tag

Köszönöm szépen a NOCTUA NH-C14 SE2 méretével kapcsolatos segítséget mindenkinek. akkor valószínűleg egyAntec P183ba gond nélkül be fog férni ugye?Ezek a méretei a háznak- 514 mm (H) x 205 mm (W) x 507 mm (D) .Egyébként a NOCTUA NH-C14 SE2 mi az általános vélemény?Jó, minőgi,és halk hűtő? I7 2600-ra lenne.Köszönöm élőre is.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#27447) Wind-Storm válasza Predator2 (#27438) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az alaplapon PWM-es (4 tűs) csatira van dugva a venti? :U

(#27449) Balazuz válasza Wind-Storm (#27447) üzenetére


Balazuz
tag

Mit is csinál a PWM? És mi van ha majd 3db prociventim lesz? :DD Mert van még CPU FAN1 és FAN2-m.

(#27450) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
2500k procihoz melyik hűtőt javasoljátok?
Valami kisebbet keresnék, de tuning is lenne.
Köszönöm.

® visions created with passion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.