Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) jim bcs válasza Mate (#65400) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Akkor leegyszerűsítem a dolgot és csak Asusban gondolkodok."
Mert soroltam fel mást is? én nem látom :D

na mégegyszer, tehát csak a TUF lapokra van 5év ---> ;)

SABERTOOTH és Vanguard

a MAXIMUS jobb hangban és a játékososkra van kihegyezve de egy jó külső hangkártya megeszi, a SABERTOOTH a stabilitásra és tartósságra van kihegyezve

(#65402)
asrock-ot én kizárom ha lehet, giga-ból és msi-ből vannak jók és ajánlottak de részemről adott kategórián belül az asus a nyerő

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65402) Mate válasza jim bcs (#65401) üzenetére


Mate
nagyúr

Jaa, hogy ja. Félreértettem amit írtál :D

Gigával és asrockal amúgy mi a helyzet? Árban olcsóbbak mint Asus. Kérdés, hogy tudásban, szolgáltatásokban és minőségben milyenek. Magamnak még sose vettem egyik márka termékét sem.

(#65403) bluyoo válasza jim bcs (#65399) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sőt, egy két üzlet bevállalja az 5évet. Pl. az aqua [link].
Ha azt nézzük hogy a ASUS MAXIMUS VII RANGER-re a +2év garancia 15K, ugyancsak megéri. :)

Bazinga!

(#65404) jim bcs válasza Mate (#65402) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#65402) mate3553
ha rám hallgatsz akkor ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 1 vagy MARK 2

a jó hanghoz meg egy külső hangkártya mondjuk ASUS Xonar U7, így legalább a legkisebbre redukálod az interferenciát és kész

(#65403) bluyoo
jaja :K a ritka boltok egyike, bár még mindig azt mondom hogy SABERTOOTH és egy külső Asus Xonar

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65405) Mate válasza jim bcs (#65404) üzenetére


Mate
nagyúr

Meggyőztél :)

ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 lesz. Ár/érték arányban jónak néz ki. Az iszonytatóan ronda kinézetét meg kárpótolja a +2 év garanciával :D

(#65406) Mate válasza jim bcs (#65404) üzenetére


Mate
nagyúr

Közben nézelődtem egy kicsit.

ASUS Z97-A nem lenne jobb választás? Azon van sata expres és m.2 csatlakozó, míg másikon nincs.

(#65408) DR|FTK|NG válasza ALONSO11 (#65407) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

"A legmegizhaobb és legjobb minoségu lap"=Asus Vanguard B85

(#65409) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!
I5 4690+R9 280 mellé az Asus H97 pro és a pro gammer(+2-3e) között vacillálok.
Miben is több a gammer?Megéri azt a nem sok plusz pénzt?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#65410) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Adatlapomon lévő konfig alatt cserélődne az alaplap, az új deszkának a következőknek kellene megfelelnie:

- M.2 SSD foglalat
- 2 SATA vezérlő (sajnos egy vezérlőn belül nem megoldható a RAID0 + egy különálló vinyó)
- Minimum 8 USB port hátul
- Megbízható legyen
- Ár 40k környékén

Eddig főleg Gigabyte termékekkel operáltam, semmi problémám nem volt velük, de a Z97es szériánál már csak a UD5H-ra raktak második SATA vezérlőt :(((

Szóval mit szeressek? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#65411) jim bcs válasza LógaGéza (#65410) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Minden egyszerre nem lesz 40k-ért.

ASUS H97-PRO GAMER
MSI H97 GAMING 3

ASUS Z97-AR
MSI Z97 GAMING 3
MSI Z97-G45 GAMING
GIGABYTE GA-Z97X-UD3H-BK

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65412) LógaGéza válasza jim bcs (#65411) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezeken egyiken sincs dupla SATA, abból pedig nem engedek.

Pl.:
- Gigabyte Z97X-GAMING 7 - 44k
- Asrock Z97 Extreme4 - 36k

Asrockot nem szeretnék, elég gagyinak hat az UEFIje is, és a szoftverei is. Gigabyte ára még belefér...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#65413) Teaway válasza Biluxzsolt (#65409) üzenetére


Teaway
veterán

Valóban hasonlóak, de a Gamer-re nagyon ráfeküdtek a tervezők, szépen elrendezték a proci két egymás melletti oldalára a VRM köröket, befedték tetszetős hűtőbordákkal, a lapot megnyújtották, így 9 lukas lett (a PRO csak 6), a hangot a végletekig kipofozták, kapott optikai kimenetet, a SATA3 csatikat ledöntötték, ezért mind párhuzamos a lappal, megszórták néhány olyan funkcióval, ami eredetileg a ROG család sajátja, az egészet lefújták piros-feketére, szépen becsomagolták és eladták Neked! :DDD

Nincs itthon csokid??

(#65414) jim bcs válasza LógaGéza (#65412) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mint írtam árban kicsit fentebb kell nézelődni ha mindent akarsz ami 47-48k

ASUS MAXIMUS VII RANGER
MSI Z97 MPOWER
GIGABYTE GA-Z97X-SOC

ha ezekkel nem tudsz raid0-át csinálni akkor az már a te bajod

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65415) LógaGéza válasza jim bcs (#65414) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm a segítséged, csak nem tudom, hogy figyelsz-e arra egyáltalán amit kérek, vagy mint a billentyűzetes topikban ugyanazt a pár sort ismételgeted?

ASUS MAXIMUS VII RANGER - nincs második SATA vezérlő, se M.2 foglalat
MSI Z97 MPOWER - ez még talán jó lenne, csak az MSI-vel elég rossz emlékeim vannak. Megbízhatóbbak lettek?
GIGABYTE GA-Z97X-SOC - ugyanaz mint a RANGER, se második SATA, se M.2

Végül ezekre kértem árajánlatot:

Asus Z97-PRO
Asus MAXIMUS VII HERO

Gigabyte GA-Z97X-UD5H
Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7

Van olyan ezek közül ami jobban ajánlott, vagy olyan amit kerülni kellene?

OFF: Nem az a lényeg, hogy tudok-e RAID0-t csinálni, hanem az, hogy tudok-e mellé rakni bármi mást... Mert sajnos a mai intelligens vezérlők erre nem képesek, hogy 2 port RAID0, a többi sima AHCI...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#65416) jim bcs válasza LógaGéza (#65415) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szerintem barátkozz meg az MSI Z97 MPOWER-el, ez nem az a kategória szerintem ami neked volt, ez már egy nagyon komoly lap ami megpiszkálja az ingerküszöböd

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65417) jeni válasza LógaGéza (#65415) üzenetére


jeni
félisten

ez mit jelent?
se második SATA
=M.2 ehelyett SATA Express ?
A Z97 után mi várható Intel fronton?
A DDR4 memória megjelenése az biztos,s egyéb dolgok?

[ Szerkesztve ]

(#65418) flymi válasza jeni (#65417) üzenetére


flymi
addikt

Intel fronton kélek késés, mint mindig! (bár most nem kell sietni sehova, a refresh és a 97 is új még)
A DDR4 memória meg egyenlőre semmit nem ér, a DDR3 marad még az uralkodó a következő 2 évben szvsz. De kár találgatásokba merülni...
A GTA5 is késik már közel 1 éve. Most épp 2015 elejére teszik a megjelenést.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65419) LógaGéza válasza jeni (#65417) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem, két SATA vezérlő van benne. Azért kell ez, mert 1 vezérlőn belül nem lehet RAIDet, és AHCI-t használni. Ergo van egy RAID0 kötetem, akkor már nem rakhatok mellé sima vinyót/SSD-t.

jim bcs
Köszi, felvettem a listámra.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#65420) Biluxzsolt válasza Teaway (#65413) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszönöm!
Ezek szerint megéri a felárat.
"..az egészet lefújták piros-feketére, szépen becsomagolták és eladták Neked! :DDD"
És ezért épp menne színben is a kinézett Asus R280-hoz.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#65421) Teaway válasza Biluxzsolt (#65420) üzenetére


Teaway
veterán

Zárt házam van, felőlem lehetne sárga is :)

Nincs itthon csokid??

(#65422) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Szuksegem lenne egy kis tanacsra.
Vagy egy 4790es procim.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen alaplapot ajánlotok hozzá?
mindenféleképpen Z-set szeretnek.
Illetve a "regi" Z87es lapok nagyon jo áron vannak.
Teljesitményben lenne valami eszreveheto ha nem Z97es lapot veszek?
Ezt neztem ki egyebkent :)
[link]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#65423) Horvi válasza GRaul (#65422) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

Ha nem K-s a procid akkor kb. felesleges Z-s lapot venni bőven megteszi a H-s is. És akkor vehetnél már H97-est mert az BIOS frissítés nélkül is viszi az új procikat míg a Z/H87 csak a megfelelő BIOS-al.

Hello darkness, my old friend...

(#65424) jim bcs válasza GRaul (#65422) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nagyon jó :K , ha nem igényled a wifit akkor mehet az újabb MSI Z97 MPOWER is

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65425) GRaul válasza jim bcs (#65424) üzenetére


GRaul
őstag

Mar megrendeltem az Msi mpower z97 lapot illetve az Asus rangert. De akkor az Msi-t veszem.
Ha mar van egy cm srtyker hazam, legyen egy normalis meretu lap benne. Illetve legyen Z-s ha elkapna a fejlesztes szele :D
Koszonom mindkettotoknek a tippet :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#65426) jim bcs válasza GRaul (#65425) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

haj kettőt egyszerre :DDD , a Ranger nagyon jó és amúgy is Asus párti vagyok DE!!! itt most az Mpower mégjobb, nem fogod megbánni, egy nagyon komoly lapot vettél ami jól fog mutatni a Stryker-ben

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65427) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Szerintetek érdemes lenne lecserélnem a mostani ASUS P8P67 rev.3 B3 lapomat ezek közül valamelyikre:

Asrock Z68 Extreme 3 Gen 3 (13k)
Asrock Z77 Extreme 4 (17k)

Hamarosan 2600k váltaná a mostani 2500-at. Illetve 250GB-os Samsung 840 EVO váltja a 120GB-os 3K-t.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv Gyuri :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#65428) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

i7-4770 alá kellene egy gyors/stabil/megbízható lap. Tuning nem lesz, előny az ATX kivitel, a jó hűtés. Amúgy nem kell semmi extra.

Köszi!

(#65429) GRaul válasza jim bcs (#65426) üzenetére


GRaul
őstag

igen. neztem a topicot es ezt talaltam amit a legtobbszor ajanlottatok ebben az arkategoriaban :)
Rendben. Akkor Rad hallgatok es MSI lesz.
De ha megis meggondolnad Magad es az asusra voksolsz akkor szolj :D
mert az atvetelnel dontom el melyik marad :R
Holnap delutan :C

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#65430) jim bcs válasza gyuromoj (#65427) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#65427) gyuromoj
maradj az Asus-nál és ha mindenképpen váltani akarsz akkor Z97-re

(#65428) Matt-OPT
ASUS H97-PRO GAMER
MSI H97 GAMING 3

(#65429) GRaul
dehogy gondolom, az MSI itt jobb/erősebb, fentebb van drágábban Asus

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65431) Mahrenburg válasza gyuromoj (#65427) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Gyuromoj - Ha elégedett vagy a lapoddal, akkor szerintem nem érdemes. Ami tuning miatt számíthat, az a tápellátás, ezen a téren jobb a P8P67 megoldása. Még szempontként felmerülhet, hogy a "Z"-PCH-lapkák már a CPU-ba integrált IGP által létrehozott képet is képesek megjeleníteni, de ha ez nem számít, akkor szerintem nincs értelme váltani. A P8P67-nek egyedül a hangkeltője nem nyerte el a tetszésemet, de ez erősen szubjektív. A Z68 Extreme3 Gen3 ugyanolyan 892-essel rendelkezik, mint a P8P67, a Z77 Extreme4-en 898-as van, amely "papíron" jobb jellemzőket mondhat magáénak, de nem tudom, hogy ez "élőben" mennyire lenne meghatározó. Esetleg kérdezz rá a tulajdonosok tapasztalataira az ASRock 1155-topicban.

Matt-OPT - Ezen feltételek mentén a B85-, H87-, H97-PCH-lapkák közül bármelyik megfelelő. Néhány alaplap a teljesség igénye nélkül, melyek szorzózáras CPU esetén bő tartalékokkal rendelkeznek a tápellátás, s a "bordázottság" terén:

Asus B85 Pro Gamer
ASRock Fatal1ty B85 Killer
MSI B85-G43 Gamer
ASRock H87 Performance
Asus H97 Pro Gamer
Gigabyte GA-H97-Gaming 3
ASRock Fatal1ty H97 Killer
MSI H97 Gaming 3

A Téma összefoglalót is nézd meg, s ha elnyerte valamelyik a tetszésedet, megkérdezheted a a tulajdonosok tapasztalatait a lapcsaládok topicjaiban: ASRock 1150-topic, Asus 8-as, Asus 9-es, Gigabyte 8-as, Gigabyte 9-es, MSI 8-as, MSI 9-es.

Jim - Hát Te sosem alszol? :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#65432) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Gigabyte GA-M56S-S3 lapomat szeretném lecserélni, időszerű már, főleg azért, mert a most beszerelt Intel 520 SSD- t nem kezeli SATA2- ben. csak SATA1- ben, míg a 3 db HDD- t mind SATA2- nek használja. A profilomban szereplő processzor és memóriák természetesen nem fognak kompatibilisek lenni az ajánlott lappal, erre készülök. A lényeg, hogy egy átlagos home user használatra kell az alaplap, amibe belemegy egy közepes VGA APU mondjuk, 4 GB memória és a meghajtóimat jól kezeli SATA3- ban. Linux fog futni rajta kizárólag.

Előre is köszönöm a segítséget!

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
15000.-
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
1 db Intel 520 120 GB SSD, 3 db SATA3 HDD, HD5405, DVD író
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX házba illeszkedő
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,.)
PCI-E, SATA3,
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
DVI
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem

(#65433) Matt-OPT válasza Mahrenburg (#65431) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Köszönöm a részletes választ, az ASRock Fatal1ty H97 Killer a legszimpatikusabb árban és tulajdonságok alapján is. M.2 csatlakozó jól jöhet a jövőben, ha nagyobb/gyorsabb SSD-re kellene váltani.

(#65434) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy alaplap a következő confighoz:
cpu: i5-4460
vga: r9 280x
ram: 1x8gb 1600mhz
psu: 550w
ház: Z9 Plus (ATX)

Z87-g45 öt tudnék venni 30ért, de ugye az teljesen felesleges, mert tuning és 2 vga sem lesz benne.

Mit ajánlanátok? 20ig mondjuk?
usb3 jól esne minél több. 1 lan elég. 7.1 sem fontos, 5.1 is sok. ATX is lehet, mert a ház tudja azt is. 1hdd és 1 ssd lenne csak benne.

Köszi, előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#65435) DR|FTK|NG válasza pappkarcsi (#65434) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Gigabyte H97M-D3H, ASRock H97M Pro4, Asus H97M-Plus

(#65436) BomiBoogie válasza Mahrenburg (#65431) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Most alszik. :D

(#65437) pappkarcsi válasza DR|FTK|NG (#65435) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Átnézem, köszönöm! :R

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#65438) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy micro-atx lapot venni g3220hoz.
Ez az amit kinéztem: lap
Vga nélkül menne, ha jól tudom a dual chanel jó tesz neki, 2x2gb 1333 mhz rammal.
USB3 port és jó ára legyen, illetve megbízható .

(#65439) jim bcs válasza DR|FTK|NG (#65435) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ez az alaplapos topik nem a milyen gépet vegyek, itt ne erőltesd az ASRock-ot légyszi :R kvázi hagyd ki max. külön kérésre, de akkor is inkább rábeszéljük a delikvenst egy asus_msi_giga-ra megkímélve magunkat a későbbi incidensektől

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65440) xLt` válasza jim bcs (#65439) üzenetére


xLt`
tag

Ennyire negatív véleményen vagytok az asrcokról?
Nekem a z68-al semmi probléma nem volt.

(#65441) jim bcs válasza xLt` (#65438) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS H81M-A

(#65440)
van amelyik jó de ez pont nem az illetve nem az a kategória amire azt lehet mondani hogy jó

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65442) DR|FTK|NG válasza jim bcs (#65439) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az ASRock lapokkal mi a leggyakoribb gond, és melyikek ajánlhatóak(vagy nem ajánlhatóak)?

[ Szerkesztve ]

(#65443) Hulot válasza LógaGéza (#65419) üzenetére


Hulot
tag

Mit jelent a dupla (2) sata vezérlő? Hogy jelölik ezt a gyártók a terméküknél?

(#65444) Mate


Mate
nagyúr

Na még mindig nem tudtam véglegesen dönteni.

ASUS Z97-A vs. ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 vs. ASUS MAXIMUS VII RANGER

Mark 2-ről hiányzik a sata expres és az m.2 csatlakozó. Így emiatt inkább másik kettőre gondoltam.

A kettő közül melyik érné meg jobban?

Teház z97-A vagy Maximus VII Ranger?

(#65445) LógaGéza válasza Hulot (#65443) üzenetére


LógaGéza
addikt

Meg kell nézni a specifikációkat.
Pl.: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7 - lepörgetsz a Storage Interface részig, ott ha csak annyi van, hogy Chipset:, és a felsorolás, akkor 1 vezérlős, de ha ott van egy másik vezérlő neve (jelen esetben Marvell® 88SE9172, de gyakoriak még az ASMedia vezérlők), akkor 2 vezérlő van rajta.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#65446) jeni válasza LógaGéza (#65445) üzenetére


jeni
félisten

és van olyan lap(ok) amin 2 vezérlő is van?

(#65447) Mate válasza Mate (#65444) üzenetére


Mate
nagyúr

Maximus felment 3K-val, így már +10K lenne, úgyhogy ki is húztam a listáról.

Tehát eredeti kérdés marad:

ASUS Z97-A vs. ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2

m2 csatlakozó és sata expres a kérdés, hogy mennyire lesz vajon lényeges az elkövetkező 4 évben.

(#65448) LógaGéza válasza jeni (#65446) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze, pl a Z97-esek közül a Asus Z97-PRO, Asus MAXIMUS VII HERO, Gigabyte GA-Z97X-UD5H, Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7, MSI Z97 MPOWER, de Asrock kinálatában is láttam már olyat, sőt a mostani Gigabyte Z87X-UD3H-m is olyan.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#65449) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Öcsémnek tervezünk venni egy alaplapot FX 6300 alá. Tuning is lesz, kb 4,5 ghz-ig szeretnénk eljutni.
Két típus között nem tudunk dönteni:
Gigabyte 970A-UD3P
és Asus M5A97 Evo R2.0

A Gigabyte olcsóbb, és az a 8+2 is elég csábító, viszont olvastam róla olyat, hogy tuning után kétszer indítja el a gépet (elindítja, felpörgeti a hdd-t stb, utána leáll és újra elindul a gép). Ez típushiba, vagy egyedi eset?

Szívesen vennénk Gigabyteot, mert volt már egy 970A-UD3 lapunk, és azzal nagyon meg voltunk elégedve, csak sajnos azt már nem árulják sehol.

Várom a válaszokat, hogy szerintetek melyiket érdemes venni.
További szép estét!

#KeepFightingMichael

(#65450) Mahrenburg válasza Matt-OPT (#65433) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Matt-OPT - Szívesen! Azért érdeklődj az ASRock 1150-topicban a tapasztalatokról.

BomiBoogie (#65436) - Ráadásul most már Te is alszol, a Vezérigazgató Úr meg már napok óta alszik, s most már én is kezdek nagyon elálmosodni... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.