Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65451) Mahrenburg válasza Mate (#65447) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mate3553 - Ki tudja, hogy mondjuk 2 év múlva hogyan viszonyulsz az M.2/Sata Expresshez, ezt Neked kell eldöntened... Esetleg olvass/érdeklődj az Asus 9-es-topicban, hátha valaki már próbálta, ez talán segíthet a döntésedben.

Guftabi96 - Mindkét lap ajánlott, a Gigabyte-lapnál a "dupla" indulás ha jól rémlik azért van, mert ellenőrzi a beállításokat, de inkább az AMD FX-topicban kérdezd meg, ott pontosan meg fogják tudni mondani.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#65452) BomiBoogie válasza Mahrenburg (#65450) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem baj, jön az őrségváltás. :D

Vezérigazgató úrnak meg az a dolga, hogy pihenjen, mi meg dolgozunk. :D

(#65453) bluyoo válasza BomiBoogie (#65452) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De jó is lenne!
Meló, tanulás felváltva (éljenek a vizsgák)! :O Na meg egy kis WOT hogy ne aludjak be állandóan tanulás közben ... :DDD

Bazinga!

(#65454) flymi válasza jim bcs (#65439) üzenetére


flymi
addikt

Én komolyan nem értelek. :(
Nem baxogatás végett, de téged fizetnek ezekért az "ajánlásokért" vagy csak szimplán ragaszkodsz egy-egy márkához, adott típushoz???
Az nem baj, hogy ajánlasz dolgokat (Például hűtőből Deepcool Gammax xarásig, mer' jóáras. XFX meg FSP táp, előtte orrba-szájba csak EVGA, Asus lapok). Nem is részletezem tovább ezt.
Asrock is egy alternatíva, jóáras, létezik, veszik. Tetszik, nem tetszik.
Nem tudom ki vagy, mivel foglalkozol. A tanács adás és a segítőkészség egy tisztelendő dolog, megbecsülendő, főleg ha ingyé' van. :DDD
De ne má'! Le kéne venni a szemellenzőt és valóban az egyedi igényekhez ajánlani holmikat, függetlenül a saját "fanatizmusodtól" (vagy minek nevezzem). Azt is tudom, hogy maga az ajánlás szubjektív, de lehordani valakit azért, mert megemlített valamit ami benned láthatólag mély érzelmi nyomot, ellenszenvet hagyott! Hát nem tudom...
Ha ez komoly reakció volt: "de akkor is inkább rábeszéljük a delikvenst egy asus_msi_giga-ra" akkor ez már erőszak (élesben hátulról) és a szabad akarat és választás lehetőségének akaratlagos megcsorbítása szvsz. Ja és nem, nem vagyok jogász. ;)
Ha meg nem volt komoly, akkor használj mosolygós emotot... (tanács)
Tényleg ne haragudj, de ez kibukott most belőlem és lehet ezután utálni ezért... Vagy másért. Van választás! Off vége.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65455) Teaway válasza bluyoo (#65453) üzenetére


Teaway
veterán

Meg a border collie-k is :)

Nincs itthon csokid??

(#65456) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy jelen pillanatban egy asus z87-a lapom van ami épen a szervizben pihen és az a para, hogy lehet ugrik a garancia :O :W :((( ha nem tudják megcsinálni garira akkor 15k lenne a javítás, és itt kezdődik az én problémám akkor már nem fizetnék ki 15kt a javításra mikkor 30k újonnan a lap. Így elgondolkoztam, hogy veszek egy újat viszont akkor már nem biztos, hogy asust vennék így ide fordultam mit tudnátok ajánlani:

A vas a következő amihez kellene:

Intel® Core™ i7-4770K, Kingston 8GB DDR3 2400MHz Kit(2x4GB) HyperX XMP Predator Series,
COOLER SCYTHE Mugen 4,
Sapphire ATi Radeon HD6950 2Gb (11188-05-20G)

Szóval olyan lap kellene ami 2400mhz kezeli a ramot, elfér a hűtés mellett mert a mugen nem egy apró darab főleg ha mind2 oldalán van ventilátor :) jah és kb azt tudja mint a z87-a és ilyen árban is :R

Válaszotok előre is köszönöm!

üdv: Maarki

(#65457) BomiBoogie válasza Maarki (#65456) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért ugrana a garancia, mit tettél a lappal?

(#65458) Maarki válasza BomiBoogie (#65457) üzenetére


Maarki
aktív tag

ment pü

(#65459) Maarki válasza BomiBoogie (#65457) üzenetére


Maarki
aktív tag

Akkor itt

Szóval biosban kifagyott az óra vittem vissza szervizbe csak nem raktam a foglalatba vissza a védő burkolatot és így mire oda értem elgörbítettem 5 lábat :W mivel benne volt minden tartozék amit kaptam hozzá, valószínű azok csaptak neki oda...... (tanulópénz meg lesz)

(#65460) MiklosSaS válasza Maarki (#65456) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

MSI, Giga ...nezelodj .

Gigabyte Z97X Gaming 3
MSI Z97 GAMING 3

Maskulonben van itt a forumon is egy Uri ember aki nagyon jol javit (CinkElek), irj neki..hatha olcsobban megoldja.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65461) Nzothan


Nzothan
tag

sziasztok .
egy pentium g3220 hez keresek olcsó alaplapot.később max egy i3 lenne benne.
most egy hd7750 et+egy 500gb satás hdd hez kell.netezős filmezős gép lenne.néha cod4,fifa,f1 játék.
~13e ft van rá.
h81m vagy inkább b85m??
köszönöm.

(#65462) MiklosSaS válasza Nzothan (#65461) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha belefer akkor B85-os lap, de amire neked kell oda a H81 is eleg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65463) frank04


frank04
tag

Sziasztok!

Az Asrock H87M Pro4 az ajánlott alaplapok között van, de mi a helyzet az ATX testvérével Asrock H87 Pro4 (használtan venném)?
Általánosságban ATX vagy mATX az ajánlott? Ehhez a konfighoz menne:
Zalman ZM-Z1
G3420
2x4GB ram
750Ti
1 HDD, 1 SSD
FSP 500 Hexa
Később menne bele egy i5, és mégkésőbb egy erősebb VGA.

Köszi!

(#65464) bifidus57 válasza flymi (#65454) üzenetére


bifidus57
tag

Ne haragudj, hogy kéretlenül beleszólok a beszélgetésbe, de szerintem nem jól közelíted meg ezt a témát.

Van itt a topikban néhány srác, köztük Jim bcs is, akik érezhetően és tapasztalhatóan jóval nagyobb ismeretekkel vannak felvértezve az alaplapokkal és egyebekkel kapcsolatban.

Az nem várható el, hogy mindenkinek nagyon részletes tanácsot adjanak, mert az teljes munkaidős feladat lenne. Éppen elég, és nagyon hasznos ha iránymutatással látják el az érdeklődőket és ezt nagyon áldozatosan meg is teszik. Azt a munkát, hogy egy ajánlott csokorból a pontos típust önmaga válassza ki az illető, nem lehet megspórolni.

Ami pedig az ajánlat csokort illeti: nyilván nem fognak olyan alaplapokat javasolni, amelyekkel a gyakorlatban sok hibát tapasztaltak, akár az alaplap teljesítményét, akár tartósságát, megbízhatóságát, vagy típushibáit illetően. Ha valaki nem hisz nekik, nem kell megfogadni a tanácsaikat - erre senki nem kényszerít senkit.

Javasolni - felelősségel - Te magad is csak olyat javasolnál, ami esetében közel biztosra mehetsz. Be kell látni, ahogyan én tudom, _általában_ az Asus alaplapok a legmegbízhatóbbak. Utána jönnek a Gigabyte és az MSI lapjai, majd az Asrock. Ez nem jelenti azt, hogy egyes típusok esetében ne lenne kivétel a minőségi sorrendben, de ezt írják is a tanácsadók, csak vissza kell olvasni egy kicsit.

A magam részéről köszönöm a sok hasznos tanácsot, figyelmeztetést, figyelem terelgetést, amit a fórumon olvashattam!

(#65465) jim bcs válasza Mahrenburg (#65431) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#65431) Mahrenburg
:DDD de szoktam csak most többet vagyok éjszakás műszakban így nappal alszok, ami ennek a hátránya hogy általában hajnal 2-3 felé már senki nem akar tanácsot :DDD

(#65442) DR|FTK|NG
sorra hullanak, a felső kategóriában nincs (fatality, oc formula) gond viszont más/jobb alternatíva az van és nem 2év garival, kíváncsiságból vettem már 1-2 asrock-ot magamnak is és kérésre is szereltem egy párat_hát nem rossz de nem is jó még van mit fejlődni de ez az én szubjektív véleményem

(#65454) flymi
elég régóta hobbiból és mert imádom gépeket rakok össze az olcsó alapgéptől a felsőkategóriáig
Szimplán azokat ajánlom amikkel nincs gond így én is nyugodtabban alszok, van részemről is ajánlható asrock de más kategóriában. Hűtőből ha annyi a keret akkor annyi ahhoz megy a legjobb, ha kicsit visszaolvasnál akkor látnád hogy szinte minden gyártótól ajánlottam több típust. XFX, FSP, EVGA, Seasonic stb. látom nem esik le így segítek röviden_adott kerethez a legjobbat, mind legalább 5év garis minőségi belsős táp van még kérdés? Az évek alatt arra jutottam hogy az asus_msi_giga lapokkal minimálisra redukálható a macera, ebből következik hogy igenis azokat ajánlom elsőként amikkel a legkevesebb gond szokott lenni, hogy miért asus mert ezzel van a legkevesebb utána msi utána giga. Itt most befejezem mert fel fogsz idegesíteni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65466) ubyegon2 válasza jim bcs (#65465) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Erre is ajánlhatnál valamit, amivel nincs gond. :) Gigám volt eddig mindíg,így az általad javallottakal nem lesz baj! :P

[ Szerkesztve ]

(#65467) jim bcs válasza ubyegon2 (#65466) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem elég egyértelmű hogy APU-t szeretnél ami amd vagy intelt amihez eleinte IGP később DVGA társulna, de megpróbáljuk, én Intelt ajánlanék inkább mert olcsóbb lesz mint egy ajánlott Amd FM2+.

i3/pentium/celeron alá:
ASUS H81M-A
MSI H81M ECO
GIGABYTE GA-H81M-HD3

i5 alá GIGABYTE GA-B85M-D3H-tól felfelé

egyéb kérdés komplett géppel kapcsolatban csak PV-ban

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65468) ubyegon2 válasza jim bcs (#65467) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem elég egyértelmű hogy APU-t szeretnél ami amd vagy intelt amihez eleinte IGP később DVGA társulna

"A lényeg, hogy egy átlagos home user használatra kell az alaplap, amibe belemegy egy közepes VGA APU mondjuk, 4 GB memória és a meghajtóimat jól kezeli SATA3- ban. Linux fog futni rajta kizárólag."

APU- ról már hallottam, az megfelelne, ezekről az IGP meg DVGA- ról még nem hallottam.
Annál többet, mint amit leírtam, nem tudok mondani, komplett gépről sincs kérdésem, csak alaplapról ami gyakorlatilag eldobja az egész régi gépet a meghajtók és a táp marad csak a régi.
ATX helyett akkor teljesen jó a mATX?

Inkább legyen drágább kicsit az alaplap, csak ne bonyolítsuk jobban, mert már így se értek sokat az egészből. :F :Y

(#65469) Mate


Mate
nagyúr

Módosult kicsit a dolog :D

Fórumtárstól vásárlok, így az árkategóriába 2 lap fér bele. Iponos áron korábban elvetettem az egyiket.

Tehát Gigabyte Gigabyte Z97X-GAMING 7 vs. ASUS Z97-A

Gyakorlatilag egy árban vannak, míg Iponnál 7K-val drágább a Gigabyte.

Első hsz-ben egyel magasabb kategóriába raktátok a gigát. Ti inkább azt vennétek?

Minden más alaplapot kizártam, ez a kettő jöhet csak szóba :)

(#65470) MiklosSaS válasza Mate (#65469) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En a gigara szavaznek

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65471) caffe


caffe
csendes tag

Hellosztok info kéne. Szemezek egy asus p8z68-v alaplappal.

milyen az alaplap:?
érdemes beruházni rá:?

várom a hozzászolásokat...

üdv

(#65472) MiklosSaS válasza caffe (#65471) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha mar megvan a processzor es jo arban van az alaplap akkor mondjuk jo lehet. De ha most kezdesz gepet epiteni akkor inkabb 1150-es foglalatu lapot vagyel.

A P8Z68-V mar eleg regi,

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65473) bluyoo válasza Mate (#65469) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyértelműen a Giga. Főleg ha egy árban vásárolnád. :)

Bazinga!

(#65474) jim bcs válasza ubyegon2 (#65468) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#65468) ubyegon2
ha egy 2 magos intel proci megy bele márpedig az fog mert amire kell az i5 már felesleges, akkor a felsorolt lapok jók lesznek, nincs értelme drágábbat venni mert úgyse fogod kihasználni de ha mindenképpen jobbat akarsz akkor GIGABYTE GA-B85M-D3H, az matx tökéletes csak itt most csak méretbeli különbségek vannak (kevesebb pci-e csati)

prociban lévő videokártyák:
intel - igp
amd - apu
dvga/vga - külön álló video kártya, melyet a pci/pci-e csatlakozó fogad

(#65469) mate3553
a 2 közül a Giga a komolyabb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65475) Mate


Mate
nagyúr

Köszönöm! :)

Akkor maradok a gigánál és nem nézelődök tovább.

(#65476) caffe válasza caffe (#65471) üzenetére


caffe
csendes tag

Kösszi az infót, olvasom hogy régi akkor mit tudtuk ajánlani:?

most akkarok gépet összerakni reális árakon...

kösszi a válaszokat...

üdv

(#65477) jim bcs válasza caffe (#65476) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

lga1150-es chipsetet

Keret a lapra? Mire fogod használni?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65478) ubyegon2 válasza jim bcs (#65474) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, értem már, VGA- t legalább ismerem. Ettől függetlenül, ahogy írtam is, maradnék APU vonalon. :)

(#65479) caffe válasza jim bcs (#65477) üzenetére


caffe
csendes tag

keret a lapra nem sok max 15000 ft tudom nem sok :O

mire használnám, konkrét terv nincs de az akkarom hogy legyen egy jó stabil géppem.....

üdv...

(#65480) frank04 válasza frank04 (#65463) üzenetére


frank04
tag

Sziasztok! Ebben valaki tudna segíteni?

(#65481) bluyoo válasza frank04 (#65480) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Szinte minden paramétere megegyezik a mATX-es kistestvérével, csak annyi, hogy van nála nem egy jobb ATX-es deszka. Persze olcsóbb nemigen. :)
Esetedben teljesen mindegy a méret, mATX is bőven megfelelne (általában olcsóbbak), de természetesen ha a nagyobb ATX méret a szimpatikus ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#65482) frank04 válasza bluyoo (#65481) üzenetére


frank04
tag

Köszi

(#65483) bluyoo válasza frank04 (#65482) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Az ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topic-ban beárazzák neked, hogy mennyit ér jelenleg a deszka.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#65484) frank04 válasza bluyoo (#65483) üzenetére


frank04
tag

Konkrétan én egy Asrock B85M Pro4-et néztem ki magamnak, és ezt is ajánlották a milyen gépet vegyek topikban. De most van olcsóbban Asrock H87 Pro4 (nem mikro), és ezért kérdeztem.

(#65485) kippedli


kippedli
tag

Szeretnék egy új configot össze tenni ami inteles lenne. A jelenlegi lapok közül melyik a legjobb márka? I5 4690K lenne a lapban egyenlőre viszont a Z97-es kapokat néztem mert azt halottam abba kompatimilis lesz az új Boradwell processzor és a DDR4-es ramok, ez igaz?

Ezt a kettőt néztem, melyik lenne jobb?

[MAXIMUS VII RANGER]
[GRYPHON Z97]

[ Szerkesztve ]

(#65486) jeni válasza kippedli (#65485) üzenetére


jeni
félisten

Z97-be tudtommal csak és kizárólag a DDR3 memóriák tehetőek be.
Az új Boradwell proci az betehető majd.

(#65487) kippedli válasza jeni (#65486) üzenetére


kippedli
tag

Köszönöm. Igen mert fizikailag csak az megy bele, utána néztem én is erre-arra. :R A kettő közül melyik jobb?

[ Szerkesztve ]

(#65488) Popes válasza jeni (#65486) üzenetére


Popes
őstag

Ha lessz desktop Broadwell egyáltalán a Skylake előtt :DDD

Deus ex machina

(#65489) jeni válasza Popes (#65488) üzenetére


jeni
félisten

nem vagyok képben az új Intel procikban,csak hallottam

(#65490) Popes válasza jeni (#65489) üzenetére


Popes
őstag

Jól hallotad, csak kicsit megcsúsztak vele és kérdéses hogy érdemes-e a Skylake mellet kihozni. :U

Deus ex machina

(#65491) kippedli válasza Popes (#65490) üzenetére


kippedli
tag

Vajon a skylake is belemegy a Z97-be? :)

(#65492) Popes válasza kippedli (#65491) üzenetére


Popes
őstag

Sajnos nem, az már socket 1151 lessz. :(

Deus ex machina

(#65493) kippedli válasza Popes (#65492) üzenetére


kippedli
tag

Értem, köszi. Jaj, nem tudom mi legyen ezzel az új géppel :(

(#65494) Popes válasza kippedli (#65493) üzenetére


Popes
őstag

A haswell még biztos jó lessz egy darabig az új procikat főleg az IGP-re hegyezik, nem kell félni ha a haswell mellett döntessz az is ki fog szolgálni. :K A Skylake DDR4-el még egy ideig "úri-muri" kell majd egy kis idő amíg racionalizálódik az ára. :K

Deus ex machina

(#65495) kippedli válasza Popes (#65494) üzenetére


kippedli
tag

Akkor már csak a lap a kérdés 45ezerig :R

[ Szerkesztve ]

(#65496) Teaway válasza kippedli (#65485) üzenetére


Teaway
veterán

Ez ugye két kategória, két mérettel. Vagyis pontosan te sem tudod, hogy mit akarsz, hiszen most kezded az infókat gyűjteni.
Ilyen esetekre van kitalálva az ASUS Z97-A lap :)

Nincs itthon csokid??

(#65497) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, még a jövő zenéje, de érdekelne, hogy milyen árkategóriában kezdődnek az olyan AMD- alaplapok amelyek a következő funkciókat tudják:
AMD rendszerre gondolok, és főleg ASUS alaplapra:

- SATA Express
- Hardveres TPM Chip
- USB 3.0
- Normál méretű ATX

Ami számomra fontos lenne ebből, hogy a Hardveres TPM Chip, mennyire gyakori? Mennyivel dobbja meg az alaplap árát? BitLocker-t használok Windows 8.1-től kezdve, most Pendrive segítségével. Egy tájékoztató árra lennék kíváncsi, 45k fölött nem nagyon szeretnék alaplapra költeni, és még nem is most esedékes, csak tájékozódni szeretnék. Köszi :R

(#65498) jeni válasza Teaway (#65496) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Az Asus Z97-A lap szinte minden új dolgot tartalmaz.
M2,Express sata,Thunderbolt,stb..
Egyet viszont nem: Debug. Ez mennyire lenne gond ha nincs a lapon?

A D-sub monitor kimenetett miért erőltetik meg a gyártók, valamint a PS/2 csatlakozót?

(#65499) bluyoo válasza #41133696 (#65497) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A SATA Express kilőve AMD oldalon, az M.2 is egyetlen egy AM3+ -os deszkán elérhető (a ASRock Fatal1ty 990FX Killer-en).
A natív USB3.0 is "csak" az AMD FM2, FM2+, és az Intel LGA1155, LGA1150 -es deszkákon találsz (abban az árban).
TPM Chip -el is az Intel oldalon tudok lapot (bár ettől még létezhet AMD oldalon is).
Pl. Asus Q87M-E, CS-B (5év garancia), de ezeken a lappokon sem találsz SATA Express-t, és nem is ATX méretűek.
Szóval nincs olyan deszka ami az összes feltételednek megfelel.
Viszont TPM csatlakozót találhatsz AMD, és más Intel lapokon is. Nem tudom neked ez mennyire járható út soha nem használtam TPM-et. :B

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#65500) Teaway válasza jeni (#65498) üzenetére


Teaway
veterán

Debug: passz
D-Sub és PS/2: pont jól jött nekem, mert a billentyűzetem PS/2-es, és egy hontalan monitor is befigyelt a minap 2. monitorként :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.