Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) Horvi válasza bluyoo (#64150) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a gyors választ. Megnéztem a garanciaidőt az Asrockra igaz csak 2 boltban de mindkettőben 3 év rá a gari :) Igen lehet abból az 5 sata eszközből le kéne faragni bár abból 2 ssd szóval azok kis helyen is elférnek. Nézegettem az MSI meg az Asus lapjait is csak azért az a 35-40k azért már jó kis összeg összehasonlítva az Asrock-Giga páros 26-29k árával.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#64152) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Gigabyte Z87X-D3H

Erről a lapról mi a véleményetek? i7-4770k-ban gondolkodom és szeretném tuningolni is.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#64153) jokee2


jokee2
csendes tag

Sziasztok.
Egy i5-4440 alá milyen lapot érdemes vennem? Max 20k-ért gondoltam. R9 270X videókari lesz mellé.

(#64154) bluyoo válasza Horvi (#64151) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Valóban, az árgépen hozott két legolcsóbb üzletben 3év.
A tö.öm kivan ezzel az ASRock garanciamizériával, minden héten, üzletben, típusra változik ... :((
Ok, hogy az SSD kis helyen elfér, de csak behányod őket a házba és kész? :DDD
Mint mindig ha olcsó deszka kell, akkor ASRock. Szinte minden esetben ők adják a legolcsóbb megoldást.
Nem potyára van a téma összefoglalóban szinte minden kategóriában (mint olcsó megoldás).

(#64152) bisiz
Szia!
Megfelelő neked. Egy viszonylag olcsó megoldás, már Ultra Durable 5 Plus -os deszka, Intel LAN-al, ....
Ha hajlandó vagy, kicsit feljebb is menni az Asus Z87-PRO (V EDITION), vagyis a Wi-Fi nélküli így olcsóbb változat, jó alternatíva lehet.

(#64153) jokee2
Szia!
A Gigabyte GA-B85M-D3H (rev. 1.0) -t neked találták ki. Már ~18K környékén kapható. Esetleg valamicskét olcsóbban az ASRock B85M Pro4.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64155) Horvi válasza bluyoo (#64154) üzenetére


Horvi
őstag

Nem pont úgy gondoltam, hogy csak behányom és kész. A kinézett Bitfenix Prodigy háznak az egyik oldallapján van kialakítva ilyen kis rácsos műanyag zseb amibe bele lehet csavarozni 2db 2.5"-ös meghajtót :)

Írtad, hogy az Asusnak van a legjobb tápköre. Az ennyivel többet számítana, hogy megérje azt a plusz(15k) felárat?

Hello darkness, my old friend...

(#64156) bluyoo válasza Horvi (#64155) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Végül is tuning nélkül nincs akkora szerepe, mint tuning esetében. Mondjuk az átlagárat nézve nincs is 15K-s árrés a két deszka között. :)
Ha már így feljött a márka, a Micro-ATX -es házaik nem lennének jók neked?
pl. a BitFenix Phenom Micro-ATX, vagy a Prodigy M.

Bazinga!

(#64157) BomiBoogie válasza bluyoo (#64156) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vagy:
BitFenix Colossus mATX! :K :)

[ Szerkesztve ]

(#64158) Horvi válasza bluyoo (#64156) üzenetére


Horvi
őstag

Nehogy könnyebben tudjak dönteni :) Bár ezt az mATX-es prodigyt én is néztem. De akkor ebbe másféle lap kéne nem?

Hello darkness, my old friend...

(#64159) bluyoo válasza BomiBoogie (#64157) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Valóban! Bocs hogy kihagytam a házad. Pedig eszembe jutottál a hsz. írásakor.
Valamiért úgy emlékeztem hogy Phenom-od van. :B Amúgy nekem jobban tetszik a Phenom. :DDD
Egyszerűen tökéletesen egyszerű.

(#64158) Horvi
;]
Akár mITX-es deszkát is beletehetsz, de már a mATX-esek is beleférnek. Így máris vagy 50X több lap közül választhatsz. :) Vagyis H97-es deszkából nincs annyi ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64160) Horvi válasza bluyoo (#64159) üzenetére


Horvi
őstag

Kis szépség ez is :)

Hello darkness, my old friend...

(#64161) jokee2


jokee2
csendes tag

Köszönöm a segítséget bluyoo! Gigabyte lesz szerintem.

(#64162) Horvi válasza bluyoo (#64159) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi. Ebből a 4-ből is elég nehéz volt választani :) Ahogy elnézegettem azért ezekkel az mATX-es lapokkal már SLI-t is össze lehet hozni. Bár azt nem értem, hogy van az hogy ezek az mATX-es lapok ennyivel olcsóbbak?

Amúgy megnéztem jobban ezt a Phenom házat. Jól néz ki meg minden csak egy bajom van vele, hogy a VGA oldalán nincs rácsozás szóval elég kis helye van a VGA-nak honnan beszívni a levegőt. Viszont ha az mATX-es prodigyt választom akkor több helyem lesz szerelni :)

Közben rájöttem, hogy te a Phenom M-et linkelted és ott a VGA már a tetőn levő lyukon keresztül szívja a levegőt :W

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#64163) bluyoo válasza Horvi (#64162) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A mITX mindig is drágább volt. Az arany középút, és egyben a legolcsóbb a mATX méret.
A mATX méretben még a drágább, pl. az Asus H97M-PLUS is olcsóbb mint a mITX-es társaik. AZ SLI/CF felejtős szerintem. Főleg akkora kuckókban.
Hát nem tudom mennyit ér az az oldalsó szellőzőnyílás. Nekem a régi házamban csak rontott a hőfokokon ha ventit tettem oda. De a VGA oldalról biztos nem szív semmit. :)
De szerintem a Prodigy mATX-es változatán sincs. Vagy csak én nem látom. :)
Esetleg hagyományos mATX ház? Pl. a Corsair Obsidian Series 350D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64164) troland26


troland26
őstag

urak

Fx6300 fogadására kellene valamilyen alaplap 20k körül ( nem baj , ha kevesebb ) lehetőleg usb3 és sata3 támogatással valami tipp ?

(#64165) Teaway válasza Horvi (#64151) üzenetére


Teaway
veterán

"Megnéztem a garanciaidőt az Asrockra igaz csak 2 boltban de mindkettőben 3 év rá a gari"

Én pedig egy harmadikban néztem, ott is 3 év :K

Nincs itthon csokid??

(#64166) Horvi válasza bluyoo (#64163) üzenetére


Horvi
őstag

És mATX-ben melyik lenne a legjobb vétel olyan 30k-ig?

Ilyen oldalsó rácsozat a VGA-nál csak a mini ITX-es prodigyben van mert oda kell is. A Prodigy M-ben szintén nincs mivel az elrendezés miatt a VGA ott is a tetőn levő nyílástól kapja a friss levegőt.

Ez a Corsair sem néz ki rosszul de azt hiszem szerelmes vagyok ezekbe a Bitfenix cuccokba szóval valószínű vagy Prodigy(sima vagy M) lesz vagy phenom mATX.

Hello darkness, my old friend...

(#64167) bluyoo válasza Horvi (#64166) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az előbb említett H97M-PLUS.
Hát igen valóban tetszetős darabok. :K Bár nekem az Obsidian is tetszik.

(#64164) troland26
És ha kicsivel több? :DDD

Bazinga!

(#64168) kacsip


kacsip
tag

Hali.
Angliaban elek, es most allitok ossze egy gamer gapet. Ezeket a dolgokat neztem mar ki: asus gtx 770 vga, 2x4GB Corsair memoria, Intel i5 4690 CPU, es a haz egy Corsair 300R lenne.
Kerdesem az lenne, hogy milyen alaplapot vegyek hozza? Fontos lenne minden jo dolog ami csak lehet benne:) gepet majd csatlakoztatnam egy 50"os uhd tv-hez filmezesre es jatekra is, de alapbol nem arrol menne a monitor.

[ Szerkesztve ]

(#64169) Teaway válasza kacsip (#64168) üzenetére


Teaway
veterán

Mivel nem írtál keretet, neked is ugyanaz lesz a válasz, mint mindenkinek ilyen esetben: ASUS H97M-PLUS.

Nincs itthon csokid??

(#64170) kacsip válasza Teaway (#64169) üzenetére


kacsip
tag

Keretem ra ugy lenne, hogy vegulis amennyi kell, nincs olyan h csak max 40ezer vagy ilyesmi.
Esetleg olyan amiben van wifi?

[ Szerkesztve ]

(#64171) bluyoo válasza kacsip (#64170) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Valami érthetetlen módon, csak a mITX-es deszkákon, és a drágább Z97-es deszkákon van Wi-Fi.
Vegyél egy külön PCI / PCI-E csatlakozású modult, esetleg USB csatlakozásút, és a gondod megoldva. :)
Viszont így az ATX méret is képbe kerülhet, főleg hogy nagyobb VGA-t tervezel a gépbe.
Pl. az Asus H97-PRO hogy márkán belül maradjak.
Esetleg ha a "gamer" vonalat részesíted előnyben Asus H97-PRO GAMER, MSI H97 GAMING 3, ...

Bazinga!

(#64172) troland26 válasza bluyoo (#64167) üzenetére


troland26
őstag

ne kímélj :)

(#64173) bluyoo válasza troland26 (#64172) üzenetére


bluyoo
nagyúr

(#64174) kacsip válasza bluyoo (#64171) üzenetére


kacsip
tag

Az az asus gamer lap elegge megtetszett :) Mondjuk dragabb mint a z97 a amit eloszor neztem ki, de gondolom jo.

(#64175) Chapel


Chapel
addikt

üdv,

lapot váltanék, a mostani asus P8H67Mpro már nem az igazi, mióta kapott egy villámot a hálókábelen keresztül :))
Minden más túlélte amúgy, a lap is, csak hálókarit raktam bele. De mostanában elkezdett resetelgetni, meg új ram is kéne.
Lényeg a lényeg, 25-30K max, nem tunningolom a procit csak a vga-t, így ha jól sejtem valami Z-s asus-msivel már jó vagyok. (első blikkre pl.)

Konfig:
i7 3770
msi r290 gaming
8gb ddr3 1333 (ezt szeretném majd 16gb 1600 vagy a feletti mhz-esre cserélni.)
xfx ts550
2x 1tb samsung + 256gb samsung evo ssd
a ház egy fractal design Core 3000-es.

:R

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#64176) bluyoo válasza kacsip (#64174) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azt elfelejtettem írni hogy nagyon ingadozik az ára. 33K-től egészen az abszurd 40K feletti árig.
Természetesen olyan helyről vásárold ahol nincsenek elszállva az árával. :)
pl. , pl. , pl. , ...

(#64175) Chapel
Hi!
A Z77-es chipset-el tudod valamelyest tuningolni a jelenlegi processzorod is. De a Z77-es deszkák között is van olcsóbb, és jobb is az említettnél.
De ha semmiképpen nem szeretnél tuningolni, a B75 vagy H77-es deszkát nézz, így spórolhatsz is a dolgon.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64177) Teaway válasza bluyoo (#64176) üzenetére


Teaway
veterán

Angliában nincsenek ilyen boltok :D

Nincs itthon csokid??

(#64178) Chapel válasza bluyoo (#64176) üzenetére


Chapel
addikt

Köszi, nézelődöm. :)
Márka mennyire mérvadó, asus, asrock msi mindegy?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#64179) bluyoo válasza Teaway (#64177) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igaz! Elfelejtettem hogy a fél fórum külhoni! :DDD
Elvileg ott olcsóbb, és olcsó üzletek is vannak biztos. :P

(#64178) Chapel
Inkább a laptípusokat érdemes nézni, minden gyártónak van rosszabb és jobb terméke is. Szóval olyan nincs hogy ami Asus, MSI, ASRock, .... az jó, vagy éppen rossz.
Na meg sokszor vannak időszakosan olcsóbb termékek.
Akkor tuning biztos nem lesz?

Bazinga!

(#64180) Chapel válasza bluyoo (#64179) üzenetére


Chapel
addikt

Amennyire tudom minimálisan tudnám csak húzni, bár egy ideje gondolkodom egy i7 4xxxK-s procin...
Legyen tunning, ha belefér az említett keretbe.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#64181) kacsip válasza bluyoo (#64176) üzenetére


kacsip
tag

Sajnos itt kint nincs olyan bolt :D es ahogy lattam sajnos nem olcsobb, hanem kifejezetten dragabb :S kb 10kval atszamolva forintra

[ Szerkesztve ]

(#64182) bluyoo válasza Chapel (#64180) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem kár cserélned, legalábbis Ivy-re. Ha mégis váltanál, akkor ahogy írtad már platformot is frissíts.
"Mire képes egy non-K i7-3770?"

Visszatérve a lapra, 30K alatt az MSI-nél maradva MSI Z77A-G43 ami ~25K.
De ott az akkori, egyik legjobb vétel az ASRock Z77 Extreme4 is, ~30K-ért.
De a legtöbb lap mára már nem kapható újonnan. A téma összefoglaló alapján szétnézhetsz ha gondolod.

(#64181) kacsip
40-50K! :Y Hát annyit nem adnék érte az biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64183) kacsip válasza bluyoo (#64182) üzenetére


kacsip
tag

10-15k-t irtam, utana javitottam csak 10re :)

(#64184) Teaway válasza kacsip (#64183) üzenetére


Teaway
veterán

Áfa nélkül 85 GBP, az reális? (csak úgy találomra benyitottam egy áruházba)

Nincs itthon csokid??

(#64185) kacsip válasza Teaway (#64184) üzenetére


kacsip
tag

Talan igen, de afaval mar rogton 100 korul van, ugy mar maris tobb mint otthon.

(#64186) bluyoo válasza kacsip (#64185) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig itthon főleg a néha gyenge Forintra hivatkoznak. Lehet gyengül a Font is? ;]
Gyertek gyorsan haza mielőtt összeomlik az angol gazdaság. :DDD

Bazinga!

(#64187) BomiBoogie válasza bluyoo (#64159) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, de a hűtése valamivel rosszabb. :K

A Phenom annak való, aki sok HDD-t/SSD-t tervez.

(#64188) bluyoo válasza BomiBoogie (#64187) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát Horvi 5db SATA eszköze, szerintem kimeríti a sok HDD-t/SSD fogalmát (legalábbis az ilyen jellegű házakban). :DDD

Bazinga!

(#64189) troland26


troland26
őstag

Nem nagyon lövök mellé ezzel a "költséghatékony" lappal ? ( sajnos fix a keretem ezért próbálok farigcsálni abból amiből lehet ) Fx6300 és gtx750 menne bele :B [link]

[ Szerkesztve ]

(#64190) BomiBoogie válasza bluyoo (#64188) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem 2 SSD-m van az oldalpanelen, de többel már gondban lennék. :K

Itt a kép.

(#64191) bluyoo válasza troland26 (#64189) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerinted miért ajánlgatunk 20K-s deszkákat az FX-ek alá? :)
Nézz át az AMD FX topic-ba. ;)
Mindenesetre még tuning nélkül/szűk költségvetésű gépekbe is vannak jobb deszkák:
"MSI 970A-G43
ASRock 970 Pro3 R2.0
Gigabyte GA-970A-DS3P (rev. 1.0)
Asus M5A97 LE R2.0"

(#64190) BomiBoogie
Többek között ezért nem igazán foglalkozom a mITX mérettel. Ok ez mATX, de ez esetben, házméretre ugyan az. Pedig tényleg tetszenek ezek a kuckók. :)
Van három HDD-m, és egy SSD-m, nincs "kedvem" olcsón eladni őket, majd vásárolni viszonylag drágán egy 3-4-5Tb-os HDD-t, esetleg külső HDD-t. Pedig ha ilyen irányban indulnék, ez lesz az ésszerű.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64192) #35463424 válasza troland26 (#64189) üzenetére


#35463424
törölt tag

Chip készlet: AMD 760G
SB710

Felejtsd el :K

Tápegységen és alaplapon NEm spórolni ! :N

Nézd meg konfigom , szrintm neked is elég jó szolgálatot fog tenni ... VRM is hűtött . Nekem is ilyan cpu van benne , csak más vga-val .

És 20ezer alatt van [link]

Gyártói oldal / magyar : [970 Extreme3 R2.0] ez alá ne akarj menni ...
4HGz-en vígan fog menni a cpu ... ha épp szükséges vlna ;)

[ Szerkesztve ]

(#64193) troland26 válasza bluyoo (#64191) üzenetére


troland26
őstag

ok

Az fx topikban is inkább 970-es lapot ajánlottak akkor ez lesz Gigabyte GA-970A-DS3P .

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#64194) bluyoo válasza troland26 (#64193) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Mivel az készült az FX-ek alá, és olcsó, ez egyértelmű volt. :)
Viszont írtad hogy másnak lesz a vas. Ha a barátod az illető, akkor annyit megtehetsz neki hogy szépen alulfeszeled a CPU-t, ha már tuning nem lesz. Az FX-es topic-ban biztos örömmel segítenek beállítani a vasat.
Bár szerintem az FX-eket szinte kötelező tuningolni. :)

Bazinga!

(#64195) troland26 válasza bluyoo (#64194) üzenetére


troland26
őstag

A srácnak nincsenek nagy igényei starcraft2 meg diablo3 és társai szóval nem olyan cpu igényes game-k (hd+-os monitorral ) . Nekem is amd platformom van , de magamnak biztosan 1150-es configot építenék , ha most pénzt kéne rá áldoznom .

[ Szerkesztve ]

(#64196) bluyoo válasza troland26 (#64195) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem, de ha tuning nem is az alulfeszelést mindenképpen csináld meg neki. Gondolom az alacsonyabb hőfok, zajt ő is értékeli (gondolom a gyári hűtő is marad). :)

Bazinga!

(#64197) troland26 válasza bluyoo (#64196) üzenetére


troland26
őstag

Na majd , ha meglesz az összes komponens beállítom neki , persze marad a gyári hűtés ..:)

(#64198) Zsivaagoo válasza troland26 (#64197) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az FX-6300 gyári hűtője egy borzadály, tuning nélkül is vonyítani fog. Egy 6-7K-s hűtő mindenképpen kell.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#64199) jim bcs válasza Zsivaagoo (#64198) üzenetére


jim bcs
nagyúr

deepcool gammaxx s40 ~8k ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64200) Horvi válasza BomiBoogie (#64187) üzenetére


Horvi
őstag

Na de kérem :DD

Bocsi mellé ment ezt bluyoo-nak szántam :)

De azt hiszem megszívattam magam ezzel az 5 sata eszközzel. Mert ahogy 1-2 videót meg review-t megnéztem ezekről az mini itx-matx házakról a kábel menedzsment egy rémálom még csak 1-2 háttértárral is.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.