Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

srácok a dilemma:

Gigabyte b85m d3h vagy Asrock b85m pro4?

előbbiről ugye most volt szó, utóbbiról vélemény? egy 4570 & R9 280 kombó kerül bele

(#64052) bluyoo válasza MiklosSaS (#64035) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Érdekes! :DDD
Hát ha onnan rendeled akkor szerintem nem kérdés a Z87-es Giga. :K

(#64033) TYÜTYI2006
Az is megfelel hozzá! Azt a lapot CPU nélkül is tudod frissíteni ha netán nem a legújabb UEFI lenne rajta.

(#64045) TechN7ne
.... Sokat vásárolt lap több a visszaírt hiba. Aminek jó része a felhasználó ... a többi meg más hibás hardver (nem biztos hogy a lap). Ez ugyan az mint az ASRock-nál volt, hogy fű fa szidta mert azt hallotta ... Még szép, ha mindenki a legolcsóbb, vagy éppen a sűrűn ajánlott deszkát vásárolta, nagyobb volt a hibás darabok száma is.
Az ASRock tuti 1000% jó lesz meg inkább hívő kijelentés. ;) Főleg hogy régről ismerem a véleményed! :DDD
A melegedős dolgot meg már kifejtettem neked ezek szerint feleslegesen írtam ..... :U
Mindenesetre a B85M Pro4 is jó választás, de ezt is írtam neked egy hónapja. :)

(#64050) shield
" A jó alaplap a PC alapja!" +1 :K

(#64051) ggbuffon1897
A két legolcsóbb "ajánlott" B85-ös lap.
A Gigabyte GA-B85M-D3H esetében jobb hűtött tápkör, három év garancia.
Az ASRock B85M Pro4 esetében pedig Intel LAN, Optical SPDIF kimenet , de (a legtöbb üzletben) két év garancia.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64053) TYÜTYI2006 válasza bluyoo (#64052) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Értem, köszönöm. LeC-nél az egyetlen esélyes lap, a maximus 6 formula. Iponon vagy máshol lenne más lap, például a z97 deluxe. De akkor azt már máshonnan kell rendelni, külön költség a szállításra. De LeC-nél nincs cpu hűtő, meg még ki tudja mennyi dolog, ami majd kellene, az úgyis mástól lenne meg.

(#64054) bluyoo válasza TYÜTYI2006 (#64053) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha apróról vásárolsz darabonként, egyértelmű hogy a postaköltség jóval magasabb lesz.
Én ha komplett gépet vettem, idáig mindig egy helyről rendeltem.

Bazinga!

(#64055) bluyoo válasza bluyoo (#64054) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Végre az ASRock összehasonlító oldala is részletes lett .... :)

Bazinga!

(#64056) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok!

ASROCK B85M Pro4 és ASROCK B85 Pro4 között mi az érdemi különbség?

Az előbbit akartam végül az utóbbi került bele a megrendelésembe. :W

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#64057) bluyoo válasza QwErTy42 (#64056) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Pont előtted linkeltem az ASRock összehasonlító oldalát! :N
B85 Pro4 vs. B85M Pro4
De elsősorban a méretük. Ugye a B85M Pro4 az a kisebb mAT méretű.

Bazinga!

(#64058) QwErTy42 válasza bluyoo (#64057) üzenetére


QwErTy42
addikt

Sorry. Csak a két agyvérzés között nem vettem észre. :)

Láttam a képeken a hátsó panelt.
Nekem onnan lehet hogy két lyuk hiányozna. A sárga meg a fekete. Legalábbis a mostani lapomon oda dugtam be az 5.1-es Logi z506 hangfalat. Lenne ezzel problémám?

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#64059) bluyoo válasza QwErTy42 (#64058) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a mATX-es változata talán szerencsésebb lenne, de az 5.1 -et hasonlóan tudod bekötni mint ennek az Asus deszka esetében (csak a képek miatt) 64.old.
A Használati útmutatójában találsz leírást [link].
De minden ok nélkül módosíthatod a rendelésed, sőt, 14 napig el is élhetsz a vásárlástól .... és kérheted a neked megfelelő terméket (vagy pénzt).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64060) QwErTy42 válasza bluyoo (#64059) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha jól értelmezem a leírtakat akkor a korábbi sárga illetve fekete kábeleket nem a sárga és fekete lyukba dugdosom, hanem a kék, rózsaszínbe. Ugye?

Mert ha ennyire egyszerű akkor lesz ez a deszka is.
A gép már a futárnál van és macera lenne visszaküldeni szétkapatni és újra építtetni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#64061) TYÜTYI2006 válasza bluyoo (#64054) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Csak LeC-nél nincs minden ami kell. A processzor nem vitás hogy onnan lesz. A memória, táp is. Az alaplap kérdéses. De a maximus 6 formula is tetszik konkrétan. Nem csak a Deluxe lapok. Processzor meg 4770K, vagy inkább 4790K.

(#64062) bluyoo válasza QwErTy42 (#64060) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen, elvileg ilyen egyszerű. :)

Bazinga!

(#64063) QwErTy42 válasza bluyoo (#64062) üzenetére


QwErTy42
addikt

Akkor marad az alaplap. Nem akarom bonyolítani. Meg leboxolni sem lenne olyan egyszerű.

Köszi szépen a segítsed! :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#64064) bluyoo válasza QwErTy42 (#64063) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Majd írd meg hogy ment. :)

Bazinga!

(#64065) QwErTy42 válasza bluyoo (#64064) üzenetére


QwErTy42
addikt

Holnap jön a gép/ félgép (i5 4440, 4 GB, Bitfenix Shinobi, XFX Pro 450), a másik fele a régiből lesz átmentve (WD Green 500 GB, Intel 520 120 GB, Quadro FX 1800).
Majd jelentem, hogy milyen lett.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#64066) BomiBoogie válasza QwErTy42 (#64065) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem jó mix lesz. :)

(#64067) Teaway válasza bluyoo (#63797) üzenetére


Teaway
veterán

"~33K-ért még nagy eséllyel megkapná. :)"

Ahogy nézem, most is annyi egy-két helyen.

Nincs itthon csokid??

(#64068) bluyoo válasza QwErTy42 (#64065) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Problémamentes beüzemelést. :)

(#64067) Teaway
Annyit mindenképp megér. :) A majd 40K-t azért annyira nem. :DDD

Bazinga!

(#64069) Tatinho


Tatinho
tag

Sziasztok
Most készülök venni innen a hardverapróról egy asus sabertooth 990fx alaplapot, nem az r2.0-át hanem még a simát.
Egy Asrock 970 Pro3 r2.0-át cserélnék le.
Szerintetek jó döntés ez a lap? Fx 4130 és 8gb corsair vengeance lenne a társa

(#64070) BomiBoogie válasza Tatinho (#64069) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hát... mi a bajod a régivel? Nyilván ez egy minőségi lap, de akkor éri meg igazán, ha procicserét is tervezel.

(#64071) Orgi válasza Tatinho (#64069) üzenetére


Orgi
őstag

Én is hasonló cipőben jártam és nézegettem ezt az eladó lapot is, de úgy láttam elég régi már hozzá az utolsó bios és a nemrég bejelentett újabb fx-eket egyelőre pl nem támogatta...

(#64072) Tatinho válasza Orgi (#64071) üzenetére


Tatinho
tag

De akkor a 4130-at még támogatja igaz?

(#64073) Tatinho válasza BomiBoogie (#64070) üzenetére


Tatinho
tag

Sok kis pici apróság ami a mostaniban nem tetszik, ugy gondolom h ezzel az asus-al egy stabilabb minőségibb alapot teszek a rendszerem alá ami még sokáig kiszolgál. Proci csere elképzelhető a jövőben esetleg egy 8magosra.

(#64074) Fittboy


Fittboy
csendes tag

Sziasztok!

i5 2500K-hoz szeretnék alaplapot (1155). És Nagyon jó áron találtam egy Asus B75M-Plusz alaplapot,de a támogatási listáján nem szerepel ez a fajta processzor, a i5 2300 viszont igen és nem sok különbség van köztük. Szerintetek tényleg nem jó hozzá?

(#64075) bluyoo válasza Fittboy (#64074) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Egy "K"-s CPU-hoz tuninglapot vegyél, másképp nincs értelme. Használtan már nagyon barátságos áron találhatsz jó lapokat.
De ha csak mérsékelten szeretnél tuningolni és hajlandó vagy a kompromisszumra már újonnan is kaphatsz Z77-es deszkát. Pl. az Asus Z77-A -t.
Szerk.: Amúgy a 2500K és a 2300 között azért elég nagy a különbség. Az egyik szorzózáras míg a másik nem. De az jó kérdés miért maradt ki a támogatási listából. De ha maradnál az eredeti elképzelésednél (szerintem ne tedd), akkor írj az Asus-nak .... Hátha csak véletlenül maradt ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64076) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Üdv!

25-30 körül Z97-es deszka i7 4790K alá ami megbízható?

Erről vélemény? : http://ipon.hu/webshop/product/asrock_z97_pro4/662867

[ Szerkesztve ]

(#64077) bluyoo válasza Vadászmenyét (#64076) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Legutóbb már írtam hogy azExtreme4 alá nem adnám ....
De 30K környékén max. az ASRock Z97 Extreme3 van meg, ami szerintem jobb választás lenne mint a PRO4. Hozzáteszem a 2év garancia engem még mindig irritál.

Bazinga!

(#64078) Vadászmenyét válasza bluyoo (#64077) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

És mi az oka annak, hogy az extreme 3 már számodra nem lenne megfelelő? Tuning szempontjából illetve megbizhatóságból gyengébb volna az extreme 3?

(#64079) Fittboy válasza bluyoo (#64075) üzenetére


Fittboy
csendes tag

Csak egy olcsó konfigurációt szeretnék és nem szeretném húzni,ennyi nekem elég lenne,de nagyon jó a lap amit írtál,de felénk csak 22000Ft-ért tudnám beszerezni :S
Amúgy ha nem húzom,akkor más érdemi különbség nincs a két lap között?

(#64080) bluyoo válasza Vadászmenyét (#64078) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapból nem vásárolnék 2év garanciával lapot. Nálam mondhatni elvi kérdés. De amúgy tuningdeszkát, és "K"-s I7-et sem. :) Viszont ha majdnem 100K-ért vennék CPU-t, biztos nem 25K-ért keresnék alá lapot (annak ellenére hogy tudom egy H81-es 12K-s deszkában is működne).
De igen az Z97 Extreme4 jobb lap, és valószínű így többet is bír.

(#64079) Fittboy
Természetesen van különbség köztük, alapból a méretük. Amit írtál mATX (kisebb) a Z77-A meg ATX méretű.
Akkor a "K"-s CPU is felesleges. De az említett deszka [link] 20K-ból kijön Pick Pack Pont-ra garanciafutárral. :)
De itt is [link]. Biztos lenne még üzlet, ahol ugyancsak olcsón megkaphatod. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64081) Vadászmenyét válasza bluyoo (#64080) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Értem! Köszöntem.

(#64082) kispéé


kispéé
aktív tag

Szerintetek A85X és az A88X chipset között azonkívül, hogy egyik FM2+ -os, másik FM2 foglalatú mi különbség van? Melyiket érdemes venni? Konkrétan van egy eladó Asrock FMA85X extreme6 eladó 22K-ért 2 év garival itt, ezzel szemben pl. az ipon-nál a A88X extreme 6 23K.
Mennyiért lenne reális az A85X változat?

(#64083) bluyoo válasza kispéé (#64082) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyértelműen üzletből venném a modernebb deszkát. +1K-t mindenképpen megér. :)
Vagy olcsóbban az Asus A88X-Plus, már 3év garanciával.

(#64081) Vadászmenyét
Szívesen! Rem. azért sikerült segíteni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64084) kispéé válasza bluyoo (#64083) üzenetére


kispéé
aktív tag

Rendben.
De ha nekem megfelelne a A85X, akkor mennyi lenne a reális ára szerinted?

(#64085) bluyoo válasza kispéé (#64084) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az árazást inkább az Ármesterekrte bíznám.
ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
A lap amúgy helyesen ASRock FM2A85X Extreme6.

Bazinga!

(#64086) kispéé válasza bluyoo (#64085) üzenetére


kispéé
aktív tag

ok, köszi :R

(#64087) QwErTy42 válasza bluyoo (#64068) üzenetére


QwErTy42
addikt

Eddig úgy fest hogy jól megy.

Ugye egy Quadro FY 1800-at dughattam a PCI Express 3.0-ás foglalatba? Most ott van és megy.

Az Iponos csóka azt mondta, hogy újra kell húznom a gépet, ha kicserélem a nagy részét.
Én viszont nem szeretném. Eddig lekopogom megy és szépen teszi a dolgát. Az alaplap drivereit természetesen a mellékelt lemezről telepítettem.

(nem csak hogy a microATX-ATX kombót elrontották de még a ház is ablakos, mikor én normált kértem :F )

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#64088) Fittboy válasza Vadászmenyét (#64081) üzenetére


Fittboy
csendes tag

Azt hiszem rábeszéltél :) Köszönöm a segítséget bluyoo ! Megrendelem a Z77-est :)

[ Szerkesztve ]

(#64089) bluyoo válasza QwErTy42 (#64087) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze simán mehet a PCI-E 3.0 -ás foglalatba (sőt ott a helye :) ).
Igen nem árt egy újratelepítés (sok esetben kell is), de én is voltam már lusta ... :DDD
Nekem szerencsém volt az üzlettel idáig, amikor gond volt a rendeléssel ingyen vitték, hozták ....

(#64086) kispéé
Szívesen!

(#64088) Fittboy
Szívesen! Hozzáteszem nem kötelező vele azonnal tuningolni. :D
De mára olyan olcsók lettek a Z77-es deszkák, hogy egy "K"-s CPU alá szinte kötelező, még ha az olcsóbb szegmensből is választ a felhasználó.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64090) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Asus lapokon a revision szám utalhat arra hogy gyárilag milyen BIOS került rá? (vagyis a dobozból kivéve)

[ Szerkesztve ]

(#64091) Szakiii


Szakiii
addikt

Sziasztok, milyen alaplapot érné meg nekem venni?

Játékos gépet szeretnék összerakni, de tuningolni nem fogok semmit minden gyárin lesz benne. 1155ös-re gondoltam. Max 20 ezerig.

(#64092) Teaway válasza Szakiii (#64091) üzenetére


Teaway
veterán

MSI H77MA-G43

Nincs itthon csokid??

(#64093) Szakiii válasza Teaway (#64092) üzenetére


Szakiii
addikt

:R

(#64094) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Nagyon energiatakarékos de mégis erős pc kiépítése lenne a cél. Egy Intel Core i7 4790S cpu lenne benne, valamint egy ehhez stimmelő 1150-es lap. Itt egy MSI H97M ECO-ra gondoltam. Korábban felmerült a Vanguard B85-ös Asus-is, de ez csak újabb lapkészlet, illetve elméletileg külön erre lett kihegyezve.

Ti ezt az alaplapot jó választásnak tartjátok?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#64095) Tatinho


Tatinho
tag

Az Asus sabertooth 990fx alaplap első verziója támogatja az FX4130-ast? Csak mert az asus oldalán a cpu támogatási listában nem találtam benne csak ezeket 4100 meg 4170

Ha pedig a cpu támogatási listáját nézem ott meg az alaplap nincs benne csak az R 2.0-ás verzió

[ Szerkesztve ]

(#64096) cbman


cbman
csendes tag

Hello!

Venni szeretnék alaplapot [link] és procit AMD A6 5400K Black Edition boxed. szerintetek ez mennyire jó össze állítás? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál... :D

(#64097) bluyoo válasza Alx.Mercer (#64090) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem hiszem. Bár még nem figyeltem. :)

(#64091) Szakiii
Szia!
Ha újonnan vásárolnád akkor szerintem már LGA1150-es foglalattal építs.
Ha pedig használtan és I5, I7 -et vásárolsz akkor a Z77-es chipset megérheti (minimális tuning, és már nem drágák).

(#64094) HeavyToys
Szia!
Hát nem tudom pontosan mennyi energiát spórolnál. Nekem szimpatikus hogy ere van kihegyezve az a deszka, Az Asus EPU-t is mindig használom (ami mára szerintem Asus lapon elérhető).
Viszont a "sima" CPU sem fogyaszt olyan vészesen sokat. Talán egy komolyabb tápegységgel többet fognál. :)

Bazinga!

(#64098) bluyoo válasza Tatinho (#64095) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát az a biztos amit a gyártó feltüntet. Bár nagy valószínűséggel működne.
Viszont az a deszka nem kicsit túlzás a kis FX alá. :)

(#64096) cbman
Szia!
Jól felszerelt deszka. De volt visszajelzés hogy szereti túlfeszelni az APU-t, és a két év garancia sem csábító. Talán az Asus A88X-Plus jó alternatíva lehet.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64099) Tatinho válasza bluyoo (#64098) üzenetére


Tatinho
tag

Gondoltam teremtek egy jó kis alapot a rendszeremnek, meg aztán a proci úgyis cserélve lesz a későbbiekben, csak nem megy minden egyszerre :)

Meg ezzel a lappal legalább letesztelem rongyosig hogy mit tud ez a kis fx :)

[ Szerkesztve ]

(#64100) bluyoo válasza Tatinho (#64099) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk ha már előre tervezel az R 2.0 -ás változatot ajánlanám. Már az FX-9000-eseket is megedzi ...

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.