Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64601) jim bcs válasza Tomi0703 (#64600) üzenetére


jim bcs
nagyúr

hát nemnagyon mivel elég régi, szerintem nyugdíjazd és karácsonyra a családdal lepjétek meg egy kis celeronos/pentiumos gépecskével, szerintem megérdemlik :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64602) bluyoo válasza jim bcs (#64601) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1

(#64600) Tomi0703
Használtan már 14-15k -ért kapsz LGA1155-ös lapot+CPU-t, amihez VGA sem kell, és szinte semmit nem fogyasztanak.

Bazinga!

(#64603) TechN7ne válasza bluyoo (#64602) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na,eddig úgy nézz ki megtaláltam az életem első kielégítő,normális és stabil Asus lapom.

Eddig minden a legnagyobb rendben vele,gyorsan tölt,normálisak a hőfokok,gyorsan le is kopogom.
Használtan szereztem még 2 év 8 hónap garival mindössze 18K-ért. :R

(#64604) bluyoo válasza TechN7ne (#64603) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Basszus, azt ne mond hogy megint Asus deszkát vettél! :DDD
De annyiért nagyon megérte, jó kis deszka! :K Főleg az eddigi lapjaid után.

Bazinga!

(#64605) oszkarfincs válasza jim bcs (#64599) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Olvastam teszteket a vanguardról.
Az alaplapi hangkártyája átlagos, ez megért volna nekem pár ezressel többet.
Az ígért öt év garancia itthon 3 év mindenhol, legalábbis webshopokban. A plusz két évet hogyan lehet érvényesíteni adott esetben?
A minőségi összeszerelés és a stabilitás mit jelent egy alaplap esetében? Hogy nem indulgat újra, nem szarakodnak a kimeneti portok és lesz hozzá driver 5 év múlva is az akkori oprendszerre?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#64606) TechN7ne válasza bluyoo (#64604) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen,úgy látszik a felsőbb kategóriára jobban odafigyeltek,hatalmas kő eset le a szívemről,csak nem akarom elszólni.

Rendszer már fent van,jelenleg játékokat telepítgetek. :R

(#64607) Mahrenburg válasza bluyoo (#64442) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Szeretettel üdvözöljük az újabb Mrs. Bluyoot a topicban! :R

(64531) - Nocsak, megcsinálták az "elit H81-est"... Tényleg követik a topicot a döntéshozók, le kellett volna védetnünk az ötletet... :DD (Igazán adhatnának hálából pár tiszteletpéldányt... :U )

Nem lennék szomorú, ha max. 20e lenne a kisker-ára... El tudnám képzelni benne a Pentium "DonSasss Edition"-ömet...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64608) jim bcs válasza oszkarfincs (#64605) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Nnna akkor mégegyszer, ez egy TUF szériás lap ez nem a hangról szól hanem a stabilitásról! A +2 évet az asus member-en keresztül aktiválod. Ha a fejlődést nézzük akkor láthatod hogy 1 generáció 2 évre szól de a támogatás kitarthat úgy 4évig is.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64609) bluyoo válasza Mahrenburg (#64607) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Pihent!
Hát a levédés nem lett volna rossz ötlet! :K
Úgy látszik az én ötletem nem tetszett nekik. "Azért a egy kicsinyítő jelzőt megérdemel a H81-es chipset. Pl. H81 Killerke, Sniperke így igazán a 15éven aluliak lapja lehetne!" :DDD
Érdekes hogy az Asus kezdte, általában késve hozzák ki a játékos lapjaikat, legalábbis az alsóbb kategóriákban. Viszont az árára én is nagyon kíváncsi vagyok!
"Pentium "DonSasss Edition" :C

(#64606) TechN7ne
"hatalmas kő eset le a szívemről" Remélem marad a jó véleményed, és nem jelentkeznek az ok a bizonyos rejtett nem garizható hibák! :)

(#64605) oszkarfincs
Azért nem annyira rossz .... Nem recseg meg ilyenek. :DDD
De ha minőséget szeretnél, akkor még ma is egyértelmű, hogy külön hangkártya.
Ok pl. a játékosoknak szánt megoldások már valóban sokkal jobbak mint pár éve, viszont mATX méretben nem nagyon vannak. Talán csak az MSI B85M GAMING. Ez mondjuk egy árban van a Vanguard B85-el.
Komolyabb felszereltségű ill.játékosoknak szánt B85-ös ATX lapok:
Asus B85-PRO GAMER
ASRock Fatal1ty B85 Killer
MSI B85-G43 GAMING
Gigabyte G1.Sniper B5

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64610) BomiBoogie válasza oszkarfincs (#64605) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én a vizes boltban 5 évvel vettem, a garipapíron is az szerepel.

(#64611) TechN7ne válasza bluyoo (#64609) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Fura módon eddig semmi furcsaság nem történt,hasít mint az állat. :DDD

Alsó kategóriás Asus lapokat inkább hanyagoljuk,azokra tökéletes az Asrock. :K

(#64612) #42007296


#42007296
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Lenne az alábbi cinfigom:

Coolermaster Hyper 612S,
AMD FX 8320,
Asrock 970 extreme 4,
Sapphire R9 270X 2GB DDR5 OC Vapor-X,
Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz,
Samsung EVO840 120GB,
CoolerMaster Silent Pro M2 420W

Az alaplapot szeretném lecserélni (mivel utolag kiderült h nem épp a legjobb FX prociknak )
Mit ajánlanátok helyette ?
Esetleg másik táp ?

Köszönettel:
Csipesz

(#64613) BomiBoogie válasza #42007296 (#64612) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Próbáltad már és gondod van a lappal? Ha rendben megy, én nem cserélném, egyáltalán nem rossz az.

(#64614) #42007296 válasza BomiBoogie (#64613) üzenetére


#42007296
törölt tag

Igy használom és nem stabil. Proci mellett van valami hid ami tulmelegszik mindig és ezért állandoan leveszi az orajelet , majd vissza. Szoval 100% és 0% közt ugrál.
Lehet játszani vele, de akkor sem egészséges ez.
Alaplap oldalán le is vették ezt a procit a támogatási lustárol...a többi fx re meg azt irták, hogy olyan hütés kell rá ami lefele fujja a levegőt.
Nem igazán értek hozzá, de valami olyasmit is irtak h ehhez a procihoz nemmegfelelő az áramellátási rendszere sem.
Bocs ha butaságot irtam :)

(#64615) BomiBoogie válasza #42007296 (#64614) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez lehetséges, alapvetően jól írtad le. :K

A keretedtől függ, nézz szét az összefoglalóban első körben, hogy melyik lap férne bele az AM3+ vonalról.

(#64616) kos87


kos87
csendes tag

sziasztok van egy MSI G41M-P26-os alaplapom és 2x4 gb ramot szeretnék belevenni csak nem tudom hogy milyet mert vettem bele de ne mükszik amit vettem bele az egy
KINGSTON 8GB HyperX Plug n Play DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3P1K2/8G

ha van olyan alaplap 775-ös amin már elfut a ram akkor inkább alaplapot cserélek ha van ilyen segítségeteket előre is köszönöm

(#64617) bluyoo válasza #42007296 (#64614) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De hiába írjuk egyesek csak erőltetik ezeket a lapokat .... Ha nem sokkal olcsóbb mint a konkurencia, nem érdemes velük foglalkozni.
Bár egy jó beállítással esélyes hogy a tünetek csökkennek, esetleg meg is megszűnnek. Ugye ez ingyen lenne. :)
Az AMD FX topic-ban segítenek ha gondolod. Ha nem szenvednél vele az Asus M5A97 EVO R2.0 már megfelelő lehet.
Csak kíváncsiságból, milyen házban, és milyen ventilátorokkal üzemel?

(#64611) TechN7ne
Szerintem a legalját minden márkából hanyagolni kellene. Már amelyik gépet nem csak szövegszerkesztésre használnak. :)

Bazinga!

(#64618) #42007296 válasza BomiBoogie (#64615) üzenetére


#42007296
törölt tag

Ahaaa, köszönöm!
Reflexből nem olvastam el az előszot, mert más forumokon ezeket nem frissitik soha :/
ASUS M5A97 EVO R 2.0 lesz akkor szerintem a választás 26 e be nem is drága.
Nagy tuningot ugyan nem akarok, de akkor már legyen jobb inkáb.
Max 4 GHz ig akarom huzni.
Tápot meg akkor megnézem másik cikkben.

Ház:
COOLERMASTER RC-335U-KKN1 Elite 335U

Hűtés:
Coolermaster Hyper 612S

Köszönte :
Csipesz

[ Szerkesztve ]

(#64619) bluyoo válasza kos87 (#64616) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapból már platformot kellene cserélned. 775-ös deszkát csak használtan találsz, vagy aranyáron.
Biztosra nem tudunk olyan lapot amiben 100% működne. Lévén régi deszka, a RAM meg új, és a gyártók korántsem tesztelik az összes kit-el a lapjukat. Az újabb kiadásúakkal meg végképp nem.
De ha írsz egy keretet, esetleg jobb lapot kereshetünk. :)
Clear CMOS (BIOS reset) megvolt? Nem indul és mi a baja a gépemnek topic.

Bazinga!

(#64620) bluyoo válasza #42007296 (#64618) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát sajnos a házad sem a legjobb választás, sőt. Csak a nevében mester, meg elit .... :DDD

Bazinga!

(#64621) BomiBoogie válasza #42007296 (#64618) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Oh, ezt bluyoo Szakértő Úr frissíti rendesen.
Sokszor előbb tudja, milyen lapok érkeznek, mint maguk a gyártók. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64622) bluyoo válasza BomiBoogie (#64621) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk most pont el van maradva ... :B Bár egy-két kisebb változást írtam bele.
Vizsgára tanulok, meló, na meg elkezdtem a WoT-ot is nyomni! Na meg az asszonykámról sem szabad megfeledkezni! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64623) oszkarfincs válasza jim bcs (#64608) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Meggyőztetek, a vanguardot fogom venni, úgyis hosszútávra tervezek.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#64624) bluyoo válasza oszkarfincs (#64623) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha mégis elégedetlen lennél, vannak ugyancsak jó árban hangkártyák.
Pl. én kifejezetten a füleshez, egy 8K-s Xonar DG-t vettem. De van PCI-E csatlóval is a Xonar DGX.

Bazinga!

(#64625) Teaway válasza bluyoo (#64622) üzenetére


Teaway
veterán

Adj feladatokat, segítünk mindenben!

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#64626) Tomi0703 válasza jim bcs (#64601) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ebben igazatok van, de addig is (karácsony) kell valami. ;]

Amúgy haver talált egy Asrock P4i6G-t, azt kipróbáltam, csak van egy kis gond vele. Lehet nemsokára jövök az azonnali alaplaposba. :DDD

(#64627) oszkarfincs válasza bluyoo (#64624) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Az igényeimnek akár meg is felelne az alaplapi hangkártya. Most is asus lapom van (p5ld2 se), csak naprakész driver hiányában, mindig egy sercegő pukkanás kíséri a windows bejelentkezés ünnepélyes szimfóniáját. :-) Sokáig rosszabb volt, mert 5 perc tétlenség után alvó módba tette a hangkártyát, szóval ez az idegesítő hang is sűrűbben jelentkezett.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#64628) bluyoo válasza Teaway (#64625) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát leginkább amivel kezdeni kell valamit, azok az ársávok (ugye folyamatosan változnak). Pl. az LGA1155-nél már régen nem annyiba kerülnek a lapok. Lehet egyszerűen törölni kellene az ár megjelölését.
Mondjuk LGA1150 foglalattal is sokat változtak az árak.
Utána ott van az LGA2011-3 foglalt, talán az AM1 / 3 foglalatú deszkákat is bele kellene írni.
Mindenesetre privátban átküldöm a legfrissebb változatot (na meg a szerkesztő úrnak is), ha gondolod nézd át. :)

(#64627) oszkarfincs
Magam is a fejhallgató-erősítő miatt vettem, nem is bántam meg. :)
A lapoddal kapcsolatban nem vagyok benne hogy driver gondod volt. Sőt szinte biztos nem.

Bazinga!

(#64629) etomcat


etomcat
tag

Sziasztok!

Új procit és alaplapot mit válasszak, áfás számlára véve? A felhasználási cél asztali gép alapú, igényesebb otthoni netező ÉS médiacenter (HTPC) rendszer lenne.

(Főleg i5 proci + 8GB RAM gondolkodunk, egy Lenovo440 laptop láttán, ami meglepő folyékonyan, könnyen viszi a durva multimédiát, hiába csak i5 integrált VGA.)

HTPC környezet: Win 7 vagy 8 alapú, Media Portal kliens-szerver, meglévő TBS-6982 dual-input, SAT-TV tuner PCI-E kártyával (félprofi cucc)

Mit kellene REZZENÉSTELENÜL és egyidejűleg vinnie az alaplapnak, procinak?
- Teljesen stabil kell legyen, éjjel-nappal menne
- 2 x tévé csatornán Full HD adás felvétele helyi tárolóra VAGY
1 x felvétel tárolóra és 1 x "timeshift" ramdiskre (akár 45 percnyit)
- 1 x filmlejátszás az első felhasználónak
(HDMI kábellel FullHD lapostévén vagy WiFi-n tabletre átküldve)
- 1 x otthoni számítógépezés a második felhasználónak, DVI monitor
(pl. böngészés, benne Flash játék is, Youtube, Facebook, Office)

Sajna a boltban erre a célra ajánlott Asus Z97-DeLuxe lap + Intel i5-4690 páros horror drága. :U Ezért a kérdésem lenne:

- Intel i5 sorozatba tartozó prociból, hűtésből melyiket éri meg?
(Lehetne i3-4150 körül vagy AMD-ben is nézelődni, de a jövőállóság és egy kis presztízs fontos a tulajnak.)

- Intel i5-öst támogató alaplap, ami tudja az alábbi igényeket?

Alaplap mérete lehet akár normál ATX is
Integrált SPDIF hang kell! (optikai vagy koax csati is lehet)
Alaplapi vezetékes Ethernet csak gigabites lehet
PCI hagyományos aljzat nem lenne rossz 1-2db

Ha nem túl drága, szeretnénk jobb képességű lapot:
PCI-Ex aljzat 2 x 16-lane (SLI 2x 8x speed tudás)
PCI-Ex további 3 x 1-lane vagy gyorsabb
4K-tól se ijedjen meg a jövőben

Ha a fenti tudás csak drágán van, akkor engednék az igényekből:
PCI-Ex aljzat 1 x 16-lane elég lesz (nincs vagy lassabb SLI tudás)
PCI-Ex további 2 x 1-lane

A képmegjelenítés kérdése még nincs eldöntve:

- Ajánlották, hogy vegyünk egy új GT630/2GB kártyát is

- Meglévő GT430 PCI-E VGA kártya használható lenne?

- Esetleg a CPU/mobo integrált Intel HD4600 is tudná vinni a 2, max. 3 képernyőt?
(Állítólag itt csak az Asrock alaplapok engedik az elvi maximum 1792MB shared memóriát kihasználni, a többiek a VGA kártya gyártóknak pitizve 512-1024MB-ig lekorlátoznak?)

Előre is köszi a tanácsot: Fehér Tamás.

(#64630) bluyoo válasza etomcat (#64629) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
"Sajna a boltban erre a célra ajánlott Asus Z97-DeLuxe lap + Intel i5-4690 páros horror drága" Teljesen felesleges. Ugye szorzózáras CPU alá tuningképes lapot, ráadásul HTPC-nek! :W
Ilyen felhasználási területre pl. a Gigabyte GA-H81M-HD3 is megfelelhet, kemény 16K-s árcédulával (ennél a lapnál is max. 1Gb RAM rendelhető az iGPU-hoz, ami bőven elegendő). :)
Nem értem minek SLI egy HTPC-hez? :DDD Ha ezeket az elvárásokat vázoltátok az üzletben, akkor nem csodálom, hogy azt a deszkát ajánlották. :)
Ha ezt az SLI dolgot elfelejtjük, és maradunk a mITX méretnél, még a legdrágább deszka is 40K alatt marad pl. az Asus H97I-PLUS.
Viszont a többi kikötésed ebben a méretben esélytelen, oda már ATX kell de ez szerintem már nem HTPC.
Hogy márkánál maradjak, és a felső kategóriából említsek a H97-PRO GAMER ~35K környékén.
Az I5 iGPU-ja elég a 3 kijelzőhöz (az I3 is kezeli), természetesen nem játékok alatt.
Ha mégis HTPC-r szeretnél, látogass át az Építsünk HTPC-t (Home Theater PC) topic-ba.

Bazinga!

(#64631) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Szisztok. Öcsémnek raktam össze komplett gépet(UK-ban) és már csak az alaplap hiányzik, ajánlottak 2 lapot :

A proci: i5 4590 mellé ti melyiket lapot vennétek ? 1 vga lesz csak, de valahogy az ATX-es lapokat jobban kedvelem, de meggyőzhető vagyok. Ilyen áron vannak a boltban:

Asus H97 Plus: 76,7 £
Asus H97M Plus: 75,5 £
Gigabyte H97 d3h: 75,7 £
Gigabyte H97M d3h:64,8 £

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#64632) jim bcs válasza Gabe123 (#64631) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Asus H97M Plus
ASUS B85-PRO GAMER de csak ha 2103-as vagy újabb bios-al van
ASUS H97-PRO GAMER

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64633) kortefahun


kortefahun
újonc

Sziasztok!

Családon belül volt egy kis (gép)átrendeződés, amely úgy zárult, hogy alaplap és proci nélkül maradtam (de lett egy új vga). :)
Lényeg a következő, ami van:

Ház: COOLERMASTER RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus
VGA: Gigabyte GTX970 4GB GDDR5 OC PCIE
Memória: 2db KINGSTON 4GB (További részletet nem tudok, mert még nem került hozzám)
Táp, merevlemez, procihűtő stb. van és jók, ezekre nincs szükségem.

Cél: játék (CoH2, Bf4) és basic photoshop,
- Nem akarok semmit húzni, tunningolni, varázsolni, nem is értek hozzá...
- Bővítőhelyeknél nincs extra igény
- Keret (proci+alaplap): jelenleg 100k, minimálisan megtoldható, ha feltétlen javallott.

Remélem ennyi adat elég, ha nem akkor majd pontosítok.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#64634) bluyoo válasza kortefahun (#64633) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát egy INTEL Core i5-4590 -el + Asus H97-PRO GAMER, MSI H97 GAMING 3, ... kb. 90K-ból megúszhatod.
Akár még az INTEL Core i7-4790 -el is, bár vagy pótolsz a fenti lapokra (~10K), vagy szolidabb deszkát tolsz alá. Pl. a Gigabyte GA-H97-D3H.

Bazinga!

(#64635) Gabe123 válasza jim bcs (#64632) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Köszönöm. ASUS B85-PRO GAME £76.20 a ASUS H97-PRO GAMER £92.36. Akkor Asus H97M Plus lesz valószínű. Még annyi kérdésem lenne hogy hogy a Asus H97 Plus tehát nem az matx változat akkor nem ajánlott? 1font van a két lap között.

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#64636) Teaway válasza Gabe123 (#64635) üzenetére


Teaway
veterán

De, ajánlott, ha ki tudod használni a sok PCI slot helyet.

Nincs itthon csokid??

(#64637) kortefahun válasza bluyoo (#64634) üzenetére


kortefahun
újonc

Köszönöm! :)

(#64638) bluyoo válasza Gabe123 (#64635) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A mATX-es deszkán Intel I218V LAN van, míg az ATX-es variánson Realtek 8111GR.
A H97-PRO már drága lenne a választott üzletben?

(#64637) kortefahun
Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64639) Gabe123 válasza bluyoo (#64638) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Akkor az Asus H97-PLUS kiesett.

Az árak átszámítva:
Asus H97M-PLUS 30600ft
Asus H97-PRO 33500ft
Asus H97-PRO GAMER 37400ft

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#64640) bluyoo válasza Gabe123 (#64639) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Akkor itthon még olcsóbbak! :DDD
Hát a PRO GAMER -ért nem adnék 38K-t, hiába jó deszka! :N
A sima PRO az még belefér, bár a 30-31K-s ércédula jobban illene hozzá. Sajnos az árak eléggé felmentek a H97M-PLUS is volt 25K-is ....

Bazinga!

(#64641) Teaway válasza bluyoo (#64640) üzenetére


Teaway
veterán

Tegyük azért hozzá, hogy lehet találni H97M-PLUS-t 25k alatt is.

Nincs itthon csokid??

(#64642) Gabe123 válasza bluyoo (#64640) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Hát igen én is ezt nézegettem, illetve lehet ,hogy csak rossz helyen keresem de ezt találtam a legolcsóbbak. A helyzet az ,hogy csak pár napig leszek ott ráadásul pont belesik hétvége is, amikor már nem nagyon van posta. Igazából ha a H97M-PLUS tökéletes akkor az lesz ha csak nem tud a Asus H97-PRO annyival többet mert 3000ft különbség van közte.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#64643) bluyoo válasza Teaway (#64641) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De feleslegesen tenném hozzá, hiszen nem itthon vásárol. :DDD

(#64642) Gabe123
Hát az ATX méretet te vetetted fel. :DDD Ha nem használod ki akkor elég a H97M-PLUS.
Alternatívaként esetleg az MSI H97 GAMING 3?

Bazinga!

(#64644) TechN7ne válasza Gabe123 (#64639) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

LeC-nél van H97 PRO 29 500-ért....

Aqua-ban van 32k-ért MSI és + egy egér ajándék,ami használtan is ér 10K-t,tegnap pont ezzel a lappal raktam össze barátomnak egy gépet,igazi minőségi deszka! :K

[ Szerkesztve ]

(#64645) Teaway válasza TechN7ne (#64644) üzenetére


Teaway
veterán

Ez igaz, de LeC nem az UK-ban van :D

(#64643) bluyoo: sőt, az egész szélsőséges magyarországi áringadozás is hidegen hagyja... :)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#64646) Gabe123 válasza bluyoo (#64643) üzenetére


Gabe123
aktív tag

H97 GAMING 3: 31,5k átszámítva, ezt kár is volt mondani most egyel több a lehetőség:)

Akkor még egyszer:

H97M-PLUS.30,6k
H97 GAMING 3: 31,5k
Asus H97-PRO 33,5k

Igen sajna nem Magyarországon lesz vásárolva, gondoltam ,hogy megveszem itt és kiviszem ,de aztán ha meg baja lesz a garanciáztatással bajlódni kell és komplett gép lesz vásárolva.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#64647) bluyoo válasza Gabe123 (#64646) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ilyen kis árrésnél a mATX-es deszkát kihagynám. :)
Így segítettünk is, és marad választási lehetőséged is! ;]

Bazinga!

(#64648) Gabe123 válasza bluyoo (#64647) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Értem, köszönöm a segítséget :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#64649) etomcat válasza bluyoo (#64630) üzenetére


etomcat
tag

Szia Bluyoo!

Köszi a gyors választ!

> ilyen felhasználási területre pl. a Gigabyte GA-H81M-HD3 is megfelelhet ...
> ... a legdrágább deszka is 40K alatt marad pl. az Asus H97I-PLUS

Ez a két típus kiesik, mert a leendő tulaj ragaszkodik 1 x 16-lane és 2 x 1-lane PCI-Express bővítő helyhez.

(Egy SAT-TV tuner kártya eleve lesz a gépben, valószínűleg hamarosan egy második is, amivel az 1x slotok betelnének. Az utólagos VGA kártya berakás lehetőségét sem hajlandó feladni, legyen most akármilyen erős a HD4400/4600.)

> hogy a felső kategóriából említsek a H97-PRO GAMER

Ez a típus jó lehetne, csak a leírásában az a fránya 512MB shared RAM maximum...
(Írtad, hogy max. 1Gb RAM share bőven elegendő lenne i3/5 GPU-hoz, de a fél gigát soványnak érzem 2 esetleg 3 képernyőre. Szóval ehhez a laphoz már kezdésnek VGA PCI-Ex kártya kellhet?)

Próbáltam nézelődni, bár évek óta nem vagyok képben. Esetleg olyasféle lap, mint az Asrock H97 Fatality vagy az Asus GRYPHON Z87 ha még kapható jó lehet integrált VGA-s indulásnak?

Illetve mi lehetne bele a proci? Egyrészt ne méretezzem alul, másrészt a minimálisan szükségesnél többet ne költsek rá, mert akkor a főnök elveri rajtam a port...

(#64650) bluyoo válasza etomcat (#64649) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia! Szívesen!
Természetesen a két említett lap is megfelelő, utóbbi 5év garanciával (bár a három kijelző felejtős, mivel két videokimenettel rendelkezik). Bár akkor is fura ilyen deszkákat HTPC-nek használni. :)
Mondjuk irodai használatra nem hinném hogy az 512Mb vRAM kevés lenne, akár a 3 kijelzőhöz is.
A CPU (APU) téren ugyancsak, már a Cerkák is képesek a 3 monitor kezelésére. Bár azt nem tudom hogy mennyire birkózik meg vele(soha nem próbáltam). Az meg hogy 1-3 kijelző, meg lehet ez, meg az a felhasználás ... így elég nehéz minimumot mondani. Na meg ha később dVGA-t is tesz a vasba, alapból a legtöbb aggodalom (vRAM, gyenge iGPU) felesleges. :) De a CPU-val kapcsolatban kérdezz á a linkelt topic-ban. Az ottaniak tisztában vannak vele mi az a minimum CPU (APU), amivel már nem lesz gondod, három kijelző esetén sem.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.