Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) sNyPeX


sNyPeX
csendes tag

Sziasztok !
Milyen alaplapot ajanlotok egy : I5 4670k-hoz? :)

(#65802) Goblin12 válasza sNyPeX (#65801) üzenetére


Goblin12
őstag

Árat is írjál mennyit szánnál rá, ha egy VGA-d van csak akkor édemes vissza olvasnod kb 5-6 hsz-t és az ott szereplő mATX valameikét. Asus Rog Gene VII

(#65803) sNyPeX válasza Goblin12 (#65802) üzenetére


sNyPeX
csendes tag

Vga meg nincs, egy Radeon R9 280-ban gondolkodtam.
30000 max 35000 forint.

(#65804) Tibroo válasza Tibroo (#65792) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Akkor senki nem tudd itt,ebben segíteni?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#65805) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv Uraim!

A segítségeteket kérném: légyszi ajánljatok nekem egy lapot ami teljesíti a következőket:

- ITX
- 1 PCI-E 16x
- s1155
- a procifoglalat nincs nagyon közel a pci-e sínhet, hogy nagyobb hűtő is ráférjen
- olyan chipset legyen rajta amivel lehet húzni K-s procit
- lehetőleg 20 körül max :B

Remélem van ilyen! előre is köszönök mindennemű segítséget!! :R :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#65806) szacsee válasza LLKobe (#65805) üzenetére


szacsee
nagyúr

LGA 1155-nél ITX méretben az EVGA Z77 Stinger aminél a PCI-E csatinál távolabb volt a procifoglalat.
Jelenleg Mo-n már nem biztos, hogy kapsz, árát tekintve 40K fölött volt. Jelenleg Ipon keresőbe 1 lap ami LGA 1155-ös ITX és Z-s chipset, persze ez is 30K-s ársávban van.
ITX felhozatal LGA 1155-re.
Használtan kifogható, vagy esetleg nagyobb méretszabványt nézel (mATX)... vagy fene tudja. :B

Szerk:
Intel az Ivy-ket nyugdíjazta, így a Z77-es chipsetes deszkák is lassan de eltűnnek a boltok polcairól, így ha újat akarsz venni mielőbb tedd meg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#65807) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok!

Mit gondoltok egy i5 4570+R9 270x dc2 mellé, jó választás egy Asrock ASRock Fatal1ty H97 Performance?
/Játékra használnám főként./

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#65808) AxBattler válasza LLKobe (#65805) üzenetére


AxBattler
félisten

Olyan chipset, amivel lehet húzni K-s procit, az nem lehetőleg 20 körül max.
Intel manapság a Z-szériát preferálja a tuningolásra, az meg jóval több.
Én csak ezt találtam: MSI Z77IA-E53, 30k
Esetleg még aprón LeC-nél érdeklődhetnél.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65809) LLKobe


LLKobe
veterán

Értem, köszönöm mindenkinek!

És ha egy sima i5 3470-et veszek, és nem akarok tuningolni akkor tudtok ajánlani valami ITX lapot? Asrock előnyben :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#65810) Goblin12 válasza sNyPeX (#65803) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali,

ezt a HSZ-t olvasd el Jim Bcs által, az én előző HSZ-ben látsz még egy ROG Asus lapot, mondjuk az drágább mint amennyit rászánnál, de megéri. Döntés a kezedben. ;)

Esetleg többiek is mondanak majd valamit. :R

(#65811) kippedli


kippedli
tag

Sziasztok.

A héten aktualizálódik a lap vásárlásom. Két Asus lapon gondolkodom de nem tudom megér a jobb plusz 9rugót.

ASUS MAXIMUS VII RANGER 42ezer
ASUS MAXIMUS VII Hero 51ezer

Mennyivel jobb a hero? Egy i5-4690k lesz benne aztán meg majd az új broadwell.

(#65812) AxBattler válasza LLKobe (#65809) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha mindenképpen s1155-ös ASRock-ot szeretnél, akkor még van B75M-ITX, csak nem értem, ha új procit is kell venned ,akkor miért nem s1150, B85M-ITX?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65813) Picturemaker válasza duronx (#65807) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Teljesen jó.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#65814) jim bcs válasza kippedli (#65811) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ezt olvasd el és el fogod tudni dönteni melyik kell

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65815) szacsee válasza LLKobe (#65809) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hali!
Ha nincs még proci, akkor B85/H87 + bios update vagy H97-et vennék és Haswell refresh procit... illetve nem tudom mennyire opció a használt proci, vagy lap.
Ha LGA1155 kell mindenképp, akkor valamelyik LGA1155-ös ITX deszka, aminek valamire való a tápellátása.. topikjában érdeklődj, hogy melyik megfelelő... :K

(#65816) Teaway


Teaway
veterán

Ez mikor jelent meg??
Nem is láttam még ► Z97-PRO GAMER

Nincs itthon csokid??

(#65817) BomiBoogie válasza Teaway (#65816) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Orvul becsempészték a kínálatba. :DDD

(#65818) Tibroo válasza bluyoo (#65722) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hali!
Ma megjött az új BIOS chip a német ASUS gyárból,ki is cseréltem,de indítás előtt azért kicseréltem azt a kondit (270uf 16V helyet Új 330uf 16V lett cserélve) egy újra,és lám csodát az alaplap teljesen "ÚJRAÉLEDT",minden gyönyörűen fut Wolfenstein The New Order max.grafikán,akadás mentesen!
Bár odaát nem sokat tudtak segíteni,magamtól kellet részben rájönnöm a hibára!
Köszönöm a segítséged! :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#65819) szacsee válasza BomiBoogie (#65817) üzenetére


szacsee
nagyúr

mATX-ből is csempészhetnének be többet, vagy felezzék meg a Gene árát és békén hagyom őket. :DDD

(#65820) bluyoo válasza Tibroo (#65818) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Sok dolog okozhatta. Örülök, hogy sikerült megtalálnod a gondot. Azt hiszem ez volt a legolcsóbb megoldás! :DDD

(#65796) Okoschka
Szia!
Neked is, először át kellene nézni a Nem indul és mi a baja a gépemnek topic-ba.
Ha nem találtok a gondra megoldást (elemcsere, a CPU újra 3 maggal futtatása, ...), vagy már nem akarsz szenvedni vele. Akkor pedig a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ot keresd fel. Az ottaniak nap mint nap teljes konfigokkal foglalkoznak, így naprakészek az összes hardverben. Szóval egyszerűen csak másold át a kérdésed az említett topoic-okba.
Nem vagyok nagy guru a többmonitoros rendszerekben, de pl. már az én GF GTX600Ti-m is képes akár 4db monitort meghajtani (NVIDIA Surround, ami ugye az AMD oldalon AMD Eyefinity).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#65821) kippedli válasza jim bcs (#65814) üzenetére


kippedli
tag

Marad a Ranger, köszi :R

(#65822) rudii


rudii
tag

Üdv!
i5-4590 3.30GHz 1150 ti milyen lapot ajánlanátok? 20-25k körül van olyan amit érdemes lenne hozzá tenni? Vagy jobban zsebbe kéne nyúlni? :S Tudnátok 1-2 őt javasolni?! :R

(#65823) jeni válasza rudii (#65822) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Bármely márkát választhatod.
Asus,MSi,Gigabyte-fullosabb deszka hivatalosan 3 év garisak,az Asrock csak néhány helyen.
Az aprón is lehet venni zsír új lapokat pár ezerrel olcsóbban.

(#65824) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy adott egy GA-M56S-S3 alaplap és azt szeretném megtudni hogy mondjuk 4 cpu-t megemlítve mik a legerősebbek amik belemennek ebbe? Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

(#65825) =HG= válasza polgi803 (#65824) üzenetére


=HG=
addikt

Phenom II X6 1100T és X6-os társai....CPU support list

[ Szerkesztve ]

(#65826) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Szeretnék új processzort venni. Ti milyen alaplapot ajánlotok egy 4440 hez illetve egy 4460 hoz?

Az alapján választanék, hogy melyik processzor + alaplapnak jobb az ár /érték aránya.

Jól láttam, hogy a procik között szinte semmi különbség sincs?

köszi
Dudo

[ Szerkesztve ]

(#65827) AxBattler válasza King Charles (#65826) üzenetére


AxBattler
félisten

"Annak érdekében, hogy kielégítő és gyors választ kapj, a kérdésedben feltétlenül közöld a következőket:

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?

+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?"

Általában nem árt elolvasni a topikok összefoglalóját... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65828) Tomeee1989


Tomeee1989
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani i5 4690K procihoz alaplapot 30K-ig?(Lehet több márka is)

Köszi előre is!

(#65829) polgi803 válasza =HG= (#65825) üzenetére


polgi803
őstag

Ha jól látom azok pl nem jók bele,mert ez AM2-es lap...köszönöm szépen a segítséget. :R

(#65830) King Charles válasza AxBattler (#65827) üzenetére


King Charles
tag

Az alaplapra 26 a max de örülnék ha olcsóbban is kijönnék.

Egy ssd és 2 hdd lesz rákötve. Valószínűleg egy gtx750 kártyát rakok majd bele. Egy fsp raider 550 es táppal.

Milyen proci + alaplap érné meg szerintetek?

A refresh procikhoz kicsit drágább a lap. Ezek a lapok már jobbak?

A 4440 hez nem tudom milyen lap illene.

vagy

A 4460 hoz eddig ezt a lapot gondoltam: Asrock H97M Pro4

[ Szerkesztve ]

(#65831) Teaway válasza King Charles (#65830) üzenetére


Teaway
veterán

"A 4440 hez nem tudom milyen lap illene."

GIGABYTE GA-B85M-D3H

Nincs itthon csokid??

(#65832) Mahrenburg válasza polgi803 (#65829) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Görgesd lejjebb, AM3-as CPU-kat is fogad a lap F6H BIOS-szal, de csak max 95W-ig.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#65833) polgi803 válasza Mahrenburg (#65832) üzenetére


polgi803
őstag

Értem. Akkor bocsánat a kollégától! :B És mit javasolnál bele?

(#65834) scope2007


scope2007
addikt

hali!

ehhez tudnátok ajánlani egy max közepes árkategóriájú alaplapot?

amd fx 8350
gtx 760 2gb videókártya
2*4 Gb RAM

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#65835) balakapa


balakapa
csendes tag

Sziasztok!
Új gép építése előtt állok. A processzort sikerült kiválasztanom, ehhez szeretnék 1 megfelelő alaplapot.

A processzor Intel Core i5-4440.

Eddig két alaplapot néztem ki: ASUS Z87-PLUS // ASUS Z87-C

A kérdésem az hogy melyik lenne megfelelőbb alá? Esetleg más alternatíva?
Ami fontos a 4 memóriahely, front usb 3, 2 pci express, cross fire, és hogy rá tudjam kötni a Logitech 5.1-emet. Árban a fenti 2 kártya körül szeretnék, 25-28 a max.

Előre is köszönöm :R

(#65836) =HG= válasza polgi803 (#65833) üzenetére


=HG=
addikt

Mahrenburg Főigazgató Úr sajnos rosszul mondta, mert mint írtam (és látható) a 125W-os 1100T procit is fogadja a lap, legalább is support list alapján. Viszont én nem tenném bele, mert szerintem ez az alaplap jó ha 4 magos Phenomokat kiszolgál. Tudom, hogy a pénz az nagy úr, de én a helyedben átnéznék az FX szériára inkább.Most is árulnak aprón egy Asus m5a99x alaplap + AMD fx-6100 párost 42 ezresért... Ha abba a lapba egy 6 magos Phenomot akarsz tenni, 25-től kezdődnek árban...Ha 1100T-t keresel, akkor nagy ritkán akad 1 , kb 30 ropiért..Nem éri meg.. (bár nagyon jó procik) Fx azért csak modernebb architectura, és akár egy FX 9xxx procira is fejleszthetsz később..

[ Szerkesztve ]

(#65837) Mahrenburg válasza polgi803 (#65833) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Polgi803 - Ha jól sejtem, jelenleg egy AM2-es 1 vagy 2 magos CPU a rendszer lelke, ha max. 1-2 magot/szálat igénylő alkalmazások gördülékenyebb futtatása a cél, akkor egy AM3-as 45W-os Athlon II X2 beszerzése lenne a legegyszerűbb, azonos órajelen nagyobb teljesítményt nyújt, kisebb fogyasztás mellett, például az Athlon II X2 245e már 5e Ft körüli áron elő szokott fordulni a HardverAprón. A GA-M56S-S3 minimalista tápköre okán a 45 vagy 65W-os X3-as/X4-eseknél nagyobb W-értékű CPU-t nyugodt szívvel nem ajánlanék. Esetleg kérdezd meg a AMD Phenom II topicban, hogy együtt tud-e élni egy 95W-os CPU egy a GA-M56S-S3-éhoz hasonló "lepusztult" tápellátással.

=HG= - Úgy értelmeztem a lap support-listáján a 6 magosok és a 125W-os 4 magosok után lévő "N/A"-jelzést, hogy "Ebben a lapban eszedbe ne jusson!", de ha Te mondod, akkor természetesen meghajlok a Királyi Kinyilatkoztatás megfellebbezhetetlensége előtt, de abban mindenképpen egyetértünk, hogy inkább ne... :R :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#65838) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

4690k alá szeretnék alaplapot, minél olcsóbban, tuning lesz 4-max4.2GHz szóval nem bencsmárkolni szeretnék :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#65839) polgi803


polgi803
őstag

A helyzet az Urak hogy egy jó barátomnak lenne,tehát nem saját zsebből gazdálkodom. Lapot nincs pénze jelenleg cserélni. Csak procit...szóval akkor egyenlőre lehetne hogy ajánlotok bele valamit? BF-el szeretné tolni, de írta a game hogy a proci nokedli hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#65840) Goblin12 válasza ThodEE (#65838) üzenetére


Goblin12
őstag

Csak nem beáztál? ;]

(#65841) DR|FTK|NG válasza polgi803 (#65839) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Milyen lap, VGA és RAM van hozzá?

(#65842) Mahrenburg válasza Tomeee1989 (#65828) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Tomeee1989 - A Téma összefoglalóban a Intel Z97 chipset-alcím alatt nézd meg az ajánlott lapokat, melyek felelnek meg Neked méretben és árban. Ha jobb felszereltségű/tápellátású lapot szeretnél, esetleg még felmerülhet lehetőségként a "Játékosoknak szánt H97-es ATX lapok"-alcím alatt szereplő alaplapok egyike, mivel az alaplapgyártók nem hivatalosan lehetővé teszik H/B-jelű lapokban is a CPU órajel-emelését (viszont a RAM órajel-emelése H/B lapokban nem lehetséges). Ha "elitebb" H/B-alaplapra esne a választásod, akkor mindenképpen kérdezd meg a lap topicjában, hogy a lap BIOS-a engedi-e a tuningot!
ASRock 1150-topic
Asus 9-es topic
Gigabyte 9-es topic
MSI 9-es topic

Scope2007 - Ezen alaplapoknál alább semmiképp se add:

Asus M5A97 Evo R2.0
Gigabyte GA-970A-UD3P
Gigabyte GA-970A-UD3 (rev. 3.0)

A tuningot illetően olvasd el az AMD FX-topic Téma összefoglalóját, ugyanitt érdeklődhetsz a tapasztalatokról is.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#65843) =HG= válasza Mahrenburg (#65837) üzenetére


=HG=
addikt

Ebben teljesen igazad van! :B Ránézésre sem tenném abba a lapba.. De ha nem megy benne, akkor minek írják be a supportba? :F Ez most én sem értem teljesen... :U Lehet még Ők sem tudják ? ;)

Ui: Ott van a lista tetején pirossal! N/A = Not support Tehát igaz az állításod! "Ebben a lapban eszedbe ne jusson!"

[ Szerkesztve ]

(#65844) polgi803


polgi803
őstag

Egyenlőre úgy néz ki ráveszem egy Giga EP45 lapra és egy e8400-es procira... :) van egy jó ajánlat...

(#65845) =HG= válasza polgi803 (#65844) üzenetére


=HG=
addikt

BF4-hez lehet jobban menne egy Phenom II X4 955 (ez menne abban a lapban) De ezt inkább a procis topikban kérdezd meg... Az biztos, hogy BF4 mindent felzabál, úgyhogy......

(#65846) ThodEE válasza Goblin12 (#65840) üzenetére


ThodEE
őstag

Ismerős fejleszt, én mostanában fényképezőre költök :B :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#65847) Milo629


Milo629
aktív tag

Egy B85/H87 lapon mennyire fontos a MOSFET borda?
Pl. nyáron 30°C felett, i5 4570, toronyhűtő ami nem fújja a MOSFET-eket, ezt a helyzetet túlélné egy borda nélküli lap?

(#65848) Goblin12 válasza ThodEE (#65846) üzenetére


Goblin12
őstag

Mondjuk az se lehet egy rossz hobby, bár ott nem tudom mit lehet vízzel hűteni. :P

Hajrá hozzá. :R ;)

(#65849) jim bcs válasza Milo629 (#65847) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen simán, nem létfontosságú de nem árt ha van, nézd meg az én lapom azon sincs. Legolcsóbban ha bordást akarsz akkor GIGABYTE GA-B85M-D3H, vagy drágábban Asus Vanguard B85 az 5év gari miatt és mert TUF.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65850) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok
most hogy ki jött asus z97 pro gamer melyik lenne jobb választás?
A Pro Gamer vagy Sabertooth z97 Mark 2 ?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.