Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) bluyoo válasza Horvi (#64200) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mond azt hogy nem így van. :D
Mindenesetre helyes meglátás, hogy nehéz dolgod lesz azzal a sok eszközzel. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64202) BomiBoogie válasza Horvi (#64200) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt alá kell támasszam, ha kábelmenedzsmentet akarsz, vegyél szép nagy házat, az ITX/mATX vonalon nincs benne sok köszönet. :K

(#64204) Horvi válasza BomiBoogie (#64202) üzenetére


Horvi
őstag

Az már biztos. A fene se gondolta volna, hogy ennyi macera lesz meg ennyi mindenre figyelni kell ha át akarok költözni egy mATX/mini-ITX vonalra.

bluyoo (#64201)
Na jó de így van :)

5 percen belül tudod szerkeszteni az előző hozzászólásod, kérlek, tedd ezt meg a jövőben!

[ Módosította: BomiBoogie ]

Hello darkness, my old friend...

(#64205) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Sziasztok!

Végre megérkezett az Asus Z97-A alaplapom, és mivel ez támogatja az UEFI szabványt volna egy kérdésem:

Windows 8.1-et tervezek feltelepíteni, és ezzel kapcsolatban olvastam olyat, hogy "Windows telepítés UEFI módban"... Én eddig úgy tudtam, hogy az UEFI csak leváltotta a régi hagyományos BIOS-t egy modernebb, funkciókban gazdagabb "felülettel"...
De ezek szerint itt többről van szó. Mit takar pontosan ez az UEFI Windows telepítés? Mi az előnye és mi szükséges hozzá?
Egyáltalán kell ez nekem?? :))

(#64206) Teaway válasza Alx.Mercer (#64205) üzenetére


Teaway
veterán

Ebben a topic-ban egyéb teendőd nincs, ha már megvetted!! :D
(látom, a Windows 8 / 8.1-ben is feltetted a kérdést, olvass picit visszafelé ott :K )

Nincs itthon csokid??

(#64207) HunLogin


HunLogin
csendes tag

Sziasztok!
Egy elég olcsó 1150 socketes alaplapot keresnék. i5 4570et és GTX 760 at tennék bele. Semmiféle oc-t nem tervezek. Ha lehet 13 k körül kéne hogy legyen :)

(#64208) ggbuffon1897 válasza HunLogin (#64207) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

ASRock B85M-PRO4 (s1150) 15.990Ft fórumos kollegánál

(#64209) HunLogin válasza ggbuffon1897 (#64208) üzenetére


HunLogin
csendes tag

Olcsóbb nincs? :(

(#64210) ggbuffon1897 válasza HunLogin (#64209) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

ha mindenképpen ragaszkodsz a 13k-hoz, akkor kb ezek maradnak:

Gigabyte GA-B85M-D2V alaplap 13,7k
Asrock B85M-HDS alaplap 13,8k
MSI B85M-E33 alaplap 13,8k

de mondjuk én nem mennék asrock b85m pro 4 alá

[ Szerkesztve ]

(#64211) Teaway válasza HunLogin (#64209) üzenetére


Teaway
veterán

De van, csak az már a H81 kategória. Pl. ASRock H81M. Lásd még az Összefoglalót is.

(#64210) ggbuffon1897: azok is jók, amiket írtál :K

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#64212) Chapel válasza bluyoo (#64182) üzenetére


Chapel
addikt

Mindenképpen feljebb/újabb platform felé váltanék... bár most van egy lehetőség hogy kb. 10k-t rádobok és egy új 3 év garis 3770K lesz a sima 3770 helyett.
Így ha jó árban tudok venni tunningbarát lapot alá, úgy lenne még kakaó tutira a prociban ha kell a jövőben.
Kérdés persze, hogy egy 4790K mennyivel mutatna többet, mert annyi különbséget még bevállalok árban...

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#64213) HunLogin válasza ggbuffon1897 (#64210) üzenetére


HunLogin
csendes tag

Jó, fel lehet menni 16k ra bocsi :D

(#64214) ggbuffon1897 válasza HunLogin (#64213) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

akkor el is dőlt a kérdés ^^

(#64215) Fichtner


Fichtner
tag

Üdvözlet!

Alaplapot szeretnék vásárolni, Asus és Gigabyte érdekelne.
Maximum 30-35k-t szánnék rá, inkább 30 legyen mint 35. :)
Először egy G3220 pentium vagy G3240 kerül bele, aztán később egy Haswell Refresh-t vagy valami Broadwell procit szeretnék bele (i5 esetleg i7 bár szerintem bőven elég lesz az i5 is.). Tuning nem szempont így a H97-es chipset lesz szerintem számomra a megfelelő. Ha lehet akkor ATX-es lapot szeretnék, de ha van valami best buy m-ATX akkor az is jöhet.

GIGABYTE GA-H97-D3H
ASUS H97-PRO

Ezek elég jónak tűnnek, melyiket érné meg jobban? Vagy valami mást nézzek inkább?
Előre is köszi a tanácsokat!

(#64216) troland26 válasza Zsivaagoo (#64198) üzenetére


troland26
őstag

Ha valóban hangosnak fogom találni a gyári hűtést mit ajánlasz ? Nem lesz tuning .... :)

(#64217) Zsivaagoo válasza troland26 (#64216) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

pl. : Cooler Master Hyper 212 EVO Univerzális CPU hűtő /RR-212E-16PK-R1/ -- 10K
vagy a T4 2-2,5K val olcsóbban

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#64218) bluyoo válasza Alx.Mercer (#64205) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Egy kis segítség: Windows 7 - UEFI Install.

(#64215) Fichtner
+1 az Asus-nak.
Mondjuk a 35K-ba ,akár az Asus H97-PRO GAMER is belefér néhol. Ha szereted a "gamer" deszkákat. :)

Bazinga!

(#64219) Fichtner válasza bluyoo (#64218) üzenetére


Fichtner
tag

Nem tudom a gamer lapnak venném-e valami extra hasznát. Ha lehetne még 30k alá is mennék, a kettő közül az asus azt mondod jobb? Tápellátás szempontjából? Vagy valami egyéb előnye is van? A Gigán a cpu mellett 2 kis hűtőbordát látok, míg az asusnál csak 1-et.
Ez lényegtelen?

[ Szerkesztve ]

(#64220) BomiBoogie válasza Fichtner (#64219) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A gamer csak akkor való neked, ha trú géjmer vagy. :D

(#64221) bluyoo válasza Fichtner (#64219) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Természetesen nem lényegtelen, de amíg az Asus 6fázisú dig. tápkörű, addig a giga lapja 4fázisú tápkört kapott. Amúgy a Giga osztott bordája szerencsésebb megoldás.
Kér jó deszkát írtál, egyikkel sem fognál mellé, megvannak rajtuk az újítások is mint az M.2 foglalat, és a SATA Express port is. Személy szerint inkább az Asus-t preferálom.
Olcsóbban mATX méretben tudnál hasoblóan jól felszerelt lapokat.
Pl. hogy a két felhozott márkánál maradjak:
Asus H97M-PLUS
Gigabyte GA-H97M-D3H

(#64220) BomiBoogie
:DDD Mondjuk +2-3K-t lehet megadnék érte. :B

(#64212) Chapel
Azért azt ne felejtsd, hogy a tuning CPU, drágább lapot, és hűtőt is igényel. :)
Újonnan meg szerintem ne vegyél "K"-s Ivy-t! :N Akkor már LG1150-re fejlessz és 4790K.
Bár szerintem egy "K"-s Haswell I5, bőven elég lenne neked, mint ahogy a mostani i7 3770-ed is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64222) Fichtner válasza bluyoo (#64221) üzenetére


Fichtner
tag

Köszönöm szépen a választ. A giga kb 5k-val olcsóbb, azért húztam jobban az felé. 4 vs 6 fázis, ez mennyire jelenthet problémát pl egy i7 mellett (non K).

BomiBoogie
Néha előfordul, de nem a "géming" fő felhasználási terület.

(#64223) Teaway válasza Fichtner (#64219) üzenetére


Teaway
veterán

Van olyan bolt, ahol a PRO és a PRO Gamer között 56 (ötvenhat) HUF különbség van :D

Nincs itthon csokid??

(#64224) Fichtner válasza Teaway (#64223) üzenetére


Fichtner
tag

Ha a Giga és bármelyik asus között 56 HUF lenne az lenne jó. :)

(#64225) bluyoo válasza Fichtner (#64222) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Szerintem úgy összességében, jobb deszka. :)
Most felhoztál két lapot, és írtál egy még +5K-s keretet.
És most mégis az olcsó ár a legfontosabb? :DDD
Ezért is kérjük, hogy kérdezéskor ne lapokat írjatok, hanem inkább:
"
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,...)
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?

"
Amúgy egy jó kuckóban nem jelent gondot, egy jó H81-es deszka is képes lenne kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64226) Fichtner válasza bluyoo (#64225) üzenetére


Fichtner
tag

Felhoztam 2-t ami szimpatikusnak tűnt, és kiváncsi voltam mivel jobb az asus, ha már drágább. Megadtam egy max keretet persze, mert ha az alatt nem érné meg egyik sem vagy nem lenne megfelelő akkor muszáj lenne megvenni a drágábbat. De ha a kicsit olcsóbb lap is bőven megfelel nekem akkor azt a pénzt inkább majd a vga -ra vagy procira költöm ami itt megmarad.
H81-et azért nem néztem, mert tudtommal abba nem lesz jó a Broadwell.

(#64227) bluyoo válasza Fichtner (#64226) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapból az kérdés hogy hogy jelenik meg a Broadwell. Mivel a Skylake-el szinte együtt jelenik meg, és olvastam olyan cikket miszerint csak "K"-s példányok lesznek. De mint megszokhattuk ezeket csak a megjelenés után lehet biztosra ....

Bazinga!

(#64228) Fichtner válasza bluyoo (#64227) üzenetére


Fichtner
tag

Hát nem igazán örülnék, ha csak K-s procik jönnének, de majd kiderül. Azért nézek H97 es lapot, hogy a Broadwellhez ne kelljen majd új lapot vennem. A lényeg hogy mindkét lap amit kinéztem megfelelő. Kösz az infokat.

(#64229) BomiBoogie válasza bluyoo (#64227) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezek szerint amúgy a Skylake-hez tehát lesznek új lapok, de nem fognak többet tudni, mint a Broadwellhez valók?

Mert ugye a tervek szerint a Broadwell lesz a húzható, a Skylake meg max. i5-ig megy.

(#64230) jim bcs válasza BomiBoogie (#64229) üzenetére


jim bcs
nagyúr

igen mindenképpen lesznek és amivel többet tudnak majd az a DDR4, kvázi a skylake indítja el a DDR4-t a basic/mainstream/performance kategóriában

majd a skylake után lesz érdekes a történet a pci-e 4.0-val, ezután nemsokkal érkezik nvidia fronton a volta ami igazán nagy durranás lesz

(#64231) hát nem lennél vele előrébb egy dekával sem, kézzel fogható érdemi előrelépés meg a skylake után lesz így majd ráérsz a skylake után váltani addig meg tökéletesen kiszolgál a mostani, ugyanez vonatkozik a vga frontra is én sem váltok nincs értelme, majd a volta/pascal fog érdekelni addig meg kiszolgál a gtx680

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64231) BomiBoogie válasza jim bcs (#64230) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A lényeg a lényeg, akkor továbbra sem érdekel engem ez a 97-es vonal, legyen valami érdemi előrelépés.
Ugyanúgy a GTX 9xx-re sem lesz szükségem, úgyhogy nyugodt vagyok.

(#64232) bluyoo válasza BomiBoogie (#64231) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Várjuk meg a megjelenésüket. Utána lehet latolgatni megéri, vagy nem az esetleges váltást.
De jó eséllyel egy i5 4670K-t felesleges lesz majd cserélni. A DDR4 drága ... a PCI-E4.0 meg .... még a PCI-E 3.0 sincs kihasználva. Az újítások meg szinte minden esetben parlagon hevernek, lásd M.2 foglalat, SATA Express / Thunderbolt port, .....
A 9-es szérián meg most látod, hogy ad-e olyan szolgáltatást amit esetleg kihasználnál. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64233) BomiBoogie válasza bluyoo (#64232) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem, nem ad, azt tudom, egyelőre maximálisan elégedett vagyok a konfiggal, bár a lap produkál néha furcsaságokat, pl. fix fesszel nem hajlandó elindulni, de valószínűleg ez csak az én tuningos tapasztalatlanságom miatt van.

(#64234) TechN7ne válasza BomiBoogie (#64233) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

ASUS lapokban mindig lesznek furcsaságok.
Nekem állandó plusz kiadást jelent a deszkájuk,adhatom el olcsóbban és vehetek a boltban egy normális megbízhatót.

(#64235) BomiBoogie válasza TechN7ne (#64234) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Cserébe viszont a ventivezérlés meg az 5 év garancia tetszik. :K

(#64236) TechN7ne válasza BomiBoogie (#64235) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Garanciából soha nem volt hiány az adott márka mellett,csak a "furcsa" jelenségekre nem érvényes,ez a legrosszabb az egészben.

(#64237) bluyoo válasza BomiBoogie (#64233) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tuning nélkül sem?

(#64234) TechN7ne
:DDD :O :DDD

Bazinga!

(#64238) BomiBoogie válasza bluyoo (#64237) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem csak én nem állítom be helyesen az értékeket, mert egyébként tökéletesen működik.

(#64239) Zsivaagoo válasza BomiBoogie (#64238) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

DonSasst támadd be ez ügyben. ;)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#64240) Darknech


Darknech
csendes tag

Üdv mindenkinek!
i5-4690K proci vásárlásán gondolkozom, és ahhoz kellene egy jó alaplap. Az "ATX komolyabb tuningra" listában felsoroltak közül bármelyiken el lehetne érni ezzel a processzorral egy stabil OC-t? Az Asus Z97-AR ára tetszik, de csak négy valódi VRM fázist írnak, bár a hasonló árban lévő Gigabyte és MSI lapok is hasonlóan muzsikáltak a teszteken. Tudnátok esetleg jobbat ajánlani nem sokkal drágábban (pl Gigabyte GA-Z97X-UD5H, ASUS Z97 SABERTOOTH MARK 2), vagy ez is teljesen jó lenne? 1600MHzes memóriám van, az maradna, beállítom az XMPt, és nem bántanám tovább. Alaplap + processzorra 100000Ft körüli összeget gondoltam (ebből a processzor már ~60), de ha megérné, kicsit túl lehet lépni (~56 körül már Maximus VII Herot láttam, addig nem feltétlenül mennék el árban).
+1 kérdés: Úgy láttam a processzor támogatási listákban, hogy az i5-4690K-hoz újabb BIOS kellene, és nincs másik procim a farzsebben, hogy frissíteni tudjam. Ha vennék új alaplapot, érdeklődjem meg a boltban, hogy milyen BIOS verzió van rajta, vagy bármilyen Z97es alaplapot be tudnék üzemelni az i5-4690K-val, csak a teljes funkcionalitáshoz kellene az új BIOS?

(#64241) jim bcs válasza Darknech (#64240) üzenetére


jim bcs
nagyúr

1 vga alá matx-et javasolnék

ASUS MAXIMUS VII GENE
ASUS GRYPHON Z97 ARMOR EDITION
ASROCK Z97M OC Formula

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64242) TechN7ne válasza BomiBoogie (#64238) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem is tökéletesen működik,csak az utóbbi időben volt egy pár lap a gépházamban és hozzájuk viszonyítva elég furcsa. :)

Egyébként érdemes várni,közeljövőben várható DDR4-es lapka alsó-közép árkategóriában?
Lehet tudni már arról,hogy a DDR4-es ramok ára mennyire lesz elfogadható?

(#64243) jim bcs válasza TechN7ne (#64242) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Nemérdemes, a legközelebbi elérhető lap az a Skylake lesz de ami neked fog kelleni az a Skylake utáni generáció. A DDR4 még újdonság, ha lement az újdonság varázsa akkor szép lassan beáll a DDR3-as árakhoz és egyúttal megjelennek a jobb CL kiosztások is, ha visszaemlékszel akkor kezdetben 8GB DDR3 is 44-50k körül nyitott.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64244) TechN7ne válasza jim bcs (#64243) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Első ddr4-es lapok közé tartozhat az 1150
(gondolok a múltra,mikor 775 foglalat elején ddr2-el mentek,aztán módosultak ddr3-ra),vagy teljesen új proci foglalattal érkeznek?

(#64245) BomiBoogie válasza TechN7ne (#64244) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hogy érted, hogy a 1150? Az már biztosan nem DDR4-es.

(#64246) TechN7ne válasza BomiBoogie (#64245) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Esetleg módosulhatnak,talán még lesznek újabb,fejlesztett lapjaik,ahogyan a 775 foglalat időszaka is átlépte a váltást.

(#64247) jim bcs válasza TechN7ne (#64244) üzenetére


jim bcs
nagyúr

nem az már 1151 lesz, értelem szerűen ahogy te is jól gondolod új foglalattal

lesznek albínó lapok is azaz DDR3-DDR4 kompatibilis de én azokat kihagynám

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64248) TechN7ne válasza jim bcs (#64247) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Értem,köszöntem! :R

(#64249) BomiBoogie válasza jim bcs (#64247) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért pont "albínó"? :D

(#64250) jim bcs válasza BomiBoogie (#64249) üzenetére


jim bcs
nagyúr

mert sz@rb@ se nézem :DDD , eladják azt amit később majdnem lehetetlen eladni

ez számomra a mindenképpen erőltessük a váltást szindróma, doszt elég lenne a DDR3 még vagy 8-10 évig de azt úgyse fogják hagyni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.