Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) TechN7ne válasza bluyoo (#64450) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen,muszáj lesz. :R

(#64452) Pala válasza Teaway (#64447) üzenetére


Pala
veterán

Küldtem privit! :R

(#64453) Teaway válasza Pala (#64452) üzenetére


Teaway
veterán

Ment a válasz!

Nincs itthon csokid??

(#64454) jim bcs válasza TechN7ne (#64449) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Hát ha már B85-nél tartunk én nyugodt szívvel ráengednék az Asrock B85m Pro 4-re egy Asus Vanguard-ot ;), úgy elveri szegény asrock-ot hogy a mosfetek ílyedtükbe helyet cserélnek a ram slotokkal ;] .

A verseny jelen esetben nem helytálló, a H81-es legalja ellen egy B85 középkategória hmmmm :U , ez olyan mintha egy Opel Astra-ra engednél rá egy CLK Kompressor-t, nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64455) Pala válasza jim bcs (#64454) üzenetére


Pala
veterán

Ez a Vanguard elég különleges lapnak tűnik... Olyan militarista beütése van; ez a Sabertooth / Gryphon lapok kistesója? :)

(#64456) Teaway válasza Pala (#64455) üzenetére


Teaway
veterán

:K

Nincs itthon csokid??

(#64457) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Akkor én valamit elcsesztem, mert Asus Hero VII-t vettem :D :D Ha lomha lesz benne a 4790k, akkor pic.án rúgom :D hogy igyekezzen :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#64458) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv mi a véleményetek az msi h81m-p33 alaplapról?
g3220 cpu menne bele
irodai munka lenne a felhasználási terület.
Igen és projektor is lenne rá kötve megbirkózik vele az alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#64459) jim bcs válasza Pala (#64455) üzenetére


jim bcs
nagyúr

igen :K TUF szériás lap TUF alkatrészekkel, ezért is van rá 5év garancia

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64460) Pala válasza jim bcs (#64459) üzenetére


Pala
veterán

Furcsállom, hogy egy kvázi "belépő szintű" (legalábbis a komoly Z97 Asusokhoz képest) lapnál ilyet alkalmaznak. De legalább itt valamennyire biztos lehet benne az ember fia, hogy nem sz@rral gurigázik. :D

(#64461) polgi803


polgi803
őstag

A lomha kifejezést azért írtam, mert tényleg így éreztem ugyanazon procival. Nyilván, lehet rosszul ítéltem meg és amint látszik is nem vagyok elfogult,de Asrock tényleg jobb volt. A funkciói is gyorsabbak voltak úgy vettem észre. De én nem megyek bele vitákba, mert nem érdekelnek. Amúgy ahogy írtam is, most kipróbáltam volna egy Giga lapot is, de kifejezettem a külsőségek miatt. Szép lap. Ha valakinek van egyéb javaslata, akkor még szívesen veszem. :R Amúgy az Asus lapom H87 volt,de már nem tudom melyik...

[ Szerkesztve ]

(#64462) bluyoo válasza XenHai (#64458) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az egyik, ha nem a legolcsóbb LGA1150-es deszka, nagy elvárásokat nem kell támasztani vele szemben. :)
A projektorral meg a CPU (APU) iGPU-jának kell megbirkóznia. Nem tudom milyen felbontáson dolgozik, de gondom nem lesz neki probléma. A CPU-s topic-ban majd megerősítik ....

Bazinga!

(#64463) jim bcs válasza Pala (#64460) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Nem furcsa az, nincs OC és kevesebb csatlakozót kapott, az 5év garancia meg tényleg nem vicc ezért a TUF-ok a legjobbak, tudja az Asus mit csinál nemhiába ők zsebelik be a legtöbb innovatív díjat minden évben.

Mutass még egy gyártót aki 40k-ig büszkén vállalja az 5év garit ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64464) bluyoo válasza jim bcs (#64463) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapból az 5évet, évekig csak az Asus adta a TUF deszkákkal. Sokak meglepetésére pont az ASRock volt a második, aki az egyik lapcsaládjára bevállalta. Ugye az Overclocking sorozat tagjai, kivéve a legolcsóbb Z87M OC Formula-t (az 40K alatt lett volna :DDD ).
Kár hogy legtöbbször a kiskerek, ezekre a lapokra is 2évet adnak itthon, jobb esetben a 3-at! :(
A TUF lapoknál legalább a 3évet vállalják, néhol az 5-öt is.
De egyes üzletekben tudsz garanciakiterjesztést vásárolni, ahol néztem +16K.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64465) jim bcs válasza bluyoo (#64464) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Így van, viszont az tény hogy nyugodtabb az ember 3-5év garanciával ami igen hosszú idő az alaplapok világában.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64466) TechN7ne válasza jim bcs (#64465) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem mindenre megoldás a garancia,ha nem tudod érvényesíteni.
Instabilitás,lassulás,melegedés,stb.,ezek mind nem hibák ha ezek mellett tökéletesen működik a lap,mehetsz a jó istenhez is.
Ilyen esetekben nyugodt szívvel hordozhatod vagy 5 évig a fent említett hibák valamelyikét,te főzted,edd is meg.

Van egy jó példám erre,.

Anno vettem egy HD7770-t MSI példányban 3 év garanciával,melegedett,hangos volt.
Itt az oldalon eladtam rá pár napra,új tulajdonosának garanciáztatni kelletett,mert megadta magát rá 2 hónapra,el is intézte neki az adott bolt.
Én az MSI után nézegettem a többi 7770 kártyát,és egy XFX-re jutott a választásom amihez hazánkban csak 1 évet adnak. Az egyik legjobb minőségű HD 7770 kártya volt,teljesen hangtalan hiper szuper.
Mai napig működik,boldogan használja jelenlegi tulajdonosa.

Szerk.: 2 év bőven elég mindenre,de rengeteget számít a választott bolt intézkedése,megbízhatósága.

[ Szerkesztve ]

(#64467) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Új gépet építek, Intel alapokon.

i5 avgy i7 procival, még nem tudom.
Többen ajánlották a z97 chipsetet, de amennyire utána néztem nem sokkal tud többe a z87-nél.
Nem játékra választok gépet, inkább hosszú távra, szóval 3-4 éven belül újabb proci nem lesz, addigra ez a chipset már a múlté lesz.

Szerintetek?

(#64468) jim bcs válasza TechN7ne (#64466) üzenetére


jim bcs
nagyúr

(#64466) TechN7ne
Számít a bolt nem is keveset és az is számít hogy egy adott kategórián belül nem mindegy melyiket veszed, minden gyártónál van semmirevaló.

(#64467) Ciripke
Teljesen jó a meglátásod 2 év egy széria így nagyon nem kell belemélyülni. Nem kell neked Z-s lap, vegyél egy Asus Vanguard B85-öt hozzá megy egy i5-4440/4570-et vagy egy i7-4770-et és majd cserélsz ha kevésnek érzed.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64469) TechN7ne válasza jim bcs (#64468) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"minden gyártónál van semmirevaló"

Nem mindegyik gyártonál,azért ezen is vitatkoznék.
pl. Asrock 10k-s lapjai is ugyan olyan gyors és megbízható minta felső kategóriás darabjaik.
Különbség a bemenetek száma-típusa,hogy van e rajtuk hűtés és esetleg tuningolhatóak e,ezeken kívül ugyanolyan működő képesnek kell lenniük,mint nagy testvérük.

[ Szerkesztve ]

(#64470) Ciripke válasza jim bcs (#64468) üzenetére


Ciripke
tag

Köszi a választ, igazad van, így nem is szállok e l a költségekkel.

nem írtam, de ITX-es méretben gondolkodom a hely miatt, ezért az Asrock B85M-ITX lapját néztem ki. optiaki Kimenet is van rajta, ami külön jól jön az erősítőre kötés miatt.

Köszönöm a segítséget, szerintem őt választom :)

(#64471) Ciripke válasza jim bcs (#64468) üzenetére


Ciripke
tag

A Vpro támogatás hiánya mennyit számít, ha a proci viszont támogatja azt?

(#64472) Plaza


Plaza
tag

Sziasztok! Új konfig vásárlása előtt állok a közeljövőben. Processzornak mindenképpen egy FX-6300-at szeretnék. Mellé pedig egy 1866 Mhz-es (kezdetnek) 4 Gb-s HyperX RAM-ot. Mivel operatív tárként SATA3-as támogatottságú winchestert használok, gondoltam, hogy lehetne az alaplapon SATA 3 csati, talán dobna egy keveset a teljesítményen.
Szeretnék az alaplapra 4 db RAM slot-ot is, mivel a későbbiekben 4x4 Gb RAM-ot szeretnék /természetesen apránként/.

Gondoltam egy alaplapra, mégpedig egy ASUS M5A78L-M/USB3 nevezetűre, 17.000 Ft-ból megvan, és mivel nem szeretném húzni a processzoromat, szerintem bőven megfelelne neki egy ilyen olcsóbb lap is.

Kérni szeretnék pár véleményt az említett alaplapról! Tudnátok mondani esetleg eddig az árig elfogadhatóbbat?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)

(#64473) jim bcs válasza Plaza (#64472) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Ez így nem lesz jó :( , 1000 éves halott konstrukció és még zabál is nem keveset, inkább legyen Intel.

GIGABYTE GA-B85M-D3H vagy ASUS Vanguard B85 + i5-4440

ram
2x4GB CL9 1600mhz: Adata XPG, Patriot Viper 3 Black Mamba, Avexir Core, Crucial Ballistix Tactical, G.Skill

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64474) Plaza


Plaza
tag

Sajnos ez egy közel 50.000 Ft-os processzor, erre nem mostanában lesz pénzem. :( Mindenképpen maradnék az árkategóriánál.

(#64475) jim bcs válasza Plaza (#64474) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Mire az FX-re veszel egy normális hűtőt márpedig arra kötelező akkor árban már az i5-nél vagy. Ha marad az amd akkor viszont az ASUS M5A97 EVO R2.0 vagy ASUS M5A99X EVO R2.0 lenne a legjobb választás, vész esetén marad az ASUS M5A78L-M/USB3.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64476) Plaza válasza jim bcs (#64475) üzenetére


Plaza
tag

Értem, köszönöm, igazából van itthon hűtőm /Arctic Cooling Freezer XTREME Pro rev. 2./ elég lesz az neki, köszönöm a segítséget! :)

(#64477) bluyoo válasza Ciripke (#64471) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha nem tudod mire való az Intel® vPro™ Technology jó eséllyel nem is kell neked. :)
De ha a lapod nem támogatja, akkor nem tudod használni. Viszont csak az üzleti szférának készült deszkák támogatják. Pl. az Intel Q87 chipset-el szerelt lapok.

Bazinga!

(#64478) reset


reset
senior tag

Üdv.!
Az üzletek polcain lévő Intel Z87-es lapok már mind javított (C2 stepping) vezérlőhidasok? [link]

(#64479) bluyoo válasza reset (#64478) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Azt kérdezd az üzlettől. :) De így egy év után nagy valószínűséggel, igen.

Bazinga!

(#64480) Blindfish


Blindfish
tag

Sziasztok!
Intel i7 4790k procihoz auss z97-pro alaplap jó választás ha modellezni akarok?
Üdv!

(#64481) reset válasza bluyoo (#64479) üzenetére


reset
senior tag

Oksa - webboltos rendelésnél nem mindig olyan egyszerű...A Bluechip webáruház feltünteti, de én máshol kívánok vásárolni... :)

(#64482) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!
Új alaplap vásárlás előtt állok.
ha minden jól megy Intel Core i5-2400 procival menen majd 16Gb DDR3 Ram, és egy Asus Radeon R7 250x VGA videokártya.
Melyik lapot ajánlanátok hozzá?

4 lapot néztem eddig.

Asus P8H77-M PRO
Asrock H77 PRO4-M
Asrock Z77 PRO3
Asus B75M-PLUS

(#64483) bluyoo válasza reset (#64481) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mint írtam szinte biztos hogy már a javított lapot kapod. De egy e-mail az üzletnek és máris 100%. :)

(#64480) Blindfish
Szia!
Igen megfelelő!

Bazinga!

(#64484) Blindfish válasza bluyoo (#64483) üzenetére


Blindfish
tag

Nagyon szépen köszönöm! :)

(#64485) Lui76


Lui76
őstag

Egy kis help kéne.
Apám öreg AMD-s 939-es alaplapos gépe haldoklik.
Lap , proci ,ram csere nyilván az új géphez, de nem követem már napi szinten a piacot.
FM2+ os lap, integrált vga-s proci, 4 Gb ram sztem ami elég lenne nekik.
(meg az unokák néha egy egy régi játékot tudjanak futtatni pl .Flatout2 )

10 körül amik vannak FM2+-os lapok, az már elég ilyen szinten?

www.kezmuveskeramia.hu

(#64486) bluyoo válasza sesomaru1989 (#64482) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Mindkét H77-es deszka ajánlott, nyugodtan megveheted őket. Bár én az Asus deszkát venném, többek között a bordázott digitális tápköre miatt. Plusz mindenhol 3év rá a garancia, nem pedig 2év.
A B75 Asus deszka helyett, inkább az ASRock B75 Pro3-M -et nézném.
Ha pedig azt a kis tuningot is szeretnéd kihasználni ami az i5-2400 -ban van akkor Z77-es deszkát vásárolj, bár szerintem ne a PRO3 -at. Mekkora a kereted?

(#64484) Blindfish
Szívesen! :)

Bazinga!

(#64487) sesomaru1989 válasza bluyoo (#64486) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia Köszi a segítséget.

Brutto 18-19k lenne a ráforditott összeg. A Asrock Z77 PRO4 brutto 23k netto 18k. Azt nézegettem de kicsit sokkalom az árát.

(#64488) bluyoo válasza sesomaru1989 (#64487) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Annyiért talán használt deszkát kellene nézni. Úgy megkapod az ASRock Z77 Extreme4-et is.
Ha újonnan akkor az Asus Z77-A 19K környékén már kapható.

(#64485) Lui76
Hát a 10K-ba talán a legeslegolcsóbb deszka beleférne.
Milyen a monitorotok csatlakozója? Mennyi a max. kereted? Gondolom tuning nem lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64489) Lui76 válasza bluyoo (#64488) üzenetére


Lui76
őstag

Egy hagyományos CRT 17" monitoruk van...
40-50e sztem. amit upgrade-re még ki akarna fizetni.

Agonizál laptopon is de az meg 100 körüli kiadás lenne .Viszont vihetné ide-oda - nehezen van net nélkül :)
(70 évesen online sakkozik )

www.kezmuveskeramia.hu

(#64490) sesomaru1989 válasza bluyoo (#64488) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Mindnképp újat szeretnék a gari miatt. Az Asus Z77-jónak tünik.
Árban is 14-15K -ért sztem meg is tudom venni.
Melegedni ezek mennyire melegednek?

[ Szerkesztve ]

(#64491) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

LUI76 Privátot ha tudsz olvass légy szíves.
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#64492) bluyoo válasza Lui76 (#64489) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor gondolom D-Sub csatlakozós, de azért olyan lapot írok amin van DVI-D, és HDMI is. ASRock FM2A78M Pro4+ , A6-6400K, HyperX 4GB Genesis DDR3 1866MHz CL9 KHX1866C9D3/4G összesen ~44K
Bárt gondolom a tápod sem ártana már cserélni, pl. FSP Hexa+ 400W ~11K.

(#64490) sesomaru1989
Hol tudod 14-15K-ért megrendelni? Nem melegednek vészesen, a szorzózáras CPU-d alá bőven megteszi. :)

Bazinga!

(#64493) sesomaru1989 válasza bluyoo (#64492) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Sajnos csak az Asus-P8H77-V LE tipust tudtam megrendelni.
Szóval marad ez.
Köszi a segítséget.

(#64494) Teaway válasza sesomaru1989 (#64493) üzenetére


Teaway
veterán

De azzal legyél tisztában, hogy ez egy butított verzió a sima V-hez képest.

Nincs itthon csokid??

(#64495) sesomaru1989 válasza Teaway (#64494) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Mit értesz ez alatt h butitott? Mmint oké értem a szó jelentését, de mi az amiben butább?

(#64496) bluyoo válasza sesomaru1989 (#64493) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát így kár volt kérdezned ....
Semmi köze az ajánlott laphoz. :)
Alapból H77 -es deszka, nem Z77-es, szóval a tuning ugrott ....

Bazinga!

(#64497) sesomaru1989 válasza bluyoo (#64496) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Mert a Z77-ben milyen tuning lehetőségek lehetnek?

(#64498) Teaway válasza sesomaru1989 (#64495) üzenetére


Teaway
veterán

Hát...a tápkörök számát tuti megnyírbálták, a LAN vezérlőt vmi olcsó Realtek-re cserélték és a hangon is variáltak vmit, de hogy mit, azt passzolom.

Nincs itthon csokid??

(#64499) bluyoo válasza sesomaru1989 (#64497) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ez meg milyen kérdés? :DDD

Bazinga!

(#64500) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

25e-ig milyen 1150-s mini-itx-s lapot ajánlotok? Nagy vágyaim nincsenek vele kapcsolatban, mert 5.1 van már szinte mindegyiken, illetve gigabites már mind. Annyi kéne nekem, hogy stabil lap legyen, ami 3-4 évet gond nélkül elmegy. (Tudom, ezt nehéz megjósolni, de értitek..) Annyi lenne a maximum plusz, amit akarok rajta, hogy legyen 3.0 USB és SATA III-ból 2 csati.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.