Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38482) Kernel válasza Alter (#38465) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahhoz képest, hogy nem tudod a funkció nevét, én csak az általad megadott név alapján találtam róla egy jó részletező cikket:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/How-it-Works-Intel-SSD-Caching-148

Itt azért kiderülnek dolgok, például a feltételeknél. RAID-mód kötelező, HDD legyen az elsődleges (rendszer), SSD a másodlagos meghajtó.

Ehhez képest, aki SSD-t vásárol, inkább eleve arra teszi a komplett rendszert, a programokkal együtt. Bár megemlítik azt is, hogy ennek ellenére mintha jobban gyorsítana. De itt alapvetően a Windows és a gyakran használt programok betöltésének gyorsításáról van szó, szerintem lehet enélkül létezni.

A felsorolt lapok közül magam részéről legalábbis a B75 esélyes, ennél régebbit ma már gondolom nem érdemes venni, ha már vásárol az ember. Viszont árban is jó.

Ivy procról azt olvastam, hogy támogatja a 24p lejátszást, viszont nem olcsók jelenleg. Így felmerül az opció, hogy most vegyek inkább olcsón egy G550 Celeront (10-11 000), és majd csak később egy Ivy-t. Vagy most vegyek a kettő között 20 ezer környékén egy Intelt.

Nálam főleg annyi cél van, hogy full HD mozi menjen rajta, "sőt" még a Firefoxot is elbírja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.