Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) bluyoo válasza pigsty (#37945) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"kereső sokat kidobott Gigabytre, azok milyenek, ua. chippel?" Szerinted miért ajánlottam azt a három lapot? Mellesleg van 6db B75-ös lapjuk a kereső elárulhatta volna melyik ...
Vagy esetleg az MSI , ECS , Biostar, Intel ?
"Tuning nem számít" :) Az jó,mert nincs is rá lehetőség sem a lap sem pedig a CPU-d.Ahhoz P67,Z68,Z75,Z77 -es chipset-el szerelt lap és "K"-s CPU kell (kisebb tuning van a sima I5 ,I7 esetében is de csak a P67,Z68,Z75 és a Z77-es lapokkal).
"ill alufeszeléssel próbálkoznék max." Teljesen felesleges ezzel mókolnod. A CPU fejlett energiagazdálkodással rendelkezik intézi azt magának.Ráadásul olyan keveset esznek IDLE állapotban hogy azt már nem nagyon lehet leszorítani csak a szorzó levételével mint ahogy a "T" -s Sandy CPU-k esetében. Vagy ott az EPU az Asus-nál .....
Nem tudok róla hogy raktak rá díszt de ha elfér egy 50K-s lapon nem hiszem hogy akkora galibát okozna a 15K-on.Gondolj bele ráraknának +költséggel egy olyan alkatrészt amitől rosszabb lenne a lap?
(#37946) Vertigo
Szívesen! Sok sikert hozzá!
"ahogy visszaolvasgattam, birka turelmed lehet!" Ááá ha tudnád mit kap az asztal ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37952) bluyoo válasza rumona (#37949) üzenetére


bluyoo
nagyúr

MSI G41M-P43 Combo CPU support . Benne van a listában szóval CPU ok.BIOS-t sem kell frissítened mivel még csak 1db van hozzá :D
RAM terén a gyártó ezekkel a RAM modulokkal tesztelte a lapot. De szinte biztos nem lesz gondod vele.
(#37950) ViZion
i5-3470 (Intel HD Graphics 2500-el) 48K
Vagy olcsóbban kisebb számítási teljesítménnyel de erősebb IGP-vel
i3-3225 (Intel HD Graphics 4000) 36K
i5-3470 vs i3-3225
intel hd graphics 4000 vs Intel HD Graphics 2500

A lapra menyit szánsz?Milyen méretű legyen a lap? A monitor milyen csatlakozású?Mert amit írtál arra egy B75-ös lap is megfelelhet (kb.20K-ig).... De drágábban a H77 -is (kb.20K-tól).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37953) rumona válasza bluyoo (#37952) üzenetére


rumona
csendes tag

szuper!, köszi a segítséget! :-)

(#37954) rumona válasza bluyoo (#37952) üzenetére


rumona
csendes tag

jaj, most nézem MSI-n van videokártya, ...és videokártyát épp most vettünk újat......vagy attól még mellétehetek még egyet?

(#37955) bluyoo válasza rumona (#37954) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"jaj " semmi baj :D Ha belerakod most vásárolt VGA-t az integráltat le fogja tiltani a lap.
(#37953) rumona
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37956) rumona válasza bluyoo (#37955) üzenetére


rumona
csendes tag

utolsó kérdés: és a méret nem számít? a jelenlegi ATX , az MSI meg micro ATX

(#37957) bluyoo válasza rumona (#37956) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szép lassan megismerkedsz a kiszemelt lappal .... :N
"és a méret nem számít?" Érdekes kérdés , bár nem tudom mire gondolsz ....
Az MSI 244mm x 198mm a mostani Giga lapod meg 305 mm x 244 mm nagyságú. Értelemszerűen kevesebb bővítési lehetőséget kínál a kisebb lap (PCI,PCI-E 1X). Az érdemi különbség az eltérő chipset nem a méret miatt van.
És lehet egy két csavart át kell rakni majd a házadban miatta.

Bazinga!

(#37958) rumona válasza bluyoo (#37957) üzenetére


rumona
csendes tag

annyira nem értem én ezeket a jelöléseket, meg hogy mit mivel szabad, úgyhogy muszáj kérdeznem ilyen butaságokat is, mint a "méret számít-e" :-)
de mostmár úgy tűnik tisztul a kép. egyedül ezt a chipset dolgot nem értem, de nem is baj :-)
igen :-) elmerültem a számítógépek rejtelmeiben.....még az összeszereléstől parázok.

(#37959) bluyoo válasza rumona (#37958) üzenetére


bluyoo
nagyúr

G41 , P43 .
Kicsit bővebben a G41 chipset-ről.
De szerintem jobban járnál ha karácsonyra meglepnéd magad egy LGA1155-ös platformmal nem pedig a 775-ösre költenél.Tudom írtad hogy mást nem akarsz cserélni de kicsit előre gondolva jobb választás lenne a váltás.
A CPU,LAP,RAM(DDR3) trió megvan 35K-ból úgy hogy SATA3/USB3 képes lap erősebb CPU és 4Gb 1333Mhz-es RAM. Ha spórolósra veszed 27K körül jönnél ki .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37960) rumona válasza bluyoo (#37959) üzenetére


rumona
csendes tag

ajajj, most elbizonytalanítottál :-).....igazából probléma van az alaplappal (legalábbis telefonos ránézés után erre jutottunk - ötödszöri bekapcsolásra indul el a gép), és a minimumot akarom rákölteni, karácsonyra meg már annyi mindennel megszeretném lepni. De van benne igazság, amit mondasz, főleg hogy most élből 23 at ráköltök (alaplap+videokártya - amit eddig úgy használtunk, hogy lógott rajta a ventillátor és mindig be kell pörgetni :))))....gondolom ez itt eretnekség :-)

(#37961) rumona válasza bluyoo (#37959) üzenetére


rumona
csendes tag

Mondjuk ilyet? : GIGABYTE GA-P61A-D3

de akkor kéne hozzá még ram+cpu ugye? más nem? táp is biztos nagyobb kell....de az lehet, hogy most is nagyobb kéne? na és itt már végképp el vagyok tévedve....oké ramból DDR 3 minimum 4 gb, de a cpu?

(#37962) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!
Szerintetek érdemes várni új am3+ foglalatos lapra, egyáltalán fog még megjelenni ehhez a foglalathoz? Asus deszkákkal szemezgetek de ha most veszek egyet és rá két hétre megjelenik egy "újabb" változata, vagy egy totál új lap, falra másznék. Pár alaplapból nemrég kiadtak 2. revíziót, ez egyben azt is jelentheti hogy már csak a jelenlegiket foltozgatják, új típusra nem lehet számítani?

(#37963) bluyoo válasza rumona (#37961) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Inkább B75-ös Ivy bridge Chipset-ű lapot nézzél.
LAP: ASROCK B75M-DGS , ASUS P8B75-M LX , ASROCK B75M-GL 15-16K között
RAM : PATRIOT 4096MB Signature DDR3 1333MHz CL9 PSD34G13332 5K
CPU : INTEL Pentium G630 15K
Összesen:35-36K (iPon-os árak lehet máshpl olcsóbb)

Ha nem kell az USB3/SATA3 akkor pl.:ASUS P8H61-M LX3 PLUS 11Kért de szerintem a B75 a legjobb vétel most.
Így még erősebb CPU-d is lesz E7400 vs. G620 .
Ha a DVD íród , merevlemezed nem IDE csatlakozós akkor csak CPU , RAM ,LAP kell ha IDE csatis akkor sajna csak átalakítóval tudnád megoldani az meg annyira nem ajánlott.Vagy Asus P8h67 szériás lapot veszel mert azon még van IDE csatlakozó (bár nem mindegyiken) de azok meg drágák 25K felett vannak többek között pont azért mert van rajta IDE. Vagy értelem szerűen új ODD , HDD de gondolom az már sok lenne anyagilag.
(#37960) rumona
Akkor azért elsőnek szedd szét teljesen a mostani géped,takarítsd ki szépen,rakd újra össze. Hátha csak kontaktos valami , esetleg a BIOS elemet is kicserélheted hátha csak az ment tönkre.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37964) bluyoo válasza Aethel (#37962) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Erre nem hiszem hogy valaki tud neked biztosra válaszolni .... Valószínű hogy egy - két lap még lesz de hogy ezért várjál , az szerintem felesleges.
Viszont jönnek az FM2-es lapok a Trinity APU-val ...

Bazinga!

(#37965) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
Keresek AM3 (FX-4100) procihoz sata3,usb3, DVI csatival ellátott lapot. Árban cél minél olcsóbb, 20k körülig elmehetünk.
Én ezt néztem ki: Asrock 960GM-U3S3 FX Ez mennyire jó választás?

Köszi a segítséget előre is.

(#37966) bluyoo válasza xtevo (#37965) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Integrált VGA-t akarsz használni? Akkor talán jobb választás lehet az A8-3850 + pl. ASROCK A75 Pro4 . Vagy megvárni az FM2-őt a a Trinity APU-val ...

Bazinga!

(#37967) xtevo válasza bluyoo (#37966) üzenetére


xtevo
őstag

Igen, mindenképp DVI-ra van szüksége egyik ismerősnek, és hajthatatlan az am3 foglalattól... hiába fejtegettem hogy ennyiért már procit is venni, hiába :D

(#37968) ViZion válasza bluyoo (#37952) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! PS-re lesz, a milyen gépet topikba beraktam az egészet, ott is a Te általad ajánlott chipsetet monták. Egyelőre ez volt az első kör, meglátom mit mondanak, utána lesz pontosítva. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37969) bluyoo válasza ViZion (#37968) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
A 200K-s keretből azért lehet kemény vasat összerakni :K akár I7-el ahogy vond ajánlatában is ..... Akár azt a kis tuningot is ki tudod használni amit az I7 enged , ha a keretedbe belefér pl. ASROCK Z77 Pro3 , ASROCK Z77 Pro4 , ASUS P8Z77-V LX , ....... vagy kicsit komolyabb nem tuninglapot pl.
ASUS P8H77-V , ....
(#37967) xtevo
"hajthatatlan" Nem értem AMD mindhárom foglalat/CPU csak mondjuk az FM2 most jön ki .... de hát az ő gépe lesz .... én biztos megpróbálnám rábeszélni a Trinity APU -ra.
De ha tényleg ennyire hajthatatlan, abban az árban 3év garanciával ott van még az ASUS M5A78L-M/USB3 van HDMI is ......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37970) xtevo válasza bluyoo (#37969) üzenetére


xtevo
őstag

Hidd el, megpróbáltam én is. Amúgy megvan, miért esett ki ez a lap a választékból, nem tud sata3-at, sajnos...

(#37971) bluyoo válasza xtevo (#37970) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bocsi benéztem! :R Csak az USB3 -at figyeltem! :B
Bár ha nem SSD lesz a gépben ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37972) xtevo válasza bluyoo (#37971) üzenetére


xtevo
őstag

Semmi baj, Uram! Köszi, hogy foglalkozol az "ügyemmel" ;) Akkor tényleg, csak az jöhet szóba, amit én írtam? Asus lapot én is szívesebben ajánlanék +1 év gari miatt (is), bár a saját asrock lapommal meg vagyok abszolút elégedve, igaz b75 chipset-es.

(#37973) bluyoo válasza xtevo (#37972) üzenetére


bluyoo
nagyúr

20K-s kerettel igen :K
Erősebb int. VGA-val (HD 4250 a HD 3000 helyett) 6db SATA3 csatival,2db USB3
M5A88-M 22K körül . 5db SATA3+1db eSATA , 2db USB3-al M5A88-M EVO 25K körül.
Igen az Asrock nagyot fejlődött és azt egyre többen el is fogadják ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37974) xtevo válasza bluyoo (#37973) üzenetére


xtevo
őstag

Egy egyszerűbb irodai gépnek indult, aztán 90k + perifériák lett belőle. Voltak igények rendesen :D Megfontoljuk az alaplapváltást, köszi szépen a segítséget! :R

(#37975) bluyoo válasza xtevo (#37974) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát irodai gépbe talán túlzás egy 22-25K-s lap :K
Akkor tényleg a 960GM-U3S3 FX lesz a befutó.
Azért megmutatnám neki az FM2-es és a kiszemelt AM3+ -os lap összehasonlítását [link] ;]
Szívesen!Jó fejlesztést!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37976) xtevo válasza bluyoo (#37975) üzenetére


xtevo
őstag

Én is olvastam, hogy nagyot robbanthat az FM2-vel az AMD, elég pöpec felszereltségű lapok vannak. Próbáltam akár egy intel, vagy fm1 vonalba terelni, de nem ment. :(
Amúgy ezt lőttünk össze neki:
Asrock 960GM-U3S3 FX
AMD FX-4100 Bulldozer (Kifejezetten ezt kérte...)
Kingmax 1333MHz 8GB Kit (2x4GB)
OCZ SATA3 2.5" 60GB Agility 3 (AGT3-25SAT3-60G)
SONY SATA AD-7280S-0B
FSP 350W 12cm FSP350-60APN 85+
Sharkoon MS140

(#37977) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy ezek közül a lapok közül melyik volna a legjobb választás??
ASUS M5A97
GIGABYTE GA-970A-D3
GIGABYTE GA-970A-UD3 kettő között nem tudom mi a különbség max az ára de aki tudja írja már le :)
MSI 970A-G46
A válaszokat előre is köszönöm :D

(#37978) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok

Szeretnék kérni egy kis segitséget igen csak eljárt az idö a gépem felett és szeretném fejleszteni tudnátok nekem mondani egy jó középkategoriás lapot? mind amd mind intel szinten?

(#37979) Mahrenburg válasza zsoleer (#37978) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Ha szeretnéd, hogy segítsenek, kérlek pontosítsd, hogy mit szeretnél! Mi a meglévő géped, ha abból szeretnél megtartani alkatrészt, vagy ki akarod-e cserélni az egész gépet, s a legfontosabb, hogy milyen elvárásaid vannak, mire szeretnéd használni a gépet. Milyen összeget szánsz a fejlesztésre? A középkategória meglehetősen tág fogalom, de példának írhatok középkategóriásnak mondható lapot ( de én csak lelkes érdeklődő vagyok, nem szakértő):

[AMD]
[Intel]

(Bocs a kontárkodásért, csak a segítő szándék vezetett! Tisztelet az igazi szakértőknek! :R )

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#37982) bluyoo válasza djkacor (#37977) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A négy lap közül a ASUS M5A97 -et venném ...... abból is inkább a M5A97 R2.0 verziót.
(#37978) zsoleer
Igaza van Mahrenburgnak kicsit nem ártana pontosítani főleg hogy Intel vonalon LGA1155 de szétszedték tuningképes és nem tuningképes lapokra/CPU-ra.AMD vonalon AM3+ , FM1 jön az FM2 attól függ mire használnád lesz e dedikált VGA .....
(#37980) Doctor24
.......... :N
(#37981) Doctor24
Áruld el kérlek,hogy jön az a milyen alaplapot vegyek topic-ba??? :U

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37983) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Megvagyok elégedve a jelenlegi konfigom teljesítményével, és szeretném microATX formátumura alakítani.

Csak lapot+házat szeretnék venni, a többi megmaradna.

S939 X2 4200+, 2x512+2x1gb DDR, 4670

Elvárások: 2db pci, 1db pci-express (VGA-nak)
4 ram slot
4 Sata csatlakozó
MicroATX formátum

Háznak a Gigabyte GZ-M3-at néztem ki. (7k táp nélkül, ha van esetleg jobb ház ekörül az összeg körül, ne kíméljetek. Csak fekete játszik. :-) )

Melyek az ajánlott lapok S939 Micro-k közül? (azok is jöhetnek amik esetleg nem ajánlottak.)

Főleg Asus-ban gondolkodom, jelenleg egy A8N-E van a gépben.

Az Asrock már akkor is (S939) feljövőben volt, vagy kevésbé voltak olyan jó lapjai mint most?

Természetesen használt lapban gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#37984) ViZion válasza bluyoo (#37982) üzenetére


ViZion
félisten

Bocs :D M5A97 tulajként, és a mobo topikjának ill. a tuning topiknak látogatójaként annyit tennék hozzá, h ezek nem tuningbarát lapok, akinek ez is szempont az NE ezt vegye. a "síma" és az EVO is katasztrófálisan droppol, nem nagyon lehet pontos feszültségeket beállítani. Illetve LLC-vel is 0,6 V ingadozás van magasabb tuningnál. terelik a népet a felső kategória felé... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37985) rumona válasza bluyoo (#37963) üzenetére


rumona
csendes tag

Zseniális!!! Nagyon köszönöm a segítséget! és lehet, nagyon remélem, hogy meg is oldódott a probléma egy videokártya + winchesterkábel cserével.+ tisztogatással. :-) de az infokat az alaplapról elteszem, mert nagy segítség volt a jövőre nézve, felvilágosodtam alaplapügyekben :-))))

(#37986) jim bcs válasza btf (#37983) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! Ha jól látom akkor ddr2-ről lenne szó, én erre gondoltam

lap: Asus M4A88T-M/USB3___23k

de én inkább a helyedben ha már cserélsz én ddr3-ra cserélnék!!!!! mert ésszerűbb hosszú távon, a mostani lapot és memóriát eladnád ,abból biztos kijön 1db 4gb-os ddr3-as ram

lap 1: Asus M5A78L-M___16,300k új
lap 2: Asus M5A88-M___20,000k új

házból érdemes lenne venni valami normálisabbat (hűtésre gondolok konkrétan) ami hosszú távon szintén ésszerűbb pl:

ház 1: Fractal Design Core 1000___11,000k
ház 2: Cooler Master Elite 120 Advanced___14,000k

tehát szerintem érdemesebb lenne picit megtoldani az összeget 15-20k plusszal (tudom hogy olyan világban élünk ahol igencsak számít a pénz, de ez többlet azért szerintem még nem vészes) egy sokkal jobb géped lenne a mi tovább lenne elég mint a ddr2, de te tudod ez csak az én véleményem :U

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37987) tranceplanet válasza ViZion (#37984) üzenetére


tranceplanet
addikt

Akkor viszont ASRock 870 Extreme 3 R2.0 lapot kell venni az alsó kategóriában. miresznek az FX-8120 5GHz-et ment vízzel.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#37988) oettinger01


oettinger01
őstag

Most raknam ossze az uj gepem es az alaplap mindig kulcskerdes nalam, a korabban mar bevalt modszeren gondolkozom ami egy jol felszerelt lap amiben hosszu idon at majd csak a procit kell cserelgetnem. Eloszor egy kis kategorias proci lenne amit majd az ido mulasaval cserelgetnek benne. Asus sabertooth Z77-en gondolkozom, de nem tudom a P67 chipset mennyire eleg hosszutavon vagy valami mas esetleg? Mit javasoltok min gondolkozzak?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#37989) jim bcs válasza oettinger01 (#37988) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

meddig mehet az ár? ezt a p67 chipset-et nem értem, tudtommal a z77-ben z77-es chipset van, de lehet rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37990) oettinger01 válasza jim bcs (#37989) üzenetére


oettinger01
őstag

Igen de a chipseten gondolkozom, hogy p67 vagy mas vagy z77 szoval nem tudom eldonteni milyen chipset mellett tegyem le a voksom. Az biztos ha z77 akkor sabertooth lap.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#37991) jim bcs válasza jim bcs (#37989) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

most vagy az Asus Sabertooth P67 -re gondoltál amiben valóbban p67-es chipset van, vagy az Asus Sabertooth Z77-re amiben Z77-es chipset van?

SZERK.: most látom csak én is írtam ,egyértelműen Z77 !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37992) jim bcs válasza oettinger01 (#37990) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

z77

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37993) oettinger01 válasza jim bcs (#37992) üzenetére


oettinger01
őstag

Figyelj! Nem nagyon erted a dilemmam ugy latom.... A chipset kivalasztasa egyenlore szamomra a kerdes!

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#37994) jim bcs válasza oettinger01 (#37993) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szerintem értem de lehet hogy nem, elvileg ez a tény áll fent a mostani és régi lapok között procihoz mérten,hogy

H61/H67 a régebbi amiken van a cpu-ba integrált vga-nak kivezetés tehát tudod vele használni
de nem tudsz benne tuningolni!
P67 a régebbi amin nincs a cpu-ba integrált vga-nak kivezetés tehát
mindenképp kell videókártyát betenned a gépbe még ha van benne IGP is mert
nem lesz hova dugnod a monitort, cserébe lehet tuningolni a K-s procikat!
Z68 a régebbi amin van az IGP-nek kivezetés és a K-s procikat is lehet tuningolni!

értelemszerűen a H67-ből az újabb szériás lapok amik az Ivy-val együtt jöttek a H77,
a Z68-at meg a Z77 váltja! egyébként mindegyik jó, pár dologban jobb csak az újabb lap,
nagy különbség nincs, sandy-s proci megy az újabba is és fordítva is
tehát Ivy-s proci is megy a régebbi H67/P67/Z68 lapokban BIOS frissítés után
vagy ha új akkor már új biossal jönnek tehát azt se kell!

a képlet egyszerű! ha tuningolni akarsz akkor vegyél Z-s lapot és K-s procit,
ha nem akkor vegyél nem K-s tehát sima procit és hozzá egy H-s lapot!

de lehet nem vagyok még annyira otthon a témában, bocs ha hülyeséget írtam

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37995) _csocso_ válasza oettinger01 (#37993) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Ha nem gondolkodsz tuningban, akkor elég egy B75, ill. kicsivel többet tudó H77 chipset. Ha tuningos, K-s procit is szeretnél a jövőben, akkor érdemes Z77-ben gondolkodni. A P67 az Sandy hoz készült, olyat már nem igazán érdemes venni.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#37996) _csocso_ válasza jim bcs (#37986) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Az érdeklődő kolléga 939-es procijához AM3-as lapokat ajánlottál nyugodt szívvel. Se a procija, se a ramjai nem fognak belemenni.., persze ha valóban meg akarja tartani a gépét :W

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#37997) jim bcs válasza _csocso_ (#37995) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a B75-öt kifelejtettem, a lényeget te is leírtad csak rövidebben és ha valaki mostanában rak össze új gépet akkor tényleg ne p67-et vegyen mert ugyanannyiért már újabb cipset-est kap
b75-h77-z77 :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37998) jim bcs válasza _csocso_ (#37996) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

tudom benéztem :W , de itt a lényeg az lett volna, hogy ha nem muszáj ne ddr2-t fejlesszen mert annak szerintem semmi értelme nincs, akkor azt az összeget rakja egy újabb platformba

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37999) oettinger01 válasza jim bcs (#37994) üzenetére


oettinger01
őstag

Koszonom szepen valami ilyesmi valaszt vartam elsore! Tuningolni nem akarok ugyan, mert en azt vallom, hogy a nagyobb teljesitmenyhez majd nagyobb proci kell, eddig meg sosem mentett meg a tuning akkor amikor mar erezni lehetett a proci gyengeseget csak a nagyobbra valtas oldotta meg a kerdest. Az meg nem erdekel, hogy szamokban kifejezve mit lehet kihozni beloluk engem az erezheto eredmeny motival csak:)
Az mindenkepp fontos az uj rendszeremnel, hogy jo alapokra epuljon es kesobb mar ne kelljen csak a cpu,vga-kat cserelgetni benne es 5-6 evre jo legyen a lap, mint a mostani esetben.
Azt hiszem akkor meggyoztetek a z77 mellett voksolok es beszerzem a sabertooth hozza.

Rambol milyet es mennyit ajanlanatok hozza?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#38000) jim bcs válasza oettinger01 (#37999) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mo.-on mindenre 3 év gari van, szerintem felesleges a sabertooth és a hülye thermal pajzsa, akkor az x79-esre miért nem raktak? ,én vennék a helyedben egy olcsóbb 77-es lapot (pl.: asus maximus v gene) amin szintén már minden megvan ami kell és a többit egy erősebb vga-ba tolnám bele, az én elképzelésem az, hogy ha már nem tuningolsz egyébként igazad van mire tuningra kerülne a sor addigra úgyis gépet cserélsz megint, akkor én vennék egy erős H77-es lapot de kb. 3000k plussz ráfordítással (mert ennyi a különbség kb a h77-z77 lapok között) már inkább jobban megérné a Z77-es mert többet nyújt mint egy H77-es, a lényeg ebből

veszel egy erős Z77-es lapot a tudása miatt mert csak 3-4000k val drágább a h77-es-től, ebbe veszel mondjuk egy i5 3550-et vagy ha rászánod a lóvét és tényleg egy király proci kell attól hogy nem fogsz tuningolni 4000k -val többért ott van az i5 3570k (ilyen van nekem is és bőven elég mindenre) igaz ezt tudnád tuningolni de lényegesen jobb mint a 3550, ha nem akarsz cf-t ,vagy sli-t akkor szerintem bőven elég egy matx lap is (nekem is ilyen van és nekem bőven elég), persze nemtudom mik az igényeid, ha megy bele pl: 1 hangkártya akkor csak referencia hűtős vga-kon gondolkodhatsz vagy akkor atx lap lesz, bár nekem elég az alaplapi 8 csatorna egy corsair 1300-assal használom játékra és nagyon ott van ugyanúgy hallom honnan jönnek, ramból elég 2x4GB 1600mhz cl9, ramból xmp azaz low profile memókat ajánlok én Adata Gaming Seriest vettem 14k volt akkor, Corsairt is vehetsz bár nekem azért nem tetszik mert most onnan vesz chipet a memókba a corsair ahol olcsóbb, ami nekem a kedvencem csak már nem volt időm megvárni az a Patriot Viper Series 3 Black Mamba, tehát én az adat-át vagy a patriotot venném belőlük egyértelmű hogy kit-ben és 2x4GB 1600mhz cl9-et egyenlőre ennyi ram bőven elég mindenre. :)

írd le meddig mehetünk el árban a lapnál

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.