Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) Tin


Tin
veterán

tiszta kib@szás, hogy a 3570K nem támogatja a vt-d-t a virtuális gépekhez, cserébe intel hd 4000 van benne, a sima 3570 pedig támogatja, de csak intel hd 2500 van benne.

így aki mondjuk nem akar külön videókarit venni mert "jó az", annak cumi van.

(gondolom ez sokaknak nem újdonság, csak beírtam)

(#38402) nubreed válasza Tin (#38401) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem ez még új, mi az a vt-d?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38403) Tin válasza nubreed (#38402) üzenetére


Tin
veterán

az az utasításkészlet ami a virtualizációhoz kell. normál felhasználónak játékhoz nincs rá szüksége, de ha virtuális gépeket hosztolsz a gépen, akkor nem árt.
a bosszantó az, hogy nincs gond a K nélküli verzióval, viszont az abba rakott 2500-as intel hd kari egy kalap semmi, a 4000-es viszont már használható alap feladatokra.

így mindkét modell féllábú...

hozzáteszem, a core i7-nél ugyanez a szitu a K procikkal...

(#38404) nubreed válasza Tin (#38403) üzenetére


nubreed
veterán

OH értem. Csak hirtelen nem jöttem rá minek a rövidítése ez. Lehet, hogy úgy van vele az Intel, hogy tuning procihoz azért sem kap a nép rendes virtualizációs utasításkészletet, mert vagy tuningoljon az ember vagy virtualizáljon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38405) Mahrenburg válasza bluyoo (#38400) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Z77-es MSI-kről mi a véleményed? (Pl.: MSI Z77A- G43)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#38406) bluyoo válasza Tin (#38403) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az i5-3475S -ben a HD4000 és a VT-d is megvan nem csak a VT-x.
Bár hazai boltban még nem láttam és ugye a normális tuning is kilőve.

(#38405) Mahrenburg
Hi!
Gyenge tápellátás ...... legalábbis tuning laphoz mérten.Bár abban az árkategóriában nem is nagyon van sokkal jobb.Rosszat nem igazán tudok róla írni , talán Virtu MVP és a digitális hangkimenet hiánya negatív.
Kérdezz rá dantre -tól neki olyan lapja van.Vagy a Msi Z77 / H77 / B75 (LGA 1155) Alaplapok topicban ott első kézből kaphatsz infót.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38407) Tin válasza bluyoo (#38406) üzenetére


Tin
veterán

majd utánaolvasok ennek a 2500-nak, ha tud fullhd filmet lejátszani meg normálisan használható desktop célokra, akkor marad a sima 3570-es proci, max veszek mellé egy közepes videokártyát.
viszont a K nélküli procik mellé van bármi értelme a Z77-es chipsetnek? bár azt olvastam, hogy a Z77 semmivel nem fogyaszt rosszabbul mint a H77, talán még jobban is.

alaplapnál még mindig nem tudom mit vegyek. asrock sokat fogyaszt, asusból meg nincs ötletem. intel alaplapok milyenek?

(#38408) margithid válasza bluyoo (#38400) üzenetére


margithid
veterán

Meggondolom még, jól néz ki ez az asus H77-es lap is, csak félek azért az nem olyan mint a Z77-es Extreme 4-es asrock.Proci amúgy bőven elég lenne a 3.1 GHz-es is, de talán még az i3 is. De gondolván a jővőre erősebbet veszek, nem akarom cserélgetni 1-2 év után.

[ Szerkesztve ]

(#38409) bluyoo válasza Tin (#38407) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem próbállak meggyőzni .... (szerintem nem nagyon van értelme már ha nem hajtod azt a +4-es szorzót vagy a SLI-t).
A fogyasztásba pedig a felszereltség is közrejátszik vegyél egy puritán tuningmentes mATX lapot .......
"bár azt olvastam, hogy a Z77 semmivel nem fogyaszt rosszabbul mint a H77, talán még jobban is" Legutóbb leírtam a véleményem , 24 óra alatt nem változott semmit.
"asrock sokat fogyaszt" ezt sem tudom honnan ...... és kitől általában csak a megbízhatatlan jelzőt kapja meg :DDD
"intel alaplapok milyenek?" Drágák és nem hinném hogy többet nyújtanak akár egy Asrock lapnál.
"Asus P8H77-M LE A gép alapjáratban csupán 25W-ot fogyaszt" Ennél hova akarsz kisebb fogyasztást?
(#38408) margithid
"jól néz ki ez az asus H77-es lap is" Ja hogy ez az elsődleges szempontod ... akkor az Asrock az jobban néz ki. :K
"csak félek azért az nem olyan mint a Z77-es Extreme 4-es asrock" Ne féljél ,ez biztos!Már hogy nem olyan mint az ASUS P8H77-V :))

Bazinga!

(#38410) margithid válasza bluyoo (#38409) üzenetére


margithid
veterán

Jaj, nem, rosszul fogalmaztam, nem érdekel engem a kinézet, tőlem hupilila is lehet, a lényeg a minnél jobb minöség és megbízhatóság.
Azért nem véletlen, hogy asrock ami egy olcsóbb márka és plussz 7e Ft-tal drágább mint az asus H77. Gondolom az extreme szó is az extreme igénybevételnek szól, bordázottság is gondolom jobb. Ez a Gold Caps dolog meg kimerül abban, hogy olyan a színe?:)
Én ezt hittem, hogy ez valami minöséget is jelöl.:)

(#38411) bluyoo válasza margithid (#38410) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapból tuningképes lap már csak ezért is drágább plusz a szolgáltatások amit te nem fogsz kihasználni pl.: 2 x PCI Express 3.0 8X8X SLI/CF +2SATA3 csati a H77-V hez mérten .....
"extreme igénybevételnek szól" ezt már írtam hogy ...ség Ez a tetszetős neve .... mint a Formula sorozat.
"Ez a Gold Caps dolog meg kimerül abban, hogy olyan a színe?" "Premium Gold Capacitor design" Jól néz ki ennyi.Ugyan az a "100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors" van benne csak szép aranyszínű.Szerinted ha adna valami +t akkor nem azzal szerelné a konkurencia is mondjuk a 100K feletti lapjait?
"Én ezt hittem, hogy ez valami minőséget is jelöl." Persze mint a futtatott aranynyaklánc.
De jó lap vedd azt megéri a +7K-t :K
(#38407) Tin
Eszembe jutott egy régebbi újságcikk amiben Z77-es lapokat teszteltek ....
Ott pont az Intel DZ77GA-70K lett az egyik (2.) legrosszabb a min fogyasztás terén (38W) a legjobb pedig a Biostar TZ77B (27W) Asrock Pro4-M (29W) ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38412) KAMELOT válasza margithid (#38410) üzenetére


KAMELOT
titán

Jövőre nézve szerintem valamilyen Z77-es lap + i5-3450. ASUS vagy MSI lapot vegyél.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38413) Axess


Axess
tag

Hello,
ASUS P8B75-V és Asrock B75 Pro3 közütt mi a külömbség? Egyik dolog amit olvastam, hogy Asrocknak jobb a ventivezérlése. Van még valami számottevő különbség?

(#38414) madman22 válasza bluyoo (#38400) üzenetére


madman22
csendes tag

Core i procit milyen chipkészletes alaplapban lehet húzni?

(#38415) bluyoo válasza madman22 (#38414) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A P67,Z68,Z75,Z77 chipset-el szerelt lapokkal "K"-s CPU-kat.Illetve minimálisan +4 szorzó az I5 és I7-es szorzózáras CPU-K.
(#38412) KAMELOT
Ez a jövőre nézve dologgal akármit el lehet sózni :DDD
Mégis számára milyen óriási előnnyel jár a jövőre nézve a Z77-es chipset?
(#38413) Axess
Én pont fordítva tudom :DDD Mindkét lap jó választás lehet az Asus-hoz jár Virtu MVP (ha látsz benne fantáziát) .Az Asrock pedig +2db SATA3 csatlakozót ASMedia vezérlővel ill. optikai hangkimenetet..

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38416) KAMELOT válasza bluyoo (#38415) üzenetére


KAMELOT
titán

Monjduk megy benne a tuning. És egy azonos tudású B75-ös laptól csak pár ezerrel drágább. Szerintem annyit megér. De neki kell tudnia mekkora és milyen felszereltségű lap kell. pl. Z77A-G41-ben a 37770K proci simán megy 4,5GHz-et. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38417) Axess válasza bluyoo (#38415) üzenetére


Axess
tag

Köszi a választ. Még annyit elmagyaráznál kérlek, hogy mi is a Virtu MVP és az ASMedia vezérlő? :)

(#38418) madman22 válasza KAMELOT (#38416) üzenetére


madman22
csendes tag

Köszi a választ, egyenlőre csak g840 es cpu megy bele és utána váltok valami erősebbre.

(#38419) KAMELOT válasza madman22 (#38418) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen sokan így gondolkodnak. Kisebb CPU + lap. utána váltás erősebb cpu-ra.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38420) margithid válasza KAMELOT (#38416) üzenetére


margithid
veterán

Asrockot nem ajánlod Z77-ben?

(#38421) bluyoo válasza Axess (#38417) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Viru MVP .Az ASMedia meg a natív SATA3 porton kívül biztosít SATA3 plusz portot. A nézett Asrock esetében egy natív (B75 chip által vezérelt) és 2db ASMedia chip által vezérelt SATA3.
(#38416) KAMELOT
Ez tiszta sor.bár ez a "csak pár ezerrel drágább" csak a drágább B75 és a legolcsóbb Z77 esetében állja meg a helyét.A MSI Z77A-G43 25K míg egy MSI B75MA-E33 16K ... azért 9K plusz tőkével akár egy CPU kategóriát is tud ugrani.
De margithid nem akar tuningolni és "K"-s CPU-t sem akar ......
A későbbi váltás ok de ehhez is hozzáteszem mire egy szorzózáras I5 kevés lesz azon a tuning sem segít.Főleg a lent említett G840 ről azért van hova fejleszteni még ha a "K"-s CPU-kat nem is vesszük számba.A "régi, elavult" Sandi I5-öm sem dolgozik szinte soha 100%-on kivéve konvertálási műveleteket játékok alatt meg nyaral .....
Azért a "37770K" CPU-val már könnyű a 40Ghz-et is elérni :DDD

Bazinga!

(#38422) Geresics


Geresics
addikt

Bocsi az OFF-ért, de tényleg szeretnék segíteni a srácnak, és itt sok értelmes választ kaptam eddig, hátha ebben is tudtok segíteni!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38423) margithid válasza bluyoo (#38421) üzenetére


margithid
veterán

Igen, mint írtam én egy megbízható strapabíró alaplapot szeretnék ami menni fog 7/24ben.
Tuning meg ilyen dolgok nem játszanak, se VGA. Amúgy házat 2 ventiset nézek, egy CM Silencio 450 vagy 551 lesz, még nem tudom. De ezeknek már jó a szelőzése gondolom, attól függetlenül, hogy hangszigeteltek is valamennyire.
Egyébként lehet túllihegem, mivel van egy MSI Wind U135 netbookom ami eddig 469 nap 6 órát volt bekapcsolva:) És semmi baja!

[ Szerkesztve ]

(#38424) bluyoo válasza margithid (#38423) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hmm! Silencio 551 szép kis ház az már biztos :K Szeretem az ilyen puritán házakat.
Ezért írtam le vagy ötvenszer amit.Nem arról van szó hogy az ASROCK Z77 Extreme4 rossz vagy nem éri meg az árát ,nagyon jó kis lap.Vagy netán egy szorzózáras I7 alá amit munkára használnak nem érné meg azt a "pár ezrest" a Z77 tuning képessége.De olcsóbban ,arra a feladatra amire neked kell ugyan olyan jó lapot tudsz venni ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38425) Axess válasza bluyoo (#38421) üzenetére


Axess
tag

:R

(#38426) margithid válasza bluyoo (#38424) üzenetére


margithid
veterán

Azon az asuson még gondolkozom majd, 5k-val olcsóbb lenne, és azért asus:)
A hűtőbordái ennek maúgy milyenek? Gondolom nem olyan mint asrocké.

(#38427) bluyoo válasza margithid (#38426) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Attól még hogy Asus ..... de vannak olcsóbb megoldások ha netán mégis ezen a vonalon indulsz el hiszen majd a legdrágább H77-es lap a ASUS P8H77-V.
"A hűtőbordái ennek maúgy milyenek?" Ezt nem nagyon értem ... gondolom jók.
" Gondolom nem olyan mint asrocké."Nem tudom mekkora hőleadó felülettel rendelkeznek. Szemre az Asrock lapon két rövidebb tetején kiszélesedő az Asus lapon meg egy hosszabb kb. téglalap alakú. De ezt gondolom te is látod :D
(#38425) Axess
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38428) Mahrenburg válasza bluyoo (#38406) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm szépen! :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#38429) attiati válasza bluyoo (#38392) üzenetére


attiati
veterán

köszi szépen

1. mATX-nek milyen hátránya van ATX-el szemben? (méreten, szellőzésen, csatlakozók számán kívül)
3. B75M-en van HDMI és több sata3 csatlakozó van mint B75M-GL (2.0)-n, mégis a sima M az olcsóbb. Hogyhogy?

B75M és H77Pro4/MVP között vacilálok. Megér +7e ft-ot, hogy +2 ram foglalat van, +1 PCIe foglalat, 892-es hangvezérlő van 662 helyett, van raid, premium blu-ray szolgáltalás, lucid virtu, play on/off.

Igazából 20-22e ft-ig hajlandó vagyok elmenni, mivel nem csak a G850-et kell neki kiszolgálni, hanem később mondjuk egy i5-t is. Ebben az esetben ér annyival többet egy H77 Pro4/MVP?

(#38430) attiati válasza bluyoo (#38392) üzenetére


attiati
veterán

egy link, hogy ne kelljen keresgetned :R

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38431) bluyoo válasza attiati (#38429) üzenetére


bluyoo
nagyúr

1. Mára már semmi hátrányuk nincs az említetteken kívül.Bár lassan előny lesz a kisebb méret hiszen egyre több mindent biztosít maga az alaplap (néha még az ATX-es lapk sem szabványos ATX méretűek) legtöbbször már egyáltalán nincsenek használva pl. a PCI , .... csatlók. "szellőzésen" Legfeljebb a kisebb borda a hátrány.
2. :DDD
3.Csak némelyik boltban van így az árak folyamatos változása miatt lehet (forint ...) pl. ha bennmaradt készleten egy olcsóbb időszakban a lap ....
A ASROCK B75 Pro3-M 18K 4 RAM foglalat van és Realtek ALC892 Audio ... de még az ATX méretű ASROCK B75 Pro3 is 20K alatt van mondjuk raid az nincs sem lucid virtu.A H77 Pro4-M is .... és 21K (iPon-os árak).
Szerintem +7K-t nem ér a +2db RAM slot és a jobb hang akkor inkább egy ASUS Xonar DG hangkártya 8K-ért ....
(#38430) attiati
Köszi ismerem az oldalt :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38432) bluyoo válasza attiati (#38429) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
De ha kell a Virtu és a HDMI ott az Asus P8B75-M LE ha szükségét érzed + a Xonar DG.Ok 2K-val drágábban jönnél ki mint a Pro4/MVP -vel de azért egy külön hangkari megér annyit és "csak" a Raid és a +2 RAM slot-ot bukod.
(#38428) Mahrenburg
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38433) madman22 válasza bluyoo (#38432) üzenetére


madman22
csendes tag

Ha g840-hez ami ugye csak 1333mhz-s memóriákat kezel 1600mhz eket veszek ami egy core i5 höz kell a későbiekben, akkor menni fog g840 el az 1600as memória?

Remélem érthető :B

(#38435) bluyoo válasza madman22 (#38433) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen menni fog csak 1333Mhz-en. A Sandy I5-is 1333Mhz-es memóriavezérlőt kapott az Ivy CPU-k rendelkeznek már 1600Mhz-es memóriavezérlővel.

Bazinga!

(#38436) attiati válasza bluyoo (#38431) üzenetére


attiati
veterán

H77PRO4-M 2e ft-tal olcsóbb mint a lucidos, atx-es H77pro4/mvp
A B75pro3 és és a B75pro3-m meg teljesen azonos áron van, ahogy nézem.

Szerinted az acl662 is tökéletesen elég mezei használatra?
Ér valamit az asrock premium blu ray és a play on/off szolgáltatása?
A videón szereplő dolgon (gép bekapcsolása nélkül zenelejátszás telefonnal) kívül még mi mindenre lehet használni ezt a funkciót?

2. :DDD onnan kitöröltem egy láma kérdést :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38437) tranceplanet válasza madman22 (#38433) üzenetére


tranceplanet
addikt

Menni fog vele 1333MHz-en fog ketyegni. Én is 1600-as modult használok G840-hez, belekalkuláltam a procifejlesztést. 1333-as memókat felesleges venni manapság, a minimális árkülönbség miatt is.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38438) bluyoo válasza attiati (#38436) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Szerinted az acl662 is tökéletesen elég mezei használatra?" Szerintem igen aki minőséget akar hallgatni az dedikált hangkártyát .......ViZion
véleménye

"play on/off szolgáltatása" nem próbáltam , ez ügyben nem tudok segíteni ......
(#38439) madman22
Mert nem csak az LGA1155 Intel Sandy/Ivy CPU van a világon ...... ;)
Ráadásul még a Sandy/Ivy CPU-k esetében is mennek azok nagyobb órajelen is ,legalábbis tuning esetén.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38439) madman22 válasza attiati (#38436) üzenetére


madman22
csendes tag

Tudom hogy hülye kérdés de :D Miért árulnak 1866-2400mhz memóriákat ha a procik 1600ig kezelik legalábbis a gyártó oldalán ez van.

(#38440) madman22 válasza madman22 (#38439) üzenetére


madman22
csendes tag

tehát ah jól értem akkor az 1600-hmz ramok is mehetnek nagyobb mhz-n, ahogy húzom a procit? Csak gondolom egy 1866-os könnyebben és magasabb órajelre emelhető.

(#38442) KAMELOT válasza bluyoo (#38421) üzenetére


KAMELOT
titán

Én azonos felszereltségűre gondoltam. :)
ASUS P8B75-V 75euro
MSI Z77A-G41 85euro

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38443) Core2duo6600 válasza madman22 (#38321) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És asrock sztem ilyen neve nincs kategória
Ez azért nem teljesen igaz, mára már felnött a feladathoz, a lapjai alig olcsobban mint a többi,

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#38444) Core2duo6600 válasza Tin (#38333) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy csúcs hoz közeli gép sosem fog olyan keveset fogyasztani mint egy ki fogyasztású.
Ha számít a fogyasztás 2 dolgot tehetsz, vagy fentartasz 2 gépet.
egy nagyot amivel játszol kódolsz, renderelsz stb...

És egy másik netezőset, akár atom cpu val is, vagy az ennek megfelelő amd vel.

Vagy beszerzel egy normális nas-t amire a transmission -t fel lehet tenni, gondolom torrentre gondolsz., és akkor eleve nem kell a gép, hogy menjen torrentezés közben (éjszaka)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#38445) Core2duo6600 válasza Tin (#38403) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az I7 ben már 4000 es vidi van.
Én is lockost vettem a virtualizáció miatt
De amúgy sem szoktam tuningolni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#38446) Mahrenburg válasza #46372352 (#38434) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál! :R

Az tetszett ebben a lapban, hogy kimondottan minőségi benyomást kelt, nincsenek rajta felesleges, csak a fogyasztást növelő, de amúgy sohasem használt extrák, viszont ahol a többi gyártó "spórol", ott nem voltak kicsinyesek, gondolok itt a hűtőbordákra, a déli híd bordája pl. megegyezik a GD55/65-ön levővel, s olvastam egy tesztben, hogy ennek köszönhetően alacsonyabb hőfokra melegszik fel a lapka, mint a hasonló árú alaplapok déli hídjai, s a Fet-hűtőborda is bizalomgerjesztően néz ki... Én sem tuningolnék (a 1155-ös i5-ös CPU-k teljesítményét figyelembe véve felesleges is lenne, a kisebbeket meg nem is lehet), így talán elég lenne a 4+1-es VRM. (Persze így a Z77-es lapka is felesleges, de pl. a B75-ös alaplapokat nem igazán kényeztetik el hűtőbordák tekintetében)
Milyen hangkártyát használsz? (Én is szeretnék egy Xonart)

Még egyszer köszönöm! :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#38447) Tin válasza Core2duo6600 (#38444) üzenetére


Tin
veterán

igen, most már én is inkább a sima 3770-en gondolkodom, mert abban teljesen benne vannak a virtualizációs képességek, és a normálisabb videóvezérlő is. nem igazán akarok külön videókarit venni, mert egyszerűen nem használom ki semmire. később majd ha kell, még mindig tudok venni.

a fogyasztásban teljesen igazad van. viszont nem akarok 2 gépet fenntartani, egyrészt nem akkora különbségről van szó, másrészt a másik gépnek (akár nas, bármi) szintén ára van, ami évek alatt sem jönne vissza, plusz teljesen felesleges. először kisebb gépen gondolkoztam, csak nem fejleszthető, nem rakható bele sok vinyó, ha gond van minden speciális benne, és ráadásul mindenben kompromisszum. ha meg nem az, akkor meg drága. a nagyobb gép ellen egyedül a fogyasztás szól.

szóval valószínű 3770-es i7 lesz, az tud mindent. most már csak egy normálisabb, tuningmentes alaplap kellene hozzá, ami támogatja a virtualizációt is...

(#38448) nubreed


nubreed
veterán

Asus alaplapnál, az USB-ről történő bios frissítéshez ugye nem baj, ha a pendrive-on, aminek a gyökerébe felmásolom a BIOS filet, más is van, nem csak maga a BIOS file, ez nem fog bekavarni? Amúgy ma jön meg a ház és ha minden igaz akkor holnap esek neki az új gép összerakásának/telepítésének.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38449) margithid válasza nubreed (#38448) üzenetére


margithid
veterán

Ez a Bios frissítés nem úgy müködik ,hogy a netről leszedsz valamit, instalálod és kész?
Nekem eddig csak notebookom volt, ott pofonegyszerű volt, remélem asztalinál se elsz sok katyvasz.

(#38450) nubreed válasza margithid (#38449) üzenetére


nubreed
veterán

Most arról van szó, hogy az bizonyos Asus alaplapoknak van olyan szolgáltatása, hogy csak a tápot dugod rá az alaplapra, még se proci, se ram, se semmi nincs benne, fogsz egy pendrive-ot, amire letöltötted a legújabb BIOS filet, benyomod a megfelelő USB portba megnyomsz az alaplapon egy gombot anélkül hogy egyáltalán bekapcsolnád a gépet és megfrissíti a BIOSt a legújabb változatra. Ez új gép összerakása előtt nagyon kényelmes megoldás.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.