Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) adamssss válasza bluyoo (#37848) üzenetére


adamssss
veterán

Ja ezt nem tudtam... Az alpenföhn-ről és is jókat halottam. Meddig megy a 3450?

tranceplanet:neked is köszi. Hűtőből olcsóbb kéne, hiszen nem lesz extreme tuning.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37852) tranceplanet válasza bluyoo (#37850) üzenetére


tranceplanet
addikt

A lapra írtam, az akár 4,2-t is kibír. Procinál pedig ki kell számolni az alapórajelből, 4-es szorzó + turbo. Ja ipon is árulja már :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#37853) bluyoo válasza adamssss (#37851) üzenetére


bluyoo
nagyúr

3.9-et Mondjuk kicsit talán túlzás lenne de a Alpenföhn Brocken no1.
Alpenföhn (EKL) tulajok topikja , Milyen cpu hűtőt vegyek? .
(#37852) tranceplanet
Hát annyit illik is neki ha már tuninglap :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37854) tranceplanet válasza bluyoo (#37850) üzenetére


tranceplanet
addikt

alap:
100MHz * 31 multiplier =3100MHz

tuning:
100MHz * 35 multiplier =3500MHz+100MHz turbo = 3600MHz/mag

Ha jól számoltam, ha nem javítsatok :D

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#37855) adamssss


adamssss
veterán

Amúgy a z75 mennyivel tud kevesebbet a z77-nél?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37856) bluyoo válasza tranceplanet (#37854) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jól számolsz de a turbó szorzóra jön a + szorzó [link]
"3450: 37/38/39/39
a terhelés alatt álló magok számának függvényében."

(#37855) adamssss
Tömören LGA1155
Szinte semmivel de nem is nagyon olcsóbb mint a Z77.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37857) adamssss válasza bluyoo (#37856) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.
Akkor marad a amit ajánlottatok.
Köszi a segítséget.

(húha addikt lettem) :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37858) bluyoo válasza adamssss (#37857) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ajánlottam lapot? :DDD
Bár szorzózáras CPU alá talán felesleges is komolyabb tuninglapot venni .....
Szívesen!
"(húha addikt lettem) " GRATULA! :C

Bazinga!

(#37859) Pinto


Pinto
csendes tag

ASRock Z77 Extreme4 vs ASUS P8Z77-V LK kérdésben kérnék pár érvet, véleményt és teszt-, esetleg összehasonlító linket.
Nem az alapadatokat keresem, mert azt már szinte kívülről tudom, inkább felhasználói, szakértői véleményeket.

i5 3450 menne bele.

(#37860) adamssss válasza Pinto (#37859) üzenetére


adamssss
veterán

Ugyanez volt a kérdésem 5 hsz-el előbb ;)
A megoldás: Asrock z75 pro3.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37861) Pinto válasza adamssss (#37860) üzenetére


Pinto
csendes tag

Ja olvastam, de nem ua a kérdés.

Én nem a procihoz keresek lapot, hanem a 2 lapról szeretnék véleményt, a procit csak mellékesen írtam.

(#37862) adamssss válasza Pinto (#37861) üzenetére


adamssss
veterán

Csak ezért írtam mert ahhoz a procihoz felesleges olyan jó lap.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37863) adam01290129


adam01290129
csendes tag

Sziasztok !!

Új alaplapot szeretnék mert a mostani már elég régi. Ehhez a konfigurációhoz mit ajánlotok max 40 körül. Jelenlegi lapom Asrock 770 Extreme3

proci : AMD Phenom II X6 1090T Black Edition processzo

ram: Kingston hiperx 2x2 giga / khx1600c9d3b1k2/4gx
Kingston HyperX T1 8GB(2x4GB) 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3T1K2/8GX

Így van 12 Giga ramom

ssd: Corsair 60GB Force GT CSSD-F60GBGT-BK SSD meghajtó

vinyó: Samsung HD502HJ

VGa: Sapphire ATI Radeon HD 5770 Vapor-X 1GB GDDR5 PCIE

VGa kártyát is cserélek .
Köszönöm előre is a segítséget mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#37864) bluyoo válasza Pinto (#37861) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szorzózáras CPU alá talán tényleg felesleges komolyabb tuninglapot venni ..... bár aki ragaszkodik a "minőséghez" +csatlakozókhoz,szolgáltatásokhoz esetleg később tervez "K+-s CPU-t az tényleg nem a legolcsóbb tuninglapot szemeli ki.
Személy szerint inkább az Asust választanám de nem az LK verziót hanem a P8Z77-V LE -t már ha nem tervezel SLI/CF -t .
(#37863) adam01290129
A teljesség igénye nélkül 990FX chipkészlettel :
Asus M5A99FX PRO R2.0 , Asrock 990FX Extreme4 , Asus SABERTOOTH 990FX az utóbbi 5év gyártói garanciával (bár magyar kiskerekben még nem láttam 5évvel), 8 +2 fázisú digitális tápellátással , strapabíró TUF szériás lap.Én rá tenném a voksom a 40K-s kategóriában.
970 -es chipkészlettel 30k alatt :
Asrock 970 Extreme4 erősebb tápellátással Asus M5A97 EVO R2.0.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37865) general


general
addikt

üdv!

egy ASUS P8H77-V lapot néztem ki magamnak, mi a véleményetek róla? tuningolni nem szándézok, a minőség, stabilitás, tartósság az elsődleges szempont, nem akarok jópár évig cserélni.
mit hallottatok róla, van-e gyerekbetegsége, meghibásodás, ami előjöhet, ilyesmire gondolok. Asrock MVP-pel összehasonlítva jobb-e annyival, mint az árkülönbség? nem sok5-6 ezer forint, de ha nincs különbség...

köszönöm előre is.

(#37866) bluyoo válasza general (#37865) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 a P8H77-V -nek. Már a tápellátását is túlméretezték 6+1+2 es digitális tápellátás (a jópár tuninglapnál is csak 4+1/2),DisplayPort,stb.
Stabil megbízható lap, gyerekbetegségről, meghibásodásról nem tudok.

Bazinga!

(#37867) petymeg


petymeg
addikt

Üdv Urak!

Gépet szeretnék összerakni, i5 3450 processzorral.
Alaplapra Asrock B75M-re gondoltam. Esetleg vélemény, ellenjavaslat?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#37868) bluyoo válasza petymeg (#37867) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Megéri a pénzét :K
Esetleg ha látsz fantáziát a LucidLogix Virtu MVP szoftverben kb 1K val drágábban: Asus P8B75-M LE.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37869) R.P. válasza bluyoo (#37843) üzenetére


R.P.
aktív tag

Szia,

Köszönöm a tippet. Igazából valami teljes ATX-es méretű jobb lenne nekem, a PCI slotok száma miatt. Mi a véleményed erről a lapról? Tuning-szempontból főleg.

(#37870) bluyoo válasza R.P. (#37869) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem ismerem a lapot de a G41 chipset amúgy sem egy tuningbajnok.
Talán a Nagy Gigabyte topic-ban kérdezz rá.
De 2X annyi pénzért már LGA1155-re tudnál váltani.És ugye a E5200 -at már egy Celeron is lealáz ...tuning ide vagy oda.

Bazinga!

(#37871) Vertigo válasza bluyoo (#37843) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Szia!

Koszi a tanacsot, logikus az erveles...

Ezek szerint nem "K"-s procival egy Z77ben is pont ugyan annyit tudok kezdeni, mint H77-ben? (sry, mostansag picit mar kizokkentem a tuningolasbol, ezert sem annyira egeto szempont)

Megnezve a lap specifikaciojat, ket dolgon akadt meg a szemem, az egyik a qualcomm lan, es a via hangvezerlo...

Regrol remlik, hogy az envy egesz turheto minoseget kepviseltek, de azota a via eleg jol hatterbe szorult, nem tudom w8-as drivertamogatottsaga mennyire jo... A lan-t tekintve meg mintha a H77 chipset speckojaba is azt olvastam volna, hogy tartalmaz nativ lan vezerlot, hogy jon ide ez az atheros chip, tudni errol valamit? (szinten driverek minosege miatt aggodok)

(#37872) general válasza Vertigo (#37871) üzenetére


general
addikt

ez a qualcomm lan engem is erdelne,jobb, rosszabb, miben mas, mint a realtek chipek? driverei?
a hang resze engem nem erdekel, van egy envy chipes kartyam, eleg bitangul szol..;-)

(#37873) barisj


barisj
aktív tag

Helló! Vélemény,tapasztalat erről a lapról?: Sapphire PC-A9RD580Adv

ezek vannak eddig:
proci: Amd Athlon 64 4000+
proci huto: Zalman Fatal1ty FS-C77 - ez rá menne? mert elvileg igen,de ahogy elnéztem,nemtom:D
vga: Sapphire X1950XTX 512mb 256bit GDDR4
ram: 2x1gb Kingmax DDR400

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#37874) bluyoo válasza Vertigo (#37871) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem a Z77 +4-es szorzót biztosít az I5,I7-es szorzózáras CPU-k esetén is.Ha lejjebb/fentebb olvasol pont erről volt szó.
A lap Win8 ready szóval driveresen is tesztelve van az új oprendszerrel Win8 driver.
A LAN-al kapcsolatban én nem hallottam olyanról hogy natív LAN.
Szerintem a PCI-E , PCI hálókártyákat kezeli ......már ha erre gondolsz : "intel integrated 10/100/1000 MAC"
Intel LAN chipes lapok azok elég borsos árúak illetve még Intel lapok értelemszerűen bár azok sem olcsók.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37875) nubreed


nubreed
veterán

Egy kérdés: a VirtuMVP pontosan mit takar, mit csinál?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37876) zolaas


zolaas
senior tag

Üdv!
Eljött a gépcsere ideje:) Van már szinte minden periféria csak alaplapot nem sikerült szereznem. szóval tessék ajánlani:) Ami van:
i7 3770 procc
2x 4 gb RAM
GTX 560 VGA
Amit jó ha tud: PCI foglalat vagy Firewire a lapon, Ide sem volna baj, 6 sata és Raid (intel chip, mert akkor nem kel a meglévő raid tömböm szétszedni.) 10-12 usb a hátlapon min 6, ebből legalább 2 usb3. Giga LAN, sokpontegy, koax és optikai hangkimenet.
A ház a táp a vinyók adottak. ATX-es lapot szeretnék, h ne zsúfolódjon a cucc.

Köszönöm.

pénzhatárt direkt nem írok. majd meglátom.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#37877) n.e.o.one


n.e.o.one
csendes tag

Sziasztok

Remélem jó helyre írok. Most vettem egy új netebookot, eredeti windowsal, és az lenne a kérdésem hogy: Ha újratelepítem az oprendszert, egy "letöltött" dvd-ről, és az eredeti liceszt írom be telepítéskor, akkor "eredetiként fog-e viselkedni"? Mert Dvd-t nem adtak, és szeretném partícionálni a merevlemezt.

(#37878) tranceplanet válasza n.e.o.one (#37877) üzenetére


tranceplanet
addikt

Partícionáláshoz nem kell újraraknod a rendszert. Adatok sem fognak elveszni. Windows alól Easeus partition master progival pl. Amúgy megy letöltött lemezzel, csak ne legyen mókolt, valamint a kulcsodnak megfelelőt tölts, pl. home premium. De olyan is volt már, hogy rejtett partíción volt a backup.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#37879) bluyoo válasza zolaas (#37876) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hú!Szép lista :DDD
A PCI még ok az IDE már felejtős (nincs olyan Ivy Bridge lap amin van) a Firewire is egy két lapon található az is a felső kategóriában 50K alatt talán csak a Asrock Z77 Extreme6-on viszont nincs koax .... "csak" optikai (mint ahogy a legtöbb Ivy lapon).
Mondjuk az MSI Z77A-G45 -ön pl. van azon meg PCI és firewire nincs (mint ahogy a többi Z77-es MSI lapon sincs amin viszont van koax).
A nem tuning lapok pl. a mostanában (általam) sokat emlegetett P8H77-V de ezen sincs koax ill. firewire sem.
Akárhogy nézem nem tudok olyan lapot amin mindegyik megtalálható.
(#37875) nubreed
Megoldja hogy tudd használni az IGP-t a VGA-val egy időben.Végül is elosztja a feladatokat a grafikus magok között.Sok esetben + teljesítményt is hoz ill. energiamegtakarítást LucidLogix Virtu MVP .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37880) n.e.o.one válasza tranceplanet (#37878) üzenetére


n.e.o.one
csendes tag

Köszönöm a választ :R
Igaz, a partícionáláskor nem feltétlen veszik el minden. Az asztali gépemen kb 3-5 havonta szoktam újratelepíteni a windowst, ha már kezdett lassulni, vagy valami más miatt előbb-utóbb szükséges. Ezért akartam biztos lenni abban hogy, reinstal után is eredeti windwos-om lesz :D de így megnyugodtam :D már csak egy törés nélküli win 7 prof. 64-es telepítőt kell találnom :)
Köszönöm meg egyszer a segítséget

(#37881) bluyoo válasza n.e.o.one (#37880) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ajánlom hogy szerezz be egy SSD-t!Vagy tartsd karban a rendszered! :DDD "3-5 havonta " újratelepítés az elég sűrű. Mióta megjelent 2X telepítettem újra (hardverváltozások miatt).

Bazinga!

(#37882) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani egy alaplap-proci-memória triót, FullHD filmek lejátszására és egy 6670-es 1 GB DDR5-ös VGA optimális kihajtásához? A lehető legjobb ár/teljesítmény arányban.

Gondolkoztam egy AMD FX-es procin (AMD FX-4100 3.60GHz AM3+ BOX) és ehhez egy jó alaplapra. Mit kell tudni a mostanában létező chipsetekről? Vagy teljesen más konfit ajánlotok?

Köszönöm!

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#37883) bluyoo válasza medvezsolt (#37882) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem ahhoz még egy Celeron is elég .... max. egy 15K-s Pentium egy B75-ös lappal 4Gb RAM 35-37K környékén meg is lenne.
AMD lapok közül talán a 970 , 990x ,990 fx -es lapokat érdemes nézegetned.
Bár pár hét és jön a Trinity és hozzá az FM2-es lapok ...
De ha a Milyen asztali gépet vegyek? topicba írsz.Kereted,meglévő hardvereid,elvárások biztos segítenek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37884) bszabi84


bszabi84
csendes tag

Hali!
Gépcserén töröm a fejem!
Amit cserélni szeretnék
alaplap
proc
memória
táp
Pókerre használom a gépet, erősebb processzor kellene, egy jó lappal, de az ára ne legyen a csillagos égben!
Üdv, Szabi

(#37885) bluyoo válasza bszabi84 (#37884) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Legalább az utolsó hsz-t olvasnátok el! :N "Milyen asztali gépet vegyek?" topic is van ...
Ez a "Milyen alaplapot" topic legalább rakd off topicba a hozzászólást.
De pl.:

LAP:ASUS P8B75-M LX 15.5k
CPU: INTEL Core i5-3330 3.00GHz 1155 BOX 46k (Ivy 4 magos)
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX 8.5k
TÁP:SHARKOON WPM power supply series 400W 15K (moduláris felépítésű) esetleg olcsóbban FSP Hexa 400W felső tápos házba 10K
Összesen: 85K (ájponos ár)

(#37886) bszabi84
Én meg figyelmetlen vagyok VGA-t is belepakoltam az előbb :B
Az off topic gomb az ok mellet van balra.A nem a topic témájával kapcsolatos hozzászólásokat így kell megkülönböztetni ;)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37886) bszabi84


bszabi84
csendes tag

thx (mikor hsz írtam még nem írtál melyik gép fórumról!) :)

(#37887) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Néztem egy Asrock lapot, egy H61DE/S3 nevűt. Ipon weboldalán azt írják róla konkrétan, hogy égetni való szemét. Van esetleg véleményetek erről a lapról? Meg azt is írják, hogy 16 giga rammal nem nagyon óhajt elindulni, csak 8-cal.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#37888) zka67 válasza GrooveHero (#37887) üzenetére


zka67
őstag

H61-es chipsettel már nem érdemes alaplapot venni.

Inkább az ASUS P8B75-M LE vagy
az ASUS P8B75-M LX alaplapokat ajánlom, a másodikon csak 1 PCI van és nincs rajta HDMI kimenet.

Árban is ugyan az a kategória.

(#37889) GrooveHero válasza zka67 (#37888) üzenetére


GrooveHero
addikt

Esetleg ATX-es méretben vmi hasonló? Használható?:D

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#37890) bluyoo válasza GrooveHero (#37889) üzenetére


bluyoo
nagyúr

20K környékén Asus P8B75-V , ASROCK B75 Pro3 . Az Asus laphoz jár Virtu MVP szoftver is ....
(#37888) zka67
+1

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37891) Gáben81


Gáben81
senior tag

Üdv mindenkinek!

Veszek egy i5-3570K procit,ehhez szeretnék alaplapot.Kettőt kinéztem,Asrock(erre van pénzem) Fatal1ty Z77 Performance
és Z77 Extreme6

Kb egy árban vannak,ha valaki tudna segíteni melyiket,akkor azt megköszönném... :R

(#37892) zka67 válasza GrooveHero (#37889) üzenetére


zka67
őstag

ASUS P8B75-V

Ezen a HDMI csatlakozó kivételével van minden, amire szükséged lehet.

(#37893) orbano


orbano
félisten

Hali!

3770K vagy egy 3450 alá milyen olcsóbb lapot ajánlotok? Finomabb tuning játszik csak, feszemelés nélkül, de azért jó lenne valami stabilabb tápellátású cucc. Asrock erőteljesen előnyben. Irodai gépbe kell amúgy, szóval a körítés nem számít nagyon. Kb 35k a max amúgy, nem tudom ez reális-e.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#37894) GrooveHero


GrooveHero
addikt

bluyoo, zka67 köszi srácok :R :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#37895) bluyoo válasza Gáben81 (#37891) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Ebben az árkategóriában azért nem csak Asrock van.
A kettő közül az Extreme 6 -ot venném. Esetleg Asus részről ASUS P8Z77-V LE ami belefér már ha nem tervezel SLI/CF.t.
(#37894) GrooveHero
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37896) bluyoo válasza orbano (#37893) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A 30K is a Z77 Pro4 ami belefér bár a 4+2-es tápellátása nem valami acélos de a szorzózáras CPU +4-es szorzóemeléséhez bőven elég.
A 35K-ba az újonnan megjelent Z77 Extreme3 is belefér már 8+3-as tápellátással.

Bazinga!

(#37897) Gáben81 válasza bluyoo (#37895) üzenetére


Gáben81
senior tag

Jah azt elfelejtettem,hogy 775-ről váltok és van egy CM hűtőm,és az Asrock-lappal meg kompatibilis, mert támogatják a régebbi hűtő foglalatokat is...így megspórólnék egy új hűtőt is,mert majd később biztos kell a tuning... :D

(#37898) bluyoo válasza Gáben81 (#37897) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Így érthető a dolog.Nagy húzás az Asrock-tól az a +4 furat. :DDD
A konkurenciák is gondolhattak volna erre a kis cselre ..... ha már az Intel szívat minket ezzel a furattávolsággal ....

Bazinga!

(#37899) orbano válasza bluyoo (#37896) üzenetére


orbano
félisten

Köszönöm, tökéletesnek tűnik a két alternatíva :R

Még egy kérdés: hasonló gondalatok mentén egy 3930K-hoz mit ajánlanátok?

A vér nem válik VAZZE!™

(#37900) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Az alábbi lapokról szeretném a személyes tapasztalataitokat megtudni.
Melyikről mi a véleményetek, minőségben melyik a jobb, árban melyiket éri megvenni.
Z77A-G45 vagy Z77A-GD55
Asrock Z77 Extreme 4, Z77 Extreme3
Ez utóbbiak vannak-e olyan minőségűek vagy esetleg jobbak is mint a fentiek?
Proci, tuning még nincs eldöntve, de nem is ez nálam a szempont. Inkább majd az esetleges proci bővíthetősége, illetve a jobb eladhatóság és persze a felszereltség. Pl.: 90 fokban elforgatott SATA csatik SLI/CF, USB3 előlapi belső csati meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.