Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) Hege1234 válasza bluyoo (#37189) üzenetére


Hege1234
addikt

sry félreinformáltalak :)
köszi! átnézek

(#37202) bluyoo válasza Tomi0703 (#37200) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Azt méh hozzátenném hogy a Windows Win7irtu egyelőre csak Windows Win7 32/64bit oprendszer alatt működik.
(#37201) Hege1234
Nem akarok tippelgetni saját fórumában esélyesebb hogy hasznos infót kapsz.

Bazinga!

(#37203) vond válasza bluyoo (#37189) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi, szakember! ;)

Arra értettem a három tűs ventik teljes mértékű vezérlését, hogy találkoztam már olyan lappal, ahol egyáltalán nem lehetett vezérelni, meg olyannal is, ahol szűkebb keretek között, mint egy 4 tűs, PWM-es ventit (mondjuk csak pár preset-tel), no és persze olyannal is, ahol "teljes mértékben" úgy lehet vezérelni őket a nekik adott feszültség mértékének szabályzásával, mint a PWM-eseket...

Még egy H61-es ASUS lapban próbáltam egy 3 tűs venti (AC F12) vezérlését, de sem az UEFI BIOS-ban, sem a Fan Expert progiban nem volt rá lehetőség... Érzékeli a Chassis Fan-t, de csak nyomon követni lehet a fordulatszámát, szabályozni nem... Ezért érdekelt volna, hogy pl. ebben a B75-ös lapban mennyire megoldható ez, ill. fejlesztettek-e valamit pl. a sima Fan Expert programon (tudom, hogy az új Fan Expert 2 csak a 40-50 ezres Z77-es lapoktól felfelé alapfelszereltség)...

A Virtu-QS választ is köszi... Azóta már én is alaposan utánaolvastam a dolognak... Valóban csak Virtu mellett használható a QuickSync, ha dGPU-t is használunk... Pontosabban akkor, ha a diszkrét kártyából küldjük ki a videójelet a monitor(ok)ra...

Ebben az esetben Virtu-n belül a "d-link" (a dGPU az elsődleges) opciót választva pár százalékos teljesítmény-csökkenést tapasztalhatunk QuickSync-es videótranszkódolásnál, mintha "i-link"-et (az IGP az elsődleges) használnánk, vagy akár direktben csak az IGP-t használnánk... De egyáltalán nem számottevő a különbség...

Nnnnno... A lényeg a lényeg:
Jelenleg két lap között őrlődök, vagy ASUS P8B75-V, vagy ASRock B75 Pro3... Előbbinél a Virtu vonzó, meg talán a kicsit jobb stabilitás... Utóbbinál meg az alaplapi HDMI csati, a több venti-csatlakozó, az újabb hangvezérlő, és a több hangkimenet (bár ezek annyira nem fontos tényezők)... Meg végülis lenne dGPU is, szóval az alaplapi HDMI sem létszükséglet...

Egyébként B75 Pro3 ventivezérlésével van némi tapasztalatom, és szerintem nagyon is rendben van... A 3 tűs ventiket 0 és 10 között lehet szabályozni, a CPU hűtőt meg 0-tól 255-ig, meg asszem hőmérsékletekhez is lehet rendelni a fordulatszámokat...

Szóval szerinted melyik legyen inkább? Vagy legyen inkább egy harmadik? Sokat költeni nem nagyon szeretnénk, de szerintem nincs is szükség csillagászati összegű lapra... A tuning amúgy sem opció...

Elsősorban videóvágó, effektező, képszerkesztő gép lenne, valószínűleg egy i7-3770-nel, meg 16 (esetleg 32) GB memóriával, meg egy viszonylag sok CUDA magos, de mégis olcsó videókártyával (pl. GTX550Ti), SSD-vel, HDD-vel, ODD-vel, egy megbízható táppal, egy jól szellőző házban...

Köszi előre is! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37204) bluyoo válasza vond (#37203) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:B
Nem tudom melyik verziót használtad én gond nélkül vezérlem a FAN Xpert V1.01.06 -al (Asus H67) a 3 és a 4 pin-est is (ha hazaérek a melóból megnézem a 4pin-esen mit mutat pontosan a 3pin-es venti).Sokaknak nem tetszik a koordinátás beállítás nekem kifejezetten bejön egyszerű százalékos fordulatszám-szabályzás a hőmérséklet függvényében.
Azt neked kell eldöntened hogy a IGPU-t akarod használni vagy a jobban felszerelt lap pluszaira van szükséged már ha szükséged van rá ......

Bazinga!

(#37205) windlord


windlord
őstag

Sziasztok Mesterek!

Sikerült végre beszereznem egy Asrock z68 pro3 gen3 lapot a i5-2400 alá.
Elsődleges cél, hogy egy kis tuninghoz engedjen, persze amennyit enged a szorzózár.
Viszont a későbbiekben lehetséges, hogy k procit vennék...

Mi a véleményetek a lapról?
Jónak mondható?

Használtban 16k -ért jutottam hozzá, 1.5 év garival, minden gyári tartozékával.
Szerintem így jó vételnek mondható...

(#37206) vond válasza bluyoo (#37204) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt egy screenshot a Fan Expert-ről: (A legújabb, asszem 1.01.07-es verzió.)
Jobb oldalt látszik, hogy érzékeli a Chassis fan-t, fent bal oldalt viszont nem jelenik meg...

Mondjuk itt nem 4 tűs, hanem alapból egy 3 tűs csatira van dugva a venti (de ez mivel épp a PWM szál nem él, gondolom nem nagyon számít), és már egy hátsó ventilátor szabályzót is közé kötöttem (máshogy nem tudtam leszabályozni), de anélkül sem jelent meg a szabályozható ventik között...

Amúgy nekem is bejön ez a koordinátás módszer... :)

És igen, valószínűleg szeretném használni a QuickSync-et, a dGPU mellett is, úgyhogy akkor mindenképpen Virtu-s lapot kell néznem... Asszem jó is lesz ez a P8B75-V... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37207) bluyoo válasza vond (#37206) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nekem a régebbivel is működik screenshot pedig 3 pin-esen van a SWIF2 1201.
A legújabb a FAN Xpert V1.01.11 a kettesen kívül persze.
Bocs a 4 pin-esen nem tudom kipróbálni nem ér el a kábel és nem akarom a 2éves gumirögzítőket széttépni.
Szerintem is többet hoz számodra a Virtu mint a HDMI, ...... mondjuk a H77 Pro4/MVP -hez jár Virtu 23k környékén.Esetleg Asus P8Z77-V LX , Asrock Z75 Pro3 ha netán ki akarod használni azt a kis tuningot amit a i7-3770 enged.
(#37205) windlord
Az Etron USB3 -on kívül nem nagyon tudok negatívumot (bár állítólag rendbe szették driver-esen). Szorzózáras CPU alá meg főleg megfelel 16K -ért garanciával meg végképp.

Bazinga!

(#37208) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!

Milyen alaplap + proci kombót érné meg most venni ami jó ár/teljesítmény aránnyal rendelkezik? Olyan 50-et szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#37209) vond válasza athomi (#37208) üzenetére


vond
MODERÁTOR

ASUS P8B75-V, vagy ASRock B75 Pro3, vagy Pro3-M + Intel i3-2100/2120/3220 összesen 48-50 körül...

Vagy ha egy kicsit fel tudod tornázni a keretet, akkor ASRock B75M-GL + Intel i5-2300/2310/2320 összesen kb. 60-ért...

35 ezer körüli, aprós i5-tel még a fenti, kicsit jobb lapok is simán beleférnének, és még pénzed is maradna...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37210) bluyoo válasza vond (#37209) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1
Viszont a B75M-GL helyett ASUS P8B75-M LX -et raknék legolcsóbban az I5 alá. Már csak a Virtu miatt is ....

Bazinga!

(#37211) vond válasza bluyoo (#37210) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igazad van, most tényleg sokkal jobb vétel az ASUS P8B75-M LX... Van rajra belső USB3 csati, s ráadásul olcsóbb is (eddig ez nem így volt)... :)

(#37207) bluyoo: Köszi! ;)
Jók lennének a Z-s lapok is, persze... De azok már jó 6-8 ezerrel drágábbak...
Egyébként meddig engedné fel a szorzózáras 3770-est? Szerk.: Közben megtaláltam, stabilan megy 4-4,1GHz-en, de akár 4,4-4,5-re is fel lehet tornázni, bár ez már nem igazán ajánlott...

Ennek a 3 tűs vezérlésnek meg utánajárok még... Egyébként nálam is a legújabb Fan Expert futott, csak nem jól emlékeztem a verziószámára... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37212) bluyoo válasza vond (#37211) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pár napja kezdett csökkenni az ára ....
:K Egy jó házzal modern kis konfigot lehet rá építeni.Mindenből egy kicsi taktika nagyon sikeressé ette a B75-ös chipst-et gondolom ebből az Asus sem akar kimaradni .....
(#37211) vond
Munkára használt konfignál talán megéri a plusz befektetést ... ha nem ragaszkodsz az Asus-hoz (sajna nem adtak ki Z75-ös lapot) a Asrock Z75 Pro3 ("csak" kb.) 3K -val drágább.Próbáltad másik szélkavaróval is?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37213) vond válasza bluyoo (#37212) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bizony, nagyon szimpatikus chipset ez a B75... Nincsenek átlag emberek számára felesleges dolgok, ellenben általában van minden más fontos feature, és az áruk is nagyon jó... :K

ASRock Z75 Pro3 sem rossz elgondolás, bár jóval kevesebb csatlakozó és kivezetés van rajta, mind az ASUS P8Z77-V LX-en, és kicsit furán is vannak elhelyezve... Na mindegy, még meglátjuk...

Nem próbáltam még másik "lapátost", de megpróbálok keríteni valahonnan, vagy valamit még kötözgetek a házban, hátha... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37214) cashback válasza bluyoo (#37197) üzenetére


cashback
őstag

THX :R

Akkor valószínű hogy az Asus lapja lesz a befutó... még 20.-áig átfutok pár tesztet vele kapcsolatban.
Sajnos mikor megvettem ezt a B75-öt még csak mende-mondák voltak az MVP-vel kapcsolatban és senki nem tudta mire való pontosan... H61es lapnál kipróbáltam, teszteltem... de az a lap sem támogatta így csak minimálisan dobott a dolgon. És ennél a lap vásárlásnál pont nem is volt cél ez. (meg gondoltam hogy a 7-es lapok már csak megkapják előbb utóbb ezt a funkciót, de az AsRock ezt nem igazán tervezi).

Még egyszer köszönöm. :R

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#37215) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Egy Asrock H61 U3S3 laphoz jó lenne egy CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9 rampár illetve elférne benne egy CM hyper tx 212+ processzor hűtő is+ 3db 3db COOLINK SWiF2 120P ventillátort rá lehet kötni?

(#37216) bluyoo válasza tomy0628 (#37215) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Lap szempontjából egy B75 -ös lappal jobban járnál ... Menyi a kereted?
De H61 U3S3 Memory Support List.
A SWiF2 120P -höz adnak Y elosztót szóval igen (a H61 U3S3 2db. PWM-es 4pin és 1db 3pines csati van).
(#37214) cashback
Szívesen!
Jó olvasgatást.
Azt hogy ne tudnánk mire való [link] , [link] ,[link] .
(#37213) vond
Mondjuk a Z77 Pro3 alig egy ezressel drágább mint a Z75.De még a Z77 Pro4 is 27K alatt van.

Bazinga!

(#37217) cashback válasza bluyoo (#37216) üzenetére


cashback
őstag

:)

Azért írtam hogy akkoriban mikor vettem ezt a lapot... [ECS H61H2-M2] -vel.
Sokan mondták akkoriban is hogy valszeg felejtős kategória lesz, mert hivatalosan támogatott lap akkor még nem volt.

Lehetséges hogyha megveszem az új lapot akkor is arra jutok majd: annyit nem hoz a konyhára hogy megérje vele szenvedni. - Viszont szegény ember vízzel főz... minden lehetőséget ki szeretnék próbálni amivel egy picit is javíthatok a gép teljesítményen. (eladva a mostani lapomat ráfizetek pár ezrest... ennyi még belefér a dologba :B )

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#37218) Nau


Nau
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni szakértőktől (azaz Ti :K ) alaplap ügyben.

Épp gépfelújítás előtt vagyok, tervezgetek, a processzor amit kinéztem egy Intel Core i3 2120-as lenne (ár-érték arányban ezt találtam jónak és jókat is olvastam róla) . Milyen alaplapot ajánlanátok hozzá?

A cél szimpla játék (MMO) semmi komoly, szóval nem a Curiosity-t szeretném a Földről irányítani. :D

Az ár kb. 15 000 Ft magassága lenne, és esetleg egy olyan verzió, amibe két videokártya is behelyezhető. (Húúú, totttál laikus vagyok a megfogalmazás lehet nem a legjobb, nézzétek el.)

Nagyon köszönöm előre is.

(#37219) tomy0628 válasza bluyoo (#37216) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Keret 10 körül. Ha nincs benne a listában attól menni fog benne ez a ram?

(#37220) vond válasza Nau (#37218) üzenetére


vond
MODERÁTOR

ASUS P8B75-M LX vagy ASRock B75M-GL
Az előbbi jelenleg egy kicsit jobb vétel...

A két videókártyás rendszert én a helyedben nem nagyon erőltetném... Egyrészt elég sok a gond vele, másrészt a leendő procid nem igazán lenne alkalmas egy komolyabb CF/SLI rendszer meghajtására...

Ha meg két kisebb teljesítményű VGA-t akarnál a lapba pakolni, akkor sokkal jobban jársz egy darab erősebbel... Főleg, hogy a nem CF/SLI lapon megspórolt pénzt is a videókártyába ölheted... ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37221) Nau válasza vond (#37220) üzenetére


Nau
csendes tag

Köszönöm a választ.
A két videokártya csak ideiglenes megoldás lenne (2 gépet újítanánk párhuzamosan a fontosabb dolgokat előre véve) az egyik kapna a "nagyonelavulttejóégderégi" kártya helyett egy újat, a másik gép meg elkaristolna a jelenlegi "nemannyirarégibárelavultdemégjólesz" kártyával és a mellé raknánk próbaképp a másik régit, ha már felszabadul, hátha egy kis pluszt ad. Aztán persze majd abba is lesz új, de anyagilag ez most így lenne optimális.

(#37222) vond válasza Nau (#37221) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Értem... És milyen kártyákról lenne szó?

A 17-18 ezres ASRock B75 Pro3-M már tud AMD CrossFireX-et, de a második, 2.0-ás PCI-E sín csak x4-es, ami nem túl acélos... Bár a régi kártyához még jó is lehet...

nVidia SLI rendszert meg úgy tudom, csak komolyabb lapokban lehet kialakítani... De majd bluyoo, vagy valaki más megerősít...

Én változatlanul azt mondom, hogy inkább egy erősebb kártya, akár a két régi eladásának segítségével... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37223) Nau válasza vond (#37222) üzenetére


Nau
csendes tag

Az új videokártya, amit vennénk az egy ASUS 7770 lenne.

A régiek pedig: egy HD4850 ez maradna a másik gépben, amíg nem veszünk újat + az én régim GeForce 8600GT-t gondoltuk mellé esetleg berakni, de persze nem mindenképp csak ha már úgyis felszabadul alapon.

(#37224) cashback válasza Nau (#37223) üzenetére


cashback
őstag

8600GT esetleg physx-re alkalmas a HD4850 mellett... de lényegében semmi hasznát nem fogod venni.

8600GT felejtős kategória... 4850-nel még ma is egészen jól el lehet játszadozni.

Pci-e x4-x16 közötti különbség: [link]

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#37225) vond válasza Nau (#37223) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jól írja cashback, ez így, ebben a formában felejtős...

A HD4850 viszont még mindig egész jó, akár a HD6770-ek szintjét is tudja hozni... Kicsit régi, többet fogyaszt, melegebb, de abszolút használható... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37226) Nau válasza cashback (#37224) üzenetére


Nau
csendes tag

Értem, köszönöm a segítséget, a 8600GT-t mindenképp cserélem ez nem kérdés, a HD4850 volt a bizonytalan, mert a videokártya nem kis tétel, és ha bírja még egy darabig, akkor úgymond ezen spórolnánk inkább és majd kicseréljük ha úgy állunk.

Mondjuk a játék nem az erős grafikájáról híres, amivel játszunk (WOW), csak azért mégis 5 évesek a gépek, na.

(#37227) Nau válasza vond (#37225) üzenetére


Nau
csendes tag

Köszönöm Neked is a megerősítést, az mindenképp megnyugtató és jó hír, hogy a HD4850 még maradhat, mert akkor csak elég egy videokártyába beruházni egyelőre, nem kell kettőt kinyögni. :)

(#37228) bluyoo válasza tomy0628 (#37219) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Több mint valószínű de én nem tudnom neked garantálni (bár kicsi az esélye hogy gond legyen). Az oldalon a gyártó által letesztelt RAM-ok vannak azok 100% hogy gond nélkül üzemelnek benne.
Hát így elég szedett-vedett konfig lesz pl. minek 3db SWiF2 120P vagy a 8Gb RAM?
A konfigomnak (adatlap) elég a CPU hűtőn ami van SWiF2 120P és egy SWIF2 1201.
10K-ért nem kapsz lapot legfeljebb használtan vagy ASROCK H61M-HVS szintű lapot azt is felette.
A Asrock H61 U3S3 is 15k környékén mozog mint ahogy a B75-ös lapok java.
Azon a 2db. ventin amit megspórolnál vehetnél egy normálisabb lapot mint pl. a fent emlegetett ASUS P8B75-M LX.
Ezeket a hardvereket most akarod megvenni?
(#37217) cashback
Az benne a vicc hogy legtöbbször nem kerül többe a lap.Vagy ha igen akkor más pluszt is biztosít az adott lap.
(#37221) Nau
A hibrid rendszer nagyon nyögvenyelős .... és ráadásul csak pár játék aknázná ki.Felesleges energiapazarlás.De itt egy cikk róla ATi-nVidia hibrid megoldás 2012-ben .
Ha nem akarsz sokat költeni lapra és megvan rajtuk minden ami neked kell akkor a vond által is javasolt "ASUS P8B75-M LX vagy ASRock B75M-GL
Az előbbi jelenleg egy kicsit jobb vétel..
." ami ésszerűnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37229) KAMELOT válasza bluyoo (#37228) üzenetére


KAMELOT
titán

Hello!
Megvettem az alaplapomat. 10euro plusz pénzt megért az, hogy 3,1GHz helyett 3,9GHz tud menni a procim. Konfigot a profilomban láthatod.
Eredetileg ASUS P8B75-V alaplapot akartam, de aztán láttam hogy van ilyen Z77A-G41 olcsón. Elégedett vagyok vele. MSI jót alkotott. MSI BIOS meg brutális. :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37230) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

Melyik csoportot érdemes nézegetni a 2 közül? FM1 vagy AM3+ ?

köszi

(#37231) KAMELOT válasza k78chriss (#37230) üzenetére


KAMELOT
titán

AM3+ inkább ha AMD.
De inkább jobban járnál egy LGA1155-ös rendszerrel. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37232) k78chriss válasza KAMELOT (#37231) üzenetére


k78chriss
tag

Az lehet, csak i3 nál nem tudnék nagyobb procot betenni jelenleg és azt anyira nem szeretném.

(#37233) bluyoo válasza KAMELOT (#37229) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:C Használd egészséggel! Hát igen az UEFI tetszetős az biztos.
(#37230) k78chriss
A kettő közül AM3+.
Az FM1 kihalt platform nem jön rá már semmi újdonság .... mindjárt itt az FM2.
A Milyen asztali gépet vegyek? topicban összedobnak neked egy vasat a pénzedhez és a felhasználási területnek megfelelően.
Én azért mérlegelném az Intel LGA1155-ős platformot is.
(#37232) k78chriss
Azért az I3 sem egy Celeron .... milyen AMD CPU-t akarsz?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37234) vond válasza k78chriss (#37232) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És az AM3+, vagy FM1 lapba milyen procot tennél?
Nem minden ám a magok (vagy inkább modulok) száma...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37235) KAMELOT válasza k78chriss (#37232) üzenetére


KAMELOT
titán

ahogy bluyoo is írja.
i5 procira megéri áldozni. Inkább gyűjts össze pénzt.
Én is a mostani konfigomra 1 évig spóroltam. :)
Inkább intel 4 magos, mint AMD 4 magos sokat fogyasztó és régi architektúrájú proci.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37236) k78chriss válasza vond (#37234) üzenetére


k78chriss
tag

Nos FM1 be nem néztem még procit mert nem tudtam hova tenni a platformot mert az FM2 ről már hallotam, Az AM3+ ba meg AMD FX-4170 4.20GHz néztem.

Mert memória nélkül kb 50e a költségvetés

(#37237) vond válasza k78chriss (#37236) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az az FX-4170 harmatgyenge...

50-51-ből én bizony 100%, hogy ezt venném:
ASUS P8B75-M LX + i5 2400 BOX

Akkorát odaverne az FX-nek, hogy ihajjj... :K

Látom, a másik topic-ban is érdeklődsz...
Most akkor 50 van a lapra+procira, vagy 70 van az egészre?

Végülis mindegy is, mert a fenti kombóhoz hozzácsapsz 10-11 ezerért 8GB 1333-as, vagy 1600-as RAM-ot, és még pénzed is marad... EZ most egész jó árban van...

Gyűjtögess mondjuk SSD-re, vagy még 8GB memóriára...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37238) k78chriss válasza vond (#37237) üzenetére


k78chriss
tag

Ez már nem hangzik rosszul :D

Ott már a ram is belekerűlt

SSD már van OCZ vertex 3 120gb

[ Szerkesztve ]

(#37239) vond válasza k78chriss (#37238) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bocs, már lejárt a szerkesztési idő...

Inkább EZT, vagy ehhez hasonló egymodulos RAM-ot vegyél, így később tudsz tenni még 8-at abba a B75-ös lapba... Vagy akár nézhetsz 4 RAM foglalatos lapot is, pl. ASUS P8B75V, vagy ASRock B75 Pro3, Pro3-M...

Tényleg, nem néztem, hogy már van SSD-d...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37240) Mans20 válasza KAMELOT (#37099) üzenetére


Mans20
addikt

Nálad a MSI Z77A-G41-nél ami van kis hűtő a chippen az mennyire meleg?lehet erre a lapra cserélem az asrockot,vagy a G43-ra,mert nem sokkal drágább.

(#37241) k78chriss válasza vond (#37239) üzenetére


k78chriss
tag

Nézegettem amiket belinkeltél. Eddig az ASUS a szimpi, Gigab. vagy msi azok felejtősek? Illetve nem látt az asusnál feltüntetve ( asrocknál felvan) hogy a 1db 6/gb sata 3 azt a b75 viszi gondolom, Mert a marvel sata vezérlőt kerülném (ssd)

(#37242) KAMELOT válasza k78chriss (#37241) üzenetére


KAMELOT
titán

LGA1155-el jól jársz majd és vond által említett 8GB-s 1 modul jobb. Így ha csak 2 ram slotos lapot vezsel akkor még 16GB maxot tehetsz bele.
Ha 4 ram slotosat akkor 32GB-t.
Én is azért vettem olyan lapot. Későbbiekben ne legyen gond belétenni akár 32GB ramot. Manapság már 4 GB elég kevés legalább is számomra.

(#37240) Mans20: kis hűtő a chippen??? az hol található mert én nem látok olyat? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37243) bluyoo válasza k78chriss (#37241) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A két legolcsóbb B75-ös lap + az Asus-hoz adnak Virtut is miért ajánljunk másikat?
A B75-ös chipset-es lapokon legalább 1db SATA3 port van ami ráadásul natív nem külső chipes mint pl. a Marvel. Azzal nem lesz gondod.
Pedig oda van írva:
"5 x SATA 3Gb/s port(s), blue
1 x SATA 6Gb/s port(s), gray"
(#37242) KAMELOT
Csak egy hűtőborda van a lapodon .... MSI felirattal a PCI-E foglalatok végénél.Na az lesz a chipset ... Ja kérdezted!? "az hol található mert én nem látok olyat?" Vagy nem!? :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37244) KAMELOT válasza bluyoo (#37243) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért kérdeztem. Én tudom hgoy az a kicsi a chipset. csak azon nincs venti :)

k78chriss (#37241): ASUS lapot vegyél. nagyon jók.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37245) Mans20 válasza KAMELOT (#37242) üzenetére


Mans20
addikt

[link]

Az a kis kék hűtő,Aida vagy a bios biztos kiírja hány fokos,de lehet elég nekem a H77 vagy B75 ös lap is,gondolom csak usb port meg ilyenek amik kevesebbek a B75-ön,sebességbe nem lesz lassabb semmi.

A passzív hűtőborda :)

[ Szerkesztve ]

(#37246) KAMELOT válasza Mans20 (#37245) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék ebből bogozd ki melyik az a hőfok. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37247) Mans20 válasza KAMELOT (#37246) üzenetére


Mans20
addikt

A motherboard köszi:)a cpu hőfokok érdekesek:)

(#37248) KAMELOT válasza Mans20 (#37247) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha a 72fokra gondolsz akor az rosszul mér. 24 fok az amúgy.
LINX terhelés alatt a CPU stock cooler-al nem megy 60 fok fölé. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37249) kovsol


kovsol
titán

i5-3570K mellé szeretnék egy alaplapot kb 25k körüli áron. Asrock Z77 Pro3 -t néztem eddig ki, esetleg van valami más alternatíva? Nem akarok nagyon hardcore tuningot, de 4,2Ghz az célba lenne véve kb.

May the Force be with you!

(#37250) tranceplanet válasza kovsol (#37249) üzenetére


tranceplanet
addikt

Teljesen jó választás, ennyiért nincs jobb. 4,2 menni fog benne.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.