Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) Geresics válasza margithid (#38449) üzenetére


Geresics
addikt

Gyártó, sőt alaplapfüggő: van ahol Win alatt megoldható, van ahol DOS-boot kell hozzá.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38452) margithid válasza nubreed (#38450) üzenetére


margithid
veterán

Ja értem, na ilyesmit nem akarok csinálni:)

(#38453) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok
az asrock b75 pro3 lapon a lila színű ps2 csatlakozó csak billentyűzetet fogad be? az lenne a gondom,hogy a bill-em usb-s,míg az egér ps2.
a másik kérdésem,hogy ez a lap gond és frissítés nélkül megbírkózna egy i5-3330as procival?

(#38454) nubreed válasza margithid (#38452) üzenetére


nubreed
veterán

Pedig hasznos, nem csak akkor ha új gépet rak össze az ember de akkoris ha bármi miatt megsérülne a BIOS, fogod és egy pendrive-ról vissza flasheled.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38455) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok

Gigabyte EP45-DS3R alaplapom van és egy olyan alaplap lenne a cél ami tudja a DDR3-at és ugyan így LGA775-ös foglalatos.

Tudnátok ilyet ajánlani?

Kösz a választ.

(#38456) laca500 válasza tranceplanet (#38369) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Még azt megtudnátok mondani, hogy a kettő között mi a lényegi különbség?

M5A99FX PRO R2.0

M5A99X EVO

Még éri-e a R 2.0 a felárat?

[link]

[link]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#38457) KAMELOT válasza laca500 (#38456) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen megéri a PRO a felárat...ugyanis abban alapban 2x 16x síned van. Másik lapban csak 16x és 8x a PCI-E. Persze csak ha törekszel CF/SLI-re. Amúgy elég a EVO

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38458) KAMELOT válasza swoody (#38455) üzenetére


KAMELOT
titán

Felesleges ilyenben gondolkodni. Ad el a lapot ramot meg a procit.
LGA1155-ös lapot kapsz 15K-ért belé a proci 13K. És tehetsz bele 2x 8GB ramot vagy ha 4 ram slotos lapot veszel akkor akár 32GB ramot. 2400MHz-ig akármilyet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38459) Kernel válasza KAMELOT (#38458) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak kíváncsiságból, melyik processzorra gondoltál, ezen a szinten, amit érdemes mostanában venni?

Netezésre, Full HD mozira kellene, mondjuk egy Asrock B75M lappal. Jó lenne persze az is, ha alapjáraton nem sokat fogyasztana.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38460) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Megtudja nekem valaki mondani, hogy az ASROCK B75 Pro 3 alaplapon melyik SATA3 port az Intel vezérlésű?

Köszi! :)

Üdv.

(#38461) laca500 válasza KAMELOT (#38457) üzenetére


laca500
aktív tag

Bocsi elrontottam. Nem a M5A99FX PRO R2.0 akartam belinkelni, hanem az M5A99X EVO R2.0.
Szóval az M5A99X EVO R2.0 és a sima M5A99X EVO közötti különbséget szeretném megtudni. A kettő között van 8K különbség.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#38462) swoody válasza KAMELOT (#38458) üzenetére


swoody
senior tag

Ez nem lenne rossz ötlet, ha a procim nem egy Intel E8400 lenne ami szerintem még egypár évig nekem bővel elég ha csak azt nézzük, hogy játékok terén csak Counter-Strike-al játszok és komolyabb dolgokra nem használom a gépet.

Mennyit érne szerinted egy Gigabyte EP45-DS3R + Intel E8400(dobozos) + 2*1gb 800mhz csx + Ati HD4850 512mb (bár ezt lehet megtartanám max ami ameltt szól, hogy ezt is eladjam az a melegedése)?

Ha eltudnám adni és a ráfizetés nem lenne nagyon sokk akkor lehet, hogy megérné egy új gépre beruházni de akkor már jöhetne egy SSD is. :)

(#38463) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Lehet hogy le kell cserélnem a lapom, arra gyanakszom h besz.rt :/

Olyan lap kellene, amibe AMD Phenom II X4 965 3.40GHz AM3 BOX Black Edition belemegy, van rajta USB3, és esetleg (ha van ilyen) DDR2 ramot is támogassa, h ne kelljen újat vennem azt legalább...
az nem lenne hátrány még, h azért az am3+-t is támogassa, a jövőre való tekintettel... szal hosszú távra terveznék a lappal, de a proci (amit ma vettem, de lehet feleslegesen :W ) megszabja h milyen lehet :W

Mostanim: Gigabyte GA-M720

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38464) tranceplanet válasza CoolBoy323 (#38463) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ezt a kissé fapados lapot ajánlottam volna, ami hibrid memóriás, de ez meg csak 95W TDP-ig támogatja a procikat, a tiéd meg 125W TDP-S: ASROCK N68C-GS FX

Kénytelen leszel ramot is venni:
ASUS M5A78L-M/USB3
v
ASROCK 970 Pro3
v
ASUS M5A97 R2.0

KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38465) Alter


Alter
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy barátomnak összerakni egy gépet, viszont az alaplapokkal bajban vagyok. Intelt szeretnék (apropó, Ivy, vagy Sandy?), de a P67-es chipseteknél lemaradtam a dolgokról.

A követelmények: Legyen olcsó, tuning nem kell, virtu sem, legyen rendes ATX formátum, és tudja azt az intel ssd caching izét. :DDD
Sorry nemtudom a nevét a funkciónak, lemaradtam, és nincs is időm utánaolvasni, csak hallottam róla.

Egyáltalán hogyan működik ez? Átmásolja a gyakran használt adatokat ssd-re? a funkció használatakor nem is lehet használni rendes tárhelyként az ssd-t, vagy lehet, és csak lefoglal magának x gigát?

Szóval kéne tanács, hogy milyen alaplapot.

Z77?
H77?
Z68?
Q77?
H61?
B75?
(nem is értem, hogy 1-2 év alatt mi ez az eszméletlen chipset kavalkád, WTF intel? :U )

Mi kell nekem? :DDD

Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat. :)

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#38466) Piera23


Piera23
tag

Srácok, kapható Socket 775-ös SATA 3-as alaplap?

(#38467) Alter válasza Piera23 (#38466) üzenetére


Alter
tag

99,9%, hogy nem. De minek is?
Az lga775 már régóta halott, senki sem fejleszt rá.

Plusz legjobb tudomásom szerint még a leggyorsabb ssd-k se tudják kihasználni a sata2-es által biztosított elméleti maximum sebességhatárokat.

No meg ha mégis szükséged lenne rá, bármikor vehetsz egy pci-e sata 3 vezérlő kártyát. :)

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#38468) Lolman


Lolman
csendes tag

Üdv!
Szerintetek core i7-3770K mellé milyen alaplapot érdemes venni.Én asrock z77 pro3-at néztem ki.A keret az úgy kb max 23.000,ha angyon megéri+1-2000 ft. Illetve a tunning megéri a 11.000 ft különbséget 3770k és 3770 közt?Ha nem akkor 3770-re is írjatok egy lapot lécci.
Köszi! :)

(#38469) Piera23 válasza Alter (#38467) üzenetére


Piera23
tag

Nekem még ilyen őskövületem van. Sejtettem hogy nem lesz, de az SSD-k már túlléptek a SATA 2-őn (szekvenciális írás/olvasás), pont ezért kérdeztem.

(#38470) Alter válasza Piera23 (#38469) üzenetére


Alter
tag

Csak a gyártók oldaláról próbáltam megközelíteni a dolgot.
Amúgy való igaz, elnézést.

A pcie-s bővítőkártya vásárlása viszont továbbra is opció. Az más kérdés, hogy annyiban rosszabb, hogy valószínűleg, ha arra szeretnél telepíteni, akkor külön illesztőprogram szükségeltetik.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#38471) Piera23 válasza Alter (#38470) üzenetére


Piera23
tag

Igen, csak akkor itt kezdődik a pénzkiszórás, mert nem csak a SATA3 csatlakozó hiánya a gond, hanem a chipset is, de már alig lehet kapni. Kifutott valóban ez a téma, kár hogy szegény SSD-m meg itt fog éhenhalni, megvettem, de nem lesz meghajtva.. :(

(#38472) Piera23


Piera23
tag

Arról van valakinek infója hogy AHCI-t támogató chipsettel rendelkező, S775 ös alaplap kapható még egyáltalán? (SSD miatt) Előre is köszönöm.

(#38473) Taktoj


Taktoj
aktív tag

sziasztok.
1. olcsó i3 as /1155/ alaplapot keresek amire usb3 as pendrivet tudok dugni, esetleg egy minimális tunningot is enged.

Visszaolvasgatok, de ha esetleg volna közben válasz az szuper volna.

2. esetleg létezik olyan i3 as lap amin még található ata100 as csatolófelület?

köszi

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#38474) nubreed


nubreed
veterán

Az új házamhoz nem adtak csavar alátéteket, azokhoz a kis csavarokhoz, amikkel az alaplapot rögzítem a ház távtartóihoz. Eddig az összes régebbi házam csavarkészletében volt ilyen műanyag alátét. Én úgy gondolom, hogy ez nem csak hogy nem árt ha van, hanem kell is, hogy véletlenül se zárja rövidre vagy okozzon bármilyen ebből adódó gondot az hogy a fém csavar közvetlenül érintkezik az alaplappal. Vagy nem kell parázni, úgy vannak kialakítva az alaplapok direkt, hogy a csavar helyeknél nincs ami vezesse az áramot?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38475) Tin


Tin
veterán

utánanéztem azoknak az alaplapoknak, amik támogatják a virtualizációt (vt-d, txt, v-pro), és a fórumok alapján úgy fest, hogy az asus lapok nem, az asrock lapok viszont nagyrészt igen. pár gigabyte és msi lap is tudja.

a lényeg, hogy az asrock z77 exterme4 biztosan, kipróbáltan tudja, úgyhogy valószínű ezt választom a "sima" 3770-hez, húzni úgysem akarom.

a procihoz álló 12 centis ventis hűtőt tervezek, pl: coolermaster hyper 212 evo

a kérdés: milyen ramokat vegyek hozzá, amit tud kezelni és normálisan elfér? 16 GB, 1600hmz-es, 2x8GB dual-kit, corsair v geil preferált.

(a QVL-t néztem, csak 1-2 8 gb-os modul van benne)

(#38476) jim bcs válasza Taktoj (#38473) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1. mennyi a max keret ?

2. már nemigazán

ASRock B75M__15,000
ASRock H77M__19,000
Asus P8B75-M__16,000
Asus P8B75-M LX__16,000

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38477) Kernel válasza nubreed (#38474) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mutatok egy példát, ahol a lyuk körül látható ónozott rész (vagy laikus nyelven "cinezett") pontosan azért van úgy kialakítva, hogy érintkezzen a ház fémrészével (testpont).

Nyugodt lehetsz, ahol nem tervezik az érintkezést, ott nincs ilyen kiképzés, ilyen egyszerű. Csak egy elszigetelt lyukat látnál, tehát olyan helyeken nem is tudnál zárlatot okozni, ha akarnál sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38478) CoolBoy323 válasza tranceplanet (#38464) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én ezeket néztem ki (teljes hozzáértés nélkül, ár alapján)

ASROCK 990FX Extreme3
ASUS M5A99FX PRO R2.0

mi a különbség ezek között?

(#38479) nubreed válasza Kernel (#38477) üzenetére


nubreed
veterán

OK, köszönöm. Megnyugodtam. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38480) tranceplanet válasza CoolBoy323 (#38478) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ja ennyit is rászánsz. Jó lap mindkettő. ASUS-t venném.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38481) CoolBoy323 válasza tranceplanet (#38480) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mivel hosszú távra tervezek, így 5k nem oszt, nem szoroz :)

ahogy néztem, még ezek elfogadható árban vannak, de már 30k fölé nem mennék...

30k-ig valami bestbuy (vagy akciós) lap? van pár (iponnál) amik pár ezerben térnek csak el... na ezek között van érdemi különbség? mert ha nem muszáj, nem adnék érte 30k-t... pl ez mivel kevesebb?

volt az asusnak 5év garis lapja, azok hova lettek, vagyis miért nem jár már rájuk az 5év? :Y

[ Szerkesztve ]

(#38482) Kernel válasza Alter (#38465) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahhoz képest, hogy nem tudod a funkció nevét, én csak az általad megadott név alapján találtam róla egy jó részletező cikket:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/How-it-Works-Intel-SSD-Caching-148

Itt azért kiderülnek dolgok, például a feltételeknél. RAID-mód kötelező, HDD legyen az elsődleges (rendszer), SSD a másodlagos meghajtó.

Ehhez képest, aki SSD-t vásárol, inkább eleve arra teszi a komplett rendszert, a programokkal együtt. Bár megemlítik azt is, hogy ennek ellenére mintha jobban gyorsítana. De itt alapvetően a Windows és a gyakran használt programok betöltésének gyorsításáról van szó, szerintem lehet enélkül létezni.

A felsorolt lapok közül magam részéről legalábbis a B75 esélyes, ennél régebbit ma már gondolom nem érdemes venni, ha már vásárol az ember. Viszont árban is jó.

Ivy procról azt olvastam, hogy támogatja a 24p lejátszást, viszont nem olcsók jelenleg. Így felmerül az opció, hogy most vegyek inkább olcsón egy G550 Celeront (10-11 000), és majd csak később egy Ivy-t. Vagy most vegyek a kettő között 20 ezer környékén egy Intelt.

Nálam főleg annyi cél van, hogy full HD mozi menjen rajta, "sőt" még a Firefoxot is elbírja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38483) margithid válasza CoolBoy323 (#38478) üzenetére


margithid
veterán

Csak kérdezem, hogy ezek az új chipsetes alaplapok, hogyyhogy nem kapnak integrált VGA-t?
Egyet se találtam amiben lenne. Azért érdekes, mivel sokaknak nem lényeg a VGA és nem költenének külön még arra is.

[ Szerkesztve ]

(#38484) torma1981 válasza margithid (#38483) üzenetére


torma1981
veterán

Hmm ez tényleg érdekes. Azért nem árt egy alaplapi ha netán rákényszerül az ember. Fimet nézni,netezni bőven elég.

(#38485) margithid válasza torma1981 (#38484) üzenetére


margithid
veterán

Igy van, sajnos ez az egy dolog tántorít el az AMD FX megoldásaitól.

(#38486) MZsoltee válasza margithid (#38483) üzenetére


MZsoltee
veterán

Annak ott az FM2.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38487) torma1981 válasza MZsoltee (#38486) üzenetére


torma1981
veterán

De ott meg nem olyan erős a proci. A 8-as chipkészletnél még használták. Ez szerintem elég nagy hátrány. Főleg ha váltasz videokártyát vagy gar, szervíz akkor jól jönne. Én is amíg gondolkoztam mit vegyek elvoltam az alaplapival simán.

[ Szerkesztve ]

(#38488) tranceplanet válasza CoolBoy323 (#38481) üzenetére


tranceplanet
addikt

Jók a 970-esek is. Lehetőleg, ha kicsi az árkülönbség 2.0 lapot vegyél.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38489) margithid válasza torma1981 (#38487) üzenetére


margithid
veterán

Igy van, az FX sorozatnál pont a processzorerőn van a hangsúlly, van akinek ennyi elég, akinek meg multimédia annak ott a trinity.
Ezek a régi integrált VGA-s AM3+-os alaplapok szerintem már nem valók FX sorozathoz.

[ Szerkesztve ]

(#38490) CoolBoy323 válasza tranceplanet (#38488) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

és melyik az, amelyik már nem jó?
tényleg nem tudom elképzelni, h miben lehet jó illetve rossz egy alaplap :D

(#38491) laca500


laca500
aktív tag

Esetleg erre valaki?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#38492) Halfer


Halfer
tag

Egy (gamer) konfig alá szeretnék alaplapot és szeretném ha adnátok tanácsot, hogy milyet vegyek.

Intel i5-3570K, Corsair DDR3 1866Mhz 8GB ram, MSI 660GTX Ti menne rá. Kinéztem az ASRock Z77 Extreme4 alaplapot, de semmi tapasztalatom nincsen a gyártóval, míg mondjuk Gigabyte még nem adta meg magát nálam. Milyen árkategóriában érdemes vennem? Az említett ASRock 35k, szükséges ennyiért? SLI lehetősége jó lenne ha megmaradna, 4 memória slot is bár ez szinte alap már. 5.1 is menne rá, jó lenne ha erre külön nem kellene hangkártyát vennem. SSD is lehet lenne a konfigban. Ezen kívül nem tudom mi alapján kellene eldöntenem, hogy milyet veszek, ezért kellene tanács.

Köszönöm előre is ha valaki ír tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#38493) Geresics válasza Halfer (#38492) üzenetére


Geresics
addikt

A többiek ASUS-t fognak az ASRock mellé javasolni, de én pl. Gigabyte párti vagyok. Mivel K-s procid van, ezért mindenképp Z77 kell neked. A Gigabyte Z77-es lapjai közül itt egy összehasonlító táblázat, használd egészséggel! :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38494) Kernel válasza laca500 (#38491) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem szeretnék okoskodni, de talán nem jó helyen nézed.

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A99X_EVO/

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A99X_EVO_R20/

Minkét oldalon "Add to Compare List" és részletezi a különbségeket.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38495) Halfer válasza Geresics (#38493) üzenetére


Halfer
tag

Jól látom, hogy hivatalosan (OC nélkül) 1600Mhz a maximum órajel amit az általad írt Gigabyte támogat, míg az Asrock-nál ez több?

(#38496) xtevo válasza Halfer (#38492) üzenetére


xtevo
őstag

Az AsRock Z77 Extreme4 egy nagyon jó kis lap, főleg annyi pénzért, simán ajánlható, 3 év garival adják. Ha szeretnéd húzni a procit, akkor mindenképpen K-s proci, és Z-s alaplap kell, amennyiben nincs tervben, akkor bőven elég egy K nélküli proci és egy b75 vagy h77 chipset-es alaplap.
Gyártói oldalt itt találod: katt
5.1-et röhögve tudja, software-esen 7.1-et is. SSD mehet majd inteles sata3 csatira, optika, többi hdd meg teljesen mindegy hova kötöd sata2/sata3 ugyanannyit tudnak.
1600 MHz-es ram is teljesen elég, de tudod húzni, ezt is, ha szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#38497) Halfer válasza Halfer (#38495) üzenetére


Halfer
tag

Bocs, memória órajelre gondoltam, csak nem írtam. De azóta találtam konkrét infót.

Közben köszönöm a választ is!

[ Szerkesztve ]

(#38498) Geresics válasza Halfer (#38495) üzenetére


Geresics
addikt

Most lehet, hogy rosszul tudom, de az Ivy procik alapesetben 1600MHz-en járatják a RAM-ot. (Sandy pedig 1333MHz-en.)
Ha valakinek ennél gyorsabb RAM-ja van, és az alaplapja is támogatja azt, akkor lehet emelni a frekvenciát, de hivatalosan ez már OC-nek (overclocking-nak) felel meg.
Pl.: az én Intel E6500-asom alapból csak 1066MHz-en tudnál járatni a RAM-om, de mivel az alaplapom engedi, ezért 1333MHz-en tudom használni. Arról nem is beszélve, hogy 1600MHz-esek a RAM-jaim, de azt már nem engedi az alaplap sajnos...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38499) pschio


pschio
őstag

Milyen alaplapot érdemes venni, illetve melyik gyártótól érdemes venni, ha fontos szempont a bekapcsolás után inicializálás sebessége? Ram leszámolás, információk kiírása, HDD detektálás stb. Mert elég sokáig tart.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#38500) Halfer válasza Geresics (#38498) üzenetére


Halfer
tag

Köszi, valóban ezt írja a hivatalos oldaluk is.
Viszont egy valamiben még nem vagyok biztos. Az ASRock lapon a támogatott memória órajelek listája bővebb, mint a Gigabyte-é. Ez azt jelenti, hogy csak azokra a diszkrét órajelekre húzható a memória órajel amik a hivatalos listában szerepelnek, hogy köztes (Gigabyte esetén 1866Mhz) értékekre is?

ASRock: 2800+(OC)/2400(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 Mhz
Gigabyte: 2400(OC)/1600/1333/1066 Mhz

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.